Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Πανικός σήμερα από γιορτές! Πολλές ευχές και από μένα στην Kabuki και σε όλα τα παιδιά που γιορτάζουν!
  3. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους όσους γιορτάζουν σήμερις
  4. Χρονια πολλα Λενα ,χρονια πολλα σε ολους τους Κωσταδες που εχει το forum! Οτι επιθυμειτε!!
  5. Μιας και έκλεισε η υποσειρά με τα Απίθανα & Φανταστικά του Τζούνιορ, μήπως έχει κανείς πρόσβαση σε σκανάρισμα της ιστορίας (ή ότι κι αν είναι) Un album davvero...stellare! από το Topolino 3020, για να δούμε περί τίνος πρόκειται, να μας φύγει και η απορία??
  6. Σημερινο σκηνικο. Επεστρεφα σπιτι και βρισκομουν σε αυτοκινητο.Καποια στιγμη αρχισα να νιωθω κατι σαν να "περπαταει" αριστερα στον ωμο μου μεσα απο το ρουχο. Μαζεψα καλυτερα τα μαλλια μου, πειραξα το ρουχο 3-4 φορες απο πανω αλλα τιποτα Συνεχιζε. Βαζω το χερι μεσα και πιανω ενα εντομο. Βγαζω μια τσιριδα (μικρη) ,λαχταρησα και τον οδηγο (ενταξει δεν λοξοδρομησαμε) και βγαζω το πουκαμισο σε χρονο dt και αρχιζω να το τιναζω (το γραφω τωρα και γελαω). Ευτυχως φορουσα ενα τιραντε μπλουζακι απο μεσα αλλιως,εκτος των αλλων θα εκανα και αποκαλυπτηρια στον ανθρωπο. Ο ενοχος ηταν μια μικρη μελισσα. Ηταν η πρωτη φορα που ηρθα σε τετοια κοντινη επαφη με εντομο και δεν με τσιμπησε.
  7. Today
  8. Σημερα ειναι δυνατή γιορτή, παίζει να γιορτάζει το μισό φόρουμ!!!! Χρόνια σας πολλα κωσταδες και ελενες!!! Να ειστε πάντα καλα και να σας χαιρόμαστε!!! Υγεία να εχετε όλοι σας και πολλα πολλα κόμικς!!!
  9. να'σαι καλά φίλε,όπως λέει και ο guskoin το αξίζεις!
  10. ευχαριστώ τον αγαπητό φίλο icarukani για τα καταλογάκια της έκθεσης που μου έφερε,είναι καταπληκτικά!
  11. Χρονια Πολλα στη Λενα και στον Κωστα(greekcomicfan) να ζησετε!!
  12. θα ήθελα δημοσίως να ευχαριστήσω τον τρανό παπιολόγο και φίλο, PhantomDuck, για το υπέροχο και μοναδικό commmission που μπόρεσε να πάρει για μένα,από τον τρομερό και σπουδαίο δημιουργό J.O.Barr στο περσυνό Athenscon 2018,πραγματικά τα σπάει:
  13. πολύ ευχαριστώ για τα καταλογάκια της Athenscon 2018, τους PhantomDuck και Icarukani!!!
  14. Περισσοτερο πιθανο το ειχα να καθισει ο δρακος στο θρονο, παρα αυτος που καθισε.
