Μετάβαση στο περιεχόμενο

Marvel [ Skrulls, Invasion, Cap, F4 κλπ ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12495
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  73
  • Reputation:   141
  • Achievement Points:  73
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5109 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Λοιπόν σήμερα δόθηκε και μια συνεντευξη για το event! Να τη

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=35802

Ε ναι, μπορώ να πω ότι δεν με ικανοποιησαν αυτά που είπαν αν και θα την πάρω τη σειρά, Το πρώτο μέρος της συνολικής ιστορίας θα το σχεδιάσει ο Ρομιτα, το δεύτερο ο Coipel και το τρίτο ο Kubert. Eπίσης θα υπάρχει και ενα πρελουδιο το Avengers vs X-men 0 το οποίο θα γράψουν απο κοινού ο Μπέντις και ο Άαρον, ο πρώτος θα γραψειι για τη Κόκκινη Μάγισσα και ο δεύτερος για τη Hope. Επίσης αναφέρει ο καθε σεναριογραφος θα γραψει τα τευχη όπως ακριβως τον έχουμε συνιθισει να γραφει.

Δηλαδή θα δουμε τους υπερβολικους διαλόγους του Μπεντις και το πουριτανικό γράψιμο του Φράκτιον με τις γυναίκες να λένε όλη την ώρα As you Wish :cold: , και τίποτα άλλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Και μέσα σε όλα αυτά, έχουμε και την λίστα του IGN για τα καλύτερα κόμικς της Marvel την χρονιά που μας πέρασε.

 

Διαφωνώ σε κάποια σημεία:

 

Θεωρώ το Secret Avengers υπερτιμημένο. Με το ζόρι τελείωσα το πρώτο arc του Bru και προσπάθησα να διαβάσω τα τευχάκια του Ellis, αλλά δεν με κράτησαν. Μάλλον δεν είναι του γούστου μου.

 

Πως γίνεται να έβαλαν το Wolverine & the X-Men στα καλύτερα κόμικς του 2011, όταν έχουν κυκλοφορήσει μόλις 2 τεύχη; :confused:

 

Αν και στην αρχή μου φάνηκε ενδιαφέρον το Joureny, τελικά ούτε αυτό με έπεισε. Παρ'όλα αυτά, το γράφει ο Gillen και μάλλον θα του δώσω μια ευκαιρία μέσα στις διακοπές.

 

Δεν έχω διαβάσει όλα τα τεύχη του Punisher και δεν ξέρω αν είναι καλό το γεγονός ότι υπάρχει ελάχιστος διάλογος.

 

Κατά τα άλλα, συμφωνώ με την λίστα (αν και λείπει το Amazing και X-Factor :best: ). Ο Venom και οι Uncanny X-Force τα σπάνε, ο DD είναι accessible, αλλά σέβεται το παρελθόν του ήρωα, το Hulk δεν πέφτει ποτέ κάτω του μετρίου (και ναι, τα tie-ins πρόσθεταν στην συνολική ιστορία (btw, η μάχη με τον Omegex τα σπάει)).

Για τον Ultimate Spider-man δεν χρειάζεται να πω κάτι :) (Bendis στα καλύτερα, όπως και η Pichelli), ενώ και το Cap & Bucky είναι αγαπημένη σειρά. Πέρα από το εκπληκτικό art του Samnee στο πρώτο arc (πρέπει να διαβάσω το The Mighty Thor), οι ιστορίες δεν γίνονται στο παρόν, αλλά στο παρελθόν (πιστεύω πως είναι ο κατάλληλος τρόπος για να τιμήσεις έναν ήρωα)*.

 

* Εννοώ πως όταν ένας χαρακτήρας είναι νεκρός, ή

στα ψέματα νεκρός

, τότε η εταιρία δεν χρειάζεται να εκδώσει ένα νέο event για την αναγέννηση του. Μπορεί να κάνει ιστορίες που μας δείχνουν περισσότερα για τις πρώτες περιπέτειες του ήρωα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

post-10513-0-41046700-1323373383_thumb.jpg

daredevil cover #10

 

 

 

:div:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ο Strazinski ποσταρει στο facebook του τα νουμερα του amazing spiderman απο την αποχωρηση του και μετα και ο τωρινος editor Steven Wacker απανταει.

