Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λίστες μεταφρασμένων Sci-Fi Ταινιών & Σειρών


Mandrake

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μάλλον πως οι προσευχές σου εισακούσθηκαν! :) Προστέθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Κατακτητές Του Διαστήματος" ("Starship Invasions"/"Alien Encounter"/"War Of The Aliens"/"Project Genocide") ('77)
2. "Πειρατές Των Πάγων" ("The Ice Pirates") ('84)
3. "Το Κτύπημα Της Μέδουσας" ("The Medusa Touch") ('78)
4. "Η Κόκκινη Αυγή" ("Red Dawn") ('84)
5. "Κόκκινη Αυγή" ("Red Dawn") (2012)
6. "Γκοτζίλα, Το Τέρας Του Αιώνος" ("Godzilla") ("Gojira") ('54)
7. "Ο Γκοτζίλα Ξαναχτυπά" ("Godzilla Raids Again") ("Gojira No Gyakushu") ('55)
8. "Κινγκ Κονγκ, Ο Κυρίαρχος Της Γης"/"Κινγκ-Κονγκ Εναντίον Γκοτζίλα" ("King Kong Vs. Godzilla") ("Kingu Kongu Tai Gojira") ('62)
9. "Η Σύγκρουση" ("Starcrash") ('79)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3980 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μάλλον πως οι προσευχές σου εισακούσθηκαν! :) Προστέθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

7. "Ο Γκοτζίλα Ξαναχτυπά" ("Godzilla Raids Again") ("Gojira No Gyakushu") ('55)

8. "Κινγκ Κονγκ, Ο Κυρίαρχος Της Γης"/"Κινγκ-Κονγκ Εναντίον Γκοτζίλα" ("King Kong Vs. Godzilla") ("Kingu Kongu Tai Gojira") ('62)

 

ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΑΥΤΑ ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπορώ να σου τα στείλω και μέσω Dropbox. Έλα με pm να συννενοηθούμε. Εάν δεις πιο προσεκτικά την λίστα, πάντως, θα δεις ότι υπήρχαν ήδη από καιρό (χρόνια μη σου πω) μεταφρασμένες κι άλλες ταινίες με τον Godzilla.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3980 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τακτοποιηθηκαν ολα ....

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την γνωστοποιηση του

 

Ηταν κατι που δεν φανταζομουν οτι υπαρχει καν και το ηθελα παρα πολυ !!!!!!!!

 

Να εισαι καλα φιλε μου !!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στην παραπάνω λίστα οι εξής ταινίες:

 

1. "Blue Tornado"/"Time Flash" ('91)

2. "Ghidorah, The Three-Headed Monster"/"Monster Of Monsters: Ghidorah"/Earth's Greatest Battle"/Godzilla Vs. Ghidorah The Three Headed Monster"/"Godzilla Vs. Ghidorah" ("San Daikaiju: Chikyu Saidai No Kessen") ('64)
3. "Επιχείρισις Φούτζι Γιάμα" ("Mothra Vs. Godzilla"/"Godzilla Vs. Mothra"/"Godzilla Fights The Giant Moth"/"Godzilla Vs. The Giant Moth"/"Godzilla Vs. The Thing) ("Mosura Tai Gojira") ('64)

4. "Skinwalker Ranch" (2013)

5. "The Last Days On Mars" (2013)

 

οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Cleopatra 2525" (Season 2) (2000-2001)
2. "Haven" (Season 4) (2013)

3. "Το Κοράκι"/"Το Οχυρό" ("The Stand") ('94)

4. "Night Gallery" (Season 1) ('69-'71)
5. "Ο Άνθρωπος Από Την Ατλαντίδα" ("Man From Atlantis") ('77-'78)

6. "Amazing Stories" (Season 2) ('86-'87)

7. "Eleventh Hour" (2008-2009)

 

και η θεατρική παράσταση "Εμείς Και Ο Χρόνος" ('77) της τηλεοπτικής σειράς "Το Θέατρο Της Δευτέρας"/"Θέατρο Της Δευτέρας" ('76-'94). Στις τηλεοπτικές σειράς "The Twilight Zone" (την 2η σειρά) και "Night Gallery", έβαλα "ιστορίες" αντί "επεισόδια" επειδή κάθε επεισόδιο έχει δύο με τρεις ιστορίες και δε μεταφράζεται ολόκληρο κάθε φορά. :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3980 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ψάχνω να βρω αυτο με τον τζερρυ λουις στο διάστημα και δεν το βρισκω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Την έχω και μπορώ να στη στείλω αλλά υπόψιν πως είναι VHS Rip και η ποιότητα ένα ψιλοάθλια... Δε βρίσκεται μεταφρασμένη αλλιώς, όμως... Αν σ' ενδιαφέρει ακόμη, στείλε μου pm.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Απόδραση Στο Μαγεμένο Βουνό" ("Escape To Witch Mountain") ('75)
2. "Επιστροφή Απ' το Μαγεμένο Βουνό" ("Return From Witch Mountain") ('78)

