Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

43 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

 

Όταν λέω σε αγνώστους εννοώ αποστολή χρημάτων ηλεκτρονικά. Κι εγώ αγόρασα πάμπολλες φορές από το φεισμπουκ αλλά πάντα χέρι με χέρι. Ο Βίος 30 ευρώ δεν πωλείται οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω. Αν ήταν κάτι άλλο στα 30 ευρώ, θα εξαρτιόταν αν θα πλήρωνα την προμήθεια από τι θα ήταν αυτό. Μπορεί ναι μπορεί και όχι. Αφού τα έχουμε συζητήσει τόσες φορές για την βεντόρα και έχουμε καταλήξει, ειδικά εμείς οι δύο, γιατί λες ότι πέσαμε να σε φάμε. Ποτέ δεν σε φάγαμε :chicken:

 

Ε προφανως χερι χερι γιατι τυνχανει να εισαι Αθηναιος. Ολοι οι υπολοιποι τι να κανουμε ? Να μην μαζευουμε παλια κομικς μονο οτι ερθει στο περιπτερο ? Η θα κατεβαινουμε με το αμαξι κνα βρεθουμε με εμπορους κομιξ  και να πληρωνω βενζινες διοδια 130 ευρω? Δεν ειναι σοβαρα πραματα αυτα... Προφανως και πριν αγορασεις ψαχνεις ημερομηνιες δημιουργιας προφιλ ,αν εχει αλλες ενεργες αγγελιες κλπ. Αλλα οπως και να εχει ρισκαρεις με την καταθεση γιατι ειναι κατι που θες και λες αν δεν ειμαι εγω θα το προλαβει ο επομενος στην στιγμη.

 

43 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Ο Βίος 30 ευρώ δεν πωλείται οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω. Αν ήταν κάτι άλλο στα 30 ευρώ,

Ειδες που εδω κανεις λαθος ! Εγω 30 ακριβως τον αγορασα απο το Facebook τον Οκτωμβριο του 2021. Και μαζι τα χαμενα 16 ευρω παρακαλω ενα φιλαρακι (που ουσιαστικα αυτος ειδε την αγγελια και μου το προλαβε).

Το ΚΟΜΙΞ 2 ειχα σκασει σε αγνωστο 80 ευρω το 2020 (ειχα παρει και αλλα πακετο τα 5 9 11 συνολο κοντα 170 ουτε που θυμαμαι). Τι θα πει αυτο ; Τον καταλαβα οτι δεν ειναι αρπακολας και αμεση καταθεση μην και το χασω. Και δεκαδες αλλα κομιξ εκτοτε εχω παρει ετσι απο ατομα που βαριοταν να ψαξουν τις αξιες των τευχων τους.

 

Στο βεντορα ουτε μετοχες εχω ουτε με ξερουν, ισα ισα το βασικο μου μειλ το χουν μπλοκαρει γιατι περισι τους ειχα σκυλοβρισει για τα χιλιαδες μειλ "ανανεωστε την αγγελια σας πριν ληξει" καθε τρις κ λιγο ! Χτιζεις ομως ονομα, βλεπει ο αλλος 5 αστερια, αμεση αποστολη, φιλικη διαθεση κλπ ε πως να το κανουμε μετραει ! 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

19 λεπτά πριν, Grilos είπε:

@ Macchia nera ήθελες να μου βάλεις και εσύ, διαφωνώ... άρα είμαστε πάτσι.
Ποιό το νόημα ύπαρξης ενός θέματος σαν αυτό αν όλοι πρεσβεύουμε το "Ας πρόσεχε";

Το θέμα αυτό σατιρίζει αγγελίες και δεν υπάρχει για να εντοπίζουμε απατεώνες. Σου έβαλα διαφωνώ χωρίς λόγο όπως και εσύ. 

