Μετάβαση στο περιεχόμενο

COMICDOM CON ATHENS 2012: 30-31/3 & 1/4/2012


The_Sandman

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μπα, η ουρά ηταν στον κάτω όροφο άσε που ο μανάρα μου είναι αδιάφορος! Μάλλον είναι η φυσική μου φωτοαγένεια :sun: !

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

WARNING Ακολουθεί post εντυπώσεων WARNING:

 

Το Σάββατο πήγα από τις 10 παρά. Δεν ήξερα ότι θα πάω από τόσοοοο νωρίς, υπολόγιζα να φτάσω λίγο πιο μετά. Ήθελα να κάνω χαλαρά τις αγορές μου. Πήγα από Jemma, πήγα από Giganto, έκανα βόλτα, πήρα το Γιούσουρι και μετά κατευθύνθηκα για την έκθεση της 2000AD. Ήταν κλειστή, οπότε την έκανα για τον 3ο. Στον πάγκο μας δεν ήταν κανείς! Πως θα πουλήσουμε χωρίς προσωπικό;;;;;;;;; Οπότε την έκανα για την καφετέρια, να δω τι πήρα, και πήγα πάλι πίσω στον αγώνα. Πέτυχα τον Τόμεκ στο διάλειμμα του για καφέ και τον ρώτησα αν θα είχε κάποιο πρόβλημα να μου υπογράψει τα Κουλούρια (ήθελε να ξετινάξει το σουσάμι :idea: ). Ευτυχώς δεν είχε πρόβλημα! :pray:

 

Μετά συνάντησα τον germ με τον all the money στης Giganto. GODDAMMIT, γνωρίστηκα με τον :germ:!!! Έχω ήδη σημειώσει στο σημειωματάριο μου να μην του ξαναμιλήσω.

 

Ή θα μου κάνει κήρυγμα για τα Black Kiss και Manara που κουβαλάω, ή θα με απειλήσει με ban ή θα διαδίδει ψέματα για μένα :doctor: ή θα ανακηρύσσει τον αδερφό μου τον νέο Σκοτεινό της γειτονιάς σας! :party2:

 

Βολτίτσα στην έκθεση που τελικά άνοιξε. Τίποτα το ιδιαίτερο (μιας και το θέμα δεν με άγγιζε πολύ), το art του Bolland τα έσπαγε και ενώ η περυσινή είχε κάτι real life statues-whatever, αυτή είχε περισσότερο art.

 

Τι μου έκανε εντύπωση; Ο καλεσμένος της Jemma, του οποίου του όνομα δεν μπορώ να το γράψω. Paskewicz; Αυτός λοιπόν ήταν ΣΩΣΤΌΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΊΑΣ! Είχα να το λέω παντού. Ενώ το δικό του signing ξεκινούσε μεσημέρι με απόγευμα, αυτός έκατσε από το πρωί στο τραπέζι του και περίμενε τον κόσμο. Και μιας και τον βρήκα, ο Germ με έπεισε να πάρω το exclusive mini-comic που έβγαλε για το con. Το τσίμπησα, άλλα όταν να μου υπογράψει, τον πήραν για μια δουλειά! :trixes:

 

Μέτα βουρ για το εργαστήριο του Dayglo. Μας προειδοποίησε ότι μιλούσε πολύ και που να τον πάρει μιλούσε! :giati: Αλλά τουλάχιστον έλεγε καλά πράγματα. Και έδειχνε καλά πράγματα. Βασικά, φαινόταν ότι ήθελε να πει και άλλα πράγματα, δυστυχώς όμως δεν τον άφηναν. Και είχε και :awesome: τατουάζ!

 

Καθισιό στον πάγκο του GC και πάλι βόλτα στα περίπτερα των καταστημάτων για να βρω κάτι καλό για τον Manara (άλλη τραγική ιστορία :sad1: ). Ήμουν μεταξύ του Sandman: Αιώνιες Νύχτες και του X-Men: Τα Κορίτσια το Έσκασαν. Όλοι μου είπαν να πάω για τις Νύχτες, ήταν μόνο 2 ευρώ παραπάνω, οπότε το προτίμησα. Μετά πήγαμε με τον Λάμπρο και την Μαρία (πολύ :cool: παιδιά, είναι ο παππούς και η γιαγιά μου :D) στο signing του Manara.......

 

Αίσχος! :ego: Περιμέναμε 1,5 ώρα περίπου για να πάρουμε υπογραφή και μετά ανακοίνωσαν πως θα δέχεται μόνο ένα! :Ungry: Μετά από μια στιγμή, εξαντλημένος, πεινασμένος και διψασμένος, αναγκάστηκα να φύγω, γιατί έπρεπε να πάω Νέα Σμύρνη και από εκεί να πάω Μοναστηράκι, στην Λέσχη. :down: Δηλαδή πήρα τόμο για υπογραφή και έμεινα με τον τόμο στο χέρι. :shootme:

 

(είδαμε και τον Μεντζέλο)

 

Ενδιάμεσα πήρα και αρκετές υπογραφές από τους Έλληνες, πήρα και κόμικς από τον Θοδωρή (τον οποίο και υπερευχαριστώ για κάτι....δωράκια :thanks: ). Η πρώτη μέρα ήταν το ζέσταμα.......

 

Την Κυριακή ήρθα πάλι από την αρχή. Πήρα τα Common Comics #4 και #5 με 1 ευρώ έκαστο, πήρα 3 manga, πήρα το KRAK #7 το οποίο προφανώς κάπου το έχασα και το ήθελα :P, χάζεψα πάλι και πήγα στον πάγκο μήπως βρω κανέναν για το workshop του Carey. Κατευθείαν φύγαμε με τον Βασίλη για τον 4ο όροφο (και πήρα και πολλά κομικσάκια από αυτόν (tip: μόνο 2 ευρώ το Ιδανικό Νούμερο :PPP: ).

 

Ο τύπος τα έσπαγε, είπε κάποια ακόμη πιο χρήσιμα πράγματα, μας έδειξε και είπε παραδείγματα από αρκετά κόμικς, ήταν φιλικός, είχε X-Men, η ειδοποίηση για ανανέωση του λογισμικού προστασίας του laptop εμφανιζόταν συνεχώς, είχε X-Men. Δεν ξέρω αν σας το είπα, αλλά είχε X-Men. :thinking:

 

Και στο τέλος ήταν αρκετά ευγενικός ώστε να δεχτεί να υπογράψει μερικά. :cool:

 

Φύγαμε για τον πάγκο! :cool: Μέχρι τις 3 που ξεκίνησε το Q&A, εγώ με τον bro μου πήγαμε να φάμε, κάναμε βόλτα, πήγα υπογραφή από Μαραγκό, πήρα κάτι τευχάκια από bouzikak και Spidey, όλα σε άψογη κατάσταση και τέλεια τιμή. Συναντήθηκα με άλλα παιδιά (Ίωνας, Γιώργος που ήρθε από Κω για το con κτλ.). Και ήρθε η στιγμή που περίμενα πιο πολύ! :respect: It's Carey time!

