Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το μέλος της Χρονιάς [ Δεν μιλάμε για μέλος του σώματος... ]


zade

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγω έχω μια απορία: Τι θα κερδίσω αν ψηφίσω zade?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27522
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5734 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εγω έχω μια απορία: Τι θα κερδίσω αν ψηφίσω zade?

 

Περισσότερη αυτοπεποίθηση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9495
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  264
  • Reputation:   1513
  • Achievement Points:  264
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1) Γιατί χρησιμοποιείς πολιτικούς όρους αφού πρόκειται για πανηγυράκι? Εγώ μία απλή ερώτηση έκανα για να ξέρω που κυμαινόμαστε σαν φόρουμ. H politically correct ερμηνεία του ΜΟΥ δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάει?

 

3) Μα δεν πρόκειται για κανονικές εκλογές. Αυτό μας έλειπε! Συμφωνώ με την χαλαρότητα που αντιμετωπίζεις την κατάσταση και σε αρκετά θέματα έτσι πρέπει να αντιδρούμε, αλλά δεν είναι τα πάντα χαβαλές. Πιστεύω ότι υπάρχουν μέλη που δεν αντιμετωπίζουν την εν λόγω ψηφοφορία σαν χαβαλέ. Και να σου πω και κάτι άλλο. Ο χαβαλές είναι κάτι live, πίσω από το πληκτρολόγιο όσο και να προσπαθήσεις δεν μπορείς να τον περάσεις 100%.

 

4) Το αντιμετωπίζω βαθειά διότι θέλω να σεβαστώ κάθε άποψη και στάση μελών του φόρουμ. Και αυτό το "προεκλογική εκστρατεία" δεν μου άρεσε για να σου πω την αλήθεια. Τα μηνύματά σου εκεί παραπέμπουν. Και δείχνουν ότι επιθυμείς διακαώς να εκλεγείς ΜΟΥ, και με τον χαβαλέ σου το περνάς ωραία. Πρέπει να έχεις ανάλογη εμπειρία στη Σχολή σου μάλλον! Προσωπικά θεωρείς τον εαυτό σου ότι έχει προσφέρει τα περισσότερα στο Greekcomics από τους υπόλοιπους συνυποψήφιούς σου και αξίζεις δίκαια να εκλεγείς ΜΟΥ?

 

:beer:

 

 

--- Η απάντησή σου για το πρώτο σου post αν ακλεγείς, είναι όλα τα λεφτά! Έριξα το γέλιο της αγελάδας!! :lol::lol::lol::lol:

Επεξεργασία από asterikios
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Περισσότερη αυτοπεποίθηση

 

 

Ουαου!Αλήθεια είναι!Ψήφισα ZADE κι άρχισα να βλέπω τον κόσμο με άλλα μάτια!Παιδιά ψηφίστε ZADE!!

Με τέτοια αυτοπεποίθηση νομίζω θα πάω να κάνω headbanging δημοσίως!YEAH!Σευχαριστώ MASTER ZADE!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27522
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5734 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

1) Γιατί χρησιμοποιείς πολιτικούς όρους αφού πρόκειται για πανηγυράκι? Εγώ μία απλή ερώτηση έκανα για να ξέρω που κυμαινόμαστε σαν φόρουμ. H politically correct ερμηνεία του ΜΟΥ δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάει?

 

3) Μα δεν πρόκειται για κανονικές εκλογές. Αυτό μας έλειπε! Συμφωνώ με την χαλαρότητα που αντιμετωπίζεις την κατάσταση και σε αρκετά θέματα έτσι πρέπει να αντιδρούμε, αλλά δεν είναι τα πάντα χαβαλές. Πιστεύω ότι υπάρχουν μέλη που δεν αντιμετωπίζουν την εν λόγω ψηφοφορία σαν χαβαλέ. Και να σου πω και κάτι άλλο. Ο χαβαλές είναι κάτι live, πίσω από το πληκτρολόγιο όσο και να προσπαθήσεις δεν μπορείς να τον περάσεις 100%.

 

4) Το αντιμετωπίζω βαθειά διότι θέλω να σεβαστώ κάθε άποψη και στάση μελών του φόρουμ. Και αυτό το "προεκλογική εκστρατεία" δεν μου άρεσε για να σου πω την αλήθεια. Τα μηνύματά σου εκεί παραπέμπουν. Και δείχνουν ότι επιθυμείς διακαώς να εκλεγείς ΜΟΥ, και με τον χαβαλέ σου το περνάς ωραία. Πρέπει να έχεις ανάλογη εμπειρία στη Σχολή σου μάλλον! Προσωπικά θεωρείς τον εαυτό σου ότι έχει προσφέρει τα περισσότερα στο Greekcomics από τους υπόλοιπους συνυποψήφιούς σου και αξίζεις δίκαια να εκλεγείς ΜΟΥ?

 

:beer:

 

 

--- Η απάντησή σου για το πρώτο σου post αν ακλεγείς, είναι όλα τα λεφτά! Έριξα το γέλιο της αγελάδας!! :lol::lol::lol::lol:

 

Με παρασέρνεις σε σοβαρή συζήτηση τώρα.Δεν θα σου το συγχωρήσω ποτέ αυτό!

 

1)Έκανες μια απλή ερώτηση για να δεις που κυμαινόμαστε σαν φόρουμ. E η πολιτικώς ορθή απάντηση είναι για τους πολιτικώς ορθούς.Αν δεν ανήκεις μην την δέχεσαι.

