Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Comic Con [ 8 - 10/5/2015 @ Αποθήκη Γ, Λιμάνι, Θεσσαλονίκη ]


The_Sandman

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  450
  • Reputation:   2807
  • Achievement Points:  480
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Μόνος σου απαντάς τις ερωτήσεις σου,πρεσβείες ,δωρεάν χώρος στην Αθήνα κτλ

 

Δηλαδή πχ ο χώρος είναι ο ίδιος; δεν συγκρίνω Cavazzano και Ribic και Simpson, με άτομα που μπορεί να είναι καλά 

αλλά δεν είναι του ίδιου βεληνεκούς,σαν να συγκρίνεις BARCELONA με τον Ατρόμητο.

 

Αν είσαι από Αθήνα ή από άλλο μέρος στην Ελλάδα,θα δώσεις 100€ για να έρθεις Θεσσαλονίκη μπορεί και περισσότερα  και θα σε πειράξει το εισιτήριο των 5€;

 

Δεν ξέρω κανένα πετυχημένο comic convention στο εξωτερικό που να μην έχει εισιτήριο.

Έτσι εξασφαλίζει την ποιότητα του συμβάντος σε θέαμα.

 

Ο καθένας βέβαια πορεύεται όπως πιστεύει .

 

Και δεν νομίζω ότι αναγκάζει κανείς κάποιον με το ζόρι να πάει κάπου που δεν θέλει.

Εγώ αν είχα να δω σε εκδήλωση, δημιουργούς του γούστου μου,θα πήγαινα Αθήνα ,Λάρισα, Καβάλα κτλ,κτλ.

Προσωπικά έχω πάει εξωτερικό για να δω κάτι καλό και τα εισιτήρια είναι φωτιά εκεί,

δηλαδή ότι παίρνεις πληρώνεις.

θα χαρώ να σε δω στην  πόλη μου,γιατί τώρα υπάρχει ακόμα ένας λόγος να την επισκεφτείς

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Εχώ μια ερώτηση προς τους διοργανωτές αν ακούει κανείς:

 

Πώς λειτουργεί το  εισιτήριο;

 

Εννοώ, θα υπάρχει δυνατότητα να μπαινοβγαίνω στην έκθεση;

:best: εχω την ιδια απορία μέρες τωρα.

 

Επίσης, χρείαζεται να προαγοράσουμε εισιτήριο, ή θα βολευτούμε σίγουρα και απο την εισοδο? Εννοω δεν υπαρχει συγκεκριμενος αριθμος, ή καποια προτεραιοτητα στους εχοντες ηδη εισιτηριο, σωστα?

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  450
  • Reputation:   2807
  • Achievement Points:  480
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

ναι Tik επειδή το ρώτησα όταν πήρα τα δικά μου,είναι ημερήσιο, σου βάζουν και ένα ειδικό κορδελάκι  για να μπαινοβγαίνεις εύκολα

καθ'όλη  την διάρκεια της ημέρας και αν έχεις τριημέρου για όλο το τριήμερο.

Οι διοργανωτές έχουν τόσο τρέξιμο που μην περιμένεις συμμετοχή στην συζήτηση.

Θα βρείτε εισιτήρια christs μην φοβάσαι είναι μεγάλος ο χώρος!

Επεξεργασία από konni
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63366
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το περίμενα ότι θα έχει βραχιολάκι. Γενικά δεν μου αρέσει στο χέρι αυτή η πλαστικούρα αλλά προφανώς δεν υπάρχει και άλλος τρόπος.

 

Του τριημέρου το φοράς τρεις μέρες σερί;;;;;   :shit2:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ο Καβατσάνο έφτασε, τρώμε και κάνουμε πούρα!!!attachicon.gifIMG_20150507_170938.jpg

χμμμμμμμμ

 

ET-finger-hand.jpg

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6217 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Εμενα άλλο μου θύμισε.

 

post-1991-0-88051500-1431027342_thumb.jpeg

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το περίμενα ότι θα έχει βραχιολάκι. Γενικά δεν μου αρέσει στο χέρι αυτή η πλαστικούρα αλλά προφανώς δεν υπάρχει και άλλος τρόπος.