 

Πιάσαμε καλές θέσεις πάνω πάνω (Λάμπρος & Μαρία, Ορέστης, Γιώργος, Βασίλης) για να είμαστε έτοιμοι για το signing. Ήθελα να ρωτήσω και εγώ (για τους Rogneto κυρίως), αλλά επειδή είδα ότι θα τους πίεζε ο χρόνος μετά, είπα να το αφήσω. Τουλάχιστον τον ρώτησα κάποια πραγματάκια μετά το workshop.

 

Και ενώ στον Manara ήμασταν κυριολεκτικά από τους τελευταίος, στον Carey ήμασταν από τους πρώτους. Τουλάχιστον όσο περίμενα, έπιασα κουβέντα με κάποια παιδιά για διάφορα σχετικά πράγματα με την Marvel και με έναν τύπο, του οποίου αγαπημένος του χαρακτήρας ήταν ο Gambit.

 

Anyway, πιο μπροστά είχαν τον αδερφό μου με 3 δικά μου και 2 του Θοδωρή και μέσα στους 2-3 πρώτους ήταν ο θείος μου. Και ο Λάμπρος είχε ένα για μένα. Και ο Tomahawk. :cool: και :thanks: παιδιά. Μιας και είδα ότι έχω χρόνο μέχρι να φύγω, είπα να περιμένω στον Dayglo για σκιτσάκι. Ταυτόχρονα, μιας και ο θείος μου με περίμενε, του είπα να περιμένει πιο πάνω, στην ουρά για τον Cinar, για να πάρει σκιτσάκι (του ζήτησα έναν Batman). Επειδή ο Dayglo αργούσε, αναγκάστηκα να φύγω, την θέση μου όμως πήρε η Μαρία, η οποία εκτός από επικό ρολόγι Lego, ελίσσεται μέσα στον χώρο.

 

Απογραφή από ξένους; Γύρω στις 20 αφιερώσεις από Carey, μία Tank Girl από την Guy και έναν Batman από Cinar.

 

Έφυγα σαν τον άνεμο για να πάρω την Catwoman του Nguyen και να βρω τον Μάνο με την βοήθεια του Ορέστη να μου δώσει δύο τεύχη που μου είχε κρατήσει. Τελευταία στιγμή ήρθε αυτός και όλα καλά. :spidey_yeah_that: Μετά την έκανα για σπίτι.

 

Πάμε απογραφή από γνωριμίες; Συνάντησα για πρώτη φορά τον Yoshi, τον bonadrug, τον darth caedus, την Guy, τον απίστευτο zade (ο οποίος τελικά δεν ήταν τριχωτός και τούμπανο όπως τον περίμενα :shit2: ), τον guest, τον Drunk Croco, τον Lord Makro, τον figolfin, την Kabuki, τον Tomahawk, τον Spidey, την imac, τον Dr. Zed, την She-ra, τον johnny, το Μελένιο Αγόρι, τον bouzikak και τον germ. Σόρρυ, αν ξέχασα κάποιον. Και φυσικά και μίλησα με άλλους που είχαμε συναντηθεί την προηγούμενη φορά.

 

Γενικά αυτό το Comicdom ήταν πολύ καλύτερο από πέρυσι, από κάθε πλευρά. Γνώρισα ακόμη περισσότερα παιδιά και συζήτησα μαζί τους, πήρα πολύ περισσότερες υπογραφές και από Έλληνες και από ξένους (πέρυσι 2, φέτος.....22 ), πήρα πολύ περισσότερα κόμικς και λογικό είναι να ξόδεψα ακόμη περισσότερα λεφτά. :P

 

:thanks: to everybody για αυτό το υπέροχο Σ/Κ, το οποίο ήταν γεμάτο πλάκα, κουβέντα, κούραση, λύτρωση :giati: και πορνό κόμικς! Γιατί προφανώς και μπορώ! :giati:

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Για να είμαστε παππούς και γιαγιά σου,προϋποθέτει ότι έχουμε γεννήσει τον xepeta.

Ας προσπεράσουμε το ότι είναι πρακτικά αδύνατο και ας σταθούμε λίγο στο ανατριχιαστικό της υπόθεσης. :lol:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190264
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ήρωες αυτοί που έκατσαν 3 ώρες για υπογραφή απτον Μανάρα? :lol: :lol: :lol: ......

 

νεεεξτ

 

ωραίες φώτο. να τις βάζατε και στη θέση τους.... για να έμπαινε και κανένα ταγκ με κανένα όνομα ή κανένα σχόλιο... :D

 

Dark Chris ist ein Kretin. Αν και το είπα και αλλού. :)

 

εν αντιθέσει βέβαια, ο αδερφός του (γνωστός και ως Σκοτεινούλικος (little Skotinoulis (little little Skotinos)) ) είναι λαμπρό παλληκάρι με εξαίρετο μέλλον (άμα κατορθώσει να αποφύγει την επίρρεια του D.C.i.e.K.) :D

 

Συγχαρητήρια στον Κροκ που έκανε το περιπετειώδες ταξείδι από τα βάθη της ζούγκλας της Ηλιούπολης, διασχίζοντας αχαρτογράφητες περιοχές με ορμητικά ποτάμια, θεριεμένες κλιματσίδες, αταξινόμητα ζώα και ποικιλόχρωμα έντομα μέχρι τη Λέσχη. Ομολογώ ότι για το ένα παραπάνω ποτάμι που συνάντησε κατά την επιστροφή, ευθύνομαι εγώ. Η συγκίνηση για την υπερπροσπάθεια ήταν μεγάλη και έρευσαν ποταμοί δακρύων εκ των οφθαλμών μου :P

 

περισσότερο τρολλάρισμα αργότερα :)

 

πέρασα πάρα πολύ καλά. :best:

 

:cheers5:

 

 

εδιτ: παππούς και γιαγιά................ :lol: :lol: :lol: στην επόμενη εμφάνισή σας παρακαλώ όπως φέρετε μαγκούρα ο εις και σάλι η κυρία :D δεσμεύομαι να σας έχω ένα Π στη Λέσχη :D

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82141
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Πόσο έξυπνο, λογικό και ώριμο είναι το παιδί μου...!! :giati:

 

Ο Ξεπέτας δε γεννήθηκε, απλά βγήκε από ένα τεράστιο κοχύλι, από τα βάθη της θάλασσας, με τις ευλογίες των 12 ολύμπιων θεών.

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Comicdom Con Athens Day 1 (Σάββατο)

 

Για μένα το πάρτυ ξεκίνησε το Σάββατο. Σηκώθηκα απ' τις 6 το πρωί (άσχετο αν φύγαμε 8 από το Βόλο τελικά :P), και κατά τις 10:30 οι γονείς μου με αφήσαν, μαζί με δύο κολλητούς από το Βόλο (οι οποίοι διαβάζανε Κρακ στη διαδρομή), στην Ελληνοαμερικάνικη.

 

Αρχικά έκανα μια γύρα στο bazaar και στην έκθεση του Ντρεντ, και στη συνέχεια ανέβηκα στην καφετέρια για να δω κανέναν γνωστό. Ο μόνος που εντόπισα ήταν ο Θόδωρας, ο οποίος είχε πιάσει μόνος του ένα τραπέζι για 10 άτομα. :P Μετά "ξεφόρτωσα" τους φίλους μου στην καφετέρια κι εγώ κατέβηκα για ψώνια.

