Μετάβαση στο περιεχόμενο

Star Wars: Ahsoka (2023- )


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

rhIisTS.jpg

 

Αντιγράφω από το superheronews.gr:

 

Η Lucasfilm με αφορμή τη φετινή Star Wars Celebration, πριν από μερικά λεπτά έδωσε στη δημοσιότητα το teaser trailer του Ahsoka, ενώ μέσα από το λογαριασμό στο Twitter μας παρουσίασε την προωθητική αφίσα.

 

Στο καστ του βρίσκονται οι Rosario Dawson, Hayden Christensen, Natasha Liu Bordizzo, Ivanna Sakhno, Mary Elizabeth Winstead, Ray Stevenson και Eman Esfandi. Ο Dave Filoni είναι ο δημιουργός της σειράς και έχει καθήκοντα ειδικού παραγωγού μαζί με τον Jon Favreau.

 

Οι Peter Ramsey (Spider-Man: Into the Spider-Verse, Rise of the Guardians) και Filoni έχουν κλείσει να σκηνοθετήσουν άγνωστο αριθμό επεισοδίων του Ahsoka, το οποίο είναι προγραμματισμένο να κάνει πρεμιέρα τον Αύγουστο στο Disney Plus.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • nikolas12 changed the title to Star Wars: Ahsoka (2023- )

  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5756 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τρομερό trailer! Νομίζω ότι υπάρχει σοβαρή προοπτική να είναι η καλύτερη σειρά Star Wars που έχουμε δεί μέχρι τώρα! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32730
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  151
  • Reputation:   792
  • Achievement Points:  189
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τα σπάει το trailer! Προβλέπω τρομερό ανταγωνισμό με το Mandalorian για την καλύτερη σειρά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1350
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  664 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Η σειρά άλλαξε την ημερομηνία της διπλής πρεμιέρας από τις 23 στις 22 Αυγούστου, ενώ τα επόμενα επεισόδια θα βγάινουν κάθε Τρίτη (αντί για κάθε Τετάρτη) μέχρι τις 3 Οκτωβρίου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  378
  • Reputation:   2785
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Χθες βράδυ είδα το πρώτο επεισόδιο.  Προτείνω σε όσους δεν έχουν δει το Rebels, να το δουν καθώς υπάρχει άμεση συσχέτιση με την σειρά. Στην ουσία ακολουθεί τους ήρωες του Rebels μετά την επανάσταση. Εξαιρετικό ήταν. Επίσης εξαιρετικός ο κακός Ρέι Στήβενσον που έφυγε πρόωρα από τη ζωή και θα άξιζε να τον δούμε λίγο παραπάνω.  Το φινάλε σοκαριστικό και μας προετοιμάζει για μια υπέροχη συνέχεια. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190272
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Χτες ειχε 94% στο rotten. Σήμερα έχει 88%. Νομίζω πως είναι του 75%. Πιθανολογώ πως θα την καραγουστάρουν όσοι έχουν δει το κινούμενο Rebels. Από εκεί και πέρα όμως... :) 

 

Βλέπεται, αλλά μου αφήνει ένα τεράστιο γμτ όσον αφορά το τι θα μπορούσε να είναι. Άπειρα τα κλισέ και τα tropes που νομίζω ότι θα αρέσουν μόνο σε νεαρότερες ηλικίες που δεν τα έχουν φάει στη μάπα αρκετά για να τα βαρεθούν. Εδώ μπαίνει και η διαχρονική ατάκα του @ Kurdy Malloy  ότι τα Star Wars ήταν πάντα για μικρότερες ηλικίες. 

 

Επ'ουδενί δεν είναι Andor. Με την καμία. Μου φαίνεται κάπως καλύτερο από τις 2 πρώτες σεζόν του Mandalorian, ή έστω κάπου εκεί. Δε νομίζω να έχω δει και κάτι άλλο από όλα αυτά. (ήτοι S03 Mandalorian, Boba Fett και Obi Wan). Η φάση μου θυμίζει δεκαετία 90 όταν ξεκίνησε ο Zahn να γράφει βιβλία και η Dark Horse κόμικ. Υπάρχει υλικό εκείθε που ίσως να αξίζει τον κόπο, αλλά χάνεται στην εύλογη μετριότητα του συνόλου. (δεν μπορείς να κάνεις συνέχεια αριστουργήματα. Ούτε όλα του Alan Moore είναι εκπληκτικά, ούτε όλα των Led Zep. Ίσως μόνο περιπτώσεις τύπου Kubrik που έβγαζε ένα κάθε 5-10 χρόνια :)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Είδα το πρώτο, πάμε για το δεύτερο. Η απορία μου είναι η εξής. H Χέρα Συντούλα είκοσι χρόνια με το ίδιο τζάκετ τριγυρίζει;

