Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τα περιοδικά Ντίσνεϊ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ!


lefteris677

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3980 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν αγοράζουν όλα τα μαγαζιά με σκοπό να εκμεταλλευτούν τον κόσμο ρε παιδιά, αλλά για να καλύψουν την ζήτηση, γιατί αν δεν έχεις τον κράχτη, δημιουργείται αρνητική προδιάθεση και δεν σου πατάνε και για αυτά που έχεις.

 

Και εδώ που τα λέμε, σιγά το κέρδος που έβγαλε με αυτούς τους τόμους. Δεν είδα κάποιο κανονικό μαγαζί να τους δίνει πάνω από την προτεινόμενη λιανική. Να μου λέγατε για τα τζιμάνια του ricardo να το καταλάβω, αλλά μην τους βάζουμε όλους σε ένα τσουβάλι.

Αυτο ακριβως !!!!!!!!!!!!

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 411
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αν ήταν οι τόμοι πάνω από 7-8 ευρά, θα γκρινιάζαμε,

Τώρα που μάθαμε ότι θα είναι πάρα πολύ οικονομικοί, πάλι γκρινιάζουμε.

Ρε είστε με τα καλά σας; :P

 

Όλοι διαδήλωση στα γραφεία της Καθημερινής! 4 ευρώ μαζί με εφημερίδα; Τι πράγματα είναι αυτά; Απαιτουμε να ανεβάσει τις τιμές εδώ και τώρα!!! 

 

Εγώ, αν οι τόμοι δεν κοστίζουν τουλάχιστον 7 ευρά, δεν αγοράζω τίποτα!!!

Επεξεργασία από Christaras
  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3802 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ενα δακρυ αυλακώνει το τραχύ πρόσωπο μου στη σκέψη "ποιός θα αποζημιώσει αυτούς τους αγιουςγδυτες ανθρώπους" ........... :sad1:

Απλα δάκρυσα απο τα γέλια φλοκ!!! Χαχαχαχα

Έγραψε το σχόλιο!!!!!

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πάντα θα γκρινιάζουμε. Αυτή η είναι η δουλειά μας.

 

 

Αυτο που με εντυπωσιαζει πολυ ειναι το γεγονος οτι οι βιβλιοπωλες κομικσοεμποροι εχουν πληρωσει την βιβλιοθηκη του μπαρκς και περιμενουν να την πουλησουν οπως και η λεσχη φανταζομαι

 

Τωρα που η καθημερινη βγαζει με 4 ευρω η και δωρεαν το ΙΔΙΟ πραγμα με λιγο διαφορετικη ονομασια ..... ΠΟΙΟΣ θα αποζημιωσει αυτους τους ανθρωπους που εχουν τοσες υποχρεωσεις στο κεφαλι τους και πανε για χοντρη ζημια ?

 

Μου κανει εντυπωση που κανεις δεν εθιξε κι αυτο το ζητημα.....

Καλο ειναι να σκεφτομαστε και τον αγωνα που δινει ενα μαγαζι να κρατηθει σε αυτη την κριση

 

 

Αν ήταν οι τόμοι πάνω από 7-8 ευρά, θα γκρινιάζαμε,

Τώρα που μάθαμε ότι θα είναι πάρα πολύ οικονομικοί, πάλι γκρινιάζουμε.

Ρε είστε με τα καλά σας; :P

 

Όλοι διαδήλωση στα γραφεία της Καθημερινής! 4 ευρώ μαζί με εφημερίδα; Τι πράγματα είναι αυτά; Απαιτουμε να ανεβάσει τις τιμές εδώ και τώρα!!! 

 

Εγώ, αν οι τόμοι δεν κοστίζουν τουλάχιστον 7 ευρά, δεν αγοράζω τίποτα!!!

 

 

Δεν τα 'πα εγώ; Τα 'πα. Πάντως Χρηστάρα το έπιασες το νόημα. Πάμε να διαμαρτυρηθούμε όλοι μαζί γιατί είναι φθηνοί οι τόμοι.

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  79
  • Reputation:   655
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Η φτήνια τρώει τον παρά λένε!!

Αύξηση τιμών ΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν ήθελα να αγοράσω τόμο με 4 ευρώ, θα με έλεγαν Σκρούτζ.

