Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυγουστιάτικη ΜΠΥΡΑ [ Παρασκευή 31 Αυγούστου ]


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64371
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Τελικά ήρθαν οι (με την σειρά όπως κάθονταν) : nickDeli, YOSHIMITSU, kolotoubas, bonadrug(+1), eurostratos, esperos, Valvinos, kapelakis, NetGhost, GERAKOMATHS, Ion13, dionik, GreekComicFan, Valtasar, ftsgr(+1)

 

Επεσε πολύ γέλιο, πολύ μπύρα, καλό φαί (με καμμάτια γουρουνόπουλο, αλλαντικά κ.λ.π.) και φυσικά ατέλειωτα πειράγματα....

Στιγμές:

- Τηλεφώνησε ο alagt και ανέλαβε την ευθύνη για την έκρηξη (που εντελώς τυχαία δεν πυροδοτήθηκε) :lol:

- Κρίσιμη στιγμή όταν ήρθαν οι πιατέλες με τα αλλαντικά και το γουρουνόπουλο που συντονίσαμε όλες τις δυνάμεις μας να συγκρατήσουμε τον Φώτη(ftsgr) και τον Νικόλα (germanicus19) να αφήσουν και τους άλλους να φάνε κάτι....(ερώτηση Φώτη : "και εσείς τι θα φάτε ?" )

- Τα βαρελάκια(πάνω από 8 καταναλώσαμε) με την καστανή υπέροχη γερμανική μπύρα MERTZEN τα βάζαμε στην άκρη του τραπεζιού για να μην μας κόβουν την θέα από τους απέναντι και είχε αναλάβει χρέη σερβιτόρου ο Νίκος (nickDeli). Δυστυχώς δεν λάβαμε υπόψη μας ότι στο διπλανό τραπέζι καθόντουσαν 4 κοπέλες μόνες τους διασκεδάζοντας, με αποτέλεσμα τα ποτήρια να έρχονται μισοάδεια ή με 3/4 αφρό και το υπόλοιπο μπύρα :P

- Υπέροχη στιγμή (και πολύ γέλιο λέμε) όταν ό germanicus με τον μοναδικό του τρόπο περιέγραψε ένα ανέκδοτο στον espero και κάναμε ένα ολόκληρο μαγαζί να μας κυττάει...:lol:

- Ατέλειωτη απόλαυση να βλέπεις τον φωνακλά και βροντόφωνο espero να κουβεντιάζει με την χαμηλόφωνη και χαμηλών τόνων kapelakis

- Μόνο να έβλεπες τον Yoshi να κυττάει τον πληθωρικό ftsgr να τρώει στην απέναντι πλευρά του τραπεζιού (ο Οβελίξ της παρέας) έφτανε για να ευθυμίσεις....

 

και άλλα πολλά βέβαια που θα 'παιρνε πολύ ώρα να τα περιγράψω

 

Μερικές φωτογραφίες μπορείτε να δείτε στην Gallery....

 

Να είστε καλά παιδιά, πέρασα υπέροχα. :D

 

:beer:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35625
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Να πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι πέρασα πολύ ωραία (και έφαγα πολύ καλά παρόλο που είχα ήδη φάει), και χάρηκα που γνώρισα άτομα που έχουν το ίδιο χόμπι με μένα. Φυσικά δε μιλήσαμε μόνο για κόμικς αλλά και για πολλά άλλα. Κρίμα που δεν κατάφερα να μείνω μέχρι τέλους (ή να πιω όσο έπιναν οι υπόλοιποι αλλά ήρθα από μακριά και είχα να οδηγήσω μετά), όμως θα τα πούμε και στο επόμενο meeting.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μικρέ του Louis η εξεταστική αναβλήθηκε! Γιατί έχω την αίσθηση πως μόνο εσύ πανελληνίως είχες σήμερα εξετάσεις; ;)

 

Και μας χορεψε δεοντως!!! :gif_comics:

Με το που μπαινουμε μεσα, διαβασμενοι απο θεωρια φουλ, μας λεει:

"Ε, παιδια, επειδη καποιοι παραπονεθηκαν που δεν εβαλα καθολου προγραμματιστικο θεμα και μοναχα θεωρια την προηγουμενη φορα, ας επανορθωσω......" Owned!!! Αλλαζει καθηγητης και μας αλλαξε τα φωτα και τον πολυελαιο........ :Sweating: :fear: :collapse: :cry2:

 

Δυστυχως Μανωλη το Πα.Πει δεν καταλαβαινει ουτε απο πυρκαγιες ουτε απο αλλες φυσικες καταστροφες τιποτα, εξου και μας ξεκινησαν κανονικα σημερα πρωι-πρωι...... :sad3:

 

 

