Μετάβαση στο περιεχόμενο

Marvel [ Skrulls, Invasion, Cap, F4 κλπ ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ένα ALIAS OMNIBUS έβγαλαν, μάλλον για τα μάτια του B.M.Bendis.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Σωστος,το ειχα ξεχασει.Αν και με το limited print run που ειχε ειναι σα να μην το βγαλανε.Το reprint division της μαρβελ ακουει???

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

WantXM #5: Πρέπει να το πάρω χαμπάρι. Σε αυτή την σειρά, ο κατά τα άλλα "σοβαρός" writer Aaron κάνει κυριολεκτικά ότι γουστάρει, γράφει ότι γουστάρει, βάζει μέσα ότι γουστάρει, αλλά τουλάχιστον το κάνει με στυλ. :D Στην αρχή με ενοχλούσε το γεγονός ότι το χιούμορ ήταν βεβιασμένο, οι καταστάσεις ψεύτικες και σχεδόν όλοι συμπεριφέρονταν out-of-character. Το πήρα απόφαση όμως, αυτή σειρά είναι τελείως κωμική, με :cool: ατάκες και κάποιες πολύ :awesome: χαρακτήρες. Ο Aaron γράφει τον καλύτερο Beast εδώ και καιρό. :div: Ο Iceman του, όπως και η πλειονότητα των υπολοίπων χαρακτήρων είναι απολαυστικοί, στην χειρότερη αποδεκτοί. Ακόμα, φαίνεται ότι θέλει να κάνει δουλειά με τον Quire. :hop:

 

Οπότε, έχουμε καλό characterization, όμορφο σκίτσο και κάποιες πολύ :cool: ατάκες. Στα αρνητικά έχουμε κακή ροή προς το τέλος (τελείωσε πολύ απότομα), έναν Wolverine που δεν μοιάζει καθόλου με προηγούμενες ενσαρκώσεις του και την επιμονή του Aaron να προωθεί την Idie, ίσως τον πιο εκνευριστικό χαρακτήρα τον τελευταίο καιρό. 8/10

 

Punisher MAX #22: Το διάβασα γιατί σύμφωνα με τον zade είναι accessible και γιατί έχω ακούσε τα καλύτερα για την σειρά. Εγώ που δεν έχω διαβάσει την σειρά, δεν θα το έλεγα επικό. Ένα επιτρεπτό κλείσιμο για τον χαρακτήρα. Κάπως έτσι θα έπρεπε να είναι ο θάνατος του Frank και το aftermath στο MU. Επειδή όμως το MU δεν είναι για τέτοια πράγματα, υπάρχει το MAX. Λιτό το γράψιμο του Aaron, δεν λέει πολλά. Ιδιαίτερα απλό αλλά και τόσο αποτελεσματικό συνάμα. :beer6: Το ίδιο συμβαίνει και με το σχέδιο. Απλό σχέδιο, σωστή αφήγηση, πολύ καλά τα designs. Ειδικά του Fury. Του δίνει μια γερασμένη αίγλη. :giati:

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάλαβα τι παίχτηκε με την Ηλέκτρα, αλλά δεν με εμπόδισε καθόλου από το να το απολαύσω. Πάω να κάνω ένα μικρό catch-up στο Punisher του Rucka. 8,5/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καθισα να διαβασω τα 2-3 τελευταια τευχη του uncanny x-force και μπορω να πω πως ειχαν τοσο απαισιο artwork που δεν κρατηθηκα επρεπε να το ποσταρω.Θεε μου το κομικ μετα το dark angel saga ειναι απαλευτο για τα γουστα μου.Πραγματικα προκαλω καποιον να κατσει να διαβασει τα τελευταια τευχη και αμα αντεξει τι να πω μπραβο του.Ουτε με τον Bachalo τετοιος πονοκεφαλος.Κανε στη μπαντα Humberto Ramos ηρθε ο Tocchini.Μακρια....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Βγήκαν και τα solicitations της Marvel για τον Μάιο. Τι ξεχωρίζω:

 

Venom #17 & #18: Ο Flash μάχεται εναντίον όλων των νέων villains που πολέμησε στα προηγούμενα τεύχη καθώς εναντίον του Eddie Brock, ο οποίος γίνεται ξανά ξενιστής συμβιωτικού.