Και απευθύνθηκα στον manaleak και όχι σε σένα επειδή ανέφερε την βεντορα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

21 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Ε προφανως χερι χερι γιατι τυνχανει να εισαι Αθηναιος. Ολοι οι υπολοιποι τι να κανουμε ? Να μην μαζευουμε παλια κομικς μονο οτι ερθει στο περιπτερο ? Η θα κατεβαινουμε με το αμαξι κνα βρεθουμε με εμπορους κομιξ  και να πληρωνω βενζινες διοδια 130 ευρω? Δεν ειναι σοβαρα πραματα αυτα... Προφανως και πριν αγορασεις ψαχνεις ημερομηνιες δημιουργιας προφιλ ,αν εχει αλλες ενεργες αγγελιες κλπ. Αλλα οπως και να εχει ρισκαρεις με την καταθεση γιατι ειναι κατι που θες και λες αν δεν ειμαι εγω θα το προλαβει ο επομενος στην στιγμη.

 

Ειδες που εδω κανεις λαθος ! Εγω 30 ακριβως τον αγορασα απο το Facebook τον Οκτωμβριο του 2021. Και μαζι τα χαμενα 16 ευρω παρακαλω ενα φιλαρακι (που ουσιαστικα αυτος ειδε την αγγελια και μου το προλαβε). Το ΚΟΜΙΞ 2 ειχα σκασει σε αγνωστο 80 ευρω το 2020 (ειχα παρει και αλλα πακετο τα 5 9 11 συνολο κοντα 170 ουτε που θυμαμαι). Τι θα πει αυτο ; Τον καταλαβα οτι δεν ειναι αρπακολας και αμεση καταθεση μην και το χασω. Και δεκαδες αλλα κομιξ εκτοτε εχω παρει ετσι απο ατομα που βαριοταν να ψαξουν τις αξιες των τευχων τους.

 

Στο βεντορα ουτε μετοχες εχω ουτε με ξερουν, ισα ισα το βασικο μου μειλ το χουν μπλοκαρει γιατι περισι τους ειχα σκυλοβρισει για τα χιλιαδες μειλ "ανανεωστε την αγγελια σας πριν ληξει" καθε τρις κ λιγο ! Χτιζεις ομως ονομα, βλεπει ο αλλος 5 αστερια, αμεση αποστολη, φιλικη διαθεση κλπ ε πως να το κανουμε μετραει ! 

Στο βεντόρα είμαι χρόνια και για αυτό μου έκαναν κατάθεση πριν την εγγυημένη συναλλαγή. Αν ήμουν απατεώνας δεν θα μπορούσα να είμαι μέλος τόσα χρόνια γιατί θα με είχαν αναφέρει. Οπότε μια χαρά αξιοπιστία είχα και έχω.

 

Όσο για τον Βιο, στάθηκες τυχερός και έχεις και την πνευματική ικανότητα να διακρίνεις ένα σωστό πωλητή. Ειδικά αν είναι σε ομάδα και έχει συνεχή παρουσία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 λεπτό πριν, Macchia nera είπε:

Στο βεντόρα είμαι χρόνια και για αυτό μου έκαναν κατάθεση πριν την εγγυημένη συναλλαγή. Αν ήμουν απατεώνας δεν θα μπορούσα να είμαι μέλος τόσα χρόνια γιατί θα με είχαν αναφέρει. Οπότε μια χαρά αξιοπιστία είχα και έχω.

 

Όσο για τον Βιο, στάθηκες τυχερός και έχεις και την πνευματική ικανότητα να διακρίνεις ένα σωστό πωλητή. Ειδικά αν είναι σε ομάδα και έχει συνεχή παρουσία.

 

Και εγω ετσι πουλουσα και αγοραζα πριν αλλαξουν την πολιτικη τους μεχρι τον Οκτωμβριο. Αλλά χωρις εγγυημενη δεν χτιζεις ονομα. Μονο απο στομα σε στομα και αν πουλας πραμα συνεχεια και φτηνα.

 

Οσο για τον Βιο ηταν απο παιδι που δεν ειχε ιδεα, δεν το ανεβασε ποτε σε αγγελια πουλαγε τα αστεριξ του.Ουσιαστικα πρωτη του φορα πουλουσε στο μαρκετπλεις. Ετυχε ο φιλος μου στο μπλα μπλα να του το φερει τι αλλο εχεις και τα σηκωσε ολα.  Εξυπηρετιση μου εκανε γιατι ειχε σκοπο να τον μεταπουλησει ,του αγορασε τα παντα που ειχε. Του χα βρει εγω πιο πριν το 37 10ευρω και αρκετα αλλα πολυ φτηνα σε αλλες αγγελιες, οποτε μου "ξεχρεωσε" τη βοηθεια.

