Μετάβαση στο περιεχόμενο

germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8469
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Νομίζω πως είναι η πρώτη φορά που τυχαίνει να γίνει review κάποιου τεύχους και να ακολουθήσουν και άλλες καταχωρήσεις πριν ανέβει το εξώφυλλο του 2398. :P Το είδαμε κι αυτό! :cheers5:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Οι ιστορίες που ανέφερε παραπάνω ο :DJO: είναι οι ακόλουθες:

 

1. Τρία Παπιά κι Ένας Κροκόδειλος

2. Το Κουτί

3. Ο Παιδικός Φίλος

4. Ασήκωτο Δώρο

 

Υ.Γ. Τα εξώφυλλα & οπισθόφυλλα των τόμων που υπάρχουν στην καταχώρηση 1181 δεν έχουν μεταφερθεί ακόμα στην παρουσίαση... :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4627 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τ Ε Υ Χ Α Ρ Α:blob3: :blob3: :blob3:Τ Ε Υ Χ Α Ρ Α

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4627 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μίκυ Μάους: #2399

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

 

1) Η συντέλεια του κόσμου.

Ο σκρουτζ θέλει να ρευστοποιήσει την καταστροφολογία της 21-12-2012. Φανταστική ιστορία.

9,5/10

 

2) Ευτυχία είναι...

O Φέθρυ λατρεύει το αυτοκίνητο του.Η ιστορία δεν περιέχει καθόλου γραπτό κείμενο και το τέλος της είναι κάπως απρόσμενο, εμπεριέχοντας ίσως και κάποιο μήνυμα...

7,5/10

 

3)Το στέκι.

Ο Μόρτυ και ο Φέρντυ ψάχνουν νέο στέκι. Έτσι κι έτσι.

7/10

 

 

Το τεύχος περιλαμβάνει αθρθάκια με τις «προβλέψεις» και το «ωροσκόπιο» των Μάγια καθώς και αντίστοιχα «παιχνίδια».

 

Βαθμολογία τεύχους: 8,5/10

Πρόταση: Άμεση αγορά :blob3:

:holidays3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Καταρχήν θα ήθελα να πω, πως το σημερινό Μίκυ Μάους, είναι πάρα μα πάρα μα πάρα, πολύ καλό.Απ' όλες τις απόψεις.Από θέμα εξωφύλλου, από θέμα ιστοριών, από θέμα, σουντόκου και άρθρων, που ακολουθούν το πνεύμα της κύριας ιστορίας.Επίσης, πολύ καλό και το ενημερωτικό άρθρο σχετικά με την βράβευση του Χρήστου Τερζόπουλου, στο οποίο δημοσίευσαν και την σχετική φωτογραφία.Συγχαρητήρια λοιπόν και στον Χρήστο Τερζόπουλο, που εδώ και 45 χρόνια, χωρίς καμία διακοπή μας προσφέρει μια ευχάριστη νότα στην ψυχαγωγία μας, αλλά και στο επιτελείο του, που χωρίς αυτό δεν θα μπορούσαμε να απολαμβάνουμε τα αγαπημένα μας κόμικς.Κάποια πράγματα πρέπει να τα αναγνωρίζουμε, άσχετα με το αν ασκούμε κριτική στο περιεχόμενο, του είδους κόμικ που μας προσφέρουν.Αυτό δεν αναιρεί ούτε την πολύχρονη προσπάθεια τους, ούτε ότι μας προσφέρουν τα φθηνότερα κόμικς εν Ελλάδι.Εύχομαι λοιπόν καλή συνέχεια σε αυτό που κάνουν και συγχαρητήρια για τις πολύ καλές επιλογές και για την γενική βελτίωση των όλων των περιοδικών τους, που είναι αρκετά εμφανής από το 2010 και μετά.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25248
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   443
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4366 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Συνήθως δεν παίρνω Μίκυ μάους αλλά διάβασα τα σχόλια εδώ και είπα να το πάρω. Όσον αφορά την πρώτη ιστορία, έχω δει καλύτερες στο ΜΜ, εννοώ... θα μπορούσαν να είχαν βγάλει πιο πολύ γέλιο από την ιστορία. Η δεύτερη μάρεσε αλλά δεν την κατάλαβα. Η τρίτη κάπως μάπα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4942 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εντάξει! Χωρίς πλάκα! Το ΜΜ έχει την καλύτερη σχέση τιμής-απόλαυσης ιστοριών ever, από όλα τα περιοδικά disney μαζί! Παίρνεις το τευχάκι σου, το καταευχαριστιέσαι, σκας χαμόγελο όποτε το φέρνεις στη μνήμη σου και σου περνάει και όμορφα μηνύματα! Μπράβο και ευχαριστώ ρε Τερζο! Χορταστικό τεύχος με μεγάλη όμορφη ιστορία που μπλέκει την ιστορία με την επιστημονική φαντασία και την οικολογία φυσικά, με ατάκτες που δίνουν και παίρνουν. Η δεύτερη ιστορία με εξέπληξε ευχάριστα! Αν και το σχέδιο δεν είναι το αγαπημένο μου, μια "βουβή" ιστορία, τόσο παραστατική με επίσης ωραίο μήνυμα και γέλιο στο τέλος, αξίζει, και μένει και χαραγμένη στο μυαλό να σου φωνάζει χωρίς να έχει ένα μπαλονάκι!! Η τρίτη, εε ντάξει, μη τα θέλουμε και όλα δικά μας, καλούτσικη, αλλά το στυλ teenage beverly hills δεν είναι το αγαπημένο μου! :P

