Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Comic Con 8 [17-19 Μαΐου 2024 @ Συνεδριακό Κέντρο Ιωάννης Βελλίδης]


Bilis

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  594
  • Reputation:   4268
  • Achievement Points:  637
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

8 λεπτά πριν, Kurdy Malloy είπε:

Οι καλλιτέχνες ειδικά οι Αθηναίοι καλλιτέχνες κλήθηκαν να πάρουν μία πανεύκολη απόφαση, τι θες να σου πει ο Βαβαγιάννης; Θέλω να κάνω τις μισές πωλήσεις αρκεί να είμαι παραδίπλα από τον Μοτούρα; Αστεία πράματα.

Αδερφέ με συγχωρείς, δεν είναι έτσι. Αν ισχύει αυτό που είπα και συμμετέχουν κι εκείνοι στη διοργάνωση, σου είναι το ίδιο να σου πει εσένα "ξέρεις, το παλέψαμε από 10 μεριές αλλά δε γινόταν" από το "έλα μωρέ σιγά τη διοργάνωση, το Comicon τώρα που δε τους ξέρει ούτε η μάνα τους" (παραδείγματα και τα δύο προφανώς); Για μένα δεν είναι κι ας μην αλλάξει τα πράγματα οποιαδήποτε απάντηση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3134
  • Reputation:   23831
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

3 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Άρα επίτηδες? Τιμωρητικά? Δεν το ήξεραν? Τι ακριβώς?

 

Εγώ πήρα την πιο light εκδοχή. Χωρίς να αναφέρω διάφορα άλλα γιατί δεν θέλω να πιστέψω ότι το έκαναν επίτηδες. Απλά βρήκαν μια "εύκολη" ημερομηνία από πλευράς χώρου και είπαν "α ωραία". Κάποιος μπορεί να είπε "ρε σεις είναι και αυτή η comicon στη Θεσσαλονίκη" και είπαν "έλα μωρέ ποια comicon τώρα και πρασσειν άλογα ".

Η περίπτωση να μην ήξεραν ότι έχει εκείνες τις ημερομηνίες The Comic Con είναι μηδέν. Όχι σχεδόν μηδέν. Απολύτως μηδέν. Επειδή από περιέργεια είδα το ερχόμενο ΣΚ τι εκδηλώσεις έχει το Γκάζι. Να το πάρει το ποτάμι; Σωστά το μαντέψατε. Καμία. Με 2 μέρες διαφορά η ημερομηνία του 2022. Αυτό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4469
  • Reputation:   34831
  • Achievement Points:  4538
  • Days Won:  102
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

7 λεπτά πριν, Kurdy Malloy είπε:

Η περίπτωση να μην ήξεραν ότι έχει εκείνες τις ημερομηνίες The Comic Con είναι μηδέν. Όχι σχεδόν μηδέν. Απολύτως μηδέν. Επειδή από περιέργεια είδα το ερχόμενο ΣΚ τι εκδηλώσεις έχει το Γκάζι. Να το πάρει το ποτάμι; Σωστά το μαντέψατε. Καμία. Με 2 μέρες διαφορά η ημερομηνία του 2022. Αυτό.

Άρα επίτηδες λες ότι το έκαναν? Μα γιατί? Δεν βγάζει λογική. Έχουμε beef μεταξύ των δύο con? Με ποιον χαμένο αν όχι όλους ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  385
  • Reputation:   3331
  • Achievement Points:  390
  • Days Won:  12
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

10 λεπτά πριν, Kurdy Malloy είπε:

Η περίπτωση να μην ήξεραν ότι έχει εκείνες τις ημερομηνίες The Comic Con είναι μηδέν. Όχι σχεδόν μηδέν. Απολύτως μηδέν. Επειδή από περιέργεια είδα το ερχόμενο ΣΚ τι εκδηλώσεις έχει το Γκάζι. Να το πάρει το ποτάμι; Σωστά το μαντέψατε. Καμία. Με 2 μέρες διαφορά η ημερομηνία του 2022. Αυτό.