 

Δηλαδή, πες ότι κατεβαίνω στην παραλία με τον τόμο, να δουν οι λουόμενοι το αυτοκολλητάκι των 4 ευρών και να με περάσουν για φτηνιάρη;

 

Ενώ, με ένα τομάκι των 7 ευρώ, είσαι κύριος. Έχει κάτι το χουβαρντάδικο, το κυριλέ. Βλέπουν το αυτοκολλητάκι της τιμής και σου φέρονται σαν VIP. Πες ότι πέφτει κοντά στον αμμόλοφο που έχεις στηρίξει την αρχοντική ποδάρα σου, το μπαλάκι του τένις. Δεν σου ζητάν να τους το ξαναρίξεις. Το παίρνουν από μόνοι τους, και μόλις συναντιούνται τα βλέμματα σας, προσκυνούν, ελαφρά, μα ευλαβικά το κεφάλι, και συνεχίζουν. :P

 

Αύξηση τιμών τώρα! 

Επεξεργασία από Tightwad
  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3980 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Aν το ποσοστο κερδους των εμπορων ειναι γυρω στο 35-40% ειναι θεμα επιβιωσης εαν δεν υπαρχει ρητρα επιστροφης

Εαν ομως το ποσοστο ειναι στο 200-300% τοτε δεν νομιζω οτι υπαρχει σοβαρο προβλημα καθως το μονο που εχουν να κανουν αν δουν τα δυσκολα

ειναι να ριξουν την τιμη και να ξεστοκαρουν

 

Ολο αυτο ειναι καθαρα θεμα ποσοστων εμπορων και θεμα τιμολογιακης πολιτικης

Η εφημεριδα για να βγαλει τοσο φθηνα τετοιο τομο σιγουρα δεν χανει και ο τομος ισως κοστιζει κι ακομη φθηνοτερα απο την τιμη διαθεσης αναλογα ποσο θα τους δωσουν

Ξερετε κανεναν να μπαινει σε τετοιο κοπο τζαμπα ?

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τελος παντων το θεμα μας νομιζω δεν ειναι αυτο εδω περα, ας μην αναλυουμε συνεχως (Εδω και μερες) καθε τι το χρηματικο, Παρασκευη και Κυριακη κοντη γιορτη τοσο για το αγαπημενο μας Μικυ Μαους, οσο και για το αγαπημενο μας Μπαρκσάκι. Be patient....! :fiou:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5327 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Καλά, αν έχει 4€, εγώ θα παίρνω 2 κάθε Κυριακή. :(  :papas::kabouris::sal:

Επεξεργασία από Blackbeard
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Η διαφήμιση μιλάει για όλο το καλοκαίρι. Οπότε βλέπω μόνο τους δεκαέξι τόμους στην Καθημερινή. Μακάρι να βγω ψεύτης.Προσωπικά έχω όλους τους τόμους του Τερζό αλλά θα ξανααγοράσω όλη τη σειρά μόνο και μόνο για να ενισχύσω το εγχείρημα. Προτείνω να κάνουμε όλοι το ίδιο ειδικά αν η τιμή είναι γύρω στα 4 ευρώ

 

Αν θέλει κάποιος να έχει και τις δυο σειρές, αγαπητέ φίλε, οκ. Αλλά όχι και να ενισχύσουμε τον Αλαφούζο!

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πάντως προσπαθώ να διαβάσω το θρεντ στα σοβαρά και ειλικρινά η μόνη μου διαπίστωση είναι ότι είμαστε τουλάχιστον σχιζοφρενείς.

 

Από την μια παρακαλάμε να ξανάρθουν τα περιοδικά ντίσευ. Μετά έρχονται, δεν μας αρέσει ποιά έρχονται, θέλουμε άλλα.

 

Επίσης παρακαλάμε να φύγει ο Τερζόπουλος, φεύγει, και αυτόν που έρχεται τον αντιμετωπίζουμε με καχυποψία χωρίς να προλάβουμε δούμε δείγματα δουλειάς.

 

Πάει ο άνθρωπος να τα βάλει φθηνά κάτι που ο άλλος έβγαζε ακριβά, μας πιάνει η ώρα μας και σκεφτόμαστε ότι κρίμα ο κοσμάκης που τα πήρε ακριβά τι θα γίνει.

 

Πάω στοίχημα ότι το μεθαυριανό μικυμάους θα είναι «το χειρότερο που κυκλοφόρησε ποτέ». Μετά την επόμενη εβδομάδα θα αναθεωρήσουμε και θα μας φανεί αριστούργημα που έπρεπε να κερδίσει δυό booker, ένα νόμπελ λογοτεχνίας και ένα πούλιτζερ.

