Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Με μία γρήγορη σκέψη

 

-Solaris

 

-Ugetsu monogatari

 

-The sunset Blvd

 

-Fanny and Alexander

 

-Duck soup

 

-Mulholland drive

 

-Brazil

 

-The seventh seal

 

-Clockwork orange

 

-Vertigo

 

Σίγουρα όμως ξεχνάω πολλά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  24186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  35
  • Reputation:   128
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ενισχύεις τις τύψεις μου για τις ταινίες που άφησα έξω από τη λίστα μου. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

υπάρχει κάπου και ξεχωριστό θέμα με τα τοπ του καθενός στις ταινίες αλλά δεν μπορώ να το βρώ αυτήν την στιγμή!Είναι σε κάποια από τις σελίδες της γενικής συζήτησης,όχι πολύ πίσω φαντάζομαι γιατί πριν λίγο καιρό είχα γράψει και εγώ εκεί!Ψάξτε το να τα έχουμε συγκεντρωμένα!

 

εδιτ:Βουαλά!

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=3429&st=30&p=190078&hl=%CF%84%CE%BF%CF%80%2010&fromsearch=1entry190078

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εκατσα και ειδα χθες το Children Of men του Alfonso Quaron με τον Clive Owen.Tην ειχα δει οταν ειχε πρωτοκυκλοφορησει αλλα κατω απο αθλιες συνθηκες και θελησα να την κανω μια σωστη προβολη(εστω και με καποια χρονια καθυστερηση).Εξαιρετικη sci fi ταινια,πολυ καλοσκηνοθετημενη(τρελα μονοπλανα εχει αυτη η ταινια),ρεαλιστικη στη βια της και γενικα τα σπαει.Συναγωνιζεται σε bleakness/grittyness το "the Road" με τον Viggo Mortensen.Οσοι δεν το χετε δει δειτε το οπωσδηποτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωωωω ναι! Ταινιάρα!!!!!

 

 

Είδαμε χθες το Muppets. Και δεν ξέρω άμα απογοητεύθηκα ή φτιάχτηκα. 50-50 θα έλεγα. Με χάλασε το 90% από τις σκηνές μιούζικαλ μάλλον. Από τα αστεία κάποια ήταν πετυχημένα κάποια άλλα ήταν για φάπες. Δεν ξέρω καν άμα θα το πρότεινα για σινεμά βασικά. Αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν το μικρού μήκους Toy Story Toon που έπαιξε στην αρχή, όπου και 3 αργοπορημένοι ρωτούσαν συνέχεια αν είναι αυτό το Μάππετ. :shit2:

 

Τουλάχιστον είχε κάποιες ατάκες. Maniacal laugh. Maniacal laugh. Maniacal laugh.

 

+ τα cameos, από Jack Black, Sheldon, Barney κλπ :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το Children of men μου άρεσε και μένα πάρα πολύ!Πραγματικά απο τις πιο ωραίες ταινίες και όπως λες και εσύ τρομερά σκηνοθετημένη!Η ερμηνεία του Owen είναι τρομερή,εκεί τον εκτίμησα πλήρως ως ηθοποιό. Και η φωτογραφία της και μένα μου έφερε στο νου το επίσεις αριστουργηματικό The Road!(Πραγματικά πιστεύω πως το road έχει την καλύτερη ερμηνία του Mortensen!).Άσχετο,αλλά τετοια φωτογραφία έπρεπε να έχει και το V for Vendetta!Ειδικά στην αρχή που έχει τις τρομοκρατκές επιθέσεις,είναι τρομερό το πόσο πολύ θα κόλαγε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  35
  • Reputation:   128
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το The Road είναι μια από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει τα τελευταία χρόνια. Είχα διαβάσει και το βιβλίο του Κόρμακ ΜακΚάρθι πριν (αριστουργηματικό!), αλλά σε καμιά στιγμή δεν ένιωσα πως αυτό που έβλεπα δεν στεκόταν στο ύψος του μυθιστορήματος. Εξαιρετική κινηματογραφική μεταφορά! Και μάλιστα από έναν μάλλον άγνωστο σκηνοθέτη, τον Αυστραλό John Hillcoat (The proposition).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

μα'στα... αυτή την ταινία (the road) ήθελα να την δω τότε, αλλά την είχα ξεχάσει πλήρως... και με όλα αυτά που λέτε, πήγα να δω περί τίνος πρόκειται και την θυμήθηκα

 

το κακό τώρα είναι ότι όπως διαβάζω την περιγραφή της υπόθεσης, μου μοιάζει σαν τη ζωή στην Ελλάδα μετά το μνημόνιο2 και δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι μου κάνει :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4539 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

μα γιατι,εκτος απο ωραια ταινια ,ειναι και οδηγος επιβιωσης!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ΧΑΧΑΧΑΑΧΑ The Road Greek Edition....