3. "Godzilla's Revenge"/"Minya: The Son Of Godzilla" ("Gojira-Minira-Gabara: Oru Kaiju Daishingeki") ('69)
4. "Γκοτζίλα, Ο Βασιλιάς Του Τρόμου" ("Godzilla On Monster Island"/"Godzilla vs. Gigan"/"War Of The Monsters"/"Extermination 2025") ("Chikyu Kogeki Meirei: Gojira Tai Gaigan") ('72)
5. "Ιπτάμενος Υπεράνθρωπος" ("Godzilla vs. Megalon"/"Godzilla 80") ("Gojira Tai Megaro") ('73)
6. "Highlander" (Director's Cut) ('86)
7. "Gravity" (2013)

8. "Σώμα Με Σώμα" ("The Blood Of Heroes"/"The Salute Of The Jugger"/"Salute Of The Jugger") (Uncut Version) ('89)

 

και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Χαμένοι Στο Διάστημα" ("Lost In Space") (Season 2) ('66-'67)

2. "Highlander" (Season 6) ('97-'98)

3. "Σε Επτά Ημέρες" ("Seven Days") (Season 1) ('98-'99)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χωρίστηκε σε κύκλους η τηλεοπτική σειρά "Ο Απίθανος Χουλκ" ("The Incredible Hulk") μιας και δεν έχουν μεταφραστεί δύο επεισόδια απ' τον 2ο. Επίσης διορθώθηκε η σειρά "Απόρρητο Σχέδιο Threshold" ("Threshold") (2005-2006) μιας και δεν είναι ολόκληρη μεταφρασμένη αλλά μονάχα τα 3 επεισόδια. Το ίδιο ενημέρωσα και στο "Birds Of Prey" (2002-2003), όπου δεν έχει μεταφραστεί το τελευταίο επεισόδιο. Ωστόσο αναρτήθηκαν και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

1. "Αλφ, Ο Εξωγήινος" ("Alf") (Season 2) ('87-'88)
2. "Υπερήρωες Κατά Λάθος" ("Misfits") (Season 5) (2013-2014)

3. "Alias" (2001-2006)

και οι ταινίες:

1. "Οι Νταλικέρηδες Του Διαστήματος" ("Space Truckers") ('96)
2. "Η Πόλη Των Χαμένων Παιδιών" ("The City Of Lost Children") ("La Cite Des Enfants Perdus") ('95)
3. "Riverworld" (2003)
4. "Vortex" (2001)

