Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΩΝ & ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΕΣΗ ΧΑΜΕΝΩΝ ΣΕΛΙΔΩΝ ΚΟΜΙΚ!!!


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν έχει να κάνει απαραίτητα με συλλεκτικότητα. Όσα και να δώσεις, άμα πάρεις ένα τεύχος για καλό και βγει σκάρτο, νοιώθεις εξαπατημένος. Και δεν γίνεται πάντα να τα ελέγχεις επιτόπου πριν την αγορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35912
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φίλοι μου και ιδαίτερα αγαπητέ Κωστή, θεωρητικά και με βάση την συλλεκτική λογική, έχετε χίλια δίκια.

 

΄Ομως, η δική μου πραγματικότητα είναι διαφορετική. Εγώ, αυτά τα -ελάχιστα- τεύχη μου, τα "αποκατέστησα" για προσωπική μου χρήση. Και όσο ζω ή έχω συνείδηση τών πράξεών μου η συλλογή μου δεν θα πουληθεί. Γενικότερα, είμαι ανορθόδοξος συλλέκτης και τα τεύχη τής συλλογής μου τα χαίρομαι κυριολεκτικά. Με εξαίρεση τα σκληρόδετα, διορθώνω λάθη, σχολιάζω, προσθέτω τίτλους σε άτιτλες ιστορίες, παραθέτω στα περιεχόμενα τούς τίτλους τών μονοσέλιδων ιστοριών και άλλα πολλά παρόμοια. Για μένα τα "μικυμάου" μου είναι πηγή χαράς και όχι προβληματισμού και έτσι θα παραμείνουν. Και στα πλαίσια αυτής τής στάσης ζωής, είναι λογικό να μην με απασχολεί τι θα κάνουν σε περίπτωση πώλησης τής συλλογής μου μετά το θάνατό μου οι πιθανοί αγοραστές. Ας προσέξουν.

 

΄Αλλωστε και η κόρη μου αλλά και ο γαμπρός μου αγαπούν τα Ντίσνεϋ κόμικς και μπορεί να μην τα πουλήσουν. Αφήστε πια που -όπως έχω ξαναπεί- η μικρή Νεφέλη όταν έρχεται σπίτι μας παίζει συνεχώς με τα φιγουρίνια τής σειράς "Ντίσνεϋ Παρέλαση" και φωνάζει "Θείο Κουτζ", Μίκυ Μάους, Μίννι, Νταίζυ, Γκούκη. Πέτυ (Φέθρυ), Πλούτο, Κατόνι (Γκαστόνε), Μότυ, Χιούη, παπί, ποντίκι κλπ. Πριν από ένα μήνα τής είχα δείξει τον Χοσέ Καριόκα και τής είχα πει πως είναι παπαγάλος. Χτες, λοιπόν, πήγε στο κομοδίνο όπου βρίσκονται οι υπόλοιπες φιγούρες (γιατί όσες χρησιμοποιεί συνήθως τις έχουμε μεταφέρει στο δωμάτιο όπου παίζει) και άρχισε να μου ζητάει τον "καπαγκάλο" (τον θυμόταν) και τρόμαξα να καταλάβω πως εννοούσε τον Χοσέ. Και αφού από τα δύο χρόνια της αγαπάει τόσο πολύ τους ήρωες τού Ντίσνεϋ, είμαι σίγουρος ότι μεγαλώνοντας θα λατρέψει και τα κόμικς στα οποία πρωταγωνιστούν, τα οποία φυσικά θα τα πιάσει στα χέρια της όταν δεν θα υπάρχει κίνδυνος να τα καταστρέψει.

 

Συγγνώμη για τον τόσο προσωπικό και εξομολογητικό τόνο αυτής τής καταχώρισης, αλλά μόνο με κριτήριο το συναίσθημα μπορούσα να αντικρούσω τις ορθές συστάσεις σας.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3981 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Oσα περιοδικα αγοραζουμε τα παιρνουμε για ΕΜΑΣ και μονο και οχι για να πουλησουμε ως εμποροι !!!!!!!!