 

Καλά είπε ο Κωλοκοτρώνης «Η επανάσταση θα πετύχει. Κράτος δεν θα γίνουμε ποτέ.» Εδώ δεν μπορούμε να τα βρούμε στα Μικυάους μας, θα τα βρούμε σε σοβαρά ζητήματα;

 

Σκέφτομαι ότι αυτό το φόρουμ θα μπορούσε να είναι μια μικρογραφία της Ελληνικής βουλής και στεναχωριέμαι που δεν είμαι κι εγώ εκεί για να ρίχνω τόσο γέλιο.

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3980 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

 

Σκέφτομαι ότι αυτό το φόρουμ θα μπορούσε να είναι μια μικρογραφία της Ελληνικής βουλής και στεναχωριέμαι που δεν είμαι κι εγώ εκεί για να ρίχνω τόσο γέλιο.

Yπαρχει και το καναλι της βουλης να γελας οσο θες....... :P

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

o zade τα πε ολα!!!θελω να γινει ενα group μονος του με ειδικο zadeicon καθε μηνα!!!οποιο νεο μελος μπαινει στο φορουμ ΔΕΝ πρεπει να μπορει να δει το τοπικ αυτο.κανεις ΔΕΝ πρεπει να δει τι λεμε εδω.Βασικα πρεπει να διαγραφει το τοπικ..

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25770
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  25
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αν θέλει κάποιος να έχει και τις δυο σειρές, αγαπητέ φίλε, οκ. Αλλά όχι και να ενισχύσουμε τον Αλαφούζο!

Και γιατι οχι παρακαλω...???μπας και φερει και κανα παιχτη στην Παναθα... :dance:

 

Παντως, περα απ την πλακα, μακαρι να παει καλα η προσφορα, ωστε να συνεχιστει και να ολοκληρωθει καποια στιγμη...

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3802 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Zade εκανες ενα φοβερο ρεζουμε!! Απλα τα ειπες ολα.

 

Εγω εχω απορία ρε παιδια, αν ο Αλαφούζος θα τους δινει 4€ και θα εχει και ενα Α κέρδος, ο Τερζόπουλος τι κέρδος ειχε;!;!

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Προσπαθώ να βρω ένα ποστ που κάποιος να είπε όντως πως τον χαλάει που θα πληρώσει λιγότερα απ' όσο κόστιζαν μέχρι τώρα, αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Μόνο το ότι έβγαλε ένας αυτό το συμπέρασμα και οι άλλοι αρχίσανε να το παπαγαλίζουν. 

 

Zade εκανες ενα φοβερο ρεζουμε!! Απλα τα ειπες ολα.

Εγω εχω απορία ρε παιδια, αν ο Αλαφούζος θα τους δινει 4€ και θα εχει και ενα Α κέρδος, ο Τερζόπουλος τι κέρδος ειχε;!;!

 

Ο Αλαφούζος έχει διαφήμιση και μεγαλύτερο τιράζ λόγω της εφημερίδας, bakinio. Φυσικό είναι το κόστος να πέσει άρα και να μπορεί να το δώσεις φθηνότερα.

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3802 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εχεις δικιο GCF, αλλα η αληθεια ειναι πως μια διαφήμιση δεν εχω δει. Εν αντιθέση με τον Αστερίξ που παιζει ολη την ωρα στην tv.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Να δούμε πρώτα την ποιότητα της έκδοσης. Αν είναι ίδια, τότε ή ο Τερζόπουλος είχε υπερκέρδη ή ο Αλαφούζος χάνει εν γνώσει του (αφού με 4 ευρώ θα πουλιέται και η εφημερίδα) ή αποβλέπει σε μεγάλη αύξηση της κυκλοφορίας της "Καθημερινή" ακολουθώντας την παλιά οικονομολογική αρχή "εν τη καταναλώσει το κέρδος".

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Προσπαθώ να βρω ένα ποστ που κάποιος να είπε όντως πως τον χαλάει που θα πληρώ%2

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Προσπαθώ να βρω ένα ποστ που κάποιος να είπε όντως πως τον χαλάει που θα πληρώσει λιγότερα απ' όσο κόστιζαν μέχρι τώρα, αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Μόνο το ότι έβγαλε ένας αυτό το συμπέρασμα και οι άλλοι αρχίσανε να το παπαγαλίζουν. 

 

 

Ο Αλαφούζος έχει διαφήμιση και μεγαλύτερο τιράζ λόγω της εφημερίδας, bakinio. Φυσικό είναι το κόστος να πέσει άρα και να μπορεί να το δώσεις φθηνότερα.

