Μετάβαση στο περιεχόμενο

Alo ! [ Σας βρήκα, την πατήσατε .... :P ]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45796
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Χαιρετώ την κοινότητα του greekcomics. Το Φόρουμ το βρήκα όσο έκανα βόλτες στα ανεβασμένα κόμιξ του Blue-white GT.

Εδώ και καιρό προσπαθούσα να βρω μία κοινότητα όπου θα μπορώ να μοιράζομαι την τρέλα μου για τα κόμιξ. Έχετε κάνει πολύ καλλή δουλειά όλοι σας :clap:

 

 

Λίγα (?) λόγια για το άτομό μου:

Διαβάζω κόμιξ από 7-8 χρονών (τώρα είμαι 20). Από μικρός δεν άφηνα τους γονείς μου να πετάνε τα κόμιξ, επειδή επέμενα πως θα τα διαβάσω και 2η και 3η φορά. Έτσι κατάφερα να διασώσω πολλά τεύχη κλασικά εικονογραφημένα, μικρά κλασσικά εικονογραφημένα, γέλιο και χαρά, διάφορα από τις εκδόσεις ψαρόπουλος (Superman, Batman κλπ), σεραφίνο, τιραμόλα, ποπάυ και διάφορα άλλα. Τώρα καταλαβαίνω πως δεν είχα καθόλου άδικο :cool:

 

Η μεγάλη μου μανία, όπως και πολλών άλλων εδώ μέσα φαντάζομαι, είναι τα κόμιξ του Τερζόπουλου. Όντας φαν του ΚΟΜΙΞ, κατάφερα να μαζέψω όλα τα τεύχη ένα ένα :beer2:. Επίσης το δωμάτιό μου είναι γεμάτο με Αλμανάκο, Ντόναλντ, Κλασσικά, Μίκυ Μάους, κλπ κλπ.

Πλέον, το μόνο που παίρνω τακτικά είναι το κόμιξ. Τα υπόλοιπα τα έχω παρατήσει, εκτός και αν δω πως έχουν ιστορίες από αξιόλογους δημιουργούς (Ιταλούς συνήθως).

Επίσης τρέλα έχω και με τον Αστερίξ, και το καυστικό χιούμορ του Ιζνογκούντ

 

Τον τελευταίο ενάμιση χρόνο περίπου, είχα ψιλοπαρατήσει λίγο την ασχολία μου με τα κόμιξ ( :oops2: ) επειδή έμπλεξα για τα καλά στον κόσμο των anime (γιαπωνέζικα κινούμενα σχέδια). Σαν λάτρης των catroon και κινουμένου σχεδίου (και του animation γενικότερα), ήταν αναπόφευκτο. Επίσης έχω μία "α" εμπειρία από manga (γιαπωνέζικα κόμιξ). Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος.

 

Ο Φάντομ Ντακ δεν είναι ο αγαπημένος μου ήρωας, απλά μου αρέσει πολύ το χιουμοριστικό σχεδιαστικό στυλ που του δίνουν κυρίως οι Ιταλοί δημιουργοί (βλ. avatar) Ήταν ένα πιασάρικο όνομα που μου ήρθε την στιγμή που γράφτηκα στο πρώτο μου froum, και από τότε το χρησιμοποιώ σχεδόν παντού.

 

Δεν ήξερα πως το site διαθέτει και tracker. Φαντάζομαι πως θα έχετε μαζέψει πολύ πράγμα. Αν και με εκνευρίζει αφάνταστα να διαβάζω κόμιξ στην οθόνη του υπολογιστή, μερικές φορές είναι ο μόνος τρόπος που υπάρχει αν θέλεις να διαβάσεις κάτι σπάνιο. Οπότε αναγκαστικά συμβιβάζομαι

 

Τον πρώτο καιρό φαντάζομαι πως δεν θα είμαι πολύ ενεργός, καθώς έχω ΠΟΛΛΑ να διαβάσω από εδώ μέσα. Δεν πρόκειται να με ξεφορτωθείτε όμως :PP

 

 

Υ.Γ.

Όπως είχα πει, τον τελευταίο καιρό είχα ξεκόψει λίγο από τον κόσμο των κόμιξ. Είχα υποσχεθεί πριν μερικούς μήνες στο mycomics πως θα στείλω διάφορα εξώφυλλα από πολλά κόμιξ. Ελπίζω να με συγχωρέσουν για την αργοπορία μου. Ξεκινάω το σκανάρισμα επιτόπου :PP

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2375
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Τέλειααα!!

:welcome: Φάντομ ντακ!!!

Πρέπει να είσαι από τους λίγους τυχερούς που κατάφεραν να διασώσουν τη συλλογή τους από επιδρομές γονέων και κηδεμόνων, βανδαλισμούς ανηλίκων και κατασπαρακτική λαιμαργία χαρτοφάγων φυτών...

Καλώς μας ήλθες !! :beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11882
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6380 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Όχι ρε γαμώτο. Μας βρήκανε. Και προσπαθούσαμε τόσο πολύ να κρυφτούμε από τον κόσμο... :lol:

:welcome: PhantomDuck.