Εντιτ 10/10/2015

Δυστυχως ομως ολοι οταν πωλουν κατι καλο το πωλουν ως εμποροι ....... αρα καπου νιωθεις "καπως" να δωσεις κι εσυ με την σειρα σου κατι καλο φθηνα

 

Εχω αφησει εντολη οσα ειναι συλλεκτικα εαν παθω κατι να μην πουληθουν (γιατι θα τους γελασουν και ειναι κριμα)

αλλα να χαριστουν σε παιδακια χερι με χερι και οχι μεσω τριτων....

 

Εντιτ 10/10/2015

 

Απο την στιγμη που βλεπεις οτι δεν υπαρχει δουλεια και περιτριγυριζεσαι απο πονηρους και οπου αναζητας μια βοηθεια σε οτιδηποτε ολοι κοιτουν να σε εκμεταλλευτουν η να σε γελασουν δεν ειναι κακο να αρχιζεις να κοιτας με αλλο ματι το χομπι ..... γιατι ο κοσμος ειναι πονηρος και κακος........ Τελος.

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1539
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  621
  • Reputation:   5630
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλοι μου και ιδαίτερα αγαπητέ Κωστή, θεωρητικά και με βάση την συλλεκτική λογική, έχετε χίλια δίκια.

 

΄Ομως, η δική μου πραγματικότητα είναι διαφορετική. Εγώ, αυτά τα -ελάχιστα- τεύχη μου, τα "αποκατέστησα" για προσωπική μου χρήση. Και όσο ζω ή έχω συνείδηση τών πράξεών μου η συλλογή μου δεν θα πουληθεί. Γενικότερα, είμαι ανορθόδοξος συλλέκτης και τα τεύχη τής συλλογής μου τα χαίρομαι κυριολεκτικά. Με εξαίρεση τα σκληρόδετα, διορθώνω λάθη, σχολιάζω, προσθέτω τίτλους σε άτιτλες ιστορίες, παραθέτω στα περιεχόμενα τούς τίτλους τών μονοσέλιδων ιστοριών και άλλα πολλά παρόμοια. Για μένα τα "μικυμάου" μου είναι πηγή χαράς και όχι προβληματισμού και έτσι θα παραμείνουν. Και στα πλαίσια αυτής τής στάσης ζωής, είναι λογικό να μην με απασχολεί τι θα κάνουν σε περίπτωση πώλησης τής συλλογής μου μετά το θάνατό μου οι πιθανοί αγοραστές. Ας προσέξουν.

 

΄Αλλωστε και η κόρη μου αλλά και ο γαμπρός μου αγαπούν τα Ντίσνεϋ κόμικς και μπορεί να μην τα πουλήσουν. Αφήστε πια που -όπως έχω ξαναπεί- η μικρή Νεφέλη όταν έρχεται σπίτι μας παίζει συνεχώς με τα φιγουρίνια τής σειράς "Ντίσνεϋ Παρέλαση" και φωνάζει "Θείο Κουτζ", Μίκυ Μάους, Μίννι, Νταίζυ, Γκούκη. Πέτυ (Φέθρυ), Πλούτο, Κατόνι (Γκαστόνε), Μότυ, Χιούη, παπί, ποντίκι κλπ. Πριν από ένα μήνα τής είχα δείξει τον Χοσέ Καριόκα και τής είχα πει πως είναι παπαγάλος. Χτες, λοιπόν, πήγε στο κομοδίνο όπου βρίσκονται οι υπόλοιπες φιγούρες (γιατί όσες χρησιμοποιεί συνήθως τις έχουμε μεταφέρει στο δωμάτιο όπου παίζει) και άρχισε να μου ζητάει τον "καπαγκάλο" (τον θυμόταν) και τρόμαξα να καταλάβω πως εννοούσε τον Χοσέ. Και αφού από τα δύο χρόνια της αγαπάει τόσο πολύ τους ήρωες τού Ντίσνεϋ, είμαι σίγουρος ότι μεγαλώνοντας θα λατρέψει και τα κόμικς στα οποία πρωταγωνιστούν, τα οποία φυσικά θα τα πιάσει στα χέρια της όταν δεν θα υπάρχει κίνδυνος να τα καταστρέψει.