 

:best: μια πολύ καλή επένδυση του 1,5 ευρώ! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15467
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5005 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Καταρχήν θα ήθελα να πω, πως το σημερινό Μίκυ Μάους, είναι πάρα μα πάρα μα πάρα, πολύ καλό.Απ' όλες τις απόψεις.Από θέμα εξωφύλλου, από θέμα ιστοριών, από θέμα, σουντόκου και άρθρων, που ακολουθούν το πνεύμα της κύριας ιστορίας.Επίσης, πολύ καλό και το ενημερωτικό άρθρο σχετικά με την βράβευση του Χρήστου Τερζόπουλου, στο οποίο δημοσίευσαν και την σχετική φωτογραφία.Συγχαρητήρια λοιπόν και στον Χρήστο Τερζόπουλο, που εδώ και 45 χρόνια, χωρίς καμία διακοπή μας προσφέρει μια ευχάριστη νότα στην ψυχαγωγία μας, αλλά και στο επιτελείο του, που χωρίς αυτό δεν θα μπορούσαμε να απολαμβάνουμε τα αγαπημένα μας κόμικς.Κάποια πράγματα πρέπει να τα αναγνωρίζουμε, άσχετα με το αν ασκούμε κριτική στο περιεχόμενο, του είδους κόμικ που μας προσφέρουν.Αυτό δεν αναιρεί ούτε την πολύχρονη προσπάθεια τους, ούτε ότι μας προσφέρουν τα φθηνότερα κόμικς εν Ελλάδι.Εύχομαι λοιπόν καλή συνέχεια σε αυτό που κάνουν και συγχαρητήρια για τις πολύ καλές επιλογές και για την γενική βελτίωση των όλων των περιοδικών τους, που είναι αρκετά εμφανής από το 2010 και μετά.

 

:beer:

 

Μια μικρή διορθωσούλα: Τα 45 χρόνια έκδοσης του Μίκυ Μάους οφείλονται εν μέρει στον Χρήστο Τερζόπουλο καθώς όταν άρχισε να εκδίδεται το περιοδικό ο Χρήστος πρέπει να ήταν γύρω στα 15! Η αρχή γι'αυτή την καταπληκτική πορεία οφείλεται στον πατέρα του Ευάγγελο εξ ου και το χαρακτηριστικό logo στο εξώφυλλο των πρώτων 139 τευχών Μίκυ Μάους Ε.Χ.ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΕΚΔΟΤΙΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Α.Ε.

