Μετάβαση στο περιεχόμενο

COMICDOM CON ATHENS 2007


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11885
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εγώ δυστυχώς δεν κατάφερα να παρευρεθώ για προσωπικούς λόγους.

Οπότε περιμένω από όλους σας... όχι περιμένω, απαιτώ... να υπάρξει και υλικό (φωτογραφίες, βίντεο ή οτιδήποτε άλλο) από την έκθεση για να πάρω εγώ και όσοι άλλοι δεν καταφέραμε να έρθουμε μια μυρωδιά!!!

:thanks: in advance που λένε και οι φίλοι μας οι Άγγλοι. :lol:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Εγώ μεν πήγα, αλλά δεν κατάφερα τελικά να συμπέσω με την παρέα :( Πήγα το Σάββατο κατά τις 19:30.

 

Για να είμαι ειλικρινής θα ήθελα να έβλεπα κι άλλους ήρωες των κόμιξ όπως ο γάτος και οι ήρωες του Disney.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28495
  • Reputation:   190337
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6392 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

θετικά: καλύτερα από πέρυσι. οι πάγκοι ήταν πιο "απλωμένοι" σε μεγαλύτερο χώρο. ως αποτέλεσμα έκοβες τη βόλτα σου πιό άνετα και μου φάνηκε ότι υπήρχε καλύτερη διάθεση γενικώς. μου άρεσε που υπήρχε η Fantagraphics αλλά και ο πάγκος των δημιουργών με έργα τους εκτεθειμένα και αν κατάλαβα καλά μπορούσες και να αγοράσεις. Δελεάστηκα, αλλά η αλήθεια είναι ότι ναι μεν ήταν ωραία σχέδια αλλά δεν ήταν κάποιος από τους 2, δημιουργός που να με φτιάχνει. Πολύ όμορφη η έκθεση/παρουσίαση του Σνούπυ.

 

αρνητικά: δελεάστηκα με το δαχτυλίδι των Νιμπελούγκεν. δελάστηκα με τον Ιγκουάνα της Jemma Press. αλλά γιατί να τα πάρω χωρίς έκπτωση?... ειδικά σε φάση που μόλις είχα γδύσει το Solaris και το Comicon. Λίγοι πάγκοι. Λίγοι... Περισσότεροι από πέρυσι (νομίζω), λίγοι ακόμα. Υπάρχουν κι άλλα μαγαζιά, υπάρχουν κι άλλες εκδοτικές. Που στο δαίμονα ήταν οι παλιές ελληνικές μεταφράσεις? Που στο δαίμονα ήταν ελληνικές κυκλοφορίες? (και αναφέρομαι σε bd και όχι σε δουλειές ελλήνων δημιουργών που ομολογουμένως εντυπωσιάστηκα από την ποσότητα αν και δεν είναι τομέας που με ενδιαφέρει, οπότε δεν μπορώ να κρίνω αν ήταν επαρκής ή όχι). Ένα κάρο αμερικάνικα TPB που προσωπικά δε με τραβάνε. Αν είναι έτσι, ας είχε και BD...

 