 

Συγγνώμη για τον τόσο προσωπικό και εξομολογητικό τόνο αυτής τής καταχώρισης, αλλά μόνο με κριτήριο το συναίσθημα μπορούσα να αντικρούσω τις ορθές συστάσεις σας.

 Χαζοπαπού! :poke3::angels::flowers7::sun3: :rainbow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85731
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4213 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Αποκατάσταση τευχους ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ.

 

Πριν λίγο καιρό βρήκα (και πήρα ) από το Δασκαλο το τευχος ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ 260 για τον φίλο Λύκο .Ενα τευχος που θεωρείται δύσκολο να βρεθεί .

 

Το τευχος εξωτερικά έδειχνε καλό (7-8) όμως στην πραγματικότητα έλειπαν οι 2 τελευταίες σελίδες :reap:  πράγμα που δεν πρόσεξα κατα την αγορά του . :wall:

Σκαναρα λοιπόν από το δικο μου τευχος τις 2 τελευταίες σελιδες στις διαστασεις των σελιδων του τεύχους (13,5 χ 17,8 ),τις πηγα σε ηλεκτρονική μορφή (jpeg) σε  καταστημα Φωτοτυπιών  οπου και εγινε η εκτύπωση από laser εκτυπωτή σε απλό χαρτί Α4 .

Η δυσκολία ηταν στο να τυπωθούν σε μια σελιδα μπρός πίσω ,γιατί θα αλλαζαν οι διαστασεις ,αλλά ξεπεράστηκε μετατρέποντας τα  jpeg σε  αρχεια pdf  τα οποία φαίνονται παρακατω :

 

66a.pdf 65a.pdf

 

65a.jpg 66a.jpg

 

Κατόπιν με τα μαχαίρια του μαγαζιου οι σελιδες κοπηκαν ακριβώς στη διασταση του περιοδικού .Η δουλειά είχε σχεδόν γινει.Η logo ανέλαβε να την ολοκληρώσει με λίγη κόλλα στη ράχη .Το τευχος ήταν έτοιμο με κόστος 0,50 λεπτά....

Επειδή βρίσκομαι στη δουλειά το βράδυ θα ανεβάσω φωτό του τευχους για να φανεί το τελικό αποτέλεσμα που είναι αρκετά καλό.

 

Ηθικόν Δίδαγμα - Κεντρική Ιδέα : Ο Δάσκαλος εκτός από ακριβός πουλάει συχνά και σκάρτα τευχη (και δεν ηταν η πρώτη φορά....)  :(

 

 

 

 

Επεξεργασία από φλοκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13939
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Για αυτό τον λόγο  στα τεύχη με ράχη κοιτάω πάντα τις πρώτες και τελευταίες σελίδες και στα τεύχη με συνδετήρες τις μεσαίες….

Είχα πάρει και εγώ παλιά  από τον δάσκαλο το μικρό μπλεκ 87 και λείπει το μεσαίο δίφυλλο....

(ελπίζω κάποια στιγμή να βρω κάποιο για να το φωτοτυπήσω και γω)

Επεξεργασία από KILLMATH
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6447 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Και ένα γρήγορο ξεφύλλισμα δεν βλάπτει γιατί εγώ είχα πάρει ένα κακέτυπο όπου κάποιες σελίδες (αρκετές) δεν ήταν τυπωμένες από την μία μεριά εναλλάξ με κανονικά τυπωμένες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3981 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ΟΛΟΙ τυχαινει να πουλανε μερικες φορες σκαρτα τευχη !!!!!!!!