 

Πέρασα απ' όλα τα stands. Πρώτα πρώτα από Giganto για να προλάβω το happy hour ( :lefta: ) απ' όπου πήρα καμιά 10αριά κόμικς. Από Comicworld περνούσα λίγο λίγο, πρώτα πήγα κι έπιασα κουβέντα με τον Αντρέα Πεφάνη και τον Ρουμπούλια και πήρα το Sketchbook του και 2 μπρελοκάκια Galaxia, γιατί είχα χάσει αυτό που είχα στα κλειδιά μου (οπότε τώρα πήρα και ρεζέρβα :lol: ), μετά ξαναπέρασα για "Το Μεγάλο Εγώ του Κυρίου Μο" που μου υπέγραψε ο Γιάννης Αντωνόπουλος, και ακόμα πιο μετά για το Galaxia #3 που μου υπέγραψε ο Μάνος και μου έκανε κι ένα όμορφο σκιτσάκι της Ναέρα. Αγόρασα μετά και κόμικς απ' την Comicdom Press (και το Γιούσουρι και το Παραρλάμα) και απ' την Jemma (Το Πτώμα, Τσακισμένη Αυγή, Μίζερη Πόλη, Λεοντόκαρδος). Γενικά πρέπει να χάλασα περίπου στα 200€ την πρώτη μέρα. :wow:

 

Μετά ανέβηκα και στα φανζίν, πήρα το δικό μας και "Το Έπος των Duck", είδα και διάφορους δικούς μας... Νομίζω πως τα φανζίν είναι καλύτερα εκεί, παρ' όλο που υπάρχει μια μικρή δυσκολία να περάσεις άμα μαζευτεί μπόλικος κόσμος (μεσημεράκι-απόγευμα).

 

Αφού συνάντησα λοιπόν μπόλικο κοσμάκη, μάζεψα υπογραφές και μίλησα με διάφορους δημιουργούς, γνωστούς και φίλους, πήγα στο Q&A του Μανάρα, όπου ήμασταν με τον Μάνο και τον Θόδωρα. Εκεί κατάλαβα πόσο ωραίο είναι να ξέρεις ιταλικά. :P Όπως είπε και ο Θοδ, γελούσα 5 λεπτά πριν γελάσουν οι άλλοι. :lol:

 

To signing βέβαια ήταν απογοήτευση. Περιμέναμε κάμποση ώρα μέσα στην αίθουσα του θέατρου (εγώ εν τω μεταξύ να έχω στους ώμους μου κι έναν σάκο υπερτούμπανο γεμάτο κόμικς και στα χέρια μου από 2-3 σακούλες με όλα μου τα ψώνια), και κατά τις 4και παίξαμε "Ακολουθήστε τον Μανάρα" :lol: Οι υπογραφές συνεχίστηκαν στην καφετέρια, και ο καημένος ο Μίλο ήταν εμφανώς κουρασμένος. Βγήκαμε και φωτογραφίες! :P Μάνο, ανέβασέ τες!

 

Ε, μετά από αυτό πήγαμε για φαγητό με το Μάνο, το Νίκο και τη Λένα, ύστερα ξανανέβηκα με τους φίλους μου στο Comicdom, και μετά, παρέα με το Βαγγέλη (big vaggos) κατεβήκαμε για Λέσχη με το μετρό, όπου πετύχαμε το Μάνο με τον Τρύφωνα και πήγαμε όλοι μαζί. Χαβαλές, προβολή, μετά εγώ έφυγα για βόλτα στο Μοναστηράκι, και πήγα για ύπνο στο θείο μου.

 

Comicdom Con Day 2 (Κυριακή)

 

Αυτή η μέρα ήταν πιο χαλαρή. Το πρωί πήγα για τουρισμό στην πρωτεύουσα, Μουσείο Ακρόπολης, Ακρόπολη, Άρειος Πάγος, πέρασα μια τσάρκα από Λέσχη και με τις υποδείξεις του dionik και του GoogleMaps έφτασα στην Ελληνοαμερικάνικη.

 

Συνάντησα μπόλικο κοσμάκη και πάλι. Θα τους αναφέρω παρακάτω. :) Δεν είχα τίποτα αγορές να κάνω, οπότε έπιασα όλους τους δημιουργούς που δεν είχα πετύχει ή προλάβει την προηγούμενη μέρα για υπογραφές (πάλι θα τους αναφέρω παρακάτω). Το μεσημεράκι πήγα λίγο παραπέρα για σουβλάκι, και μετά επέστρεψα για το πάνελ με το Ερωτικά Κόμικς (ναι, μπήκα! :P). Θα αφήσω τα παιδιά που ήμασταν μαζί (το Μίνω, τη Λένα, το Μάνο και το Γιώργο) να το σχολιάσουν... :P

 

Κατά τις 7και βγήκαμε ομαδικώς, έκανα μία ακόμα τσάρκα στο χώρο, χαιρέτησα όσους πέτυχα, ήρθαν οι γονείς μου, με πήρα, επιστροφή. And that's all!

 

Overall review!

 

 

-Άτομα:

 

Φέτος ένοιωθα πολύ πιο εξοικιωμένος με τον χώρο και τα άτομα που συναντούσα. Χάρηκα που ξαναείδα παιδιά από εδώ μέσα (τον x_for_xepeta με τον οποίο πέρασα αρκετή ώρα, κλασικά :P, τον germanicus που με καντήλιασε επειδή ψήλωσα και για εκδίκηση τον έπρηζα όλη την ώρα ρωτώντας τον αν θα έρθει ο ένας και ο άλλος, τον Dark Chris, τον zade που κουρέφτηκε, τον Man0s με τον οποίο πάλι πέρασα πολλή ώρα, τον Ion αν και τον είδα για λίγο, τον Melandros, την Chris, τον Sandman στον οποίο έδωσα ελπίδες ότι θα βοηθήσω στο signing του Κάρεϊ αλλά λάκισα όταν είδα την ουρά που συγκεντρώθηκε πάλι :P, τον PK, τον dionik που ή θα τον βάζαν να βάρδια στη Λέσχη ή να κάθεται στα φανζίν :lol: , την imacmaria, τον big vaggos που ήταν ο οδηγός μου από Comicdom-Λέσχη, τον πρόεδρα aka Valtasar και αρκετούς ακόμη!), και που γνώρισα νέους (νομίζω μόνο τον figolfin και την Kabuki :D ). Σας ευχαριστώ όλους, πέρασα πολύ ωραία, και ελπίζω να σας ξαναδώ πριν το επόμενο Comicdom! :D

 

-Δημιουργοί κι εκδόσεις:

 

Πληθώρα νέων εκδόσεων! Βγήκαν αρκετά καινούργια πράγματα, και μπορώ να πω πως στο φετινό Comicdom έκανα ένα γερό catch-up της Ελληνικής Σκηνής, αφού αγόρασα ελάχιστα ξένα (και δεν εννοώ μόνο ξενόγλωσσα αλλά γενικά ξένων δημιουργών). Τα φανζίν, δεν ξέρω γιατί, αλλά πρέπει να τα σνομπάρω, αφού δεν μπαίνω στον κόπο ούτε καν να τα ξεφυλίσσω... :P Μόνο τα δικά μας αγόρασα. Γνώρισα, ξαναγνώρισα και συνάντησα για πρώτη φορά πολλούς δημιουργούς και ανθρώπους του χώρου!

