Jump to content

Προσφορές Διαδικτυακών Καταστημάτων Νο2

Recommended Posts

Η παλιά σελίδα κλειδώνει και πάει στο αρχείο, ως μουσιακό στοιχείο. Συνεχίζεται εδώ με νέα νέα σας :)

• Like 17
  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

εδώ   Συνήθως ανέβαζαν κάθε εβδομάδα μια λίστα με προσφορές που "ψάρευαν" από διάφορα μαγαζιά. Τους πρότεινα λοιπόν αντί να ψάχνουν στο site μου για προσφορές να τους φτιάχνω εγώ μια που να είναι κα

Η παλιά σελίδα κλειδώνει και πάει στο αρχείο, ως μουσιακό στοιχείο. Συνεχίζεται εδώ με νέα νέα σας

Star Wars: The Original Marvel Years Omnibus Volume 2 $125 $49.51 $42.30 Save (60%) Save (66%)   Όχι προσφορά με την έννοια "πάρτε όλοι τώρα! 2310 52 10 10", αλλά όσοι σκεφτόταν να το πάρουν κάποια στ

Posted Images

Παιδια, μου στειλαν ενα κουπονακι για αγορά απο bookdepository, 5% off. Ξερω, not a big deal, αλλά αν καποιος αγορασει κατι απο εκει αυτες τις μερες, και δεν εχει καποιο κουπονι, ας μου στειλει να του το δωσω, απ το τιποτα ας μην παει χαμενο. :beer:

• Like 7

Amazon Glitch Alert!

Το Building Stories του Chris Ware, μόνο 5 λίρες αλλά με ταχυδρομικά άλλες 12. Συνολικά 23 ευρώ, δεν είναι καθόλου άσχημα :)

:beer:

• Like 11

Amazon Glitch Alert!

Το Building Stories του Chris Ware, μόνο 5 λίρες αλλά με ταχυδρομικά άλλες 12. Συνολικά 23 ευρώ, δεν είναι καθόλου άσχημα :)

Γρήγορα! Σκοτώστε με πριν αρχίσουν να με κυνηγάν οι τράπεζες!   :chicken:  :beer0:

• Like 9

Παιδια, μου στειλαν ενα κουπονακι για αγορά απο bookdepository, 5% off. Ξερω, not a big deal, αλλά αν καποιος αγορασει κατι απο εκει αυτες τις μερες, και δεν εχει καποιο κουπονι, ας μου στειλει να του το δωσω, απ το τιποτα ας μην παει χαμενο. :beer:

Χρήστο αν όντως δεν το θέλεις, θα μου έκανες μεγάλη εξυπηρέτηση αν μου το έστελνες :)

• Like 10

Ναι εννοείται ρε Βασίλη,μόλις γυρίσω Σπίτι στο στέλνω στο πμ μας

• Like 7

Έχω κι εγώ ένα για όποιον το θέλει...  :)

Amazon Glitch Alert!

:thanks: Το είχα στο wantlist μου εδώ και πολύ καιρό. 

:beer5:

• Like 6

Έχω κι εγώ ένα για όποιον το θέλει...  :)

Θέλουμε, θέλουμε! :)

makzax@hotmail.com

• Like 6

makzax@hotmail.com

Εμμμ.. Συγγνώμη αλλά το χρησιμοποιησα πριν από 5 λεπτά... :blush:    Γι'αυτό εδώ. :P

Η αλήθεια είναι ότι εδώ και πολύ καιρό σπάνια βρίσκω κάτι στο book depository σε τιμή που να θεωρώ ότι συμφέρει.

Νομίζω ότι έχω πρόβλημα. Είμαι εθισμένος και οι μεταμεσονυκτιες τσάρκες στο ίντερνετ με κάνουν και υποτροπιάζω  :blush:

Μου αξίζουν  :slap:  

• Like 8

:slap:  :lol: :lol:

• Like 8

Εμμμ.. Συγγνώμη αλλά το χρησιμοποιησα πριν από 5 λεπτά... :blush:    Γι'αυτό εδώ. :P

Η αλήθεια είναι ότι εδώ και πολύ καιρό σπάνια βρίσκω κάτι στο book depository σε τιμή που να θεωρώ ότι συμφέρει.