 

Του τριημέρου το φοράς τρεις μέρες σερί;;;;;   :shit2:

 

Στο κάνουν τατουάζ. Με χένα για τους φλώρους και με κανονική δερματοστιξία για τους χαρντκοράδες.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Η απάντηση είναι βραχιολάκια. Το φοράς στην είσοδο αγοράζοντας το εισιτήριό σου (ναι, έχει ΠΟΛΛΑ εισιτήρια, μη σας απασχολεί αυτό :)) και μπορείς και μπαινοβγαινεις όσες φορές θέλεις (την μέρα ή όλο το τριήμερο.) Κι εγώ το βρίσκω σπαστικό ήταν όμως η πρακτικότερη λύση.

 

Αν δικαιούστε μειωμένο εισιτήριο ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ μαζί σας το πάσο ή την κάρτα ανεργίας!

 

:beer:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το βραχιολακι ειναι στην πραξη πρακτικο και βοηθαει στην επιτυχια του φεστιβαλ... Αφου ο κοσμος που δεν ξερει ρωταει και μαθαινει... Κριμα που δεν θα καταφερω να το βαλω τελικα :(

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3746 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Eμεις που εχουμε αγορασει εισητηριο και δεν εχουμε βραχιολι τι γινεται???

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Κρέμασμα στην Αριστοτέλους για παραδειγματισμό  :ego:

 

 

Κανένας δεν έχει ακόμα βραχιολάκι. Θα δίνονται κατά την είσοδο στο con :) 

 

Αυτονόητο, αλλά μη ξεχάσεις να έχεις μαζί σου το εισιτήριο... :P

 

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Αν το βραχιόλι δεν είναι μαύρο,δερμάτινο και με καρφιά,χάνω πάσα ιδέα για τους διοργανωτές του con και σκίζω το εισιτήριο μου.

 

Βασικά είναι ήδη σκισμένο λόγω πολύωρης παραμονής του σε τσέπη ιδρωμένου τζιν.

 

Πωλείται εισιτήριο τριημέρου.7 ευρώ.PM με για πληροφορίες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4471 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πλέον οι ανανεώσεις της κάρτας ανεργίας γίνονται ηλεκτρονικά.Αρκεί η επίδειξη του αποδεικτικού ανανέωσης?

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30431
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  122
  • Reputation:   364
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3496 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Μόνος σου απαντάς τις ερωτήσεις σου,πρεσβείες ,δωρεάν χώρος στην Αθήνα κτλ

 

Δηλαδή πχ ο χώρος είναι ο ίδιος; δεν συγκρίνω Cavazzano και Ribic και Simpson, με άτομα που μπορεί να είναι καλά

αλλά δεν είναι του ίδιου βεληνεκούς,σαν να συγκρίνεις BARCELONA με τον Ατρόμητο.

 

Αν είσαι από Αθήνα ή από άλλο μέρος στην Ελλάδα,θα δώσεις 100€ για να έρθεις Θεσσαλονίκη μπορεί και περισσότερα και θα σε πειράξει το εισιτήριο των 5€;

 

Δεν ξέρω κανένα πετυχημένο comic convention στο εξωτερικό που να μην έχει εισιτήριο.

Έτσι εξασφαλίζει την ποιότητα του συμβάντος σε θέαμα.

 

Ο καθένας βέβαια πορεύεται όπως πιστεύει .

 

Και δεν νομίζω ότι αναγκάζει κανείς κάποιον με το ζόρι να πάει κάπου που δεν θέλει.

Εγώ αν είχα να δω σε εκδήλωση, δημιουργούς του γούστου μου,θα πήγαινα Αθήνα ,Λάρισα, Καβάλα κτλ,κτλ.

Προσωπικά έχω πάει εξωτερικό για να δω κάτι καλό και τα εισιτήρια είναι φωτιά εκεί,

δηλαδή ότι παίρνεις πληρώνεις.