 

Invincible Iron Man #516 & #517: Iron Man No More και o προδότης της Stark Resilient αποκαλύπτεται! :awesome:

 

Daredevil #12 & #13: Γίνομαι γραφικός και βαρετός, αλλά αυτή την σειρά την έχω αγαπήσει! Το #12 έχει απίθανο εξώφυλλο και τον Samnee στο σχέδιο, ενώ το #13 έχει τον Pham στο σχέδιο (μου φάνηκε λίγο :shit2:, αλλά από το εξώφυλλο φαίνεται αξιοπρεπής, στο X-Men Legacy ήταν πολύ κακός).

 

New X-Men Omnibus 2nd Printing: Αν και δεν πρόκειται να το πάρω :P, μου κάνει εντύπωση που η Marvel βγάζει 2ο printing ενός omnibus.

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ενδιαφέρον μου φαίνεται και το essential Black Panther!Έχω ακούσει πολλά για αυτόν τον χαρακτήρα, αξίζει λέτε??

Επίσεις το Omnibus New X-men παίζει στο bookdepo γύρω στα 60 ευρό για όσους ενδιαφέρονται...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η δουλειά του Jack Kirby στο Black Panther είναι αρκετά αδύναμη στο σενάριο, αλλά το σκίτσο είναι μεγαλειώδες. Τουλάχιστον για την εποχή εκείνη. Θα σου έλεγα να προτιμήσεις τις έγχρωμες επανεκδόσεις. Οι υπόλοιπες ιστορίες (Jungle Action (1972) 6-22, 24) θεωρούνται πολύ καλύτερες, και μάλλον είναι :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Invincible Iron Man #511: Και πάνω που έλεγα τι καλό έχει γράψει τον τελευταίο καιρό ο Fraction..... BANG διαβάζω το νέο arc στον τίτλο και θυμάμαι πως όταν ο Fraction δεν γράφει το υπερεκτιμημένο Defenders, το μέτριο Thor και το ανώφελο event που ακούει στο όνομα Fear Itself ή κάποιο aftermath του (Battle Scars), συνεχίζει το εκπληκτικό του run στον τίτλο του Iron Man. Όσα και να του έχουν σούρει οι fans, ο άνθρωπος ξέρει να γράφει έναν εξαιρετικό Tony Stark.

 

Σε αυτή την ιστορία λοιπόν, ο Mandarin προσλαμβάνει τον Ezekiel Stane. Ο Mandarin βάζει τα λεφτά, ο Stane βάζει τις γνώσεις και μαζί επαναφέρουν πιο ισχυρούς από πριν τους παλιούς κακούς του Σιδεράνθρωπου. Εκτός όμως από τις επιθέσεις, ο Τοny δέχεται ένα ισχυρό πλήγμα και ως δημόσιο πρόσωπο. Ο κόσμος μαθαίνει ότι κατά το Fear Itself ήταν μεθυσμένος και έτσι αρχίζουν να χάνουν την εμπιστοσύνη τους στο πρόσωπο του.

 

Ακόμα, ένα plot-point που υπάρχει για κάμποσους μήνες και ο Fraction το χειρίστηκε απλά και το άφησε να αιωρείται στον αέρα, έρχεται στο φως και πρόκειται για το γεγονός ότι κάποιος μέσα από την νέα εταιρεία του Star, την Stark Resilient είναι σαμποτέρ. Το ενδιαφέρον είναι πως η εταιρεία αυτή την στιγμή απαρτίζεται από δύο ντουζίνες ανθρώπους, οπότε ο κλοιός στενεύει. Έχουμε και άλλες ενδιαφέρουσες στιγμές. Γενικά, ο Fraction ξέρει να χειρίζεται καλά την κατάσταση και να πηδάει με χαρακτηριστική άνεση από το ένα plot-point στο άλλο χωρίς να μπερδεύει τον αναγνώστη. Σε συνδυασμό με τον ενδιαφέρον σενάριο, την γνώση του πάνω στο βασικό cast καθώς και το φωτορεαλιστικό σχέδιο του Larroca (του οποίου το στυλ ταιριάζει σε ένα πολύ φουτουριστικό setting και έναν τίτλο γεμάτο τεχνολογία) κάνουν αυτόν τον τίτλο πολύ, πολύ καλό. 9/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Η δουλειά του Jack Kirby στο Black Panther είναι αρκετά αδύναμη στο σενάριο, αλλά το σκίτσο είναι μεγαλειώδες. Τουλάχιστον για την εποχή εκείνη. Θα σου έλεγα να προτιμήσεις τις έγχρωμες επανεκδόσεις. Οι υπόλοιπες ιστορίες (Jungle Action (1972) 6-22, 24) θεωρούνται πολύ καλύτερες, και μάλλον είναι :)

