Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλύτερη μπαλάντα των Scorpions


germanicus

Καλύτερη μπαλάντα των Scorpions  

60 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

We'd like to introduce tonight

The kings of a brand new style

 

το ξεκίνησε προ ολίγου στο ράδιο, με έκανε να ψάχνομαι που στο δαίμονα το είχα ξανακούσει, το'να έφερε το άλλο και πάμε λοιπόν σε μια αγαπημένη μου ερώτηση. Ποιά ήταν η καλύτερη μπαλλάντα των Scorpions? Από το παραγνωρισμένο Born to touch your feelings (δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η κομματάρα δε συμπεριλαμβάνεται στα διάφορα best of τους...) μέχρι το ... Winds of change που κατηγοριοποιείται από κάποιους εκεί πέρα και ευελπιστώ ότι δεν θα πάρει ούτε μισή ψήφο ;)

 

Αν υπάρχουν κι άλλες άξιες λόγου.... δεν μπορώ να ξέρω... θα είχαμε ένα χρονολογικό παράδοξο ;)

 

Λεπόν. Μιας και παλιμπαιδίζουμε που παλιμπαιδίζουμε, ας θυμηθούμε και λίγο την εφηβία μας (όσοι δεν πάσχουν από έμενταλ ;) )

 

my fave λίγο μετά γιατί θέλω να τα ζυγίσω λίγο... στίχους/μουσική/αναμνήσεις... ;)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1758
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6328 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Τέτοια ώρα, τέτοια λόγια. χρόνια έχω να τους ακούσω, από την εποχή του Winds of change,

ύμνο στην παλινόρθωση των τσάρων (μπλιαχ!) Τέλος πάντων...When The Smoke Is Going Down

και Holiday στα ίσα...ψηφίζω το πρώτο γιατί ακόμα υπάρχουν μέρες που κολλά στο νου μου.

Επεξεργασία από alagt17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

"Κάποια άλλη"->I wanted to cry(but the tears wouldn't come)... :blob1:

Γενικά από Scorpions,μπορεί να περάσει μια ολόκληρη μέρα και να ακούω συνέχεια το album "Acoustica"...όποιος δεν το έχει αγοράσει/κατεβάσει/ακούσει/δανειστεί/κλέψει :P ,το προτείνω ανεπιφύλακτα...

Επεξεργασία από nickdeli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1548
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  52
  • Reputation:   116
  • Achievement Points:  52
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Ψηφίζω το Still Loving You, αγαπητέ Γερμανικέ, με δεύτερη επιλογή το In Trance (αν τέλος πάντων μπορεί να θεωρηθεί ως μπαλάντα με τα βαβουριάρικα κομμάτια του).

Θ.Μ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Always Somewhere by far Νικόλα!!!! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9469
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6301 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Φίλε germanicus θα συμφωνήσω 100% μαζί σου για το "Born to Touch Your Feelings" που ούτε σε συναυλίες τους δεν ακούγεται ιδιαίτερα. Μου αρέσει πολύ και το instrumental "Coast to coast" -αυτό το έχω ακούσει σε συναυλία, που έχει ιδιαίτερα ξεσηκωτικό riff αλλά και το "In trance" που όμως-όπως είπε ο Corvus-δεν είναι 100% μπαλάντα...

Πάντως αναμφίβολα, αν ήταν να διαλέξω το συγκρότημα με τις καλύτερες (και περισσότερες) rock μπαλάντες

θα διάλεγα με διαφορά τους Scorpions (όπως και οι περισσότεροι από σας) με Νο.2 τους UFO: όσοι ξέρετε μόνο το Belladona και το "Doctor-Doctor"(όχι μπαλάντα), ακούστε τα "High Flyer", "Time on my Hands" και πολλά άλλα..