 

Να σημειώσω επί της ευκαιρίας ότι συνέπεσε με την περίοδο αυτή της βράβευσης του Τερζό για την εκδοτική του πορεία και ειδικά για το ρεκόρ τευχών και ετών κυκλοφορίας του Μίκυ Μάους στην Ελλάδα, να έχω φτάσει αισίως τα 905 τεύχη του περιοδικού στη συλλογή μου. Έχω ακόμη δρόμο αλλά στο κυνήγι των παλαιών τευχών βρίσκεται η μαγεία!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121010
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μίκυ Μάους: #2399

 

 

1) Η συντέλεια του κόσμου.

Ο σκρουτζ θέλει να ρευστοποιήσει την καταστροφολογία της 21-12-2012. Φανταστική ιστορία.

9,5/10

 

2) Ευτυχία είναι...

O Φέθρυ λατρεύει το αυτοκίνητο του.Η ιστορία δεν περιέχει καθόλου γραπτό κείμενο και το τέλος της είναι κάπως απρόσμενο, εμπεριέχοντας ίσως και κάποιο μήνυμα...

7,5/10

 

3)Το στέκι.

Ο Μόρτυ και ο Φέρντυ ψάχνουν νέο στέκι. Έτσι κι έτσι.

7/10

 

 

Το τεύχος περιλαμβάνει αθρθάκια με τις «προβλέψεις» και το «ωροσκόπιο» των Μάγια καθώς και αντίστοιχα «παιχνίδια».

 

Βαθμολογία τεύχους: 8,5/10

Πρόταση: Άμεση αγορά :blob3:

 

Προσυπογράφω! :best:

 

 

ΚΡΥΦΟ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ΡΗΒΙΟΥ ΤΟΥ ΜΜ2399!!!

 

+10 GC Points σε όσους άνοιξαν το σπόιλερ τούτο! :hop:

 

Επικαιρότητα - Βραβείο Ντίσνεϋ για τον Τερζό! :wow: 10'''/10! :clap2:

ΣΜΝ - Η Συντέλεια Του Κόσμου Ο ΟΡΙΣΜΟΣ της επικά τζαμάτης ιστορίας, από τις καλύτερες φετινές και χαλαρά υποψήφια για την καλύτερη ιστορία κόμικ που φτιάχτηκε για το 2012! 11/10!!!!! :yahoo: +Μπράντυ :hug2:

Ανεξήγητα Μυστήρια Οι προβλέψεις των Μάγια, τα Αξιοπερίεργά τους, σπαζοκεφαλιές και το επικό ωροσκόπιό τους!

Φέθρυ - Ευτυχία Είναι... Βουκουλικό mindf**k! :div: 8.9/10! Η μηδαμινή διαφορά του είναι και του φαίνεσθαι!

Μόρτυ & Φέρντυ - Το Στέκι Ανέμελη ιστοριούλα με τα ποντικοανίψια να ψάχνουν για νέο στέκι για την τάξη τους κτλπ. 7.25/10

 

 

10'/10 & MUST HAVE τευχάκι!!!!! Ακόμη κι αν δε διαβάζετε Disney!!!!!!!!!! :giati:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4627 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Όσοι έχουμε λογαριασμό στο Inducks, να μην ξεχάσουμε να βάλουμε ένα 10αρακι στη 1η ιστορία. Μιλάμε για αριστούργημα. :spidey_yeah_that:

 

Όσοι δεν έχουν πάρει ακόμα το τεύχος, ας τρέξουν. Εγγύηση γέλιου λέμε. Θα το ευχαριστηθείτε. :best:

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Κορυφαίο τεύχος! Btw μου φαίνεται περίεργο να βλέπω σε δύο διαφορετικά περιοδικά δύο ίδιες ιστορίες. :P Η ιστορία με τους Μάγια είναι από τις καλύτερες πρόσφατες ιστορίες Ιταλών δημιουργών και σίγουρα μία από τις πιο καλές του Καβατσάνο!

