Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2012) [Μεγάλα Σήριαλ και ίσως PKNA]


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

άντε πάλι..........

 

λοιπόν. περίληψη του τόπικ βάση των όσων έχουμε ήδη καταλήξει και βάση των όσων θα ειπωθούν αργότερα (απλώς τα γράφω, μπας και δεν χρειαστεί να γεμίσουμε σεντόνια πάλι)

 

(1) οι καλύτερες του Φάντομ είναι οι αρχικές

(2) το Παπιομυστήριο τα σπάει

(3) οι Παρασκευές του Γκούφυ είναι ένα πολύ ευχάριστο ανάγνωσμα

 

αυτά

 

:cheers5:

Οι περσινές Παρασκευές ήταν από τα χειρότερα ΜΣ της χρονιάς και γενικά δεν μου αρέσει ο τρόπος που προβάλλεται ο Μίκυ και ο Γκούφυ.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. :P

Μπράβο ρε Χρήστο που διόρθωσες τα λόγια του! Γιατί με τόσο που πίνει δεν ξέρει τι λέει... :P

Κάποιος έπρεπε να του δείξει του Kretin. :p4:

 

Για τις "Παρασκευές", δεν θέλω να ξανανοίξω αντιπαράθεση με τον καλό μου φίλο Νικόλα, αλλά προτιμώ να πάρω καθάρσιο παρά να τις ξαναδιαβάσω. Επίσης αποδοκιμάζω τους πιο πάνω ανοίκειους χαρακτηρισμούς από μειράκιο (Χρήστο, μην παρεξηγηθείς, η λέξη σημαίνει αυτόν που έχει ηλικία από 14-21 ετών) και τους λιγότερο ανοίκειους από Μίνω για τον καταξιωμένο αυτόν φίλο. Βέβαια πάει κι αυτός φιρί-φιρί.

 

Τέλος, το πρώτο Doubleduck δεν κυκλοφόρησε σήμερα ούτε στα κεντρικά στέκια (Σταδίου, Πανεπιστημίου) όπου κατέβηκα το πρωί. ΄Ισως αύριο μαζί με Μίκυ Μάους και Μεγάλο Μίκυ.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Τρύφωνα, το Kretin είναι στα πλαίσια του χαριεντισμού μεταξύ εμού και του Νούλη (©figo) και τον αποκαλώ (και δικαίως :ego:) klein Kretin.

 

Και παρακολούθα πως θα ελιχθώ σαν χέλι και θα κάνω το άσπρο μαύρο και τον σπάηδερμαν σοβαρό χαρακτήρα:

 

Ετυμολογία της λέξης

http://en.wiktionary.org/wiki/cretin

From French crétin (dialectal form of chrétien), from Vulgar Latin christianus, from Latin Christianus, in the lost sense of 'unfortunate person'.

 

α τςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!

 

:cheers5:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Συμπληρώνω την καταχώρισή μου όπως την είχα φτιάξει αρχικά αλλά μού την εξαφάνισε ο δαίμων της πληκτρολόγησης ή τής αποθήκευσης αφήνοντας μόνο τις δυο πρώτε λέξεις. ΄Ελεγα λοιπόν:

 

"Νικόλα :respect:. Για άλλη μια φορά "έγραψες". Φυσικά ήξερα το crétin αλλά αλλά αγνοούσα ότι είναι "διαλεκτικός τύπος" τού chrétien, που η ετυμολόγία του ανάγεται στο λατινικό christianus το οποίο πέρασε στα γαλλικά μέσω της ομώνυμης λέξης του Vulgare Latinum (ο γλωσσολογικός αυτός όρος έχει αποδοθεί στα ελληνικά, σύμφωνα με την "Πάπυρος-Larousse-Britannica", ως "δημώδης λατινική").