Αρχικά χάρηκα πολύ που ξαναείδα το Μάνο Λαγουβάρδο μετά από έναν ολόκληρο χρόνο, μου έκανε και κάτι σκιτσάκια μούρλια! Μίλησα με τον Ηλία Χατζούδη, το Γιάννη Ρουμπούλια και το Γιάννη Αντωνόπουλο από την Comicworld (+ τον Αντρέα), γνώρισα τον Θανάση Πέτρου και λίγο τον Δημήτρη Βανέλλη, μίλησα με το Μιχάλη Διαλυνά, την Αλέξια Οθωναίου και το Σπύρο Δερβενιώτη, και γνωρίστηκα με μερικούς από τους διοργανωτές του Comicdom, γνωρίστηκα με τον Τάσο Μαραγκό και τον Tomek (ο τελευταίος είναι *ΠΟΛΥ* συμπαθητικός τύπος :D ), είδα μετά από καιρό και την Ευγενία Κουμάκη που συμμετείχε σε ένα φανζίν το οποίο δεν πήρα, και πέτυχα σε κάποια φάση τον Αλέκο Παπαδάτο τον οποίο είχα επίσης καιρό να δω! :D Και έπιασα κουβέντα και με τον Αβράαμ Κάουα και το Soloup.

Γενικά όλοι τους ήταν ανοιχτοί και καλοδιάθετοι, και μάζεψα πολλές υπογραφές (και λιγότερα σκιτσάκια από άλλες χρονιές).

 

Αυτά τα ολίγα πάνω-κάτω από μένα... Αργότερα θα ακολουθήσει φωτογραφικό υλικό, καθώς υπάρχει πολύυυ πράμα! :lol:

Να ένα δείγμα:

 

post-9146-0-38119700-1333363852_thumb.jpg

 

Ένα πάρα πολύ όμορφο διήμερο! :D

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4539 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

εγω δεν ειχα χρονο και λεφτα, δεν αγορασα τιποτα πλην του φανζιν # 3 και δεν ειδα και πολλα πραγματα δυστυχως.λιγο καρευ, λιγο απο δω λιγο απο κει..δεν πειραζει ,του χρονου κανονικα! και ακομα χειροτερα , ημουν τη μια μερα με ενα φιλο ο οποιος αγορασε 5-6 κομιξ, και action figures κλπ κλπ και μας τα ετριβε αθελα στη μουρη ..

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

It's show (off) time! :P

 

Πρώτα απ' όλα, αυτά είναι τα τευχάκια που μου υπέγραψε ο Μανάρα. Αν και σε κάποια φάση πετάχτηκε ένας τυπάς και ανακοίνωσε (αφού είχαν περάσει καμιά 20αριά ( ; ) τύποι που δίναν από 4-5 τεύχη έκαστος) ότι πρέπει να δίνουμε μόνο ΕΝΑ κόμικ για υπογραφή στο Μανάρα, φυσικά και αυτό δεν ίσχυσε και δίναμε όλοι τουλάχιστον 3. Εγώ έδωσα 4. :P Στο πρώτο έκανε και μια όμορφη δεσποινίδα, στα άλλα σκέτη υπογραφή.

 

post-9146-0-30949700-1333377663_thumb.jpg post-9146-0-60503500-1333377676_thumb.jpg

 

Οι φοβερές και τρομερές κάρτες του αξιαγάπητου Λόρδου μας, μέσα σε ένα απίθανο συλλεκτικό υπογεγραμμένο φακελάκι! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

post-9146-0-40618200-1333377812_thumb.jpg post-9146-0-67119100-1333377824_thumb.jpg

 

Κομικσάκια που αγόρασα απ' τη Λέσχη, απ' τον amanocaza και το Βασίλη! Τα δύο αλμπουμάκια του Δερβενιώτη φυσικά και υπογράφηκαν! :D

post-9146-0-47159700-1333377909_thumb.jpg post-9146-0-93081600-1333377921_thumb.jpg post-9146-0-87066900-1333377935_thumb.jpg

 

Υπογραφούλες στα Κρακ!!! :D Ο Τάσος με έβγαλε και φωτογραφία με όλα (ΟΛΑ :xm: ) τα Κρακ στο χέρι, λογικά θα την ανεβάσει στο blog του όπως και πέρσι, μαζί με άλλες. :P Τελικά δύο του τα 'χα δώσει το Σάββατο και όλα τα υπόλοιπα την Κυριακή! ;)

 

post-9146-0-28270500-1333377960_thumb.jpg post-9146-0-57008000-1333377974_thumb.jpg post-9146-0-51583300-1333377989_thumb.jpg post-9146-0-27508300-1333378002_thumb.jpg post-9146-0-83675900-1333378014_thumb.jpg post-9146-0-91962000-1333378026_thumb.jpg post-9146-0-15063500-1333378038_thumb.jpg post-9146-0-14317400-1333378050_thumb.jpg

 

Από Comicdom Press αγόρασα Swan Songs και Κουραφέλκυθρα. Τα Swan Songs υπογράφηκαν! :D Τον Βαβαγιάννη δεν τον πέτυχα πουθενά...

post-9146-0-95920600-1333378110_thumb.jpg post-9146-0-48496700-1333378123_thumb.jpg

 

Από Giganto αγόρασα όλα τα Common (1€ το ένα κάνανε, σιγά το πράμα :P), κάτι άλλα μικρούλια, το Populart #3 και το #2, και όταν ήταν ο Κυριαζής τον έβαλα να μου υπογράψει και τα Manifesto (τα πήρα μαζί μου από Βόλο ;) ).

post-9146-0-27039600-1333378135_thumb.jpg post-9146-0-96830300-1333378150_thumb.jpg post-9146-0-41812900-1333378163_thumb.jpg post-9146-0-66073600-1333378173_thumb.jpg

 

Από Jemma Press αγόρασα τη Μίζερη Πόλη, το Πτώμα, τα Κουλούρια, τον Λεοντόκαρδο και την Τσακισμένη Αυγή. Όλα υπογεγραμένα! :D

post-9146-0-55638000-1333378447_thumb.jpg post-9146-0-56161400-1333378457_thumb.jpg post-9146-0-04918000-1333378469_thumb.jpg post-9146-0-16797200-1333378481_thumb.jpg post-9146-0-41713300-1333378490_thumb.jpg post-9146-0-82669700-1333378500_thumb.jpg post-9146-0-34883400-1333378511_thumb.jpg post-9146-0-76353500-1333378523_thumb.jpg

 

Αγόρασα επίσης το Hehe#1 (που μου υπέγραψε επίσης ο Τόμεκ αλλά βαρέθηκα να το βγάλω φωτό), το Μεγάλο Εγώ του Κυρίου Μο του Αντωνόπουλου, τον Χάρτινο Κόσμο του Μέξη και του Μελισσαρόπουλου, όπου στο signing ο ένας έκανε το σκιτσάκι και ο άλλος τα μπαλονάκια, και το The Forest του Σπύρου Ευάγγελου Αρμένη από την Ένατη Διάσταση.