Γέλασα πολύ στο σημείο που ο Λούντβιχ διάβαζε τις επιγραφές των Μάγια και τις εξηγούσε στον Ντόναλντ, ο οποίος σχολιάζει "Νομίζω ότι είναι σαφές!" :lmao:

 

Σχεδόν όλο το αφιέρωμα για τους Μάγια είναι παρμένο από το αντίστοιχο τεύχος του Topolino. Τα "ζώδια" πάντως είναι ακριβώς copy-paste! Όχι ότι έχει μεγάλη σημασία, αλλά το αναφέρω! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Το έχω το τεύχος αλλά περιμένω να τελειώσω τα Bone που τα πήρα από την αρχή και είμαι στον τόμο 8.

 

Αρε ιταλική σχολή, έχεις φύγει χιλιόμετρα μπροστά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ε, ναι το ΜΜ είναι πια ultra-hyper-top έκδοση. Μιλάμε είναι τεύχος προς τεύχος εξαίρετο. Η βραύευση ήρθε στην πιο καλή περίοδο του περιοδικού.

 

Βεβαια εντάξει, όσον αφορά το τελευταίο τέυχος, εγώ δεν ενθουσιάστηκα τόσο με την πρώτη ιστορία, όσο με την δεύτερη. Εκτός του οτι ο Φατσίνι είναι μέσα στους τρείς αγαπημένους μου Ιταλούς, το συγκεκριμένο βουβό εργάκι ήταν ανεπανάληπτο. Πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό μια ιστορία Ντίσνευ με έκανε να βγάλω επιφώνημα έκπληξης (και ίσως θλίψης) με το τελείωμά της. 9 στα 10.

 

Η ιστορία με τους Μάγιας ήταν χορταστική, αλλά όχι κάτι το ούλτρα φοβερό. Καταπληκτικός Καβατσάνο όπως πάντα, όμορφος χρωματισμός, ωραία υπόθεση. 7,5 στα 10.

 

Το ''Στεκι'' το είχα ξαναδιαβάσει και, αν και ο συγκεκριμένος σχεδιαστής (-τρια; ) δεν μου πολυαρέσει, η συγκεκριμένη είναι από τις αγαπημένες μου ιστορίες. Πολύ ρεαλιστική και εφηβική και αστεία. 7,9 στα 10.

 

Συμπέρασμα, μαζί με τα χαβαλετζίδικα αρθράκια, τευχάκι-διαμάντι. Τρέχτε!

 

Για τον επόμενο μήνα ποντάρω ''Ο Μίκυ και ο πλανήτης Τ''.

 

Ενταξει, δεν πιστεύω πραγματικά οτι θα μπεί, αλλά ο Τερζό μας ακούει (κάποιος ειχε πει τον προηγουμενο μηνα πως θελει ιστορίες με τον Θείο Σκρουτζ) οπότε κάνω δέηση. :P

 

Αν κατι θα άλλαζα στις Τερζοπουλιανές εκδόσεις είναι τον όγκο των μηνιαίων περιοδικών. Θα γούσταρα πολύ μηνιαίες εκδόσεις στα πρότυπα των αντίστοιχων Γαλλικών Super Picsou geant και Mickey parade geant! Χειρότερο χαρτί, αλλά μια τρακοσαριά σελίδες για χόρταση, με πεντ-εξι μεγάλες ιστορίες και εξτρα πληροφορίες για τους δημιουργούς της. Και σχετικά φθηνά για τον όγκο που προσφέρουν. Ειδικά το Picsou Geant είναι περίπου σαν τα ελληνικά ''ΓΙΓΑΣ'' σε μέγεθος. Αγοράζεις ένα και το διαβάζεις για όλο το μήνα. Εδώ αγοράζεις ένα Ντοναλντ και το ξεπετάς σε τρία λεπτά.

