Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΦΑΝΤΟΜ: ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ


Comics Fan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34158
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρ'όλο που είναι Βασιλέας διακοπές δε κάνει (και το scanner του επίσης). :respect: & :thanks:

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0029z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0029.jpg

 

Ιστορίες.
 

"Το λυκόφως των Θεών."

 

Ο Φάντομ επιστρέφει τον Ορκ στην εποχή του. Η συνάντηση με τους κατοίκους της πατίδας του του είναι ιδιαίτερα συγκινητική. Η αδελφή του η Ζερύν έφυγε για επιστημονική αποστολή και απήχθη από τους πολεμοχαρείς Βίκινγκ. Ο Ορκ φυσικά και δε θα κάτσει με σταυρωμένα χέρια. Αντιτίθεται στις προθέσεις του συμβουλίου και ,μαζί με τον Φάντομ, φεύγουν για να βρουν την Ζερύν.

Εντυπώσεις.

Άλλη μία πάρα πολύ καλή ιστορία. Ξεκινάει με μία πολύ καλή εισαγωγή που σε βάζει στο κλίμα για το τι θα επακολουθήσει στις επόμενες σελίδες. Συνεχίζουμε με μία απολαυστικότατη συνεργασία μεταξύ Φάντομ και Ορκ στον κόσμο του δεύτερου. Επίσης βάζουμε στα συν ότι μαθαίνουμε περισσότερα για την προσωπικότητά του. Γνωρίζουμε τους κατοίκους της πατρίδας του και πόσο δεμένες σχέσεις έχει μαζί τους. Μα πιο πολύ από όλα για το ίδιο του το αίμα. Την αδελφή του. Ο επιλόγος μας λέει ότι οι δυο τους δε θα χαθούν. Πιο δεμένοι από ποτέ οι δύο πρώην εχθροί αναμένουν την επόμενη περιπέτειά τους.


Περνάμε στην δεύτερη... Για να δούμε πως να την περιγράψω...

-Ιστορία; Όχι.
-Συνοθύλλευμα χιουμοριστικών καρέ; Επίσης όχι.
-Λόγος ύπαρξης; Ούτε την Νικολούλη να ρωτήσετε. Δε θα τον βρει.

Αν εξαιρέσεις τον ιδιόμορφο χρωματισμό που για κάποιο λόγο μου κάνει ένα ιδιαίτερο κλικ το μόνο που θύμησε η εν λόγω "πωςτηνλένε" είναι αυτό...

:P



  Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 591
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σήμερα διάβασα κι εγώ το 29ο τεύχος του Φάντομ...!

 

Η ιστορία του γι'ακόμη μία φορά ήταν εξαιρετική τόσο σε κεντρική ιδέα,όσο και στην ροή της...!Πήραμε αρκετές πληροφορίες για τον Όρκ,όσον αφορά το συγγενικό του περιβάλλον και τον πλανήτη του και είδαμε το χαρακτήρα του από μία άλλη οπτική...!Ήταν περισσότερο ευαίσθητος κι αισθηματίας σε σχέση με τις προηγούμενες εμφανίσεις του (πω,πω ανάλυση :P)...!

Το σενάριο της ιστορίας είχε ανατροπές,άφθονη δράση,νέα μέρη και νέους κακούς και φυσικά αρκετές δόσεις έξυπνου χιούμορ που με έκαναν να γελάσω αρκετές φορές...!Το σχέδιο ήταν αρκετά πιο περιποιημένο σε σχέση με τα προηγούμενα τεύχη,αλλά και πάλι σε μερικά σημεία το ψιλοέχανες...!Τα χρώματα πάντως ήταν πολύ ζωντανά...!

 

Όσον αφορά την δεύτερη ιστορία...εε...ποια δεύτερη ιστορία...?Είχε κι άλλη ιστορία το τεύχος...?  :thinking: Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν την θυμάμαι καθόλου...!Μάλλον την έχω διαβάσει κι έχει διαγραφεί εντελώς και με συνοπτικές διαδικασίες από την μνήμη μου...! :P

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34158
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ο KillBill :sorry:KILLMATH  ανέβασε αυτό το ωραίο οπισθοεξωφύλλο!!!

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0030z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0030.jpg

Ιστορία.

Διασταυρούμενα πυρά.

Εβρονιανό διαστημόπλοιο ταξιδεύει προς τον πλανήτη φυλακή. Οι φυλακισμένοι που μεταφέρουν επαναστατούν και καταλαμβάνουν το σκάφος. Πίσω στην γη κάποιοι τεστάρουν τον Φάντομ και τα όπλα του για να ζητήσουν στο τέλος την βοήθειά του. Όλοι μαζί θα πάνε να βρουν τους Εβρονιανούς και τους φυλακισμένους που μετέφεραν. Η συνέχεια επι των... καρέ!!!