Εγώ επειδή έχω επεκταθεί πλέον στα blu ray βλέπω παλιές ταινίες ότι και να πέσει στην αντίληψη μου. Είδα προχθες το xmen 2!!! Και πραγματικά παρόλλο που εξακολουθώ να θεωρώ πως είναι το καλύτερο από την τριάδα (δεν μπλέκω καν με το wolverine) έχω να παρατηρήσω πως είναι υπερβολικά προβληματικό σε πάρα πολλά σημεία. Μακράν καλυτερο το first class...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  35
  • Reputation:   128
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Απολαυστικό αστυνομικό-δικαστικό θρίλερ: Fracture [2007]

"Μονομαχία" Άντονι Χόπκινς - Ράιαν Γκόσλινγκ. Ο Χόπκινς δολοφονεί τη γυναίκα του επειδή τον απατά. Ο βοηθός εισαγγελέα Γκόσλινγκ νομίζει πως έχει μια ακόμη εύκολη καταδίκη πριν μετακομίσει σε μια μεγάλη νομική εταιρεία. Αλλά τα πράγματα δεν εξελίσσονται όπως τα περίμενε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  35
  • Reputation:   128
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα και το "Καταφύγιο" [2011] (Take Shelter). Ενδιαφέρον θέμα, αλλά μάλλον "βαρύ" και αργό για το είδος του. Αν και είναι σωστά δοσμένη η δυσοίωνη ατμόσφαιρα, θα ήθελα κάτι πιο συγκεκριμένο για να δικαιολογείται η αμφισημία του τέλους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Είδα και το "Καταφύγιο" [2011] (Take Shelter). Ενδιαφέρον θέμα, αλλά μάλλον "βαρύ" και αργό για το είδος του. Αν και είναι σωστά δοσμένη η δυσοίωνη ατμόσφαιρα, θα ήθελα κάτι πιο συγκεκριμένο για να δικαιολογείται η αμφισημία του τέλους.

 

Πολύ ωραίο το Take shelter,από τις ελάχιστες ταινίες των τελευταίων χρόνων που μου άρεσαν ουσιαστικά.

Πράγματι το τέλος μπέρδεψε αλλά ελάχιστη σημασία έχει καθώς το έργο ήταν μια ολοκληρωτική αλληγορία.

Έτσι για την ιστορία πάντως εγώ το εξέλαβα έτσι:

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!SPOILER!!!

 

Ότι ο τύπος το έχασε από το άγχος και την πίεση της εποχής και όλα όσα πραγματεύεται η ταινία και όπως ήταν αναμενόμενο και ρεαλιστικό παρέσυρε και την οικογένειά του μαζί.

Επεξεργασία από darth caedus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  35
  • Reputation:   128
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:) Εγώ το είδα αλλιώς. Ως πιο προφητικό, ας πούμε. Όμως, ούτε αυτό το διαπραγματεύεται επαρκώς η ταινία ως ενδεχόμενο, ούτε η δική σου εκδοχή στηρίζεται σκηνοθετικά, νομίζω. Ας κρατήσω αυτό στο οποίο συμφωνούμε, πιστεύω, και οι δύο: τη σωστή ατμόσφαιρα.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4539 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

μολις το ειδα το take shelter.μαρεσε,πολυ καλη ατμοσφαιρα και σκηνοθεσια,και πραγματικα πολυ καλες ερμηνειες των πρωταγωνιστων.επισης μου αρεσε η μη υπερβολικη χρηση οπτικων εφε,η οποια στηριζε την ταινια οπως επρεπε αλλα δεν ηταν στο επικεντρο. σποιλερς απο δω και κατω.δεν ξερω ακριβως τι να σκεφτω,οτιη καταιγιδα ηταν πραγματικη,οτι ηταν σχιζοφρενης ο πρωταγωνιστης,η οτι και τα δυο ισχυουν ταυτοχρονα. οτι ηταν πραγματικη η καταιγιδα πιστευω οτι ειναι γεγονος.ομως δεν ξερω κατα ποσο την προεβλεψε οντως με τα οραματα του,η απλα ηταν συμβολισμος του αγχους οτι κατι κακο συμβαινει ,σε γενικα πλαισια και η καταιγιδα ηταν απλα μια μεθοδος συνεχισης του συμβολισμου αυτου..λογω της τελευταιας σκηνης πιστευω πως η σχιζοφρενεια του κερτις , στην οποια δινεται υποσταση μεσω του καταφυγιου ηταν πραγματικη,και η γυναικα του λεγοντας ''οκ'' στο τελος,δεχτηκε να επιστρεψουν σε αυτη την παρανοια για το καλο τους.δεν ξερω ποσο νοημα μου εβγαλε,ισως το ξαναδω,ισως το σκεφτομαι υπερβολικα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1367
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6084 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

