Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θέλετε να αλλάξει το λογότυπο του φόρουμ;


Duck

θέλετε να αλλάξει το λογότυπο του φόρουμ;  

63 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Με αφορμή την αναβάθμιση του φόρουμ, υπήρξε μια συζήτηση σχετικά με το πόσο πρέπει να παραμείνει το λογότυπο ως είναι, μετά από πρόταση του sandman.

οι απόψεις ήταν διχασμένες: άλλοι λένε να μείνει ακριβώς έτσι, άλλοι είπαν να αλλάξει εντελώς, άλλοι είπαν απλώς να ανανεωθούν τα γράμματα αλλα σχεδόν όλοι θέλουν τον μενάλαο το σαλιγκάρι να παραμένει στο σήμα του greekcomics.

επίσης ακούστηκε η αποψη να γίνει ένας διαγωνισμός ανάμεσα στα μέλη, τα οποία θα σχεδιάσουν το καθένα το δικό τους σήμα, αν θέλουν, και να το στείλουν εδώ και να ψηφιστεί το καλύτερο.

όμως επειδή δεν μπορούσαμε να το συμφωνήσουμε, ο zade πρότεινε να γίνει αρχικά μια άλλη δημοσκόπηση για να αποφασίσουμε αν θα αλλάξει το σήμα.

 

Έτσι και εγώ παίρνω την πρωτοβουλία γι'αυτήν την δημοσκόπηση. Μπορείτε να κάνετε πολλαπλές επιλογές, αφου πρέπει να αποφασιστούν διάφορα πράγματα σχετικά με την αλλαγή. Στο τέλος, θα σχηματιστεί μια γενικότερη εικόνα των προτιμήσεών σας, σχετικά με την ύπαρξη της μασκώτ, των γραμμάτων κλπ.

 

άτομα που συμμετείχαν στη συζήτηση:sandman, duck, fantomias, germanicus19, alagt17, green-mits, vaios, frequently-altitudes, zade

Επεξεργασία από Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6578
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  49
  • Reputation:   25
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5737 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Όχι μορέ εντάξει μια χαρα είναι ο Μενέλαος... :respect::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5731 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

θα έλεγα να ανανεωθεί γενικά η εικόνα, να παραμείνει ο Μενέλαος, αλλά να γίνει διαγωνισμός για ένα καλύτερο σχέδιο, πόζα ή κάτι τέτοιο Και αν δεν βρούμε τίποτα καλό παραμένουμε στο παλιό :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121023
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ ψήφισα ο Μενέλαος να μαζέψει στρατά, να φτιάξει στόλο, να καλέσει τους υπόλοιπους πολέμαρχους της Ελλάδας και να σαλπάρει για Τροία μεριά, γιατί ο Πάρης του έχει κλέψει την Ελ...

 

(τι εννοείς αυτός είναι άλλος Μενέλαος?)

 

 

:P Αλλιώς μπορούμε να κάνουμε συμφωνία με την Ντίσνεϋ, μιας και είναι της μόδας, για νέο ανανεωμένο Logo. :lol:

 

 

(Οκ, στην πραγματικότητα ψήφισα να παραμείνει ο Μενέλαος όπως είναι και μονάχα αν βρεθεί ένας συνδυασμός χρωμάτων πχ.για το φόντο του να αλλάξει εκείνος, γιατί 3 χρόνια μετά, σημαίνει πάρα πολλά για όλες & όλους μας εδώ μέσα... και εκεί έξω. :beer: )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28732
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6470 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Λίγη ανανέωση ίσως, όλοι την χρειαζόμαστε πότε - πότε. Από την στιγμή που έχουμε τόσα ταλέντα εδώ μέσα, θα μπορούσαμε να έχουμε μερικές εναλλακτικές πόζες με τον ολόδικο μας Μενέλαο όπως: μία να διαβάζει κόμικ, να πίνει καφέ/μπύρα, να καλωσορίζει τον κόσμο στο φόρουμ μας, να κάνει κόρτε σε μία σαλιγκαρίνα, κλπ, ώστε να αποκτήσει και μία πιο "ζωντανή" οντότητα από την παγωμένη και ακίνητη αυτών των τριών χρόνων. Τέλος πάντων, όχι κάτι πολύ δραματικό από άποψη αλλαγής όμως... όπως κατάργηση ή ολοκληρωτική αλλαγή του, μην ξεχνάμε ότι έχουν γίνει και επενδύσεις μετά από αιματηρές οικονομίες κάποιων εδώ μέσα και κάποια πολύ μεγάλη αλλαγή χώρια που θα τα αχρήστευε όλα αυτά, θα απαιτούσε εκ νέου επενδύσεις σε μία δύσκολη ομολογουμένως εποχή. Άσε που είναι και ωραία μούρη για να τον αλλάξουμε... :cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1367
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6109 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ομολογώ ότι ψήφισα για ριζική αλλαγή. Όχι ότι έχω κάτι με τον σαλίγκαρο απλώς δεν με συγκινεί ιδιαίτερα. Βεβαίως υπάρχει η παράμετρος του ότι δεν μπορούμε να αλλάζουμε σήμα κάθε τόσο. Ίσως ένα σηματάκι που να τονίζει περισσότερο το Comics Paradise να μου άρεσε περισσότερο. :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28732
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6470 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