 

2+3)Ένας από τους κανόνες που ακολουθώ πάντα όταν πρόκειται για τον χαβαλέ είναι ότι πρέπει να υπάρχει αυτοσαρκασμός.ΠΑΝΤΑ.Αλλιώς δεν υπάρχει χαβαλές ,αλλά ένας ηλίθιος που πιστεύει ότι είναι κάποιος.Αφού λοιπόν με βάζεις στο τριπάκι να εξηγήσω τα κίνητρά μου (νόμιζα ότι πάντα ήταν προφανή) όλη η εκστρατεία είναι άλλη μια ευκαιρία για χαβαλέ,σαρκασμό και αυτοσαρκασμό.Α ναι και για να προωθήσω τις υποχθόνιες στρατηγικές μου που έχουν σκοπό να υποσκάψουν τα θεμέλια αυτής της κοινότητας.Μια μέρα θα γίνετε όλοι σκλάβοι μου.

 

Ουαου!Αλήθεια είναι!Ψήφισα ZADE κι άρχισα να βλέπω τον κόσμο με άλλα μάτια!Παιδιά ψηφίστε ZADE!!

Με τέτοια αυτοπεποίθηση νομίζω θα πάω να κάνω headbanging δημοσίως!YEAH!Σευχαριστώ MASTER ZADE!

 

Πριν δεν έκανες hedabanging δημοσίως; Τοτε έχεις και χαμηλή αυτοεκτίμηση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9495
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  264
  • Reputation:   1513
  • Achievement Points:  264
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5507 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ναι όντως και εγώ παρασύρθηκα σε ένα διμερή διάλογο αν και δεν ήταν αυτό το ζητούμενο.

Τα σχόλιά μου και οι απορίες μου απευθύνονται σε όλη την κοινότητα. Πάντως τις απόψεις μας τις ανταλλάξαμε, με τις όποιες διαφωνίες που είναι αρκετές.

Αυτό με την προεκλογική εκστρατεία δεν θα είναι και άσχημο αν γίνει από όποιο υποψήφιο μέλος το επιθυμεί.

Θα είναι καλός χαβαλές όντως. ;)

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία στον αγώνα σου :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δημοσίως εννοώ στη μέση του δρόμου!Σε συναυλίες και τέτοια και βέβαια κάνω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5068 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

δεν ξερω τι λετε εσεις,εγω παντως ειμαι με τον συντροφο asterikio!!

ελπιζω να μην το ακουσε αυτο,το πνευμα ZADE!! :pray:

 

Ρε σεις ,εξακολουθώ να έχω λιγότερες ψήφους από τον dionik. Μα τον dionik; Δηλαδή έλεος!

hey!!μην κανεις spoiler!!δεν εχω ψηφισει :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27522
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5734 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

δεν ξερω τι λετε εσεις,εγω παντως ειμαι με τον συντροφο asterikio!!

ελπιζω να μην το ακουσε αυτο,το πνευμα ZADE!! :pray:

 

 

hey!!μην κανεις spoiler!!δεν εχω ψηφισει :P

 

Eσένα θα σε διαγράψω από το fan club μου.ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΨΗΦΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ; Και τολμάς να αποκαλείς τον εαυτό σου άνθρωπο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5068 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

οοΟΟΟοοοΟΟχιιιΙΙΙΙιιιιΙΙΙ!!!

εγω...αφου..θελω να πω...δεεν...

 

 

 

seppuku.jpg

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27522
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5734 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Nά τος. Πάλι βλακεία έκανε.Πρέπει τώρα να κάθομαι και να ανασταίνω νεκρούς βραδιάτικα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55413
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5421 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το μέλος της Χρονιάς με τη Σία Λιαροπούλου

 

 

 

 

snapshot20080402000437mbv1.jpg?w=300&h=217

 

snapshot20080402000137uab8.jpg?w=300&h=217

 

 

 

 

:lol2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36529
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είχα κατα νου να κάνω και εγω πλακα και να βγάλω και εγω τον προεκλογικό μου λόγο,αλλα είπα να δω τα πράματα πιο σοβαρά-απο τις λίγες φορές που το κάνω-

Κατά την γνώμη μου αυτή η ψηφοφορεία αξίζει πιο πολυ απο την εκλογή του μήνα.Γιατί γίνεται απο όλα τα μέλη και όχι μόνο απο την Δ.Ο.Ετσι ξέρεις αν η προσφορά που κάνεις ενδιαφέρει κάποιους η οχι,γιατι αν ενδιαφερει κάποιους καλώς αν οχι τη κάνεις.Αν εγω π.χ.είχα 2ή3 ψήφους θα έκλεινα το λαπτοπ για πάντα(ατηχησατε Ανδρεα και Θωδορη)εχω καλύτερα πραματα να κάνω.Ενω τώρα ξέρω ότι 23 άτομα με βρίσκουν ενδιαφεροντα(τώρα αν χρειαζονται ψηχιατρικής βοηθειας είναι άλλο θέμα)και είναι χαρά μου και τιμή μου να συνεχίσω να είμαι μέλος μαζί τους.

Για το μέλος του μήνα που ψηφίζεται μόνο απο την Δ.Ο. την θεωρω λιγότερο σημαντική,γιατί οχι μόνο ψηφιζεται απο λιγα άτομα αλλα εκλεγέται και απο τις συμπαθειες που έχει στην Δ.Ο.αν δε σε πάνε ότι προσφορα και να κάνεις δεν θα ψηφιστεις,αν σε συμπαθανέ δεν χρειάζονται πολλά. Πόσες φορες βγαινουν άτομα μέλη του μήνα που είναι σχετικα καινουρια και δεν εχουν κάνει κάτι -ακομα-το σημαντικό και ποσοι αλλοι ειναι και 2και3 χρόνια εχουν δωσει πολλα και ακομα περιμενουν.

Οσο για τα μέλη της Δ.Ο. πιστευω ότι δεν πρέπει να συμμετασχουν στην ψηφοφορία.Οπώς πολύ σοφα πράττει ο Γιωργος (VALTASAR)τα μέλη αυτα εχουν ήδη τον τιτλο τους,και εχουν την δυνατοτητα να συμμετεχουν στη εκλογή κάθε χρόνο.