Μήπως ξεκινά φεστιβάλ Jazz στη Τεχνόπολις και ήθελαν να προετοιμάσουν τον χώρο γι'αυτό δεν μπόρεσαν να τον δώσουν ;(27/5-2/6 στη Τεχνόπολις) Αυτό πήρε το μάτι μου.

Διότι ένα φεστιβάλ δεν μπορεί να ετοιμαστεί σε έναν χώρο αν ήδη είναι γεμάτος με ένα άλλο. Πρεπει να αδειάσει πρώτα...

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4469
  • Reputation:   34831
  • Achievement Points:  4538
  • Days Won:  102
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

5 λεπτά πριν, Ubergorn είπε:

Μήπως ξεκινά φεστιβάλ Jazz στη Τεχνόπολις και ήθελαν να προετοιμάσουν τον χώρο γι'αυτό δεν μπόρεσαν να τον δώσουν ;(27/5-2/6 στη Τεχνόπολις) Αυτό πήρε το μάτι μου.

Διότι ένα φεστιβάλ δεν μπορεί να ετοιμαστεί σε έναν χώρο αν ήδη είναι γεμάτος με ένα άλλο. Πρεπει να αδειάσει πρώτα...

 

 

Ο @ Kurdy Malloy λέει ότι είναι κενό τον Γκάζι το επόμενο ΣΚ. Όχι τον Μάιο ή Ιούνιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  385
  • Reputation:   3331
  • Achievement Points:  390
  • Days Won:  12
  • With Us For:  941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

4 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Ο @ Kurdy Malloy λέει ότι είναι κενό τον Γκάζι το επόμενο ΣΚ. Όχι τον Μάιο ή Ιούνιο.

Χμμ ναι όντως έχεις δίκιο δικό μου λάθος τότε . Ναι στον Απρίλιο θα μπορούσαν με αυτό το σκεπτικό να το κάνουν .

Αλλά όπως και να  έχει αν δεν ακούσουμε επίσημη πηγή για το σκεπτικό τους ώστε να κρίνουμε  υποθέσεις μόνο μπορούμε να κάνουμε ....

Μπορεί να μη τους βόλευε ο Απρίλιος σαν μήνας είναι και αυτό ένα ενδεχόμενο ....τι να πω ..

 

Θα φανεί του χρόνου αν ήταν κίνηση σαμποτάζ ή απλώς βλακεία σε συννενόηση .... Για φετος έγινε μεγάλη βλακεία ....Δυστυχώς....

Επεξεργασία από Ubergorn
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3134
  • Reputation:   23831
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

1 ώρα πριν, Manitou είπε:

Άρα επίτηδες λες ότι το έκαναν? Μα γιατί? Δεν βγάζει λογική. Έχουμε beef μεταξύ των δύο con? Με ποιον χαμένο αν όχι όλους ?

Ξεκινάω από το τέλος. Ο μόνος χαμένος είναι κάποιοι βορειοελλαδίτες επισκέπτες του The Comic Con που δε θα έχουν την ευκαιρία να δούνε και να μιλήσουνε με αγαπημένους Έλληνες δημιουργούς και λιγότερο χαμένοι είναι αυτοί οι Έλληνες δημιουργοί αφού οι πωλήσεις στο τραπεζάκι τους, τους συμφέρουν απείρως περισσότερο από τις πωλήσεις στα βιβλιοπωλεία. Αλλά τολμώ να πω ότι οι Αθηναίοι εκτός από την επαφή με τον κόσμο δεν ξέρω αν κερδίζουν σε χρηματική άποψη, δηλαδή τα κέρδη υπερβαίνουν τα έξοδα (τραπεζάκι, ξενοδοχείο, μεταφορά, φαγητά κλπ). Οι δύο εκθέσεις δε νομίζω ότι θα έχουν κέρδη ή ζημίες, ελάχιστα θα επηρεαστεί η προσέλευση, πιστεύω.