δεν πήγα σε παρουσιάσεις/events/workshops. Μόνο κανά μισάωρο στην παρουσίαση ελληνικών εκδόσεων το Σαββάτο. Μου άρεσε η ανάλυση που κάναν οι της Helm για το δαχτυλίδι. Κάποιος πρέπει να τη μεταφέρει και εδώ μέσα. Δεν έχω διαβάσει το κόμικ για να δω αν υπάρχει και εκεί μέσα. Χρησίμευε, διότι αν δεν την άκουγα, βόδι θα έμπαινα, βόδι θα έβγαινα και δεν θα καταλάβαινα πως επηρρέασε η σκηνική παρουσίαση του έργου του Wagner τη δημιουργία του κόμικ. Επίσης εντυπωσιάστηκα που υπάρχει παλληκάρι που γεννήθηκε εδώ, μεγάλωσε εδώ, έμαθε να σκιτσάρει εδώ και δουλεύει πλέον στην ΟΥΖΑ. Το ονοματάκι του Vasilis Lolos. Link στην comicbookdb και προσωπικό site. Έχω διαβάσει ένα τευχάκι του Pirates of Coney Island της Image, αλλά it's not my thing. Με ενθουσιάζει όμως που κάποιος κατόρθωσε να "φύγει". Εύχομαι αυτό να είναι δείγμα ανόδου ποιότητας και όχι απλά μια εξαίρεση. Που μάλλον είναι δείγμα ποιότητας (με όλα αυτά τα ΙΕΚ σχεδίου κλπ). Άκουσα και για μια κοπελιά (και αυτή έχει δουλέψει για/με την Giganto (έλληνες)) που κάνει καριέρα έξω ως illustrator. Άντε να δημιουργηθούν σιγά-σιγά και αντίστοιχοι σεναριογράφοι, διότι βλέπω μια έμφαση ή σε fantasy/Conan ή σε φανφαρολογία. Με το "φανφαρολογία" αναφέρομαι στην προσπάθεια να φτιάξουν κάτι μέσα σε χ σελίδες που θα "λέει" κάτι, θα έχει "πγιότητα", θα είναι "κουλτούρα", θα έχει το "υψηλό νόημα"... Ας δούμε πρώτα κάποια καλή αστυνομική, ένα καλό noir, μια απλή κοινωνική ιστορία, με δομή, με ροή, με χαρακτήρες που σε ενδιαφέρουν, σε αρπάζουν από τα you-know-what και σε τραβούν στο σύμπαν τους και μετά θα έρθουν μόνα τους και τα άλλα.

 

Εν κατακλείδι, αφού ήταν καλύτερο από πέρυσι, μένω σε αυτό και περιμένω να είναι ακόμα καλύτερη του χρόνου.

 

αυτά :)

 

:beer:

 

ΥΓ ξέχασα να αναφέρω τον "πάγκο" της Anubis. Οκ. δε με δελεάζουν τα Ultimate της Marvel. Νομίζω ότι κάνουν πατατιά που τα μεταφράζουν και θα καούν. Από την άλλη όμως οφείλω να τους βγάλω το καπέλο, γιατί πρέπει να είχαν όλα όσα μεταφράσαν και σε μια χ ποσότητα. Αν κι εδώ που τα λέμε δεν πρόσεξα ούτε το Avatar ούτε την Αταλάντη... Είχαν και μερικά από τα βιβλία τους. Καλό αυτό.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1759
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Εγώ πάλι νιώθω σαν το παιδί που όλοι τρώνε παγωτά γύρω του και αυτό είναι κρεβατωμένο με πυρετό :cry: Τυχεροί άνθρωποι....πάλι καλά που υπάρχει το δίκτυο για να μαθαίνουμε εδώ πάνω τι γίνεται στον κόσμο των κόμικ. Ευχαριστώ τους eurostratos και zoo τις εικόνες (το Shi of Sparta έγραψε)

post-673-1173126969_thumb.jpg

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ρε eurostrato! Μετά το πάνελ που είδαμε πιστεύω επιβάλεται να κάνουμε μια προβολή της ταινίας Man of the House!!! Τι λες κι εσύ;;;

 

Αν μη τι άλλο έχει Cheerleaders !!!! :D :D :D

 

Για όσους δεν ήταν εκεί μια μικρή επεξήγηση: O Scott Lobdell έγραψε το σενάριο της προαναφερθείσας ταινίας η οποία και έχει μέσα cheerleaders. Η επόμενη ταινία του έχει να κάνει και αυτή με μια cheerleader. Γενικά μας άφησε την εντύπωση ότι όποιο σενάριο ξαναγράψει θα έχει μέσα cheerleaders. Και όχι μόνο σενάριο. Στις 10 λέξεις που έλεγε η μία ήταν cheerleader εξού και τα σχόλια αυτά... Αφήστε που απόρησε τρελλά που στην Ελλάδα δεν έχουμε cheerleaders... (Όταν το έμαθε συγκλονίστηκε! Από εκείνη τη στιγμή και μετά όποια κοπέλα έβλεπε τη ρώταγε αν θα ήθελε να γίνει cheerleader... )

 

Μήπως είπα πολλές φορές τη λέξη cheerleader ??? :P

 

:beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4142
  • Reputation:   15824
  • Achievement Points:  4142
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μιας και ο germanicus με κάλυψε 100% ως προς τα του event, εγώ θα παραθέσω κανα-δυο φωτογραφίες που θυμήθηκα (γιατί πραγματικά είχα ξεχαστεί!) να τραβήξω :)

 

Retailers' stands:

comicdomcon2007030304lg4.th.jpg

 

Anubis stand

- χαλαρά το πιο φορτωμένο, με το extra εφέ των 2 οθονών να δείχνουν ένα slideshow των κυκλοφοριών τους:

comicdomcon2007030306ev4.th.jpg

 

Της Ψυχής Τα Λαμπυρίσματα stand

- Πολύ ενδιαφέρουσες συζητήσεις με καλλιτέχνες που πραγματικά γουστάρουν αυτό που κάνουν :):

comicdomcon2007030301ey5.th.jpg

Οι προσεκτικοί μπορεί να εντωπίσουν τον Valt να συζητάει με τον Γ.Παπαδάκη (έναν από τους συντελεστές του πρόσφατου "Τρόμος και Φαντασία") για την αξία του GC σε όλη την comixική κοινότητα :)

 

Draw the World Together sketch event:

comicdomcon2007030303hx5.th.jpg

 

Ελπίζω alagt17 να σε έκανα να νιώσεις λίγο καλύτερα :)

Don't worry - στο επόμενο event θα πάρεις την εκδίκισή σου :D:beer:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11885
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Καμιά ομαδική φωτογραφία της GC δεν παίζει ρε παιδιά;

 

Αφήστε που απόρησε τρελλά που στην Ελλάδα δεν έχουμε cheerleaders... (Όταν το έμαθε συγκλονίστηκε! Από εκείνη τη στιγμή και μετά όποια κοπέλα έβλεπε τη ρώταγε αν θα ήθελε να γίνει cheerleader... )

 

Όχι ρε παιδιά. Γιατί του είπατε ψέματα του ανθρώπου; Γιατί τέτοια παραπληροφόρηση!!! :notalk:

Έπρεπε να ήμουν εγώ εκεί να τον ενημερώσω τον άνθρωπο. :D

:beer:

Επεξεργασία από ftsgr
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ρε eurostrato! Μετά το πάνελ που είδαμε πιστεύω επιβάλεται να κάνουμε μια προβολή της ταινίας Man of the House!!! Τι λες κι εσύ;;;

 

Αν μη τι άλλο έχει Cheerleaders !!!! :D :D :D

 

Για όσους δεν ήταν εκεί μια μικρή επεξήγηση: O Scott Lobdell έγραψε το σενάριο της προαναφερθείσας ταινίας η οποία και έχει μέσα cheerleaders. Η επόμενη ταινία του έχει να κάνει και αυτή με μια cheerleader. Γενικά μας άφησε την εντύπωση ότι όποιο σενάριο ξαναγράψει θα έχει μέσα cheerleaders. Και όχι μόνο σενάριο. Στις 10 λέξεις που έλεγε η μία ήταν cheerleader εξού και τα σχόλια αυτά... Αφήστε που απόρησε τρελλά που στην Ελλάδα δεν έχουμε cheerleaders... (Όταν το έμαθε συγκλονίστηκε! Από εκείνη τη στιγμή και μετά όποια κοπέλα έβλεπε τη ρώταγε αν θα ήθελε να γίνει cheerleader... )

 

Μήπως είπα πολλές φορές τη λέξη cheerleader ??? :P

 

:beer:

 

Καλά μετά από τέτοια πλύση εγκεφάλου ψήνομαι άγρια να δω cheerleaders :))

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4262
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Γεια και πάλι - για όσους δεν διάβασαν την απάντησή μου στο Δαχτυλίδι των Νιμπελούνγκεν, εκπροσωπώ τη Helm Εκδόσεις.

