Μετάβαση στο περιεχόμενο

Forbidden planet [ (not the movie!) ]


oufis

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ψάχνωντας για ιντερνετικά μαγαζιά βρήκα το forbidden planet, το οποίο αν και δεν έχει πολύ καλύτερες τιμές από τα γνωστά (bookdepository/amazon) έχει αρκετούς τίτλους οπι οποίοι είναι out of stock στα προηγούμενα. Δεν κατάφερα να βρω πληροφορίες για μεταφορικά για Ελλάδα, ενώ τους έστειλα και mail εδώ και καμιά βδομάδα χωρίς να λάβω απάντηση. Έχει κάποιος πληροφορίες για το μαγαζί, για μεταφορικά, χρόνο παράδοσης κλπ?

 

Υ.γ. 1.Μήπως θα έπρεπε να μεταφερθεί στα διαδικτυακά το ποστ? Θεώρησα ότι εφόσον ουσιαστικά δεν έχω να πω κάτι για το μαγαζί, δεν είχε και νόημα να ποστάρω εκεί. Ίδωμεν!

:beer:

 

Υ.γ. 2. Η ταινία αν και παλιά (1956) λέει, ψάξτε την :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5704 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

xmm, μια φορα πήγα να παραγγείλω για τον ίδιο λόγο, ήταν κάτι figurines που ήταν από παντού out of stock, μετά από 3 βδομάδες τους έστειλα mail, και μου λένε ότι είναι Out of stock και σε αυτούς, απλά δεν μου το είπανε ούτε το αλλάξανε στο site τους. That being said , αυτά τα figurines που είχα παραγγείλει είναι αρκετά σπανια, οποτε δεν ξέρω αν το ίδιο ισχύει για αλλα προϊόντα τους. Επίσης ακύρωσα την παραγγελια, οποτε δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν είναι κακό μαγαζί, αλλα μου έκανε κακή εντύπωση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μόνο από το γεγονός ότι δεν απαντάνε στα mail από μόνο του είναι λόγος για να μην ασχοληθώ με το συγκεκριμένο μαγαζί. Θεώρησα όμως σκόπιμο να ρωτήσω μπας και ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο. :thinking: Λες να είναι μούφα τελικά?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Λυπάμαι φίλε, απλά δεν έτυχε κάποιος να το δοκίμασε..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5696 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Βασικά νομίζω δεν λέει σε κανένα αν κάτι είναι out of stock ή όχι...

Επεξεργασία από Straken
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Βασικά νομίζω δεν λέει σε κανένα αν κάτι είναι out of stock ή όχι...

Εφόσον σου έχει τιμή και επιλογή add to cart με ποιά λογική να είναι out of stock? :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3268
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  94
  • Reputation:   692
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6101 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Έχω πάει στο Forbidden Planet του Λονδίνου και είναι καταπληκτική υπερμαγαζάρα! τεράστιο, είχε τα πάντα από κόμικς, figurines, αγάλματα, busts. Μου έκανε εντύπωση ότι δεν είχε καθόλου φιγούρες Macfarlane.

 

Από το ίντερνετ βέβαια δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να παραγγείλω από αυτούς, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Υ.γ. 2. Η ταινία αν και παλιά (1956) λέει, ψάξτε την :dance:

οfftopic :sorry:

Έπαιξε και ο Leslie Nielsen.....!Τι λες ρε παιδί μου...Να και κάτι που δεν γνώριζα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5696 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εφόσον σου έχει τιμή και επιλογή add to cart με ποιά λογική να είναι out of stock? :confuse:

Αυτά που είχε αγοράσει ο Johnny τα έβαλε στο καλάθι και έκανε την παραγγελία αλλά μόνο όταν τους ρώτησε με mail του είπαν ότι ήταν out of stock.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7116
  • Reputation:   26981
  • Achievement Points:  7451
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6233 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

οfftopic :sorry:

Έπαιξε και ο Leslie Nielsen.....!Τι λες ρε παιδί μου...Να και κάτι που δεν γνώριζα :P

Βγαίνω off topic για να σου προτείνω κι εγώ με την σειρά μου να την ψάξεις! Η ταινία στην Ελλάδα είναι γνωστή με δύο τίτλους: "Μονομαχία Δύο Κόσμων" και "Απαγορευμένος Πλανήτης"! Σε DVD απ' όσο γνωρίζω, δεν κυκλοφορεί στην χώρα μας (μόνο σε VHS αν την βρεις) αλλά ευτυχώς έχει κι αυτή μεταφραστεί και τριγυρίζει στο διαδίκτυο. ;)