5. "Straight Story" (2006)
6. "Red City" (2012)
7. "Γουλβερίν" ("The Wolverine") (3D Version) (2013)
8. "Thor 2: Σκοτεινός Κόσμος" ("Thor: The Dark World") (2013)
9. "Ο Γενναίος" ("Bubble Boy") (2001)
10. "Ο Μικρός Πρίγκηπας" ("The Little Prince") ('74)
11. "Σαρκοβόρες Αράχνες" ("Arachnia") (2003)
12. "Τέκνο-Πόθος" ("Teknolust") (2002)
13. "Carrie" (2013)
14. "Το Τελευταίο Παιχνίδι" ("Maximum Surge"/"Game Over") (2003)
15. "Τετράποδοι Μπελάδες" ("Good Boy!") (2003)
16. "Παράσιτο" ("Parasite"/"Parasite 3D") ('82)
17. "Υγρός Εφιάλτης" ("Parasite"/"Hell's Mouth") (2004)
18. "Το Αίμα Του Φου Μαντσού" ("The Blood Of Fu Manchu"/"Kiss And Kill"/"Kiss Of Death"/"Against All Odds") ('68)
19. "Ρομπότ Εναντίον Γκοτζίλα" ("Godzilla vs. Mechagodzilla"/"Godzilla vs. Bionic Monster"/"Godzilla vs. Cosmic Monster) ("Gojira Tai Mekagojira") ('74)
20. "Ο Γκοτζίλα Και Οι Εξωγήινοι"/"Γκοτζίλα, Ο Αήττητος" ("The Terror Of Godzilla"/"Terror Of Mechagodzilla"/"Monsters From An Unknown Planet"/"After Holocaust") ("Mekagojira No Gyakushu") ('75)
21. "Γκοτζίλα 1985" ("Godzilla 1985: The Legend Is Reborn"/"Godzilla: 1985"/"The Return Of Godzilla) ("Gojira") ('84)
22. "Godzilla vs. Biollante"/"Godzilla Vs Biorante" ("Gojira vs. Biorante") ('89)
23. "Godzilla vs King Ghidorah" ("Gojira vs. Kingu Gidorah") ('91)
24. "The Quiet Earth" ('85)
25. "Τέλεια Ερωμένη" ("The Woman Every Man Wants"/"Perfect Lover") (2001)
26. "Ο Τόμας Ερωτεύεται"/"Ψηφιακοί Έρωτες" ("Thomas In Love") ("Thomas Est Amoureux") (2000)
27. "Doctor Who: The Night Of The Doctor" (2013) [short film]
28. "Doctor Who: The Day Of The Doctor" (2013)
29. "Παγωμένη Ζώνη" ("Post Impact") (2004)
30. "Τα Χέρια Του Ορλάκ" ("Tha Hands Of Orlac") ("Orlacs Hande") ('24)
31. "Τα Ανθρωποειδή Σαρώνουν Τη Γη" ("The Humanoid") ("L'umanoide") ('79)
32. "The Mechanical Man" ("L'uomo Meccanico") (incomplete) [short film] ('21)
33. "Big Ass Spider"/"Mega Spider" (2013)
34. "The Flu"/"Flu" ("Gamgi") (2013)
35. "Ρατς: Η Νύχτα Του Μεγάλου Τρόμου"/"Τα Καθάρματα Του Υποκόσμου" ("Rats: Night Of Terror"/"Rats Of Manhattan"/"Blood Kill") ("Rats: Notte Di Terrore") ('84)
36. "Οι Μαχητές Του Αύριο" ("Telepresence") ('97)
37. "Παράγοντες Ελέγχου"/"Το Μεγάλο Παιχνίδι"/"Οι Μηχανές Της Βίας" ("The Big Game") ('73)
38. "Φονικό Ροτβάιλερ" ("Rottweiler") (2004)
39. "Σάρκα & Αίμα Για Το Άλιεν" ("Forbidden World"/"Mutant") ('82)
40. "Ο Χρόνος Σου Τελειώνει" ("Six: The Mark Unleashed"/"Six: Fortress Deadzone") (2004)
41. "Λουτρό Αίματος" ("Snakehead Terror") (2004)
42. "Το Κορίτσι Της Δευτέρας" ("The Girl From Monday") (2005)
43. "Το Αίμα Των Ενόχων"/"Κόλαση Στη Γη" ("Guardian"/"The Guardian") (2000)

44. "The Six Million Dollar Man: Wine, Women And War"/"Wine, Women And War" ('73)

45. "Ο Ασύλληπτος Κόντυ" ("Agent Cody Banks"/"Cody Banks) (2003)
46. "Ο Ασύλληπτος Κόντυ 2: Απόδραση Από Το Λονδίνο" ("Agent Cody Banks 2: Destination London"/"Agent Cody Banks 2") (2004)

Την "The Mechanical Man" ("L'uomo Meccanico") την έβαλα ως "short film" επειδή έχουν διασωθεί μονάχα 20 λεπτά απ' το αυθεντικό φιλμ, όπου με αυτή την διάρκεια κυκλοφόρησε σε DVD! Στην πραγματικότητα η ταινία είναι μεγάλου μήκους, 80 λεπτών.

 

:beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4639 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έχω την αίσθηση ότι κάπου υπάρχουν οι υπότιτλοι για το τελευταίο επεισόδιο των Birds of Prey. Με το πρόγραμμα find subtitles δοκίμασες να ψάξεις;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτές τις μέρες φίλε μου έπιανα σιγά σιγά τις παραπάνω λίστες, επειδή ειδικά αυτές με τις ταινίες είχαν μείνει πολύ πίσω, σε σχέση με τον tracker που τις φτιάχνω. Κι αυτό γιατί έκανα άλλες ανακατατάξεις εδώ και άλλες εκεί, με αποτέλεσμα να έχουν σβηστεί καταχωρήσεις, να είναι άλλες εδώ κι άλλες εκεί. Εχθές επιτέλους κατάφερα και το έστρωσα εδώ και έχω περάσει περισσότερες ταινίες (2-3 όχι παραπάνω) από την εκεί λίστα. Οπότε έπιασα και τις σειρές και έκανα ένα ξεκαθάρισμα σύμφωνα με αυτά που έχω και που έχω βρει. Το τελευταίο επεισόδιο που λες του "Birds Of Prey", δεν το έχω. Την σειρά, ακόμη να την πιάσω βέβαια και δεν το αναζήτησα... Θα γίνει όμως γιατί θέλω να την δω, όπως και το "Blade: The Series"! Ας κλείσω με κάποιες άλλες και βλέπουμε. Το πρόγραμμα που λες δεν το γνωρίζω. Εάν όμως έχεις βρει τους υπότιτλους του τελευταίου επεισοδίου, κάνε μου τους μια πάσα σε παρακαλώ σε κάποιο Dropbox, e-mail ή ανέβασέ τους ως attachment εδώ να τους πάρω (σε κάποιο post, γιατί με pm δεν ξέρω αν γίνεται) και μετά διέγραψέ το. Εάν πάλι βρεις κάποιο link που υπάρχουν, στείλε μου αυτό με pm!

