Μετάβαση στο περιεχόμενο

Marvel [ Skrulls, Invasion, Cap, F4 κλπ ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Μα καλά, τι ώρα είναι αυτη;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ακόμα δεν απάντησες στην δεύτερη ερώτηση μου! :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Βρήκαν πάντως έναν 17άρη. :D

 

Εσύ ποιον θα θεωρούσες καλύτερο σκιτσογράφο για την σειρά; :thinking:

 

Κάτι σε πιο λεπτομερές. Όχι χοντροκομμένο, αλλά τύπου Jim Lee, Epting, ξερωγω;... Δεν με πληρώνουν αρκετά για να πω :P

John Romita Jr? :lol: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4750 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=49127

 

να τα και του Φλεβαρη...

περισσότερα οταν τα τσεκαρω!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

 

Από τα solicitations Φεβρουαρίου, τελικά θα περιέχει:

DRAX THE DESTROYER #1-4, ANNIHILATION: PROLOGUE, ANNIHILATION: NOVA #1-4, ANNIHILATION: SILVER SURFER #1-4, ANNIHILATION: SUPER-SKRULL #1-4, ANNIHILATION: RONAN #1-4, ANNIHILATION #1-6, ANNIHILATION: HERALDS OF GALACTUS #1-2 and ANNIHILATION: NOVA CORPS FILES.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

125$ για 880 σελίδες και με το νέο δέσιμο κιόλας ; Πάνε καλά; Τόσα είχε το THOR by Walt Simonson που ήταν 1200 σελίδες και είχε και το δέρμα με την χρυσοτυπία. Πανάκριβο γι αυτά που προσφέρει. Έπρεπε να τιμολογείται 75$ άντε βαριά 100$. Παραπάνω με τίποτα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4750 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

μα αυτο ειναι και το πρόβλημα...

ενώ άλλαξαν την βιβλιοθεσία, το χαρτί κτλ, η τιμη παρέμεινε στα ίδια...

 

ενώ η DC...όσο πάει βελτιώνεται...(και στα κανονικά hc-tp είναι πολύ φτηνότερη)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

οκ. Διάβασα στα πεταχτά 25 σελίδες :) Ήθελα να δω τι έχει γραφτεί για 2-3 πράγματα που έκατσα και διάβασα τον τελευταίο καιρό.

 

(α) κάποιοι θα πρέπει να μάθουν πως στον μπιπ γράφεται ένα μπιπημένο ποστ και να ξεκολλήσει ο εγκέφαλός τους. ή να αποκτήσουν εγκέφαλο. ή κι εγώ δεν ξέρω τι. Αυτό τώρα ως Νίκος. 

 

(β) γιατί δεν υπάρχει μια παρουσίαση στο Siege? ε? ε? ε? :D Τσέκαρα ποια τεύχη είχε το HC, έκατσα και τα διάβασα στη σειρά τους.... Τα Avengers tie-ins ήταν σχεδόν άχρηστα και έστελναν την ιστορία αλλού για αλλού.... Οπότε είπα να κάτσω να διαβάσω από τα Infinity μόνο τα Infinity και να προσπεράσω τα tie-ins........ Καλά που υπάρχει και η wikipedia και κατάλαβα τι στον μπιπ λένε. Έχω μείνει με μια αίσθηση ότι η πραγματική πλοκή ήταν στα avengers tie-ins. 

 

(γ) Τώρα,γιατί θείε Νίκο έκατσες και ξαναδιάβασες υπερηρωικά?... Διότι τα Hawkeye και All New X-Men ήταν πάρα πολύ καλά..... και μετά ήρθε το Battle of the Atom... με τις καλές του και τις κακές του τις στιγμές... που όμως έστειλε το All New X-Men στο διάολο.... οπότε θέλησα να διαβάσω κάτι υπερηρωικό. και καταλήγω στο συμπέρασμα ότι δεν μας μπιπ ρε μάρβελ με τα κροσσόβερς σου? τα οποία βρίθουν από γελοιότητες και χαλάνε και την κανονική σειρά ωραίων σειρών.

 

(δ) Siege_1_Legion_CPS_020.jpg\

 

αυτή τώρα η αηδία είναι από το πρώτο τεύχος του Siege. Μπροστά ο αρχηγός (Όσμπορν) και ακριβώς από πίσω πάνω στη μύτη του τζετ ο Άρης..... π α ν ω στη μύτη του τζετ. :wall: :wall: :wall: δλδ γ*&^*&_& τοΠ)*&^)(_*&)*- μου μέσα. Μάλλον παραείμαι μεγάλος για να διαβάζω υπερηρωικά...... 