Εντυπώσεις.

Την πρώτη φορά που θα με απογοητεύσει τεύχος από αυτή την σειρά... Θα πάω για ένα πλήρες check-up... Γιατί κάτι θα συμβαίνει με εμένα και όχι με το τεύχος. Βλέπουμε νέα πρόσωπα και μαθαίνουμε και για άλλους πλανήτες. Πάνεμορφο σχέδιο και καυστικοί διάλογοι. Έντονα και όμορφα χρώματα!!!

Στα ΣΥΝ του τεύχους 2 μεγάλες απουσίες...

1.: Η απουσία των δισέλιδων διαφημίσεων.
2.: Η απουσία δεύτερης ιστορίας (που ήταν όλες μέτριες εως κακές...)

61 σελίδες απόλυτης δράσης!!! Μακάρι να συνεχίσουν έτσι και στα υπόλοιπα τεύχη!!!

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13939
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εξώφυλλα του τεύχους #30.

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Επόμενο τεύχος στις 22 Σεπτεμβρίου

:) :) :beer: :beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Άλλο ένα πολύ αξιόλογο τεύχος το οποίο γίνεται ακόμα πιο αξιόλογο επειδή δεν έχει την μικρή πλην τρισάθλια support ιστορία που έχει επικρατήσει να μπαίνει στα τελευταία τεύχη...!

 

Η ιστορία λοιπόν του τεύχους 30 είναι εξαιρετική...!Το σενάριό της είναι καλογραμμένο και η πλοκή της γεμάτη δράση κι ανατροπές...!Το τέλος της ήταν πολύ συναισθηματικό και περνούσε όμορφα μηνύματα στους μικρούς αναγνώστες...!Εγώ προσωπικά θα το ήθελα πιο περιπετειώδες,όχι όμως ότι δεν μου άρεσε και το συγκεκριμένο...!

Το σχέδιο το βρήκα αρκετά καλό,με πολλές εντυπωσιακές σκηνές...!Κι αυτό σε μερικά σημεία κουράζει το μάτι,αλλά λιγότερο σε σχέση με κάποιες προηγούμενες ιστορίες...!

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41695
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τεύχος 31. 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Το επόμενο στις 20/10

 

PK 32.jpg

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε αυτή η ιστορία του μασκοφόρου ήρωα...!Σε καμία περίπτωση δεν ήταν κακή αλλά νομίζω ότι έχει ανέβει πολύ ο πήχης της συγκεκριμένης σειράς...!Στα θετικά της ιστορίας αυτής μπορούμε να βάλουμε τις καταιγιστικές σκηνές δράσης που υπάρχουν σε όλη την ροή της και μάλιστα σχεδόν σελίδα παρά σελίδα...!Τελικά η ασπίδα του Φάντομ έχει εξελιχθεί σε πολύ bad ass υπερόπλο...! :P

 

Το σενάριό της μας πάει σε διάφορες εποχές πίσω (πολύυυ πίσω) στον χρόνο,αλλά στο τέλος προσωπικά μπερδεύτηκα...!Ειδικά όταν μπήκαν στο παιχνίδι και οι Εβρονιανοί...!Επίσης εκείνοι που παρακολουθούν το ηρωικό μας ζευγάρι ποιοι είναι...?Θα τους ξαναδούμε...?Μήπως έπαιζαν και σε προηγούμενες ιστορίες και δεν του θυμάμαι...?Αν είναι πείτε το μου για να αρχίσω επανάληψη...! :P Αν πάντως δεν τους έχουμε ξαναδεί λογικά θα του δούμε πάλι...!Γενικά η ιστορία μου άφησε κενά κι απορίες...!Δεν την θεωρώ κακή,αλλά μιας και είναι αυτοτελείς αυτές οι ιστορίες θα ήθελα και η συγκεκριμένη να τελειώνει χωρίς να περιμένουμε με αγωνία το επόμενο τεύχος...!Το σχέδιό της μου άρεσε πολύ...!Δεν είχε καρέ που ζαλίζουν (ή αν είχε αυτά ήταν ελάχιστα) και τα πανοραμικά τοπία σε όλες τις εποχές,καθώς επίσης και οι σκηνές των εκρήξεων,ήταν φανταστικά...!

 

Η δεύτερη ιστορία ευτυχώς δεν ήταν όπως οι αντίστοιχες προηγούμενες...!Το σενάριό της δεν ήταν κάτι το εξαιρετικό,αλλά είχε πλάκα...!Ήταν ένα ευχάριστο διάλειμμα από την πολλή δράση που ζήσαμε στην πρώτη ιστορία...!Ήταν κάτι για να χαλαρώσουμε...!Το σχέδιο το βρήκα λίγο ατσούμπαλο και σ'αυτό ίσως να βοήθησαν και τα χρώματα σαν κηρομπογιά που χρησιμοποιήθηκαν...!