http://www.comicbookmovie.com/fansites/JoshWildingNewsAndReviews/news/?a=50998

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6066 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Ο Strazinski ποσταρει στο facebook του τα νουμερα του amazing spiderman απο την αποχωρηση του και μετα και ο τωρινος editor Steven Wacker απανταει.

http://www.comicbook...s/news/?a=50998

 

:banana:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12495
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  73
  • Reputation:   141
  • Achievement Points:  73
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5109 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ αν και θεωρώ ότι ο JMS είναι καλύτερος από το Steve δεν νομίζω ότι ο μόνος λόγος πτώσης των πωλήσεων είναι το OMD και η αλλαγή σεναριογράφου, και τα τρια τεύχη ανα μήνα αλλά γενικότερα τα κόμιξ έχουν πέσει σε πώλησεις. Τωρα με το reboot σαν ανεβηκαν σε πβλήσεις αλλά ακόμα είναι νωρίς για να ξέρουμε!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Κοίτα οι λόγοι που έκανε αυτό ο JMS είναι προφανείς. Δεν γουστάρει την κατεύθυνση που έχει πάρει ο τίτλος ,δεν γουστάρει το creative team ,δεν γουστάρει το ότι πετάξανε εκτός continuinty ορισμένα πράγματα από τις ιστορίες του κλπ κλπ.

 

Η αλήθεια είναι ότι ο Wacker αυτή τη στιγμή είναι από τους πιο ιδιοφυείς editors που έχει η Marvel. Οι κινήσεις του έχουν όλες τους επιτυχία και είναι αλήθεια ότι έχει φέρει πολύ κόσμο στα κόμικ της Μάρβελ. ΑΛΛΑ πάντα μα πάντα απαντάει σαν μ@λ@.... Δηλαδή ποτέ δεν κάθεται να συζητήσει λογικά ή να πει ότι αυτό δεν ισχύει γι αυτό και γι αυτό το λόγο. Απαντάει σε στυλ «εγώ είμαι ο κορυφαίος,εσύ να σκάσεις γιατί εγώ έχω δίκιο» χωρίς όμως να αιτιολογεί γιατί έχει δίκιο. Αυτό είναι από τα πιο εκενυριστικά και απαίσια πράγματα που μπορεί να κάνει κάποιος στο ίντερνετ. Μέχρι στιγμής δεν του έχει γυρίσει μπόυμερανγκ αλλά πολύ φοβάμαι πως εάν συνεχίσει αυτή την πολιτική καποια στιγμή ο κόσμος θα τον βαρεθεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εγώ αν και θεωρώ ότι ο JMS είναι καλύτερος από το Steve δεν νομίζω ότι ο μόνος λόγος πτώσης των πωλήσεων είναι το OMD και η αλλαγή σεναριογράφου, και τα τρια τεύχη ανα μήνα αλλά γενικότερα τα κόμιξ έχουν πέσει σε πώλησεις. Τωρα με το reboot σαν ανεβηκαν σε πβλήσεις αλλά ακόμα είναι νωρίς για να ξέρουμε!!!

 

Πως γίνεται να θεωρείς ότι ο JMS είναι ανώτερος από τον Wacker; Ο ένας είναι writer, o άλλος είναι editor. Ο καθένας στο είδος του είναι πολύ καλός. Άποψη μου. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Θεωρω τον Wacker φαφλατα και μεγιστο troll οποτε εχω διαβασει κατι δικο του σε φορουμ.Ο Στραζινσκι προφανως δυσαρεστημενος με το amazing και το διαζυγιο του με τη μαρβελ(μη ξεχναμε και τον διωγμο του απο το Thor)ποσταρε τα νουμερα πωλησεων στη μετα omd εποχη.Ο wacker ας αφησει τις χαζομαρες και να ποσταρει τα πραγματικα στοιχεια και ας τον διαψευσει αμα θελει(εκτος αν τα νουμερα του Στραζινσκι ειναι αληθινα).Τελος το οτι εβγαλε 130 τευχη στην ωρα τους με 200 διαφορετικα creative teams δεν μου λεει και πολλα(creative wise).Ενταξει ειναι καλος συντονιστης οκ,ασε που ο Στραζινσκι δεν μειωσε καποιους απο τους αλλους writers & artist αλλα ηθελε να στρεψει την προσοχη στο ποσο πετυχημενο ηταν το πειραμα της μαρβελ(μιας και εχει περασει ευλογο χρονικο διαστημα).Βεβαια(και για να τελειωνω εδω το rant μου)και ο Στραζινσκι εχει κανει τις μ@λακιες του με κατι αισχη τυπου sins past και the other(αν και αυτο το ανεχομαι παρολο που ειναι ψιλο καρφι επιρροη απο Dematteis στο kraven's last hunt)αλλα εκανε και αρκετα καλα οπως το οτι προχωρησε τον χαρακτηρα της aunt may που ειχε μεινει στασιμη απο την δεκαετια του 60'.