:beer:

ΥΓ: το ξέρατε ότι η λέξη μπαλάντα όπως έμαθα πρόσφατα σε τηλεπαιχνίδι έχει ελληνική ρίζα (από το "βαλλίζω" που σήμαινε "χοροπηδώ"), άρα αποτελεί αντιδάνειο στην Ελληνική Γλώσσα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ζόρι.... και δεν ξέρω αν με αλκοόλ θα βελτιωνόταν :) πάντως κυκλοφορεί ένα remastered ονόματι Νο 1's το οποίο όλως παραδόξως έχει και το born to touch your feelings και το οποίο έχει εντυπωσιακά πεντακάθαρες κιθάρες και ντραμς.

 

το κάθε ένα τα συν του και τα πλην του. Σε πολλά ξαφνικά βλέπω τις αδυναμίες τους :) ...

 

anyhow. μετά από προσεκτική ακρόαση, το Born to Touch your Feelings έχει θεϊκό φινάλε με τις γυναικίες φωνές, αλλά χάνει πριν. Το Always Somewhere (αλήθεια, είναι κλεμμένο? κάτι μου θυμίζει και αναρωτιέμαι τι... Barcley James Harvest?... αν κάποιος έχει κάποια ιδέα με τι στο δαίμονα μοιάζει το μπάσο...) τη μόνη αδυναμία του, αν έχει κάτι, τη βρίσκω στο στίχο που δε με εμπνέει αρκετά. κάτι σαν πλανώδιος salesman σε motel έξω από την Ινδιάνα. Το Lady Starlight καλοκαιρινό, αλλά πολύ γλυκό. Τo Still Loving You, δεν του βρίσκω αδυναμίες... Το When the smoke is going down δε χαλαρώνει καθόλου με αυτά τα ντραμς από πίσω. Πολύ δύναμη. Πάρα πολύ δύναμη συνέχεια στην κόψη του να ξεσπάσει (χωρίς αυτό να είναι κακό)... Το Holiday επαναλαμβάνει στίχους και αυτό κανονικά είναι μείον. Θα πάω όμως με τη δύναμη που βγαίνει με το Longing for the sun you will come.

 

αυτό τώρα όμως :) 5 λεπτά θα έχω αλλάξει γνώμη... :D

 

:beer:

 

ΥΓ χα! μ'αρέσει η ψηφοφορία πως πάει μέχρι στιγμής :) Δε μαρτυράω για να μην επηρρεάσω. Νικόλα, πως φαίνεται η διαφορά ηλικίας... ούτε που το ξέρω. Acoustica 2001... UFO δεν είχα ακούσει ποτέ μου. Μυστήριο? Τους ξέρω, αλλά μόνο ως όνομα και λόγω της σχέσης τους με τους Scorpions.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15803
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Still Loving You δαγκωτό, με 2ο το I wanted to cry(but the tears wouldn't come).

both :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τελικά μόνο 7 ψυχές σε ολόκληρο το forum ακούνε/άκουγαν/'εχουν ακούσει Scorpions? :thinking: "Θάφτηκε" το topic...δεν το δέχομαι... :D

Sorry για το spam post :oops: ...αλλά το θέμα δεν έτυχε της προσοχής που του άξιζε... :angry:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Κάτσε βρε φίλε, μόνο για να ακούσουμε τις μπαλάντες των Scorpions, θέλουμε μία εβδομάδα. Πόσο μάλλον να αποφασίσουμε ποια μας αρέσει... αμέσως εσύ... τόσο εύκολα και απλά είναι τα πράγματα για σένα;

 

Άντε την πρώτη που σιγοψιθύρισα και μου ήρθε στο μυαλό, αυτή θα πω:

 

Still Loving You

 

Φτου με άγχωσες και έκανα λάθος στην ψήφο και πήγε στο ακριβώς από κάτω... όχι ρε συ στο Wind of change ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ, ας το αλλάξει κάποιος καλός άνθρωπος με θεϊκές δυνάμεις, σας παρακαλώ :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Κάτσε βρε φίλε, μόνο για να ακούσουμε τις μπαλάντες των Scorpions, θέλουμε μία εβδομάδα. Πόσο μάλλον να αποφασίσουμε ποια μας αρέσει... αμέσως εσύ... τόσο εύκολα και απλά είναι τα πράγματα για σένα;

