Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι κόμικς διαβάζουν τα κορίτσια;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πλάκα πλάκα έχω παρατηρήσει πως η γωνία [ναός] των manga έχει πολλές επισκέπτριες, που συνήθως ενδιαφέρονται για βρικόλακες όπως, vimpire hunter,diaries,knight κάπως έτσι λέγονται [υπάρχει και ποικιλία] και υπήρχε και περίπτωση Bleach

εδώ ακριβώς νομίζω πως πρόκειται για πολύ νεά κορίτσια και το vamprire Knight κανει τρελές πωλήσεις ανα τον κόσμο... αλλά όπως ειπαμε είναι για νεά κορίτσια που μεγάλωσαν με την Μπέλλα, τον Τζεικομπ και τον Εντουαρντ. Επεξεργασία από arianna
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  48
  • Content Count:  1360
  • Reputation:   9722
  • Achievement Points:  1360
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4173 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ευχαριστω dionik αλλά και τα δυο τα έχω ενεγοποιημένα δηλ. παω και επεξεργασία και οι φατσουλες ειναι ενεργοποιημενες αλλα δεν..θα σου στειλω πμ, παιρνω το θάρρος γιατι οι φατσούλες ειναι σημαντικές( μπορει να φταιει το αβαταρ που άλλαξα, οποτε θα το δω).

 

Arianna μου εδώ θα διαφωνήσω. Είμαι κορίτσι που γεννήθηκα το '81 και μου άρεσαν οι X-Men περισσότερο απο τον Μπλεκ. Ήθελα και θέλω την μαγεία, τις υπερδυνάμεις και το παραμύθι. Δεν διαβάζω Twilight αλλά ρομαντικά μανγκα διαβάζω. Ίσως φταίει το γεγονός ότι είμαι πολύ συναισθηματικός άνθρωπος και βάζω την λογική στην άκρη.

Επεξεργασία από Glacier Star
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Οπότε νομιζω πως έκανα λάθος( ασε που νόμιζα πως οι x-men είναι ήρωες τελευταίας κοπής)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63381
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4380 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Να βάλεις την Κάντυ στα σίγουρα και στα πρωτα-πρωτα- η γλυκεια μας Κάντυ αλλα και άλλες ξανθιές ηρωιδες  και όλες τις συναρπαστικές περιπέτειες( όμπραξ, λογαχό Μαρκ, μικρό αρχηγο) που διαβάζουν και τα αγοράκια και μην σας κάνει εντυπωση αφού σαν γυναικες ταυτιζόμαστε αρκετά με τον ήρωα. Girls just want to have fun αλλά και να ζήσουν και μια περιπέτεια με κάποιον περιπετειωδη και γεμάτο ζωή ήρωα σαν τον λογαχό Μαρκ( αυτά τα λίγα).

 

 

Χαίρομαι που είσαι φαν του Μαρκ :respect: :respect: :best::clap2::beer:  όπως κι άλλες φίλες εδώ στο GC !!!

 

 

Να συμπληρώσω ότι και ο Φλοκ ταυτίζεται αρκετά με την Κάντυ-Κάντυ.

 

851561_193928377422934_1962626006_n.gif 

 

Αυτό με τον Λοχαγό Μαρκ (και όχι τόσο με τον Μπλεκ) που αρεσει στα κορίτσια, το βλέπω και στη γυναίκα μου και μου φαίνεται πολύ περίεργο. :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  48
  • Content Count:  1360
  • Reputation:   9722
  • Achievement Points:  1360
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4173 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Οι X-Men νομίζω πρωτοδημιουργήθηκαν το 65 με 70, είναι αρκετά παλιά σειρά. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

χε, χε η Κάντυ είχε κατοικίδιο, ένα ραγκούν τον Κλιν. Ειχε αποκτησει αργότερα και ένα σκυλάκι την Μινα( αλλά είναι άλλη ιστορία)!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Οι X-Men νομίζω πρωτοδημιουργήθηκαν το 65 με 70, είναι αρκετά παλιά σειρά. :)

Συμπερασματικά τα κορίτσια διαβάζουν τα πάντα από κόμιξ, μια χαρά μας βλέπω. Επεξεργασία από arianna
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5522 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. :D

Το άρθρο ολοκληρώθηκε και παραδώθηκε, ήταν κατά παραγγελία για ένα soon-to-be αγγλόφωνο μπλογκ που ασχολείται με superhero fiction. Δεν χώρεσα όλα όσα μου είπατε εδώ, αλλά οι απαντήσεις μού ήταν πολύ χρήσιμες.