 

και μη χάσουμε. πρέπει να έχουμε και το γουλβερίν σπινοφφ όσο πιο πρώτη μούρη στο καβούρι γίνεται.δεν ξέρω πόση ώρα τον κοίταζα προσπαθώντας να καταλάβω γιατί είναι τόσο απίστευτα μεγάλος σε σχέση με το τζετ που καβαλά. μετά χαμπάριασα ότι είναι πάνω σε μια μ*λακοσανίδα. Και πρέπει να πετάει και να έχει ταυτόχρονα και τα claws έξω. he is ready b*tches. :wall:

 

(ε) Siege 02 014-015.jpg

 

αυτή η αηδία τώρα είναι από το δεύτερο τεύχος. Μαζευτήκανε. Και αφού μαζευτήκανε πρέπει να τους βάλουμε και ταμπέλες για να μην τους χάσουμε.... Εάν κατορθώσετε να αναπαραγετε με ηθοποιούς αυτή την εικόνα, να με φτύσετε :) 2 κοιτάζουν αλλού γι'αλλού. (hawkeye, eden fesi). 2 χαμπαριάζειςότι κοιτάζουν αλλού γι'αλλού όταν το ψάξεις λίγο το θέμα (Mockingbird, Ronin). Ο αραχνάκιας τώρα γιατί στον μπιπ πρέπει να κρέμεται? Άσε με να μαντέψω. Κι εσείς όταν είστε με παρέα και δεν χωράτε, κρεμιέστε από τον πολυέλαιο για να χωρέσετε στο κάδρο. Και κοιτάζωντας τον φλούφλη, βλέπω ότι και speed και hellfire κοιτάζουν το γάμο του καραγκιόζη. Η Κουέηκ επίσης που κοιτάζει?..... 

 

(στ) πάντως σε πολλά από αυτά το σκίτσο κ*λολέει. Στο Infinity ειδικά μου αρέσει πολύ. Και, τώρα δεν θυμάμαι ποιο απ'όλα, πολλά με τον Κύκλωπα στη νέα του εκδοχή....

 

(ζ) εάν ο Black Bolt αποφασίσει ποτέ να ουρλιάξει, δεν θα μείνει τίποτα όρθιο. και όταν λέμε τίποτα, αναφερόμαστε σε επίπεδο ηπείρου και πάνω. Οτιδήποτε κάτω από ήπειρο σημαίνει ότι δεν ούρλιαξε. Και το να κάνεις τον Black Bolt με έναν μαγικό τρόπο να μπορεί να συνεννοηθεί λεκτικώς είναι το ίδιο με το να κάνεις γκρο πλαν στα γεννητικά όργανα της Adrianne Lima. Χάνεται η μαγεία, ισοπεδώνεις τα πάντα και στο σκοτάδι όλα ίδια είναι ένα πράμα..........

 

(η) Ποιος δεν έχει διαβάσει ακόμα το Inhumans των Jenkins/Lee? Αυτομαστίγωμα. Και μιας και είδα και κάποια πανάρχαια ποστ (που είναι φρέσκα στη μνήμη μου όμως :D ) Καλό crossover το Onslaught? και δη 2ο????? Για να μην πω που είχε το Infinity Gauntlet στη θέση 10.... http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=6163&page=62&do=findComment&comment=278685

 

αυτά

 

και νισάφι πια με τα cross-overs και τα big events. Κλάιν μάιν και δυό αυγά τουρκίας. πρέπει να έχουμε 48 τεύχη το μήνα με τον κάθε π*π*ρα που βγήκε ταινία ή είναι δημοφιλής... Χώκαη και πάλι Χώκαη ρε )(*&^*&^)ιά. Σκέτος :)

 

:cheers5:

 

 

υγ και σε καμιά 10αριά χρόνια θα κάνουν ηβέντ με τους X-Men του παρελθόντος, τους X-Men του παρόντος, τους X-Men του μέλλοντος Α, του μέλλοντος Β, του μέλλοντος Γ(τα), και για να πρωτοτυπήσουν θα φέρουν και την εκδοχή τους από το The Boys (βγαίνει ακόμα αυτή η καφρίλα? :) ) και από όπου αλλού υπάρχουν. Και θα τους βάλουν να παίξουν ματς ο ένας εναντίον του άλλου (ποιος ηλίθιος σκέφτηκε αυτά τα Arena και αυτά τα Injustice και αυτό το τα μπιπ μου κουνιούνται????.......... θα πρέπει να φτιάξουν distinct lines.... Υπερηρωικά για 5χρονα, υπερηρωικά για 15χρονα, υπερηρωικά για 25χρονα και υπερηρωικά για γέρους. Και να είναι σαφές στο εξώφυλλο ποιο απευθύνεται σε ποιους.........)