 

Δεν είναι κακό, δεν είναι και Άντορ, στο επίπεδο του Μανταλόριαν. Μου αρέσει που διατηρείται το σύμπαν με αξιοπρεπή πράγματα. Δεν περιμένουμε αριστουργήματα από τα βαριά ΙΡ, Rogue One βγαίνει μόνο μια φορά (παρεμπιπτόντως το είδα με το γιο μου και το βρήκα ακόμα καλύτερο από ότι θυμόμουν).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5756 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Είδα τα 2 πρώτα επεισόδια, σίγουρα είναι αρκετά υποσχόμενο και θα συμφωνήσω σε αυτό που λέχθηκε για την σύνδεση με το Rebels. Όπως τελείωσε η συγκεκριμένη σειρά άφησε ερωτήματα και ανοιχτά κεφάλαια τα οπόια όπως όλα δείχνουν θα πάρουν απαντήσεις στο Ahsoka. Αναμένω με τεράστιο ενδιαφέρον τη συνέχεια και θα επανέλθω.

Επεξεργασία από Hayate
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190272
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Είμαι στο 11:24 του S01E03 και έχω να δηλώσω ότι πονάνε τα μυαλά μου. 2 σκηνές μέχρι στιγμής, η μια πιο αθλια απο την αλλη.

22:22 το έβαλα να παίζει σε ταχύτητα x1,5. Βελτιώθηκε στο ρυθμό, όχι στην ουσία :)

 

τέλος του επεισοδίου. μαύρο χάλι :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1350
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  664 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Βγήκε το 4ο επεισόδιο και έχω να πω οτι είναι το καλύτερο μέχρι τώρα από άποψη πλοκής και όχι μόνο. Γενικά έχει και λιγότερα προβλήματα από όσα είχε η σειρά μέχρι το 3ο επεισόδιο που την καθιστούσαν (για εμένα) άθλια από σχεδόν κάθε άποψη:out:.

 

Κάποια προβλήματα μου με την σειρά ως τώρα ήταν τα εξής: 

  • Την έβρισκα βαρετή- με προβληματική πλοκή (ενώ επίσης σπαταλούσε υπερβολική ώρα με τους χαρακτήρες να αλληλοκοιτάζονται/να περπατάνε:moutra2:)
  • Η σκηνοθεσία δεν μου πολυάρεσε, αλλά τέλος πάντων δεν μπορείς να περιμένεις την ίδια σκηνοθεσία από μια ταινία και μια σειρά.

 

Το βασικό μου θέμα με την σειρά, το οποίο δεν διορθώνεται με το 4ο επεισόδιο(και ούτε θα μπορούσε) αλλά το αγνόησα μιας και το επεισόδιο βλεπόταν κάπως/αρκετά ευχάριστα:

  • Διαφωνώ με τις επιλογές του studio για το καστ, έχοντας παρακολουθήσει τις animated σειρές που προηγούνται της σειράς. Βρίσκω τους χαρακτήρες διαφορετικούς τόσο εμφανισιακά, όσο και στην φωνή τους, ακόμα και στον χαρακτήρα τους (το οποίο πρόβλημα βέβαια έχει να κάνει με το σενάριο). Καμία σχέση με το "Rebels". Για εμένα με αυτό το αποτέλεσμα, προτιμότερο θα ήταν το sequel του "Rebels" να ήταν animation. Όχι οτι θεωρώ πως δεν θα μπορούσε να γίνει ικανοποιητικό casting για τους χαρακτήρες του "Rebels" σε live action. Φυσικά, το ιδανικό για εμένα θα ήταν να επέστρεφε η Ashley Eckstein ως Ahsoka καθώς και άλλοι ηθοποιοί από το "Rebels", για να έχουμε τουλάχιστον τις ίδιες φωνές(ενώ οι φάτσες φαντάζομαι πως δεν θα πλησίαζαν το animation λιγότερο από αυτές των ηθοποιών που παίζουν όντως στην σειρά). Παρεμπιπτόντως αυτό όντως συμβαίνει στην σειρά με τον ηθοποιό Lars Mikkelsen να επιστρέφει ως Thrawn και τον Clancy Brown να επιστρέφει ως Ryder_Azadi.