  15. Παρίσι 1843. Με την εμφάνιση ενός μυστήριου ξένου, γνωστού σαν κόμη Skarbek, ένα σκάνδαλο ξεσκεπάζεται στην ήρεμη κατά τ΄άλλα γαλλική πρωτεύουσα. Ένα σκάνδαλο που αφορά τον επιφανή έμπορο τέχνης Daniel Northbrook, που καυχιέται ότι έχει την αποκλειστικότητα των έργων του διάσημου ζωγράφου Louis Paulus που εξαφανίστηκε μυστηριωδώς 10 χρόνια νωρίτερα. Ο κόμης πηγαίνει τον Northbrook στο δικαστήριο κι εκεί αποκαλύπτεται η αλήθεια για το τι συνέβη στον άτυχο ζωγράφο. Όχι όμως όλη η αλήθεια. Το "La Vengeance du Comte Skarbek" είναι μια περιπέτεια εκδίκησης γραμμένη απ΄τον Yves Sente και σχεδιασμένη απ΄τον Grzegorz Rosinski. Ο Sente μέσω των προσφιλών του flashbacks παρουσιάζει τη ζωή του πρωταγωνιστή, την καταγωγή του, τα δύσκολα παιδικά του χρόνια, τη στρατιωτική του εκπαίδευση, την αγάπη του για την τέχνη της ζωγραφικής, το πως γνωρίστηκε με τον Northbrook και την ερωμένη του Magdalena, τι έγινε τη μέρα της εξαφάνισής του και τι ακολούθησε μετά. Μια ιστορία που ξεκινάει απ΄την Πολωνία και φτάνει μέχρι τα νησιά της Καραϊβικής. Mια ιστορία με έρωτες, προδοσία, βία και πολλές ανατροπές(θυμίζει έργα του master στο είδος Van Hamme). Μια ιστορία με απροσδόκητο και δραματικό φινάλε Καλοδουλεμένο σενάριο απ΄τον Sente που με εκπλήσσει θετικά τώρα τελευταία. Αν εξαιρέσουμε κάποιες αχρείαστες κατά τη γνώμη μου ιστορικές πληροφορίες, που περισσότερο κούραζαν παρά πρόσφεραν κάτι στην υπόθεση, θα έλεγα ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένος Το σχέδιο του Rosinski όμορφο αν και ιδιαίτερο. Χρησιμοποιεί την τεχνική χρωματισμού που βλέπουμε στα Thorgal απ΄το τεύχος 29 και μετά, ή στο Western όσοι το έχετε διαβάσει, αυτό που κάνει τις εικόνες να φαίνονται σαν ελαιογραφίες, σαν πίνακες ζωγραφικής. Έχει κυκλοφορήσει σε 2 τόμους των 54 σελίδων και το έβγαλε πρόσφατα η Europe Comics στ΄αγγλικά. Το συστήνω Βαθμολογία Laz: 8/10
  16. Όχι και traitors ο Ser Alliser Thorne και ο Olly. Άλλος ήταν ο προδότης.
  17. Αυτο του Γουντι ειναι απο προπερσυ ετοιμο αλλα δεν εχει διανεμηθει στις αιθουσες λογω αλλων θεματων. Ειδα απο Σεπτεμβρη οτι ερχεται Ευρωπη οποτε μακαρι να το δουμε και στην Ελλαδα.
  18. η δομή των nested spoilers έχει γίνει γτπ ω γουελ δουλευει, αλλά όχι ακριβώς όπως το είχα κατά νου
  19. Αναφορικά με το θέμα του west of westeros, στο πιο πρόσφατο βιβλίο, ήτοι στο Fire & Blood, υπάρχει ενός είδους υπαινιγμός. Δεν απαντάει στο θέμα. Το αφήνει ως ενδεχόμενο Δεν λέω κάτι το τόσο φοβερό και τρομερό, αλλά εάν σκοπεύετε να διαβάσετε το βιβλίο, καλύτερα να μην ανοίξετε το spoiler. Καλύτερα να το δείτε μόνοι σας στο βιβλίο και να χαμογελάσετε
  20. Ευχαριστωώ! χρόνια πολλά στους συνεορτάζοντες kwtsos, Greekcomicfan, ConB, Mandrake, ΚΟΜΙΞ, Γάντζος, archon, lenacomics, crc, costakis28, dinos182, kostis7, bouzikak, kostas1969, Aoua και σε όποιους μπορει να μου διαφευγουν αυτη τη στιγμη!
  21. Kurdy Malloy