Δεν βρισκεις ομως ευκολα Βlack panther απο Kirby σε εγχρωμο.Ειχε βγει παλιοτερα σε trade αλλα ειναι χρονια out of print.Ekτος αμα εχουν βγει σε masterworks softcover εκδοση.Αμα ξερει κανενας ας ενημερωσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

γενικά δεν πολυνοιάζομαι για το χρώμα, θα ήθελα όμως να διαβάζεται το κόμικ :lol: !Ίσως τσεκάρω πρώτα σε κανα σκαν πριν επενδύσω :oops:

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Δεν βρισκεις ομως ευκολα Βlack panther απο Kirby σε εγχρωμο.Ειχε βγει παλιοτερα σε trade αλλα ειναι χρονια out of print.Ekτος αμα εχουν βγει σε masterworks softcover εκδοση.Αμα ξερει κανενας ας ενημερωσει.

 

Out of print? :lol: Πολύ εύκολα λέτε αυτήν την φράση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6053
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5610 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τα Black Panther του Kirby είναι πολύ αξιόλογα αλλά εντελώς καμμένα. Δύσκολα θα αρέσουν σε κάποιον που δεν είναι fan του Panther και του Kirby ή κάτω των τριάντα. Τσεκάρετε τα πρώτα και μετά πράξτε ανάλογα. Εμένα πάντως μου άρεσαν πολύ! :beer3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

γενικά δεν πολυνοιάζομαι για το χρώμα, θα ήθελα όμως να διαβάζεται το κόμικ :lol: !Ίσως τσεκάρω πρώτα σε κανα σκαν πριν επενδύσω :oops:

:beer: :beer:

 

Μείνε μακριά. Να σου πω την αλήθεια , έχω τα Original τεύχη ,σε άψογη κατάσταση και όμως ΔΕΝ κατάφερα ποτέ να διαβάσω παραπέρα από το τρίτο τεύχος. Απλά έκατσα και χάζευα το art που είναι όντως καταπληκτικό ,αλλά το σενάριο δεν διαβάζεται. Όσο και να προσπάθησα δεν κατάφερα ποτέ να το διαβάσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6053
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5610 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μείνε μακριά. Να σου πω την αλήθεια , έχω τα Original τεύχη ,σε άψογη κατάσταση και όμως ΔΕΝ κατάφερα ποτέ να διαβάσω παραπέρα από το τρίτο τεύχος. Απλά έκατσα και χάζευα το art που είναι όντως καταπληκτικό ,αλλά το σενάριο δεν διαβάζεται. Όσο και να προσπάθησα δεν κατάφερα ποτέ να το διαβάσω.

 

Αυτό ακριβώς που είπα. Δύσκολα κάποιος κάτω των τριάντα θα εκτιμήσει τη συγκεκριμένη δουλειά. Γενικά πρέπει να την προσεγγίσεις μέσα από το εκδοτικό πλαίσιο της εποχής και να αξιολογήσεις την προσφορά της στον μύθο του Black Panther. Το εξαιρετικό κατ'εμέ run του Christopher Priest στο Black Panther (και όχι μόνο αυτό) άντλησε άπειρες ιδέες από αυτά τα τεύχη του Kirby. Κάπου είχα διαβάσει πως μέσα σε 15 τεύχη Black Panther ο Kirby συμπηκνώσε τόσες ιδέες που τροφοδότησαν τη φαντασία των μεταγενέστερων συγγραφέων του τίτλου για δεκαετίες και συμφωνώ απόλυτα. :respect:

Επεξεργασία από CitizenX
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4531 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

O Hickman τελειώνει το run του στα F4 και FF!!! :collapse: Μείον δύο τίτλους, και απ'ότι φαίνεται μετά από λίγο καιρό θα φύγει και από τους Ultimates (το οποίο έχει σκαμπανεβάσματα). Αρκετοί λένε πως θα επικεντρωθεί σε creator-owned τίτλους. Δεν το νομίζω, η Marvel δεν θα τον άφηνε έτσι απλά. Ο Bendis φεύγει από τους Avengers, o Hickman είναι architect, γράφει το AvX και έχει εγκαταλείψει πολλές σειρές. Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; :P

 

Επίσης, βγήκε teaser σχετικά με τον νέο Iron Man.