 

Η όλη εκδήλωση ήταν πολύ ωραία, αλλά δεν μπορώ να συγκρίνω με πέρσυ, αφού ήταν η πρώτη μας χρονιά που συμμετείχαμε ως εκδοτικός οίκος. Πέρσυ ήμουν εκεί ως απλός επισκέπτης. Και πάλι όμως, μόνο και μόνο από άποψη χώρου και ατμόσφαιρας, ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα. Ελπίζουμε του χρόνου να είναι ακόμα καλύτερα.

 

Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και χαιρόμαστε που αντιληφθήκατε την παρουσία μας και τη δέουσα προσοχή που έχουμε δώσει στην έκδοσή μας. Απλά πρέπει να απαντήσω σε κάτι που πρόσεξα.

 

αρνητικά: δελεάστηκα με το δαχτυλίδι των Νιμπελούγκεν. δελάστηκα με τον Ιγκουάνα της Jemma Press. αλλά γιατί να τα πάρω χωρίς έκπτωση?... ειδικά σε φάση που μόλις είχα γδύσει το Solaris και το Comicon.

 

ΔΕΝ είμαστε κατάστημα που πουλάει κόμικς με το κιλό. Είχαμε ένα περίπτερο που αφορούσε τις εκδόσεις μας και την εταιρία μας και θέλαμε να μας γνωρίσετε ως εταιρία γιατί δεν σας βλέπουμε ως αγοραστικό κοινό που απλά θα μας δει και θα φύγει επειδή προσπαθούμε να του πουλήσουμε κουκλάκια και καρφίτσες. Τα προϊόντα που πουλάμε είναι το κόμικ, η αφίσα του κόμικ ως σειρά - και θα είναι η μοναδική που θα πουλήσουμε βασισμένοι σε αυτό το κόμικ - και το μπλουζάκι της εταιρίας. Θεωρούμε ότι θα κοροϊδεύαμε τους εν δυνάμει πελάτες μας ή αυτούς που μας έχουν ήδη αγοράσει από κάπου αλλού με 10 ευρώ, αν το δίναμε με έκπτωση. Αυτό φυσικά θα άλλαζε αν κυκλοφορούσαμε για πρώτη φορά στο Comicdom Con. Φυσικά θα είχαμε μια κάποια έκπτωση ως "τιμή γνωριμίας", αλλά μέχρι εκεί. Και αν κάποιος ήθελε καλύτερη τιμή, θα μπορούσε να την πετύχει με το να αγοράσει μπλουζάκι ή αφίσα ή και τα τρία μαζί. Επίσης, όποιος ήρθε και μας είπε ότι το έχει ήδη αγοράσει, είχε τελικά την έκπτωση στα άλλα είδη, χωρίς να αγοράσει το κόμικ. Κάτι που θα ισχύει και στο e-shop μας, αλλά εκεί θα υπάρχει και έκπτωση στο κόμικ γιατί ο πελάτης χρεώνεται και τα μεταφορικά έξοδα. Να είστε σίγουροι ότι αν γίνει κάτι αντίστοιχο σε κάποια άλλη έκθεση ή εκδήλωση, θα είναι επειδή θα εμφανίζεται εκεί για πρώτη φορά κάποια έκδοσή μας.

 

Ευχαριστούμε ειλικρινά για τη συμμετοχή σας στην εκδήλωση. Ελπίζουμε την επόμενη φορά να μας πείτε και ποιοι είστε, για να βάλουμε το πρόσωπο δίπλα στο όνομα.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28495
  • Reputation:   190337
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6392 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Το ζήτημα της έκπτωσης δεν ήταν κάτι που απασχόλησε σε σχέση με τον άλφα ή τον βήτα εκδοτικό οίκο. Ήταν κάτι που αφορούσε την όλη οργάνωση. Δεν θα καταλόγιζα στα "συν" αν ο άλφα ή ο βήτα κάναν κάπου έκπτωση. Θα το καταλόγιζα όμως στα "συν" αν ήταν γενική στάση όλων όσων συμμετείχαν.