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34158
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πάλι η μπλε δύναμη του GC που ακούει στο όνομα Γεώργιος έβαλε το scanner του να δουλέψει...

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0031z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0031.jpg

Απολαυστικότατο τευχάκι. Δύο νέοι κακοι στο προσκήνιο που κάναν το τεύχος άκρως ενδιαφέρον. Παρακολουθούμε την Λύλα και τον Φάντομ να κυνηγάνε το δίδυμο σε διάφορες παρελθοντικές χρονικές περιόδους. Σίγουρα ηπιότερων τόνων ιστορία. Αλλά δε λείπουν οι καυστικοί διάλογοι και οι "συνεργασίες" που εντυπωσιάζουν. 'Εντονα χρώματα και όμορφο σχέδιο. Θα συμφωνήσω με τον Γιάννη ότι σε μπέρδευε λιγότερο από άλλα τεύχη.. Αλλά ,προσωπικά, μετά από 31 τεύχη έχω μάθει να "διαβάζω" την σειρά.

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι σειρά και όχι αυτοτελείς ιστορίες. Οπότε  είναι στα θετικά να σε αφήνει με απορίες. Τους δύο κύριους στο τέλος δε τους έχουμε ξανασυναντήσει οπότε θεωρώ ότι θα μας απασχολήσουν και στο μέλλον.  Η δεύτερη ιστορία η καλύτερη "δεύτερη" μέχρι τώρα!!! Ότι έπρεπε για ηρεμία και χαλάρωση μετά την βασική!!!

Τις δισέλιδες διαφημίσεις γιατί τις θυμηθήκανε??? :thinking::sad1:

9/10!!!

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Όχι βρε, τον έναν τον έχουμε δει πολλές φορές. Είναι ο Φελόνιος Φαλεντίνο και αυτή είναι η πέμπτη δημοσιευμένη του ιστορία στην Ελλάδα! Πρώτη φορά τον συναντήσαμε στη ''Ζωή ενός Ήρωα'' στο 8ο τεύχος του περιοδικού. Εν συνεχεία εμφανίστηκε στη σειρά χιουμοριστικών ιστοριών (λέμε τώρα) ''Πρωταγωνιστεί ο Μεγάλος Ζεν Ζενπρεμιέ''. Έχω κάνει παρουσίαση για αυτές τις χιουμοριστικές σειρές στο Άρθρα & Μελέτες του GC! Συνοδευτικές ιστορίες σε τεύχη του PKNA 

 

 

Όσον αφορά τώρα την ιστορία πρέπει να πω ότι δε μου άρεσε καθόλου καθόλου καθόλου.Φαίνεται ότι έχω καλοσυνηθίσει στις φοβερές ιστορίες του PKNA.  :P

 

Η συνοδευτική ιστορία με τη Λύλα, ήταν πολύ ωραία και πολύ καλύτερη από τις προηγούμενες ιστοριούλες , ειδικά από αυτές με τον Ζεν Ζενπρεμιέ και τον Φελόνιο Φαλεντίνο. 

Επεξεργασία από petross21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μαθητής του Γιώργου (aka PhantomDuck) είσαι...? :respect:

 

Ούτε που τον θυμόμουν τον τύπο...!Και αναφέρομαι στην "Ζωή ενός ήρωα",γιατί τις συνοδευτικές ιστορίες τις έχω βγάλει από το μυαλό μου με συνοπτικές διαδικασίες...! :P

 

Πάντως με μία δεύτερη ανάγνωση μου άρεσε περισσότερο η ιστορία...! :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3510 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Τις προάλλες πήρα ενα τευχος απο τον Monkey D.Luffy ( :respect: ) και ειδικότερα το 19 αν θυμάμαι καλα. Πολυ χιούμορ, σφιχτή πλοκή και απίθανος χρωματισμός. Προχτές πήρα και το καινούργιο Φάντομ με τους χαμένους στον χρόνο. Πολυ ωραιο κι αυτο. Μάλλον θα αγοράζω το Φάντομ όποτε μπορω! Πολυ αξιόλογη εκδοση φαίνεται. Βέβαια, οι συνοδευτικές ειναι απαίσιες αλλα... Ντάξει. Συνηθίζονται. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34158
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Καθυστερούμε να ανεβάσουμε εξώφυλλα τελευταία ή μου φαίνεται??? ( :P)

Από τον φίλτατο leonidio...