 

Έχω εντοπίσει κι άλλες ταινίες μεταφρασμένες! Απλώς τις έχω σημειωμένες σε τρεις τόπους και θέλω να τις συγκεντρώσω για να μην τις περνάω δύο-δύο και τρεις-τρεις. Στις σειρές γίνεται επίσης ο κακός χαμός και ενημερώνω συνέχεια το post, αλλά δεν έχει νόημα να το αναφέρω εδώ. Αυτό που μπορώ να κάνω σε περίπτωση που την παρακολουθείτε και ενδιαφέρεστε, είναι να προσθέτω στις μη ολοκληρωμένες το ποια ακριβώς επεισόδια έχουν μεταφραστεί. Την αρίθμησή τους δηλαδή, όχι τους τίτλους. Δεν αναφέρομαι απαραίτητα στα πρώτα επεισόδια μιας σειράς ή σαιζόν, όταν αναρτώ συγκεκριμένο αριθμό επεισοδίων. Μπορεί να είναι μεταφρασμένο το 1ο, το 5ο και το 14ο επεισόδιο ενός κύκλου! Μη με ρωτάτε γιατί, απλώς αυτά εντοπίζω. Ενδέχεται κάποτε που οι ξένοι αγγλικοί υπότιτλοι να βρίσκονταν πιο δύσκολα και να είχαν βρεθεί ορισμένοι σκόρπιοι, που να έκαναν τον κόπο να τους μεταφράσουν κάποιοι, αυτόνομα. Μπορεί πάλι να είναι πρότζεκτ ομάδας που δεν προχώρησε ποτέ, εκκρεμούσαν οι πρώτοι υπότιτλοι και αυτός που ανέλαβε ας πούμε το 15ο επεισόδιο, να το ανάρτησε μόνος του στο Ρωσικό tvsubtitles.net για να υπάρχει. Μπορεί να είναι σειρά με αυτοτελείς ιστορίες (π.χ. "Η Ζώνη Του Λυκόφωτος") και να άρεσε σε κάποιον μία συγκεκριμένη ιστορία που να τη θυμόταν από παλιά και αυτή να μετάφρασε. Σημασία έχει πως έχω καταγράψει ποια συγκεκριμένα έχουν μεταφραστεί και μπορώ να τα παραθέσω, εάν ενδιαφέρεστε. :beer:

 

Υ.Σ. Ξεκίνησα να φτιάχνω μία ακόμη αντίστοιχη με το είδος του Horror και έχω φτάσει με πολύ κόπο στις 800 ταινίες. Έχω κάνει πολλές ανακατατάξεις, να δω ποιες θα μπουν μαζί με ποιες κι έχω περάσει hyperlinks προς την IMDB. Την έχω σταματήσει βέβαια και δεν ξέρω αν την συνεχίσω, τελικά. Οι ταινίες είναι πολλές, μεταξύ άλλων μπαίνουν πολλές κοινές και όπως έχουν γίνει τα κινηματογραφικά είδη, πλέον, με προσμίξεις και πειραματισμούς, προβληματίζομαι στο ποιες θα μπορούσαν να ανήκουν στο είδος αυτό και ποιες όχι. Δεν ξέρω αν θα δημοσιεύσω κάτι τέτοιο... Το έχω εκεί πειραματικά (είναι πολύ περισσότερες οι μεταφρασμένες απ' αυτές που έχω συγκεντρώσει, βέβαια!! Δεν το συζητάμε!! Τις sci-fi αριθμητικά, τις τρώνε λάχανο!) και θα δούμε αν το συνεχίσω και πότε. Μπορεί να συνεχίσω να περνάω δειλά δειλά ακόμη κάποιες, αρίθμηση δεν έχω δώσει γιατί έχω ανακατατάξεις να κάνω και σίγουρα θα προκύψουν πολύ περισσότερες, αλλά να αναρτήσω κάτι τέτοιο, δεν ξέρω αν θα είχε ζήτηση, οπότε μάλλον θα το κρατήσω για προσωπική χρήση. Θα μπορούσα να πιάσω και κινουμένων σχεδίων sci-fi σειρές και ταινίες που το είχα σκοπό κάποια στιγμή να κάνω, αλλά θα μου βγει το λάδι αν τις κάνω με παρόμοιο τρόπο και ο χρόνος πιέζει... Σκεφτόμουν να κάνω και δυο λίστες με ταινίες και σειρές κινουμένων σχεδίων (ανεξαρτήτου είδους) που εκκρεμεί παρουσίασή τους εδώ, στο φόρουμ. Και είναι πραγματικά, πολλές... Και δε βάζω μέσα αμετάφραστο/αμεταγλώττιστο υλικό! Ας είναι...