 

Ξεφυγε λιγακι το τοπικ. Ας ανεβασει κανενας κατι να γελασουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

45 λεπτά πριν, Grilos είπε:

@ Macchia nera


Για τον μανάβη που είναι μεσάζοντας ή για τον ιχθυοπώλη ή για το σούπερ μάρκετ έχεις την ίδια άποψη; Και το vendora ένα είδος μεσάζοντος είναι. Αν θέλεις εγγύηση και ασφάλεια θα πληρώσεις, πως να το κάνουμε; Αλλιώς καμικάζι και βασίζεσαι στις εμπειρίες σου.

Όχι δεν έχω την ίδια άποψη γιατί ο μανάβης δεν μου ζητάει προμήθεια όπως και το ότι δεν είμαι ούτε μανάβης ούτε έχω σουπερ μαρκετ για να πουλάω ντομάτες και αγγούρια. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1672
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ Macchia nera

 

Δεν έβαλα διαφωνώ στην τύχη, αν δεις πιο πίσω στις αναρτήσεις σου απάντησα γιατί διαφωνώ. Μάλλον συμφωνούμε, ότι διαφωνούμε :). Ο μανάβης πάντως είναι μεσάζοντας και χρεώνει προμήθεια γιαυτό :P.

Επεξεργασία από Grilos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

5 λεπτά πριν, Grilos είπε:

@ Macchia nera

 

Δεν έβαλα διαφωνώ στην τύχη, αν δεις πιο πίσω στις αναρτήσεις σου απάντησα γιατί διαφωνώ. Μάλλον συμφωνούμε, ότι διαφωνούμε :). Ο μανάβης πάντως είναι μεσάζοντας και χρεώνει προμήθεια γιαυτό :P.

Καμία προμήθεια δεν χρεώνει ο μανάβης. 1 ευρώ το κιλό η ντομάτα, ένα ευρώ θα δώσεις.

Τουλάχιστον δεν χαλάμε το θέμα. Όποιος μας διαβάσει θα πεθάνει από τα γέλια!!:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1672
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Καμία προμήθεια δεν χρεώνει ο μανάβης. 1 ευρώ το κιλό η ντομάτα, ένα ευρώ θα δώσεις.

Τουλάχιστον δεν χαλάμε το θέμα. Όποιος μας διαβάσει θα πεθάνει από τα γέλια!!:lol:

Έχεις δίκιο πουλάει για την ψυχή της μανούλας του η γιατί θέλει να προσφέρει κοινωνικό έργο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  548
  • Reputation:   3228
  • Achievement Points:  556
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

9 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Καμία προμήθεια δεν χρεώνει ο μανάβης. 1 ευρώ το κιλό η ντομάτα, ένα ευρώ θα δώσεις.

Τουλάχιστον δεν χαλάμε το θέμα. Όποιος μας διαβάσει θα πεθάνει από τα γέλια!!:lol:

 

φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι ο μανάβης δεν έχει καλλιέργειες. Αγοράζει τη ντομάτα από τον παραγωγό 0,3€ και στην πουλάει 1€. Αν πήγαινες στο χωριό και την έπαιρνες κατευθείαν από τον παραγωγό θα γλύτωνες αν όχι 0,7€ (γιατί ο μανάβης λόγω ποσοτήτων και σταθερής σχέσης αγοράζει φθηνότερα), 0,5€. Ε, αυτό είναι προμήθεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1621
  • Achievement Points:  159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Παιδια αφηστε τις φλυαριες και τρεξτε για τη μεγαλη ευκαιρια! ΑΣΤΡΟΠΛΟΙΟ $ ΜΑΚ ΝΤΑΚ στα 200€ !!

Εξαλλου ειναι και σε πολυ καλη κατασταση οπως αναφερεται και δειχνουν οι φωτος.

Οποιος ομως ειναι πλεονεκτης και θελει ολα τα Μεγαλα Σηριαλ, μπορει να τα αποκτησει με μολις 900€ !!