δηλαδή αγγελάκια να πετούν και να παίζουν άρπες ανάμεσα στα συνεφάκια (ίσως και μία καγκελόπορτα που θα την φυλάνε οι admins)

ή

κάτι ίσως πιο επίγειο, όπως για παράδειγμα μία όαση με φοινικάκια και μία μικρή λιμνούλα με πάπιες (γεμίσαμε πούπουλα πάλι)

 

;):D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2375
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Σαν γυμνοσάλλιαγγα ποτέ δεν τον πήγα το Μενέλαο.(Ποιό? αυτό το φυστίκι με ιλαρά?? έλεγα όταν πρωτοσυνειδητοποίησα ότι πρόκειται για γυμνοσάλλιαγγα) Σαν φοβερό τυπά και λογότυπο της πατρίδας μας όμως τον ασπάστηκα και τον έχω συνδέσει άμεσα στο μυαλό μου με τα πάντα όλα αμήν. Χώρια τις αμέτρητες βραδιές που με παρακολουθούσε με αυτό το αιχμηρό χαμόγελο, άλλοτε κοροϊδεύοντας, άλλοτε συμπαραστεκούμενος, άλλοτε παιχνιδίζοντας, άλλοτε γκρινιάζοντας, άλλοτε χαχανίζοντας, άλλοτε ψυχαναλύοντας με φιλικά χτυπήματα στην πλάτη με τις κεραίες του, άλλοτε πλέκοντας παρέα κλπ κλπ αναλόγως του προσωπικού μου καιρού. Δεν μπορώ να διανοηθώ κι άλλη ριζική αλλαγή στο φώρουμ και μάλιστα χωρίς αυτόν ως έχει τώρα.

 

Επιπλέον πιστεύω ότι οι μόνοι που πραγματικά μπορούν να αποφασίσουν επι του θέματος είναι οι ίδιοι οι μπαμπάδες του φώρουμ, Βαλτάσαρ ως επι το πλείστον και Δημήτρης και ίσως όλοι οι ''πρώτης'' συγγένειας που φροντίζουν το καράβι να διασχίζει μεγαλόπρεπα τους κάμπους και τα λιβάδια και τα ψηλά βουνά και ακόμα παραπέρα..

 

Από την άλλη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα την ιδέα της εικαστικά-δημιουργικής συμμετοχής πολλών μας εδώ μέσα σε άλλα, ας πούμε πρότζεκτ. Η ιδέα του Νεκ ειδικά για διάφορες παραλλαγές του Μένιου μου φαίνεται πολλά υποσχόμενη - συναρπαστική. :) Γιατί όχι να δημιουργήσουμε ιδέες και σκιτσάκια, ασχέτως αν χρησιμοποιηθούν εδώ ή εκεί? Η μια καλή ιδέα καμιά φορά φέρνει την άλλη και πάμε παραπέρα! :)

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4142
  • Reputation:   15826
  • Achievement Points:  4142
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Γιατί όχι να δημιουργήσουμε ιδέες και σκιτσάκια, ασχέτως αν χρησιμοποιηθούν εδώ ή εκεί? Η μια καλή ιδέα καμιά φορά φέρνει την άλλη και πάμε παραπέρα! :)

:cheers3:

Από τις πιο θετικές προτάσεις που έχω ακούσει τελευταία :)

+1 :best:

 

Γιατί δεν υπάρχει λόγος να μένει ανέκφραστη η δημιουργικότητα μόνο και μόνο επειδή δεν υπάρχει κάποιος διαγωνισμός :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9069
  • Reputation:   64459
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6461 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Καταλαβαίνω την διάθεση για ανανέωση/αλλαγή, όλοι μας ανανεωνόμαστε με τις αλλαγές...