Νομίζω ότι έχω πρόβλημα. Είμαι εθισμένος και οι μεταμεσονυκτιες τσάρκες στο ίντερνετ με κάνουν και υποτροπιάζω  :blush:

Μου αξίζουν  :slap:  

To bookdepo πραγματικα τους τελευταιους μηνες τα εχει χτυπησει ολα 10% πανω,σπανια και γω βρισκω κατι σε καλη τιμη,και δε νομιζω οτι προκειται να ριξει μαζικα τις τιμες,το πιο πιθανο ειναι να βρισκει κανεις μεμονωμενα καλα deals απο τη wishlist του.

• Like 6

Λογικη τιμη για την καινουργια HC εκδοση του Blue Estate,με κανα κουπονακι βγαινει κατω απο 20 ευρω και οι HC εκδοσεις της image ειναι παντα ποιοτικες.

http://www.bookdepository.com/Blue-Estate-Graphic-Novel-Viktor-Kalvachev/9781632151384

Edited by jimtsel
  • Like 10

Το πακέτο με τα Star Wars στο Humble Bundle τελείωσε φτάνοντας κοντά στα 375 χιλιάρικα και τη θέση του πήρε το Humble Horror Book Bundle, όπου τα περισσότερα κομμάτια είναι ουσιαστικά κόμικς. Θα βρείτε λοιπόν μεταξύ άλλων τα:

Buffy the Vampire Slayer, Omnibus Vol. 1, Locke & Key Vol. 1: Welcome To Lovecraft, Clive Barker's Hellraiser: The Dark Watch Vol. 1 & 2, Shadowman Vol. 4: Fear, Blood, and Shadows (συν 2 μουσικά κομμάτια επηρεασμένα από τον τίτλο), Houses of the Holy,  Afterlife with Archie #1 & 2 και Knights of Sidonia.

Edited by GreekComicFan
  • Like 6

makzax@hotmail.com

Εχω την εντυπωση, οτι οι τυποι απ το bookdepo , μου στειλαν και αλλο κωδικο για 5% εκπτωση! Για την ακριβεια, μου λενε να μη ξεχασω οτι το κουπονι μου θα expire soon, αλλά απο κατω ο κωδικος του κουπονιου ειναι διαφορετικος απο εκεινον που ειχα λαβει στο προηγουμενο mail και πάσσαρα στον Bill, οπότε αν εξακολουθεις να θελεις κωδικο, ή οποιο αλλο παιδι, πειτε μου να σας το κανω προωθηση ! :beer:

• Like 9

• Like 6

Λοιπόν το public έχει μερικές αξιόλογες προσφορές

metamaus 11 ευρώ

embroideries 4 ευρώ

Supergods 3 ευρώ

Planetary Batman  7 ευρώ

και αρκετές άλλες

• Like 14

Ξέχασα τελείως να ποστάρω αυτά τα δύο (τα οποία βεβαίως βεβαίως παρήγγειλα). Green Lantern Omnibus vol.2 (οι πρώτες ιστορίες με τον Hal Jordan) και το δεύτερο volume των τόμων με τις ιστορίες του Neal Adams με τον Batman, 23 και 7 ευρώ αντίστοιχα. 

• Like 11

Το bookdepository έχει διήμερο προσφορών με -25% και λέει γρήγορα να μην χάσουμε τις εκπτώσεις. Μέσα σε αυτά είναι και το Saga Volume 2 και Walking Dead Volume 21 στην τρομερή τιμή των €10.50. Σιγά bookdepository. Πρόσεξε μην σκίσεις κανένα καλσόν.

Edited by Blackbeard
  • Like 12

Το bookdepository έχει διήμερο προσφορών με -25% και λέει γρήγορα να μην χάσουμε τις εκπτώσεις. Μέσα σε αυτά είναι και το Saga Volume 2 και Walking Dead Volume 21 στην τρομερή τιμή των €10.50. Σιγά bookdepository. Πρόσεξε μην σκίσεις κανένα καλσόν.