Παρατηρώντας στις διακρισεις τα τρια άτομα που εχουν εκλεγεί πριν ανηκουν ή ανηκαν στην Δ.Ο. φέτος μαντεψτε ποιος θα βγει ο Ορεστης ή η Σταματία αυτος που δε θα βγει θα βγει του χρόνου.Τα απλά μέλη δεν θα έχουν την ίδια ευκαιρια γιατι είναι σπάνιο να ξαναβγει κάποιος ΜοΜ.

Αρα γιατι εμεις τα απλα μέλη μπαινουμε στο τρυπάκι του ποιος θα βγει Μ.Ο.Υ.αφου είναι γνωστο κάποιος απο την Δ.Ο.Αρα κάτι πρεπει να γίνει

1)Να δώσουμε στα υπολοιπα μέλη της Δ.Ο. τους τίτλους και τα αντιστοιχα δώρα αρα του χρόνου να γίνει πιο σωστη διαδικασία.

2)Να μην συμμετεχουν πια μέλη της Δ.Ο.

3)Να βγαίνουν 2 άτομα το ένα απλό μέλος και το άλλο απο την Δ.Ο.

Για λόγους δεοντολογίας(συμφωνα με τις δικες μου απόψεις)δεν ψήφισα κανενα μέλος της Δ.Ο.αν και τα περισσοτερα τα θεωρω φίλους.

Θα ήθελα τις δικές σας αποψεις για το θέμα και ειδικά απο την Δ.Ο. αν και των δύο προαναφερόντων μου είναι γνωστες, θα είναιαρνητικές.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ

υ.γ.Αν μεχρι τώρα δε με πηγαινανε 2-3 άτομα απο την Δ.Ο. τώρα δε θα με πάνε όλα.

υ.γ.1 Τα βραβεια θα είχαν πιο κύρος αν ονομαζοντουσαν ZADE AWARDS

υ.γ.ΑΛΛΑΓΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΏΡΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΑΘΕΣΤΟΣ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟΝΤΟΥΛΑΠΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ.

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΣΥΜΠΡΑΞΗ ZADE

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ

υ.γ.3 δεν αντεξα παλι στο χαβαλε τοριξα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

Ετσι ξέρεις αν η προσφορά που κάνεις ενδιαφέρει κάποιους η οχι,γιατι αν ενδιαφερει κάποιους καλώς αν οχι τη κάνεις.Αν εγω π.χ.είχα 2ή3 ψήφους θα έκλεινα το λαπτοπ για πάντα(ατηχησατε Ανδρεα και Θωδορη)εχω καλύτερα πραματα να κάνω.Ενω τώρα ξέρω ότι 23 άτομα με βρίσκουν ενδιαφεροντα.

 

Το παραπάνω δεν ισχύει.

Εγώ ψήφισα μόνο ένα μέλος που πιστεύω οτί κάνει εξαιρετική δουλειά.Δεν σημαίνει οτι δεν μου αρέσουν τα ποστ των υπολοίπων.Διαβάζω σχεδόν όλα τα ποστ και πραγματικά γουστάρω αυτά που γράφουν 10-12 άτομα χωρίς να τους ξέρω προσωπικά και πάντα ανυπομονώ να διαβάσω κάτι από αυτούς.

Δεν νομίζω οτι τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας θα πρέπει είτε να στεναχωρήουν καποιους είτε να κάνουν κάποιον άλλο-η ευτυχισμένο-η.

Για την ακρίβεια όλους πρέπει να μας ευχαριστήσουν αφού η συμμετοχή δείχνει ότι η κοινότητα είναι ζωντανή!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82155
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Έτσι εγκυκλοπαιδικά θα ήθελα να ξέρω ποιοι είναι ο Αντρέας και Θοδωρής που ονομάτισες και γιατί ατυχήσανε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  716
  • Content Count:  3479
  • Reputation:   20268
  • Achievement Points:  3536
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6299 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πραγματικά η ψηφοφορία φέτος παρεξηγήθηκε. Σκοπός της είναι κυρίως ο χαβαλές.

Η βράβευση κάποιου ως member of the year δεν είναι κάτι που μπορεί να βάλει στο βιογραφικό του.

Ωστόσο προκειμένου να μην υπάρξουν εντάσεις συμφωνώ να βραβευτεί εκτός από το πρώτο μέλος (αν αυτό είναι τελικά της ΔΟ) και το πρωτο σε ψήφους απλό μέλος.

Σε ότι αφορά του χρόνου να εξαιρεθούν τα μέλη της ΔΟ από την ψηφοφορία και να μπουν σε αυτή τα 75 μέλη με τα περισσότερα posts στη διάρκεια του έτους (Οκτ 2010-Οκτ 2011).

Και ότι άλλο θέλετε....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27522
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5734 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Είχα κατα νου να κάνω και εγω πλακα και να βγάλω και εγω τον προεκλογικό μου λόγο,αλλα είπα να δω τα πράματα πιο σοβαρά-απο τις λίγες φορές που το κάνω-

Κατά την γνώμη μου αυτή η ψηφοφορεία αξίζει πιο πολυ απο την εκλογή του μήνα.Γιατί γίνεται απο όλα τα μέλη και όχι μόνο απο την Δ.Ο.Ετσι ξέρεις αν η προσφορά που κάνεις ενδιαφέρει κάποιους η οχι,γιατι αν ενδιαφερει κάποιους καλώς αν οχι τη κάνεις.Αν εγω π.χ.είχα 2ή3 ψήφους θα έκλεινα το λαπτοπ για πάντα(ατηχησατε Ανδρεα και Θωδορη)εχω καλύτερα πραματα να κάνω.Ενω τώρα ξέρω ότι 23 άτομα με βρίσκουν ενδιαφεροντα(τώρα αν χρειαζονται ψηχιατρικής βοηθειας είναι άλλο θέμα)και είναι χαρά μου και τιμή μου να συνεχίσω να είμαι μέλος μαζί τους.