θα χαρώ να σε δω στην πόλη μου,γιατί τώρα υπάρχει ακόμα ένας λόγος να την επισκεφτείς

δεν απανταω μονος μου στα ερωτηματα που θετω .Αυτο που ρωταω και ισως να μην βγαινει απο αυτο που γραφω ποιο πανω ειναι γιατι δεν εγινε η απαρετητη διεργασια ετσι ωστε να υπαρχει η καληψει καποιον αναγκων ειτε απο πρεσβειες η χορηγους ;

Για το εξωτερικο δεν ξερω και δεν με ενδιεφεραι και ποτε να μαθω .πετυχημενο γεγονος ειναι ενα γεγονος που μαζευει κοσμο εγω δεν πιστευω σε μια ελλαδα των τοσο προβληματων οτι μια οικογενεια θα δοσει στο νερο ενα 20€ για να παει στο comιc con.προφανος θα παει κοσμος αλλα δεν θα γεμισει το καμπ νοου αντε πολυ πολυ το γηπεδο του περιστεριου .

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  450
  • Reputation:   2807
  • Achievement Points:  480
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

ας περιμένουμε λοιπόν να κρίνουμε από το αποτέλεσμα,όλα μέχρι στιγμής συντείνουν ότι θα είναι θετικό.

είμαι πάντως πολύ χαρούμενος σήμερα είναι η πρώτη μέρα,ανυπομονώ να πάει 3 η ώρα να τελειώσω την δουλειά μου 

για να ετοιμαστώ για την πρώτη μέρα,

see you there! :havefun:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3613 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ COMIC CON!!! :yahoo: :yahoo:

 

Το μόνο αρνητικό και παράδοξο με τα εισητηρια είναι ότι τα μειωμένα είναι μόνο για φοιτητές, cosplay και άνεργους, οπότε εγώ, ο αδελφός μου και θαρρώ κι άλλοι που είμαστε απλά μαθητές αναγκαζόμαστε να πάρουμε το κανονικό!

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3939 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καθιστε ρε παιδια,τι είναι αυτό με τα εισιτηρια,μια χαρα δεν ηταν το φεστιβαλ στην Αθηνα.Ενταξει το να δωσεις πεντε με εξι ευρω δεν είναι τιποτα,αλλα καλυτερα να μεινει όπως εχει.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30903
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  9
  • Reputation:   111
  • Achievement Points:  9
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καλησπερα παιδες!

 

Πιθανον θα εχει ξαναερωτηθει η ερωτηση μου, αλλα δεν βρηκα δυστυχως την απαντηση. Εχω περιεργεια αν  οι διοργανωτες νοικιασαν τον χωρο στο λιμανι ή αν τους τον παρειχε ο δημος τζαμπε.

Αντε, θα μας πει κανεις τι γινεται, εχω πεθανει απο την αγωνια!! :) :) Και συγχαρητηρια σε οσους πηραν την πρωτοβουλια να διοργανωσουν ενα comic con στην Σαλονικα!!!! Ρισπεκτ! :) :) :)

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Α. Τι σχέση έχει ο δήμος με το λιμάνι; Άλλο το ένα άλλο το άλλο....

 

Β. Δεν ξέρω, ούτε με αφορά, τι πλήρωσαν οι διοργανωτές αλλά εάν θες να κάνεις μια εκδήλωση στην αποθήκη Γ,  υπάρχει χρέωση 1 ευρώ/τμ το ΠΣΚ και 0.77 τις καθημερινές σύμφωνα με αυτό

 

 

Καλησπερα παιδες!

 

Πιθανον θα εχει ξαναερωτηθει η ερωτηση μου, αλλα δεν βρηκα δυστυχως την απαντηση. Εχω περιεργεια αν  οι διοργανωτες νοικιασαν τον χωρο στο λιμανι ή αν τους τον παρειχε ο δημος τζαμπε.

Αντε, θα μας πει κανεις τι γινεται, εχω πεθανει απο την αγωνια!! :) :) Και συγχαρητηρια σε οσους πηραν την πρωτοβουλια να διοργανωσουν ενα comic con στην Σαλονικα!!!! Ρισπεκτ! :) :) :)

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

προς οσους εχουν τοση μα τοση ενσταση με το εισιτηριο και νομιζουν οτι τετοιες εκδηλωσεις πρεπει να ναι δωρεαν κλπ επειδη ειναι ευκολο να ερθουν δημιουργοι ετσι,να στηθουν χωροι ετσι,να γινει προωθηση και διαφημιση ετσι κλπ κλπ κλπ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΝΑ convention και θα παμε με τα 1000!