 

Αλλά εντάξει, ας μην είμαστε άπληστοι. Εξ' άλλου: 4 επί 1 μικυ μάους το μήνα επί 100 σελίδες έχουμε 400 και καμιά φορά 500 σελίδες το μήνα με τέλειο χαρτί, απίθανες ιστορίες και λίιιιιγο πιο ακριβό από ενα Mickey Parade που είναι σε μέγεθος Ντοναλντ και κανει 4 ευρώ για 300 σελίδες. Ασε που οι τιμές εκεί και εδώ είναι αναγκαστικά διαφορετικές λόγω οικονομικής κατάστασης.

Επεξεργασία από Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15467
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5005 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αλλά εντάξει, ας μην είμαστε άπληστοι. Εξ' άλλου: 4 επί 1 μικυ μάους το μήνα επί 100 σελίδες έχουμε 400 και καμιά φορά 500 σελίδες το μήνα με τέλειο χαρτί, απίθανες ιστορίες και λίιιιιγο πιο ακριβό από ενα Mickey Parade που είναι σε μέγεθος Ντοναλντ και κανει 4 ευρώ για 300 σελίδες. Ασε που οι τιμές εκεί και εδώ είναι αναγκαστικά διαφορετικές λόγω οικονομικής κατάστασης.

 

:confuse: :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4627 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

(κάποιος ειχε πει τον προηγουμενο μηνα πως θελει ιστορίες με τον Θείο Σκρουτζ)

:devil::nek::devil:

Τον επόμενο μήνα θέλω πράκτορα ντακ... :P

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4724 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εμένα μου αρέσει όταν υπάρχει πληθώρα ιστοριών! Δηλαδή όταν πετάνε μέσα σε ένα τευχος διάφορους χαρακτήρες! Ειτε από ποντίκια είτε από παπιά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το Mickey Parade Geant, Χρίστο, κυκλοφορεί (πάνω-κάτω) μία φορά το τρίμηνο. :oops:

 

Και το Picsou είναι ως επί το πλείστον γεμάτο χαζά reviews για παιχνίδια, άθλια μη-Ντίσνεϋ κόμικς, ανέκδοτα και άλλες χαζαμάρες. Και κάνει όλη την ώρα επανεκδόσεις! Το ΚΟΜΙΞ είναι κατά πολύ ανώτερό του. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4702 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Το Mickey Parade Geant, Χρίστο, κυκλοφορεί (πάνω-κάτω) μία φορά το τρίμηνο. :oops:

 

Και το Picsou είναι ως επί το πλείστον γεμάτο χαζά reviews για παιχνίδια, άθλια μη-Ντίσνεϋ κόμικς, ανέκδοτα και άλλες χαζαμάρες. Και κάνει όλη την ώρα επανεκδόσεις! Το ΚΟΜΙΞ είναι κατά πολύ ανώτερό του. ;)

Το Mickey Parade Geant, Χρίστο, κυκλοφορεί (πάνω-κάτω) μία φορά το τρίμηνο. :oops:

 

Και το Picsou είναι ως επί το πλείστον γεμάτο χαζά reviews για παιχνίδια, άθλια μη-Ντίσνεϋ κόμικς, ανέκδοτα και άλλες χαζαμάρες. Και κάνει όλη την ώρα επανεκδόσεις! Το ΚΟΜΙΞ είναι κατά πολύ ανώτερό του. ;)

 

Το σκέτο Picsou όμως? :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

My Bad. Sorry. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το σκέτο Picsou όμως? :P

 