 

Μακριά από μένα βέβαια τυχόν ασεβείς συνειρμοί για τη σχέση των λέξεων "Χριστιανός" και "Κρετίνος"

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

βγηκε το "Μυστικος πρακτωρ ΝΝ"

 

πήγα να πάρω avengers και η πλύση εγκεφαλου που έχουμε φάει από τα παπιά εδω μέσα

 

λύγισε τις αντιστάσεις μου και με ανάγκασε να το πάρω κι αυτό... :P

 

:Snow:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Για τις "Παρασκευές", δεν θέλω να ξανανοίξω αντιπαράθεση με τον καλό μου φίλο Νικόλα, αλλά προτιμώ να πάρω καθάρσιο παρά να τις ξαναδιαβάσω. Επίσης αποδοκιμάζω τους πιο πάνω ανοίκειους χαρακτηρισμούς από μειράκιο (Χρήστο, μην παρεξηγηθείς, η λέξη σημαίνει αυτόν που έχει ηλικία από 14-21 ετών) και τους λιγότερο ανοίκειους από Μίνω για τον καταξιωμένο αυτόν φίλο. Βέβαια πάει κι αυτός φιρί-φιρί.

 

Τέλος, το πρώτο Doubleduck δεν κυκλοφόρησε σήμερα ούτε στα κεντρικά στέκια (Σταδίου, Πανεπιστημίου) όπου κατέβηκα το πρωί. ΄Ισως αύριο μαζί με Μίκυ Μάους και Μεγάλο Μίκυ.

 

Μην ανησυχείς Τρύφωνα, όπως είπε και ο :germ: είναι ένα inside joke μας! Αν σου εξηγήσω γιατί όμως είναι joke, θα χαλάσει το joke! :PPP:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Θα γινει Outside Joke! :idea:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Λοιπόν. Το τσίμπησα :)

 

περιέχει τα

Αποστολή στον πυρήνα της Γης (ΜΜ 2299-2302) http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2797-1P

Κυνηγοί & θηράματα (ΜΜ 2321-2324) http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2815-1P

και

Το νησί του Χογκ (ΜΜ 2354) http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2855-1

 

260 σελ, 4,90 γιουργια

 

:cheers5:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3299
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5347
  • Achievement Points:  535
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6102 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δεν έπρεπε να περιείχε την πρώτη εμφάνιση του Μυστικού πράκτορα;;;

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το 2ο πήρες; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

μαλλον το 2ο πηραμε κι οι δυο... :thinking:

 

αλλα ρωτησα και στο αλλο περιπτερο που εχω κοντα και μου ειπε πως μονο αυτο εφεραν

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3299
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5347
  • Achievement Points:  535
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6102 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Σε 3-4 περίπτερα που πήγα στην Ζωγράφου μόνο το δεύτερο βρήκα. Δεν το πήρα γιατί ήθελα αρχικά το πρώτο

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

χμ. ναι. τώρα που το κοιτάζω καλύτερα είναι το ΜΣ35.

 

άποψή μου? μην περιμένετε να βγει το 34 ώστε να πάρετε πρώτα το 34 και μετά το 35. Θυμίζω ότι τον τελευταίο χρόνο έχουν κάνει κάτι χαζά όπου έβγαζαν κάτι στην Αθήνα για 1-2-3 μέρες και μετά το μάζευαν και άντε να το ξαναβρείς (λχ οι πρώτες Παρασκευές του Γκούφυ (αν θυμάμαι καλά)). Πάρτε το 35, αφήστε το στη ζελατίνα του και όταν πάρετε το 34 και το διαβάσετε, μετά ανοίξτε και το 35.

 

:cheers5:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4718 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Κι εγώ το δεύτερο πήρα! Srsly τώρα, υπήρχε κανείς που πίστευε πως η διανομή των μεγάλων σήριαλ θα κυλήσει ομαλά φέτος; :P