 

Δεν το λεω με αρνητικο τονο,απλα εχει κουρασει λιγο ολη αυτη η συζητηση σε αυτο το θεμα με τους θερμους κατηγορους και τους θερμους υπερασπιστες :)

 

χαλαρωστε,κριση ξεκριση τα περισσοτερα πραγματα παραμενουν με καποιο κοστος..Αν καποια παιδια θελουν να πανε σινεμα η οικογενεια θα πρεπει να δωσει και εκει 15-20 ευρω,τι θα πρεπει να γινει;να γινει δωρεαν και ο κινηματογραφος;; (απλα πιαστηκα απο το τελευταιο σχετικο ποστ,δεν ειναι προσωπικη επιθεση)

 

Ας περασει πρωτα το καημενο το ΠΣΚ και μετα θα δουμε τι και πως "πρεπει"-θελουμε να αλλαξει :)

Επεξεργασία από dimious
  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30903
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  9
  • Reputation:   111
  • Achievement Points:  9
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

προς οσους εχουν τοση μα τοση ενσταση με το εισιτηριο και νομιζουν οτι τετοιες εκδηλωσεις πρεπει να ναι δωρεαν κλπ επειδη ειναι ευκολο να ερθουν δημιουργοι ετσι,να στηθουν χωροι ετσι,να γινει προωθηση και διαφημιση ετσι κλπ κλπ κλπ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΝΑ convention και θα παμε με τα 1000!

 

Δεν το λεω με αρνητικο τονο,απλα εχει κουρασει λιγο ολη αυτη η συζητηση σε αυτο το θεμα με τους θερμους κατηγορους και τους θερμους υπερασπιστες :)

 

χαλαρωστε,κριση ξεκριση τα περισσοτερα πραγματα παραμενουν με καποιο κοστος..Αν καποια παιδια θελουν να πανε σινεμα η οικογενεια θα πρεπει να δωσει και εκει 15-20 ευρω,τι θα πρεπει να γινει;να γινει δωρεαν και ο κινηματογραφος;; (απλα πιαστηκα απο το τελευταιο σχετικο ποστ,δεν ειναι προσωπικη επιθεση)

 

Ας περασει πρωτα το καημενο το ΠΣΚ και μετα θα δουμε τι και πως "πρεπει"-θελουμε να αλλαξει :)

 

Ετσι ειναι, εξω απο τον χορο, πολλα τραγουδια λεει κανεις... Εγω ρωτησα κυριως ενημερωτικα γιατι εχω περιεργεια ποσο κοστιζει αραγε ενα τοσο μεγαλο φεστιβαλ και πιο συγκεκριμενα ποσο κοστιζει η αποθηκη στο λιμανι που ειναι ενας πολυ ωραιος χωρος. Δεν ρωτησα ποιον αφορα και ποιον οχι.

 

Αντε βρε παιδια, κανενα νεο?!!! :) :) Εχουμε πεθανει εμεις που ειμαστε εκτος Σαλονικας! :)

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63366
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

9 η ώρα κλείνει η έκθεση. 9 και 1 λεπτό περιμένουμε πρώτες εντυπώσεις!   :valt:  :valt:  :valt:  :valt:  :valt:  :valt:  :valt:  :valt:  :valt:

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3746 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

πειτε βρε παιδια καμια εντυπωση να ξερουμε και εμεις που θα παμε αυριο???

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6425
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3928 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Προφανώς μόνο εγώ γύρισα σπίτι !Χμμμμ...  :thinking:  Η κίνηση παιδιά κατά την γνώμη μου πήγε πάρα πολύ καλά για την πρώτη μέρα που συνήθως είναι υποτονική για πολλούς λόγους. Πιστεύω αύριο θα γίνεται χωρίς υπερβολή της κακομοίρας !!!!Ολα, χώρος (βασικότατο) -οργάνωση-κόσμος( όχι μόνο ποσότητα αλλά και ποιότητα για μερικούς που ανησυχούσαν) ήταν εξαιρετικά ! Χάρηκα ιδιαίτερα που μιλήσαμε με  πολλούς που δεν είχα την τιμή να γνωρίσω από κοντά ως τώρα και εύχομαι αύριο να δω από κοντά ακόμα περισσότερους !  :cheers:
Υ.Γ Επίσης οποιαδήποτε φήμη ακουστεί οτί οδήγησα εξέχοντα στελέχη του φόρουμ για φαί στο μόνο γυράδικο στην Θεσσαλονίκη που δεν είχε γύρο, δεν έχει ουδεμία σχέση με την πραγματικότητα ! :gyros:  :fiou:  