Ακομα εδω ειστε??

 

1.png

2.png

3.png

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1621
  • Achievement Points:  159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

17 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Ο ιδιος θα ναι που κλεβει καινουριους στο χομπι εδω και 15-20 χρονια. Ολοι τον ξερουμε πλεον αλλά οι νεοι στο χομπι προφανως οχι. 

Κανε μια ονομαστικη αναρτηση, καρφιτσωσε το να βγαινει πανω πανω και ετσι ισως γλυτωσουν καποιοι. Αν και θα χει κλεμμενους λογαριασμους σε χιλια δυο ονοματα ο συγκεκριμενος , τι να πεις.... Οταν ελεγα πριν καιρο μονο εγγυημενη βεντορα πεσαν να με φανε καποιοι για τα 2 και τα 5 ευρω προμηθεια...

 

Μπορεις να μας το εξηγησεις αυτο, πως εγγυαται η Βεντορα οτι δε θα πεσεις θυμα? Επιστρεφει τα λεφτα απο την τσεπη της σε οποιον ισχυριστει οτι του τα εφαγαν?

 

7 ώρες πριν, hardivic είπε:

 

φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι ο μανάβης δεν έχει καλλιέργειες. Αγοράζει τη ντομάτα από τον παραγωγό 0,3€ και στην πουλάει 1€. Αν πήγαινες στο χωριό και την έπαιρνες κατευθείαν από τον παραγωγό θα γλύτωνες αν όχι 0,7€ (γιατί ο μανάβης λόγω ποσοτήτων και σταθερής σχέσης αγοράζει φθηνότερα), 0,5€. Ε, αυτό είναι προμήθεια.

 

Ο μαναβης δε μπορει να δουλευει τσαμπα 12 ωρες την ημερα. Επισης εχει ενοικια, εφοριες, φπα κλπ. Για να πας να τη παρεις απ το χωριο θα πληρωσεις βενζινες και θα χασεις χρονο.

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39455
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  38
  • Reputation:   311
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  576 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, hose είπε:

Παιδια αφηστε τις φλυαριες και τρεξτε για τη μεγαλη ευκαιρια! ΑΣΤΡΟΠΛΟΙΟ $ ΜΑΚ ΝΤΑΚ στα 200€ !!

Εξαλλου ειναι και σε πολυ καλη κατασταση οπως αναφερεται και δειχνουν οι φωτος.

Οποιος ομως ειναι πλεονεκτης και θελει ολα τα Μεγαλα Σηριαλ, μπορει να τα αποκτησει με μολις 900€ !!

Ακομα εδω ειστε??

 

 

Αν βαλω και τα συναρμολογουμενα ποσο μπορω να χρεωσω την σειρα?

 

εχω βαλει στο ματι ενα οικοπεδακι παραθαλασιο στη Μυκονο και αν βαλω και τον Βιο/Χαμενα μηπως χτυσω και καμια βιλιτσα με πισινα μεσα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, hardivic είπε:

 

φαντάζομαι καταλαβαίνεις ότι ο μανάβης δεν έχει καλλιέργειες. Αγοράζει τη ντομάτα από τον παραγωγό 0,3€ και στην πουλάει 1€. Αν πήγαινες στο χωριό και την έπαιρνες κατευθείαν από τον παραγωγό θα γλύτωνες αν όχι 0,7€ (γιατί ο μανάβης λόγω ποσοτήτων και σταθερής σχέσης αγοράζει φθηνότερα), 0,5€. Ε, αυτό είναι προμήθεια.

 

Ρε παιδιά να σοβαρευτούμε. Συγκρίνετε μια επιχείρηση με το βεντόρα και μου λέτε ότι είναι το ίδιο πράγμα;

Ποια προμήθεια παίρνει ο μανάβης ρε μάγκες; 

Επιχειρηματίας είναι; Αγοράζει από τον προμηθευτή και μεταπωλεί για κέρδος. Θέλετε να βαφτίσετε το κέρδος, προμήθεια;

Οι άλλοι είναι απατεώνες και κοροϊδεύουν τον κόσμο. Προσφέρουν την ίδια υπηρεσία με το ίδιο ποσοστό επί της τιμής πώλησης για αντικείμενα τα οποία δεν τους ανήκουν καν.