 

Να προσθέσω επίσης πως όποιος ενδιαφέρεται να πετύχει καλύτερη τιμή σε ένα βιβλίο/κόμικ, ξέρει που να πάει ή ακόμα μπορεί να κάνει υπομονή για να περάσει η 2ετία και να βρει ακόμα καλύτερη τιμή (εάν ισχύει ακόμα ο σχετικός νόμος που απαγορεύει στον έμπορο λιανικής να πουλήσει βιβλίο με έκπτωση μεγαλύτερη ενός χ ποσοστού πάνω στην προτεινόμενη από τον εκδότη πριν την πάροδο 2 ετών (που νομίζω ότι ισχύει) ) :) και όταν κάποιος αγοράζει βιβλίο όχι από τον εκδοτικό οίκο, αλλά από 3ο, ο εκδοτικός οίκος 50% της προτεινόμενης τιμής (συνήθως) αποκομίζει. Άρα πάντα ο εκδοτικός έχει καλύτερο κέρδος όταν το πουλάει ο ίδιος απ'ευθείας. Το δύσκολο βέβαια είναι να μην ενοχλήσει τους δικούς του πελάτες χονδρικής και νομίζω πως ένα φεστιβάλ, ένα convention αποτελούν α' τάξης δικαιολογία :)

 

Προσωπικά, ως καταναλωτής, όντως αισθάνθηκα κορόιδο όταν πήρα για δώρο την Μαφάλντα 1-12 με τη προτεινόμενη τιμή των 30, για να μου πουν πως κάπου τη πουλάν 27 και για να τη βρω λίγες εβδομάδες μετά αλλού για τη πάρτυ μου 24 :) Η διαφορά όμως είναι πως νόμιζα ότι δεν είχαν οι λιανοπωλητές κανένα δικαίωμα έκπτωσης πριν τη 2ετια (γι'αυτό λέω πιο πάνω πως προφανώς έχουν δικαίωμα για ένα χ ποσοστό). Αντίστοιχα δε με εκπλήσσει ποτέ το να βρω κάτι με καλύτερη τιμή όταν πάω απευθείας στον χονδρέμπορα/εισαγωγέα :)

 

anyhow. ο γέγονε, γέγονε. power to you που εκδίδετε ένα τίτλο επειδή προφανώς σας άρεσε προσωπικά και προφανώς κάνετε το κέφι σας και δε πορεύεστε με τη λογική των supermarket εκδοτικών οίκων! :cool:

 

:beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121022
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα τι ειναι αυτα με τις cheerleaders...ντροπη σας παλιοληγουρια...

 

(πωπωπω, ωραιο αυτο το site cheerleaders.gr)

 

:lol::lol::lol:

 

Netghost, και γω εκεινη την ωρα πηγα! Να παρει, επρεπε μαλλον να'χω κανενα μπλουζακι αλα zoo :respect:

 

Προσωπικα, επειδη εγω πηγα οικογενειακα και παρεμεινα στο ισογειο, πολυ καλυτερα οργανωμενη η εκθεση, αν και παρατηρησα πως λειπανε μερικα "περιπτερα", δεν ειχε τοσα κομιξαδικα σαν την προηγουμενη φορα...++ναι, ηθελα να χτυπησω κανενα τομο Αρκα και Αρκα δεν εβρισκα! Ενταξει ξενα, αλλα κανα ελληνικο εκτος απο τους 2 ελληνικους εκδοτικους οικους γιοκ.

 

Σνουπι πηγα και τον διαβασα, ωραιο το αφιερωμα, με "βιογραφικο"της καθε δεκαετιας, αν και προσωπικα, αν αυτα ητανε τα καλυτερα επιλεγμενα, ειναι να απορει κανεις πως εχει κατορθωσει να συνεχισει για 50 χρονια σε τοσο καλη πορεια...σε ελαχιστα χαμογελασα...προτιμω Μαφαλντα (ναι, επιτελους χτυπησα τον τομο με τα απαντα, τελικα ειναι must, πολυ γελιο!!!! :best: )

 

Αντε και του χρονου ακομα καλυτερα!!! :beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9061
  • Reputation:   64434
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

@DJO & NetGhost, το τηλέφωνό μου το έχετε, θα μπορούσατε να με πάρετε ώστε να βρούμε κοινή ώρα συνάντησης... υπόψην ότι είμουν και τις 2 μέρες μέχρι αργά...

 

Μερικές προσωπικές απόψεις για το διήμερο...