καλά τα λες, αλλά μην αφορίζουμε το site που εχει πληθωρα τιτλων, σε καλες τιμες, και με δωρεαν μεταφορικα παγκοσμιως.μπορει να μην μας εντυπωσιαζει πια αυτο, αλλα προ 5ετιας (τοτε το εμαθα εγω τουλαχιστον) ηταν εντυπωσιακο. amazon, abe, ebay κλπ. συνεχιζουν να μας γδυνουν κανονικα απο πλευρας μεταφορικων. :reap:

• Like 8

καλά τα λες, αλλά μην αφορίζουμε το site που εχει πληθωρα τιτλων, σε καλες τιμες, και με δωρεαν μεταφορικα παγκοσμιως.μπορει να μην μας εντυπωσιαζει πια αυτο, αλλα προ 5ετιας (τοτε το εμαθα εγω τουλαχιστον) ηταν εντυπωσιακο. amazon, abe, ebay κλπ. συνεχιζουν να μας γδυνουν κανονικα απο πλευρας μεταφορικων. :reap:

Τι μεμψιμοιρία είναι αυτή ρε; ναι όντως πριν από 5 χρόνια ήταν φοβερό και τρομερό και τους πελέκαγε όλους. Αλλά ΟΧΙ πλέον. Γι αυτό κι εμείς το αφορίζουμε. Και στην τελική, είμασατε καταναλωτές, και θέλουμε η αγοραστική μας δύναμη να μας προσφέρει όσο το δυνατόν περισσότερα. Σιγά μη λυπηθώ μια μεγάλη πολυεθνική.

• Like 6

Τι μεμψιμοιρία είναι αυτή ρε; ναι όντως πριν από 5 χρόνια ήταν φοβερό και τρομερό και τους πελέκαγε όλους. Αλλά ΟΧΙ πλέον. Γι αυτό κι εμείς το αφορίζουμε. Και στην τελική, είμασατε καταναλωτές, και θέλουμε η αγοραστική μας δύναμη να μας προσφέρει όσο το δυνατόν περισσότερα. Σιγά μη λυπηθώ μια μεγάλη πολυεθνική.

Αυτό. Και επίσης μας αρέσει(καλά εμένα τέλοσπάντων) και το καλό χιούμορ. Οπότε το χρησιμοποιώ με κάθε ευκαιρία.

• Like 5

θεωρω ακυρο το post σου, γιατι δεν μεμψιμοιρω, ουτε εγραψα οτι λυπαμαι μια πολυεθνικη. μια χαρα ηταν το χιουμορο του Blackbeard, εγω απλα εκανα ενα γενικο σχολιο για μια εταιρεια που τουλαχιστον εμενα με εχει εξυπηρετησει αμεσα και χωρις να με γδυσει.

• Like 5

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε πρόκειται να παραπονεθώ για την κακή(που σημαίνει αντίθετη με αυτή που θεωρώ εγώ καλή) διαχείριση που κάνει μια εταιρία. Αυτοί ξέρουν καλύτερα. Αλλά σαν καταναλωτές θα ήταν καλό να κοιτάμε όσο το δυνατόν περισσότερο τη συνολική εικόνα. Δηλαδή όταν βρίσκω σχεδόν όλα τα βιβλία που θέλω φθηνότερα στο Public, τότε νομίζω ότι κάτι πάει στραβά. Πολύ στραβά.

Edited by Blackbeard
  • Like 8

μη χρησιμοποιειτε ακραιες εκφρασεις που τσιτωνουν όσους εχουν αντιθετη αποψη :)

χαλαρωστε! ειμαστε εδω για να περναμε καλα :beer:

συμφωνω με το σχόλιο σου zade, σν εξαιρεσουμε τα "περι μεμψιμοιρίας"

απο την αλλη, μην μετατραπουν και τα σχετικά θεματα στο "η ποιοτητα του bookdepo εχει πεσει" :D