 

post-12722-0-32646000-1330779387_thumb.jpg

 

Μου θυμίζει Havok. :P Μετά το τέλος του arc, ή θα πεθάνει, ή θα πάθει κάτι πολύ σοβαρό. Ελπίζω να είναι ή η Pepper ή ο Ezekiel Stane. :cool: Όχι ο Rhodey! :pray:

 

Τώρα που το βλέπω, τα πόδια του είναι αόρατα. Μία από τις ικανότητες της στολής του Rhodey. Και αναρωτιέμαι αν το μαύρο είναι σκιασμένο από την Marvel ή το χρώμα της στολής....... :thinking:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Xa χα πολυ αγωνια βλεπω φιλτατε Dark Chris και ολα αυτα απο ενα teaser :) Τωρα οσον αφορα την αποχωρηση του Bendis απο τους Avengers αυτο μονο καλο ειναι αν θες τη γνωμη μου,αλλα μη νομιζεις δεν παει μακρια απλα θα ασχοληθει με τους x-titles(ωχ!).Τελος χωρις να ειμαι ironman expert δεν ειναι κατι καινουργιο το να μπορει να κανει cloaking η πανοπλια του iron man η silver centurion ηταν η πρωτη που ειχε αυτο το mode(ναι ξερω who cares...).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Xa χα πολυ αγωνια βλεπω φιλτατε Dark Chris και ολα αυτα απο ενα teaser :) Τωρα οσον αφορα την αποχωρηση του Bendis απο τους Avengers αυτο μονο καλο ειναι αν θες τη γνωμη μου,αλλα μη νομιζεις δεν παει μακρια απλα θα ασχοληθει με τους x-titles(ωχ!).Τελος χωρις να ειμαι ironman expert δεν ειναι κατι καινουργιο το να μπορει να κανει cloaking η πανοπλια του iron man η silver centurion ηταν η πρωτη που ειχε αυτο το mode(ναι ξερω who cares...).

 

:lol: Όποτε η Marvel βγάζει νέο teaser, προσπαθώ να καταλάβω τι υπάρχει από πίσω. :dimis: Τουλάχιστον έτσι, όταν βγαίνει η εκάστοτε ιστορία και είναι χάλια, ικανοποιούμαι λίγο. :P

 

Και εννοείται πως είναι καλό νέο η αποχώρηση του Bendis! :D Αν και υπάρχουν πολλές φήμες ότι θα αναλάβει τους X-Men! :wall: Από την στιγμή που πάνε τόσο καλά, γιατί να χαλάσουν; Εκτός κι αν πάρει το X-Men του Gischler, το οποίο χώρο πιάνει στα ράφια των LCS. :P

 

(η SC δεν είναι αυτή στο avatar σου; )

 

EDIT: Congrats για τα 1000 posts!

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ναι αυτη απο το αβαταρ μου ειναι.Σωστος αμα δεν ελεγες δεν θα το προσεχα καν για τα ποστς(μπορει και να το βλεπω για πρωτη φορα.1000 ποστς και ελαχιστα απο αυτα ουσιωδη :P Ο Bendis δεν υπαρχει περιπτωση να πιασει εναν τιτλο χ-μεν,η θα τους παρει ολους η κανεναν(κριμα και μου αρεσε ο Gillen).Aληθεια το run του Hickman στους F4 σου αρεσε?Το ειχες τσεκαρει απο την αρχη μηπως?

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ναι αυτη απο το αβαταρ μου ειναι.Σωστος αμα δεν ελεγες δεν θα το προσεχα καν για τα ποστς(μπορει και να το βλεπω για πρωτη φορα.1000 ποστς και ελαχιστα απο αυτα ουσιωδη :P Ο Bendis δεν υπαρχει περιπτωση να πιασει εναν τιτλο χ-μεν,η θα τους παρει ολους η κανεναν(κριμα και μου αρεσε ο Gillen).Aληθεια το run του Hickman στους F4 σου αρεσε?Το ειχες τσεκαρει απο την αρχη μηπως?

