Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λίστες μεταφρασμένων Sci-Fi Ταινιών & Σειρών


Mandrake

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

"Cult" σημαίνει λατρεία και ο όρος αυτός υπάρχει για ταινίες που λατρεύονται, είτε είναι για λάθος λόγους όπως λέει κι ο Κωστής, που έχουν έχουν κάτι που τραβάει ένα μέρος του κόσμου, είτε επειδή αξίζουν για κάποιες επιλογές (σκηνοθετικές, σεναριακές ή της παραγωγής) οι οποίες προσθέτουν στην εκάστοτε παραγωγή κάτι το "διαφορετικό", το οποίο αρέσει και δεν συναντάς αλλού. Όποια παραγωγή χαρακτηρίζεται ως "cult", λατρεύεται απ' το δικό της ιδιαίτερο κοινό. Στην περίπτωση του cult δεν υπάρχει καλό και κακό. Εφόσον έχει φτάσει κάποια παραγωγή να χαρακτηρίζεται ως τέτοια από μερίδα του κόσμου, σημαίνει πως έχει αυτόματα αποκτήσει ένα συγκεκριμένο status το οποίο διαιωνίζεται από τις συνεχείς εκδηλώσεις του ίδιαίτερου αυτού φανατικού κοινού της. Οι κριτικές από "επαγγελματίες" δεν αγγίζουν το κοινό της και οπωσδήποτε δεν αφορούν τους υπολοίπους. Στο "trash" δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Μπορεί το "trash" να είναι "cult" και να έχει κάποια ανταπόκριση, αλλά μπορεί και όχι. Έτσι όπως τα αντιλαμβάνομαι εγώ... Και κάποιοι ορισμοί για τους "επαγγελματίες", εδώ κι εδώ. Η "φθηνή παραγωγή" δε σημαίνει τίποτε για μένα, πάντως. Το "El Mariachi" ('92) είναι πάμφθηνη παραγωγή, οι ηθοποιοί δεν ήταν καν κομπάρσοι, αλλά εγώ προσωπικά το λατρεύω!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Plan 9 είναι διασκεδαστική ταινία για τους λάθους λόγους, για αυτό και έχει αναδειχθεί σε καλτ. Σαφώς καλύτερο πάντως από οποιαδήποτε ταινία του Michael Bay.

Ενταξει με πολύ εποιηκια το βλεπω το plan 9 και καποιες άλλες ταινιες του όπως το anatomy of a psycho,πολυ καλη,εχει γραψει σε συνεργασια το σεναριο μονο,οντως το plan 9 θεωρητε καλτ.Τον MICHAEL BAY δεν τον ξερω,μου εδωσες τροφη για ψαξιμο,θα επειχηρησω να δω και ταινια του.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κατσε νομιζω ότι υπαρχει καλο και κακο καλτ,και θα θεσω ένα παράδειγμα,οι ταινιες του ROGER CORMAN ποιο πολλες θεωρούνται καλτ,γιατι η παραγωγη ηταν πολύ φθηνη αλλα μεσα από την προσωπικη του ματια δημιουργουσε ένα ωραιο και αληθοφανες αποτέλεσμα,τις περισσοτερες φορες δεν χρησιμοποιουσε ψηφιακα εφε,θα πω και μια ταινια του από τις πρωτες που την γυρισε σε μια εβδομαδα,ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ ΤΟΥ ΤΡΟΜΟΥ,πολυ καλη ταινιουλα και με αποψη.Το φυτο όπως και τα κομμενα χερια η ποδια που ταιζε το φυτο ο κεντρικος ηρωας φαινοντουσταν αληθοφανει και λεω αληθοφανει εξηγοντας ότι σε πολλες ταινιες θρίλερ τα κομμενα μελη φαινονται κακογουστα τοσο κακογουστα που γελας.Αυτη η ταινιουλα είναι καλο καλτ,τωρα μια ταινια του ED WOOD που καθετε ένα μέντιουμ σε ένα τραπεζι με κατι αλλους ανθρώπους και δυο σκελετούς και ακούγετε μια τρομπετα να παιζει και η τρομπετα είναι δεμενη με ένα σκοινι που φαινεται δηθεν ότι την φυσαει ένα πνευμα,ε αυτό είναι αστειο,εχει ξεπερασει τα ορια φαινεται αρπακολα,αυτο είναι κακο καλτ,οσο και καλτ ατομο να είμαι και να θελω να την δω την ταινια από καλη ματια αυτό μου τα χαλαει όλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ενταξει με πολύ εποιηκια το βλεπω το plan 9 και καποιες άλλες ταινιες του όπως το anatomy of a psycho,πολυ καλη,εχει γραψει σε συνεργασια το σεναριο μονο,οντως το plan 9 θεωρητε καλτ.Τον MICHAEL BAY δεν τον ξερω,μου εδωσες τροφη για ψαξιμο,θα επειχηρησω να δω και ταινια του.

Ταινίες όπως το Plan 9, πρέπει να τις βλέπεις με παρέα για πρώτη φορά. :)

 

Και το Bay τον ξέρεις. Έχει κάνει τα Transformers, Armageddon, Pearl Harbor και δεν συμμαζεύεται. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κατσε νομιζω ότι υπαρχει καλο και κακο καλτ,και θα θεσω ένα παράδειγμα,οι ταινιες του ROGER CORMAN ποιο πολλες θεωρούνται καλτ,γιατι η παραγωγη ηταν πολύ φθηνη αλλα μεσα από την προσωπικη του ματια δημιουργουσε ένα ωραιο και αληθοφανες αποτέλεσμα,τις περισσοτερες φορες δεν χρησιμοποιουσε ψηφιακα εφε,θα πω και μια ταινια του από τις πρωτες που την γυρισε σε μια εβδομαδα,ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ ΤΟΥ ΤΡΟΜΟΥ,πολυ καλη ταινιουλα και με αποψη.Το φυτο όπως και τα κομμενα χερια η ποδια που ταιζε το φυτο ο κεντρικος ηρωας φαινοντουσταν αληθοφανει και λεω αληθοφανει εξηγοντας ότι σε πολλες ταινιες θρίλερ τα κομμενα μελη φαινονται κακογουστα τοσο κακογουστα που γελας.Αυτη η ταινιουλα είναι καλο καλτ,τωρα μια ταινια του ED WOOD που καθετε ένα μέντιουμ σε ένα τραπεζι με κατι αλλους ανθρώπους και δυο σκελετούς και ακούγετε μια τρομπετα να παιζει και η τρομπετα είναι δεμενη με ένα σκοινι που φαινεται δηθεν ότι την φυσαει ένα πνευμα,ε αυτό είναι αστειο,εχει ξεπερασει τα ορια φαινεται αρπακολα,αυτο είναι κακο καλτ,οσο και καλτ ατομο να είμαι και να θελω να την δω την ταινια από καλη ματια αυτό μου τα χαλαει όλα.