 

Μου την είπες χωρίς λόγο φίλε Yoshi...δηλαδή άμα σε ρωτήσω ποιό τραγούδι των Pink Floyd σου αρέσει,θα κάτσεις να ακούσεις όλη τη δισκογραφία?Τότε,ναί,θα σου πάρει μια βδομάδα...αλλά λογικά θα έχεις κατασταλάξει σε καμιά 10αριά(μη σου πώ λιγότερα,λέω 10 γιατί είναι τέτοιο το συγκρότημα)που τα ξεχωρίζεις από τα υπόλοιπα...Έτσι και στην ψηφοφορία αυτή,οι επιλογές είναι δεδομένες...σχετικά με την επιλογή "κάποια άλλη",αν όντως ξέρεις τόσες παραπάνω μπαλάντες των Scorpions,μπράβο σου ειλικρινά...εγώ δεν ξέρω τόσες που να χρειάζομαι τόσο καιρό για να αποφασίσω...

Anyway...πιστεύω πήρες άδικα το όπλο σου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

:)

 

δε στη λέει "εχθρικά" :)

 

όντως παίρνει ώρα να αποφασίσεις. Κι εγώ έκατσα και τις άκουσα όλες, αν και στο τέλος ΔΕΝ ψήφισα Wind of change σαν μερικούς-μερικούς..... Το οποίο νομίζω ότι είναι και λόγος παύσης από global!!!!!

 

:lol:

 

μετά την απομάκρυνση εκ του ταμείου....

 

καλύτερο Pink Floyd?........ δίσκο να σου πω.... τραγούδι όμως?..... δύσκολα ερωτήματα Νικόλα. Εύκολα είναι μόνο όταν αναρωτιέσαι ποιό το καλύτερο κανενός Paul Lekakis, τίποτα Μίñι Βαñίλι. :D

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

...Μου την είπες χωρίς λόγο φίλε Yoshi...

Anyway...πιστεύω πήρες άδικα το όπλο σου...

Έχεις απόλυτο δίκιο που συγχύζεσαι φίλε nickdeli, καθώς όταν γράφεις αυτά που σκέφτεσαι, μπορεί να διαβάζονται διαφορετικά από ότι τα έχεις εσύ στο μυαλό σου. Αυτό που ήθελα να γράψω είναι:

 

Κάτσε βρε φίλε, μόνο για να ακούσουμε τις μπαλάντες των Scorpions, θέλουμε μία εβδομάδα. Πόσο μάλλον να αποφασίσουμε ποια μας αρέσει... αμέσως εσύ... τόσο εύκολα και απλά είναι τα πράγματα για σένα; :D

Νομίζω ότι την παρεξήγηση την δημιούργησε η εσφαλμένη έλλειψη από μέρους μου, του smilie που έχει το ίδιο χαμόγελο που είχα και εγώ στο πρόσωπο μου όταν έγραφα το παραπάνω μήνυμα. Ελπίζω να μην μου κρατάς κακία. Απλά έχω πολύ καιρό να ακούσω scorpions και ήθελα λίγη βοήθεια καθώς είναι πολλά τα τραγούδια τους που μου άρεσαν. Αν μου έβαζες Pink Floyd, δεν θα μου έφτανε ένας μήνας... :lol:

 

Nevermind, για την παρεξήγηση με εσένα, θα αυτομαστιγωθώ και για την λάθος ψήφο που έβαλα τελικά, θα εκτελώ εγώ τα χρέη του ΜοΜ για μία εβδομάδα. ;)

 

Ελπίζω να είμαστε :cool: γιατί δεν είχα κανένα σκοπό να σου την πω... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Φίλε Yoshi,of course we're cool... :D

Τελικά μάλλον έχει δίκιο ο Νίκος,που έχει "μαλλιάσει η γλώσσα του" για την σημασία των smilies...