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4639 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Τα δύο τελευταία επεισόδια του Birds of Prey τα είχα μεταφράσει μόνος πριν πολύ καιρό γιατί δε μπορούσα να περιμένω να βγουν. Το κακό είναι ότι δεν έχω κρατήσει το srt γιατί τους κάνω ενσωμάτωση και μετά πετάω το αρχικό υλικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εάν είναι προς διάθεση το τελευταίο επεισόδιο φίλε μου, τότε μπορώ να διορθώσω το λήμμα βάζοντας τη σειρά ως ολοκληρωμένη μεταφραστικά. Εάν το έχεις μονάχα για σένα, τότε παραμένει ως έχει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το xsubs δεν το έχει βγάλει πάντως. Και εφόσον δεν το έχει πλέον ο falconara και δεν φαίνεται να υπάρχει προς μοίρασμα από κάποιον άλλον, εγώ δεν το υπολογίζω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κανείς δεν το υπολογίζει φίλε μου! Εάν ο falconara90 μου το στείλει εμένα ή εσένα, θα βρούμε έναν τρόπο να εξαχθούν οι υπότιτλοι και όλο και κάπου θα τους ανεβάσουμε. Π.χ. στο subs4free! Τα credits της μετάφρασης, οπωσδήποτε δικά του! Για τα υπόλοιπα, όποιος κοπίασε. Προς το παρόν, βέβαια, μένει ως έχει, όπως λες. Η αλήθεια είναι ότι το ότι έκανες τόσον κόπο φίλε falconara90 και έπειτα έσβησες τους υπότιτλους, δεν το καταλαβαίνω... Ακόμη και όσοι ενσωματώνουν, για λόγους λογοκλοπής, τους υπότιτλούς τους και διανέμουν τα επεισόδια έτσι, τους έχουν καβάτζα πάντοτε! Γνωρίζω περιπτώσεις ο ίδιος. Δικαίωμά σου είναι, βέβαια, το αν θα τους διανέμεις, αν τους κρατήσεις, αν τους πετάξεις κτλ. Απλά μου φαίνεται περίεργο που δεν τους κράτησες ούτε για σένα. :) Εάν μελλοντικά η σειρά κυκλοφορούσε σε HD, ας πούμε και θέλεις να την αποκτήσεις και να έχεις αυτήν, θα πρέπει να τους μεταφράζεις από την αρχή...

 

Αναρτήθηκαν στην παραπάνω λίστα οι εξής ταινίες:

 

1. "Get Smart" (2008)

2. "Get Smart's: Ο Μπρους Και Ο Λόυντ Εκτός Ελέγχου" ("Get Smart's Bruce And Lloyd Out Of Control") (2008)

3. "Ηλεκτρονικό Μανούλι" ("Weird Science") ('85)

4. "Κανείς Δε Χάνει Σ' όλα" (2008)

5. "The Holy Mountain"/"Holy Mountain" ('73)

6. "Headspace" (2005)

7. "Φονική Καταδίωξη Στους Πάγους" ("Retrograde") (2004)

 

όπως και η τηλεοπτική σειρά "Η Βιονική Γυναίκα" ("Wonder Woman") (Seasons 2-3) ('77-'79).

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3939 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τι εγινε φιλε πως παει,θελω να σε ρωτησω κατι,ειδα τις τελευταιες μερες δυο ταινιες του RALPH BAKSHI το wizards και το heavy traffic και θελω να σε ρωτησω αν εχεις να μου προτείνεις καποιες ταινιες του ιδιου υφους όχι μονο από τον ιδιο αλλα και από αλλους σκηνοθετες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τι εγινε φιλε πως παει,θελω να σε ρωτησω κατι,ειδα τις τελευταιες μερες δυο ταινιες του RALPH BAKSHI το wizards και το heavy traffic και θελω να σε ρωτησω αν εχεις να μου προτείνεις καποιες ταινιες του ιδιου υφους όχι μονο από τον ιδιο αλλα και από αλλους σκηνοθετες.