 

Αυτό που θέλω να πω φίλε μου είναι ότι οι ταινίες που έχουν τον χαρακτηρισμό cult είναι οπωσδήποτε για κάποιους, κορυφαίες! Για τον χ ψ λόγο, αυτό δε μας αφορά. Έχουν το δικό τους κοινό και απ' αυτούς λατρεύονται! Στην trash tv, ακόμη και από άτομα που θέλουν κάτι το εναλλακτικό, το περίεργο, το γελοίο, το τραγελαφικό, το κιτς να συναντήσουν κάπου, υπάρχουν παραγωγές που δεν έχουν δεν αρέσουν. Ούτε καν ως κακές. Δεν έχουν οπαδούς, οπότε δεν γίνονται "cult". Δεν υπάρχει κάποιος να τις λατρεύει. Άλλες πάλι, ναι! Χαίρομαι τα παιδιά του blog "TrashMania", για παραδειγμα, που έχουν βρει εκεί τη γωνίτσα τους και γουστάρουν διάφορα από τέτοιο υλικό! Κάνουν τις μαζώξεις τους ορισμένοι, δίνουν ραντεβού και στα Cult Festival της Αθήνας και περνάνε φίνα! Και πιο πολύ τους χαίρομαι, βέβαια, επειδή έχουν την τεράστια αυτή διάθεση για προσφορά! Αλλά είναι ορισμένες παραγωγές που ακόμη και γι' αυτούς είναι αδιάφορες. Θα το δουν κάποια στιγμή, θα σχολιάσουν λίγο και μετά γεια σας. Για άλλες όμως υπάρχει αποθέωση! Αυτό εννοώ. Κάποιες ταινίες του Roger Corman μπορεί να βγαίνουν κακές (έως πολύ κακές. B-movάς είναι ο άνθρωπος, άλλωστε), αλλά οπωσδήποτε έχουν τους οπαδούς τους (ένας απ' αυτούς είμαι κι εγώ κι ας έχω δει ελάχιστες μέχρι στιγμής)! Του συγκεκριμένου, επίσης, του βγάζω το καπέλο γιατί αγαπάει τον χώρο του Φανταστικού και το δείχνει όντας παραγωγικότερος από πολλούς άλλους δήθεν, που ακόμη κι αν έχουν ιδέες, αν δε συγκεντρώσουν ένα Χ ποσόν δεν προχωράνε να τις υλοποιήσουν.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29304
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  425
  • Reputation:   4689
  • Achievement Points:  427
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4005 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

trashmania = :div:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4639 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Αυτό που παρατήρησα μόλις τώρα διαβάζοντας τη συζήτηση είναι ότι τα τελευταία χρόνια, ο χώρος των b-movies/cult/trash (δε τις βάζω στο ίδιο σακί, απλά τις αναφέρω όλες μαζί) βγάζουν ακάθεκτα ταινίες και παρουσιάζουν διαρκώς πρωτότυπες και ευφάνταστες ιδέες σεναρίων. Μπορεί να είναι καλές είτε κακές, αλλά τουλάχιστον είναι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ! Το mainstream Hollywood, δε μπορεί να πει το ίδιο για τον εαυτό του. Η εποχή που έβγαζε πληθώρα πρωτότυπων ταινιών έχει επέλθει ανεπιστρεπτή. Κατ' ουσίαν, ο σύγχρονος Αμερικάνικος κινηματογράφος βασίζεται σε μεταφορές και remake.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μου εδωσες καλη πληροφορια για το blog TRASHMANIA θα το ψαξω.Δεν εννοω κακο καλτ με την αποψη της παραγωγης η της αποδοχης από το κοινο εννοω από την αποψη της ματιας του σκηνοθετη,γιατι οντως μια ταινια που στην αρχη δεν εχει αποδοχή με το περασμα του χρονου αλλαζει η αποψη για αυτην,το ψευτικο αιμα που βαζουν σε αυτές τις ταινιες και φαινεται λες και είναι σαλτσα ντοματας καταλαβαίνεις ότι είναι αστειο αλλα την αποδεχεσαι αυτην την αποψη του σκηνοθετη γιατι θεωρείτε ότι ο συγκεκριμένος εφτιαξε μια ταινια καλτ που εχει μια ευρεια αποδοχή όμως αν το σκεφτεις είναι αστειο είναι κακοσκηνοθετημενο αλλα το αποδεχεσαι όμως σε μια άλλη ταινια του ιδιου είδους ο σκηνοθέτης εχει άλλη αποψη και τα εφε του είναι καλοφτιαχμενα από αυτην την αποψη εγω διαχωριζω το καλο από το κακο καλτ,ο τζεησον κυνηγαγε τα θυματα του και αυτά τρεχανε κατοστάρια και αυτος τα εφτανε με ένα απλο περπατημα,αμα το καλοσκεφτείς είναι αστειο αλλα με μια άλλη ματια σκέφτεσαι ότι είναι δολοφόνος οποτε μπορει να κανει ότι θελει,αυτο θελω να πω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να το ψάξεις αν και το κακό με τα putlocker links είναι ότι εάν δεν κατεβάσει κανείς μέσα σ' ένα μήνα, νεκρώνονται... Οπότε όποιος προλάβει πρόλαβε. Ανεβάζουν ξανά κατά καιρούς, αλλά τι να προλάβουν κι αυτοί... 1-2 νομάτοι ασχολούνται με το upload μονάχα (στο rip των VHS ίσως ασχολούνται 1-2 ακόμη και τις δίνουν στους πρώτους που ανέφερα για να τις ανεβάσουν)...