Επεξεργασία από Dio
  • Like 32
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  450
  • Reputation:   2807
  • Achievement Points:  480
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

καλημέρα σε όλους τους φίλους ,αφού γύρισα κατάκοπος και φορτωμένος και κοιμήθηκα κάτι λιγότερο από 2 ώρες ,είπα να δώσω λίγα νέα

1) μου άρεσε απίστευτα ο χώρος και το στήσιμο των καταστημάτων κάτω και του artist alley (πάντα ήθελα να το πω αυτό) με τα τραπέζια με τα επιτραπέζια παιχνίδια

στον δεύτερο όροφο ο οποίος έχει επαφή με το ισόγειο και όταν είσαι επάνω βλέπεις πανοραμικά το κάτω επίπεδο.

2) στην είσοδο ήταν στο ταμείο κοπέλες με μπλουζάκια με στάμπα της εκδήλωσης που τα ζήλεψα (τα μπλουζάκια ρε σαλιάρηδες,είμαι και παντρεμένος)

η διαδικασία εισόδου ήταν γρήγορη και σε αυτό βοηθούσαν και οι σεκιούριτι που περνούσαν με μεγάλη ευκολία το χάρτινο βραχιολάκι στο χέρι 

με το λογότυπο της εκδήλωσης που στην περίπτωσή μου εμένα και της γυναίκας μου ήταν πορτοκαλί χρώμα δλδ τριημέρου.

μ'αυτό όσες φορές μπαινοβγήκα από την αποθήκη Γ΄ απλά οι σεκιούριτι τσέκαραν από απόσταση το βραχιολάκι.

3)μαζί με την είσοδο σου προσφέρνουν και το συλλεκτικό περιοδικό μεγάλου σχήματος,με σχέδια (ειδικά φτιαγμένα για το con)από έλληνες και ξένους καλλιτέχνες που τo πάς για υπογραφή,(θέλω τρεις ακόμα για να το συνπληρώσω)

4) το κλίμα μέσα ωραίο και χαλαρό ο κόσμος κυκλοφορούσε άνετα όπως συμβαίνει πάντα την πρώτη μέρα σε τέτοιες εκδηλώσεις,

ο χαμός όμως και το στρίμωγμα θα γίνει το Σάββατο όπως δείχνουν όλα.

5) πήρα αυτόγραφα από William Simpson ο οποίος έχει έρθει και τον περσινό  Νοέμβριο στην Θεσσαλονίκη στην έκθεση Μισό λεπτό στο Γαλλικό (του μεγάλου Νίκου Δαλαμπύρα),είναι πολύ προσιτός και κάνει σκετσάκια σε όποιον του ζητήσει και Cyehra η οποία παιδιά είναι φανταστικό cosplay ,εντυπωσιακή η στολή της και πολύ ευγενική.

τους άλλους δύο υψηλούς guest star δεν τους πέτυχα στις δύομιση  καθαρές ώρες που ήμουν εκεί,(ναι δούλευα το πρωί και δεν άντεξα περισσότερο) αλλά από την Διονυσία Δεδούση (Αθηναία που σπουδάζει στην Θεσσαλονίκη και έχει εκδόσει ένα υπέροχο κομιξάκι το ΣΤΟΥΣ ΚΗΠΟΥΣ ΜΠΟΜΠΟΛΙ),είδα και το πρώτο σχέδιο σε Α4 του μεγάλου σχεδιαστή CAVAZZANO το οποίο της το έφτιαξε το πρωί της Παρασκευής.