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0032z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0032.jpg

Ό,τι και να γράψω θα είναι λίγο-πολύ λίγο που τραγούδαγε και ο Κηλαηδόνης. "Ντάξει εκείνος έλεγε για φιλάκι αλλά τέσπα... Απολαυστικότατη ιστορία "Τα σκυλιά του πολέμου." Νέοι κακοί και νέοι σύμμαχοι!!! Αμφότεροι πολύ καλοί στους ρόλους τους κλέβουν 50-50 τις εντυπώσεις. Δράση, αγωνία και χιούμορ όπως έχουμε συνηθίσει 32 τεύχη τώρα. Ελπίζω πλέον όλοι να έχουμε συνηθίσει τα δυσανάλογα καρέ που περικλίειουν μπαλονάκια και ήρωες. Διαβάζεται με την μία και προτείνεται υπεύθυνα για πολλαπλές επαναλήψεις!!!

Χαλαρωτική και άκρως ενδιαφέρουσα η δεύτερη ιστορία.   Σε ήπιους τόνους  με μια Λύλα να μας δείχνει μια πιο ευαίσθητη πλευρά του χαρακτήρα της. Σκάλες ανώτερη από τις περισσότερες "δεύτερες" ιστορίες μέχρι τώρα... Που απλώς δε θα έπρεπε να υπάρχουν!!!

9.1/10!!!

Υ.Γ.: Οι γνωστές δισέλιδες επιστρέφουν. Αλλά  μετά έφτασα στην σελίδα 73... Μπορούν να ηχήσουν τα τύμπανα... Να ανοίξουν οι σαμπάνιες... Να ξαναπέσει το τείχος του Βερολίνου!!! ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ!!!

Η ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ!!!

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41695
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πράγματι, έχει δίκιο ο Γιάννης, πώς και δεν το ανέβασε κανείς μέχρι τώρα;;;

 

 

Ιδού, λοιπόν:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Το επόμενο στις 17/11.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Απολαύσαμε άλλο ένα εξαιρετικό αυτοτελές σενάριο αυτής της επιτυχημένης σειράς...!Μυστήριο,υπέροχες μάχες κι ανατροπές μπλεγμένα πολύ έξυπνα και με χιούμορ που είναι σήμα κατατεθέν για τον Φάντομ...!Γνωρίσαμε νέα πρόσωπα και συναντήσαμε παλιούς και νέους εχθρούς...!Ωραίος τύπος ο Συνταγματάρχης Λέοπαρντ,αλλά ο Λοχαγός Νίκιτρον ήταν νομίζω η μεγαλύτερη "μούρη" απ'όλους...! :P Το σχέδιο ήταν πιο χαλαρό σε δομή με αποτέλεσμα να είναι πιο ευχάριστο στο μάτι και τα χρώματα ολοζώντανα...!

 

Η δεύτερη ιστορία ήταν ό,τι πρέπει για να ηρεμήσουμε από την ένταση που μας άφησε η κύρια και ήταν,σε σχέση με τις προηγούμενες δευτερεύουσες,η νύχτα με την ημέρα...!Είχε ανάλαφρο σενάριο φαρσοκωμωδίας που διαβαζόταν ευχάριστα και γρήγορα,αλλά η επιλογή των χρωμάτων στο σχέδιο έκαναν τα κουρασμένα μου μάτια να νιώθουν ακόμα πιο άβολα...! :(

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36526
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φρέσκο,φρέσκο  το τεύχος 33,σπαρταράει ο υπερπάπιος λέμε.

 

 

  Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Η σημερινή επανεμφάνιση της Ξαντούμ μετά από μακρόχρονη απουσία, μας έδωσε, κατά τη γνώμη μου, μια από τις ωραιότερες ιστορίες της σειράς. 9/10.

 

Συμφωνείς τέκνον Μεγάλιθε/Ντετέκτιβ; 

 

Αλλά και η μικρή ιστορία με την Λύλα, ήταν πολύ συμπαθής. 7/10.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34158
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το Βασιλικό scanner (υπόκλιση) έμπραξε τα δεόντα και έχουμε άλο ένα υπέροχο διπλό εξώφυλλο...

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0033z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0033.jpg

 

Φυσικότατα η κοριτσάρα μου δε με απογοήτευσε. Δυναμική και χορταστική όπως πάντα!!! Ευχάριστη έκπληξη η ευαίσθητη πλευρά της αλλά και η ομορφιά της. Στην ιστορία γνωρίζουμε και ένα νέο είδος Εβρονιανών πολύ πιο δυναμικών. Υπέροχη ιστορία με καταιγιστική δράση και το γνωστό απολαυστικό χιούμορ της σειράς. Η αποχώρισή της στο τέλος μόνο δυναμική επιστροφή προδιαθέτει!!!

Αρκετά καλή και η δεύτερη ιστορία με τον κρυφό θαυμαστή της Λύλας. Ας ελπίσουμε να συνεχίσουν έτσι και να μην έχουμε τις τραυματικές εμπειρίες προηγούμενων τευχών!!!