 

Δεν ξεκινάει κανείς με το σκεπτικό "θα φτιάξω μια ταινία cult". Ή τουλάχιστον δεν το έκανε σε προηγούμενες δεκαετίες, γιατί σήμερα που βλέπει ότι έχει πέραση από μια μερίδα κόσμου και γίνεται μόδα, μπορεί να προσπαθήσει εξ αρχής να φτιάξει κάτι τέτοιο (χωρίς να σημαίνει ότι θα περάσει ως τέτοια, απαραίτητα). Ο δημιουργός πάει να φτιάξει κάτι με τα μέσα που έχει και προσπαθεί να αρέσει αυτό σε όσο μεγαλύτερο κοινό γίνεται. Από κει και πέρα εκτός από τις όποιες καινοτομίες μπορεί να έχει επειδή έτσι το σκέφτηκε ή μέχρι εκεί τον έπαιρνε (π.χ. σκηνικά ή κοστούμια), παίζει ρόλο και ο παράγοντας "τύχη". Στο "Plan 9 From Outer Space", ας πούμε, δεν ήταν στο πρόγραμμα να πεθάνει ο Bela Lugosi! Έγινε όμως, ο Ed Wood τον αντικατέστησε με άλλον ηθοποιό ο οποίος δεν φαίνεται για να μην το καταλάβει ο θεατής και η ταινία έγινε cult (όχι γι' αυτόν τον λόγο μόνο, βέβαια...)! Νομίζω πως τα "Friday The 13th" δεν είναι cult. Αλλά ακόμη κι αν χαρακτηρίζεται ως τέτοια, νομίζω πως ιστορικά είναι η πρώτη ταινία τρόμου/θρίλερ που έχει να κάνει με φόνους εφήβων που κατασκηνώνουν κι έτσι. Και αν εξαιρέσουμε κάποιες Ευρωπαϊκές περιπτώσεις (κυρίως από Ιταλία) νομίζω πως είναι κι απ' τις πρώτες που ακούστηκε ο (ανεπίσημος) όρος "exploitatiion films"! Βάζω μέσα και το "The Texas Chainsaw Massacre" ('74) του Tobe Hooper, βέβαια! Μπορεί να θυμάμαι και λάθος... Οπότε εκτός του ότι είναι εξαιρετικές ταινίες τρόμου (οι δύο πρώτες, τουλάχιστον) έχουν και ιστορική σημασία! Τα άλλα που λες ότι κάνει ένα βήμα και τους πιάνει, εντάξει... Στη σφαίρα του Φανταστικού ανήκουν οι ταινίες αυτές (και δη στα slasher films), οπότε δεν κάθομαι με το χρονόμετρο να υπολογίζω αποστάσεις και ταχύτητες όταν τις παρακολουθώ, όπως δεν του κάνω και αυτοψία στις επόμενες ταινίες ώστε να εξακριβώσω γιατί δεν "πέφτει κάτω" όταν μετράς εκατοντάδες σφαίρες πάνω του ή γιατί μπορεί να γκρεμίσει μια ατσάλινη πόρτα, πως ανασταίνεται κτλ. Ξέρω τι βάζω να παρακολουθήσω και δε μ' ενδιαφέρει να το πολυαναλύσω. Σε όσους από μας αρέσουν τέτοιες ταινίες, τις αγαπάμε για άλλο λόγο και όχι επειδή είναι στέκουν επιστημονικά. :beer:

 

Αναρτήθηκαν στην παραπάνω λίστα οι εξής ταινίες:

 

1. "Φρανκενστάιν" ("I, Frankenstein") (2014)
2. "Cabin Fever: Patient Zero" (2014)
3. "Ο Πόλεμος Των Άστρων: Επεισόδιο I - Η Αόρατη Απειλή" ("Star Wars: Episode I - The Phantom Menace") (3D Version) ('99)
4. "Ο Πόλεμος Των Άστρων: Επεισόδιο II - Η Επίθεση Των Κλώνων" ("Star Wars: Episode II - Attack Of The Clones") (3D Version) (2002)
5. "Ο Πόλεμος Των Άστρων: Επεισόδιο III - Η Εκδίκηση Των Σιθ" ("Star Wars: Episode III - Revenge Of The Sith") (3D Version) (2005)
6. "Καρχαριοστρόβιλος" ("Sharknado"/"Dark Skies") (3D Version) (2013)
7. "Battledogs" (3D Version) (2013)
8. "Σεισμός 10,5 Ρίχτερ: Η Αποκάλυψη"/"Τοπίο Ολέθρου" ("10.5: Apocalypse") (3D Version) (2006)
9. "Europa Report" (3D Version) (2013)
10. "Ο Κυνηγός" ("Predator") (3D Version) ('87)
11. "Το Ξύπνημα" ("Lockjaw: Rise Of The Kulev Serpent"/"DMX Carnivorous"/"Carnivorous"/"Snake Megadeath") (2008)

12. "Παγιδευμένοι" ("Eagle Eye"/"Control Total") (2008)
13. "Isola: Tajuu Jinkaku Shojo"/"Isola" (2000)
14. "Σε Απομόνωση" ("Isolation") (2005)

15. "Doctor Who: The Day Of The Doctor" (3D Version) (2013)

16. "Marvel One-Shot: All Hail The King" (2014) [short film]

17. "Λυσσασμένες Στα Νύχια Του Τρόμου"/"Η Λυσσασμένη"/"Στα Νύχια Του Τρόμου" ("Rabid") ('77)

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν εχει σημασια αν στεκουν επιστημονικα,δεν εννοω αυτό, αλλωστε ταινιες τρομου είναι και όλα παιζονται,αυτο που θελω να πω είναι ότι βαζουμε σε μια ταινια την ταμπελα του καλτ χωρις να την εχουμε δει μερικες φορες και αυτό μας προδιαθετει στον τροπο και στην ματια που θα δουμε την ταινια ασχετος αν τα εφε η το σεναριο είναι χαλια,βαζουμε ταμπελες αυτό είναι.Ειναι το φαινομενο της ανθυποβολης στον εαυτο μας αν κατι δεν μας αρεσει δεν είναι κακο να το παραδεχτούμε, τι σημαινει είναι καλτ,ειναι κακο καλτ, ασχετος αν εχει το κοινο του.Δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα?Ετσι και με τα κομικς,το ιδιο γινεται,ακους μερικες φορες ότι αυτό το κομικς είναι στα εκατο ποιο σημαντικοτερα κομικς του αιωνα και πρεπει να το διαβασεις γιατι ανηκει στον ταδε χωρο,και το περνεις με την αποψη που σου εχουν επιβαλει και το διαβαζεις αλλα δεν σου αρεσει και το διαβαζουν και αλλοι εκατο και σε μερικους δεν αρεσει τοτε δεν διαμορφώνεται μια γνωμη περα από τις ταμπελες?Αλλα παλι βγαινει η αποψη ότι είναι από τα ποιο σημαντικα κομικς,ε εχει ποια καθιερωθεί αυτή η αποψη.Το SIN CITY λεγεται ότι είναι από τα κομικς που πρεπει να διαβασεις,του εριξα μια ματια αλλα σαν σχεδιο με αφησε αδιαφορο ενταξει είναι ασπρομαυρο είναι καπως σκοτεινο αλλα εχει πολλα ασπρα κενα και η σελιδα φαινεται αδεια,γιατι μου λενε ότι είναι από τα ποιο καλα κομικς ετσι δεν με προδιαθετουν να το δω με την δικια τους ματια?Ενταξει δεν είμαι τοσο εμπειρος στο να διαβαζω κομικς η δεν είμαι ειδικος και δεν εχω την ταδε ματια η αποψη,αλλα εχω ένα κριτηριο μια αισθητικη,γιατι ερχεται ο άλλος και μου λεει πως να το δω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Blade Runner: Ομάδες Εξοντώσεως" ("Blade Runner") (US Theatrical Cut Version/Domestic Cut Version) ('82)
2. "The Lathe Of Heaven" ('80)