 

post-9146-0-62356800-1333378610_thumb.jpg post-9146-0-04811200-1333378623_thumb.jpg post-9146-0-14671400-1333378634_thumb.jpg

 

Το Galaxia #3 φυσικά, που μου υπέγραψε ο Μάνος και μου έκανε επίσης δύο φοβερά σκιτσάκια: ένα με την Ναέρα, την πρωταγωνίστρια του τόμου, και ένα έγχρωμο με τον Edward Elric από το Fullmetal Alchemist!!! :awesome:

 

post-9146-0-28079800-1333378645_thumb.jpg post-9146-0-13160300-1333378660_thumb.jpg

 

Σκιτσάκι μου έκανε και ο Ηλίας Χατζούδης (μα γιατί ντυμένη; :P )

post-9146-0-40695300-1333378670_thumb.jpg

 

Τα δικά μας + το Sketchbook του Ρουμπούλια υπογεγραμμένο (και δύο σελιδούλες που μοίραζε το πρωί του Σαββάτου).

post-9146-0-36588700-1333378970_thumb.jpg post-9146-0-38889200-1333378984_thumb.jpg post-9146-0-33431800-1333378996_thumb.jpg

 

Και τέλος το Παραρλάμα και το Γιουσούρι υπογεραμμένα από τους δημιουργούς του, τους οποίους χάρηκα πολύ που γνώρισα! :D Έχωσα ανάμεσα και το μοναδικό ξενόγλωσσο που αγόρασα από το Con (απ' όσο θυμάμαι), το RASL #1 του Τζεφ Σμιθ!

post-9146-0-51503700-1333379050_thumb.jpg post-9146-0-04702900-1333379060_thumb.jpg post-9146-0-63601500-1333379070_thumb.jpg post-9146-0-64168700-1333379080_thumb.jpg post-9146-0-31442100-1333379090_thumb.jpg

 

Αυτάααα! :P Στο φετινό Con μου φύγανε περίπου 250€. Περίπου.

 

Άντε και του χρόνου!!! :D

Επεξεργασία από JohnnyMZ
  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πλούσια τα ελέη... :lol:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ρε supertramp, και έλεγα ποιόν δεν είδα καν φατσικά! Σε άλλα νέα, και εγώ τον zade τον περίμενα πιο τριχωτό :spidey_yeah_that:

Επίσεις, τα χαρτογράφησα τα άγνωστα ύδατα και απο εδώ και μπρος θα είμαι πολύ πιο συχνά λέσχη :p3: :p3:θα ετοιμάσω κυνηγούς για την επόμενη φορά που θα γίνει τρολλινγκ :mafia:

τέλος, τελικά το σκυλομετάνιωσα που δεν πήρα το κουλούρι του Τομεκ! τό είχα στο μυαλό μου γενικά και ειδικά τώρα στο κομικντομ τα γυροέφερνα πολύ αλλά δεν τα πηρα και τώρα τα θέλω!!

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4997 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Επίσεις, τα χαρτογράφησα τα άγνωστα ύδατα και απο εδώ και μπρος θα είμαι πολύ πιο συχνά λέσχη :p3: :p3:θα ετοιμάσω κυνηγούς για την επόμενη φορά που θα γίνει τρολλινγκ :mafia:

τέλος, τελικά το σκυλομετάνιωσα που δεν πήρα το κουλούρι του Τομεκ! τό είχα στο μυαλό μου γενικά και ειδικά τώρα στο κομικντομ τα γυροέφερνα πολύ αλλά δεν τα πηρα και τώρα τα θέλω!!

 

Μη χαλιεσαι αφου λες θα περνας πιο συχνα πλεον απο τη Λεσχη θα βρεις σιγουρα τα 2 πρωτα Κουλουρια και συντομα πιστευω και το τριτο!

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4539 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

ναι εγω περασα σαν νιντζα, ηρθα και εφυγα χωρις θορυβο ! επρεπε να μεινω λιγο ,για αυτο ..

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Παρακάτω είναι οι υπογραφές και τα σχετικά που τσίμπησα:

 

(σε αυτό το σημείο θέλω να ευχαριστήσω Guy, darth, Tomahawk και xepeta που με βοήθησαν με τις υπογραφές, ο καθένας με τον δικό του τρόπο :thanks: )

 

post-12722-0-77357200-1333381717_thumb.jpg

 

Το πρώτο του arc στο Hellblazer

 

post-12722-0-01176800-1333381803_thumb.jpg

 

HC X-Men: Manifest Destiny

 

post-12722-0-63500700-1333381944_thumb.jpg

 

τευχάκια

 

post-12722-0-49471500-1333382010_thumb.jpg

 

τευχάκια

 

post-12722-0-28811200-1333382043_thumb.jpg

 

τευχάκια (αν βλέπετε μόνο μία σειρά, δεν έχετε κάποιο πρόβλημα :P)

 

post-12722-0-41188800-1333382103_thumb.jpg

 

τευχάκια

 

post-12722-0-41394500-1333382211_thumb.jpg

 

πρέπει να το επαναλάβω; :P

 

post-12722-0-24723500-1333382287_thumb.jpg

 

το αγαπημένο μου τεύχος :flower2: ......

 

 

post-12722-0-84880100-1333382969_thumb.jpg

 

......γιατί στο ίδιο τεύχος έχω υπογραφή και από τον Sienkiewicz, thanx to Θείο Βρέφος! :respect:

 

post-12722-0-25786600-1333383128_thumb.jpg

 

post-12722-0-20332000-1333383184_thumb.jpg

 

Σκιτσάκι του Cinar (Batman) post-12722-0-22006100-1333385870_thumb.jpg....

 

..... για να μπει δίπλα από αυτό:

 

post-12722-0-48330500-1333386239_thumb.jpg

 

Οι υπογραφές στα KRAK

 

post-12722-0-83368700-1333387180_thumb.jpg post-12722-0-48111900-1333387310_thumb.jpg post-12722-0-75239900-1333387340_thumb.jpg

 

Κουλούρι #1-#3

 

post-12722-0-36466800-1333387510_thumb.jpg post-12722-0-38460800-1333387608_thumb.jpg post-12722-0-71068500-1333387852_thumb.jpg

 

Γιούσουρι

 

post-12722-0-37558200-1333388110_thumb.jpg post-12722-0-61127600-1333388142_thumb.jpg

 

Μίζερη Πόλη

 

post-12722-0-19745900-1333388715_thumb.jpg post-12722-0-95171100-1333388980_thumb.jpg

 

Μαύρη Φουστανέλα

 

post-12722-0-15978800-1333389308_thumb.jpg

 

8

 

post-12722-0-31898900-1333389415_thumb.jpg

 

to be continued....

post-12722-0-49596200-1333382834_thumb.jpg

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φιου! Για πάμε μία... :blabla:

 

EPIC DAY 3 MINI PHOTOREPORT

 