 

 

 

θα έλεγα να κλειδωθεί το θέμα αφού εξυπηρέτησε το σκοπό του αλλά απ' την άλλη σαν συζήτηση έχει ενδιαφέρον (γι' αυτό το είχα βάλει αρχικά στις μελέτες-έρευνες). whatever ας αποφασίσει ο αρμόδιος :D:best:

 

Επεξεργασία από JohnnyMZ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5871 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. :D

Το άρθρο ολοκληρώθηκε και παραδώθηκε, ήταν κατά παραγγελία για ένα soon-to-be αγγλόφωνο μπλογκ που ασχολείται με superhero fiction. Δεν χώρεσα όλα όσα μου είπατε εδώ, αλλά οι απαντήσεις μού ήταν πολύ χρήσιμες.

 

 

 

θα έλεγα να κλειδωθεί το θέμα αφού εξυπηρέτησε το σκοπό του αλλά απ' την άλλη σαν συζήτηση έχει ενδιαφέρον (γι' αυτό το είχα βάλει αρχικά στις μελέτες-έρευνες). whatever ας αποφασίσει ο αρμόδιος :D:best:

 

:ego: και που είναι το άρθρο; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5522 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εδώ δεν υπάρχει ακόμα η ιστοσελίδα, ποιο άρθρο; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27746
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  46
  • Reputation:   745
  • Achievement Points:  48
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4120 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

..και η Χάιντη ακόμα συγκινεί τα κοριτσάκια αν παρω παράδειγμα απο τις ανηψούλες μου!

post-27746-0-02408800-1373740771_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35912
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

..και η Χάιντη ακόμα συγκινεί τα κοριτσάκια αν παρω παράδειγμα απο τις ανηψούλες μου!

 

Την λάτρευε και η κόρη μου, όταν ήταν μικρή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3411
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ωραίο θέμα. Να προσθέσω κι εγώ το μενιράκι μου...

 

Ξεκίνησα λοιπόν να διαβάζω κόμικς μικρή, αλλά μόνο στις διακοπές του καλοκαιριού και Πάσχα, Χριστούγεννα! Κάποιο δίκιο είχε η μαμά που μας επέβαλε αυτό τον κανόνα τελικά... Διάβαζα λοιπόν τα καλοκαίρια, Μίκυ Μάους, Μανίνα, Κατερίνα, Πάττυ, Βαβούρα, Ποπάυ, Τιραμόλα, Σεραφίνο, αλλά δανειζόμουν και διάβαζα και τα Μπλεκ και Αγόρι του αδελφού μου! Και μετά ανακάλυψα την Κάντυ - Κάντυ! Κάντυ - Κάντυ άρχισα να παίρνω κρυφά ΚΑΙ το χειμώνα, εν μέσω μαθημάτων, και μετά το είπα και στη μαμά, και οκ, συμφώνησε, για ένα μόνο τευχάκι τη βδομάδα!

 

Το περιοδικό Κάντυ - Κάντυ θα πρέπει να ήταν και το πρώτο περιοδικό κόμικ που άρχισα να συλλέγω συστηματικά. Μετά σταμάτησε να βγαίνει. Δεν ασχολήθηκα περαιτέρω με κόμικς από όσο θυμάμαι, παρά μόνο στην τελευταία τάξη του Λυκείου, που είχαμε πάει μια ημερήσια εκδρομή - λολ - στο Πεδίον του Άρεως, και βαριόμουν και πήγα στο περίπτερο και αγόρασα ένα Λούκυ Λουκ!

 

Ε, αυτό ήταν! Από τότε κάθε εβδομάδα, Σάββατο πρωί, μετά το Φροντιστήριο, περνούσα από τα πρακτορεία Λιοσίων, που είχε ένα ωραιότατο κιόσκι με εφημερίδες - περιοδικά - και ΠΑΛΙΑ ΚΟΜΙΚΣ, και τσίμπαγα από ένα Λούκυ Λουκ, και γυρνούσα σπίτι να το καταβροχθίσω, μαζί με ένα πακέτο κρουασανάκια 7 Days, που είχαν τότε πρωτοβγεί!

 

Όταν είχα περίπου αρχίσει να συμπληρώνω τη συλλογή και δεν είχα πια τι να διαβάσω, άρχισα να αγοράζω και το Μίκυ Μάους, κάθε εβδομάδα, και με τον καιρό άρχισα να συλλέγω και τα υπόλοιπα περιοδικά Ντίσνεϊ που έκαναν τότε δειλά δειλά την εμφάνισή τους. Ντόναλντ, Μίννι, Κόμιξ, Αλμανάκο, Κλασικά, ό,τι έξτρα έβγαινε, κ.λπ. Κάποια Χριστούγεννα θυμάμαι είχα ξεμείνει από καινούργια κόμικς και αγόρασα και το Μεγάλο Μίκυ, και συνέχισα να το παίρνω κι αυτό ώσπου με κούρασε λίγο και άρχισαν και οι υποχρεώσεις και άρχισε να μεγαλώνει ο όγκος με τα αδιάβαστα...!