 

Φίλε μου εάν αναζητάς ταινίες που υπάρχουν μεταφρασμένες ή μεταγλωττισμένες, τότε θα σου πρότεινα να τσεκάρεις το "Valhalla" ('86), το "The Hobbit" ('77), τα "Ο Κιρίκου Και Η Μάγισσα" ("Kirikou Et La Sorciere") ('98) & "Αζούρ Και Ασμάρ" ("Azur Et Asmar") (2006) του Michel Ocelot ή το "Ο Βασιλιάς Και Το Πουλί" ("Le Roi Et L'oriseau") ('80). Δεν ξέρω ακριβώς τι ζητάς, αλλά αν ψάξεις εδώ, θα βρεις ωραία φιλμάκια! :beer:

 

Αναρτήθηκαν στην παραπάνω λίστα οι εξής ταινίες:

 

1. "Supersonic Man" ('79)

2. "Ο Ήχος Του Θανάτου"/"Τρόμος Στην Ισλανδία" ("Night Of The Big Heat"/"Island Of The Burning Damned"/"Island Of The Burning Doomed") ('67)

3. "Παγωμένη Ατμόσφαιρα" ("Death On Saturn's Moon"/"Ascension") (2000)

4. "Aurora"/"Vanishing Waves" (2012)

5. "Όσα Φέρνει Ο Χρόνος" ("About Time") (2013)

6. "Attack Of The Mutant Dick From Outer Space" ("El Ataque Del Pene Mutante Del Espacio") (2007) [short film]

7. "Η Επιστροφή Του Δράκουλα" ("Munster, Go Home!") ('66)

 

και η τηλεοπτική σειρά "The Nine Lives Of Chloe King"/"Nine Lives" (2011).

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3939 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωραιος φιλε ευχαριστω για τις πληροφοριες,θα κατσω να τις ψαξω αν και είναι τοσες πολλες.Μερικες από αυτές τις εχω δει και δεν χρειαζεται να εχουν υποτιτλους αν είναι βεβαια σε μια γλωσσα εκτος των αγγλικων θα χρειαστω υποτιτλους.Αυτες οι δυο ταινιες του RALPH BAKSHI μου αρεσανε πολύ αν τις εχεις δει και εσυ θα καταλάβεις γιατι μιλαω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Δόκτωρ Τζέκυλ Και Κυρία Χάιντ" ("Dr. Jekyll & Sister Hyde"/"Dr. Jekyll And Sister Hyde") ('71)
2. "Φάντασμα Από Το Διάστημα" ("Phantom From Space") (Colorized Version) ('53)

 

και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Adventures Of Superman" (Season 1) ('52-'53)

2. "Voyage To The Bottom Of The Sea" (Season 1) (Colorized Version) ('64-'65)

3. "Airwolf" (Season 1) ('84)

4. "Doctor Who" (Season 8) (2013-2014)

5. "Intelligence" (2014)
6. "Helix" (2014)

7. "Nowhere Boys" (2013-2014)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Arrow" (Season 1) (2012-2013)
2. "Arrow" (Season 2) (2013-2014)
3. "Το Νησί Των Θησαυρών" ("Treasure Island In Outer Space"/"Space Island") ("Der Schatz Im All") ("L'isola Del Tesoro"/"Il Pianeta Del Tesoro: Treasure Planet") ('87)

4. "Person Of Interest" (Seasons 1-2) (2011-2013)
5. "Person Of Interest" (Season 3) (2013-2014)

6. "The Munsters" (Season 1) ('64-'65)

 

και οι εξής ταινίες:

 

1. "Ο Κατάσκοπος Που Ήρθε Από Το... Τρίο"/"Austin Powers: Ο... Κατάσκοπος Που Γύρισε Από... Τρίο"/"Austin Powers: Ο Κατάσκοπος Που Γύρισε Από... Τρίο"/"Ο Κατάσκοπος Που Γύρισε Από Το... Τρίο" ("Austin Powers: International Man Of Mystery") ('97)
2. "Austin Powers: Ο Κατάσκοπος Που Με Κουτούπωσε" ("Austin Powers: The Spy Who Shagged Me") ('99)
3. "Austin Powers: Το Χρυσό Εργαλείο" ("Austin Powers In Goldmember") (2002)
4. "Ο Έντι Εναντίον Της Σπείρας Των Δολοφόνων" ("Attack Of The Robots") ("Cartes Sur Table") ('66)

5. "Το Σημάδι Του Σκορπιού" ("Black Scorpion") ('95)