Τελός, να σημειωθεί οτι τα "The Clone Wars" και "Rebels" μου αρέσουν πολύ ως σειρές, σε περίπτωση που κάποιος νόμιζε οτι δεν μου αρέσει γενικά αυτό το franchise. Άντε μακάρι τα επόμενα επεισόδια του "Ahsoka" να συνεχίσουν τουλάχιστον εξίσου ποιοτικά με το 4ο επεισοδίο. :beer:

Επεξεργασία από spider-maniac
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190272
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Βελτιωμένο το S01E04. Λογικό που έχει την καλύτερη βαθμολογια (μέχρι στιγμής) από τα 4 επεισόδια στο imdb. (και το S01E03 την χειρότερη :) ). Υπερβολικό μεν το 9.2, αλλά οκ. Δέχομαι τη σύγκριση με τα άλλα :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  378
  • Reputation:   2785
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Καλούλι ήταν το 4ο. Ο γεροσίθ είχε το στυλ ξιφασκίας του Ντούκου έχω την εντύπωση. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32730
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  151
  • Reputation:   792
  • Achievement Points:  189
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το 4ο επεισόδιο όντως ανέβηκε σε επίπεδο και μας άφησε και με το cliffhanger στο τέλος! Η συνέχεια έπεται με αγωνία!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190272
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

S01E05

το σώου είναι για 15χρονα :) τελεία :) 

S01E06

 

Ωπ. Μια χαρά. Όλα κομπλέ μέχρι που εμφανίζονται τα χελωνονιντζάκια. Το merchandise μου μέσα :) 

 

===

Ο μακαρίτης ο Stevenson είναι εξαιρετικός στο σώου. Χωρίς αυτόν θα μιλάγαμε για φόλα πέρα έως πέρα. Dawson και Winstead είναι κλάψε με μάνα κλάψε με μια νύχτα με φεγγάρι. Sakhno και Bordizzo είναι οκ για τους ρόλους τους. Το ίδιο και η Inosanto, η οποία μου τη δίνει στα νεύρα, αλλά μάλλον ο ρόλος της στο σώου είναι να την δίνει στα νεύρα στον θεατή, οπότε μάλλον κάνει κάτι καλά. Για τον Hayden Christensen, τι να πω? :) Η απορία ήταν, είναι και παραμένει τι του βρήκαν και του έδωσαν τον ρόλο το 2002. Από εκεί και πέρα ο τυπάς έχει μια καριέρα του στυλ Billy Dee Williams. "έτυχε να παίξω σε ένα Star Wars, θα βγάζω ό,τι λεφτά μπορώ από αυτό το συμβάν μέχρι να πεθάνω" :) 

Με ξαφνιάζει που βλέπω ψηλές βαθμολογίες για το S01E05 στο imdb. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι τα 10χρονα του 2002, έχουν καλές αναμνήσεις από εκείνες τις ταινίες και τώρα στα 30κάτι τους, βλέπουν με μια χ συμπάθεια τον Christensen. Σκέφτομαι πως έβλεπα με συμπάθεια τον Πιλάβιο (Παραμυθάς) ή τον Πιατά (Πίκος Απίκος), οπότε πάσο. Βέβαια και ο Παραμυθάς και η Φρουτοπία ήταν και είναι κλάσεις ανώτερα από τα Star Wars I-III :D Αλλά νταξ. Δεν θα κάνω πιρουέτες πάνω στις αναμνήσεις των ημιενήλικων :D 

===

Εκτιμήσεις? (γιατί θα πάθω κάτιτις άμα δεν πω την αποψάρα μου :D ) Στο 8ο επεισόδιο θα γυρίσουν όλοι στον κανονικό γαλαξία. Προφανέστατα και δεν θα καθαρίσουν τον Thrawn αφού τον στήνουν για τον "Darth Vader" των επόμενων σεζόν. Την Sakhno την έχουν στήσει για φαντασιώσεις. Μάλλον δεν θα την καθαρίσουν. Δίνω 50-50 όμως για το αν θα συνεχίσει να είναι με τους κακούς για ένα χ χρονικό διάστημα (μέχρι να δει το φως το αληθινό) ή αν θα πάει με τους καλούς, έχοντας όμως έναν διφορούμενο ρόλο. Η νίκη των καλών θα είναι επιπέδου "κατορθώσαμε να γυρίσουμε στον γαλαξία μας ώστε να την φέρουμε στους κακούς στο μέλλον". Και ή σε αυτή ή στην επόμενη σεζόν θα δούμε τους Συγκλητικούς ή να αποδεικνύονται πρόθυμοι σύμμαχοι του Thrawn ή να κάνουν spectacular fails στις αποφάσεις τους. 