Γι' αυτό έλεγα, τώρα παρατήρησα πως ο Χρίστος αναφερόταν στο Super Picsou, το οποίο πάλι είναι μετριότατο περιοδικό...! :P Το Mickey Parade Geant είναι ΠΟΛΥ καλό, απλά ήθελα να τονίσω την συχνότητά του. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4627 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πoιος έχει τα περισσότερα Μίκυ Mάους στο φόρουμ; Υπάρχει κάποιος που τα έχει όλα;index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=42537

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πoιος έχει τα περισσότερα Μίκυ Mάους στο φόρουμ; Υπάρχει κάποιος που τα έχει όλα;index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=42537

 

Εγώ έχω 418 στα 2394. Το καλό είναι πως μέσα σε αυτά, έχω και κάποια πάρα πολύ παλιά τεύχη (π.χ. 101, 260 etc). :P

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ξαναρχίσω μετά από τόσα καλά λόγια που διαβάζω πάντως. XD

Επεξεργασία από Christaras
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4702 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Πoιος έχει τα περισσότερα Μίκυ Mάους στο φόρουμ; Υπάρχει κάποιος που τα έχει όλα;index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=42537

 

Πολλοί! ;) Πχ jval

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15467
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5005 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πoιος έχει τα περισσότερα Μίκυ Mάους στο φόρουμ; Υπάρχει κάποιος που τα έχει όλα;index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=42537

 

Πολλοί! ;) Πχ jval

 

Χαχαχαχα, σωστός ο Άγγελος!!! Κι εγώ ευελπιστώ κάποια μέρα να του μοιάσω, αλλά θέλω πολλά ψωμιά ακόμη...ή μάλλον τι ψωμιά, φούρνους θέλω!!!

Πάντως χωρίς την πολύτιμη βοήθειά του δεν υπήρχε περίπτωση να βρω πολλά από τα τεύχη που έχω!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39534
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5067 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ακόμα ένα εξαιρετικό τεύχος.

 

Η πρώτη ιστορία είναι από τις καλύτερες που έχουν μπει στο Μίκυ Μάους φέτος (το λέω για πολλές ιστορίες τον τελευταίο καιρό :P). Πολύ όμορφα σχεδιασμένη με ζωηρά χρώματα, καλή πλοκή που πάρει ένα βήμα παραπέρα το θέμα της Συντέλειας και πολύ γέλιο! :D

 

Η βουβή ιστορία επίσης ήταν καταπληκτική. Ο Faccini παλιότερα δεν μου άρεσε, αλλά τους τελευταίους μήνες έχει ανέβει πολύ στην εκτίμηση μου. Με αυτή την ιστορία απογειώθηκε. Το σχέδιο του είναι το μόνο μέσο για να πει την ιστορία του και ευτυχώς που δεν είχε λόγια. Θυμάμαι ότι το ΜΜ είχε δημοσιεύσει μια βουβή του ίδιου (τότε που δημοσίευσε και τις ιστορίες βασισμένες σε καρτούν).

 

Η τελευταία ήταν μια καλούτσικη ιστορία με τους Μόρτυ και Φέρντυ. Τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά είναι αναπάντεχα καλή για τελευταία ιστορία (που συνήθως είναι οι χειρότερες).

 

9+/10 γιατί οι πρώτες δύο ιστορίες είναι υπέροχες, έχει ωραία κείμενα και ένα σχετικά με την βράβευση! :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τον επόμενο μήνα θέλω πράκτορα ντακ... :P

 

Τι θα έλεγες για Λονδινο 2012? :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4627 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

# 2400 preview

 

 

1) Αγροκήματα στην πόλη

 

2) 0 χ 0

 

3) Η συμμορία των συγγραφέων

 

Το τεύχος περιλαμβάνει 4 σελίδες με καταπληκτικά εγκυκλοπαιδικά αρθράκια περιβαλλοντικού περιεχομένου. Φαίνεται ότι από εδώ και εμπρός, θα έχουμε συχνά (αν όχι πάντα) αρθράκια που θα σχετίζονται με την πρώτη ιστορία. :blob3:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

037.gifΩραιότατο, φρεσκότατο Μίκυ Μάους. Σπαρταράει και είναι με ποιότητα. post-5259-1223477135.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121010
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Another komic :best:

 

Πάμε και λίγο πιο αναλυτικά:

 

2400 (στρογγυλό!)