3. "RoboCop" (2014)

 

και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "The After" (2014) [web series]
2. "Continuum" (Season 1) (2012) [web series]
3. "Πράκτωρ Σμαρτ" ("Get Smart") ('65-'70)
4. "Get Smart" ('95)

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25820
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  402
  • Reputation:   5416
  • Achievement Points:  402
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Καλα ε, η λιστα σου ειναι θεικη!! :respect: Θα με συντροφευσει πολλα βραδια στην επιλογη ταινιας!! :popcorn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να 'σαι καλά φίλε μου! :efxaristo: Προσπαθώ να την ενημερώνω έγκαιρα, αλλά ορισμένες φορές καθυστερώ λίγο (ειδικά στις τρέχουσες σειρές)... Δυστυχώς στο μηχάνημα με το οποίο έχω ξεμείνει στο άλλο σπίτι, εάν ανοίξω να επεξεργαστώ τα post αυτά ο επεξεργαστής πιάνει ταβάνι για αρκετή ώρα, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τις δουλέψω με τίποτα όταν είμαι εκεί...

 

 

Στις παραπάνω λίστες αναρτήθηκαν οι εξής ταινίες:

 

1. "Σατανικό Μυστικό" ("Die, Monster, Die!"/"The House At The End Of The World"/"Monster Of Terror"/"Colour Out Of Space"/"Die Monster") ('65)
2. "Ζωντανός Θρύλος" ("I Am Legend") (Alternative Theatrical Version) (2007)
3. "Cosmic Voyage"/"The Space Ship"/"The Space Voyage" ("Kosmicheskiy Reys: Fantasticheskaya Novella") ('35)
4. "Η Μυστηριώδης Νήσος Του Δρ. Μορώ"/"Το Νησί Του Διαβόλου"/"Στη Φωλιά Του Λυκανθρώπου" ("The Island Of Dr. Moreau") ('77)
5. "Phase IV"/"Phase 4" ('74)
6. "Τζέιμς Μποντ, Πράκτωρ 007: Επιχείρισις Κεραυνός"/"Τζέιμς Μποντ 007: Επιχείριση Κεραυνός" ("Thunderball"/"007: Thunderball") ('65)
7. "Τζέιμς Μποντ, Πράκτωρ 007: Η Κατάσκοπος Που Μ' αγάπησε" ("The Spy Who Loved Me"/"007: The Spy Who Loved Me") ('77)
8. "Πέθανε Μια Άλλη Μέρα" ("Die Another Day"/"007: Die Another Day") (2002)
9. "The Human Race" (2013)
10. "Δικός Της" ("Her") (2013)
11. "Infected" (2013)
12. "The Philosophers"/"After The Dark (2013)
13. "Zombie Massacre"/"Apocalypse Z" (2013)

14. "Ice Soldiers" (2013)
15. "Bounty Killer" (2013)

16. "Revolt Of The Robots"/"Aelita: Queen Of Mars" ("Aelita") ('24)

 

 

και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Βιονική Γυναίκα" ("Bionic Woman") (Season 2) ('76-'77)

2. "The Munsters" (Season 2) ('65-'66)

3. "American Horror Story" (Season 2) (2012)

4. "Πράκτορας... Στο Τσακ" ("Chuck") (2007-2012)

5. "Star-Crossed" (2014)

6. "Continuum" (Season 2) (2013) [web series]

 

:beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στις παραπάνω λίστες αναρτήθηκαν οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Σταρ Τρεκ: Η Επόμενη Γενιά"/"Ταξίδι Στο Διάστημα" ("Star Trek: The Next Generation") (Season 1) (Remastered Version) ('87-'88)
2. "Σταρ Τρεκ: Η Επόμενη Γενιά"/"Ταξίδι Στο Διάστημα" ("Star Trek: The Next Generation") (Season 2) (Remastered Version) ('88-'89)
3. "Σταρ Τρεκ: Η Επόμενη Γενιά"/"Ταξίδι Στο Διάστημα" ("Star Trek: The Next Generation") (Season 3) (Remastered Version) ('89-'90)
4. "Σταρ Τρεκ: Η Επόμενη Γενιά"/"Ταξίδι Στο Διάστημα" ("Star Trek: The Next Generation") (Season 4) (Remastered Version) ('90-'91)
5. "Σταρ Τρεκ: Η Επόμενη Γενιά"/"Ταξίδι Στο Διάστημα" ("Star Trek: The Next Generation") (Season 5) (Remastered Version) ('91-'92)
6. "Revolution: Enemies Of The State" (2013) [web series]

7. "Dark Skies" ('96-'97)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στην παραπάνω λίστα οι εξής ταινίες (επιτέλους τέλειωσα και μ' αυτές!):

 

1. "Η Άβυσσος" ("The Abyss") (Special Edition/Director's Cut/Extended Version) ('89)
2. "Abducted"/"Griffith Park 8" (2013)
3. "Jet Stream"/"Tornado Apocalypse" (2013)
4. "Οι Πολεμιστές Της Γης" ("Warriors Of Terra"/"Death Planet"/"Biohazard: Death Plant") (2006)
5. "Ο Υπερ-Ήρωας" ("Sidekick") (2005)
6. "Unholy" (2007)
7. "Deadland"/"Steeling Pennies" (2009)
8. "Zombex" (2013)
9. "Krrish" (2006)
10. "Krrish 3" (2013)
11. "Έρεβος" ("Casshern") (2004)
12. "Αντρόιντ: Ζόμπι Από Το Διάστημα" ("Android") ('82)
13. "100 Million B.C."/"Jurassic Commando"/"Prehistoric" (2008)

 

:beer:

 

Υ.Σ. Κι άλλες 3-4 πρέπει να έχω εντοπίσει, αλλά θέλω λίγο χρόνο επειδή κάποιες καταχωρήσεις δε συμβαδίζουν αριθμητικά με τη λίστα που φτιάχνω στον tracker και χρειάζονται διορθώσεις...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Man From Atlantis" ('77)
2. "Man From Atlantis II: The Dead Scouts" ('77)
3. "Man From Atlantis III: Killer Spores" ('77)
4. "Man From Atlantis IV: The Disappearances" ('77)
5. "Voyage To The End Of The Universe" ("Ikarie XB 1") ('63)
6. "Ο Σούπερμαν Με Τις Ακτίνες Θανάτου"/"Ο Εκτελεστής Με Τις Ακτίνες Θανάτου" ("Laserblast") ('78)
7. "Κάφκα" ("Kafka") ('91)