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6066 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

http://www.newsarama...m.php?aid=45112

 

4ο τεύχος στο WOLVERINE & THE X-MEN και αλλάξαν σκιτσογράφο, μάλλον για ένα τεύχος. Έναν της οκάς. Έτσι βγαίνουν τα λεφτά. Μεγάλα ονόματα στο ένα τεύχος, σκουπιδαριό στο επόμενο, και εμείς οι αναγνώστες τα αγοράζουμε όλα για να βγάλουμε νόημα. Όχι ότι ο Μπαχαλος είναι του γούστου μου, αλλά κάτι εδώ με τράβηξε.

 

Τώρα με ξετράβηξε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5417 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το MIND CONTROL ME πάντως, το ξαναλέω, τα σπάει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καλα και που σαι ακομα xepeta....και μετα αναρωτιουνται γιατι οι φαν δεν αγοραζουν τα μηνιαια.Ξηλωμα θελουν οι παντες(σχεδον) εκει στη μαρβελ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Αν και ο Nick Bradshow φαίνεται καλύτερος από τον Bachalo, έχει πιο καθαρή και καρτουνίστικη γραμμή και του ταιριάζουν τα χρώματα του Ponsor, χάνεται η αίσθηση που είχε ο τίτλος. Δεν είναι τόσο γνωστός και μια τέτοια κίνηση υποβαθμίζει τον τίτλο. :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4535 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ας φύγει ο Bachalo κι ας έρθει όποιος θέλει, χειρότερος αποκλείεται να είναι.Έχω τη εντύπωση ότι αυτός δεν κερδίζει ούτε στο pictionary :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  27

post-12722-0-16253100-1323807079_thumb.jpg

 

 

post-12722-0-53147600-1323808190_thumb.jpg

 

post-12722-0-58358000-1323808281_thumb.jpg

 

Προβλέπεται έπος!!!! Το run του Slott είναι ότι καλύτερο θα μπορούσε να συμβεί στον Spidey. Αυτό που πάντα ήθελα ήταν να συμβαίνουν σημαντικές ιστορίες για έναν χαρακτήρα, χωρίς όμως να επηρεάζονται άλλοι τίτλοι με tie-ins κτλ.

:spidey_yeah_that: 50 years Spidey!!!

 

EDIT 2: Χα, τα έλεγα εγώ ότι θα έρθει την Άνοιξη!!!

:PPP:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

η Marvel κόβει τις παιδικές τις σειρές Marvel Adventures ("Spider-Man" , "Super Heroes") και μάλλον θα ξεκινήσει άλλες

 

κλίκ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4752 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

@dark chris , καποιος εδω μεσα , ειχε αναφερει αυτο το στορυ αρκ στο οποιο ο οκταπους παει τον σπαιντυ στο τελος της γης...μπορει να ησουν κι εσυ...

 

φαινεται φοβερο παντως...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  27

@dark chris , καποιος εδω μεσα , ειχε αναφερει αυτο το στορυ αρκ στο οποιο ο οκταπους παει τον σπαιντυ στο τελος της γης...μπορει να ησουν κι εσυ...

 

:yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Magneto: Not A Hero #1: :wow:. Απλά :wow: Εδώ έχουμε την απόδειξη ότι ένας σκιτσογράφος (Skottie Young) μπορεί να γράψει μια καλή ιστορία. Υπάρχει footage ότι o Magneto σκότωσε έναν αριθμό mutant haters στην Νέα Υόρκη. Βέβαια, οι X-Men έχουν footage που τον δείχνουν εκείνη την χρονική στιγμή να βρίσκεται στην Utopia. Πιστεύω ότι γίνεται εξαιρετικό set-up για τα επόμενα τεύχη. :clap2: Μαθαίνουμε ποιος είναι ο υπαίτιος αλλά μέχρι εκεί. Το interaction μεταξύ των χαρακτήρων είναι άψογα γραμμένο. Ο Young ξέρει να γράφει! :spidey_yeah_that: Σε κάποια reviews ότι δεν τους άρεσε το στυλ του Mann. Νομίζω κάτι είπαν για τα μελάνια ή τα χρώματα. Έχουν άδικο. Τα χρώματα είναι έντονα και ταιριάζουν με τα μολύβια του Mann (στο Age of X τα χρώματα ήταν πιο απαλά/μουντά). Μόνο σε ένα σημείο χάνουν λίγο (στο sequence στην Utopia με τις μικρές μεταλλαγμένες -Surge και Pixie) αλλά είναι πταίσμα μπροστά στο υπόλοιπο τεύχος. :laser:

 

9/10

 

Διαβάστε το οπωσδήποτε! Τι σόι φαν του Magneto είστε; :out:

 

Επίσης: μην διαβάσετε το X-Men #20. Με την καμία. Ο ορισμός της μετριότητας. Καλά έκανα και δεν παρακολουθούσα καθόλου την σειρά. Και αν είστε φαν των διαστημικών ιστοριών της Marvel, διαβάστε το τελευταίο arc του X-Men Legacy, Five Miles South of the Universe. Ξεκίνησε δυναμικά, αλλά στην συνέχεια άλλαξε artist και το σενάριο μπερδεύτηκε λίγο. Αλλά έχει τον :awesome: Havok και την Polaris! :orchestra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

κλασσικά πετάω άσχετες απορίες:

Το Alias απο Bendis το προτηνετε??Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον και απότι έχω δει μαζεύετε όλη η σειρά σε δύο τόμους οπότε είναι και σχετικά εύκολο να την πάρει κανείς αλλά θα μου αρέσει,να επενδύσω??

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5871 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

κλασσικά πετάω άσχετες απορίες:

Το Alias απο Bendis το προτηνετε??Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον και απότι έχω δει μαζεύετε όλη η σειρά σε δύο τόμους οπότε είναι και σχετικά εύκολο να την πάρει κανείς αλλά θα μου αρέσει,να επενδύσω??

 

εμένα μου άρεσε πολύ, δεν ειναι κλασσικό υπερηρωικό ( το λέω αυτό χωρίς να έχω διαβασει αρκετά του είδους), το αντιθετο :P, πιο πολύ στα detective comics ανήκει, σκοτεινο και με χιούμορ όσο πρέπει, πειστικός χαρακτήρας με πολύ καλές ατάκες. Το χω διαβάσει κατεβασμένο, σκεφτομαι να το αγορασω κάποια στιγμη. Τσέκαρε κανα δυο τευχη κατεβασμένα και πάρτο! :best:

Επεξεργασία από Kabuki
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  27

O Bryan Hitch φεύγει από την Marvel!

 

Κεραυνός εν αιθρία! Στις 3 Ιανουαρίου, περιμένουμε νέα για το επόμενο project.

 

Με τον Millar, μας χάρισαν το Ultimates! :clap2:

 

Πιστεύω ότι ίσως πάει στην εταιρεία του Millar, λόγω της φιλίας τους. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Captain America & Bucky #624: Πολύ καλή σειρά. Ο Bru, σε κάθε arc συνεργάζεται με έναν νέο σεναριογράφο και έναν σχεδιαστή (το team σε κάθε arc αλλάζει, μόνο ο Bru παραμένει). Ο co-writer στο πρώτο arc της σειράς είναι ο Andeynko (δεν είμαι σίγουρος αν το λένε έτσι). Μας έδειξαν κάποια untold stories από το παρελθόν του Bucky. Πως ωρίμασε σαν χαρακτήρας, πως κέρδισε τον σεβασμό των συνεργατών του κτλ. Μέχρι τώρα, η ιστορία κυλούσε πολύ καλά. Σε αυτό το τεύχος, έχουμε μια περιπέτεια ως Winter Soldier. Ο κεντρικός άξονας είναι η γνωριμία του και η σχέση του με την Black Widow.