9.5/10!!! 

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δεν πρωτοτύπησε καθόλου κι αυτό το τεύχος και συνέχισε στα χνάρια των προηγούμενων...!Άλλη μία,λοιπόν,υπέροχη περιπέτεια εξελίχθηκε μέσα από τις σελίδες του...!Το σενάριο της ιστορίας,όπως θα καταλάβατε,το βρήκα εξαιρετικό,με την ποικιλία των ανάμεικτων συναισθημάτων να γεμίζουν τον αναγνώστη...!Παρακολουθήσαμε έναν εμφύλιο μεταξύ των κακών και των κάκιστων Εβρονιανών,μάθαμε πολλά στοιχεία για το παρελθόν της κοριτσάρας του Γιάννη (όμορφη κοπελίτσα ήταν πριν πάρει φωτιά :P) και φυσικά μείναμε με κομμένη την ανάσα στην σκηνή του πυροβολισμού...!Θα αργήσω να το ξεπεράσω αυτό...! :P Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι στο επεισόδιο αυτό του Φάντομ δεν υπήρχαν τα χιουμοριστικά στοιχεία και οι καυστικές ατάκες που υπήρχαν στις προηγούμενες ιστορίες...!Και φυσικά το τέλος ήταν όμορφα σκηνοθετημένο,με την Ξάντουμ να αποδεικνύει περίτρανα ότι είναι πολύ άγρια τύπισσα...!Όσον αφορά το σχέδιο έχω και πάλι παράπονα...!Τα χρώματα ήταν πολύ ζωηρά αλλά και πάλι η διάταξη των καρέ και οι πολλές γραμμές ήταν πραγματικό βάσανο...!  :wall:

 

Πολύ όμορφη και συγκινητική ήταν και η support ιστορία του τεύχους...!Αγγίζει ευαίσθητες χορδές...!Στο τέλος μένει στον αναγνώστη ένα χαμόγελο αισιοδοξίας στα χείλη,αλλά ταυτόχρονα και μία γλυκιά μελαγχολία...!Το σχέδιο ήταν...ποιος ασχολείται με το σχέδιο...! :)

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36526
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

   -Τι δώρο θα μου κάνεις ΑΙ-ΒΑΣΙΛΗ; 

 - Το Καλύτερο δώρο εναν <<ΘΑΝΑΣΙΜΟ ΙΟ>>.

 - Γιατί καλέ αφου ήμουν καλό παιδί φέτος!

 -Κωλόπαιδο ήσουν αλλά το παραβλέπω.Εννοώ την καταπληκτική ιστορία      του μοναδικού διαστημικου παπιου! 

 - Του ΝΤΑΚ ΡΟΤΖΕΡΣ; ουαου!

 - Του ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ βρε δαιμονισμένο.

 - Α! καλά!

 - Τι σου ξυνίζει; δώστο πίσω.

- Αστο κάτω το Μικυ Μαου,βρε γέρο.

 

ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

   -Τι δώρο θα μου κάνεις ΑΙ-ΒΑΣΙΛΗ; 

 - Το Καλύτερο δώρο εναν <<ΘΑΝΑΣΙΜΟ ΙΟ>>.

 - Γιατί καλέ αφου ήμουν καλό παιδί φέτος!

 -Κωλόπαιδο ήσουν αλλά το παραβλέπω.Εννοώ την καταπληκτική ιστορία      του μοναδικού διαστημικου παπιου! 

 - Του ΝΤΑΚ ΡΟΤΖΕΡΣ; ουαου!

 - Του ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ βρε δαιμονισμένο.

 - Α! καλά!

 - Τι σου ξυνίζει; δώστο πίσω.

- Αστο κάτω το Μικυ Μαου,βρε γέρο.

 

 

Απολαυστικός,όπως πάντα,Βασιλιά μου...!  :lmao:  :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36526
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλε Γιάννη,που σου βγήκε το λάδι για λίγο λάδι,αν δε πούμε και κάποια μπουρδα για να γελασουμε δεν βγαίνει η μέρα.Σαρωση σκέτη δεν γίνεται,με ολιγο σαλτσα κατεβαινει πιο εύκολα.Και απο μπουρδες εγω αλλο τίποτα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34158
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Λοιπόν... Μαζί με τις υπέροχες μπούρδες που έγραψε ο Παναγιώτης ο Άλφα ο Κομιξοβασιλιάς και τις απόλαυσε ό έτερος συννονόματος και εγώ ανέβασε και αυτό το υπέροχο οπισθοεξώφυλλο...

