Jump to content

Amazing Spider-Man Μανουριάσματα [ +Αραχνονέα ]

Recommended Posts

Σε εχει κυριευσει η προκαταληψη.Ολους τους fan.Ολοι φοβουνται την αλλαγη.Αλλα για θυμηθειτε και αυτο:Οταν ο Steve Rogers "πεθανε" και οταν αργοτερα την θεση του Captain America πηρε ο Bucky,ολοι οι fans ειχαν ολα τα ιδια συναισθηματα!(φοβοντουσαν την αλλαγη,αλλοι ελεγαν "οχι",οτι δηλαδη ο Steve Rogers πρεπει να ειναι ο Cap...κ.λ.π.)ΑΛΛΑ,οταν ειδαμε οτι ο Bucky σαν Cap ηταν πολυ καλυτερος απο τον "κλισε" Rogers,ταυτοχρονα ΟΛΟΙ ξεχασαν τον Steve.Και τι εκανε η Marverl?Toν εφερε πισω.Καπως ετσι απογοητευτηκαν οι fans γιατι ολοι ηθελαν τον Bucky σαν Cap κατι που δεν ζητουσαν στην αρχη.Ολα θεμα συνηθειας ειναι...

Εγω πιστευω ετσι θα γινει και με τον Spidey καποια στιγμη...Οποτε χαλαρωστε γιατι δεν τιθενται θεμα ανυσηχειας.... :rainbow:

• Like 1
  • Replies 792
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ορίστε το εξώφυλλο του Spider-man #121 δια χειρός John Romita Sr. Πωλήθηκε σε online δημοπρασία στα $268, 875. Προσέξτε το κολάζ του εξωφύλλου με τα μπαλονάκια.     Για την ιστορία της ιστορίας,

Surprise, Surprise   Words: Jesse Young Art: George Kambadais Colors: Paulina Ganucheau Letters: Thomas Mauer  

μάσκες, μασκες, μάσκες..   link

Posted Images

όχι όχι . μάλλον δεν έγινα κατανοητός. ας πεθάνει ο Peter Parker και ας τον αντικαταστήσει κάποιος άλλος. αυτό αν και δεν μου αρέσει πραγματικά αν σεναριακά είναι ωραίο δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα.

απλά πιστεύω πως το συγκεκριμένο σενάριο για να τελειώσει το amazing spiderman είναι γελοίο. σεναριακά εννοώ. τώρα πεθάνει δεν πεθάνει ο Peter, τον αντικαθιστά κάποιος άλλος ή όχι αυτό είναι υποκειμενικό για τον καθένα fan αν του αρέσει ή όχι.

το σενάριο όμως δεν νομίζω πως είναι κάτι το υποκειμενικό. αν είναι αστείο ή ρηχό δεν νομίζω πως είναι υποκειμενικό. οπότε είτε τώρα είτε σε ένα χρόνο είτε πεθάνει έιτε δεν πεθάνει είτε αντικατασταθεί είτε όχι η ιστορία που επέλεξαν να κλείσουν το AMS για εμένα είναι απλά γελοία. πως να το πω, τα παραμύθια του αισώπου που διαβάζει το βαφτιστήρι μου που είναι 6 χρονών έχουν πολύ περισσότερο βάθος στην ιστορία από τα εν λόγω issues

Edited by rkronin

Ούτε εμένα με εξέπληξε το πρώτο μέρους του ''τέλους''.Θα ήθελα κάτι πολύ επικό όπως το Reign ας πούμε για τέλος.

Επειδή έχω καιρό να μπω σ αυτό το θέμα,μπορεί κάποιος να μου πει γιατί ακριβώς σταματάνε τη σειρά; :P

• Like 1

marketing trick υποψιάζομαι...... αλλά με τέτοιο τελείωμα μάλλονν μπούμερανγκ τους γυρίζει

• Like 1

Ούτε εμένα με εξέπληξε το πρώτο μέρους του ''τέλους''.Θα ήθελα κάτι πολύ επικό όπως το Reign ας πούμε για τέλος.

Επειδή έχω καιρό να μπω σ αυτό το θέμα,μπορεί κάποιος να μου πει γιατί ακριβώς σταματάνε τη σειρά; :P

Marvel NOW!, οι περισσότερες σειρές σταματάνε και βάζουν νέες, με νέα αρίθμηση. Σε αντίθεση με την DC όμως, δεν γίνεται reboot, το αντίθετο μάλιστα, ενώ αρκετοί τίτλοι συνεχίζουν κανονικά (π.χ. Daredevil, Wolverine and the X-Men, Hawkeye, Avengers Assemble κτλ.).

• Like 4

AA ναι θυμάμαι ότι είχα διαβάσει κάτι κριτικές για X-men νομίζω..δηλαδή θα ξεκινήσει καινούργια σειρά Spiderman; :thinking:

edit:ΟΚ το βρήκα!

Edited by Θλιμμένος Μπούφος
  • Like 2

ναι το superior spiderman από τον Γενάρη του 2013

• Like 2

AA ναι θυμάμαι ότι είχα διαβάσει κάτι κριτικές για X-men νομίζω..δηλαδή θα ξεκινήσει καινούργια σειρά Spiderman; :thinking:

• Like 1
  • 2 weeks later...

Το τεύχος 699.1 έχει αναφορές στο Ναύπλιο :)

post-10460-0-72928000-1355334758_thumb.jpg post-10460-0-38717400-1355334780_thumb.jpg

• Like 13
  • 2 weeks later...