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Πάντως κι εγώ που πήγα για να δω τι βγήκε, βρήκα μόνο το 2ο και επειδή είχα όλες τις ιστορίες από το Μίκυ Μάους, δεν το πήρα, όπως κατά πάσαν πιθανότητα δεν θα πάρω ούτε και το άλλο Double Duck και εκτός απροόπτου (αν δηλαδή κάποιο περιέχει και καμιά ιστορία που δεν την έχω) μάλλον δεν θα πάρω κανένα. Φυσικά οι μη συστηματικοί συλλέκτες του Μίκυ Μάους καλά θα κάνουν να αγοράσουν όσα από αυτά βρουν ενδιαφέροντα. Και οι ιστορίες του Double Duck έχουν ενδιαφέρον αν και προσωπικά καμιά φορά δυσκολεύομαι να ακολουθήσω το "νήμα" της πλοκής τους.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Άρα τελικά δεν έγινε κανένα λάθος στο facebook, αλλά αλλαγή στις ημερομηνίες κυκλοφορίας.Εγώ πιστεύω ότι, αυτό που έγινε με την κυκλοφορία του 1ου τόμου Double Duck, δεν έγινε τόσο γιατί υπήρξαν προβλήματα στην κυκλοφορία, αλλά για να δοθεί κίνητρο, σε όσους πήραν το δεύτερο τόμο να πάρουν και τον πρώτο.Αν πάρεις πρώτα τον δεύτερο, μετά για να μπορέσεις να καταλάβεις πως ξεκίνησε η υπόθεση αυτή πρέπει να πάρεις και τον πρώτο.Αν όμως πάρεις πρώτα τον πρώτο, αν δεν σου άρεσει μπορείς να το σταματήσεις εκεί και να μην πάρεις τον δεύτερο. ;)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Άρα τελικά δεν έγινε κανένα λάθος στο facebook, αλλά αλλαγή στις ημερομηνίες κυκλοφορίας.Εγώ πιστεύω ότι, αυτό που έγινε με την κυκλοφορία του 1ου τόμου Double Duck, δεν έγινε τόσο γιατί υπήρξαν προβλήματα στην κυκλοφορία, αλλά για να δοθεί κίνητρο, σε όσους πήραν το δεύτερο τόμο να πάρουν και τον πρώτο.Αν πάρεις πρώτα τον δεύτερο, μετά για να μπορέσεις να καταλάβεις πως ξεκίνησε η υπόθεση αυτή πρέπει να πάρεις και τον πρώτο.Αν όμως πάρεις πρώτα τον πρώτο, αν δεν σου άρεσει μπορείς να το σταματήσεις εκεί και να μην πάρεις τον δεύτερο. ;)

 

Και αν δεν σου άρεσε ο δεύτερος, γιατί να θέλεις να δεις πως ξεκίνησε η ιστορία; :P

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4718 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εγω πιστεύω πως απλά έγινε λάθος στην διανομή!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εγώ πάλι, νομίζω πως κάποια σκοπιμότητα υπάρχει. Εκτός κι αν για κάποιο λόγο καθυστέρησε η εκτύπωση τού 1ου τόμου και μοίρασαν τον 2ο για να μην υπάρξει κενό, οπότε ο 1ος θα κυκλοφορήσει 7 ή 8/6 (γιατί τελευταία το συνηθίζουν όταν υπάρχη έκδοση προγραμματισμένη για Πέμπτη να την διανέμουν την Παρασκευή μαζί με το Μίκυ Μάους).

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Και αν δεν σου άρεσε ο δεύτερος, γιατί να θέλεις να δεις πως ξεκίνησε η ιστορία; :P

Ε γι' αυτό ακριβώς ποντάρουν σε αυτό.Αν δεν σου άρεσε ο δεύτερος, θα πιστέψεις πως ίσως φταίει το ότι δεν διάβασες τον πρώτο.Έτσι θα έχεις ένα κίνητρο παραπάνω να τον αγοράσεις.Συνήθως αν κάτι το διαβάσουμε από την μέση και δεν μας άρεσε, φταίει το ότι δεν το ξεκινήσαμε από την αρχή.Όταν όμως διαβάσουμε κάτι από την αρχή, βλέπουμε αν μας αρέσει και μετά το συνεχίζουμε, αλλιώς το σταματάμε εκεί.Στην προκειμένη περίπτωση δεν μπορεί να γίνει αυτό, αλλά έγινε δεν έγινε εσκεμμένα αυτό το πρόβλημα στην διανομή, σημασία έχει ότι συμφέρει τον Τερζόπουλο.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Μην είμαστε τόσο συνωμοσιολόγοι ρε παιδιά :)

 