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0034z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0034.jpg

Μέσα περιέχει και χρωματιστές σελίδες με μπαλονάκια και κείμενο... Κοινώς ιστορίες... Δύο στον αριθμό... 

Η βασική που φέρνει και τον τίτλο του τεύχους είναι απλά απολαυστική. Συνάντηση παλιών γνώριμων σε μιά ιστορία που διαδραματίζεται στην περίφημη περιοχή 51. Ένας Φάντομ απλά απολαυστικός. Δράση και μυστήριο και αγωνία στα ύψη. Ευχάριστη έκπληξη η νέα συγγένεια που αποκαλύφθηκε προς το τέλος της ιστορίας. Όσο αφορά τα "καρέ" της βασικής ιστορίας... Πρέπει να είμαι από τους λίγους που τα συνήθισα από τα πρώτα τεύχη. Ίσως να φταίει ότι είναι το καλύτερο περιοδικό Disney που έχει κυκλοφορήσει ποτέ. Αν ποτέ πρέπει για κάποιο λόγο να κρατήσω μόνο μια σειρά Disney αυτή θα είναι.

Η χαλαρωτική ιστορία του τεύχους με τίτλο "Άκρως προσωπικό" ότι πρέπει για να σε αποφορτίσει και να σε χαλαρώσει... Η Λύλα για άλλη μια φορά απολαυστική. Ε ναι το ιδιαίτερο σχέδιο αυτό τον ιστοριών μου ασκεί μια γοητεία.

9/10!!!  

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πάμε λοιπόν δυνατά για άλλη μία ξέφρενη περιπέτεια με τον μασκοφόρο ήρωα...!  :gun2:

 

Άλλο ένα εξαιρετικό σενάριο,στο οποίο οι ανατροπές και το μυστήριο υπήρχαν διάσπαρτα και οι καλοί γινόντουσαν κακοί κι αντίστροφα ,ανά δύο σελίδες...!Σ'αυτή την ιστορία βλέπουμε τον Φάντομ σε έναν πιο διακριτικό και support ρόλο,μιας και την παράσταση κλέβει ο Ζίγκυ με την Μάριαν...!Έτσι το ηρωικό μας παπί περιορίζεται στο τέλος να πλακώνει Εβρονιανούς στο ξύλο...!Στο στοιχείο του δηλαδή...! :P Το σχέδιο αυτή την φορά δεν με ικανοποίησε...!Οι χαρακτήρες ήταν χοντροκομμένοι,αλλά κάποια στοιχεία (πχ το "τρισδιάστατο" πλάνο στην σελίδα 15,η οθόνη του υπολογιστή στην σελίδα 24,το σχέδιο της βάσης στην σελίδα 28,η έξοδος του Φάντομ στην σελίδα 35 κ.ά.) ήταν ευφυή...!Ακόμα,τα καρέ αυτή την φορά ήταν σχετικά φυσιολογικά τοποθετημένα...!Τελικά μάθαμε κάτι για την κασέτα με την ετικέτα "ΥΟΣΤΛΥ" ή κάτι μου ξέφυγε...? :thinking:

 

Κι ερχόμαστε στην δεύτερη ιστορία του τεύχους που μας αφήνει ένα χρήσιμο συμπέρασμα...!Όσοι διαβάζουμε κόμικς κόβει το μάτι και το μυαλό μας...! :P Είδατε τον θυρωρό...?Για να έχει το ίδιο χόμπι μ'εμάς παραλίγο να ξεσκεπάσει την Λύλα...!Δεν τον άφησε όμως η γυναίκα του και ξέρετε γιατί...?Γιατί θεωρεί τα κόμικς άχρηστα και τον άντρα της που τα διαβάζει,υπερβολικό...! :D Η τεχνοτροπία ήταν πολύ όμορφη αλλά το σχέδιο ήθελε ακόμα δουλειά...!Ήταν πολύ μπερδεμένο...!

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  22147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  348
  • Reputation:   4554
  • Achievement Points:  355
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4632 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ορίστε το εξώφυλλο και οπισθόφυλλο του τεύχους 35

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Το επόμενο τεύχος κυκλοφορεί Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34158
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Οπισθοεξώφυλλο του νέου  Φάντομ από τον φίλτατο φίλο Φώτη... Δε μας λες και που το βρήκες Κυριάκατικα??? :thinking: Εκτός αν στην Ρόδο ήρθε νωρίτερα...

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0035z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0035.jpg

Πάρα πολύ καλή η κεντρική ιστορία με τίτλο "Νούμερο δύο "Β΄ Φάση." Καταιγιστικότατη δράση και αγωνία στο έπακρο όπως έχουμε καλομάθει 34 τεύχη τώρα. Ο Νούμερο Δύο ξαναχτυπά διαμέσου του Εμβρονιανού στόλου προκαλώντας του διχασμό. Οι Εμβρονιανοί είναι ατσίδες όμως και στο τέλος του την φέρνουν. Εννοείται ότι και ο Νούμερο Ένα έχει βάλει το χεράκι του. Απογοητεύτικα λίγο που παρουσίασαν πιο αδύναμο τον Νούμερο Δύο ειδικά άμα σκεφτούμε ότι αποτελεί εξέλιξη του Νούμερο Ένα.