Από ότι βλέπω έχεις μία αρκετά καλή συλλογή. Που είπαμε ότι μένεις; Μήπως θες καμιά βοήθεια στο συμμάζεμα; :mafia:

Έχεις και σαρωτή!!! Ελπίζω εκτός από εξώφυλλα να μας σαρώσεις και κανα κόμικς. (Είμαι γνωστός ζήτουλας) :P

Βλέπω ότι σου αρέσει να γράφεις και να γράφεις. Καλό αυτό. Θα βρεις και αρκετούς άλλους πολυλογάδες εδώ.

Από anime δεν παίζει και πολύ αλλά υπάρχουν αρκετοί που ασχολούνται με το άθλημα οπότε κάτι θα γίνει.

Κάνε και λίγο υπομονή (20 post) και θα βρεις αρκετά καλούδια στον tracker μας.

Ελπίζω να σου αρέσουν οι μπύρες και οι ρέγγες!!!!

Σου εύχομαι καλή διαμονή-διασκέδαση και ελπίζω να σε βλέπουμε συχνά στην παρέα μας.

Εάν έχεις κάποια απορία ή πρόβλημα μην διστάσεις να μας ρωτήσεις.

:beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1307
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  84
  • Reputation:   59
  • Achievement Points:  84
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Καλώς ήλθες φιλαράκο στο φόρουμ μας. Ελπίζω να βρεις αυτό που ζητάς από τα κόμικς (κι εμείς να μην το χάσουμε ή μάλλον να πάρουμε κάτι κι από τη δική σου γνώση) :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64371
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Καλωσόρισες φίλε μου :welcome:

 

Τα διαπιστευτήριά σου είναι άψογα και βλέπω να ενσωματώνεσαι πλήρως στην τρελλοπαρέα μας...

 

Θυμήσου ότι το μέρος μας έχει ζωή μόνο 7 μηνών και ότι ακόμα είναι μωρό... όλοι μαζί θα φροντίσουμε να μεγαλώσει με σωστές αρχές :D

 

Καλό διάβασμα - καλή διασκέδαση και τώρα που μας βρήκες, είμαι σίγουρος ότι θα επανέλθεις στον κόσμο των κόμικς δριμύτερος

 

Let's party !!!! :dance:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

γιατί ικάζω ότι βρέθηκε ο άνθρωπος που θα γράψει για τον Σκάρπα, τον Κάρπι, τον Μαρτίνα και όλους τους άλλους Ιταλούς? :D

 

:welcome: στο κονάκι μας! Καλή διαμονή και καλή διασκέδαση! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Την πατησαμε; :hilarious: :hilarious: :hilarious: Νομιζεις!! Ησουνα που ησουνα (τρελαμενος με τα κομικς ντε!)

θα σε αποτρελανουμε εδω μεσα!! :dance::dance:

Καλως ηρθες φιλε , εισαι στο καταλληλο μερος :hi::hi: και με καλο γουστο επισης, το ΚΟΜΙΞ ειναι αδυναμια πολλων εδω μεσα! :cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45796
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το καλωσόρισμα. Μου κάνει εντύπωση πως ένα forum με χρόνο ζωής μόνο 7 μηνών, έχει τόσο κόσμο.

Όσο για το σκανάρισμα, όλο και κάτι θα κάνουμε :best:

 

γιατί ικάζω ότι βρέθηκε ο άνθρωπος που θα γράψει για τον Σκάρπα, τον Κάρπι, τον Μαρτίνα και όλους τους άλλους Ιταλούς? :D

 

Επιτέλους, βρήκα ένα μέρος όπου ξέρουν κι άλλοι για τους Guido Martina, Giovan Battista Carpi κλπ :PP

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

-Θειε Σκρουτζ, μας βρηκανε!

-Τι? Παλι αυτοι οι Μουργολυκοι!? Γρηγορα, να ενεργοποιησω τη λιμνη με τα πιρανχας, το χωλ με τα καρυοφυλια & το πατωμα με τα δικαρφα!!!

-Μα, οχι, ο Φαντομ Ντακ...

-Παλι αυτος ο αχαϊρευτος ανιψιος μου??? Τοτε ενεργοποιω την κρυφη καταπακτη γιατι παλι δανεικα θα γυρευει..... Και θα βαλω και την πινακιδα για ξεκαρφωμα που θα λεει:

:welcome:

 

PHANTOM, ΑΞΙΟΣ & ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!!!!! Γιατι με τις εξεταστικες εχουμε μεινει λιγακι πισω οι συνομιλικοι, οποτε δωσε κανα χερακι, ποδαρακι, παϊδακι, κοκορετσακι, μιαμ! :oops::lol::lol::lol:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  31
  • Reputation:   8
  • Achievement Points:  31
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Ενα καλως ηρθες κ απο εμε:) Αααααα,δεν ηξερα που στο καλο ηταν αυτος ο τρακερ....Τωρα εμαθα:)Για να δω ποσα ακομη posts 8ελω,,,,Χχχμμμ,,,,

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

welcomeoptblackoe5.gifpaperinikpz0.jpg

 

Χωρίς λόγια! :beer:

 

 

ΥΓ. Όσο για το ποιος την πάτησε.... θα δούμε! :lol::lol::lol:

 

Καλώς ήρθες φιλαράκο! :beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.