 

και οι εξής κύκλοι σειρών:

 

1. "Λόις & Κλαρκ" ("Lois & Clark: The New Adventures Of Superman") (Season 3) ('95-'96)

2. "Λόις & Κλαρκ" ("Lois & Clark: The New Adventures Of Superman") (Season 4) ('96-'97)

3. "Continuum" (Season 3) (2014)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Man From Atlantis" ('77)

2. "Man From Atlantis II: The Dead Scouts" ('77)

3. "Man From Atlantis III: Killer Spores" ('77)

4. "Man From Atlantis IV: The Disappearances" ('77)

5. "Voyage To The End Of The Universe" ("Ikarie XB 1") ('63)

6. "Ο Σούπερμαν Με Τις Ακτίνες Θανάτου"/"Ο Εκτελεστής Με Τις Ακτίνες Θανάτου" ("Laserblast") ('78)

7. "Κάφκα" ("Kafka") ('91)

 

και οι εξής κύκλοι σειρών:

 

1. "Λόις & Κλαρκ" ("Lois & Clark: The New Adventures Of Superman") (Season 3) ('95-'96)

2. "Λόις & Κλαρκ" ("Lois & Clark: The New Adventures Of Superman") (Season 4) ('96-'97)

3. "Continuum" (Season 3) (2014)

 

:beer:

Το Καφκα είναι πολύ καλη ταινια και μου θυμιζει μια ταινια που γυριστηκε βασισμενη σε ένα βιβλιο του WILLIAM BOROUGHS το γυμνο γευμα,σε αυτην παιζει ο ηθοποιος που υποδειοταν τον ρομποκοπ στην πρωτη ταινια,δεν θυμαμαι το ονομα του,παντος αυτή η ταινια εναι στο ιδιο υφος με την ταινια ΚΑΦΚΑ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε βέβαια, αφού ο William Burroughs έχει επιρροές από Κάφκα σε αυτό του το βιβλιο! Η σκηνοθεσία της ταινίας που αναφέρεις είναι του David Cronenberg, όπου μου είναι πολύ αγαπητός σκηνοθέτης και έχω δει οτιδήποτε έχει κυκλοφορήσει μεταφρασμένο από δουλειές του! Μόνο το "Απόκ Στην Άσφαλτο"/"Εταιρεία Θανάτου" ("Fast Company") ('79) που έχω σε DVD και δεν έχω κάτσει να δω ακόμη. Το είχα αγοράσει μαζί με το "Shivers" ('75) και το "Rabid" ('77). Δε με ενθουσίασε η υπόθεση ιδιαίτερα, αλλά θα τη δω κάποια στιγμή. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε βέβαια, αφού ο William Burroughs έχει επιρροές από Κάφκα σε αυτό του το βιβλιο! Η σκηνοθεσία της ταινίας που αναφέρεις είναι του David Cronenberg, όπου μου είναι πολύ αγαπητός σκηνοθέτης και έχω δει οτιδήποτε έχει κυκλοφορήσει μεταφρασμένο από δουλειές του! Μόνο το "Απόκ Στην Άσφαλτο"/"Εταιρεία Θανάτου" ("Fast Company") ('79) που έχω σε DVD και δεν έχω κάτσει να δω ακόμη. Το είχα αγοράσει μαζί με το "Shivers" ('75) και το "Rabid" ('77). Δε με ενθουσίασε η υπόθεση ιδιαίτερα, αλλά θα τη δω κάποια στιγμή. :beer:

Α ενταξει δεν το ηξερα ότι ηταν επειρεασμενος από τον Καφκα,να μου πεις ο Καφκα ηταν ποιο παλιος από τον BORROUGHS,τελος παντον,και οι δυο ηταν θηρια ιερα τερατα.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Προσωπικά προτιμώ τον Edgar Rice Burroughs, βέβαια, αλλά εντάξει. Καθείς το είδος του. :) "Απόκ Στην Άσφαλτο" έγραψα; :lol: "Αμόκ" τέλος πάντων. Έχω βρει κι άλλες παραγωγές που κυκλοφόρησαν, τελικά και σε 3D έκδοση και που θα πρέπει να περάσω. Εν αναμονή. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γενικα για τα θρίλερ του LUCIO FULCI ,και την ταινια ζομπι εψαξα λιγο και βρηκα το soundtrack της ταινιας,πολυ καλο,λεγεται LUCIO FULCI ZOMBIE THEME,δεν θυμαμαι τον συνθετη αλλα είναι πολύ καλο,ακουσε το.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα το βάλω στα "Προς κατέβασμα"! :efxaristo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν παραπάνω οι εξής ταινίες:

 

1. "Spider-Man" (3D Version) (2002)
2. "Spider-Man 2" (3D Version) (2004)
3. "Spider-Man 3" (3D Version) (2007)
4. "Ο Πόλεμος Των Άστρων: Επεισόδιο IV - Ο Πόλεμος Των Άστρων" ("Star Wars: Episode IV - A New Hope") (Remastered 3D Version) ('77)
5. "Ο Πόλεμος Των Άστρων: Επεισόδιο V - Η Αυτοκρατορία Αντεπιτίθεται" ("Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back") (Remastered 3D Version) ('80)
6. "Ο Πόλεμος Των Άστρων: Επεισόδιο VI - Η Επιστροφή Των Τζεντάι" ("Star Wars: Episode VI - Return Of The Jedi") (Remastered Anaglyph Red/Cyan 3D Version) ('83)
7. "Ο Σκοτεινός Ιππότης" (The Dark Knight") (3D Version) (2008)
8. "Ο Σκοτεινός Ιππότης: Η Επιστροφή" ("The Dark Knight Rises") (3D Version) (2012)
9. "Transformers" (3D Version) (2007)
10. "X-Men" (3D Version) (2000)
11. "X-Men 2"/"X2" (3D Version) (2003)
12. "X-Men: Η Πρώτη Γενιά" ("X-Men: First Class") (3D Version) (2011)
13. "Wanted" (3D Version) (2008)
14. "Η Νυχτερίδα Του Διαβόλου" ("The Devil Bat") (Colorized Version) ('40)
15. "Inception" (3D Version) (2010)
16. "Iron Man" (3D Version) (2008)
17. "Iron Man 2" (3D Version) (2010)
18. "Battleship" (3D Version) (2012)
19. "The Matrix" (3D Version) ('99)
20. "Matrix Reloaded" (3D Version) (2003)
21. "Matrix Revolutions" (3D Version) (2003)
22. "The Green Hornet" (3D Version) (2011)
23. "Thor" (3D Version) (2011)