http://www.imdb.com/title/tt0107978/ Robocop 3 το ξαναείδα γιατί δεν το θυμόμουν..... Μέγιστη πατάτα....Ο ορισμός του πόσο πολύ μπορεί να σε απογοητεύσει μια ταινία. :wall:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Είδα το Martha Marcy May Marlene. Έχω πολύ καιρό να δω τόσο διαφημισμένη π@π@ρ!ά. Η ταινία απλά δεν βλέπεται. Καθ όλη την διάρκειά της βλέπουμε με φλάςμπακ πως προσυλητίστηκε σε μια αίρεση (απ' αυτές που την μισή μέρα πη#$%^&*αι και την άλλη μισή κάνουν κακό στον κόσμο) και την υπόλοιπη διάρκεια πως προσπαθεί να επανενταχτεί στην κοινωνία αρχικά μένοντας με την αδερφή της και τον γαμπρό της. Ουσιαστικά βλέπουμε ένα μ@#$%*%ο που του έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου, να συμπεριφέρεται σαν μ@#$%*%ο κάνοντας δύσκολη την ζωή άλλων επειδή ήταν μ@#$%*%ο και δεν πρόσεχε που έμπλεκε.

Ειλικρινά έχω να εξοργιστώ τόσο πολύ σε μια ταινία πολύ καιρό.Δεν μπορώ να καταλάβω πως αυτή η ταινία πήρε τόσο καλές κριτικές. Οκ έχει καταπληκτική ερμηνεία στον πρώτο γυνακείο ρόλο αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι άστα να πάνε. Άσε που με εκνευρίζει η οπτική του σκηνοθέτη. Δεν μπορώ να δεχτώ να βλέπω σχεδόν δύο ώρες μια κοπέλα που βασανίζεται από το παρελθόν γιατί απλά δεν μπορεί να μιλήσει γι αυτό. ΜΙΛΑ Γ@#$%^Η ΜΟΥ! ΜΙΛΑ! Τι στο διάολο τόσο μεγάλο αμάρτημα διέπραξες και δεν μπορείς να το πεις σε κανέναν. Καταλαβαίνω ότι άμα μπλέξεις με αιρέσεις και τέτοια είναι πολύ δύσκολο να ξεμπλέξεις ,αλλά δεν σε αφήνουν και φυτό. Είπαμε να το κάνουμε δραματικό όχι κι έτσι όμως.

 

Μην το δείτε για κανέναν λόγο. Απλά δεν παλεύεται με τίποτα. Άμα ήταν 70 λεπτό ίσως να το πρότεινα, αλλά τώρα στα 101' μείνετε μακριά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εχθές είδα το The Girl with the Dragon Tattoo το οποίο μ άρεσε πάρα πολύ και το όποιος είναι φαν αστυνομικών/ντετέκτιβ ταινιών πρέπει να το δει οπωσδήποτε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  35
  • Reputation:   128
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να υποθέσουμε ότι είδες την αμερικάνικη εκδοχή... Γιατί υπάρχει και η σουηδική του 2009.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Δεν πειραζει και η Αμερικανικη μια χαρα ειναι.Μη σου πω οτι ειναι καλυτερη απο την Σουηδικη.Εξαλλου την εκανε ο Φιντσερ οχι κανας Brett Ratner :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ο Φίντσερ δυστυχώς παρήκμασε και το δεν το έχει πάρει ακόμη χαμπάρι!!!

Κάποτε θεωρούταν το μεγάλο σκηνοθετικό ταλέντο της γενιά μας,έκανε 3 εξαιρετικές ταινίες και έκτοτε κυνηγάει τα όσκαρ με το ψαροτούφεκο με μέτριες ταινίες και καλή αλλά απλά διεκπεραιωτική και τυπική σκηνοθεσία.

Κρίμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ό,τι έκανε δηλαδή με το Social Network. Καλή ταινία, αλλά σιγά την απαιτητική σκηνοθεσία που χρειαζόταν. Και σίγουρα όχι για να προταθεί για όσκαρ. Πόσο είχα εκνευριστεί που είχαν προτείνει αυτή για σκηνοθεσία και όχι το Inception.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Και να'ταν μόνο αυτό;

Η Αμερικλανοποίηση άρχισε από το Panic room, συνεχίστηκε από το άκρως αδιάφορο και βαρετό Benjamin Button,κάπως πήγε να το σώσει με το Zodiac αλλά ψιλοπράγματα και εκτινάχθηκε με το Social network.