 

Μετά τα Λούκυ Λουκ, άρχισα να παίρνω και Αστερίξ και μετά Τεν Τεν, και διαβάζοντας στα διαφημιστικά, για τις σειρές της Μαμουθκόμικς, άρχισα να μαζεύω κι άλλες που μου κινούσαν το ενδιαφέρον, όπως Θοργκάλ, Τζίπσυ, και άλλα που δε θυμάμαι τώρα. Πήρα κι ένα τευχάκι Ιζνογκούντ, αλλά δε με κέρδισε, και είναι το μοναδικό τεύχος Ιζνογκούντ που έχω.

 

Κάποια στιγμή έπρεπε να αποφασίσω ποιος είναι ο αγαπημένος μου σούπερ ήρωας, για να δω τι υπερηρωϊκά κόμικς θα διαβάζω (γιατί δεν μπορούσα να τα αγοράζω όλα!!!) και η ετυμηγορία ήταν: ο Spiderman! Έτσι ξεκίνησα να αγοράζω Spiderman ελληνικά και ξένα. Τότε έκανα συχνές επιδρομές στα κομιξάδικα των Εξαρχείων και αγόραζα συχνά πυκνά κανένα ξένο γκράφικ νόβελ, αυτοτελές. Σε ένα περίπτερο στο Κολωνάκι, που πήγαινα Αγγλικά, είχα βρει Αμερικάνικα Disney και Spiderman, και ήμουν σταθερή πελάτισσα! Εκείνη περίπου την εποχή βγήκαν τα Modern Times, και αγόραζα και άλλους τίτλους της που μου κινούσαν το ενδιαφέρον. Τότε ήμουν παλαβή με τα X-Files, οπότε μάζευα και τα κόμικ, έπαιρνα και το περιοδικό που είχε βγει τότε. Επίσης έπαιρνα Sandman (Ο Μορφέας!), Πίνκυ και Μπρέην, τις σειρές με τους Μεγάλους Ντετέκτιβ και τα Κλασικά Αριστουργήματα. Και μάζευα επίσης και τα Κλασικά Εικονογραφημένα, κάτι καλοκαίρια στο Λουτράκι. Έχω αρκετά από τα παλιά.

 

Άρχισα να διαβάζω Ελευθεροτυπία, γιατί είχα έναν γκόμενο παλιά που ήταν κομμουνιστής και μου την έλεγε που ΔΕΝ διάβαζα εφημερίδα... Οπότε αποφάσισα να παίρνω την κυριακάτικη κάθε βδομάδα. Ε, τότε είδα την ανακοίνωση για το 9 κάθε Τετάρτη, και έπαιρνα την εφημερίδα και τις Τετάρτες για το περιοδικό με τα κόμικς! Μετά ξεκίνησα να μαζεύω και τα ανεξάρτητα τεύχη των σειρών που βγήκαν από το 9, και μου άρεσαν, πχ Αρμάδα.

 

Πριν λίγα χρόνια ανακάλυψα και τα μάνγκα! Πού να φανταστώ ότι στην ουσία τα είχα ήδη ανακαλύψει πολύ μικρή, με την Κάντυ Κάντυ!!! Βγήκε και η Witch της Ντίσνεϊ, τα μάζευα κι αυτά, φανατικά. Λίγα τεύχη μου λείπουν, από τα τελευταία κυρίως, και δυο τρία από τα παλιότερα. Τα πρώτα δυο χρόνια πάντως τα αγόραζα και τα διάβαζα με μεγάλη συνέπεια!

 

Όσο για τα μάνγκα, στο οπτικό μου πεδίο έχω αυτή τη στιγμή: The Melancholy of Haruhi Suzumiya, Death Note, Scary Book, Arcana, megatokyo, Princess Ai, Warcraft, Πολεμιστές, CSI, Disney's Kingdom of Hearts, Hamlet (σε μάνγκα, ναι!), και κάποια σκόρπια τεύχη από άλλες σειρές που τα πήρα από περιέργεια, να δω τι είναι.