24. "Η Μέλλουσα Ζωή" ("Things To Come") ('36)

25. "The Stuff"/"In-Natural"/"Stuff" ('85)

 

και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Believe" (2014)
2. "Dark Skies" ('96-'97)
3. "Star Trek Continues" (2013-2014)
4. "Ο Πόλεμος Των Κόσμων" ("War Of The Worlds") (Season 1) ('88-'89)
5. "The 100" (2014)

 

Για τα "Star Wars" δεν είμαι σίγουρος αν είναι οι εκδόσεις των remastered που κυκλοφορούν ή οι Theatrical Version, που βγήκαν σε 3D. Δεν τις έχω και υποθέτω πως είναι οι remastered αλλά αν βρω κάτι διαφορετικό θα διορθώσω τις καταχωρήσεις. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Snowpiercer" (2013)
2. "Spider Baby Or, The Maddest Story Ever Told"/"Attack Of The Liver Eaters"/"Cannibal Orgy, Or The Maddest Story Ever Told"/"The Liver Eaters" ('68)
3. "Πίσω Στο Χρόνο" ("Fetching Cody") (2005)
4. "The Starving Games" (2013)

5. "Repo Men" (Uncut Version) (2010)
6. "Threads Of Destiny" (2014)
7. "Ταξιδιώτες Στην Άλλη Ζωή" ("Flatliners") ('90)
8. "Real Playing Game"/"RPG" (2013)
9. "Ριψοκίνδυνο Παιχνίδι" ("Game Box 1.0"/"Gamebox 1.0") (2004)
10. "Timestalkers"/"Time Stalkers" ('87)
11. "The Hunger Games: Φωτιά" ("The Hunger Games: Catching Fire") (2013)

12. "Γουλβερίν" ("The Wolverine") (Unleashed Extended Edition) (2013)

 

 

και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Airwolf" (Season 2) ('84-'85)

2. "World On A Wire" ("Welt Am Draht") ('73)

3. "Arrow: Blood Rush" (2013)

4. "Warehouse 13" (Season 5) (2014)

 

:beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στην παραπάνω λίστα οι εξής ταινίες:

 

1. "Μυστική Βάσις AZ-3, Επιχείρισις Κεραυνός"/"Αστρο-τέρατα Επιτίθενται" ("Invasion Of Astro-Monster"/"Monster Zero"/"Godzilla Vs. Monster Zero"/"Invasion Of The Astro-Monsters") ("Kaiju Daisenso") ('65)
2. "Εισβολείς Από Το Διάστημα"/"Εξοντώστε Τα Τέρατα"/"Σούπερ Κονγκ Εναντίον Των Τεράτων" ("Destroy All Monsters"/"Operation Monsterland") ("Kaiju Soshingeki") ('68)
3. "Ο Ιβάν Βασίλιεβιτς Αλλάζει Επάγγελμα" ("Ivan Vasilievich: Back To The Future"/"Ivan The Terrible: Back To The Future"/"Ivan Vasilyevich Changes Occupation") ("Ivan Vasilevich Menyaet Professiyu") ('73)
4. "Rubber's Lover" ('96)
5. "Captain America 2: Ο Στρατιώτης Του Χειμώνα" ("Captain America: The Winter Soldier") (2014)
6. "Everywhen" (2013)
7. "Στον Τροπικό Του Τρόμου" ("Komodo Vs. Cobra"/"KVC: Komodo Vs. Cobra") (2005)
8. "Βιτσιόζες Παρθένες" ("Entrails Of A Virgin"/"Guts Of A Virgin") ("Shojo No Harawata") ('86)
9. "Alien Abduction" (2014)
10. "Last Chance" (2008)

11. "The Machine" (2013)
12. "Svengali" ('31)
13. "Μπαλάκια Τρίτου Τύπου" ("Spaceballs") ('87)

14. "Doctor Who: The Time Of The Doctor" (2014)
15. "Το Σταυροδρόμι Των Κόσμων" ("Crossworlds") ('96)
16. "11 A.M."/"A.M. 11:00" (2013)

17. "Star Trek: The Cage" ('86)
18. "Threads: Η Ημέρα Μετά Το Σήμερα" ("Threads") ('84)
19. "Κραυγή Από Το Διάστημα" ("Dead Space") ('91)
20. "Battlestar Galactica: The Promised Land" (2013)
21. "Κυριαρχία" ("Transcendence") (2014)
22. "Borealis"/"Survival Code" (2013)
23. "Ουτοπία" ("Utopia") (2003)

24. "Αστροναύτες Για Δέσιμο"/"Αστροναύτες" ('62)
25. "Κινγκ-Κονγκ" ("King Kong") (Colorized Version) ('33)
26. "Riddick"/"The Chronicles Of Riddick: Dead Man Stalking"/"The Chronicles Of Riddick: Rule The Dark" (Unrated Extended Cut) (2013)

27. "Mindscape"/"Anna" (2013)

 

και οι εξής κύκλοι σειρών:

 

1. "The Ray Bradbury Theater" (Season 2) ('88)
2. "Πλανήτης Γη: Τελική Σύγκρουση" ("Earth: Final Conflict") (Season 2) ('98-'99)
3. "Voyage To The Bottom Of The Sea" (Season 2) ('65-'66)
4. "Orphan Black" (Season 2) (2014)
5. "SeaQuest DSV"/"SeaQuest 2032" (Season 2) ('94-'95)
6. "Οι Ανίκητοι 7" ("Blakes 7") (Season 4) ('81)
7. "Στα Σύνορα Της Φαντασίας" ("The Outer Limits") (Season 2) ('96)