Για το μέλος του μήνα που ψηφίζεται μόνο απο την Δ.Ο. την θεωρω λιγότερο σημαντική,γιατί οχι μόνο ψηφιζεται απο λιγα άτομα αλλα εκλεγέται και απο τις συμπαθειες που έχει στην Δ.Ο.αν δε σε πάνε ότι προσφορα και να κάνεις δεν θα ψηφιστεις,αν σε συμπαθανέ δεν χρειάζονται πολλά. Πόσες φορες βγαινουν άτομα μέλη του μήνα που είναι σχετικα καινουρια και δεν εχουν κάνει κάτι -ακομα-το σημαντικό και ποσοι αλλοι ειναι και 2και3 χρόνια εχουν δωσει πολλα και ακομα περιμενουν.

Οσο για τα μέλη της Δ.Ο. πιστευω ότι δεν πρέπει να συμμετασχουν στην ψηφοφορία.Οπώς πολύ σοφα πράττει ο Γιωργος (VALTASAR)τα μέλη αυτα εχουν ήδη τον τιτλο τους,και εχουν την δυνατοτητα να συμμετεχουν στη εκλογή κάθε χρόνο.

Παρατηρώντας στις διακρισεις τα τρια άτομα που εχουν εκλεγεί πριν ανηκουν ή ανηκαν στην Δ.Ο. φέτος μαντεψτε ποιος θα βγει ο Ορεστης ή η Σταματία αυτος που δε θα βγει θα βγει του χρόνου.Τα απλά μέλη δεν θα έχουν την ίδια ευκαιρια γιατι είναι σπάνιο να ξαναβγει κάποιος ΜοΜ.

Αρα γιατι εμεις τα απλα μέλη μπαινουμε στο τρυπάκι του ποιος θα βγει Μ.Ο.Υ.αφου είναι γνωστο κάποιος απο την Δ.Ο.Αρα κάτι πρεπει να γίνει

1)Να δώσουμε στα υπολοιπα μέλη της Δ.Ο. τους τίτλους και τα αντιστοιχα δώρα αρα του χρόνου να γίνει πιο σωστη διαδικασία.

2)Να μην συμμετεχουν πια μέλη της Δ.Ο.

3)Να βγαίνουν 2 άτομα το ένα απλό μέλος και το άλλο απο την Δ.Ο.

Για λόγους δεοντολογίας(συμφωνα με τις δικες μου απόψεις)δεν ψήφισα κανενα μέλος της Δ.Ο.αν και τα περισσοτερα τα θεωρω φίλους.

Θα ήθελα τις δικές σας αποψεις για το θέμα και ειδικά απο την Δ.Ο. αν και των δύο προαναφερόντων μου είναι γνωστες, θα είναιαρνητικές.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ

υ.γ.Αν μεχρι τώρα δε με πηγαινανε 2-3 άτομα απο την Δ.Ο. τώρα δε θα με πάνε όλα.

υ.γ.1 Τα βραβεια θα είχαν πιο κύρος αν ονομαζοντουσαν ZADE AWARDS

υ.γ.ΑΛΛΑΓΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΏΡΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΑΘΕΣΤΟΣ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟΝΤΟΥΛΑΠΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΤΩΝ ΔΥΟ ΚΑΛΥΤΕΡΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ.

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΣΥΜΠΡΑΞΗ ZADE

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ

υ.γ.3 δεν αντεξα παλι στο χαβαλε τοριξα.

 

Κοίτα ότι δεν είναι δίκαιο για τα υπόλοιπα μέλη ,το να συμμετέχουν μέλη της Δ.Ο το έχω ξαναπεί.Για τους ίδιους λόγους που ανέφερες.Αλλά οκ δεν αποφασίζω εγώ ,αν αποφάσιζα εγώ θα λεγόντουσαν ήδη ZADE AWARDS

 

Οι ιδέες που προτείνεις πάντως είναι ενδιαφέρουσες και πιστεύω αρκετά εύκολες να υλοποιηθούν.

Πάντως είναι όντως ενθαρρυντικό να βλέπεις ότι υπάρχει κόσμος που σε γουστάρει ως άτομο και ως μέλος χωρίς αυτό να σημαίνει ότι την έχεις μεγαλύτερη από τους υπόλοιπους.(θα ήθελα να κάνω ένα καλό αστείο σε αυτό το σημείο φοβάμαι όμως ότι θα σβηστεί οπότε το αποφεύγω).Είναι αρκετά δύσκολο για κάποιον να πει σε κάποιον άλλο ότι «ξέρεις φίλε ,μου αρέσουν πολύ αυτά που γράφεις και ο τρόπος που το κάνεις» οπότε αυτή η ψηφοφορία είναι κατά κάποιον τρόπο μια ηθική δικαίωση.

 

Όχι ότι ο zade την χρειάζεται.Ο zade θα συνεχίσει να ποστάρει ακόμα και μετά τον Αρμαγεδδώνα.

 

 

@adams Εάν αυτό το ένα μέλος δεν ήμουν εγώ ,την επόμενη φορά που θα έρθω θα σου κάψω το μαγαζί.Ο Θεός συγχωρεί, ο zade όχι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30825
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Καλά... Γιορτάζουμε τα 4 επιτυχημένα χρόνια του GreekComics :party4: και καθόμαστε και ασχολούμαστε με βλακειούλες? Δεν είμαστε σοβαροί... :dance2:

 

 

:beer5::beer5::beer5::beer5::beer5::beer5::beer5::beer5: :beer5: :beer5:

 

:beer5::beer5::beer5::beer5::beer5::beer5::beer5::beer5: :beer5: :beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27522
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5734 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μόνο τρεις άνθρωποι σε όλο τον κόσμο μπορούσαν να το πουν αυτό.