 

 

:) τα έχωσα και ησύχασα :) (τον πόνο μου είπα βασικά :) )

 

 

 

εδιτ και μιλώντας για το Siege και τον Άρη.... ποιο ήταν το φοβερό και τρομερό σχέδιο που είχε ο θεός του πολέμου και ηγούταν της προσπάθειας? ... όχι ρε γκέη μου, πείτε μου.. και διάβασα και το στρατηγικό σχέδιο του Captain (ποιος απ'όλους ήταν??? ο παλιός? ο νέος?... τόσο καλά...) στο Infinity...................

 

οκ... για να το φέρω στην σωστή του διάσταση. Αυτό τον καιρό ακούω ένα podcast ονόματι history of Byzantium (εδώ για όποιον γουστάρει) που τα πάει τα πράγματα με τεράστια λεπτομέρεια και έχω μάθει ένα κάρο πράγματα που δεν ήξερα. Κάπως έτσι έχω ακούσει ένα κάρο πράγματα γύρω από τον Βελισάριο και τις μάχες του. Και μετά πάω και διαβάζω αυτά εκεί και περνιούνται ως μεγάλες στρατηγικές...........  

 

γι'αυτό τα πάει περίφημα το Dr Who. Ξέρει ότι πολλά από τα sci-fi που λέει είναι της πλάκας και αντί να κάτσει να ταλαιπωρηθεί με εξηγήσεις που δεν βγάζουν νόημα και θα τις χλευάσουν άγρια κάποιοι, πάει και σου πετάει ένα "oh you know. timey-spacey things", σου τον έχει να χρησιμοποιεί και ένα ηχητικό κατσαβίδι που κάνει τα πάντα, καθαρίζει με αυτά και περνάνε αυτοί καλά και εμείς καλύτερα :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εχμ...έχει βγει στα Ελληνικά:

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=25344

 

Ναι τη Marvel την είχα αφήσει λίγο πριν το Siege... :fiou:

 

Btw το ίδιο σχέδιο είχε και το :cool: Thor του Straczynski:

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=22456

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Στην τελευταία σελίδα κάθε τεύχους του Infinity event, υπάρχει σχεδιάγραμμα με το ποια σειρά το διαβάζεις. Περίμενε άλλον έναν μήνα να ολοκληρωθεί και δώσ'του άλλη μια ευκαιρία. Είχα πολύ καιρό να διαβάσω event της Marvel και να μου αρέσει τόσο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Θα συμφωνήσω με τον Τζέρμ. Είναι χαοτικό το σενάριο, ακόμη και το New Avengers του ίδιου συγγραφέα. Ενώ είναι πολύ καλή ιδέα, το στήσιμο των διαλόγων και των σκηνών είναι για τα μπαζα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ευτυχώς που αποφάσισα να σταματήσω όλα αυτά τα events της Μάρβελ και δεν παρακολουθώ το Infinity. Παρόλο που είμαι μεγάλος φαν των "διαστημικών" ηρώων της. Με όλα αυτά τα crossovers κάθε τρεις και λίγο έχει ξεφτιλιστεί τελείως το πράγμα...

 

 

( INFINITY GAUNTLET ρεεε! :D )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Και αυτή ήταν μια περίληψη όλων τον μπιιιπ που ακούσαμε το Σάββατο στην λέσχη για το ίδιο θέμα, με απαράλλακτο το πάθος όμως.  :D

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Επιμένω. Βάλτε το στην σειρά που προτείνει ο Hickman και βγαίνει μια χαρά άκρη. Την ιστορία την χτίζει σιγά σιγά τόσο από το πρώτο τεύχος Avengers όσο και New Avengers.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

άντε ρε Βασίλη. Επειδή είσαι εσύ θα κάτσω να διαβάσω και τα tie-ins.... Η μουρμούρα μου πάντως πάει στο ότι στο ένα series τα tie-ins είναι άχρηστα, στο άλλο μάλλον είναι χρήσιμα και στο (ως προς την Μάρβελ) πάρτε τα crossover events σας και βάλτε τα στον * της Μπάρμπι σας.