 

Κατασκοπικό πατιρντί, όπως μόνο ο Brunaker μπορεί να γράψει. Πολλοί καλοί διάλογοι (μεγάλο συν του τίτλου). Η ιστορία γενικά δεν ήταν κάτι το πρωτότυπο, αλλά το δυναμικό σκίτσο του Samnee την απογειώνει. Στήνει πολύ καλά τους χαρακτήρες και η δράση δεν καταντά μονότονη. Χαίρεσαι να βλέπεις μόνο το art. Το τέλος ήταν λίγο συγκινητικό και ουσιαστικά μας έδειξε σε τι κατάσταση είναι ο Bucky αυτή την στιγμή (διαβάστε Fear Itself #7.3 και την νέα σειρά Winter Soldier). Όσο μέτριο είναι το Captain America, τόσο καλό είναι το Cap & Bucky.

 

9/10

 

Το επόμενο arc έχει τον Asmus στο writing :yahoo: (μέτριο Uncanny X-Men Annual, καλό Generation Hope) και Francavilla στο art! :wow::obelix:

 

Invincible Iron Man #510: Ακόμα ένα εξαιρετικό τεύχος. Η σειρά στο Fear Itself άρχισε δυναμικά με την μάχη εναντίον του Grey Gargoyle και την ολοκληρωτική σφαγή στο Παρίσι (φυσικά διορθώθηκε στο aftermath) και έκανε μεγάααααλη κοιλιά στην συνέχεια με τα τεύχη που λάμβαναν χώρα στην Asgard. Κακοί διάλογοι, βαρετή εξέλιξη της ιστορίας, όλο έπεφταν βρισίδια. Με το #510 μπαίνουμε σε μια νέα εποχή (Shattered Heroes) και goddammit :cheers5: μ'αρέσει αυτή η εποχή!

 

Επιστρέφει ο

 

 

Mandarin. Καλό το redesign, μοιάζει πιο απειλητικός από ποτέ.

 

Επίσης επιστρέφει ο Ezekiel Stane, ως το πρωτοπαλίκαρο του Mandarin. Σκοπεύουν να πολεμήσουν τον Iron Man με όλα τα μέσα που διαθέτουν.

l

1) Δημοσιεύουν ότι ο Stark ήταν μεθυσμένος κατά τον πόλεμο εναντίον του Serpent (λέγε με Fear Itself)

 

2) Πιάνουν παλιούς (κυρίως looser) villains του Iron Man και τους ρίχνουν redesigns και τους κάνουν επικίνδυνους και δυνατούς.

 

Αυτό το τεύχος ήταν ο πρόλογος για το επόμενο μεγάλο arc, το οποίο θα συνδυάζει (απ'ότι φαίνεται) το Hush και το Gauntlet. Tο πρώτο, γιατί υπάρχει κάποιος villain που κινεί τα νήματα και στέλνει κακούς εναντίον του ήρωα μας και το δεύτερο γιατί αυτός που κινεί τα νήματα ανασχεδιάζει τους villains.

 

 

 

 

Κοινώς, θα γίνει της Πόπης! :yahoo:

 

(περιέχει spoilers από όλο το τεύχος)

 

8,5/10 γιατί πάει καιρός από τότε που διάβασα ιστορία με τον Iron Man και περίμενα τόσο για την συνέχεια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

post-10513-0-02933300-1326404111_thumb.jpg post-10513-0-41878000-1326404114_thumb.jpg post-10513-0-01143100-1326404117_thumb.jpg

crossover τον Απρίλιο μεταξύ των Avenging Spider-Man, Daredevil και Punisher

περισσότερα εδώ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5417 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Οι παραπάνω εικόνες σε καλύτερη ανάλυση

 

post-10460-0-54838500-1326407072_thumb.jpg

Promo art του event από τον Marco Checchetto

 

post-10460-0-35641300-1326407062_thumb.jpgpost-10460-0-66447100-1326407065_thumb.jpgpost-10460-0-28623400-1326407069_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26514
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Κι άλλο crossover στη Μάρβελ; Πώς έτσι; :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4535 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

:mafia:

 

 

edit: τσάμπα η χαρά μου,τώρα πρόσεξα ότι θα είναι μόνο τρία τεύχη.

Επεξεργασία από Comic Book Guy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Έτσι πρέπει να γίνονται τα crossovers. Λίγα τεύχη, χαρακτήρες που να έχουν κάποιου είδους σχέση μεταξύ τους και η ιστορία να προέρχεται από κάποιες από τις σειρές που συμμετέχουν.

 

Ο DD τώρα τελευταία συμμετέχει σε crossovers όπως αυτό με το ASM και είναι και μέλος των New Avengers! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.