 

Τον έναν τον στάυρωσαν πολλά χρόνια πριν ,ο άλλος είναι Πλανητάρχης και ο τρίτος είναι ο dionik.Something is wrong.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

adams[/b] Εάν αυτό το ένα μέλος δεν ήμουν εγώ ,την επόμενη φορά που θα έρθω θα σου κάψω το μαγαζί.Ο Θεός συγχωρεί, ο zade όχι.

 

 

ευτυχώς που έχω ασφάλεια πυρός

:yahoo:

:dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28730
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

ΧΑ, Άρα προδόθηκες από μόνος σου ότι δεν ψήφισες τον ZADE... ποιος σε σώζει τώρα. Δεν είσαι καθόλου διπλωμάτης όμως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5718 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κοίτα ότι δεν είναι δίκαιο για τα υπόλοιπα μέλη ,το να συμμετέχουν μέλη της Δ.Ο το έχω ξαναπεί.Για τους ίδιους λόγους που ανέφερες.Αλλά οκ δεν αποφασίζω εγώ ,αν αποφάσιζα εγώ θα λεγόντουσαν ήδη ZADE AWARDS

 

Κοίτα , από την μια ναι είναι άδικο επειδή δεν υπάρχει περίπτωση για αλλα 2-3 χρονια να βγει κάποιος που δεν είναι στην Δ.Ο. , αλλα από την άλλη υπάρχει λόγος για αυτό. Η Δ.Ο. είναι που ξεσκίζεται στην δουλειά . Αν δεν συμμετείχε η Δ.Ο. θα ήταν άδικο για αυτούς.

 

So....yeah δεν έχω ιδέα για το τι να κάνουμε...... οποτε LOOK OVER THERE

 

129116771663779581.jpg

 

:praff:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28730
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Πω, πω... ακόμα με αυτό το θέμα ασχολείστε; Δεν έχετε καταλάβει ότι οι τίτλοι των ΜΟΜ και ΜΟΥ είναι το "τυράκι" που χρησιμοποιεί ο ένας Root Valtasar για να χαροποιεί προσωρινά τα ΑΠΛΑ ΜΕΛΗ πριν τα οδηγήσει στην σκλαβιά του Modεριλικιού και του Adminισμού; ΧΑ, και μετά λέτε ότι τα παιδιά στην Δ.Ο. προσφέρουν, ξεσκίζονται, κλπ, αν μπορούσαν ας έκαναν και αλλιώς. :D

Είστε παραπονιάρηδες όμως... από την φύση σας ή το παλέψατε καιρό; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9055
  • Reputation:   64396
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Χμμμμ....

 

Είπα να μην ανακατευτώ αλλά βλέποντας τις τοποθετήσεις και κρίσεις πολλών μελών και ιδιαίτερα νέων, θα βάλω τις τοποθετήσεις μου και εγώ, αφού κατ' εξοχήν εγώ είμαι αυτός που καθιέρωσε τον θεσμό (όπως και του ΜοΜ).

Κρίνω λοιπόν σωστό να αναφέρω τους λόγους, τις αιτίες και τον σκοπό που έβαλα έναν τέτοιο θεσμό στο GC (οι παλαιότεροι γνωρίζουν τις απόψεις μου-ας τις μάθουν και οι νεότεροι).

 

Μία από τις αρχές που βασίζω την λειτουργία αυτού του μέρους είναι η ανταποδοτικότητα. Συμφωνώ ότι δεν παύει να είναι μια σελίδα διαδικτύου αλλά από την στιγμή που υπάρχουν άνθρωποι που ξοδεύουν χρόνο (και χρήμα) εδώ μέσα, όλα τα μέλη που προσφέρουν με κάποιο τρόπο πρέπει να έχουν κάποιο είδος ανταπόδοσης.

 

Στην αρχή ήταν πιο εύκολα τα πράγματα γιατί είμασταν λιγότεροι. Υπήρχε ο tracker, όσοι ήταν ενεργοί είχαν πρόσβαση να κατεβάζουν τα "γλυκά" που έλεγα τότε. Όταν έκλεισε ο tracker, υπήρχαν οι αναζητήσεις, όσοι ήταν ενεργοί είχαν προτεραιότητα στην εκπλήρωση των "επιθυμιών" τους.

Μετά γίναμε πολλοί και η δουλειά απογειώθηκε. Πολλά project, πολύς κόσμος, πολλές επιθυμίες.

Συγχρόνως με όλα αυτά και ο θεσμός του ΜοΜ. Επιβράβευση ενός μέλους για την πορεία του τον προηγούμενο μήνα (ή το προηγούμενο διάστημα). Δεν επιβραβεύονται μέλη της ΔΟ καθώς αυτοί ψηφίζουν τον MoM. Δύσκολος θεσμός, όσο και να φαίνεται εύκολος. Παίζει ρόλο η συμπεριφορά, η προσφορά, το παρελθόν ενός μέλους, ο χαρακτήρας του, σε τι φάση βρίσκεται στη ζωή του. Διαφώνησα αρκετές φορές με τις επιλογές (ή το timing) αλλά ο θεσμός παρέμεινε καθαρά δημοκρατικός. Όποιος παίρνει την ψηφοφορία, παίρνει και τον τίτλο.