 

Τι καταπληκτικός ο Gillen! :rainbow: Όπως είπα και στο άλλο θέμα, το θεωρώ ένα κλικ κατώτερο από το run του Byrne που είναι το αγαπημένο μου. Ίσως μόλις το διαβάσω από την αρχή όλο μαζί να μ'αρέσει περισσότερο. Το καλό είναι ότι παίρνει στοιχεία και από τα 50 χρόνια ύπαρξης της ομάδας. Δεν αφήνει κανέναν villain. Και φυσικά, προσθέτει νέα, δικά του πράγματα. Απορώ πως δεν το έχεις διαβάσει. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εχω να ασχοληθω με τους FF απο την περιοδο που ηταν ο Claremont/Larocca στον τιτλο πριν απο καμια 10ετια+(ναι ηταν τοσο χαλια) αλλα με ψηνει να σου πω την αληθεια.Τωρα που τελειωνει το run του θα το τσεκαρω σταδιακα μαζεμενο να δω τι λεει.Αμα το βγαλει η μαρβελ και σε καμια τουμπανοεκδοση ακομα καλυτερα θα μου δωσει κινητρο.

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εχω να ασχοληθω με τους FF απο την περιοδο που ηταν ο Claremont/Larocca στον τιτλο πριν απο καμια 10ετια+(ναι ηταν τοσο χαλια) αλλα με ψηνει να σου πω την αληθεια.Τωρα που τελειωνει το run του θα το τσεκαρω σταδιακα μαζεμενο να δω τι λεει.Αμα το βγαλει η μαρβελ και σε καμια τουμπανοεκδοση ακομα καλυτερα θα μου δωσει κινητρο.

 

Θα είναι μεγάλη !@#$%^& από την Marvel να μην βγάλει κάποιο Omnibus. Είναι το πρώτο run μετά από χρόνια που ήταν τόσο καλό. :P:cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Λεγανε και οτι το run του Waid/Wieringo ηταν καλο αλλα δεν το εχω διαβασει.Εξαλλου δεν ημουν ποτε κανας ιδιαιτερος Wieringo fan.Naι και γω ελπιζω να βγει καποιο omnibus,εξαλλου ειναι να βγαλουνε προσεχως marvel zombies omnibus(zomnibus) σε αυτο θα κολλησουνε?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Λεγανε και οτι το run του Waid/Wieringo ηταν καλο αλλα δεν το εχω διαβασει.Εξαλλου δεν ημουν ποτε κανας ιδιαιτερος Wieringo fan.Naι και γω ελπιζω να βγει καποιο omnibus,εξαλλου ειναι να βγαλουνε προσεχως marvel zombies omnibus(zomnibus) σε αυτο θα κολλησουνε?

 

Πάρα πολύ μέτριο και υπερεκτιμημένο κατ' εμέ. :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το origin του hawkeye απο το avenging spider-man #4 !!!

 

post-10513-0-26373700-1330901126_thumb.jpg

 

:lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4995 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

:lmao:smiley68.gif:lmao:smiley68.gif:lmao: Επεξεργασία από ConB
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ορίστε το πολύ όμορφο εξώφυλλο του Incredible Hulk #6. Οι εσωτερικές σελίδες δεν μου είναι ιδιαίτερα συμπαθητικές. Δεν το έχει ο Portacio... συγνώμη.

 

post-3787-0-77085900-1331232566_thumb.jpg post-3787-0-26697900-1331232572_thumb.jpg post-3787-0-53827700-1331232577_thumb.jpg post-3787-0-57244900-1331232582_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μα ειναι δυνατον να εισαι professional artist και να μην μπορεις να σχεδιασεις σωστα προσωπα υπο γωνια??Το οτι δεν το χει ειναι το μονο σιγουρο.Γιατι δεν βαζουν τον Paul Pelletier regular artsit?Η δουλεια του στον Hulk ηταν πολυ καλη κατα τη γνωμη μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Νέα εξώφυλλα από το AvX.

 

post-12722-0-12112700-1331299457_thumb.jpeg

 

post-12722-0-53730400-1331299606_thumb.jpeg

 

post-12722-0-15878300-1331299636_thumb.jpeg

 

post-12722-0-48310600-1331299672_thumb.jpeg

 

1) Ο Cheung σχεδιάζει πανέμορφα εξώφυλλα! Απίστευτη σύνθεση!

2) Ή ο Wolverine θα γίνει ο ξενιστής του Phoenix ή ο Cyclops (αν αληθεύει το εξώφυλλο) γιατί ο πρώτος έχει εμπειρία με το PF από το Astonishing Spider-man & Wolverine του Aaron και ο δεύτερος επειδή είχε για σύζυγο του τον Φοίνικα. :P

3) Ms. Marvel goes Binary!!! :dance:

4) Black Widow vs. Magik!!! Are you kidding me? :P Ή πιο άνιση μάχη ever. Αν νικήσει η BW, θα είναι μεγάλη μλκί@.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.