 

Και η επόμενη μουρμούρα σε μια ιερόσυλη στιγμή μέσα στο Infinity 2. Σε spoiler για όποιον τυχόν. (το είπα εμμέσως και πριν, αλλά........)

 

 

 

 

Η ξεφτίλα:

 

Infinity 002-030.jpg

 

και από το Inhumans v2 (πάλι spoiler γιατί you never know) η μαγεία:

 

 

 

Inhumans vol2 011-04.jpg Inhumans vol2 011-05.jpg Inhumans vol2 011-08.jpg Inhumans vol2 011-10.jpg Inhumans vol2 011-14.jpg Inhumans vol2 011-15.jpg Inhumans vol2 011-16.jpg Inhumans vol2 011-17.jpg Inhumans vol2 011-18.jpg Inhumans vol2 011-19.jpg Inhumans vol2 011-20.jpg

 

 

 

άντε και μπιπ ρε μπιπ Χίκμαν και εσύ και τα pocket realities σου

 

μπιπ, ε μπιπ

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το infinity event μου αρεσει στον σχεδιαστικο τομεα,εχει καλο artwork προσεγμενο,το ιδιο και τα New και σκετο Avengers που ειναι οι βασικες spin off σειρες.Τωρα οσον αφορα το γραψιμο του Hickman.....σε πρωτη φαση δεν μου αρεσει.Πολλες φορες νιωθω οτι διαβαζω ασυναρτησιες και δεν ξερω αν ειμαι ο μονος.Φταιει και το γεγονος οτι το γραψιμο του στην προκειμενη περιπτωση δε ταιριαζει σε μηνιαιο αναγνωσμα,ισως μαζεμενο να αλλαξω γνωμη αλλα νιωθεις οτι δεν εχει συνεχεια η ιστορια,δεν παει απο το Α στο Β κοκ.Πιστευω οτι χαλαρα θα μπορουσα να κανω ενα mix διαφορες σκηνες και κανεις δε θα το επαιρνε χαμπαρι.Θα το παρω λογικα σε συγκεντρωτικη εκδοση σε κανα δυο μηνες μιας και παντα μου αρεσε η cosmic πλευρα της marvel αλλα so far θα προτεινα σε καποιον να το διαβασει ολοκληρωμενο και να κανει skip τις μηνιαιες αναγνωσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το infinity event μου αρεσει στον σχεδιαστικο τομεα,εχει καλο artwork προσεγμενο,το ιδιο και τα New και σκετο Avengers που ειναι οι βασικες spin off σειρες.Τωρα οσον αφορα το γραψιμο του Hickman.....σε πρωτη φαση δεν μου αρεσει.Πολλες φορες νιωθω οτι διαβαζω ασυναρτησιες και δεν ξερω αν ειμαι ο μονος.Φταιει και το γεγονος οτι το γραψιμο του στην προκειμενη περιπτωση δε ταιριαζει σε μηνιαιο αναγνωσμα,ισως μαζεμενο να αλλαξω γνωμη αλλα νιωθεις οτι δεν εχει συνεχεια η ιστορια,δεν παει απο το Α στο Β κοκ.Πιστευω οτι χαλαρα θα μπορουσα να κανω ενα mix διαφορες σκηνες και κανεις δε θα το επαιρνε χαμπαρι.Θα το παρω λογικα σε συγκεντρωτικη εκδοση σε κανα δυο μηνες μιας και παντα μου αρεσε η cosmic πλευρα της marvel αλλα so far θα προτεινα σε καποιον να το διαβασει ολοκληρωμενο και να κανει skip τις μηνιαιες αναγνωσεις.

 

 

Ακριβώς το ίδιο παθαίνω κι εγώ όχι με το συγκεκριμένο μιας και δεν το διαβάζω, αλλά γενικά με ό,τι γράφει ο Hickman. Όταν τα διαβάζεις και μεσολαβεί κάποιο χρονικό διάστημα ανάμεσα στα τεύχη σου φαίνονται πολύ ασυνάρτητα, εάν όμως τα διαβάσεις συγκεντρωμένα βγάζει νόημα. Όχι πάντα είναι η αλήθεια αλλά γενικά βγάζει. Πάντως ακόμα δεν με έχει κερδίσει ο Hickman ως αναγνώστη. Του αναγνωρίζω ότι γενικά έχει καλές ιδέες αλλά μερικές φορές έιναι πάρα πολύ μπλεγμένες με αποτέλεσμα να χαλάει η συνέπεια και η συνάφεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Περίμενε άλλον έναν μήνα να ολοκληρωθεί και δώσ'του άλλη μια ευκαιρία. 