• Like 14

Παιδιά έχει τσεκάρει κανένας σας τις τιμές "Στις προσφορές απο τα public" σε αυτά που πόσταρε συγκεκριμένα ο totally_wired τρεις μέρες μετά το τέλος του δεκαήμερου προσφορών και έχουν ρίξει και άλλο τις τιμές οπότε για άλλη φορά να ξέρουμε να αγοράζουμε μετά το τέλος των λεγόμενων προσφορών αφού συμφέρει περισσότερο... ;):)

• Like 5

Παιδιά έχει τσεκάρει κανένας σας τις τιμές "Στις προσφορές απο τα public" σε αυτά που πόσταρε συγκεκριμένα ο totally_wired τρεις μέρες μετά το τέλος του δεκαήμερου προσφορών και έχουν ρίξει και άλλο τις τιμές οπότε για άλλη φορά να ξέρουμε να αγοράζουμε μετά το τέλος των λεγόμενων προσφορών αφού συμφέρει περισσότερο... ;):)

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος, αν θέλεις :)

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος, αν θέλεις :)

Λοπόν 1-10 Nοεμβρίου γενικά υπήρχε δεκαήμερο προσφορών στα καταστήματα και τα public έκαναν και αυτά προσφορές σε επιλεγμένα αντικείμενα απο όλες τις κατηγορίες πχ. τηλεοράσεις, ταινίες, μουσική βιβλία και κομικ μου είχαν στείλει και newsletter αλλά το έσβησα δυστηχώς για να δείτε. Ο φίλος totally_wired πόσταρε κάποιες καλές περιπτώσεις στο ποστ #16

Και θα σας πώ συγκεκριμένα εγώ αγόρασα το metamaus. Τότε με τις προσφορές έλεγε αρχική τιμή 25 ή 35€ δεν είμαι σίγουρος 100% και το κατέβασαν στα 11 μέσω web παραγγελία όπως γράφει και ο totally και το παρήγγειλα και απο περιέργεια εχθές μπήκα για να δώ τι τιμή το έχουν βασικά για το αν το επανέφεραν στην προηγούμενη ήθελα να δώ και γράφει 11 ευρώ τιμή καταστήματος και 9.89€ web price και το ίδιο έγινε και στα υπόλοιπα

metamaus 11 ευρώ τώρα 9.89

embroideries 4 ευρώ τώρα 3.60

Supergods 3 ευρώ τώρα 2.69

Planetary Batman  7 ευρώ τώρα 6.28

Θα μου πεις σιγά τις διαφορές για ένα ευρώ το μέγιστο κάνεις έτσι? Όχι (αν και με αυτό το 1€ σύν 90 λεπτά θα έπαιρνα το καινούργιο φάντομ ντακ ;):) ) απλά το αναφέρω με μια-δύο μέρες διαφορά ίσως και αμέσως την επόμενη δεν ξέρω είχαν επιπλέον μείωση. Γι' αυτό λέω αν είναι έτσι να ξέρουμε να περιμένουμε να περνάνε οι προσφορές και να τα παίρνουμε μετά :best:

Edited by koslak
  • Like 9

embroideries 4 ευρώ τώρα 3.60

Supergods 3 ευρώ τώρα 2.69

τα εχει διαβασει καποιος ειναι καλα;

• Like 2

Δεν έχω διαβάσει κανένα από τα δύο αλλά έκανα μια μικρή έρευνα στο ίντερνετ και για τα δύο. Το embroideries αφορά τις συζητήσεις - αναμνήσεις μιας παρέας γυναικών στο Ιράν. Ο τίτλος εξάλλου σημαίνει "κεντήματα" οπότε σε προδιαθέτει.

Το supergods απ'ότι κατάλαβα είναι μια προσπάθεια του Morrison να περιγράψει την ιστορία των υπερηρώων και πώς ακριβώς επηρέασαν τις ζωές των αναγνωστών. Κάτι τέτοιο τέλος πάντων. :P Σε σχόλια που διάβασα πολλοί παραπονιόντουσαν ότι στην ουσία κάνει την αυτοβιογραφία του. 

Σε κάθε περίπτωση όμως ψάξτο και μόνος σου. :) 

Edited by saveapenguin
  • Like 8