Ναι, ήταν καλύτερο από πέρσυ αλλά προσωπικά πιστεύω ότι παραμένει φτωχό... με ελάχιστες κινήσεις θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο και εντυπωσιακότερο.... τέλος πάντων, αξιόλογη προσπάθεια και μπράβο σε όσους το διοργάνωσαν και μόχθησαν για να το στήσουν.

 

Σχετικά με το περίπτερο της Helm... τονίζω 2 πράγματα που μου έκαναν θετική εντύπωση στο εν λόγω περίπτερο..

 

1/ η ΠΟΛΥ φιλική αντιμετώπιση όλων των υπευθύνων σε όσους σταμάτησαν και ενδιαφέρθηκαν... μια σύγκριση με άλλους εκδοτικούς οίκους που βιάζονται να σε ξεφορτωθούν και δείχνουν ενδιαφέρον μόνο αν δουν κάποιο εικοσάευρο στο χέρι, είναι αναπόφευκτη.... αισθάνθηκα φιλόξενα και τους ευχαριστώ για αυτό (όπως αισθάνθηκα άσχημα σε κάτι άλλα περίπτερα...). Εύχομαι σε 10 χρόνια να είναι το ίδιο φιλόξενοι και απλοί με τον απλό αναγνώστη...

 

2/ Το σκεπτικό τους ότι σεβόμαστε τον πελάτη είτε είναι λιανική είτε χονδρική. Σκεπτόμενος τα περασμένα χρόνια, και άλλοι ξεκίνησαν έτσι αλλά αλλάξανε λόγω του ανταγωνισμού...εύχομαι να μην γίνει έτσι και αυτή τη φορά. Φυσικά (εμπορικά σκεπτόμενος) όταν έχεις 20 τίτλους, χιλιάδες αντίτυπα να περιμένουν στην αποθήκη σου, τις εταιρείες διανομής να παίζουν το δικό τους παράλογο παιχνίδι και τα έξοδα να τρέχουν, τότε αναπόφευκτα οι εκπτώσεις έρχονται...(κάτι φυσικά που δεν χαλάει τον πελάτη)

 

Φυσικά τους εύχομαι καλή συνέχεια

 

:beer:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

@DJO & NetGhost, το τηλέφωνό μου το έχετε, θα μπορούσατε να με πάρετε ώστε να βρούμε κοινή ώρα συνάντησης... υπόψην ότι είμουν και τις 2 μέρες μέχρι αργά...

 

Σε καμία περίπτωση Valt δεν κατηγόρησα εσένα για το ότι δεν συναντηθήκαμε! Την ηλιθιότητά μου εξαίρω ακόμα μια φορά. Ενώ είχα πει πως θα το κάνω οργανωμένα και θα αφιερώσω και κανένα δίωρο, την επισκέφτηκα ανάμεσα σε άλλες δουλειές που είχα, ξεχνώντας το τηλέφωνό σου στο PC, τον γάτο στο σαλόνι και χίλια δύο άλλα!

 

Με συγχωρείς για ακόμα μια φορά! Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν φταις εσύ για την ανοργανωσιά μου και την προχειρότητα που αντιμετώπισα την έκθεση.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121022
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@DJO & NetGhost, το τηλέφωνό μου το έχετε, θα μπορούσατε να με πάρετε ώστε να βρούμε κοινή ώρα συνάντησης... υπόψην ότι είμουν και τις 2 μέρες μέχρι αργά...

 

Ναι, απλα ηταν στο pc, υπολογιζα πως θα ερχομουνα τη Κυριακη το μεσημερακι για καφε, αλλα τελικα δεν προεκυψε για προσωπικους λογους, κυριως υγειας....ναι, ειμαι ολιγον τι κρυουλιαρης... :cry:

 

Εμεις να'μαστε καλα, ορεξη υπαρχει, να στρωσει και λιγακι ο καιρος που ειναι 50-50 και θα βρεθουμε σε καποια φαση ολη η παλιοπαρεα για ομαδικη φωτο-για να διατιθεται και ως ταπετσαρια του φορουμ :D

 

Αντε cheers...! :beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1484
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  92
  • Reputation:   39
  • Achievement Points:  92
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6291 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σας ευχαριστώ πολύ όλους εσάς που μας μετέφεραν τι έγινε στο Comicdom το προηγούμενο Σαββατοκύριακο!!! :thanks: :clap: :clap:

Δυστυχώς, με το να μη μένω Αθήνα, δεν μπορούσα να πάω!!! :cry2:

Ελπίζω του χρόνου όμως να είναι ακόμα καλύτερα από φέτος και να καταφέρω να πάω κι'όλας!!! :)

Να'στε καλά να πηγαίνετε κάθε χρόνο!!!