 

Last but not least, σε ένα από τα ταξίδια μου στην Ιταλία ανακάλυψα και τον Dylan Dog, L'indagatore del' incubo! (ο ερευνητής των εφιαλτών!) Οπότε φαντάζεστε τη χαρά μου όταν η Μαμούθ ανακοίνωσε την κυκλοφορία της σειράς στα Ελληνικά. Φυσικά τα πήρα όλα όσα βγήκαν τότε. Και τώρα παίρνω αυτά της Jemma. Τα ιταλικά μου τεύχη όμως, παραμένουν τα περισσότερα! :P

 

Αυτά προς το παρόν. Ελπίζω να πήρατε μια ιδέα για το τι κόμικς διαβάζουν τα... κορίτσχια! :gnews:  :ballet:

Περίεργοι!!! :PPP:

 

Υ.Γ. Παίζει να το επεξεργαστώ αυτό το ποστ κανά εκατομμύριο φορές ακόμα... Ουφ! Μην ξεχάσω και τα κόμικς Star Wars, της Dark Horse! Κι ένα κοριτσίστικο που έπαιρνα, το Lys!

 

Υ.Γ.2 Ιταλικά Paperinik, PK και τελευταία και τα ελληνικά Φάντομ. Ο Φάντομ Ντακ είναι ο αγαπημένος μου από τους ήρωες Ντίσνεϊ, και φυσικά, και ο Ντόναλντ.

Υ.Γ.3 Και Μίκυ Μυστήριο!!! Τα έχω όλα από το πρώτο τεύχος, της πρώτης έκδοσης! :P

Επεξεργασία από Marvel Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

...και τσίμπαγα από ένα Λούκυ Λουκ, και γυρνούσα σπίτι να το καταβροχθίσω, μαζί με ένα πακέτο κρουασανάκια 7 Days, που είχαν τότε πρωτοβγεί!

Πόσο καλτ είναι αυτή η πρόταση!!! :div:

 

(αν και κανονικά έπρεπε να σε μαλώσω που έτρωγες ενώ διάβαζες. :Teacher: :P

 

Ελπίζω να μην έχεις λερωμένα τεύχη. :) )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63381
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4380 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

(αν και κανονικά έπρεπε να σε μαλώσω που έτρωγες ενώ διάβαζες. :Teacher:  :P

 

Ελπίζω να μην έχεις λερωμένα τεύχη. :) )

 

Πρέπει να δεις τη δική μου πρώτη εικοσάδα του Κόμιξ που τα έχω διαβάσει καμιά πενηνταριά φορές το καθένα τρώγωντας μακαρόνια με κιμά και άλλα τινά   bdayspaghetti2.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πρέπει να δεις τη δική μου πρώτη εικοσάδα του Κόμιξ που τα έχω διαβάσει καμιά πενηνταριά φορές το καθένα τρώγωντας μακαρόνια με κιμά και άλλα τινά   bdayspaghetti2.jpg

Αν θες να τα ξεφορτωθείς κάποτε αυτά, μην τα πουλήσεις ποτέ και καταλήξουν σε άτυχα χέρια. Κάντα λαδόκολλα για σουβλάκια.  :P

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3411
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πόσο καλτ είναι αυτή η πρόταση!!! :div:

 

(αν και κανονικά έπρεπε να σε μαλώσω που έτρωγες ενώ διάβαζες. :Teacher:  :P

 

Ελπίζω να μην έχεις λερωμένα τεύχη. :) )

 

 

Χαχαχαχαχαχαχαχχ! Όχι ρε, δεν παίζει! Με το ένα έτρωγα με το άλλο γύριζα σελίδες. Άλλωστε τα κρουασανάκια δε λερώνουν πολύ τα χέρια και το Λούκυ Λουκ έχει σκληρά φύλλα που γυρίζουν εύκολα. :D

 

Κατά τα άλλα, μου έχει τύχει να τρώω ποπ κορν με... κουτάλι!!! Για να μη λερώσω το πληκτρολόγιο, π.χ. στο παλιό μου λάπτοπ...! λολ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35912
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Πολύ ωραίο το ποστ σου Κατερίνα μου και ποικίλα τα κομικσικά σου ενδιαφέροντα. ΄Οχι σαν κάτι άλλους κολλημένους με τα Disney. Αν και αδαής περί τα manga, μόλις διάβασα το Τhe Melancholy of Haruhi Suzumiya θυμήθηκα τη συνάντησή μας στο Comicdom 2012, όταν είχες ντυθεί Haruhi San (καλά το λέω; ) για το Cosplay. 

