Jump to content
nikosmakos

Retro Cartoons

Recommended Posts

orko-p10.jpg

Καλησπερα, μιας και βλεπω οτι πολυ εδω μεσα εκτος απο την ασχολια τους με τα κομιξ γενικοτερα, ασχολουνται και με κινουμενα σχεδια που εχουν προβληθει στην μεγαλη οθονη. Θα ηθελα να τους προτυνω να επισκεφτουν το παρακατω site http://retrocartoonsgreek.omgforum.net/forum οπου υπαρχουν κινουμενα σχεδια που εχουν προβληθει ανα περιοδους στην ελληνικη τηλεοραση, οπως επισης γινεται μια μεγαλη προσπαθεια να συγκεντρωσουμε οσο τον δυνατον μεγαλυτερο αριθμο κινουμενων σχεδιων. Θελω επισης να επισημανω οτι πολλα απο τα παιδια που ασχολουμαστε με το παραπανω site εχουμε θεση σαν στοχο των συχρονισμο κινουμενων σχεδιων που εχουν γραφει σε κασσετες VHS πανω σε DVD  ποιοτητας εικονα οπου το αποτελεσμα ειναι μαγευτικο.

Τελος θα ηθελα να παρακαλεσω σε οποιον απο τους χρηστες ριξει μια ματια στο συνδεσμο και δει οτι εχει στην κατοχη του καποια κασσετα ή αρχειο κινουμενων σχεδιων που δεν υπαρχει στο site και θελει να επικοινωνηση μαζι μας για να ερθουμε σε επικοινωνια και για να το ανεβασουμε στην σελιδα μας.

Ευχαριστω Νικος.

Edited by nikosmakos
  • Like 19

Μολονότι σας παρακολουθώ χρόνια και είχα γεμίσει από bookmarks για να κατεβάσω ένα σωρό ωραία πράγματα που έχετε εκεί, ομολογώ πως το αμέλησα και κάποια στιγμή ήρθε το "προσωρινό τέλος", όπου κλειδώσατε όλες τις σελίδες (και δικαίως γιατί ξέρω τι συνέβη)... Χαίρομαι που επιτέλους αποφασίσατε και ανοίξατε ξανά σιγά σιγά, έχετε κάνει πάρα πολλή καλή δουλειά σε λίγο χρονικό διάστημα και μπράβο σας!! :best:

• Like 5

Να εισαι καλα φιλε μου για τα καλα σου λογια. Ναι υπηρξε μια περιοδος οπου το φορουμ ηταν κλειστο, τωρα ομως εδω και αρκετο καιρο εχει ανοιξει και μπορεις να μπεις να κατεβασεις αν το account σου δεν εχει διαγραφει. Οποιος δεν εχει  account ας μου στειλει ενα μυνημα για να μπορεσω να του στειλω προσκληση.

• Like 5

Όχι μόνο δεν έχει διαγραφεί αλλά είμαι κανονικά μέσα από τότε και έχω κατεβάσει και κάποια πράγματα! Απλά δεν βρίσκω χρόνο με το ένα και το άλλο ν' ασχοληθώ περισσότερο... Σύντομα όμως! :beer:

• Like 3

έχετε μόνο μεταγλωτισμένα αρχεία ή και υποτιτλισμένα;

τα περισσοτερα ειναι μεταγλωτισμενα που υπαρχουν, ομαδα βεβαια εχει αναλαβει και την υποτιτλισμο πολλων κινουμενων σχεδιων που εχει δειξει η τηλεοραση, οπως επεισης και την υποτιτλισμο κινουμενων σχεδιων που δεν εχουν παιχτει στην ελληνικη τηλεοραση

• Like 5

Εγω θα ηθελα μια προσκληση παρακαλω! :yes:

• Like 3

Ο junior θα χαρεί πολύ αν πάρει μια πρόσκληση.

Λίγο αργότερα βέβαια αφού τα ελέγξει πρώτα ο...μπαμπάς του  :yahoo:

• Like 4

Θα ηθελα και εγω μια προσκληση παρακαλω!!!

Οχι για μενα ,για τον μικρο :fiou: :fiou:

• Like 5

Παιδια υπαρχουν προσκλησεις για ολους το μονο που θελω απο εσας ειναι να μου στειλεται ενα email και ενα username που θελεται να εχετε στο φορουμ, για να μπορεσω να σας στειλω τις προσκλησεις. Και αφου σας ερθει email μπαινεται σε αυτη την σελιδα http://retrocartoonsgreek.omgforum.net/profile?mode=sendpassword

Και αν εχετε στην κατοχη σας καποια βιντεοκασσετα με κινουμενα και θελετε να ανεβει στο φορουμ και να γινει και επεξεργασια για καλυτερη ποιοτητα

Edited by nikosmakos
  • Like 6

Μπράβο σας που ασχολείστε με το ξαδερφάκι του κόμικ το καρτούν!Ελπίζω να μην σταματάει το ενδιαφέρον στην "ρετρό" εκδοχή του animation ως παιδική ανάμνηση,αλλά στις εκφράσεις του κινούμενων σχεδίου συνολικά. Εννοείτε ότι έστειλα κι εγώ.

• Like 4

:xai: Μπορώ να έχω και γω μια; :)

:clap2:

• Like 2

πότε να περιμένουμε να μας έρθει η πρόσκληση;

• Like 1

Πιαδια λιγο υπομονη παρακαλω ολους σας για τις προσκλησεις μιλησα σημερα παλι και μου ειπε ο Admin οτι μπορει μεχρι 2 την ημερα, οποτε θα τεθει σειρα που μου στειλατε σε μυνημα τα στοιχεια σας, για να σταλει το μυνημα εγγραφεις.

• Like 3

οκ. ευχαριστούμε για την ανταπόκριση!

• Like 2

Για προσκλησεις ξανα λεω οποιος θελει ας στειλει ενα pm τι username θελει να εχει και το email του,

Ευχαριστω

• Like 1

• Like 2
  • Thanks 1

@Dio Δεν περίμενα να το πω αυτό, γιατί είναι κάτι που λέει η μητέρα μου κάθε τρεις και λίγο και μου την δίνει, αλλά...δεν τα φτιάχνουν πλέον όπως παλιά. :P 

Νομίζω ότι την δεκαετία του '80 (άντε και του '90) βγήκαν τα καλύτερα κινούμενα σχέδια για αγόρια και κορίτσια. 

:beer:

• Like 4

• Like 3
  • Thanks 2