Η δευτερη ιστορία με τίτλο "Οξυγόνο" αρκετά ευχάριστη και χαλαρωτική. Η Λύλα κεντάει σε ένα πρωτότυπο σενάριο όμορφα σχεδιασμένο. Αρκετά καλύτερες οι ιστορίες της από τις τραυματικές εμπειρίες των προηγούμενων τευχών.

 

 9/10!!!    

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πράγματι ωραία η νέα ιστορία του Φάντομ, με πολλή δράση και πολλές ανατροπές. Ο Νούμερο Δύο εξουδετερώνεται φαινομενικά, για μια ακόμη φορά, οριστικά. Σύμφωνα με το inducks όμως έχει κάνει κι άλλες εμφανίσεις, οπότε με κάποιον τρόπο επιστρέφει ξανά, για πολλοστή φορά!  :blob3:   :D

 

Μα είναι επτάψυχος αυτός ο τύπος...  :lol:

 

 

 

 

 

 

Συμπαθητική και αστεία η ιστορία με τη Λύλα, όπως άλλωστε, όλες οι ιστορίες της συγκεκριμένης σειράς! 

Επεξεργασία από petross21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ό,τι και να λέμε πλέον για τις ιστορίες της συγκεκριμένης σειράς δεν θα είναι τίποτα νέο...!Όλο θα επαναλαμβανόμαστε...!Για μία ακόμα φορά απολαύσαμε ένα τέλειο σενάριο,πολύ καλά στημένο...!Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι σε κάθε τεύχος σχεδόν,ο ήρωάς μας πρέπει να τα βάλει όχι μ'έναν αλλά με περισσότερους εχθρούς...!Ειδικά στο συγκεκριμένο τεύχος έχουμε μία ολόκληρη αυτοκρατορία να αντεπιτίθεται...!Επίσης κάνει την εμφάνισή του κι άλλος ένας παλιός γνωστός...!Ο Νούμερο Δύο...!Μ'εντυπωσίασε ο τρόπος που ο ηλεκτρονικός κακός μπλέκει έναν τόσο οργανωμένο στρατό,ο οποίος είναι ο ορισμός της ιεραρχίας...!Κι ενώ διαβάζοντας μέχρι την σελίδα 49 λες ότι τα πράγματα έχουν γίνει πολύ σκούρα,μετά τις διαφημίσεις και τις αφίσες (λες και βλέπω ταινία στο STAR :P ) αρχίζει η ζυγαριά να γέρνει υπέρ των καλών...!Πανέξυπνα κόλπα και από τα δύο "νούμερα" (τον Ένα και τον Δύο εννοώ)...! :respect: Και φυσικά η κραυγή στο τέλος δεν πρέπει να είναι το κύκνειο άσμα αλλά κραυγή υπόσχεσης...!Όσον αφορά το σχέδιο ήταν αρκετά ευανάγνωστο και καθαρό,αυτή την φορά...!

 

Και η support ιστορία του τεύχους δεν μπορώ να πω ότι με απογοήτευσε...!Δεν είχε βέβαια τα χιουμοριστικά στοιχεία που είχαν οι προηγούμενες...!Φανερώνει όμως,μέσα απ'το παραμύθι της,πολλές αλήθειες για την εποχή που ζούμε,τις οποίες τις παρουσιάζει στον αναγνώστη με αρκετές δόσεις ειρωνείας...!Και δυστυχώς τέτοιου είδους αλήθειες πονάνε...!Το σχέδιο κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με τα αντίστοιχα της σειράς...!Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα...! :(

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36526
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Tευχουλακίδιο νουμερο 36 και ο Αγγελος Διονυσ... του ολέθρου στα περιπτερά σας.

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Στίς 28 Μαρτίου Δευτεριάτικο έρχεται <<ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ>>  post-10466-0-54050900-1456386085_thumb.jpg

  -Με τέτοια γκαντεμιά ο δίσεκτος διόλου απίθανο να συμβεί. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4311
  • Reputation:   34158
  • Achievement Points:  4435
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Λοιπόν... Νέο τεύχος στα χέρια μας το υπ' αριθμόν #36. Με ένα υπέροχο ενιαίο οπισθοεξώφυλλο από τα χεράκια ,και το scanner,  του Βασιλιά Καρνάβαλου και της ΑγιοΒασιλίτσας του!!! 