 

Σχετικά με την ΔΟ. Όλα τα μέλη της (εκτός από εμένα που τυχαία είμαι μέσα) είναι μέλη ικανότατα που έχουν προσφέρει πολλά (και συνεχίζουν) και κάποια στιγμή τους πρότεινα να μπουν στην Ομάδα ώστε να επωμιστούν έξτρα ευθύνες. Κάποιοι δεν δέχτηκαν, κάποιοι δεν μπόρεσαν να ενσωματωθούν και βγήκαν σύντομα, κάποιοι άλλαξε η φάση της ζωής τους και δεν μπορούσαν πλέον να προσφέρουν οπότε βγήκαν και αυτοί. Κακά τα ψέματα είναι η αφρόκρεμα αυτού του μέρους όχι σαν ειδήμονες αλλά σαν άνθρωποι που αγαπάνε και προσφέρουν εμπράκτως με ατέλειωτες ώρες εργασίας για το GC.

Σίγουρα είναι τιμή να είναι μέλη της ΔΟ αλλά πως θα μπορούσα να τους δώσω μια επιβράβευση ακόμα ;

Εκεί μπήκε ο θεσμός του ΜΟΥ όπου στα ίσια θα μπορούσαν να ψηφιστούν από την ίδια την Κοινότητα. Όχι τόσο η προσφορά τους (που στους περισσότερους ούτε που φαίνεται) αλλά εν γένει η παρουσία τους και η επαφή τους με τα υπόλοιπα μέλη.

 

Αναφέρθηκε ότι είναι αδικία να συμμετάσχουν μαζί με τα απλά μέλη..... γιατί ; επειδή δουλεύουν περισσότερο και έχουν περισσότερη παρουσία από τους υπόλοιπους ; γιατί είναι παντού και μέσα σε όλα ; ας έχει την ίδια παρουσία και ένα απλό μέλος και να είστε σίγουροι ότι η Κοινότητα θα τον βγάλει ΜΟΥ χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Άλλωστε η παρουσία και προσφορά κάθε μέλους δεν έχει καμμία σχέση με το τι θέση έχει (εκτός από διοικητικά θέματα, όπως κεντρικές αποφάσεις, μετακινήσεις θεμάτων, τήρηση κανόνων κ.λ.π.)

 

Με λίγα λόγια ο θεσμός του ΜΟΥ είναι η επιβράβευση ΟΛΗΣ της Κοινότητας για ένα μέλος που έχει ΚΟΙΝΗ αποδοχή. Κανονικά (αν θέλετε την γνώμη μου) θα έπρεπε να συμμετάσχουν μέσα ΚΑΙ τα προηγούμενα ΜΟΥ αλλά και εγώ-που θεωρώ τον εαυτό μου μέλος της Κοινότητας. Δεν γίνεται αυτό καθαρά για να μην υπάρξει το καχύποπτο (που αναφέρθηκε) - Γιάννης πίνει, Γιάννης κερνάει - που δεν ισχύει όμως γιατί κανείς εδώ μέσα δεν είναι κατευθυνόμενος - καθώς δεν υπάρχουν συμφέροντα. Όλοι κρίνονται με το πόσο αυτά που κάνουν, έχουν "πέραση" στα υπόλοιπα μέλη. Μπορεί κάποιος να κάνει 150 φοβερές παρουσιάσεις και να ανεβάσει 5,000 εξώφυλλα και όλα αυτά να ενδιαφέρουν 5 άτομα, οπότε θα πάρει 5 ψήφους και μπορεί κάποιος να περνάει 5 ώρες στο φωναχτόκουτο και να πάρει 100 ψήφους..... αν τα μέλη τα ενδιαφέρουν ο χαβαλές του φωναχτόκουτου, ποιός μπορεί να φέρει αντίρρηση ; Γι' αυτό έχουμε 120 διαφορετικές ενότητες..... γιατί υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα.

 

Διατυπώθηκε η ερώτηση "Με τι κριτήρια πέφτουν οι ψήφοι; "

Είμαστε μια ανοιχτή Κοινότητα 7.000 μελών, από 13 μέχρι 75 ετών, κάθε είδους μορφωτικού, κοινωνικού και ψυχολογικού επιπέδου. Ο καθένας που μπαίνει εδώ διασκεδάζει με τον δικό του τρόπο. Άλλος έρχεται για το χαβαλέ, άλλος για τις αναμνήσεις, άλλος για τα χρήματα, άλλος για το "εγώ" του, άλλος για την συλλογή του, άλλος γιατί δεν έχει ζωή, άλλος για δόξα, άλλος για χαλάρωση και πάει λέγοντας.

Όλοι αυτοί λοιπόν καλούνται να ψηφίσουν ποιόν γουστάρουν και πιστεύουν ότι αξίζει να γίνει ΜΟΥ αυτό τον χρόνο. Αν μπορεί κάποιος να βρει με τι κοινά κριτήρια ψηφίζουν όλοι, ας μου το πει.

 

Δεν θα αναλύσω τα περί σοβαρότητας του θεσμού ή όχι. Ο καθένας το βλέπει από την δική του μοναδική γωνία. Υπάρχουν άνθρωποι που είναι αγέλαστοι σε όλη τους τη ζωή, υπάρχουν άνθρωποι που είναι καχύποπτοι και με την μάνα τους, υπάρχουν άνθρωποι που δεν παίρνουν σοβαρά ούτε τη ζωή τους, υπάρχουν άνθρωποι που παίρνουν σοβαρά τα πάντα.....απ' όλους έχουμε εδώ μέσα, οπότε κανόνες γι' αυτό δεν υπάρχει, απλά μην ενοχλείται τους διπλανούς σας :)

 

Ο θεσμός του Μέλους του Έτους υπάρχει για να επιβραβεύσει την καλή πορεία ενός μέλους και να του δώσουμε ένα έμπρακτο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την παρουσία του στην μικρή μας Κοινότητα. Τίποτα άλλο. Όσοι δυσαρεστούνται από το πόσους ψήφους πήραν, ας προσπαθήσουν πιο πολύ τον επόμενο χρόνο και ίσως με διαφορετικό τρόπο αφού η αποδοχή σε κάτι τέτοιους θεσμούς είναι τόσο ουσιώδες για την ζωή τους......