 

Είναι σαν να βάλει το σουπερ μάρκετ εγγύηση ότι τα τρόφιμα δεν θα σε δηλητηριάσουν και να σε χρεώνουν το ίδιο ποσοστό είτε αγοράσεις 1 ευρώ είτε 50 ευρώ. Καλό ε;;

 

 

Πριν από 1 ώρα, hose είπε:

 

Μπορεις να μας το εξηγησεις αυτο, πως εγγυαται η Βεντορα οτι δε θα πεσεις θυμα? Επιστρεφει τα λεφτα απο την τσεπη της σε οποιον ισχυριστει οτι του τα εφαγαν?

Ελέγχεις το αντικείμενο και αν είναι σε καλή κατάσταση τότε η βεντόρα εγκρίνει την πληρωμή. Κρατάει τα λεφτά δηλαδή. Αν δεν σου αρέσει το αντικείμενο δεν το εγκρίνεις και σου επιστρέφει τα χρήματα.

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1621
  • Achievement Points:  159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

5 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Ελέγχεις το αντικείμενο και αν είναι σε καλή κατάσταση τότε η βεντόρα εγκρίνει την πληρωμή. Κρατάει τα λεφτά δηλαδή. Αν δεν σου αρέσει το αντικείμενο δεν το εγκρίνεις και σου επιστρέφει τα χρήματα.

 

Tι εκανε λεει?? αλλο παλι και τουτο:NoNo:

Δηλαδη ο πωλητης πουλαει επι δοκιμη. Και για ποσες μερες θα μπορει ο πιθανος αγοραστης να εξεταζει το αντικειμενο?

Αν το διαλυσει η Βεντορα θα αποζημιωσει τον αγοραστη ή τον εχει γραμμενο?

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εκανε η Μαμουθ τις σωστες επανεκδόσεις και μεινανε τα λαμόγια με τα...τευχη στο χέρι ; Αμ δε ! Πάμε στα αμέσως επόμενα "δύσκολα" να βρούμε κανά κοροιδάκι, σαν αυτά που σκάσανε 40 ευρώ για τον Πάπυρο του Καίσαρα.

 

 

Μπειτε στο προφιλ να γελάσετε εχει κίαλλα διαμαντια σουπερ ντούπερ υπερσυλλεκτικά τεύχη οπως ο Βιος+Χαμενα στα 350 και το τομος Ρόσα 5 στα 350. Τρεχάτε κόσμε να πάρετε σπάνιο πράμα, τι τις θέτε τις διακοπές μπροστα στα κομικς ; :chicken:

 

 

λαμογιο.png

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39292
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  36
  • Reputation:   231
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  0
  • With Us For:  615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

51 λεπτά πριν, gimli είπε:

2023-06-2120-30-34.thumb.png.ced47ae4f8b7d5e84a801ecf96c300b6.png

Δεν το πιστεύω, τα είχε στα 1.100 ευρώ προχτές.

Τώρα βλέπω τα κατέβασε στα 950.

Κοψοχρονιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4461
  • Reputation:   34727
  • Achievement Points:  4528
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

15 λεπτά πριν, hudson είπε:

Δεν το πιστεύω, τα είχε στα 1.100 ευρώ προχτές.

Τώρα βλέπω τα κατέβασε στα 950.

Κοψοχρονιά.

Εγώ πρόλαβα και τα πήρα δύο φορές για να μην χάσω την προσφορά. Τα οποία βέβαια με την προσφορά της radnet κάνουν περίπου 250 ευρώ έτσι. Σαν δεν ντρέπονται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, Manitou είπε:

Εγώ πρόλαβα και τα πήρα δύο φορές για να μην χάσω την προσφορά. Τα οποία βέβαια με την προσφορά της radnet κάνουν περίπου 250 ευρώ έτσι. Σαν δεν ντρέπονται.

 

Έστω ότι δεν πάει να εκμεταλλευτεί τις 2 προσφορές-χάρισμα της εταιρίας για τα πρώτα 40 τευχη. Ας του δώσουμε το benefit of the doubt οτι τα αγόρασε.