6. "Το Χτύπημα Του Σκορπιού 2" ("Black Scorpion II: Aftershock"/"Black Scorpion: Ground Zero") ('97)
7. "Το Κεντρί Του Μαύρου Σκορπιού" ("Sting Of The Black Scorpion") (2002)

8. "Χελωνονιντζάκια II: Το Μυστικό Του Ούζου" ("Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret Of Ooze"/"Teenage Mutant Ninja Turtles 2") ('91)

9. "Τα Πουλιά" ("The Birds") ('63)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στην παραπάνω λίστα οι εξής ταινίες:

1. "Μητρόπολις" ("Metropolis") (Complete Version) ('27)
2. "The Six Million Dollar Man: Solid Gold Kidnapping"/"Solid Gold Kidnapping" ('73)
3. "Νεκρή Ζώνη" ("The Dead Zone") ('83)

4. "Street Fighter: Η Απόλυτη Δύναμη" ("Street Fighter: The Legend Of Chun-Li") (2009)
5. "Street Fighter: Η Απόλυτη Δύναμη" ("Street Fighter: The Legend Of Chun-Li") (Unrated Version) (2009)
6. "Κόντρες Θανάτου" ("Death Racers") (2008)
7. "Οι Συμμορίες" ("Moon Child") (2003)
8. "Χελωνονιντζάκια 3: Πολεμιστές Στην Ιαπωνία" ("Teenage Mutant Ninja Turtles III"/"Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Sacred Scroll Of Death"/"Teenage Mutant Ninja Turtles III: Turtles In Time"/"Mutant Ninja Turtles 3") ('93)
9. "Teach 109"/"Perverse Destiny" ('90) [short film]

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στην παραπάνω λίστα οι εξής ταινίες:

1. "Ο Βρυκόλακας Του Μεσονυκτίου"/"Ο Δράκος Του Σόχο"/"Το Κτήνος Του Λονδίνου" ("I, Monster") ('71)
2. "Το Τέρας Του Υπερπέραν"/"20 Εκατομμύρια Μίλια Από Τη Γη" ("20 Million Miles To Earth") (Colorized Version) ('57)

3. "Antisocial" (2013)

4. "Dune" (3D Version) ('84)

5. "The Demended" (3D Version) (2013)

 

:beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3939 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να σε ρωτησω για μια ταινια του 50 βεβαια,λεγεται ISLAND OF THE LIVING DEAD ειχα δει μια ταινια με αυτόν τον τιτλο που επαιζε ο BORIS CARLOFF αλλα νομιζω ότι δεν είναι αυτή που ψαχνω.Τον τιτλο αυτης της ταινιας τον βρηκα από το εξωφυλλο ενός βινυλιου από ένα σκοτσεζικο συγροτημα ροκ των 80ς.Την εχει παρει καπου το ματι σου?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλε μου αυτόν τον εναλλακτικό τίτλο έχει η ταινία "Τα Ζόμπι Χτυπάνε Μεσάνυχτα"/"Επιδρομή Των Ζόμπι"/"Ζόμπι Νο 2"/"Ζόμπι 2: Το Νησί Των Ζωντανών Νεκρών" ("Zombi 2") ('79) του Lucio Fulci! Με τον τελευταίο τίτλο κυκλοφορεί σε DVD και στην ελληνική αγορά, αρκετά χρόνια τώρα! Στο διαδίκτυο δεν ξέρω αν έχει ανέβει μεταφρασμένη από κάποιον. Φαντάζομαι πως ναι, δηλαδή, αλλά εσύ ψάχνεις και ας έχει έστω αγγλικούς υπότιτλους ή και καθόλου αρκεί να μιλάνε αγγλικά; Δε θυμάμαι... Όπως και να 'χει η ταινία βρίσκεται! Είναι γνωστή επίσης και ως "Island Of Flesh-Eaters"! Σου συνιστώ να την δεις αν τελικά δεν την έχεις δει και αγαπάς σοβαρές ταινίες με ζόμπι!! Είναι εξαιρετική!! :) Όσον αφορά το soundtrack της ταινίας, οι πληροφορίες της IMDB είναι αυτές εδώ. Εάν βλέπεις ότι δεν έχει σχέση με αυτό που ζητάς, δώσε μου κάποιο στοιχείο όπως κάποιον τίτλο κομματιου, άλμπουμ, καλλιτέχνη/μπάντας και το ψάχνουμε να δούμε αν πρόκειται για άλλη ταινία. Αν και η σειρά ταινιών "Ζόμπι" είναι κλασική και πιθανολογώ να 'ναι από τη συγκεκριμένη! :beer:

 

 

EDIT: Μόλις κατάλαβα ότι δεν ψάχνεις από soundtrack της ταινίας αλλά απλώς έχουν βάλει το εξώφυλλο της ταινίας αυτής στον δίσκο της μπάντας ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Και πως συμπέρανες ότι η ταινία είναι των '50s; :thinking: Πες μου μπάντα να δούμε το εξώφυλλο μπας και...