 

Το θεμα ειναι να αναγνωριζουν και τα λαθη τους σεβομενοι τους αγοραστες και να τα διορθωνουν οταν πρεπει κι οχι να κανουν τις παπιες !!!!!!!

Και να ηταν μια και δυο ....... να πεις παει στον διαολο ........... αλλα δεν ειναι !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Το χειροτερο ειναι οταν επιμενουν οτι εχουν αστερια προπαθωντας να σου πουλησουν φυκια για μεταξωτες κορδελες....

 

ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΥΛΙΑΣΗ και μαλιστα οξεια ειναι αυτο με μια εσανς απατεωνιας και εκμεταλλευσης μεσα

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13939
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Για να είμαστε δίκαιοι , αν αγοράσεις από τον δάσκαλο κάτι και είναι σκάρτο και το δεις άμεσα θα σου το αλλάξει το τεύχος.

Το ξέρω από γνωστο.

Αν περάσουν μέρες (όπως σε έμεναν με το μπλεκ)  ή του πας κανένα άλλο τεύχος τότε  . . . . . :wall: :wall: :wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3981 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Για να είμαστε δίκαιοι , αν αγοράσεις από τον δάσκαλο κάτι και είναι σκάρτο και το δεις άμεσα θα σου το αλλάξει το τεύχος.

Το ξέρω από γνωστο.

Αν περάσουν μέρες (όπως σε έμεναν με το μπλεκ)  ή του πας κανένα άλλο τεύχος τότε  . . . . . :wall: :wall: :wall:

Ο δασκαλος και μετα απο μερες να του το πας στο αλλαζει αρκει να εισαι σωστος

Αυτο το ξερω απο πρωτο χερι....

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85731
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4213 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Η αλήθεια είναι -και για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις που δεν είναι σωστές από αυτά που έγραψα πριν - οτι δεν πήγα το τευχος για αντικατάσταση επειδή ειχαν περάσει καμια 20αρια μέρες .Ειναι πιθανόν να μου το αντικαθιστούσε αν το επεστρεφα άμεσα οπως είχε γίνει  και  παλιοτερα σε αναλογη περιπτωση.

 

Ομως πιστευω οτι οταν πουλάς τόσο ακριβά αν μη τι άλλο έχεις υποχρέωση να ελέγχεις το εμπόρευμά σου στο μέγιστο δυνατό βαθμό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13939
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ομως πιστευω οτι οταν πουλάς τόσο ακριβά αν μη τι άλλο έχεις υποχρέωση να ελέγχεις το εμπόρευμά σου στο μέγιστο δυνατό βαθμό.

Δημοσθένη για τον δάσκαλο 3 τα ευρώ δεν είναι πολλα!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3981 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Η αλήθεια είναι -και για να μην δημιουργούνται εντυπώσεις που δεν είναι σωστές από αυτά που έγραψα πριν - οτι δεν πήγα το τευχος για αντικατάσταση επειδή ειχαν περάσει καμια 20αρια μέρες .Ειναι πιθανόν να μου το αντικαθιστούσε αν το επεστρεφα άμεσα οπως είχε γίνει  και  παλιοτερα σε αναλογη περιπτωση.

 

Ομως πιστευω οτι οταν πουλάς τόσο ακριβά αν μη τι άλλο έχεις υποχρέωση να ελέγχεις το εμπόρευμά σου στο μέγιστο δυνατό βαθμό.