 

Γράφουμε σχεδόν τα ίδια Κωστή μου. Ανέβασα το ποστ μου χωρίς να έχω διαβάσει το δικό σου.

 

Εχεις δικιο GCF, αλλα η αληθεια ειναι πως μια διαφήμιση δεν εχω δει. Εν αντιθέση με τον Αστερίξ που παιζει ολη την ωρα στην tv.

 

Προφανώς δεν εννοεί, τη διαφήμιση της Βιβλιοθήκης στην tv αλλά την αύξηση των διαφημίσεων της Καθημερινής λόγω του ένθετου.

 

Υ.Γ. Το προηγούμενο ποστ μου ανέβηκε κατά λάθος. Παρακαλώ να διαγραφεί αν γίνεται.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5466 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Συμφωνώ απόλυτα με GreekComicFan. Εννοείται πως είναι πολύ καλή τιμή και κανείς δε γκρίνιαξε για την τιμή. Έγινε ένα σχόλιο μόνο ότι την πάτησαν όσα μαγαζιά είχαν αγοράσει ένα Α απόθεμα από τη Βιβλιοθήκη του Μπαρκς. 

 

Όσο για τα υπερκέρδη του Τερζόπουλου, δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Δε νομίζω ότι τόσο πολυτελής έκδοση θα μπορούσε να κυκλοφορήσει από εκδοτική στα €4. Έγχρωμο, πολυτελές χαρτί, σκληρό εξώφυλλο, 192 σελίδες στα €4;; Προφανώς η Καθημερινή έχει άλλο τιράζ, ελπίζει ότι θα προσελκύσει διαφημίσεις στην εφημερίδα λόγω της προσφοράς και είναι πολύ πιθανό να χρησιμοποιηθεί η ίδια ακριβώς έκδοση (μετάφραση, επιμέλεια) με του Τερζόπουλου. Τέλος πρόκειται για πολιτική εφημερίδα, δεν την ενδιαφέρει μόνο το κέρδος αλλά και η πολιτική προπαγάνδα, να μπει σε όσο πιο πολλά σπίτια γίνεται. 

 

Ξαναλέω λοιπόν, αν η έκδοση είναι αντίστοιχης ποιότητας, η τιμή είναι τέλεια. Αλλά εκεί που θα φανεί πραγματικά η πολιτική κοστολόγησης των Καθημερινών Εκδόσεων είναι στα περιοδικά που θα κυκλοφορήσουν αυτόνομα και με καινούριες ιστορίες. 

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συμφωνώ απόλυτα με GreekComicFan. Εννοείται πως είναι πολύ καλή τιμή και κανείς δε γκρίνιαξε για την τιμή. Έγινε ένα σχόλιο μόνο ότι την πάτησαν όσα μαγαζιά είχαν αγοράσει ένα Α απόθεμα από τη Βιβλιοθήκη του Μπαρκς. 

 

Όσο για τα υπερκέρδη του Τερζόπουλου, δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Δε νομίζω ότι τόσο πολυτελής έκδοση θα μπορούσε να κυκλοφορήσει από εκδοτική στα €4. Έγχρωμο, πολυτελές χαρτί, σκληρό εξώφυλλο, 192 σελίδες στα €4;; Προφανώς η Καθημερινή έχει άλλο τιράζ, ελπίζει ότι θα προσελκύσει διαφημίσεις στην εφημερίδα λόγω της προσφοράς και είναι πολύ πιθανό να χρησιμοποιηθεί η ίδια ακριβώς έκδοση (μετάφραση, επιμέλεια) με του Τερζόπουλου. Τέλος πρόκειται για πολιτική εφημερίδα, δεν την ενδιαφέρει μόνο το κέρδος αλλά και η πολιτική προπαγάνδα, να μπει σε όσο πιο πολλά σπίτια γίνεται. 

 

Ξαναλέω λοιπόν, αν η έκδοση είναι αντίστοιχης ποιότητας, η τιμή είναι τέλεια. Αλλά εκεί που θα φανεί πραγματικά η πολιτική κοστολόγησης των Καθημερινών Εκδόσεων είναι στα περιοδικά που θα κυκλοφορήσουν αυτόνομα και με καινούριες ιστορίες. 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου!! Η τιμή είναι εξαιρετικά καλή!!! Περιμένουμε ΚΟΜΙΞ και Μίκυ Μάους με ανυπομονησία!!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Μακάρι να βάλει την Βιβλιοθηκη του Ρομανο Σκαρπα!

 

Μακάρι 1000 φορές!