Τώρα που βλέπω τι έγραψα, μου φαίνεται πως τα ερωτήματα είναι του στυλ "θα ακολουθήσουν αυτό το κλισέ ή το άλλο κλισέ?" :D 

Σε δεύτερη σκέψη μπορεί ο κόσμος να γουστάρει τον Christensen (και κατ'επέκταση το σώου) διότι γούσταρε τα κινούμενα. Δεν τα έχω δει, αλλά είναι έντονη η εντύπωσή μου (από κάποιες περιλήψεις των κινουμένων που έχω δει) ότι είναι πολύ πιστά σε αυτά. 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4251
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

7 ώρες πριν, germanicus είπε:

Αλλά νταξ. Δεν θα κάνω πιρουέτες πάνω στις αναμνήσεις των ημιενήλικων :D 

:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Αν δεν βοηθήσουν στην κατάσταση κάτι απίθανα λούτρινα σε έναν ακόμα πιο απίθανο πλανήτη, δε γυρίζεται κάτι σε αυτό το franchise; O Ezra μου φάνηκε έτοιμος να αρχίσει να τραγουδάει και από πίσω να βγει μπαλέτο Μπόλιγουντ αλλά ΟΚ μπορεί απλά να μην είμαστε εξοικειωμένοι στο πολυπληθέστερο πλέον έθνος του πλανήτη. Επίσης πειράζει που πλέον έχω αρχίσει να μπερδεύω τα αδέρφια Μίκελσεν, ειδικά εάν είναι μπλε;

 

Που πάει η σειρά; Προφανώς και θα γυρίσουμε όλοι πίσω αγαπημένοι (έχουμε και τα φαλαινοταξί νο προμπ), σχεδόν βρίσκω δεδομένα όσα αναφέρει ο τζερμ, κρατάμε και μία σημείωση γιατί προς το παρόν δεν είναι σαφές από που πήρε το όνομά της η σειρά, μήπως και κάνει κάτι συγκλονιστικό ο ομώνυμος χαρακτήρας. Μέχρι στιγμής η σειρά έπρεπε να λέγεται SW:Rebels - The live actions series. Αλλά δεν πρέπει να έχει ξαναϋπάρξει στην ιστορία σειρά από την οποία ο πρωταγωνιστής δεν εμφανίστηκε ολόκληρο επεισόδιο και δεν έλειψε σε κανέναν. Άρα κάτι κουλό περιμένουμε να κάνει. Εγώ το βλέπω ευχάριστα, με έχει κουράσει λίγο η συννεφιά. Υπάρχουν "σκοτεινές" σειρές με λιακάδα, δε δίνουμε darker tone με διαρκή συννεφιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δε συνηθίζω να κάνω κριτική από τα πρώτα επεισόδια, αλλά έχω δει τα τρία πρώτα και λίγο από το τέταρτο και παρ' ότι μου είπαν ότι πιο μετά ανεβαίνει, δεν είμαι καθόλου ενθουσιασμένος. Βλέπω μια ανακύκλωση θεμάτων σε κάθε επεισόδιο και όχι τόσο ενδιαφέροντες χαρακτήρες, μόνο ο Ray Stevenson φαίνεται πραγματικά πολύ καλός και μυστηριώδης. Ελπίζω στα υπόλοιπα να ανέβει κάπως :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

7o επεισόδιο. Υλικό για 25' μαξ το τράβηξαν στα 40. Επειδή πρέπει να κλείσει σεζόν, είμαι κατά 90% σίγουρος τι θα δούμε στο τελευταίο, ευτυχώς είχε ένα πλοτ τουΐστ και είμαι περίεργος να δω την εξέλιξη του Μπέιλαν Σκολ. Αυτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

7 hours ago, Kurdy Malloy said:

ευτυχώς είχε ένα πλοτ τουΐστ και είμαι περίεργος να δω την εξέλιξη του Μπέιλαν Σκολ. Αυτά.