Αμα αγοραζεις ποσοτητες ειναι δυσκολο να τα ελεγχεις ολα και εδω ειναι εν μερει δικαιολογημενο αυτο χωρις να αποτελει ελαφρυντικο

καθως θεωρω οτι εχουν υποχρεωση απο σεβασμο στον πελατη που τους ακουμπαει τα ωραια λεφτουλια του να προχωρουν σε αλλαγη κομικς

χωρις πολλες τριβες και δικαιολογιες\

 

Το να πουλας εμπορευμα που δεν ανταποκρινεται στην καλαισθησια του η στην πρακτικοτητα του και δεν το αναγνωριζεις δεν ειναι εξυπναδα ουτε μαγκια αλλα αλητεια

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35912
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Με μία εξαίρεση: Το τεύχος #3 τού Γέλιο και Χαρά που μου το πούλησαν με οπισθόφυλλο άλλου τεύχους και εγώ το αντικατέστησα με τόσο κακέκτυπο "αντίγραφο" που ούτε ένα 10χρονο θα μπορούσε να ξεγελαστεί. Ειδικά η εσωτερική σελίδα είναι σε τόσο χαμηλή ανάλυση που η "πλαστότητά" της είναι κραυγαλέα.

 

Κι εγώ από τον "δάσκαλο" το είχα αγοράσει το Γ.Χ. #3 και μάλιστα 230 ευρώ, αλλά είμαι βέβαιος ότι αυτό έγινε εν αγνοία του. ΄Ομως, όταν το ανακάλυψα είχαν περάσει 5+ χρόνια. Απλώς, προ ημερών που τον είδα τού το είπα και μου έταξε πως θα ψάξει σε κάποια ελλιπή τεύχη που έχει κάπου και αν βρει το αυθεντικό απισθόφυλλο, θα μου το δώσει

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35912
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 Χαζοπαπού! :poke3::angels::flowers7::sun3: :rainbow:

 

 

Χαζοπαππούς στο τετράγωνο, στον κύβο και στην νιοστή, φίλε Μάριε. 

 

Με την ευκαιρία, η κόρη μου μόλις τώρα μου δήλωσε πως ούτε αυτή θα πουλήσει τη συλλογή μας :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35912
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Oσα περιοδικα αγοραζουμε τα παιρνουμε για ΕΜΑΣ και μονο και οχι για να πουλησουμε ως εμποροι !!!!!!!!

 

 

 

Προσυπογράφω, φίλε Δημήτρη.

 

Και ένα γρήγορο ξεφύλλισμα δεν βλάπτει γιατί εγώ είχα πάρει ένα κακέτυπο όπου κάποιες σελίδες (αρκετές) δεν ήταν τυπωμένες από την μία μεριά εναλλάξ με κανονικά τυπωμένες.

 

Κι εγώ, όταν αγόραζα, τα ξεφύλλιζα όσο μπορούσα, το Γ.Χ. #3 όμως, εν γνώσει μου το πήρα με το οπισθόφυλλο κολλημένο με σελοτέιπ αλλά δεν μπορούσα να φαντασθώ ότι ήταν από άλλο τεύχος.

 

Για να είμαστε δίκαιοι , αν αγοράσεις από τον δάσκαλο κάτι και είναι σκάρτο και το δεις άμεσα θα σου το αλλάξει το τεύχος.

Το ξέρω από γνωστο.

Αν περάσουν μέρες (όπως σε έμεναν με το μπλεκ)  ή του πας κανένα άλλο τεύχος τότε  . . . . . :wall: :wall: :wall:

 

Ο δασκαλος και μετα απο μερες να του το πας στο αλλαζει αρκει να εισαι σωστος

Αυτο το ξερω απο πρωτο χερι....

 

Μου έχει αλλάξει κι εμένα όλα τα σκάρτα τεύχη που του έχω επιστρέψει μέσα σε εύλογο χρόνο. Μετά από 5-6 χρόνια όμως θα ήταν παράλογο και εν πάση περιπτώσει εμένα με ενδιέφερε η ιστορία "Στο Ψηλό Θιβέτ" Το θέμα τού οπισθόφυλλου με στενοχώρησε αλλά δεν το θεώρησα και "το τέλος τού κόσμου".