Αφού πήρα απουσία σε όλα τα σεμινάρια :( τουλάχιστον αποφάσισα να πάω πρώτη φορά σε panel. Διάλεξα να πάω μαζί με το GC group που πήγε Carey etc και τελικά καλά έκανα. Ο Τούρκος ήταν κομπλαρισμένος γιατί δεν έχει μεγάλη ευχέρεια στα Αγγλικά, ο Rufus του Tank Girl/2000 AD σολάριζε με ατακάρες που πήγαν από το κατοστάρικο του Stan Lee στο LSCC μέχρι τον Άλαν Περισσότερο και ο Carey ήταν η σταθερή φωνή του έμπειρου. Αλλά ο Rufus έκλεψε την παράσταση όντας έπικλι βωμολόχος ατακαδόρος. Μετά πήγαμε για signing & σκιτσάκια σε αυτόν, όπου ένας θεοκαμμένος dj του έκανε καρα-quick τον ίδιο ενώ αυτός του έκανε τον Tharg, με αποτέλεσμα με το που το δει, να κάνει με πορτοκαλί το μαλλί του και να πεταχτεί όρθιος για να βγούνε φώτο. :blush::P Γενικά καλό νταβαντούρι. Όλο το υπόλοιπο της μέρας ήταν τσάρκα στο bazaar, είδα επιτέλους την έκθεση, ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ZADE :giati: , δεν πρόλαβα δυστυχώς τον Tasmar για να τσιμπήσω και το Κρακ 8 υπογεγραμμένο και βγάλαμε με τον Ορφ θεοκαμμένες φώτοζ που όμως εκείνος θα ανεβάσει. :P Γενικά, δεν το έχω καλά καλά συνειδητοποιήσει ακόμα, αλλά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΣΠΑΣΑ ΤΗΝ ΚΛΑΣΙΚΗ ΚΑΤΑΡΑ ΠΟΥ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΑ ΚΑΙ ΕΧΑΝΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟΥ CON!!!!!! :giati: Ω ναι. Χώρια που είχαμε τον πιο πολύχρωμο πάγκο και γινόνταν και νταβαντούρι με τους Crew και όχι μόνο. Στο τέλος όταν μαζεύαν οι εθελοντές τα τραπεζάκια έβλεπες να γίνονται ακόμα και μέχρι το τελευταίο μsec αφιερώσεις ενώ φεύγαν ένα ένα τα τραπεζάκια! Έπρεπε κάποιος να βάλει τη μουσική από τα Jaws εκεί. :P Μετά κουβαλήσαμε τις κούτες και κάναμε regroup, απογραφή κλπ στη Λέσχη. Για το τι υπήρχε στον πάγκο και το τι δεν υπάρχει πια, πηγαίνετε στο GCοτόπικ.

 

WARNING: ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΕΠΙΚΕΣ ΦΩΤΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΖΕΡΙΕΣ ΜΕΧΡΙ ΣΚΙΤΣΑ ΣΤΟ ΠΕΛΩΡΙΟ ΜΠΛΟΚ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ:

 

Panel

post-556-0-05430700-1333392132_thumb.jpgpost-556-0-53044400-1333392139_thumb.jpgpost-556-0-49471800-1333392144_thumb.jpg <- :kabuki::yahoo::hug2:

 

Bazaar

post-556-0-68175100-1333392239_thumb.jpgpost-556-0-57628900-1333392235_thumb.jpgpost-556-0-41443600-1333392151_thumb.jpg (<-ΝΑΙ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΣΧΗ!)

 

Έκθεση

post-556-0-31739600-1333392178_thumb.jpgpost-556-0-66887900-1333392226_thumb.jpgpost-556-0-02391900-1333392231_thumb.jpg <- :P

 

Zines + έπικ κλείσιμο (τα καρπρίς πιάσαν τόπο!)

post-556-0-84268000-1333392168_thumb.jpgpost-556-0-10937300-1333392173_thumb.jpgpost-556-0-27739000-1333392155_thumb.jpgpost-556-0-82125700-1333392159_thumb.jpg :giati:post-556-0-52265700-1333392164_thumb.jpgpost-556-0-96559600-1333392243_thumb.jpgpost-556-0-67228100-1333392248_thumb.jpgpost-556-0-05878700-1333392253_thumb.jpg <-Ναι, είναι το ΓΝΗΣΙΟ του σαλονιού από το FMIL #7-8! :giati:

 

 

:dimis3::yahoo::party::giati::party2:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4533 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

comicdom σε λιγότερο από 300 λέξεις..

:hit:

 

 

Μέρα πρώτη: Δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα.. :P Είχε μπύρα, μεζεδάκια και καλή παρέα.. (όχι δεν πήγα στη γιορτή μπύρας..)

 

Μέρα δεύτερη: Κανονικά θα έπρεπε να είμαι ενθουσιασμένη που είδα Manara (από μακριά..) αλλά ο ενθουσιασμός χάθηκε μόλις σχηματίστηκε η περίφημη και χιλιοειπωμένη ουρά της οποίας το μήκος έφτανε τα 250.000.000 χλμ. (αλήθεια λέω), οπότε ο ενθουσιασμός στράφηκε στον Dark Chris.

 

Περιγραφή Dark Chris με δύο λέξεις: Αξιαγάπητο παλιόπαιδο (έτσι θα τον αποκαλώ από εδώ και πέρα και απ' ότι έμαθα δεν είμαι η μόνη). Πως γίνεται να είναι και τα δύο?Όσοι θυμούνται αυτόν 007droiteal.gifdennis.gifθα καταλάβουν τι εννοώ.Xepeta όποτε τον βαρεθείς ετοίμασε τα χαρτιά υιοθεσίας!

 

Προμηθεύτηκα ένα σωρό Fanzines, εννοείται ότι της λέσχης ήταν το καλύτερο (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου τα ιδρυτικά θα σε πλακώσουν.. ).

 

Επιτέλους γνώρισα την Chris (ελπίζω να βρεις την δύναμη και να με συχωρέσεις και προς υπεράσπιση μου θα στα στείλω ταχυδρομικά..), τον Κροκ ( έφυγες νωρίς.. :( ), Melandros και τέλος Lord Makro (πολύ καλά παιδιά..αν και δεν τα είπαμε αρκετά οπότε μπορεί και να μην είναι και τόσο καλοί τελικά και απλά να με παραπλάνησαν)

 

Το βραδάκι κατηφορίσαμε προς τη λέσχη (τι πρωτότυπο..δεύτερο σπίτι την κάναμε μάλλον καλύτερα πρώτο..) και είδαμε την καλύτερη προβολή ever..(έχω αρχίσει να επαναλαμβάνομαι)!!! :yahoo: Είχε τόσο πολύ κόσμο που δυστυχώς δεν πρόλαβα να μιλήσω με όλους, ελπίζω σε επόμενη μάζωξη!

 

Μέρα Τρίτη : Πήρα υπογραφές και σκιτσάκι απ' όλους (και από τον Carey :P ), αυτός όμως που μου έκανε πραγματικά εντύπωση ήταν ο Paszkiewicz.Μακάρι όλοι οι καλλιτέχνες να ήταν τόσο προσγειωμένοι όπως αυτός!Δυστυχώς δεν βρήκα βιντεάκι από την καριέρα του σαν stand up comedian (Λένα κάνε κάτι..).

 

Κατηφορίσαμε για μια τελευταία -μπύρα- φορά στην λέσχη!Είχα την ευκαιρία να γνωρίσω καλύτερα τον xepeta. :blob7: Γιατί μένεις τόσο μακριά?Δεν σκέφτεσαι να μετακομίσεις?Πάρε το παιδί και ελάτε σύντομα!Και έτσι έκλεισε το τριήμερο!