 

Σχετικά με τον Μενέλαο είναι ιδιαίτερη περίπτωση, είναι ο αρχηγός μας, αυτουνού ιδέα ήταν αυτό το μέρος και πάμε πακέτο. Μπορεί να αλλάξει ρούχα, backround, σκελετό γυαλιών, μπορεί να κόψει τις γκριμάτσες, αλλά είναι σίγουρο ότι θα παραμείνει.

 

Μπορείτε να παίξετε μαζί του, να κάνετε ότι παραλλαγές θέλετε, να πειραματιστείτε, να φτιάξετε στριπάκια και ότι άλλο θέλετε. Διαγωνισμός προς το παρόν δεν υπάρχει, όταν έρθει η ώρα θα γίνει όσο καλύτερα γίνεται.

 

Όσο για το όνομά του... μου συστήθηκε σαν ΜΝΛ αλλά δεν γινόταν να το προφέρω οπότε τον βάφτισα Μενέλαο :)

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   45860
  • Achievement Points:  5811
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ναι, να το βγάλουμε και να βάλουμε αυτό. Δεν ξέρω τι είναι, το βρήκα τυχαία όμως στο ιντερνετ και μου άρεσε :P

 

 

post-2414-125265840781.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6467
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  510
  • Reputation:   4404
  • Achievement Points:  513
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν και εχω εκφρασει απτην αρχή που γράφτηκα την άποψη για αλλαγή του logo καταλαβαίνω ότι πλέον είναι τόσο συναισθηματικό το δέσιμο για κάποιους που είναι δύσκολο να γίνει...ωστόσο μια αλλαγή σε εκφράσεις-σχέδιο-χρώματα κλπ θα ήταν μια ευχάριστη ανανέωση...γενικά κάποιο σχέδιο σε στυλ αρκά θα ταίριαζε κατα τη γνωμη μου ως προς το σχέδιο κυρίως του προσώπου...το όνομα έχει την πλάκα του πάντως... :)

Επεξεργασία από vintaz
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

ΠΩ πω συμμετοχή! Βλέπω υπάρχουν πολλές και διαφορετικές απόψεις, ευτυχώς, και έτσι το τοπικ δεν είναι άχρηστο. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ψηφίζουμε για να αποφασιστεί με σιγουριά το μέλλον του λογοτύπου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52811
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5440 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Όντως μεγάλη ανταπόκριση. Απ'ότι φαίνεται οι επίδοξοι σχεδιαστές ας αρχίσουν από τώρα τα προσχέδια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12985
  • Reputation:   104590
  • Achievement Points:  13005
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6070 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Κάτω τα χέρια από τον γυμνοσάλιαγκα ΜΝΛ [άψογη προφορά, ε;]. Είναι ο φύλακάς μας και μας προσέχει όλους από εκεί ψηλά. :best:

 

Όχι μόνο να μην τον πειράξουμε, αλλά να βάλουμε όλοι κεραίες και γυαλιά και να γίνουμε σαν κι αυτόν. :)

 

Για σκεφτείτε... Γυμνοgermanicus, Γυμνονεκτάριος, Γυμνοχριστόνικος ...κλπ. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4142
  • Reputation:   15826
  • Achievement Points:  4142
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8919
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  221
  • Reputation:   171
  • Achievement Points:  221
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5565 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-832-1252754263,51.jpg

 

Αυτό αναφέρεται μόνο προς τα παπιά ή γενικά??? :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5760 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

What? :wow: Εγω ειμαι ο μονος που ψηφισα να φυγει ο Μενελαος; Αμαν πια! Παντα οτι θελω εγω δεν γινεται! :moutra2: Παρολα αυτα πιστευω οτι πρεπει να γινει ενας διαγωνισμος, ετσι για να μην μεινει κανενας παραπονεμενος... ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  502
  • Content Count:  2450
  • Reputation:   13242
  • Achievement Points:  2465
  • Days Won:  11
  • With Us For:  6019 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ξεχάσατε το Γυμνοσκάναρας!!!! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Θα ήταν ωραία να ονομαζόταν G Comics με το G πάνω και το Comics από κάτω! Και ναι είμαι κ εγώ κατά αυτου του σπαστικού σκουληκιού !! :out:

 

Θα ήταν ωραία να εμφανίζονταν οι κύριοι εκπρόσωπο από κάθε τύπο κομιξ στι backround!

Επεξεργασία από The Great Splash
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.