Αλλα ας αφησουμε τη λυπητερη κι ας παμε στο καθ'ορισμου θεμα: ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ, Μαν, γιατι μας εχεις γυρισει την πλατη???????? :lol:

 

Βρε μπυροβιοι, ε, ρε τζουμ τριαντα ενα και μισο βαρελι χτυπησατε??????? :dance::lol2::dance:

 

Εστω και εικονικα, θα ανταποδωσω........ :beer::beer::beer::beer::beer:

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1758
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6328 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Χάλασε η δουλειά...Ήταν να εμφανιστεί ο Louis, να αφήσει το πακέτο στο μαγαζί και τις προκηρύξεις

στον κάδο απορριμάτων και να εξαφανιστεί. Αλλά τελικά δεν πήγε και το έμαθα αργότερα..έτσι

τζάμπα ανέλαβα την ευθύνη :cry:

Υ.Γ Μη συκοφαντείτε τον Φώτη. Όλοι φαγανοί είμαστε, γιατί του βγάζετε τζάμπα το όνομα;

Επεξεργασία από alagt17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2375
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

post-1537-1188663747_thumb.jpg

 

ο γουέλ, κάποτε θα ξεγελάσω τα κοτόπουλα που παίζουν σκάκι με τα βατράχια κάτω στον αφρό και τσιμουδιά και θα 'ρθω κι εγώ...

'βίβα!!! :beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Btw,όποιος μου την "έλεγε" χθες για το σερβίρισμα,έχει μπεί στη μαύρη μπούκα...Το ίδιο και όσοι είχαν "απαιτήσεις" (χωρίς αφρό,μέχρι πάνω,κλπ...Μανωλιό για σένα τα λέω :lol: )

Μια χαρά τα πήγες Νίκο μου! Τέλειο το σερβίρισμα, τέλεια όλα! Να μη μιλήσω για την αφιέρωση! thankyousign.gif

 

Ξεχωριστό και πάλι βράδυ, εντελώς διαφορετικό. :beer::beer::beer::beer::beer:

 

’ντε γεια μας!!! :beer::beer:toast.giftoast.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ήταν μια πολύ ευχάριστη βραδιά και με μια πολύ ευχάριστη παρέα. :respect:

 

Επίσης θέλω να πω και ένα :thanks: στον germanicus ο οποίος μου έκανε μία εισαγωγή στον κόσμο της μπύρας :D και στην επόμενη συνάντηση θα περάσουμε στο πρώτο κεφάλαιο :beer:

 

Ελπίζω να έχει και τεστ σε κάποια επόμενη συνάντηση, στην διδαχθήσα ύλη, πάντως και σε κομμάτια εκτός ύλης να έχει δεν με πειράζει ;)

 

:beer:

Επεξεργασία από eurostratos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30824
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Επίσης θέλω να πω και ένα :thanks: στον germanicus ο οποίος μου έκανε μία εισαγωγή στον κόσμο της μπύρας :D και στην επόμενη συνάντηση θα περάσουμε στο πρώτο κεφάλαιο :beer:

 

 

:beer:

 

 

Αν αυτή ήταν η εισαγωγή, δεν τολμώ να φανταστώ πως θα είναι το πρώτο κεφάλαιο!!! :lol::lol:

 

 

:beer::beer:

Επεξεργασία από dionik
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Bitterness...(μερικά :thanks: μείον)

Να προτείνω κάτι?Να γίνονται οι συναντήσεις κάπου πιο κεντρικά,και με μεγαλύτερη εγγύτητα σε μέσα μεταφοράς?Έστω κατά τις 12 να φεύγουν δύο αυτοκίνητα για μετρό Αγ.Δημητρίου,να προλάβουν όσοι μένουν μακρυά το τελευταίο τρένο...Αλλιώς να το βάψω κίτρινο το αμάξι και να βγάλω και άδεια... :D

Btw,ευχαριστώ το Γιάννη,γιατί κάθε φορά έρχεται με "γεμάτα" χέρια,και φεύγω με ένα "κομμάτι" Storm... :beer:

Ευχαριστώ και το Θεό,που δεν ξεχνάω να πώ "ευχαριστώ"... ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Βρε βρε να τα, τα πουλάκια μου!!!!! Πω πω φατσούλες!!

 

Όλοι οι μπυρόβιοι μαζεμένοι!!! :lol:

 

Σας ζήλεψα βρε!! Χάρηκα που περάσατε καλά και που βάλατε και φώτο να σας γνωρίσουμε και "φατσικά".. ;)

 

Μακάρι να μπορούσα να έρθω κι εγώ αλλά είχα κανονίσει για Ελαφονήσι κι έτσι δεν ανέβηκα...κάποια άλλη φορά όμως!! :beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.