 

Σε περίπτωση αγοράς από το περίπτερο έχουμε και λέμε :

 

Τεύχος 1ο    =2ευρω

Τεύχη 2-36  =245ευρώ(35x7)

Τεύχη 37-60=192ευρώ(24χ8)

 

Σύνολο= 439 ευρώ

 

Σε περίπτωση συνδρομής από την αρχή είναι κοντα στα 350 (ίσως και λιγότερα)

 

Αυτός ζηταει 950 + 26.50 μεταφορικά +  37,74 γαμισίατικη (ας μου επιτραπεί η έκφραση) προμηθεια =1.014,24 !!!!

Μιλάμε για υπερκέρδος σε κάτι που όχι μόνο "χαριστηκε" προσφατα σε προσφορές αλλά και υπάρχει ακομα διαθεσιμο χωρις να έχει εξαντληθεί κανένα τεύχος. Τα οποία πας και αγοράζεις τωρα εδω που μιλάμε στη μισή τιμή με δωρεάν μεταφορικά και προφανώς χωρίς καμια προμηθεια και αμφιβολία αφιξης αρτιου προιοντος !!!

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

(ας μου επιτραπεί η έκφραση)

Σου επιτρέπεται!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1621
  • Achievement Points:  159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

On 20/6/2023 στο 11:04 ΜΜ, ManaLeak13 είπε:

Στο βεντορα ουτε μετοχες εχω ουτε με ξερουν, ισα ισα το βασικο μου μειλ το χουν μπλοκαρει γιατι περισι τους ειχα σκυλοβρισει για τα χιλιαδες μειλ "ανανεωστε την αγγελια σας πριν ληξει" καθε τρις κ λιγο !

 

Και πως το ελυσες το ζητημα, αν το ελυσες? σταματησαν τα χιλιαδες μειλ ανανεωσης?

Δηλάδη απαιτουσες να γινεται αυτοματη ανανεωση?

 

 

 

Aσχετο αλλα πολυ χρησιμο. Δαχτυλιδι με μαγικες ικανοτητες!! Πιστοποιημενα κατασκευασμενο απο νεραϊδες!

"Φαρμακερο" κιολας, οχι αστεια. Αντιπαθειτε καποιον? στρεψτε τη μαγικη ενεργεια πανω του και τον κανονισατε!

 

 

12.png

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, hose είπε:

Και πως το ελυσες το ζητημα, αν το ελυσες? σταματησαν τα χιλιαδες μειλ ανανεωσης?

Δηλάδη απαιτουσες να γινεται αυτοματη ανανεωση?

Δεν μπορεσα να ξαναεπικοινωνησω γιατι μου μπλοκαραν το μειλ. Αναγκάστηκα γιατι ηθελα να αγοράσω να κανω εγγραφη με το 2ο μειλ μου. Το βασικο μου,μου το εχουν ακομα μπλοκαρισμενο.

Να πεις οτι τους προσβαλα κιολας ; Ημουν ευγενικότατος θαρρω. Ειχα γραψει (αν θυμαμαι σωστα)

 

Spoiler

Καλα ειστε εντελως παπαρες ; Καθε μερα με τα παλιο-εμειλ σας θα ασχολουμαστε για τις ανανεωσεις ; Περιμενω σοβαρα μειλ απο τη δουλεια μου, με τις δικες σας τις μαλακιες θα καθομαι να ασχολουμαι να χτυπαει ειδοποιηση καθε τρις κ λιγο !

 

Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι τους εκανε trigger και με μπλοκαρανε :D

 

Μεταξυ μας ,και τωρα με υπερεκνευριζουν τα μειλ δε καταλαβαινω το λογο διαρκους ανανεωσης ανα 2μηνο. Βαλτο στο 8μηνο ρε αδερφε, ελεος. Ελεος! Λες κ τους πιανουν χωρο στο database, δεν κοιτανε ενα σωρο αηδιες που καθονται απουλητα να τα καμαρωνουν απο την αρχη της εφαρμογης...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Καλα ειστε εντελως παπαρες ; Καθε μερα με τα παλιο-εμειλ σας θα ασχολουμαστε για τις ανανεωσεις ; Περιμενω σοβαρα μειλ απο τη δουλεια μου, με τις δικες σας τις μαλακιες θα καθομαι να ασχολουμαι να χτυπαει ειδοποιηση καθε τρις κ λιγο !