MISTER NO ΚΑΙ ΟΙ ... ΑΛΛΟΙ

Ολοκλήρωσα αυτές τις μέρες την ανάγνωση και των 12 τόμων της έκδοσης που είχα πάρει στο Χριστουγεννιάτικο παζάρι. Είχα ακούσει αρκετά καλά λόγια και έτσι είπα να της δώσω μία ευκαιρία (ήταν και η τιμή εξευτελιστική). Συμπέρασμα; Αυτός ο ήρωας δεν είναι για μένα. 24 τεύχη μπορώ να πω ότι βαρέθηκα τη ζωή μου. Από ένα σημείο και μετά σε κάθε (μα κάθε) ιστορία το ίδιο μοτίβο, η ίδια πλοκή, η ίδια κατάληξη. Ο Μίστερ ΝΟ πάει στου διαβόλου την κωλότρυπα, εκεί γίνεται κάποιο έγκλημα το οποίο και πάνε να του το φορτώσουν ή (εναλλακτικά) θα μπλεχτεί σε κάποια ιστορία που δεν έχει κανένα λόγο να μπλεχτεί. Θα κινδυνέψει η ζωή του, θα βρεθεί σε αδιέξοδο και στο τέλος αφού σκοτώσει τη μισή λατινική Αμερική και (σχεδόν πάντα) σκοτωθεί και ο εκεί σύμμαχός του, θα δραπετεύσει λέγοντας για 1000στη φορά Μα τον Ιούδα. Κάπου μέσα θα χωθεί και ένα γκομενάκι. Και ξανά. Και ξανά. Και ξανά. Το σχέδιο εξίσου βαρετό, το στυλ περασμένο, άστα να πάνε. Παρόλα αυτά η έκδοση επειδή δεν είχε μόνο τον MISTER BORE αλλά είχε και τον Ντύλαν Ντογκ και τον Τεξ εν τέλει δε μετάνοιωσα που τα πήρα. Χωρίς να πρόκειται για μεγάλες ή επικές ιστορίες, είδα και στους 2 ήρωες, ενδιαφέρουσες προσεγγίσεις, σχεδιαστικές ανησυχίες, όμορφα αποτελέσματα. Αλλά το κόλημα με τον Μίστερ ΝΟ δεν μπόρεσα να το καταλάβω (φαντάζομαι ότι πολλά δικά μου κολήματα δεν τα καταλαβαίνουν άλλοι :) )
  22. konni

LAKE COMO COMIC ART FESTIVAL vol.2

με 200 ευρώ το εισιτήριο δεν θα γινόταν και προσκύνημα,μόνο για εκλεκτούς!δεν μας έδειξε τα freebie που συνοδεύουν το εισιτήριο...
  23. Νέος Woody είναι πάντα καλό νέο
  24. Argailwall

MISTER NO

Δεν είχα διαβάσει Mister No, μετά από προτροπή του Γιώργου(Valtasar) πήρα το 3ο(Βιετναμ), μπορώ να πώ ότι εντυπωσιάστηκα , πολύ ωραίο σχέδιο, ωραία ιστορία, must buy thanx George
  25. Το west of westeros είπαμε ότι θα λέγεται westereros. Στο φόρουμ asoiaf έχει ολόκληρο θρέντ για τα πιθανά ονόματα του west of westeros. Επίσης στοιχήματα πέφτουν για το αν υπάρχει και τρίτη ήπειρος ή το westereros είναι το eastessos.
  26. Χρόνια πολλά με υγεία και όλα τα καλούδια του κόσμου στους @Mandrake @GreekComicFan @Kabuki @Γάντζος και λοιπούς Κωνσταντίνους, Κωνσταντίνες, Ελενίτσες που έχουν σήμερις την τιμητική τους. Να σας χαιρόμαστε παιδιά!!
  27. Αυτό είναι το λογικό. Τους είπε ότι θα το λήξετε με το . Το πως έφτασαν εκεί... ε εντάξει πήραν (νομίζω και ελπίζω) μερικές πρωτοβουλίες. Σκεφτόμουν πάντως για τα ενδεχόμενα sequels και μου άρεσε η σκέψη ενός μακρινού sequel, steam punk setting με τους απόγονους της Άρυα από την Westeramerica να την πέφτουν στο αρχικό Westeros. Ε ρε να μη με παίρνουν εμένα κάτι σηριαλάρες θα έγραφα!
  1. Load more activity
  • Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?

Sign Up

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.