Με ένα :cool: ,ένα :D ,και μια :beer: ,λύνεται οποιαδήποτε "παρεξήγηση"...

Επεξεργασία από nickdeli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  998
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  84
  • Reputation:   185
  • Achievement Points:  84
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Χωρίς πολύ σκέψη το Wind Of Change, δεύτερο το Still Loving You

 

Κάποιος μου είπε ότι ετοιμάζονται να ξαναρθούν, ξέρει κανείς λεπτομέρειες;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Δευτέρα 18 Ιουνίου στο Στάδιο Καραϊσκάκη,μαζί με Joe Cocker,Juliette And The Licks...Παραθέτω το κείμενο από το www.rocking.gr

 

To 2005 εγκαινίασαν το Καραϊσκάκη ως.. συναυλιακό χώρο και έκοψαν 25.000 εισιτήρια! Μια χρονιά αργότερα, το 2006, μαζί με τους Whitesnake έκοψαν, στον ίδιο χώρο, 35.000 εισιτήρια!!! Το 2007 ετοιμάζουν κάτι ακόμα πιο δυνατό. Οι Scorpions, το πιο αγαπητό ροκ συγκρότημα στο ελληνικό κοινό, λίγο πριν την κυκλοφορία του νέου του δίσκου, ανακοινώνει την ίδρυση ενός νέου μεγάλου ροκ φεστιβάλ υπό την καλλιτεχνική τους διεύθυνση.

 

Το Scorpions festival θα διεξάγεται κάθε καλοκαίρι και θα φέρει την σφραγίδα των διάσημων Σκορπιών. Φιλοσοφία του να παρουσιάζει μεγάλα κλασικά ονόματα της ροκ αλλά και το νέο ρεύμα της παγκόσμιας ροκ σκηνής, δίνοντας έτσι την ευκαιρία σε καινούργια συγκροτήματα να συμπράττουν με μεγάλα ονόματα της ροκ.

 

Οι Scorpions, θέλοντας να τιμήσουν την Ελλάδα και το πιστό σε αυτούς κοινό της, αποφάσισαν το πρώτο Scorpions festival να κάνει πρεμιέρα στην Αθήνα. Κάθε χρόνο θα διεξάγεται σε διαφορετική πόλη του κόσμου αλλά πάντα θα επιστρέφει στην πόλη και την χώρα που το γέννησε.

 

Ειδικά στο φετινό, πρώτο Scorpio Festival που θα γίνει την Δευτέρα 18 Ιουνίου στο Στάδιο Καραϊσκάκη, θα λάβουν μέρος και οι ίδιοι, ο διάσημος Joe Cocker που κυκλοφορεί τον καινούριο του δίσκο (αλλά και με τα μεγάλα του τραγούδια από το “You can leave your hat on” μέχρι το “Unchain my heart” και το “You are so beautiful”), αλλά και η εκρηκτική Juliette Lewis (γνωστή από τις κινηματογραφικές της περιπέτειες) με το συγκρότημά της The Licks.

 

Την μεγάλη βραδιά θα ανοίξει ένα νέο ελληνικό ροκ συγκρότημα που θα επιλεγεί με διαγωνισμό από τους ίδιους τους Scorpions.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1834
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  283
  • Reputation:   229
  • Achievement Points:  283
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6233 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ζόρι.... και δεν ξέρω αν με αλκοόλ θα βελτιωνόταν :) πάντως κυκλοφορεί ένα remastered ονόματι Νο 1's το οποίο όλως παραδόξως έχει και το born to touch your feelings και το οποίο έχει εντυπωσιακά πεντακάθαρες κιθάρες και ντραμς.

 

το κάθε ένα τα συν του και τα πλην του. Σε πολλά ξαφνικά βλέπω τις αδυναμίες τους :) ...