Το κορίτσι με το τατουάζ δεν το έχω δει αλλά αν αποφασίσω θα δω αν όχι μόνο,τουλάχιστον πρώτα,το Σουηδικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Και να'ταν μόνο αυτό;

Η Αμερικλανοποίηση άρχισε από το Panic room, συνεχίστηκε από το άκρως αδιάφορο και βαρετό Benjamin Button,κάπως πήγε να το σώσει με το Zodiac αλλά ψιλοπράγματα και εκτινάχθηκε με το Social network.

Το κορίτσι με το τατουάζ δεν το έχω δει αλλά αν αποφασίσω θα δω αν όχι μόνο,τουλάχιστον πρώτα,το Σουηδικό.

 

Το Panic Room δεν το έχω δει, το Zodiac ήταν πολύ κακό :down:, στο Benjamin Button μ'άρεσαν οι ερμηνείες του πρωταγωνιστικού ζευγαριού και ειδικά το τέλος. Ο κύκλος της ζωής. :) Το Social Network το βρήκα μέτριο. Βατή σκηνοθεσία, αλλά το είδα με ενδιαφέρον γιατί είμαι φαν του facebook. :lol: Δεν ήταν τόσο κακό πάντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

το benjamin button μαζί με το Eragon είναι οι δύο ταινίες στις οποίες έχω κλάψει περισσότερο τα λεφτά μου στο σινεμα!

Ο Fincher και εγώ θεωρώ πως μια μικρή πτώση(δεν μου κίνησε καν το ενδιαφέρον να δω το social network) αλλά έχω πολλές ελπίδες για το κορίτσι με το τατουάζ!Ελπίζω να μην με βγάλει ψέυτη!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το θεμα δεν ειναι το cv του Φιντσερ αλλα το αν εκανε καλη δουλεια με το the girl with the dragon tattoo.Το αν αρεσαν η οχι οι τελευταιες του ταινιες αυτο ειναι ασχετο,εγω ανεφερα τη γνωμη μου σχετικα με την original version.Οσον αφορα τις τελευταιες ταινιες του Φιντσερ το button δεν μου αρεσε ουτε το panic room.To zodiac ηταν πολυ καλο και το social network για ταινια που κραταει 2 ωρες με μονο μπλα μπλα και χωρις δραση(+το γεγονος οτι δεν με ενδιαφερει το facebook)δεν με εκανε να βαρεθω καθολου και το ειδα πολυ ευχαριστα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Το Social Network ήταν καλό. Αλλά δεν άξιζε το σούσουρο που έγινε σε σχέση με τη σκηνοθεσία. Δεν είχε κάτι το προκλητικό σκηνοθετικά. Πάντως βλεπόταν ευχάριστα.

 

Το Girl with the Dragon Tattoo, αξίζει. Το Σουηδικό σίγουρα. Αλλά και για το αμερικάνικο λένε καλά λόγια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Αλλάχτηκαν τα χρώματα στο 228 από #333333 σε automatic

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24186
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  35
  • Reputation:   128
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις είδα το "Μια επικίνδυνη μέθοδος" του Ντέιβιντ Κρόνεμπεργκ [ A Dangerous Method ]. [Ο Γιουνγκ αναλαμβάνει την ψυχανάλυση της Σιμπίλε Σπιλράιν, υιοθετώντας τη μέθοδο του Φρόιντ. Η κατάσταση της ασθενούς βελτιώνεται ραγδαία, αλλά αργότερα η σχέση τους παίρνει ερωτική χροιά. Παράλληλα, ο Γιουνγκ έχει διάφορες συζητήσεις με τον Φρόιντ που τελικά θα οδηγήσουν στη ρήξη μεταξύ τους.] Ο Κρόνεμπεργκ χειρίζεται το θέμα με αυτοσυγκράτηση. Δείχνει τους χαρακτήρες του (Γιουνγκ και Φρόιντ) μέσα στην καθημερινότητά τους, χωρίς να εξιδανικεύει.Η πλοκή προχωράει ελλειπτικά, με χρονικά άλματα όπου χρειάζεται. Οι ηθοποιίες είναι πολύ καλές. Γενικά, η ταινία μού φάνηκε τεχνικά άρτια. Ίσως, όμως, να είναι κάπως δύσκολο να παρακολουθήσει κανείς κάποιες από τις συζητήσεις αν δεν ξέρει λίγο τις θεωρίες των δύο ψυχαναλυτών.

Επεξεργασία από Δρόμων
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

θα πάθετε τίποτα με αυτές τι ταινίες που βλέπετε..

 

καμια κωμωδία δεν βλέπετε;;;;;;;

 

 

 

:lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.