και αφαιρέθηκε ο 8ος κύκλος του "Doctor Who", καθώς έκανα λάθος και το "The Time Of The Doctor" είναι τηλεταινία και όχι ο πιλότος του κύκλου αυτού. Μεταφέρθηκε στις ταινίες. Το ίδιο έπραξα και στο "Star Trek: The Cage", όπου είδα πως για πρώτη φορά προβλήθηκε ως βιντεοταινία το 1986, οπότε αφαιρέθηκε αριθμητικά 1 επεισόδιο απ' τη σειρά "Star Trek" ('66-'69) και μπήκε στη λίστα με τις ταινίες. Το ίδιο έκανα και για τις τις ταινίες "Man From Atlantis", μιας και κάποιες βάσεις δεδομένων (όπως η IMDB) τις είχε λανθασμένα αριθμημένες ως τα 4 πρώτα επεισόδια, ενώ στην ουσία επρόκειτο για τηλεταινίες που προηγήθηκαν της τηλεοπτικής σειράς. Μένουν να γίνουν αρκετές ανακατατάξεις, αλλά αύριο πάλι. :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Alien Nation: Η Χιλιετία" ("Alien Nation: Millennium") ('96)
2. "Αυτό Που Θέλουν Οι Γυναίκες" ("What Women Want") (2000)
3. "Godzilla Vs. Mothra"/"Godzilla And Mothra: The Battle For Earth" ("Gojira Vs. Mosura") ('92)
4. "Godzilla Vs. Mechagodzilla"/"Godzilla Vs. Super-Mechagodzilla"/"Godzilla Vs. Mechagodzilla II"/"Godzilla Vs. Mecha-Godzilla 2" ("Gojira Vs. Mekagojira") ('93)
5. "Godzilla Vs. Space Godzilla" ("Gojira Vs. Supesugojira") ('94)
6. "Godzilla Vs. Destroya" ("Gojira Vs. Desutoroia") ('95)
7. "Godzilla Millenium"/"Godzilla 2000"/"Godzilla 2000: Millennium"/"G2K: Millenium" ("Gojira Ni-Sen Mireniamu") ('99)
8. "Godzilla Vs. Megaguirus" ("Gojira Tai Megagirasu: Ji Shometsu Sakusen") (2000)
9. "Επιχείρηση Kiryu" ("Godzilla X Mechagodzilla"/"Godzilla Againt MechaGodzilla"/"Godzilla Vs. Mechagodzilla II"/"Godzilla Against MechaGodzilla") ("Gojira Tai Mekagojira") (2002)
10. "Godzilla" (2014)
11. "Ατέλειωτος Εφιάλτης" ("The Premonition") ('76)
12. "Απειλή Από Το Σύμπαν" ("Dark Universe") ('93)
13. "Σκοτεινός Πλανήτης" ("Dark Planet") ('97)
14. "Φτιάχνοντας Τον Τέλειο Εραστή" ("Making Mr. Right") ('87)
15. "Code Red" (2013)
16. "The Darkness, Rage And The Fury"/"The 13th Unit" (2014)
17. "I'll Follow You Down" (2013)
18. "The Return Of James Battle" ("Atomik Circus: Le Retour De James Bataille"/"Atomik Circus") (2004)
19. "Μόνος Εναντίον Όλων" ("Premonition"/"The Psychic") (2005)
20. "Πρωτόγονος" ("Primeval"/"Primeval Kill"/"Kiss") (2007)
21. "Σκληρός Μπάτσος: Θανάσιμο Προαίσθημα" ("Hard Time: The Premonition"/"Hard Time II"/"The Premonition") ('99)
22. "Malignant" (2013)
23. "Ζωώδη Ένστικτα" ("Animal") (2005)
24. "Ανθρώπινο Κτήνος" ("Almost Human") (2013)
25. "Οι Μαχητές Του Ήλιου" ("Solarbabies"/"Solar Warriors"/"Solarfighters"/"Solarwarriors") ('86)
26. "Στην Κόλαση Της Νέας Υόρκης"/"2019: Νέα Υόρκη" ("2019: After The Fall Of New York"/"After The Fall Of New York"/"The Fall Of New York"/"New York 2019) ("2019: Dopo La Caduta Di New York") ('83)
27. "Επιδρομείς Του Διαστήματος" ("Space Raiders"/"Star Child") ('83)
28. "Κάτω Από Το Δέρμα" ("Under The Skin") (2013)
29. "Η Ερωμένη Του Δράκουλα" ("Bride Of The Monster"/"Bride Of The Atom") ('55)
30. "The Human Race" (2013)
31. "Μωρά Θαύματα" ("Baby Geniuses") ('99)
32. "Μωρά Θαύματα" ("Superbabies: Baby Geniuses 2"/"Baby Geniuses 2") (2004)
33. "Τετράποδος Τσαμπουκάς" ("The Karate Dog"/"Karate Dog") (2004)
34. "Revenge Of The Creature" ('55)
35. "Day Of Resurrection"/"Virus"/"The End" ("Fukkatsu No Hi") ('80)
36. "Το Γεράκι" ("Silver Hawk") ("Fei Ying") (2004)
37. "Washington: Ώρα Μηδέν"/"Downdraft: Υπόγεια Επιστράτευση" ("Downdraft") ('96)
38. "Η Τριλογία Της Απόκλισης: Οι Διαφορετικοί" ("Divergent") (2014)
39. "Το Σώμα" ("The Host") (2013)
40. "Ο Άνθρωπος Αράχνη" ("The Amazing Spider-Man") ('77)
41. "The Amazing Spider-Man 2"/"The Amazing Spider-Man 2: Rise Of Electro" (2014)
42. "Thor 2: Σκοτεινός Κόσμος" ("Thor: The Dark World") (3D Version) (2013)
43. "Captain America 2: Ο Στρατιώτης Του Χειμώνα" ("Captain America: The Winter Soldier") (3D Version) (2014)
44. "Οι Μαχητές Του Ήλιου" ("Solarbabies"/"Solar Warriors"/"Solarfighters"/"Solarwarriors") ('86)
45. "Διαβολική Κόρη" ("In Your Image") ("A Ton Image") (2004)
46. "144 Άγγελοι" ("The Moment After") ('99)
47. "Πείραμα Ψυχρού Πολέμου" ("Mindstorm") (2001)
48. "Το Ατομικό Υποβρύχιο" ("The Atomic Submarine") (Restored Version) ('59)
49. "Όλεθρος" ("Epoch") (2001)
50. "The Frankenstein Theory" (2013)
51. "The Frankenstein Theory" (Uncut Version) (2013)
52. "Στα Όρια Του Αύριο" ("Edge Of Tomorrow") (2014)
53. "Ιστορίες Για Καληνύχτα" ("Bedtime Stories") (2008)
54. "Black Moon" ('75)
55. "Το Πιο Πονηρό Λαγωνικό"/"Σούπερ Μπάτσος" ("Super Fuzz"/"Super Snooper"/"Supersnooper") ("Poliziotto Superpiu") ('80)
56. "Android Cop" (2014)
57. "Ο Αναχαιτιστής" ("Interceptors"/"Alien Interceptors"/"Interceptor Force"/"Predator 3: Interceptor") ('99)
58. "Panic In The City" ('68)
59. "Thirst" ('79)
60. "Όλα Για Την Αγάπη" ("It's All About Love") (2003)
61. "Gatchaman" ("Gacchaman") (2013)
62. "Ο Δολοφόνος Του Διαστήματος" ("Murder In Space") ('85)
63. "Η Επιστροφή" ("The Return"/"Earthright"/"The Alien's Return") ('80)
64. "Το Τελεσίγραφο" ("Twilight's Last Gleaming"/"Nuclear Countdown") ('77)
65. "Μπαρακούντα, Η Λαιμητόμος Του Βυθού" ("Barracuda"/"The Lucifer Project"/"Barracuda: The Sea Horror") ('78)
66. "Η Αποικία" ("The Advanced Guard"/"The Colony") ('98)
67. "Ευριδίκη ΒΑ 2037" ('75)
68. "The Zero Years" (2005)
69. "Κόνγκα"/"Κόνγκα, Ο Ακατανίκητος Γοριλάνθρωπος" ("Konga") ('61)
70. "Τρόμος Απ' τα Βάθη Του Ωκεανού" ("The Intruder Within"/"The Lucifer Rig") ('81)
71. "Patrick"/"Patrick: Evil Awakens" (2013)
72. "Parts Per Billion" (2014)
73. "Jet Stream"/"Tornado Apocalypse"/"Death Stream" (2013)
74. "Age Of Tomorrow"/"World Of Tomorrow" (2014)
75. "Βρίσκονται Ανάμεσά Μας (Οι Επισκέπτες)" ("Them") ('96)
76. "Control" (2004)
77. "Ατέλειωτη Αναμονή" ("A Long Return") ("Largo Retorno") ('75)