(Θα εμφανιστεί μόλις περαστεί στην παρουσίαση από τον υπερτιτανομέγιστο Πονοδότη...)

 

tn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0036z.jpgtn_FANTOMDUCKKATHIMERINI_0036.jpg

Για να τσέκαρουμε και τις εσωτερικές σελίδες του τεύχους... Αυτές τις πολύχρωμες ντε... 

Στην κεντρική ιστορία με τον βαρύγδουπο τίτλο "Ο Άγγελος του ολέθρου" ξεκινάμε ,φυσιολογικά, με μια σκηνή ολέθρου. Για να περάσουμε σε e-mail προς τον Άνγκους με μυστηιώδη αποστολέα για κάλυψη σημαντικών αποκαλύψεων. Στο παιχνίδι μπαίνει και αρχηγός Μυστικής Υπηρεσίας που για να καλύψει την διπλή του υπόσταση απολύει υψηλόβαθμα στελέχη του. Οπότε έρχετε ο Νούμερο Ένα με τον Φάντομ για να βάλουν τα πράγματα στην θέση τους. Αν και ο αγαπητός μας υπερήρωας έχει ,στο τέλος, να αντιμετωπίσει και την ,δικαιολογημένη, γκρίνια μίας καλής φίλη του. 'Αμα πληγωθεί οεγωισμός μιας γυναίκας...

 Η συνοδευτική ιστορία που πρωταγωνιστεί Η ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ (τι είπατε; Δε ξέρετε ποιά είναι; :out:) μας δείχνει έμπρακτα ότι παίζει τους Εβρονιανούς στα δάχτυλα μέσα από το ιδιόμορφο και ελκυστικό σχέδιό της. Ήτο ευχάριστη έκπληξη η παρουσία της γιατι ένα στερητικό σύνδρομο το είχα ο καψερός.

Γενικά ένα τευχίδιο στα υψηλά ιδανικά που μας έχει συνηθίσει η σειρά εδώ και 35 συναπτά τεύχη. Η πρώτη ιστορία υστερούσε σε δράση αλλά υπερτερούσε σε έρευνα κάτι που μόνο στα απολύτως θετικά το κατατάσσω. Ο πολύπλευρος χαρακτήρας του Φάντομ το εξυπηρετεί ,και αυτό τον σκοπό, υπέροχα. Για άλλη μία φορά με τον Νούμερο Ένα κάνουν ένα αχτύπητο ντουέτο. Απορώ εκεί στις Καθημερινές εκδόσεις ποιους πιστεύουν ότι ενδιαφέρου δυο δισέλιδες διαφημίσεις του Κόμιξ (ειδικά) και του Super Μίκυ (ειδικότερα).

8.7/10!!! 

Μενίγ ο αποκριάτικος...

Επεξεργασία από Donald Fauntleroy Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95122
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ακόμα μία εξαιρετική ιστορία της σειράς ήρθε στα χέρια μας...!

Το σενάριό της μου θύμισε έντονα την σειρά "Επικίνδυνες Αποστολές"...! :P Ήταν η επιτομή της κατασκοπείας και η παγίδα που έστησε ο Φάντομ για να ξεσκεπάσει τους ενόχους ήταν αριστουργηματική...!Η ιστορία κυμαίνεται σε διαφορετικά επίπεδα από τα συνηθισμένα,μιας και η απουσία των εξωγήινων villains και μίας μεγάλης μάχης είναι αρκετά αισθητή...!Λειτουργεί λοιπόν καθαρά ψυχολογικά...!Ο αναγνώστης έχει πληθώρα αποριών ακόμα και μετά τα μισά της ροής...!Το σχέδιο αυτή την φορά θυμίζει (σχεδόν) τα κλασικά κόμικς της Disney...!Είναι καθαρό,δεν κουράζει καθόλου και βοηθάει με την σειρά του στο ν'απολαύσουμε περισσότερο το σενάριο...!

 

Στην σύντομη δεύτερη ιστορία έχουμε μία Ξαντούμ η οποία εκτός από τσαγανό και ΜΕΓΑΛΑ κότσια,απέδειξε ότι διαθέτει και μυαλό...! :respect: Ήταν μικρή σε έκταση,αλλά κατάφερε να περάσει αυτό που ήθελε...!Δυστυχώς όμως ό,τι πήγε να χτίσει το σενάριο,ερχόταν το σχέδιο να το γκρεμίσει...! :( Κάθε καρέ ήταν μία πανδαισία από διάσπαρτα και φανταχτερά χρώματα και κάπου μέσα αχνοφαινόταν η πρωταγωνίστριά μας...!Δεν λέω,η επιλογή των χρωμάτων ήταν πολύ όμορφη,αλλά δεν έκαναν για κόμικ...!

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.