:cheers5:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ναι ρε σεις, έχει δίκιο ο Τζερμ. Όλα αυτά που λέτε είναι υπερβολές. Είναι φανερό πως το πρόβλημα διανομής προέκυψε απλά επειδή η μεταβατική κυβέρνηση (με εντολές της Μέρκελ και της Τρόικας φυσικά) έστειλε δυο-τρεις μπράβους να εκβιάσουν τον Τερζόπουλο (που κάποτε είχε πάρει λεφτά από την Marvel για να αφήσει το ΚΟΜΙΞ να παρακμάσει, να αγοραζει ο κοσμος κομικ της Anubis και να πουλήσουν περισσότερο οι ταινίες των Avengers - και αυτό το ξέρουν οι ευρωπαίοι από τα αρχεία τους μιας και μας παρακολουθούν όλους μέσω δορυφόρων) και να τον υποχρεώσουν να αναστείλει την κυκλοφορία του πρώτου τομακιού ετσι ώστε να αυξηθούν οι επισκέψεις στις σελίδες του fb από τον κόσμο που προσπαθεί να καταλάβει τι συμβαίνει, μιας και ο Ζουκενμπεργκ είναι ο βασικός χρηματοδότης της Ευρώπης και της Αμερικής αλλά και, όπως ξέρουν όλοι, αυτός που προκάλεσε ξεπήτηδες την οικονομική κρίση για να οργανώνουν οι άνθρωποι τα κινήματα ''αγανακτισμένων'' μέσω Facebook και να αποκτήσει ο ίδιος μεγαλύτερη ισχύ. Σκεφτείτε το: όσο ισχυροποιούνται αυτά τα κινήματα, τόσο πιο εύκολα μπορεί να επηρεάσει μεγάλο μέρος της κοινής γνώμης στέλνοντας ψεύτικες πληροφορίες κια μυνηματα. Είναι προφανέστατο πως το σχέδιό του είναι ένας τρίτος παγκόσμιος πόλεμος και μια ολική κατάρρευση των τραπεζών, από όπου μόνο όσοι έχουν τα λεφτά τους στο χρηματιστήριο θα βγουν κερδισμένοι - δεν ειναι καθόλου τυχαίο που έβαλε το fb στο χρηματιστηριο μολις πριν από λίγο καιρό.

 

Έχω γράψει βιβλίο που τα εξηγώ όλα αυτά, στείλτε μου ένα pm να σας πω που μπορείτε να το προμηθευτείτε.

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3411
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Και εγώ το #35 βρήκα σήμερα και το πήρα φυσικά και μετά συνειδητοποίησα ότι είναι το 2ο προγραμματισμένο για φέτος. Ό,τι νά 'ναι! Ελπίζω να βγει κανονικά την επόμενη βδομάδα. Καλό καλοκαίρι!! :holidays3::Book:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25248
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   443
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4361 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Απ' οτιδ ιαβασα δεν συνδεονται και πολυ βεβαια... εκτος απο μια σκορπια αναφορα δεν εχω βρει τιποτα αλλο μεχρι τώρα...

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4718 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Θα περιμένω τον πρώτο τομο και θα τα διαβασω μαζι με τον δευτερο γιατι δεν έχω διαβάσει καθόλου τις ιστορίες! :D

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Δεν είναι ούτε θέμα συνομωσιολογίας, ούτε θέμα εκβιασμών, ούτε θέμα μεταβατικής κυβέρνησης.Και μόνο από θέμα επαγγελματισμού να το δεις, το να βγει πρώτο το τομάκι με την 5η, την 6η και την 7η ιστορία της σειράς και μετά το πρώτο, δείχνει πόσο πολύ νοιάζονται για το αν θα κατανοήσει το αγοραστικό κοινό σωστά την συγκεκριμένη σειρά.Δηλαδή το να διαβάσει το κοινό πρώτα την πέμπτη, την έκτη και την έβδομη ιστορία της σειράς και μετά τις τέσσερις πρώτες είναι φυσιολογικό;Π.χ. φανταστείτε τους τόμους του Βίου και της Πολιτείας να κυκλοφορούσαν: πρώτα Τα Χαμένα Επεισόδια και μετά ο τόμος με τα 12 πρώτα επεισόδια.Το κοινό θα είχε χάσει τον μπούσουλα.Το ίδιο συμβαίνει και με την συγκεκριμένη ιστορία, που όπως ανέφερε και ο Τρύφωνας, σε κάποια σημεία χάνεται, η μπάλα και δεν μπορείς να παρακολουθήσεις τις εξελίξεις.Φανταστείτε τώρα που κυκλοφόρησε και ανακατεμένα, πόσο καλά θα το καταλάβουν αυτοί που δεν το είχαν διαβάσει στο Μίκυ Μάους.Ότι πρόβλημα και να προέκυψε, σε σειρές που χωρίζονται σε επεισόδια και όχι σε αυτοτελείς ιστορίες, πρέπει πρώτα να περιμένεις να κυκλοφορήσεις τις πρώτες ιστορίες και μετά τις υπόλοιπες.