 

:clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

14 ώρες πριν, hose είπε:

 

Και πως το ελυσες το ζητημα, αν το ελυσες? σταματησαν τα χιλιαδες μειλ ανανεωσης?

Δηλάδη απαιτουσες να γινεται αυτοματη ανανεωση?

 

 

 

Aσχετο αλλα πολυ χρησιμο. Δαχτυλιδι με μαγικες ικανοτητες!! Πιστοποιημενα κατασκευασμενο απο νεραϊδες!

"Φαρμακερο" κιολας, οχι αστεια. Αντιπαθειτε καποιον? στρεψτε τη μαγικη ενεργεια πανω του και τον κανονισατε!

 

 

12.png

Με τρομάζει που λέει Μεταχειρισμένο. Ποιος δόλιος θα έφαγε τις φαρμακερές του νεραϊδοκατάρες:hypno:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95126
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

45 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

Με τρομάζει που λέει Μεταχειρισμένο. Ποιος δόλιος θα έφαγε τις φαρμακερές του νεραϊδοκατάρες:hypno:

 

Τουλάχιστον αν ζει, να μας πει αν όντως δουλεύει το δαχτυλίδι. :D 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

2 λεπτά πριν, Indian είπε:

 

Τουλάχιστον αν ζει, να μας πει αν όντως δουλεύει το δαχτυλίδι. :D 

 

 

:beer:

Ε, αφού είναι όλο μαγεία θα δουλεύει:mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16065
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Βασικα τσιμπας το δαχτυλιδι με 40 ευρω και κανεις μαγια στον αλλο με τα μαρβελ να στα αφησει μισοτιμης οποτε κερδιζεις τελικα!

 

ezgif.com-webp-to-jpg.thumb.jpg.f43f929e656ec6720876eb03e6ca5223.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95126
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

1 λεπτό πριν, albertus magnus είπε:

Βασικα τσιμπας το δαχτυλιδι με 40 ευρω και κανεις μαγια στον αλλο με τα μαρβελ να στα αφησει μισοτιμης οποτε κερδιζεις τελικα!

 

Εγώ γιατί σκέφτηκα να τσιμπήσω το δαχτυλίδι και να πάω στα γραφεία της Radnet και της Μαμούθ...? :angel:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1621
  • Achievement Points:  159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μεσα σε αυτο τον ορυμαγδο της μουφας, επιτελους και μια αληθινη ευκαιρια

 

 

 

asteio2.png

 

 

 

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190269
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ιστοριούλα ίσως και με δίδαγμα.

 

"DON ROSA original 8X10' signed SKETCH with COA artist of Scrooge McDuck comics" λέει στο ebay
https://www.ebay.com/itm/225650876765

image.png

 

 

Οπότε πάει κάποιος στο φβ και ρωτάει ευθέως εάν είναι λετζίτ
image.png

 

 

Του απάντησε ο ίδιος ο Don Rosa πως δεν είναι δικό του. 

 

Που είναι το διδακτικό της ιστορίας? Στην ανάρτηση στο εβαυ λέει ότι έχει γίνει authenticated

image.png

 

 

γκούγκλαρα για να δω τι είναι αυτό το InPersonAuthentics και πέφτω σε αυτό εδώ το reddit thread όπου τους περνούν γενεές ιδ :D  μεταξύ άλλων
image.png

 

κατ'εμέ κάνει μπαμ ότι δεν λέει επάνω Don Rosa. Ως σκίτσο, δεν νομίζω ότι είναι προσπάθεια πλαστογραφίας. Απλώς αυτός που το πουλάει προσπαθεί να το πλασάρει ως Ρόσα. Βρίσκω αξιοσημείωτο ότι υπάρχουν εκεί έξω υπηρεσίες που σου κάνουν authenticate ό,τι να'ναι :) Να παραπέμψουμε σε αυτούς και μερικούς από τους εγχώριους καραγκιόζηδες να αρχίσουμε να βλέπουμε διαμάντια και καθ'ημάς :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.