 

΄Οσο για το φαγητό μετά διαβάσματος, πολλά κόμικς αλλά και βιβλία φέρουν τα ίχνη του.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  9997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  62
  • Reputation:   451
  • Achievement Points:  62
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5458 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αυτό με τον Λοχαγό Μαρκ (και όχι τόσο με τον Μπλεκ) που αρεσει στα κορίτσια, το βλέπω και στη γυναίκα μου και μου φαίνεται πολύ περίεργο. :valt:

 

Καθόλου περίεργο, είναι λίγο μπουνταλάς ο Μπλεκ.. :beer5:  Άσε που δεν έχει γυναικεία ματιά το κόμικ... Η Μπέτυ από την άλλη έριχνε τις μπούφλες της μια χαρά άμα την τσαντίζανε... Τα σενάρια του Μαρκ έχουν ίντριγκα, σκέψη, εναλλαγή συναισθημάτων, στο Μπλεκ μόνο δράση... Όσο το ξανασκέφτομαι μου φαίνεται πεντακάθαρο.

 

Επίσης, καλός ο Μπλεκ για ένα στα γρήγορα, αλλά βρε παιδί μου ο Μαρκ είναι άντρας για σπίτι.   

Επεξεργασία από pantouflas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Να συμπεριλάβουμε και τον μικρό ιππότη , νομιζω πως ηταν ο τυπος που αρεσε στα μικρά κοριτσάκια( εγω από ξάδελφο τον ανακάλυψα και τον ερωτεύτηκα αυτοστιγμεί). Πραγματικά θέλουμε να δούμε το άρθρο κάποια στιγμή, αν μπορεί ο φίλος βεβαια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13479
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

μπερδευτηκα τελικα,το θεμα αρχισε με τα κομικ για κοριτσια και τελικα εγινε αν τρωτε την ωρα της αναγνωσης κομικ...παντως εγω δεν τρωω αυγχρονως και ελπιζω το ιδιο και οσοι δανειζω τα κομικς μου! βεβαια ειχα  κακη εμπειρια ενα τεντεν που ειχα δανεισει οταν ημουν μικρος και μου το γυρισαν αλλα κρεμ.. :P ,παντως σχετικα με το κυριως θεμα απο κοπελες που ηξερα,προτιμουσαν Γαλλοβελγικα η Γαλλικα τυπου Λουκυ Λουκ και Αστεριξ,Ιζνογκουντ και λεοναρντο...τα εντελως κοριτσιστικου περιεχομενου (αποκλειστικα girly)δεν εχω γνωρισει καμια να τα προτιμαει μεχρι τωρα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αχ, μας θυμισες τον Τεν-Τεν, ειναι ένας από αυτούς που πάλι θέλουν τα κορίτσια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35912
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

μπερδευτηκα τελικα,το θεμα αρχισε με τα κομικ για κοριτσια και τελικα εγινε αν τρωτε την ωρα της αναγνωσης κομικ...παντως εγω δεν τρωω αυγχρονως και ελπιζω το ιδιο και οσοι δανειζω τα κομικς μου! βεβαια ειχα  κακη εμπειρια ενα τεντεν που ειχα δανεισει οταν ημουν μικρος και μου το γυρισαν αλλα κρεμ.. :P ,παντως σχετικα με το κυριως θεμα απο κοπελες που ηξερα,προτιμουσαν Γαλλοβελγικα η Γαλλικα τυπου Λουκυ Λουκ και Αστεριξ,Ιζνογκουντ και λεοναρντο...τα εντελως κοριτσιστικου περιεχομενου (αποκλειστικα girly)δεν εχω γνωρισει καμια να τα προτιμαει μεχρι τωρα!

 

Φίλε Παναγιώτη, κατ' αρχήν μην δανείζεις κόμικς. Κατά δεύτερον μην δανείσεις σ' εμένα γιατί, όπως ανέφερα και πιο πάνω, από μικρό παιδί έχω τη συνήθεια να διαβάζω (όχι απαραίτητα κόμικς αλλά κάποιο βιβλίο) τρώγοντας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  62
  • Reputation:   451
  • Achievement Points:  62
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5458 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μια φορά διάβαζα κόμικ τρώγοντας σάντουιτς και δένοντας τα κορδόνια μου (ενώ άκουγα και ματς ΠΑΟΚ από πίσω). Γίνεται, αν έχεις 4.5 λεπτά για το φροντιστήριο και πρέπει να τελειώσεις φαί και κόμικ πριν φύγεις... Και το ανάγνωσμα πρέπει να είναι στο πάτωμα για να βλέπεις και τι δένεις. 

 

Φίλε Le Pit, θα μου δανείσεις κανα κόμικ;; :D    :turkey:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.