Επεξεργασία από Quackmore
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4696 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Δε ξέρω αν έχει υπωθεί, αλλά μου κάνει εντύπωση που ενόψει του euro 2012, ο Τερζόπουλος δεν έβγαλε ποδοσφαιρικό τομάκι.

Το 2006 με του μουντιάλ της Γερμανίας είχε βγάλει το κόσμο ντίσνευ 10

Το 2008 με το euro αυστρίας-ελβετίας έβγαλε το κόσμο ντίσνευ 24

Το 2010 με το μουντιαλ της Νότιας Αφρικής έβγαλε το μεγάλο σήριαλ 24

 

Φέτος τίποτα! Και ούτε έστω μια ιστορία στο Μίκυ ή σε κάποιο άλλο σχετικό περιοδικό :thinking:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μα ακόμη και οταν δημοσιευτηκαν οι ιστορίες στο ΜΜ δημοσιευτηκαν με λαθος σειρα. Αρα ποσο περιμένεις να νοιαζονται...

Παντως πρώτη φορά τόσο χτυπητή γκάφα στην κυκλοφορία των εκδόσεών τους. Ισως να μην είχαν έτοιμο το 1ο λογω απρόοπτου και να αποφασισαν να στειλουν τουλαχιστον το 2ο στα περιπτερα για να μην γκρινιαζουμε οτι αργουν οι εκδοσεις. :P Κουνια που τους κουναγε.

 

Βεβαια μπορει να ειναι και ο λογος που ειπε ο Κουακμωρ πιο πανω (εμπορικο τρικ). Βασικα... Έχει καμία σημασία; :thinking:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25248
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   443
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4361 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Το 2010 με το μουντιαλ της Νότιας Αφρικής έβγαλε το μεγάλο σήριαλ 24

 

Καλά εδώ που τα λεμε του 2010 ήταν λίγο μάπα. Του 2006 ήταν πολύ καλο ομως.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν για να κάνουμε μια σούμα bump:

 

Τόμοι Ξεστόκ από Ντόναλντ:

 

EDIT: And so it begins.....

 

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΗΡΙΑΛ 31 ΜΑΪΟΥ ΑΘΗΝΑ, 28 ΙΟΥΝΙΟΥ ΕΚΤΟΣ

 

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=113545

 

 

Πηγή: Μίκυ Μάους 2392 :holidays:

 

Με το οποίο όμως πρέπει να έγινε λάθος συνεννόηση με το τυπογραφείο και έτσι βγήκε αυτό:

 

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=114154

 

Το οποίο κανονικά θα έβγαινε στις 7 Ιουνίου. Και όλα αυτά στο Μίκυ Μάους 2394 που κυκλοφόρησε Παρασκευή 1 Ιουνίου. Άρα το πρώτο τομάκι θα κυκλοφορήσει την επόμενη Παρασκευή ενώ η επαρχία θα τα πάρει τις σωστές ημερομηνίες αφού θα είναι αμφότερα τυπωμένα μέχρι τότε.

 

+

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=114153

 

++ για το Σούπερ Αλμανάκο / Paperinik Cult πηγαίνετε στην παρουσίαση του Αλμανάκου.

 

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=114015

 

+++ για το PKNA πηγαίνετε ΕΔΩ.

 

001.jpg

 

++++ για το PKNA από Germanicus Publishing πηγαίνετε ΕΚΕΙ.

 

+++++ αν δεν τρώτε γλυκά και τα μαζεύετε για να αγοράσετε το νέο PK ψηφίστε ΕΔΩΘΕ.

 

 

Ουφ! Αυτά...

 

:cheers5::holidays:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104537
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Ορέστη μάλλον δεν πρόσεξες ότι και τα δύο τομάκια του Μυστικού Πράκτορα Ντόναλντ κυκλοφόρησαν από την περασμένη βδομάδα. :D

 

:valtnino:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.