IMG_1647.thumb.webp.7bff88b779f434fb10f92bf3c0acfb04.webp
 

:lol:

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  378
  • Reputation:   2785
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μπα! Βλέπω τον Μπέιλαν να κάνει το coming out και να βγάζει τον Τζεντάι από μέσα του...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Όπως όλοι προσπαθώ κι εγώ να βρω ποιος θα γίνει ο Snoke. Προφανώς όλες αυτές οι σειρές σιγά σιγά θα μετατραπούν σε Rise of the Snoke, αλλά έχω την εντύπωση ότι ακόμα είμαστε νωρίς στο Saga. Δεν το αποκλείω, μέχρι στιγμής είναι ο πλέον υποψήφιος, λόγω φύλλου, ράτσας και Jedi background.

 

Να γυρίσει πίσω στο φως, το αποκλείω είναι απολύτως συνειδητοποιημένος σε ότι έχει στο μυαλό του. Κρίμα βέβαια που πέθανε ο Στήβενσον, ανεβάζει επίπεδο κάθε φορά που είναι στην οθόνη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190272
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

@ Kurdy Malloy Καραϊσχύει ότι ο Στήβενσον ανεβάζει κάθε σκηνή. Όλοι οι άλλοι.... :) Απορία. Του γιου σου πως του φαίνεται? Δέχομαι ότι εγώ, εσύ, οι υπόλοιποι είμαστε στην πραγματικότητα εκτός target group και το βλέπουμε καθαρά διότι κάποτε περάσαμε υπέροχα με την αρχική τριλογία (ή γενικώς με ό,τι είδαμε μικρότεροι). Αυτός, που είναι και το πραγματικό target group?

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Ο γιος μου είναι γενιά του τικ τοκ και δεν μπορεί να δει δραματική σειρά. Θα τα δει κάποια στιγμή όλα μαζί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190272
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ο μον Ντιέ! Κιελ ντεκαντάνς!

 

πόσο καιρό σου πήρε για να το χωνέψεις? :D αν το έχεις χωνέψει :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Ζω με αυτό. Πέρσι έλεγα το Youtube αποβλάκωση. Φέτος που άρχισε το Tik tok θεωρώ το Youtube Κουροσάβα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1350
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  664 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

S1 E8:

Ένα ικανοποιητικό φινάλε μιας συνολικά μέτριας σειράς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190272
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Είδα και το S01E08

 

MV5BMDk2YjNiOTMtMTVjZi00MTU2LTlhZmMtMjNiZTBkNWViYWRhXkEyXkFqcGdeQXVyNTA4NzExMDg@._V1_.jpg

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5756 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ολοκλήρωσα τη σειρά.  Σίγουρα κατώτερο των προσδοκιών, αν και το φινάλε και κάποια άλλα επεισόδια ήταν αρκετά καλά. Ουσιαστικά είδαμε το sequel των Rebels και είναι άξιο απορίας γιατί ονομάστηκε Ahsoka. Γενικά είναι μια σειρά που χτίζει για τη συνέχεια του franchise και έχει δώσει βάση για συζητήσεις μεταξύ των φανς σχετικά με την περαιτέρω πορεία αρκετών από τους χαρακτήρες. Το internet έχει κατακλυστεί απο διάφορες θεωρίες και το τι θα επαληθευτεί και τι όχι ο χρόνος θα δείξει.  Εάν αυτός ήταν ο σκοπός της σειράς τότε έχει πετύχει πλήρως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το είδα και εγώ και δε μπορώ να πω ότι το βρήκα κάτι παραπάνω από μέτριο αν και είχε κάποιες εκλάμψεις. Η σειρά δεν αφορά ακριβώς την Ahsoka αλλά περισσότερο είναι μια συνέχεια του Rebels αρκετά χρόνια μετά το τέλος της animated σειράς. Η ιστορία αν και δεν είναι ιδιαίτερα πολύπλοκη κάπως χάνεται με τους χαρακτήρες και τα twists που έχει και πιστεύω ότι για αυτό ο ρυθμός της ήταν κάπως διακεκομμένος. Από εκεί και μετά ο Ray Stevenson ήταν φανταστικός στο ρόλο του, αλλά κανένας άλλος από τους πρωταγωνιστές δε μου έμεινε με την ερμηνεία του, ούτε καν η Rosario Dawson. Νομίζω κάτι έλειψε σε αυτή τη σειρά για να γίνει καλύτερη, η δράση ήταν μια χαρά, αλλά η ιστορία και το σενάριο ήθελαν κάτι παραπάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.