 

Στα συν :

 

- Ο Μάνος μας χρωστάει τον αριστερό του πνεύμονα..(νόμισες ότι θα το ξεχάσουμε :gun2: )

- Kabuki και figolfin για τη φεστιβαλική διάθεση που μας χάρισαν (εννοείται ότι με ανάγκασαν να το πω αυτό..όσοι τους έχουν γνωρίσει μπορούν να καταλάβουν γιατί αποβρ@%***τα της κοινωνίας μιλάω.. :fiou: )

-Dionik που κάλυψε ένα σωρό βάρδιες!

-Phantom Duck o καλύτερος πρόσκοπος που γνώρισα..(σπανίζουν σε αυτό το χώρο.. :PPP: )

 

 

Στα πλην:

 

-Δεν μου μιλάει ο Παύλος.. :(

Επεξεργασία από Comic Book Guy
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

GIN 747 και Dragon and the Ghost

 

post-12722-0-81833400-1333396909_thumb.jpg post-12722-0-51320600-1333397268_thumb.jpg

 

Galaxia #3

 

post-12722-0-51518100-1333397369_thumb.jpg

 

Hehe #1

 

post-12722-0-09646300-1333397674_thumb.jpg

 

Δηλητηριώδες Νανούρισμα Exclusive Comicdom 2012 Mini-Comic

 

post-12722-0-86538200-1333397700_thumb.jpg

 

Το Αυτό

 

post-12722-0-38804900-1333397760_thumb.jpg

 

Γουίλι του Ζόμπι

 

post-12722-0-86564800-1333397867_thumb.jpg

 

Blast Comics (μέσα υπάρχει και από Διαλυνά, ξέχασα να βγάλω φωτό)

 

post-12722-0-31928500-1333397906_thumb.jpg

 

Το δικό μου αντίτυπο του GCF #3

 

post-12722-0-07738100-1333398070_thumb.jpg

 

post-12722-0-64831400-1333398146_thumb.jpg

 

post-12722-0-86948300-1333398215_thumb.jpg

 

Το αντίτυπο του κολλητού

 

post-12722-0-80490200-1333398296_thumb.jpg post-12722-0-26421700-1333398482_thumb.jpg

 

 

 

 

οπότε ο ενθουσιασμός στράφηκε στον Dark Chris.

 

Περιγραφή Dark Chris με δύο λέξεις: Αξιαγάπητο παλιόπαιδο (έτσι θα τον αποκαλώ από εδώ και πέρα και απ' ότι έμαθα δεν είμαι η μόνη). Πως γίνεται να είναι και τα δύο?Όσοι θυμούνται αυτόν 007droiteal.gifdennis.gifθα καταλάβουν τι εννοώ.Xepeta όποτε τον βαρεθείς ετοίμασε τα χαρτιά υιοθεσίας!

 

 

 

Ξέρω να τραβάω την προσοχή! Η αβυσσαλέα μου αφίσα θα συγκρουστεί με το κεφάλι σου! :yahoo::thinking:

 

Και ποιος άλλος με αποκαλεί αξιαγάπητο παλιόπαιδο; :PPP:

Επεξεργασία από Dark Chris
  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Επεράσαμε όμορφα... :rainbow:

 

Ακόμα ένα Comicdom τελείωσε, υπέροχο το ΣΚ παρά την κούραση των 3 ημερών "στο πόδι". Χάρηκα που σας είδα ξανά αφού με τους περισσότερους βρισκόμαστε μόνο μια φορά το χρόνο, χάρηκα επίσης και για όσους γνώρισα για πρώτη φορά φέτος :party4:

 

Φέτος τριγύριζα αρκετά στους χώρους του φεστιβάλ και στον όροφο με τα φανζιν, με αποτέλεσμα να μην παρευρεθώ σε καμμια από τις εκδηλώσεις στο θέατρο - για πρώτη φορά ίσως (έπρεπε να είχα περάσει έστω και για λίγο από Manara και Carey). Έκανα όπως πάντα αρκετές αγορές τις οποίες πρέπει τώρα να βάλω σε μια τάξη - και να διαβάσω πρώτο το GC φανζιν :)

Αντε και του χρόνου!!!!!!

 

 

Επιτέλους γνώρισα την Chris (ελπίζω να βρεις την δύναμη και να με συχωρέσεις και προς υπεράσπιση μου θα στα στείλω ταχυδρομικά..), τον Κροκ ( έφυγες νωρίς.. :( ), Melandros και τέλος Lord Makro (πολύ καλά παιδιά..αν και δεν τα είπαμε αρκετά οπότε μπορεί και να μην είναι και τόσο καλοί τελικά και απλά να με παραπλάνησαν)

 

Φτου! Μας κατάλαβε!!

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πολυ ωραια ακουγονται ολα,κριμα που δεν μπορεσα να ειμαι,λιγο δυσκολο να κατεβω αυτο το ΣΚ να ξανανεβω για να ξανακατεβω αυτο για Πασχα + οτι αυτο το ΣΚ στη θεσσαλονικη ειχε τους αγωνες του μαραθωνιου του Μεγα Αλεξανδρου :D:obelix:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πολλές φωτογραφίες...... σκέφτομαι να τις βάλω σε ένα ανοιχτό άλμπουμ στο facebook.

 

Και τακτοποιώντας τη "λεία" μου...

 

post-2066-0-13184700-1333401835_thumb.jpg

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28464
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ας γραψω κι εγω ο ταπεινος τις εντυπωσεις μου λοιπον... :blob3:

 

αρχιζω με φανταστικες νεες γνωριμιες...

δυστηχως λογω περιορισμενων χρονικων περιθωριων, δεν μπορεσα

να τα πω οσο θα ηθελα με καποιους και να γνωρισω ακομα περισσοτερους :(

 

Οι νεες γνωριμιες:

zade, πλακα μου κανετε;; :minigun:

chris, γλυκομιλητη και συμπαθεστατη (ελπιζω την επομενη φορα να μην ειμαι τοσο βιαστικος) :(

comics king, σοβαρος-επιβλητικος-λιγομιλητος... simply the king!

shera, αααααααααα!!!! ζηλευω... ειπα οτι χαρηκα για την γνωριμια δεν ειπα ομως ποσο θα χαιρομουν

αν ηξερα που κρυβεις τις φιγουρες σου :mafia:

sandman, at last...

αν ξεχναω καποιον να με συγχωρεσει...

 

 

Απο αγορες...καταφερα να μεινω σε δυψηφιο νουμερο (κοντρα στα προγνωστικα :giati: )

 

απο εναν παγκο που ηταν κατι παραξενα τυπακια, απο ενα fun club... σωματειο... δεν θυμαμαι σιγουρα,

μπορει να ηταν προσκοποι ισως και Αρειανοι πηρα:

 

Το αριστουργηματικο, αξεπεραστο, ανυπερβλητο, ασταναπανε μανα μου:

 

"Επος των Duck" το δεκα το καλο παρακαλω (10/50) :xm:

 

το αβυσσαλεο "Figuro Comix #2" :DJO:

GC fanzine #1,2,3 :dance:

και εναν φανταστικο σελιδοδεικτη made by Sandman!! :yes:

 

απο τα υπολοιπα τα δευτεροκλασατα :P πηρα:

 

Γουιλι το ζομπι :D

Schizo :hug2:

Batman, αυτη η αδερφη #1,2 :hop:

Kites :fish2:

Far 2 :blob7:

Μαυρη φουστανελα :roll:

Το πολυσπορο ζυμαρι απο την κολαση :shootme:

Το τεραστιο εγω του κυριου Μο :cool:

και φανταστικοαπιθανη φιγουρα Freddy Krueger :clean:

http://www.xl-shop.c...eFreddy2_02.jpg

 

φυσικα αν ειχα το παραδακι να παρω τα μισα απο αυτα που ηθελα θα χρειαζομουν

τον κυριουλη :obelix: να βοηθησει στο κουβαλημα!!