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6409
  • Reputation:   63385
  • Achievement Points:  6473
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4380 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η αναζήτησή μου συνεχίζεται με το τεύχος #54 του Superman Ψαρόπουλου

 

SupermanPs_0054.jpg

 

 

 

Και σε αυτό το τεύχος μου λείπει το μεσαίο τετρασέλιδο (άτιμη αφίσα!).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  29803
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  28
  • Reputation:   320
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Kαλησπέρα σε όλους.

Ξέθαψα το παρακάτω τέυχος σήμερα ανάμεσα σε κάτι μισά και χαλασμένα. Απο το μέγεθος και απο τη περίοδο που άρχισα να μαζέυω θεωρώ ότι πρέπει να είναι  στα 700αρια. Θυμήθηκα και την ιστορία μετά απο τόσα χρόνια! 

Μπορεί κανείς να βοηθήσει να βρούμε τον αριθμό του και το εξώφυλλο κατ επέκταση.

Βonus βοήθεια: πρέπει να ήταν τέυχος με χαρτάκια  γι αυτό και πέταξε το εξώφυλλο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

post-29803-0-76979900-1388341322_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Με αυτό τον τίτλο έχει κυκλοφορήσει στο Μίκυ Μάους 712 σύμφωνα με το inducks.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104540
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Έχει κανείς αυτό το κόμικ;

 

tn_IstoriesFrikhs_0001.jpg

 

Από το τεύχος που έχω εγώ, λείπει ένα φύλλο (δύο σελίδες) και θα ήθελα αν είναι δυνατόν ένα καλό σκανάρισμά τους σε μεγάλο μεγέθος και ψηλή ανάλυση για να το εκτυπώσω και να το προσθέσω στο τεύχος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον βοηθήσει.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26514
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πολύ φρικιαστικό :) :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Έχει κανείς αυτό το κόμικ;

 

tn_IstoriesFrikhs_0001.jpg

 

Από το τεύχος που έχω εγώ, λείπει ένα φύλλο (δύο σελίδες) και θα ήθελα αν είναι δυνατόν ένα καλό σκανάρισμά τους σε μεγάλο μεγέθος και ψηλή ανάλυση για να το εκτυπώσω και να το προσθέσω στο τεύχος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον βοηθήσει.

 

:valtnino:

 

Θα πας στο θέμα του ftsgr που το έχει βγάλει εδώ και ένα χρόνο και θα το κατεβάσεις. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104540
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Ευχαριστώ πολύ Κωστή. :thanks:   Δεν το είχα δει ότι υπήρχε εκεί. :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35912
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Κι εγώ από τον "δάσκαλο" το είχα αγοράσει το Γ.Χ. #3 και μάλιστα 230 ευρώ, αλλά είμαι βέβαιος ότι αυτό έγινε εν αγνοία του.  ΄Ομως όταν το ανακάλυψα είχαν περάσει 5+ χρόνια. Απλώς, προ ημερών που τον είδα τού το είπα και μου έταξε πως θα ψάξει σε κάποια ελλιπή τεύχη που έχει κάπου και αν βρει το αυθεντικό απισθόφυλλο, θα μου το δώσει.

 

 

Μετά από δύο ακριβώς χρόνια, ο Δημήτρης, aka "δάσκαλος", εκπλήρωσε την υπόσχεσή του. ΄Οπως έγραψα και νωρίτερα στο τόπικ "Τι πήρα σήμερα και νιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα", χτες μου έδωσε το αυθεντικό οπισθόφυλλο του Γ.Χ. #3.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17726
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να ρωτησω βρε παιδια που βρισκεται το μαγαζι του "δασκαλου";

Πολυ θα θελα να το επισκευθω..Ακουω καλα λογια..

Κυριε Τρυφωνα πολυ χαρηκα που βρηκατε το χαμενο οπισθοφυλλο απο το Γελιο κ Χαρα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3981 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Να ρωτησω βρε παιδια που βρισκεται το μαγαζι του "δασκαλου";

Πολυ θα θελα να το επισκευθω..Ακουω καλα λογια..