 

Τα spin-offs δεν αξίζουν. Δεν αξίζουν μία λέμε και δεν έχεις κανέναν λόγο να ασχοληθείς μαζί τους. Το event το σώνει σε πολύ μεγάλο βαθμό το ότι είναι σχεδόν εβδομαδιαίο. Έχεις έτσι μια σχεδόν συνεχή επαφή μαζί του (το Infinity λειτουργεί σαν κατευθυντήρια σειρά. Τα γεγονότα γίνονται ταυτόχρονα στο Avengers και New Avengers.) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Για το Siege πάντως, δεν είναι και κανένα καλό event, αλλά είναι το payoff της σχέσης Cap-Iron Man-Thor και ό,τι ευτράπελα την συνόδευσαν. Για 3-4 χρόνια η ας την πούμε Trinity της Marvel ήταν χωρισμένη για τον α β λόγο. Κατά τα άλλα, υπάρχουν πολύ καλύτερα events.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4639 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

προφανώς και υπάρχουν. για μένα το Siege είναι από τα χειρότερα event της εταιρίας. όσο το διάβαζα, τόσο περισσότερα wtf σημεία εντώπιζα. αίσχος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Τώρα αυτό αν πει κάποιος ότι το περίμενε... 

 

post-10460-0-16530800-1385135620_thumb.jpg

 

Νέα σειρά τον Μάιο. Καλή φάση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

xa! Διάβασα χτες το βράδυ το All New X-Men 18 (της περασμένης εβδομάδας αν δεν απατώμαι)

 

και έρχεται και δένει με αυτό που έλεγα για τα κροσσόβερ τους. το μόνο που κάνουν είναι να σου στερούν για κάποιους μήνες κάποιες καλές σειρές. Μια χαρά τευχάκι. Απλώς να δω συνολικά που θα βγάλει όλο αυτό το τους κουβαλήσαμε από το παρελθόν και κάνουν τώρα παρέα με τους εαυτούς τους :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Να ενημερωσω οτι βγαινει τον Ιουνιο Wolverine& the x-men omnibus!

 

https://www.hachettebookgroup.biz/titles/none/wolverine-the-x-men-by-jason-aaron-omnibus/9780785190240/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Να ενημερωσω οτι βγαινει τον Ιουνιο Wolverine& the x-men omnibus!

 

https://www.hachettebookgroup.biz/titles/none/wolverine-the-x-men-by-jason-aaron-omnibus/9780785190240/

 

Λέει τίποτα το συγκεκριμένο run ; Τον έχω σε εκτίμηση τον Aaron γενικά ,αλλά ώρες ώρες κάνει κάτι φάουλ για απευθείας κόκκινη. Μην είναι τέτοιο το συγκλεκριμένο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Λέει τίποτα το συγκεκριμένο run ; Τον έχω σε εκτίμηση τον Aaron γενικά ,αλλά ώρες ώρες κάνει κάτι φάουλ για απευθείας κόκκινη. Μην είναι τέτοιο το συγκλεκριμένο.

 

Προσωπικη  μου αποψη, ξεκινησε πολυ καλα αλλα τα τελευταια τευχη εχουν παρει την κατω βολτα... Δεν ειναι μια σειρα που αξιζει να την εχεις σε omnibus. Τα απλα trades καλα της ειναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ε ναι στην αρχη ειχε πλακα αλλα αργοτερα το βαρεθηκα.Αμα κανουν καμια καλη τιμη στο pre order θα το τσιμπησω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4750 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=49359

 

κοίτα να δεις...

Waid και στο Daredevil Marvel Now!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Πείστηκα ότι είναι ανόητοι. Θα αλλάξει κάτι στη φιλοσοφία του κόμικ; Πετυχημένο σενάριο, καινοτομία που σιγά μη τη θυσιάσουν. Ένα απλό #1 που θα χάσει την αξία του σαν κίνηση σε μερικούς μήνες.

Ο πνιγμένος από τα μαλιά του πιάνεται. Κάποια στιγμή θα τους υποχρεώσει η Ντίσνεϋ να κλείσουν αρκετούς τίτλους και μετά θα σου πω τι Τερζόπουλος θα πάθουν. Ντέιβιντ κιόλας!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4639 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

μέχρι στιγμής, η Disney έχει δεσμευτεί ότι δε θα παρέμβει στους τίτλους της Marvel, αλλά άμα συνεχίσουν έτσι, δε βλέπω να το τηρούν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.