 

Αυτα απο 'μενα :3eyes: , παω τωρα, νομιζω οτι προλαβαινω να διαβασω

τον κυριο Μο προτου νυσταξω ανεπανορθωτα :sleep3:

 

αληθεια ο Χρηστος (zoo) που ηταν;;

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190264
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Στα πλην:

 

-Δεν μου μιλάει ο Παύλος.. :(

 

 

αυτό τώρα από πότε είναι αρνητικό????? :thinking:

 

:cheers5:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Πέρασα πολύ καλά! Χάρηκα που είδα όλους τους παλιούς γνωστούς

και που γνώρισα μέλη που έβλεπα για πρώτη φορά:

Figolfin, πολύ καλή παρέα! Σούπερ! Σε ευχαριστώ για όλα!

Comic Book Guy, τέλειο κορίτσι! Σε συγχωρώ, γιατί δεν με συμφέρει να μην! :P

zade, ρε συ, πολύ όμορφο αγόρι είσαι!

pit1983, επιτέλους, τα είπαμε και από κοντά!!!

batigoal, θα τα ξαναπούμε στην επανάληψη του αγώνα!

Dingo, απλά respect! Σου χρωστάω το αυτό!

bonadrug, χάρηκα για την γνωριμία!

 

Χάρηκα πολύ που είδα Θανάση Πέτρου και Δημήτρη Βανέλλη, στων οποίων

το workshop είχα δηλώσει και συμμετοχή! Πολύ χρήσιμα όλα όσα είπαν! Thanks!

 

Δυστυχώς κατάφερα να βγάλω μία φωτογραφία, όμως είναι epic...

Tην δημοσιεύω με την άδεια των ramirez και Yoshimitsu...

Απλά, να ρωτήσω , μήπως γνωρίζει κανείς, με πόσα χρόνια φυλάκιση τιμωρείται η

παράνομη επεξεργασία εικόνων?

 

Η φώτο πριν την επεξεργασία:

 

post-12192-0-85682900-1333443739_thumb.jpg

 

 

Και η φώτο μετά την επεξεργασία ( αφαίρεσα τις κοπελιές, για να μην γκρινιάζουν αι γυναίκαι των!):

 

post-12192-0-06917400-1333443976_thumb.jpg

 

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

αληθεια ο Χρηστος (zoo) που ηταν;;

 

Παρασκευή πρόλαβα στο τσακ την παρουσίαση του Indomitable, έκανα μια γύρα για τα πρώτα ψώνια και κατά τις 8μισι αποχώρησα.

 

Σάββατο ξεκίνησα κατά τις 2 με το Q&A του Manara και μετά περίμενα 2μισι ώρες στην ουρά για υπογραφές και σχεδιάκι. Κατά τις 5μισι τελείωσε το πατιρντί, καφεδάκι στα Εξάρχεια και βόλτα από Λέσχη λίγο πριν ξεκινήσει η προβολή.

 

Κυριακή Q&A Carey και "των άλλων παιδιών". Ωραίο, πλάκα είχε. Μετά πάλι στην ουρά για υπογραφές Carey. Όταν με το καλό τελείωσε πήγα μια βόλτα από τις εκθέσεις να βγάλω μερικές φωτογραφίες (ναι, θα τις ανεβάσω, πωπω...), Comicdom stand για να πάρω prints και με ιδιαίτερη πείνα κοντά στις 8 έφυγα. Δεν έκατσα στα awards αυτή τη χρονιά.

 

Major + :

1. Ο χώρος των fanzines που άρεσε, είχε περισσότερο φως και οξυγόνο. Λίγο στενά όταν υπάρχει κόσμος αλλά καλύτερα από άλλες χρονιές.

2. Η έκθεση Dredd επίσης μου άρεσε. Αρκετά διαμαντάκια που δεν έπαιζε να δω αλλιώς.

3. Το Q&A της Κυριακής ήταν απολαυστικότατο, ενώ η παρέα των παιδιών στην ουρά μετά έκανε την αναμονή πιο ευχάριστη.

 

Major - :

1. Έχω να τονίσω ότι στον Manara νευρίασα πολλές φορές, περισσότερες απ'όσες ένιωσα καλά. Νευρίασα που στο Q&A προσπαθούσαμε να αρπάξουμε δυο λέξεις, που οι εικόνες της παρουσίασης έφευγαν χωρίς να προλάβει να μιλήσει ο Milo - πόσο μάλλον να γίνει και μετάφραση, που στην ουρά πολλοί "fans" που γκρίνιαζαν από το πρώτο πεντάλεπτο και προσπαθούσαν να κλέψουν στην ουρά για να πάνε δυο άτομα πιο μπροστά (τι έρχεσαι ρε φίλε, αγγαρεία κάνεις? Τον Milo επέλεξες να περιμένεις for Christ's sake! Suck it up ή σήκω φύγε.), που κάναμε ουρά-τρενάκι για να πάρουμε μια υπογραφή ενώ μπορούσαν να βάλουν τον Milo εξαρχής κάπου αλλού να υπογράψει ή - oh revelation! - να σπάσουν το signing σε δυο μέρες!

Α, επίσης χαλάστηκα που λόγω του παραπάνω έχασα και το panel "Τα Comics Ως Βιοποριστικό Μέσο."

 

 

Τελικά πήρα λιγότερα comic απ'ό,τι υπολόγιζα. Ευτυχώς :lol: Θα πάρω και τα υπόλοιπα εν καιρώ, αλλά τουλάχιστον θα απλώσω το κόστος.

 

Γενικά κάτι έκανα στραβά σ'αυτό το Con. Ήμουν τελείως ασυντόνιστος από την υπόλοιπη ομάδα μας και έφαγα πολύ ώρα σε ουρές που δεν έπρεπε (germ, δίκιο έχεις).

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190264
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

(germ, δίκιο έχεις).

 

imagemagic.php.jpeg

 

:cheers5:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

τι παπ@ρας που είσαι... :lol: :lol:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190264
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

τι παπ@ρας που είσαι... :lol: :lol:

 

με φτερά! :D

 

:cheers5:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190264
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Πέρασα πολύ καλά!

 

 

:D

 

:cheers5:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

 

 

:lol: Το είχα ξεχάσει ρε συ!!! :lmao:

 

Λοιπόν, είναι ο τίτλος στο επόμενο φανζινάκι!

Πάμε για βραβείο τίτλων!!!

Επεξεργασία από Chris
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5375 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Θα είμαι πιο......πιο.....ποιό είναι το αντίθετό του? :Book:

 

ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΚΙΤΣΙ - ΚΙΤΣΙ...!!!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.