 

ΣΜΝ - Αγροκτήματα Στην Πόλη Η εταιρεία οπωροκηπευτικών του Σκρουτζ, όπως και του Ρόμπαξ, πάει φούντο εξαιτίας της λαϊκής. Τότε ο Σκρούτζι πάει και βάζει σε εφαρμογή ένα επικό σχέδιο και τον ακολουθεί και ο Ρόμπαξ με αποτέλεσμα μετά να πλήττεται η λαϊκή, στην οποία είναι πωλήτρια και η Γιαγιά Ντακ. Το τέλος τα σπάει. :) Υπέροχη ιστορία, 9.8/10!

Φυσικό Περιβάλλον - Τα Πιο Παράξενα Του Κόσμου :cool: τετρασέλιδο με ακριβώς αυτό που λέει!

Game Review: Kingdom Hearts 3D :cool:

Κύρος - Ο Πολυμήχανος (x3) Θεότρελες εφευρέσεις του Κύρου. Καλή, πολύ καλή, αφασία. Overall 6+/10

Αξιοπερίεργα Η Ελλάδα έχει 2.000 νησιά, από τα οποία κατοικούνται μόνο τα 170!

Ανέκδοτα Τι λέει το α στο @;

 

Φιλαράκι θες κούρεμα!

 

Τζούνιορ Ντακ - 0x0=0 Υπέροχη ιστορία, βλέπουμε πως πήρε ο Παντάξιος τη θέση του υπηρέτη/δεξιού χεριού του Σκρουτζ πριν πολλάαα χρόνια! 9.5/10!

Μαύρος Πητ - Η Συμμορία Των Συγγραφέων Ο Πητ δραπετεύει από τη φυλακή, πηγαίνει στο αεροδρόμιο και παίρνει τη θέση του καθηγητή/συγγραφέα Φιλόνομου Καταπέλτη. Το αποτέλεσμα είναι να βρεθεί κύριος ομιλητής σε συνέδριο αστυνομικής λογοτεχνίας! Έπικ! :lmao: 8.7/10!

 

Overall, το τσιμπάτε και το απολαμβάνετε, ένα 9.25/10 από εμέ! :holidays2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25248
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   443
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4366 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Ξέρεις πως το μίκυ μάους είναι καλό όταν σου αρέσει ακόμα και η ιστορία τζούνιορ ντακ... τα ανέκδοτα ελεϊνά όπως πάντα αλλά πάντως τέλειο τεύχος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33638
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ανέκδοτα Τι λέει το α στο @;

 

Φιλαράκι θες κούρεμα!

eRIR3.gif

 

 

 

Moυ τελειώνουν τα .gif :crying:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Αξιοπερίεργα Η Ελλάδα έχει 2.000 νησιά, από τα οποία κατοικούνται μόνο τα 170!

Βασικά για να είμαστε ακριβείς, να γίνει μια μικρή διορθωσούλα.Η Ελλάδα έχει περίπου 2500 νησιά, εκ των οποίων τα 165 κατοικούνται.(Και μάλιστα ο αριθμός των κατοικημέων νησιών πρέπει να έχει μειωθεί κι άλλο, απλώς δεν ανανέωσαν ακόμη τους αριθμούς).Κατά πάσα πιθανότητα γύρω στα 130 νησιά, είναι σήμερα κατοικημένα. ;)

Επεξεργασία από Quackmore
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.