 

Τώρα αν έχουν beef ή pork δεν ξέρω (μέτριο χούμορ), ξέρω όμως ότι όπου υπάρχει ελληνική κοινότητα σε λίγο ή περισσότερο καιρό θα γίνει σχίσμα. Και εδώ δεν είμασταν πολλοί και τελικά γίναμε λιγότεροι;

 

Τέλος επειδή μάλλον όπως γράφω δεν έχει γίνει σαφές. ΚΑΛΑ έκανε το Comicdom και έβαλε αυτή την ημερομηνία. Τότε ήθελαν, τότε την έβαλαν και καλά έκαναν. Εμένα δεν μπορώ να πω ότι με ενδιέφερε ποτέ σαν διοργάνωση που ήταν λίγο πάνω ή λίγο κάτω σε αντίκτυπο από μία Έκθεση Βιβλίου, ανεξαρτήτως ημερομηνίας. Που αυτή τη στιγμή που μιλάμε το πρόγραμμα εκδηλώσεων είναι άδειο και των guests επίσης. Προσπαθώ να υπογραμμίσω μόνο μερικά στοιχεία που όχι απλά συνηγορούν ότι δεν ήταν σύμπτωση, αλλά εμένα με έχουν πείσει ότι έγινε σκόπιμα. Γιατί; δεν ξέρω και δε με νοιάζει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  46
  • Reputation:   279
  • Achievement Points:  56
  • Days Won:  0
  • With Us For:  100 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ πιστεύω ότι δεν έγινε επειδή η μία οργάνωση φθονεί την άλλη, απλά Ελλάδα είμαστε, τα σχολεία δεν οργανόνωνται σωστά, θα μπούνε οι διοργανωτές στην διαδικασία να συνεννοηθούν; Όποτε βόλεψε τους διοργανωτές τότε την έκαναν. Δεν ήθελα να μπω σε αυτή την συζήτηση γιατί ποτέ δεν με ενδιέφερε πολύ κάποιος Έλληνας καλλιτέχνης (πλην ορισμένων εξαιρέσεων όπως ο Αρκάς) , αλλά κατανοώ πλήρως την επιθυμία. Βέβαια δεν νομίζω πως είναι πολλοί οι καλλιτέχνες που θα αλλάξουν έκθεση. Ο πόντος για τους αδικημένους πάει σ´εμάς τους Βορειοελλαδίτες, αλλά θα πρότεινα να σταματήσουν τα πώς και γιατί συνέπεσαν οι 2 ημερομηνίες, διότι βγαίνουμε λίγο εκτός θέματος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6412
  • Reputation:   63407
  • Achievement Points:  6476
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4383 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μ' αυτά και μ' αυτά ανακοινώθηκαν κι άλλοι διεθνές καλεσμένοι αλλά δεν βλέπω κανέναν να του ανεβαζει. 

 

Λογικά πρέπει να είναι καμιά εικοσαρια συνολικά τώρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  46
  • Reputation:   279
  • Achievement Points:  56
  • Days Won:  0
  • With Us For:  100 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

18 ώρες πριν, tik είπε:

Μ' αυτά και μ' αυτά ανακοινώθηκαν κι άλλοι διεθνές καλεσμένοι αλλά δεν βλέπω κανέναν να του ανεβαζει. 

 

Λογικά πρέπει να είναι καμιά εικοσαρια συνολικά τώρα.

Είναι όλοι αναρτημένοι στο site της con, αλλά τι πειράζει να τους γράψουμε κι εδώ; Πρώτα οι έλληνες του artist alley για τους Ελληνόψυχους:

PUC ART

PUC ART

 

VOSS

VOSS

 

ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΡΑΚΙΤΣΟΣ

Και μετά και οι guests:

THIERRY CAPEZZONE

THIERRY CAPEZZONE

Και για όσους τους ενδιαφέρουν οι cosplayers:

COSPLAY ALLEY

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3134
  • Reputation:   23831
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

438079416_7221403181319096_8906044905836090822_n.jpg

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4207
  • Reputation:   32983
  • Achievement Points:  4386
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2884 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

10 ώρες πριν, Kurdy Malloy είπε:

438079416_7221403181319096_8906044905836090822_n.jpg

 

 

 

Κρίμα που δεν εκμεταλλεύτηκε κάποια εκδοτική την ευκαιρία να εκδόσει δουλειά του (το Undertaker βασικά) :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.