6) τα λάφυρα της DAY 1 είναι  post-25157-0-13174900-1431129482_thumb.jpg

 

7) και τώρα πάρτε φώτο

post-25157-0-42472900-1431129561_thumb.jpg

 

post-25157-0-57784700-1431129601_thumb.jpg cyehra

 

post-25157-0-82467000-1431129629_thumb.jpg

 

post-25157-0-97691700-1431129670_thumb.jpg

 

post-25157-0-60623200-1431129709_thumb.jpg

 

post-25157-0-90232300-1431129747_thumb.jpg

 

post-25157-0-34957200-1431129793_thumb.jpg

 

post-25157-0-22579400-1431129830_thumb.jpg william simpson

 

post-25157-0-75886100-1431129898_thumb.jpg αχιλλέας κοκκινάκης

 

post-25157-0-93122600-1431129999_thumb.jpg μπάμπης κούρτης

 

post-25157-0-43633800-1431130059_thumb.jpg αποστόλης ιωάννου (το χωριό)

 

post-25157-0-15394800-1431130149_thumb.jpgβασίλης γκογκτζιλάς (από αριστερά)

 

post-25157-0-48641300-1431130255_thumb.jpg θοδωρής παπαδόπουλος ,φώτης παπαστεφάνου (μικρές ζωές)

 

post-25157-0-42537700-1431130386_thumb.jpg

 

post-25157-0-66989800-1431130414_thumb.jpg

 

post-25157-0-14515500-1431130444_thumb.jpg

 

post-25157-0-59123400-1431130489_thumb.jpg

 

post-25157-0-31157600-1431130521_thumb.jpg

 

post-25157-0-79598700-1431130587_thumb.jpg

 

post-25157-0-60916600-1431130618_thumb.jpg

 

post-25157-0-28361500-1431130647_thumb.jpg

 

post-25157-0-68982500-1431130682_thumb.jpg

 

post-25157-0-30845900-1431130721_thumb.jpg,     

 

post-25157-0-83814100-1431130832_thumb.jpg

 

post-25157-0-38273700-1431130863_thumb.jpg

 

post-25157-0-94736000-1431130896_thumb.jpg

 

post-25157-0-31537800-1431130930_thumb.jpg

 

post-25157-0-25481400-1431130963_thumb.jpg

 

post-25157-0-68467200-1431130989_thumb.jpg

 

post-25157-0-43567400-1431131027_thumb.jpg

 

post-25157-0-19910700-1431131056_thumb.jpg

 

post-25157-0-87599700-1431131085_thumb.jpg

 

post-25157-0-08820600-1431131116_thumb.jpg

 

post-25157-0-82935900-1431131151_thumb.jpg νίκος δαλαμπύρας (με τα μαύρα)

 

post-25157-0-46683300-1431131230_thumb.jpg

 

post-25157-0-24713100-1431131289_thumb.jpg ο λευτέρης και εγώ,αυτά για χθές το σαββάτο πάλι!! :pinokio:

 

 

 

 

 

Επεξεργασία από konni
  • Like 35
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Παιδιά, τι να πρωτοπώ και τι να πρωτογράψω! Είμαι πολύ ενθουσιασμένος από την εκδήλωση που έχω χάσει κάθε πιθανό ειρμό που μπορεί να είχα αυτή τη στιγμή, οπότε θα πάρω βαθιές ανάσες και θα προσπαθήσω να γράψω μερικά πράγματα (που να βγάζουν νόημα :P )!

 

Όταν αποφάσισα, 16 χρονών παιδί νομίζω, να ξεκινήσω ιταλικά, είχα 3 πράγματα στο μυαλό μου:

1. Να συνομιλώ με Ιταλούς σχεδιαστές/σεναριογράφους και να κάνω συνεντεύξεις

2. Να διαβάζω ιταλικά κόμικς

3. Να διαβάσω τη Θεία Κωμωδία του Δάντη στο πρωτότυπο.

 

Από τα 3, δεν έχω κάνει το τρίτο ακόμα. Αλλά δεν ενδιαφέρει κανέναν αυτό!