 

Σχετικά με το ποιοί μπήκαν στην Λίστα, το αναφέρω στην αρχή. Είναι όλοι οι ΜΟΜ, όλα τα μέλη της ΔΟ και μερικά απλά μέλη (κρίση δικιά μου) για να συμπληρώσουμε. Εξαιρέθηκαν οι προηγούμενοι ΜΟΥ και εγώ.

 

Όσοι δεν συμφωνούν με τον θεσμό, απλά μην ασχοληθούν. Το GC προσφέρει πολλά άλλα ενδιαφέροντα για όλα τα γούστα.

 

:cheers3:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27522
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5734 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Κοίτα ότι και να λες και όπως και να θες να το περάσεις ,δεν είναι έτσι τα πράγματα όσον αφορά το αν θα έπρεπε να υπάρχουν τα μέλη της Δ.Ο στην ψηφοφορία.Θα σου δώσω ένα αντιπαράδειγμα για να το καταλάβεις.

 

Κάποια στιγμή είχα ποστάρει στο «τραγούδι της ημέρας» ένα τραγούδι που ήταν βλάσφημο κατά την άποψη της κοινότητας και τελικά ανέλαβε ο dionik να το σβήσει.Όσο και να διαφωνώ για αυτή την απόφαση και όσο και να διαφώνησαν και κάποιοι άλλοι μαζί μου σου ,αυτό που τελικά έμεινε στους περισσότερους χρήστες ήταν ότι ο zade ήταν ο κακός της υπόθεσης και ο dionik o καλός.Ας σκεφτούμε τώρα το αντίθετο.Έστω ότι το μέλος dionik ήταν αυτός που προέβη σε αυτή την πράξη και τελικά ο zade έσβησε το ποστ του.To σεβασμό της κοινότητας λοιπόν εισπράττει ο zade.

 

ΟΜΩΣ το παράδειγμα μας έχει ένα σοβαρό μειονέκτημα.Ενώ η πρώτη περίπτωση είναι ρεαλιστική και συνέβη πραγματικά η δεύτερη είναι ουτοπική.Για τον απλούστατο λόγο ότι έχουμε διαφορά μεγεθών.O zade ποτέ δεν θα μπορούσε να σβήσει ένα ποστ του dionik διότι πολύ απλά δεν έχει αυτή τη δυνατότητα.Συνεπώς για να μπορέσουμε να μιλήσουμε σε ίδια βάση και για να έχουν τα μέλη τις ίδιες πιθανότητες να εκλεγούν ως ΜΟΥ ή οποιαδήποτε άλλη διάκριση ,πρέπει να έχουν και τις ίδιες ικανότητες.Εφόσον αυτές απουσιάζουν δεν μπορούμε να αποδείξουμε ότι ισχύει κάτι τέτοιο.Ο χρόνος αποδεικνύει την ορθότητα του ισχυρισμού μου.Τα greekcomics υπάρχει εδώ και 4 χρόνια και πάντοτε το μέλος της χρονιάς ανήκει στην διοίκηση.Τυχαίο; Μάλλον όχι!

 

Για να τελειώσω,η λύση είναι ή να απουσιάζουν τα μέλη της ΔΟ από την ψηφοφορία ,ή να απουσιάζουν τα απλά μέλη από την ψηφοφορία ή να εφαρμοστεί η Σολωμώντεια λύση του ΒΑΣΙΛΙΑ.Από κει και πέρα όλα τα άλλα είναι λογικώς ανακόλουθα.

 

Θα μου πείτε ,ρε zade τόσο πολύ σε ενδιαφέρει το θέμα και το ψειρίζεις;Η απάντηση είναι όχι.Εμένα δεν με ενδιαφέρουν ποτέ οι διακρίσεις και οι τιμές ,αλλά τα σχόλια των άλλων μελών στα θρεντ μου.Εάν αυτά συμμετέχουν αυτό επαρκεί για μένα.Ωστόσο ,όταν βλέπω ότι κάτι αντιβαίνει στις πεπεοιθήσεις μου ,την λογική μου ή έστω στις ιδέες μου και έχω βάσιμο λόγο να πιστεύω ότι η άποψή μου είναι σωστή ,τότε θα την υπερασπιστώ.

 

Και να κυρίες και κύριοι ,έκανα ένα σοβαρό ποστ μετά από τόσο καιρό! Οι γονείς μου θα νιώθουν τόσο περήφανοι για μένα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

σορρυ κι όλας που διακόπτω αλλά έχω μια ερώτηση...αν και φοβάμαι οτι κανεις δεν θα απαντησει γιατι θα σχολιαζουν "πω τι του πε" και του εκανε τα μουτρα κρεας" κοκ

 

Στην ερώτηση τωρα

δεν τελειωσε ακομα η ψηφοφορία?

δεν εχει ανακοινωθει ο νικητης (συγχαρητηρια DJO) επισημα και το ποστ με την ψηφοφορία φιγουράρει πανω πανω σαν να μην έχει τελειώσει ακόμα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  5008 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Παιδια χαλαρωστε γιατι χαλιεσται αυτο το θεμα το αρχισε ο Zade καθαρα για χαβαλε και για γελιο γιατι το σοβαρευεται το θεμα γιατι διμιουργητε εντασεις εκει που δεν υπαρχει λογος και ειδικα σε ενα thred που διμιουργηθηκε καθαρα για αυτοσαρκασμο του ιδιου του Zade

Δε συμφωνο με κανενα απο το ποστ που εχουν γινει εδω που αναφερονται για το ποιος πρεπει η δε πρεπει να ειναι υποψηφιος για member of the year σιγα τωρα ενας θεσμος ειναι για να εκφρασουμε ενα παραπανω ευχαριστω σε καποιον που συμπαθουμε,μας εκανε να γελασουμε,μας βοηθησε με πληροφοριες κ.ο.κ... απλα πραγματα

Και οπως ειπε σωστα ο Valtasar

Όσοι δεν συμφωνούν με τον θεσμό, απλά μην ασχοληθούν. Το GC προσφέρει πολλά άλλα ενδιαφέροντα για όλα τα γούστα.