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3939 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτή η μπαντα είναι σκωτσέζικη αλλα εχει διαλυθει από τις αρχες του 90 και ο τραγουδιστης της πεθανε το 2009.Η μπαντα λεγεται DEAD NEIGHBOURS οπως είναι το ψευδωνυμο μου στο φορουμ,το βινυλιο που εχω βασικα είναι του αδερφου μου είναι συλλογη με τα καλυτερα τους κομματια και δειχνει ένα κολαζ ας πουμε από διαφορες ταινιες θρίλερ παλιες και καινούριες αν μπορω να το πω ετσι γιατι ο δισκος είναι του 1985.Γενικα τα τραγουδια είναι επειρεασμενα από τα θρίλερ και εχει μεσα ένα κομματι που λεγεται ISLAND OF THE LIVING DEAD αλλα μαλλον είναι η ταινια που μου λες εσυ,θα το ψαξω,στο youtube εχει κομματια τους όπως το devils cry και αμα πατησεις να ακουσεις το κομματι θα δεις και το εξωφυλλο που σου λεω.Η μπαντα συγκαταλέγεται στις καλτ μπαντες αλλα καλο καλτ,ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7123
  • Reputation:   27039
  • Achievement Points:  7458
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το άλμπουμ, λοιπόν, είναι το "Wild Women vs. Rubber Fish!" ('85). Ε ναι, φαντάζομαι πως απ' την συγκεκριμένη θα έχει πάρει τον τίτλο του κομματιού, μιας και έχουν από Ιταλική σχολη horror κι άλλες αναφορές στο εξώφυλλο του δίσκου αυτού, όπως το "Horror Of The Zombies"/"The Ghost Galleon" ('74) του Amando De Ossorio ή το "The Whip And The Body"/"The Whip And The Flesh" ('63) του Mario Bava! Επομένως πιάνουν ταινίες horror από διάφορες δεκαετίες και χώρες προέλευσης.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3939 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Που να ακουσεις και τα κομματια που εχει,ειναι πολύ αγρια και η θεματολογια είναι από ταινιες θρίλερ,βεβαια στο εξωφυλλο πεταει και κατι πολιτικα σχετικα με τον ΝΙΞΟΝ και την εποχη που ηταν προεδρος των ΗΠΑ,αλλα τα μπερδευει και με το παραδοξο.Εχω ψαξει και τον γραφιστα που εφτιαξε το εξωφυλλο,λεγεται BLAVASCHΥ αλλα δεν εχω βρει κατι σχετικο με αυτόν στο ιντερνετ,αν μπορεις να βοηθήσεις.Σε κατι φασεις λεει και για τον LARRY HAGMAN ξερεις αυτος που επαιζε στο τζινι τη σειρα του 60,λεει μεσα για μια ταινια που ειχε γυρισει όπως λεει και για WALTER PAISLEY εχει την ΛΑΜΨΗ του ΚΙΟΥΜΠΡΙΚ και γενικα ο δισκος είναι καλτ,αλλα καλο καλτ γιατι κατά την αποψη μου υπαρχουν καλες ταινιες καλτ και κακες ταινιες καλτ,οπως μια ταινια με ζομπι του 80 το HELL OF THE LIVING DEAD,ρε φιλε δεν μπορουσα να την δω,ειδα μονο ένα τεταρτο και μετα την γυρισα πισω στο βιντεο κλαμπ,πολυ φθηνη παραγωγη,ε αυτή ηταν κακο καλτ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τέτοιες περιπτώσεις δεν τις λες cult. Trash τις λες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3939 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι το λες και TRASH πανω κατω trash και καλτ το ιδιο είναι γιατι αμα πεις για τις ταινιες του ED WOOD εχουν ονομασθεί καλτ,αλλα είναι τοσο χαλια μερικες που ουτε καλτ είναι ουτε trash είναι πατατες,απο αυτόν το σκηνοθετη βλεπω μονο το plan 9 from outer space και μια άλλη που ειχε γραψει το σεναριο μονο και αυτό με συνεργασια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το Plan 9 είναι διασκεδαστική ταινία για τους λάθους λόγους, για αυτό και έχει αναδειχθεί σε καλτ. Σαφώς καλύτερο πάντως από οποιαδήποτε ταινία του Michael Bay.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.