Ειδικά αυτές τις μέρες, αισθάνομαι απόλυτα δικαιωμένος με την απόφασή μου αυτή! :D Χάρη στον απίθανο Βασίλη (aka The Sandman), τον οποίο χιλιοευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ (  :love2: ), έχω αυτές τις μέρες την ευκαιρία να σουλατσάρω εντός και εκτός της εκδήλωσης με την ιδιότητα του διερμηνέα του Giorgio Cavazzano! :D Είναι ένα φοβερό dream come true για κάθε πωρωμένο ντισνεάκια, και πραγματικά αισθάνομαι απίστευτα τυχερός που μου δόθηκε αυτή η ευκαιρία :)

 

Ο άνθρωπος είναι φοβερός, χαλαρός και άνετος, έχει απίστευτο χιούμορ, μιλάει όλη την ώρα με τον William Simpson για γυναίκες, σε όποιο μαγαζί πάμε για φαγητό ζωγραφίζει και από ένα πιάτο (και σε αντάλλαγμα ζητάει να τον κεράσουν λίγο ούζο :P ) και ταυτόχρονα είναι πάρα πολύ σεμνός και ευγενικός. Πραγματικά, μακάρι όλοι οι δημιουργοί να ήταν σαν κι αυτόν, τόσο σεμνοί - παρά την τεράστια επιτυχία του. Κάπου πήρε το μάτι του ότι άλλοι σχεδιαστές πουλούσαν τα σκίτσα που κάναν για τον κόσμο και μου λέει πως ο ίδιος δεν το κάνει ποτέ, του φαίνεται πολύ άσχημο να παίρνει χρήματα για τα σκίτσα που κάνει για να ευχαριστήσει τον κόσμο, τα οποία άλλωστε είναι τόσο απλά για εκείνον να τα σχεδιάσει.

 

Πάτε οπωσδήποτε, ζητήστε υπογραφές και σκιτσάκια, και όσοι είστε όλες τις μέρες να έχετε στο μυαλό σας, εκτός από το επίσημο signing, να τον πιάσετε την Κυριακή λογικά στο σταντάκι που έχει και κάνει σκίτσα στο λαό (το έκανε και Παρασκευή πρωί για όση ώρα έκατσε εκεί).

 

Για την εκδήλωση γενικότερα να πω ότι μετράει άσχημα, ο χώρος είναι πολύ μεγάλος και άνετος και βολεύει πάρα πολύ. Επίσης είναι πάρα πολύ θετικό που οι δημιουργοί είναι διαθέσιμοι ανεπίσημα κάποιες στιγμές στο χώρο, πέρα από τις προγραμματισμένες εμφανίσεις τους. Ελπίζω να πάει καλά, που απ' ό,τι είδα ήδη πάει πολύ καλά, αλλά αύριο και μεθαύριο που έχει τα signings και τα Q&As θα γίνει, πιστεύω, Ο ΧΑΜΟΣ.

 

Όμορφα πράγματα... :D

 

post-9146-0-05043400-1431130324_thumb.jpg

  • Like 37
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4471 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Καλημερα παιδες.

Εχθες ημουν συνολικα στο χωρο της εκδηλωσης 3 ωρες (1,5 ωρα το μεσημερι και 1,5 ωρα το απογευμα) αλλα σε incognito mode :P  Η αληθεια ειναι οτι δε γνωριζω προσωπικα κανενα μελος του GC.

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αυτό δεν θα αλλάξει από μόνο του. :) Πήγαινε στον πάγκο της λέσχης ή του Han Solo και θα κάνεις την αρχή (κοινώς θα μάθεις αυτούς και θα σε κατατοπίσουν για "φίλιες" φάτσες. :) )

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4471 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αυτο σκοπευω να κανω σημερα.Εαν μπορεσω θα παρεβρεθω και στη συναντηση. :)

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85722
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Τώρα να πω οτι δεν ζηλεύω ύστερα απ όλα αυτά που διάβασα και είδα παραπάνω ?????

 

Ε ναι ζηλεύω και στεναχωριέμαι :( που δεν μπόρεσα να είμαι κι εγώ σε ένα τέτοιο event ,που δείχνει να είναι και καλύτερο από το Comicdom της Αθήνας .

 

Ο χώρος δειχνει πολύ μεγάλος και πολύ όμορφα "στημένος" .Πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές αλλά και σε όσους βρίσκονται εκεί ως επισκέπτες . :congrats:

 

Ευχομαι να παει ακόμα καλύτερα το διήμερο που ακολουθεί και να καταφέρω του χρόνου να είμαι κι εγώ εκεί .  :best::cheers3: 

 

 

Υ.Γ Ο κύριος που βρίσκεται στο τραπεζάκι της ΛΕΦΙΚ ποιός είναι ????Και γιατί έχει μούτρα ???Τι του κανατε ???? :lol: :lol:

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.