:cheers3:

 

και προσθετο το ιδιο ισχυει για αυτο το thred

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9055
  • Reputation:   64396
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Τα απρεπή σχόλια διεγράφτηκαν, ο ΜΟΥ φέτος είναι ο Ορέστης (μπράβο), σας ευχαριστώ όλους που ψηφίσατε, προβληματιστήκατε, διασκεδάσατε, ρίξατε ιδέες :)

 

Εγώ κρατάω τα χαμόγελα, διώχνω τις κακίες και εύχομαι πολλά χρόνια να είμαστε εδώ να τα λέμε.

 

:cheers3:

 

ΥΓ. Άγγελε, κάποια στιγμή που θα βρεθούμε θα αναλύσουμε τις απόψεις μας καλύτερα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27522
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5734 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

σορρυ κι όλας που διακόπτω αλλά έχω μια ερώτηση...

 

Να σου κάνω μια ερώτηση; Να σου κάνω μια ερώτηση; Σ' αγαπάει όπως κι εγώ ; Σε φιλάει όπως κι εγώ;Σ' αγκαλιάζει όπως εγώ; Πες μου σε παρακαλώ!

 

Random σκυλάδικο ,συνεχίζουμε.

 

 

Παιδια χαλαρωστε γιατι χαλιεσται αυτο το θεμα το αρχισε ο Zade καθαρα για χαβαλε και για γελιο γιατι το σοβαρευεται το θεμα γιατι διμιουργητε εντασεις εκει που δεν υπαρχει λογος και ειδικα σε ενα thred που διμιουργηθηκε καθαρα για αυτοσαρκασμο του ιδιου του Zade

 

Μακάρι ρε συ Κώστα να το έβλεπαν έτσι όλοι όπως εσύ.Πάντοτε μου φαίνεται ότι είναι ξεκάθαρο πότε κάνω χαβαλέ,πότε αυτοσαρκάζομαι και πότε σοβαρολογώ.Εκτός από όταν επιτηδευμένα δεν φαίνεται.Εδώ δεν συνέβη αυτό.Τέλος πάντων κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να διαβάσει τον zade αν και το λογικό είναι ότι το πρώτο πράγμα που κάνει όποιος μπαίνει στο greekcomics είναι να διαβάζει τα ποστ μου.Εκτός από την erma_jaguar.Με πρόδωσες ρε erma ενώ σε συμπαθώ τόσο πολύ. :crying::crying:

 

Τα απρεπή σχόλια διεγράφτηκαν

Χωρίς καν warn σε μένα; Καλό!

ο ΜΟΥ φέτος είναι ο Ορέστης (μπράβο)

Άξιος είσαι DJO να λάβεις την δόξα και την τιμή και την δύναμη ,διότι λόγω του θελήματος υπήρξαν όλα και δημιουργήθηκαν -Ψαλμοί 15:7 κατά zade μετάφραση.

, σας ευχαριστώ όλους που ψηφίσατε,

Σας ευχαριστώ ολους που με ψηφίσατε.Σας συμπαθώ όλους όσους δεν με ψηφίσατε.Δεν παρεξηγούμαι,δεν κρατάω μούτρα ,δεν με πειράζει.Έκανα απίστευτο χαβαλέ ,το καταφχαριστήθηκα και πέρασα καλά.Κρατάω τα χαμόγελα που θα έλεγε και ο πλανητάρχης.

 

Εγώ κρατάω τα χαμόγελα, διώχνω τις κακίες και εύχομαι πολλά χρόνια να είμαστε εδώ να τα λέμε.

 

:cheers3:

Δεν σας έλεγα γω;Το είπε τελικά.

 

ΥΓ. Άγγελε, κάποια στιγμή που θα βρεθούμε θα αναλύσουμε τις απόψεις μας καλύτερα.

Κερνάς. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6330
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  300
  • Content Count:  1257
  • Reputation:   7187
  • Achievement Points:  1258
  • Days Won:  25
  • With Us For:  5755 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τέλος πάντων κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να διαβάσει τον zade αν και το λογικό είναι ότι το πρώτο πράγμα που κάνει όποιος μπαίνει στο greekcomics είναι να διαβάζει τα ποστ μου.Εκτός από την erma_jaguar.Με πρόδωσες ρε erma ενώ σε συμπαθώ τόσο πολύ. :crying::crying:

 

Άγγελέ μου, δεν έχεις καταλάβει. Τροφή για τον ψυχαναλυτή σου σού δίνω. Να έχεις κάτι μωρό μου να λες όταν θα φτάνεις σε εκείνη την ρημαδιασμένη ηλικία των σαράντα (που όλοι άνδρες κάτι παθαίνετε τότε) :) Ελπίζω μόνο να μην βάλεις όλες τις γυναίκες της ζωής σου (γιατί πρέπει να παραδεχτείς καλέ μου, ότι είμαι μία από τις γυναίκες της ζωής σου :yes: ) στον ίδιο ντορβά* με μένα, γιατί μάλλον τότε ο ψυχαναλυτής σου δεν θα αποκτήσει απλά τροφή αλλά θα λύσει το βιωτικό του πρόβλημα εφ' όρου ζωής :D

 

 

Keep walking baby

:cheers3:

 

 

 

*Ντορβάς [ΕΤΥΜΟΛ. < τουρκικά torba] Είδος μικρού σάκου που κρεμιέται με λουρί από τον ώμο, σακίδιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.