 

anyhow. μετά από προσεκτική ακρόαση, το Born to Touch your Feelings έχει θεϊκό φινάλε με τις γυναικίες φωνές, αλλά χάνει πριν. Το Always Somewhere (αλήθεια, είναι κλεμμένο? κάτι μου θυμίζει και αναρωτιέμαι τι... Barcley James Harvest?... αν κάποιος έχει κάποια ιδέα με τι στο δαίμονα μοιάζει το μπάσο...) τη μόνη αδυναμία του, αν έχει κάτι, τη βρίσκω στο στίχο που δε με εμπνέει αρκετά. κάτι σαν πλανώδιος salesman σε motel έξω από την Ινδιάνα. Το Lady Starlight καλοκαιρινό, αλλά πολύ γλυκό. Τo Still Loving You, δεν του βρίσκω αδυναμίες... Το When the smoke is going down δε χαλαρώνει καθόλου με αυτά τα ντραμς από πίσω. Πολύ δύναμη. Πάρα πολύ δύναμη συνέχεια στην κόψη του να ξεσπάσει (χωρίς αυτό να είναι κακό)... Το Holiday επαναλαμβάνει στίχους και αυτό κανονικά είναι μείον. Θα πάω όμως με τη δύναμη που βγαίνει με το Longing for the sun you will come.

 

αυτό τώρα όμως :) 5 λεπτά θα έχω αλλάξει γνώμη... :D

 

:beer:

 

ΥΓ χα! μ'αρέσει η ψηφοφορία πως πάει μέχρι στιγμής :) Δε μαρτυράω για να μην επηρρεάσω. Νικόλα, πως φαίνεται η διαφορά ηλικίας... ούτε που το ξέρω. Acoustica 2001... UFO δεν είχα ακούσει ποτέ μου. Μυστήριο? Τους ξέρω, αλλά μόνο ως όνομα και λόγω της σχέσης τους με τους Scorpions.

το always somewhere ειναι σιγουρα διασκευη,τωρα δε θυμαμαι ποιων ,αλλα αν εχει κανεις το αλμπουμακι θα το λεει φανταζομαι (εγω εχω μονο τη κασσετα τα υπολοιπα αυτης αγνοουνται η τυχη τους)το still loving you,holiday ,born to touch your fellings ειναι ισως τα καλυτερα,με οχι και πολυ μεγαλη διαφορα απο τα αλλα εκτος απο το wind of change που δε μου φαινεται και τιποτα ιδιαιτερο σε σχεση με αυτα που μας ειχαν συνηθησει ως τοτε,μαλλον το χειριτερο ειναι ,αλλα αν ειμασταν απο πρωην ανατολικο μπλοκ ισως να μας εκανε και αλλη εντυπωση λογω στιχων συνθηκων που αναφερεται κτλ κτλ κτλ.οι ufo ειχαν βγαλει ενα δισκο το phainomenon δειχνει ενα ufo απ εξω το ραδιο αρβυλλα λεει οτι το ονομασε ετσι ο αρχηγος του απο το νεο κιθαριστα μολις 16 χρονων νομιζω αδελφο του shenker που εχει παραμεινει στους scorpions.καλο αλμπουμ και ενταξει ομικρος τοτε ηταν πραγματικα φαινομενο αν ακουσετε τι εκανε με τη κιθαρα του.απο οτι ξερω και στο lovedrive αυτος επαιξε κιθαρα αλλα φαινεται ειχε προβληματα με ουσιες και τον αντικατεστησαν,αργοτερα εκανε τους msg.και κατι αλλο ..μου ειπαν οτι το εξωφυλλο του blackout δεν ειναι φωτογραφια οπως νομιζα τοσα χρονια αλλα ζωγραφια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αληθευει????

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2375
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Έχω κοιτάξει τουλάχιστον 70 φορές τη στάθμη της μπύρας στο ποτήρι μου και ακόμα να πάρω απάντηση για το σχετικό τόπικ...

τι να λέμε τώρα...