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!! :thanks::best:

Επεξεργασία από kyma
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1307
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  84
  • Reputation:   59
  • Achievement Points:  84
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Καλά όλα αυτά ρε παιδιά, αλλά εγώ λόγω ότι μένω σε επαρχία (και μάλιστα σε νησί - Κρήτη) μου κοστίζει δύο μέρες από το χρόνο μου και τουλάχιστον 200 ευρώ για μια επίσκεψη ... (αρχική τιμή) :cry:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1484
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  92
  • Reputation:   39
  • Achievement Points:  92
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6291 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Καλά όλα αυτά ρε παιδιά, αλλά εγώ λόγω ότι μένω σε επαρχία (και μάλιστα σε νησί - Κρήτη) μου κοστίζει δύο μέρες από το χρόνο μου και τουλάχιστον 200 ευρώ για μια επίσκεψη ... (αρχική τιμή) :cry:

 

Και εγώ τα ίδια με σένα φίλε 'Leonida'!!! :cry2:

Είναι αρκετά χρήματα για δύο μέρες, για κάποιον που δεν εργάζεται...

Ελπίζω του χρόνου να βολέψει και να μπορέσω να πάω, γιατί αξίζει μια τέτοια έκθεση!!! :):best:

Επεξεργασία από kyma
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9061
  • Reputation:   64434
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Του χρόνου παιδιά θα κανονίσουμε να σας φιλοξενήσουμε στα σπίτια μας, οπότε θα πληρώσετε μόνο την μετακίνησή σας... και αυτό είναι υπόσχεση..

 

:beer:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Επ επ τι γίνεται εδώ;; :oops: :oops:

 

Πήγατε όλοι στην έκθεση και εγώ ακόμα να την επισκεφθώ!! Ζηλεύω κι εγώ!!! :cry2: :MuchCry: :cry2:

 

Εύχομαι του χρόνου να μπορέσω να ανέβω, γιατί κι εγώ Κρήτη είμαι οπότε δύσκολο λιγάκι!! :cry2:

 

Αξίζει τον κόπο!! ’κουσα κι εγώ από διάφορες πηγές ότι ήταν κάπως καλύτερα φέτος!!! :best: :best:

 

Ευχαριστώ πολύ όμως και για τις ωραίες φωτογραφίες!!! Να είστε όλοι καλά παιδιά!!! :thanks: :clap: :clap:

 

Ευχαριστούμε αγαπητέ valtasar και για την πρόσκληση!! :thanks: :thanks:

 

Είστε πολύ ευγενικοί!! Με συγκινήσατε πάλι!! :heart: :kisses:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1484
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  92
  • Reputation:   39
  • Achievement Points:  92
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6291 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Του χρόνου παιδιά θα κανονίσουμε να σας φιλοξενήσουμε στα σπίτια μας, οπότε θα πληρώσετε μόνο την μετακίνησή σας... και αυτό είναι υπόσχεση..

 

:beer:

 

:flower: :thanks:

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε 'Valtasar' για την προσφορά σου να φιλεξενήσετε όσους θέλουν να έρθουν στην έκθεση :) και μένουν μακρυα!!! :cry2:

Είστε τρομερή παρέα και όχι ένα απλό και απρόσωπο forum!!! :best::dance:

Να'στε καλά... και comics πολλά!!! :lol: :lol: :lol:

 

:beer: :beer: :beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  112
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  23
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9061
  • Reputation:   64434
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες φίλε μου :thanks:

 

Ωραίο να βλέπεις και πρόσωπα πίσω από τα nicknames...

 

:beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.