 

μετα απο τοσα ποστ ολες αυτες τις μερες εχω μια απορια:τελικα την επαιρνε κανεις αυτη τη βιβλιοθηκη του καρλ μπαρκς;; :P:lmao:

 

Εγώ, μόλις έβγαινε κάθε ζεύγος τόμων.

 

Κόψαν τα άρθα γιατί τους έκανε μύνηση ο Μπαρκς και μετά αποσύρθηκε απ' την ενεργό δράση γιατί πάθαν ζημιά τα μάτια του...

 

Ωραίος! Φαίνεται οι παθήσεις των ματιών είναι της μόδας και στην Εδέμ.

 

Τι θα ήθελα να γίνει:

* σκληρόδετο, ματ, με τοπικό UV στα γράμματα και σταθερό στήσιμο στην ράχη για να φαίνονται όμορφα μαζεμένα

* στην ίδια τιμή

* να κυκλοφορήσουν όλοι οι τόμοι αρχικά ως ένθετο στην εφημερίδα και στην συνέχεια ας πάνε για ξεστοκάρισμα στα περίπτερα/βιβλιοπωλεία

* να ολοκληρωθεί η "σειρά"

 

Τι δεν θα με χαλούσε:

* μαλακό εξώφυλλο όπως αυτό στα μεγάλα σήριαλ, αλλά με καλύτερο δέσιμο και ίσως καλύτερο χαρτί, κι ας είναι και πιο ματ

* μέχρι 4,5 ευρώ

* να κυκλοφορήσουν όλοι οι τόμοι της σειράς με κάποια διαλείμματα, αρκεί βέβαια κάποια στιγμή να συνεχίσουν για να ολοκληρωθεί

 

τι πιστεύω ότι θα γίνει:

* σκληρόδετο όπως ακριβώς του Τερζόπουλου

* 4,25 ευρώ

* 2-3 τεύχη για κράχτες μέσω της εφημερίδας και μετά κυκλοφορία στα περίπτερα ανά 15 μέρες, κοντά στο δεκάρικο.

* θα κυκλοφορήσουν όλοι οι τόμοι

* θα γκρινιάζουμε

 

 

:beer:

 

Συμφωνώ σε όλα Βασίλη μου.

 

Οι κομικσοέμποροι ας προσέχανε. Δεν φτάνει που σκυλεύσανε πτώμα, σιγά μην αποζημιωθούν κι όλας.

 

 

Η λέσχη προσέχει Δημήτρη, παρακαταθήκη τα είχαμε και τα επιστρέφουμε όποτε θέλουμε. Δεν στοκάραμε για να κερδοσκοπίσουμε.

 

:valtnino:

 

 

Ενα δακρυ αυλακώνει το τραχύ πρόσωπο μου στη σκέψη "ποιός θα αποζημιώσει αυτούς τους αγιουςγδυτες ανθρώπους" ........... :sad1:

 

Παύλο και -ιδίως- Δημοσθένη, "γράψατε".

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25074
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6217 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Μολις έδειξε διαφημιση της σειρας στην τιβι. Σκληρο εξώφυλλο.

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3613 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μολις έδειξε διαφημιση της σειρας στην τιβι. Σκληρο εξώφυλλο.

Πολυ ωραια!! :)

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μολις έδειξε διαφημιση της σειρας στην τιβι. Σκληρο εξώφυλλο.

Υπέροχα νέα!!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24804
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  111
  • Reputation:   473
  • Achievement Points:  111
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Απο το Σαββατο πανε στα ραφια οι εφημεριδες?

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3802 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Και η διαφήμιση μετρούσε!!! Χαχαχα, πολυ έξυπνη!

 

Εκ πρώτης όψεως φαινόταν ίδιο με του Τερζόπουλου.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Προφανώς δεν εννοεί, τη διαφήμιση της Βιβλιοθήκης στην tv αλλά την αύξηση των διαφημίσεων της Καθημερινής λόγω του ένθετου.

 

Υ.Γ. Το προηγούμενο ποστ μου ανέβηκε κατά λάθος. Παρακαλώ να διαγραφεί αν γίνεται.

Ακριβώς. Καλή προσφορά με την εφημερίδα ισούται με περισσότερα έσοδα από ενδιαφερόμενους να διαφημιστούν στην εφημερίδα. :)

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως παιδια ασχετο αλλα εχω στειλει μην στο Δημακοπουλο στο φβ αλλα ακομη να το δει και να απαντησει... Λετε να γνωριζει τιποτα?

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.