Κυριε Τρυφωνα πολυ χαρηκα που βρηκατε το χαμενο οπισθοφυλλο απο το Γελιο κ Χαρα..

Ιπποκρατους 116 η 118 αθηνα

 

Προκειται περι πολυ σκληρου εμπορου και πολυ καλα κανει καθως τα εχει ολα

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35912
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Να ρωτησω βρε παιδια που βρισκεται το μαγαζι του "δασκαλου";

Πολυ θα θελα να το επισκευθω..Ακουω καλα λογια..

Κυριε Τρυφωνα πολυ χαρηκα που βρηκατε το χαμενο οπισθοφυλλο απο το Γελιο κ Χαρα..

 

Σ' ευχαριστώ φίλε.

 

Ιπποκρατους 116 η 118 αθηνα

 

Προκειται περι πολυ σκληρου εμπορου και πολυ καλα κανει καθως τα εχει ολα

 

Ιπποκράτους 116 είναι, Δημήτρη μου. Δεν θα έλεγα ότι είναι σκληρός, απλώς δεν διαπραγματεύεται τις τιμές του που είναι αρκετά υψηλές. Κατά τα λοιπά είναι απόλυτα εντάξει στις συναλλαγές του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17726
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σας ευχαριστω για την αμεση απαντηση. :)

Λεω να περασω μια βολτα,αυριο κιολας..Γνωριζετε αν ειναι ανοιχτος τα Σαββατοκυριακα καθως τοτε

εχω λιγοτερο φορτο εργασιας;;  

(Συγνωμη του διαχειριστες της σελιδας για το off topic..)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Καλησπέρα καλησπέρα. Ξέθαψα το θέμα μιας και με απασχολεί μια έλλειψη που έχω σε ένα τεύχος του Μίκυ μάους, του 527. Συγκεκριμενα λείπει το πρωτο τετρασελιδο (εξωφυλλο-εσωφυλλο-οπισθοφυλλο-εσω οπισθόφυλλο). Τόσοι συλλέκτες λέω είμαστε εδώ κάποιος μπορεί και να με βοηθήσει. Όχι τίποτα άλλο αλλά το τεύχος αν εξαιρεσουμε αυτή την έλλειψη (που το χαραμίζει σε κατασταση όμως) είναι πολύ καλό.

 

Οποτε οποίος μπορεί και θέλει, ας το σκαναρει για να σωσει ενα ανήμπορο τευχακι!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35912
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Καλησπέρα καλησπέρα. Ξέθαψα το θέμα μιας και με απασχολεί μια έλλειψη που έχω σε ένα τεύχος του Μίκυ μάους, του 527. Συγκεκριμενα λείπει το πρωτο τετρασελιδο (εξωφυλλο-εσωφυλλο-οπισθοφυλλο-εσω οπισθόφυλλο). Τόσοι συλλέκτες λέω είμαστε εδώ κάποιος μπορεί και να με βοηθήσει. Όχι τίποτα άλλο αλλά το τεύχος αν εξαιρεσουμε αυτή την έλλειψη (που το χαραμίζει σε κατασταση όμως) είναι πολύ καλό.

 

Οποτε οποίος μπορεί και θέλει, ας το σκαναρει για να σωσει ενα ανήμπορο τευχακι!!!

 

Φίλε μου το έχω και σε άριστη κατάσταση με ελάχιστα ίχνη από την ξεκολλημένη νέα τιμή. Επειδή όμως δεν θέλω να χαλάσω το τεύχος αφαιρώντας τους συνδετήρες, μπορώ να σου σκανάρω/κροπάρω μόνο μία μία τις 4 σελίδες και είτε να σου στείλω τα 4 αρχεία ως συνημμένα στο mail σου ή με Π.Μ. στο GC, είτε να τα ανεβάσω εδώ. Επίσης δεν ξέρω καλά τις τεχνικές λεπτομέρειες. 

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.