Μόλις διάβασα το #700................. Κάποιοι θα δυσαρεστηθείτε. :cheers5: Θα μπορούσα να πω το τέλος συγκινητικό. :)

Edited by Dark Chris
  • Like 4

Αφου δεν κυκλοφορησε ακομα :pesta:

Εdit:To διαβασα! βλακια ηταν

SPOILER.<br>ο Spider-Man απο δω και περα θα ειναι ο Oct και ο Peter Parker πεθανε στο σωμα του Oct! και ο Oct του υποσχεθηκε να γινει καλος και καλυτερος Spider-Man απο αυτον...εγινε χαλιφης στην θεση του χαλιφη!

Edited by x_for_xepeta
NO SPOILERS!!
  • Like 3

Όταν δίαβασα το τελεύταιο τεύχος δυσαρεστύθηκα όμως το ήξερα ότι στο τέλος μάλλον κάτι τετοιο θα συνέβαινε!

Κρίμα, ο Peter Parker πέθανε και τώρα Οct θα είναι ο νέος Spider-Man, αλλά ακόμα και έτσι θα ήθελα να διαβάσω τη νέα σειρά και να πώ μετά τη γνώμη για τον νέο Spider-Man.

Edited by Kabuki
no spoilers
  • Like 2

Θέλω να δω πως θα επαναφέρει το προηγούμενο status quo η Marvel. Ας λένε ότι το σχέδιο τους είναι να κρατήσουν τον Superior Spider-Man για αρκετό καιρό, σίγουρα θα έχουν ένα back-up σχέδιο.

• Like 2

Θέλω να δω πως θα επαναφέρει το προηγούμενο status quo η Marvel. Ας λένε ότι το σχέδιο τους είναι να κρατήσουν τον Superior Spider-Man για αρκετό καιρό, σίγουρα θα έχουν ένα back-up σχέδιο.

...ταινία έρχεται...

• Like 3

...ταινία έρχεται...

Νομίζω ότι όταν είχε βγει το Dark Knight, Batman ήταν ο Dick. Οπότε, ποτέ μην λες ποτέ.

• Like 3

Σας έχω κι άλλα νέα:o Superior ήδη έκανε την πρώτη του εμφάνιση στο Daredevil #21 και σας βεβαιώνω πως έχει πολύ άσχημες βλέψεις γιά τον Man without fear(πολύ καλή σειρά by the way):

Daredevil_21-674x1024.jpg

Edited by RocketRaccoon
  • Like 5

Ο Daredevil εχει γινει ενας απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες. :best:

• Like 4

Nαι αλλα στον Daredevil ηταν

κακος

αρα ειναι μετα το 699 και πριν 700

• Like 1

του δίνω διάρκεια 2 χρόνων το μέγιστο. μετά πάλι Peter Parker στο σώμα του Peter Parker θα έχουμε εκτός και αν το superior κάνει θραύση και δεν πατώσει. προσωπική μου εκτίμηση αν και όχι αντικειμενική είναι πως θα πατώσει αλλά του δίνω 2 χρόνια ζωής.

• Like 3

Χρονικά(στον κόσμο των κόμιξ)το DD #21 ακολουθεί το #700 (σύμφωνα με τον Alonso της Marvel) !!! --- θα επιστρέψει ο Πήτερ σε μερικούς μήνες σίγουρα το θέμα είναι με ποιόν τρόπο(ελπίζω να έχουν μια πολύ καλή ιστορία για αυτήν την περίπτωση-ανάλογη της επιστροφής του Batman)

Edited by RocketRaccoon
  • Like 2

Διάβασα την τελευταία ντουζίνα Spider-man. Το πολεμάνε, προσπαθούν να γράψουν καλές ιστορίες, ο Dan Slot κάτι κάνει. Το αυτοσαρκαστικό χιούμορ υπάρχει και λειοτυργεί. Οι 800 σκιτσογράφοι δε λειτουργούν. Πονέσανε τα μάτια μου!

Πάω να διαβάσω και τα 650-690 :spidey_yeah_that:

• Like 8
Το τεύχος 699.1 έχει αναφορές στο Ναύπλιο :)

post-556-0-82681200-1356568235_thumb.jpg :giati:

• Like 5

Ειλικρινά παίδες, το τευχος 700 με έκανε να αναλογιστώ ότι η σειρά θα μπορούσε να έχει τελειώσει εκατοντάδες φορές με καλύτερο τρόπο. Ηλίθιο το σενάριο. Ο Ben Reilly παίρνει την εκδίκηση του. long live scarlet spider

• Like 2

εγω πάντως έκλαψα απο συγκίνηση..

• Like 5

Ενταξει, με πεισατε. .Παω για κατεβασμα για να καραφλιασω και εγω :spidey_yeah_that:

• Like 1

Όλα τα περίμενα από τη marvel, αλλά όχι να τελειώσει έτσι το amazing. Πραγματικά νιώθω να μου καταστράφηκε κομμάτι της παιδικής μου ηλικίας

• Like 2

Όλοι ξέρουμε ότι, αργά ή γρήγορα, θα επαναφερθεί το status quo (ίσως με κάποιες μικροαλλαγές). Εγώ προτείνω να απολαύσουμε την διαδρομή, γιατί ήδη ξέρουμε τον προορισμό. :holidays2:

Edited by Dark Chris
  • Like 5

Ε, χαλαρώστε... Δε φάγατε κέρατο!

• Like 5
Αυτό το θέμα είναι αρκετά παλιό. Παρακαλούμε σκεφτείτε μήπως είναι καλύτερα να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα αντί να απαντήσετε σε αυτό.