:beer:

πρέπει να στάξει κι άλλο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1834
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  283
  • Reputation:   229
  • Achievement Points:  283
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6233 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχω κοιτάξει τουλάχιστον 70 φορές τη στάθμη της μπύρας στο ποτήρι μου και ακόμα να πάρω απάντηση για το σχετικό τόπικ...

τι να λέμε τώρα...

:beer:

πρέπει να στάξει κι άλλο...

????συγγνωμη αλλα εγω δε καταλαβα εννοεις για.....??? :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2375
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

όχι ακόμα.... :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Πάρε το ΔουΓουΚαθετοςΔουΑ για να μη σκας!!! :beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1834
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  283
  • Reputation:   229
  • Achievement Points:  283
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6233 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

?????καλα τελως παντων εσεις ξερετε,θα ρωτησω κανα μεντιουμ :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1421
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   193
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

When the smoke is going down Τέλος :valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

When The Smoke Is Going Down γιατι ειναι πιο μπαλαντα απο το Holiday ,το οποιο ειναι πιο ηλεκτρισμενο,αν και το τελευταιο ειναι αδυναμια μου. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1242
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  162
  • Reputation:   110
  • Achievement Points:  162
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Δεν ξέρω αν θα το έλεγα καλύτερη μπαλάντα τους, αλλά σίγουρα είναι μια από τις καλύτερές τους.

 

White Dove

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1622
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  83
  • Reputation:   86
  • Achievement Points:  83
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ψήφισα το "Always Somewhere" σχεδόν στην τύχη αφού δεν μπορούσα να επιλέξω μεταξύ των "Always Somewhere", "Lady Starlight", "When The Smoke Is Going Down", "Still Loving You".

Ωστόσο και το "Here I am" ή "Send me an angel" (δεν είμαι σίγουρος πιο απο τα δύο είναι ο τίτλος) είναι πολύ καλό. :LoveGuitar:

Απο τις μή μπαλάντες το "Rock you like a hurricane" τα σπάει δεν το συζητώ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

"Send me an angel" λέγεται... :beer:

 

P.S.Τελικά δεν είναι μόνο ο Yoshi που "αργοπόρησε" μέχρι να αποφασίσει...αλλά εγώ βρήκα να τσακωθώ με τον Global...!!!

Ευτυχώς η πρότασή του να γίνω banned,δεν πέρασε στην ολομέλεια... :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1758
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6328 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Όλα δείχνουν οτι επίκειται επανάσταση στο φόρουμ..μεγάλη η νευρικότητα στη ΔΟ :D

Καιρός να ξεθάψω τα 500 ντουφέκια (όχι αυτά που μου πούλησε ο απατεώνας ο ΧΙΙΙ, τα άλλα που μου προμήθευσαν κάτι κολομβιανοί, φίλοι του germanicus, γνωστού "μεσάζοντα" - με μάδησε, 20% πήρε δήθεν φιλική τιμή). Είμαι σίγουρος ότι θα βαδίσουν αμέσως προς το γραφείο του Yoshi...τον βλέπω στο τσιγκέλι σε χρόνο ρεκόρ :lol: . Υπολόγιζα τα τέλη Οκτώβρη αλλά άλλες αι βουλαί του λαού...

 

Το τέλος του τυράννου Yoshi

post-673-1181935713_thumb.jpg

Επεξεργασία από alagt17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Δεν βλέπω κανένα τέλος... ακόμα εδώ είμαι... και για να μην ξεχνιόμαστε:

 

post-5-1181940504_thumb.jpg

 

...και όπως λέει και ο φίλος nickdeli:

 

ΨΗΦΙΣΤΕ ΒΡΕΕΕΕ!!!! Scorpions είναι αυτοί...

...έχουν και συναυλία όπου να' ναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26515
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

When The Smoke Is Going Down, πρόκεται για ένα από τα πιο αγαπημένα κομμάτια που έχω ακούσει ποτέ!!!

 

Το Born to touch your feelings είναι επίσης φοβερό, όπως και όλα τα άλλα βέβαια... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.