 

 

και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Extant" (2014)

2. "Under The Dome" (Season 2) (2014)

3. "Defiance" (Season 2) (2014)

4. "Falling Skies" (Season 4) (2014)

5. "The Last Ship" (2014)

6. "The Strain" (2014)

7. "The Flash" (2014)

8. "Hemlock Grove" (Season 2) (2014)

 

ενώ διεγράφη η ταινία "Ο Τελευταίος Πόλεμος" ("The Last War") ("Sekai Daisenso") ('96) επειδή είναι να μεταφραστεί από πέρυσι και δεν έχει γίνει ακόμη, όπως και η ταινία "Παγωμένη Ατμόσφαιρα" ("Death On Saturn's Moon"/"Ascension") (2000) μιας και έκανα λάθος και είχε κυκλοφορήσει μονάχα σε βιντεοκασέτα (επομένως δε βρίσκεται για την ώρα διαθέσιμο). Άργησα λίγο αλλά κατάφερα τα περισσότερα... Εκκρεμούν κι άλλες ταινίες, βέβαια.

 

:beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Ο Πλανήτης Των Πιθήκων: Η Αυγή" ("Dawn Of The Planet Of The Apes") (2014)
2. "Γκοτζίλα: Τόκυο S.O.S." ("Godzilla: Tokyo S.O.S.") ("Gojira Tai Mosura Tai Mekagojira: Tokyo S.O.S."/"Gojira Tai Mosura Tai Kiriyu/Mekagojira: Tokyo S.O.S.") (2003)
3. "Γκοτζίλα: Ο Τελικός Πόλεμος" ("Godzilla: Final Wars") ("Gojira: Fainaru Uozu") (2004)
4. "Φονική Τροχιά" ("Lethal Orbit"/"Vital Contact"/"Countdown To Disaster"/"Orbit") ('96)
5. "Ζωντανός Νεκρός Νο 2" ("Bride Of Re-Animator"/"Re-Animator 2"/"H.P. Lovecraft's Bride Of Re-Animator") ('89)
6. "Atlas Shrugged II: The Strike"/"Atlas Shrugged: Part II" (2012)
7. "Το Θεώρημα Μηδέν" ("The Zero Theorem") (2013)

 

όπως και η τηλεοπτική σειρά "The Lottery" (2014).

 

Υ.Σ. Στο παραπάνω post έβαλα κατά λάθος 5 ταινίες που είχα περάσει ήδη, ξανά, οπότε το διόρθωσα και ανάρτησα 5 άλλες που έλειπαν.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Metal Man"/"Iron Hero" (2008)

2. "Errors Of The Human Body" (2012)

3. "Ξενιστές Θανάτου" ("Splinter") (2008)

4. "The Return Of Superman"/"Supermen Donuyor" ('79)

 

και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Utopia" (Season 2) (2014)

2. "Outlander" (2014)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Prototype: Το Ρομπότ Του Θανάτου" ("Prototype"/"Retaliator") ('83)
2. "Robocop Νο 2: Ο Εκδικητής" ("Robowar"/"Cyber Robo"/"Roboman") ("Robowar: Robot Da Guerra") ('88)
3. "Η Ζώνη Του Πολέμου" ("Infestation") (2005)
4. "Lucy" (2014)
5. "Οι Άγνωστοι Άθλοι Του Ηρακλή" ("Hercules II"/"The Adventures Of Hercules II") ("Le Avventure Dell'incredibile Ercole") ('85)
6. "Ο Μύλος Με Τις Πέτρινες Γυναίκες" ("Mill Of The Stone Women"/"Icon"/"Drops Of Blood") ("Il Mulino Delle Donne Di Pietra") ('60)
7. "Ο Δολοφόνος Του Διαστήματος" ("Murder In Space") ('85)
8. "Disaster Movie" (2008)
9. "Άτρωτος Εξολοθρευτής" ("Cy Warrior") ("Cyborg: Il Guerriero D'acciaio") ('89)
10. "Rammbock"/"Rammbock: Berlin Undead"/"Berlin Undead"/"Siege Of The Dead" (2010)
11. "The Signal" (2014)
12. "Crawl Or Die"/"Alien Crawl" (2014)
13. "The Aerodrome" ('83)
14. "Επιχείρηση "Κεραυνός"" ("Thunder Of Gigantic Serpent"/"Terror Serpent") ("Daai Se Wong") ('88)
15. "Kilink Istanbul'da" ('67)
16. "Survivor" (2014)
17. "The Return Of Swamp Thing" ('89)
18. "Batman"/"An Evening With Batman And Robin"/"The Batman" ('43) [movie serial]
19. "The Fantastic Four" ('94)

 

 

και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Doctor Who" (Season 8) (2014-2015)

2. "Forever" (2014)

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναρτήθηκαν στις παραπάνω λίστες οι εξής ταινίες:

 

1. "Necessary Evil"/"Species Evil" (2008)

2. "New Alcatraz"/"Boa" (2001)
3. "Ο Μυθικός Δράκος" ("Dragon Fighter") (2003)
4. "Ο Άτρωτος" ("I-Man") ('86)

 

 

και οι εξής σειρές/κύκλοι σειρών:

 

1. "Quantum Leap" (Season 1) ('89)

2. "Αναμέτρηση Στο Μέλλον" ("Time Trax") (Season 1) ('93)

3. "Z Nation" (2014)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.