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6053
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Έχω παραγγείλει τρεις φορές από το συγκεκριμένο site και έμεινα ικανοποιημένος. Και στις δύο περιπτώσεις οι παραγγελείες ήταν μεγάλες (γύρω στα 150-300 ευρώ έκαστη)και μόνο ένα τομάκι δεν μου ήρθε το οποίο ήταν out of stock αλλά, φυσικά δεν μου το χρέωσαν. Το ότι δεν υπήρχε σημειώνονταν στην απόδειξη. Η μία από τις παραγγελείες ήταν αγαλματάκια και για το ένα που δεν ήταν διαθέσιμο με ένημέρωσαν με e-mail. Ο χρόνος που χρειάστηκε για την αποστολή τους ήταν ένα θέμα (η μία από αυτές έφτασε σχεδόν 4 μήνες μετά) αλλά αυτό οφείλονταν σε δικό μου λάθος μιας και είχα βάλει, χωρίς να το γνωρίζω, κάποια τομάκια που ήταν σε pre-order status οπότε περίμεναν να κυκλοφορήσουν και να μου τα στείλουν όλα μαζί για να μην χρεωθώ έξτρα ταχυδρομικά. Πάντως και στις τρεις περιπτώσεις περίμενα τουλάχιστον ένα μήνα για να φτάσουν τα πακέτα. Πέραν αυτού, τα βιβλία ήταν όλα σε άψογη κατάσταση και συνοδεύονταν από μια αξιοπρεπέσταστη (για να μην πω μεγάλη)ποσότητα δωρεάν τευχών από την free comic book day. Οι τιμές ήταν όλες με έκπτωση (σε κάποια από αυτά πολύ καλή μάλιστα) αλλά τα ταχυδρομικά αφαίρεσαν ένα υπολογίσιμο μέρος της αξίας της. Δεν παρήγγειλα ξανά από αυτούς γιατί ανακάλυψα το bookdepository που συμφέρει καλύτερα λόγω της δωρεάν αποστολής. Πάντως το κατάστημα διαθέτει τεράστια ποικιλία πραγμάτων (και πιο "εξειδικευμένων" κόμικς από μικρούς εκδοτικούς οίκους) οπότε στο κομμάτι αυτό υπερτερεί. Να σημειώσω απλά πως παρήγγειλα μόνο trade paperbacks, οπότε δεν έχω εικόνα για το τι γίνεται για τα απλά τεύχη. Θα το πρότεινα χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά μόνο για πράγματα που δεν μπορείτε να βρείτε στο bookdepository. :beer:

Επεξεργασία από CitizenX
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Έχω παραγγείλει τρεις φορές από το συγκεκριμένο site και έμεινα ικανοποιημένος. Και στις δύο περιπτώσεις οι παραγγελείες ήταν μεγάλες (γύρω στα 150-300 ευρώ έκαστη)και μόνο ένα τομάκι δεν μου ήρθε το οποίο ήταν out of stock αλλά, φυσικά δεν μου το χρέωσαν. Το ότι δεν υπήρχε σημειώνονταν στην απόδειξη. Η μία από τις παραγγελείες ήταν αγαλματάκια και για το ένα που δεν ήταν διαθέσιμο με ένημέρωσαν με e-mail. Ο χρόνος που χρειάστηκε για την αποστολή τους ήταν ένα θέμα (η μία από αυτές έφτασε σχεδόν 4 μήνες μετά) αλλά αυτό οφείλονταν σε δικό μου λάθος μιας και είχα βάλει, χωρίς να το γνωρίζω, κάποια τομάκια που ήταν σε pre-order status οπότε περίμεναν να κυκλοφορήσουν και να μου τα στείλουν όλα μαζί για να μην χρεωθώ έξτρα ταχυδρομικά. Πάντως και στις τρεις περιπτώσεις περίμενα τουλάχιστον ένα μήνα για να φτάσουν τα πακέτα. Πέραν αυτού, τα βιβλία ήταν όλα σε άψογη κατάσταση και συνοδεύονταν από μια αξιοπρεπέσταστη (για να μην πω μεγάλη)ποσότητα δωρεάν τευχών από την free comic book day. Οι τιμές ήταν όλες με έκπτωση (σε κάποια από αυτά πολύ καλή μάλιστα) αλλά τα ταχυδρομικά αφαίρεσαν ένα υπολογίσιμο μέρος της αξίας της. Δεν παρήγγειλα ξανά από αυτούς γιατί ανακάλυψα το bookdepository που συμφέρει καλύτερα λόγω της δωρεάν αποστολής. Πάντως το κατάστημα διαθέτει τεράστια ποικιλία πραγμάτων (και πιο "εξειδικευμένων" κόμικς από μικρούς εκδοτικούς οίκους) οπότε στο κομμάτι αυτό υπερτερεί. Να σημειώσω απλά πως παρήγγειλα μόνο trade paperbacks, οπότε δεν έχω εικόνα για το τι γίνεται για τα απλά τεύχη. Θα το πρότεινα χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά μόνο για πράγματα που δεν μπορείτε να βρείτε στο bookdepository. :beer:

 

Κατατοπιστικότατος! :thanks: Από τις εμπειρίες σου θα συμφωνούσα και γώ μαζί σου, μόνο για δυσεύρετα πράγματα και μάλλον για λίγες αλλά μεγάλες παραγγελίες. Αν θυμάσαι χρεώνουν σε στυλ Amazon δηλαδή ένα ποσό για το πρώτο βιβλίο και μετά ένα μικρότερο ποσό/βιβλίο?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6053
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Κατατοπιστικότατος! :thanks: Από τις εμπειρίες σου θα συμφωνούσα και γώ μαζί σου, μόνο για δυσεύρετα πράγματα και μάλλον για λίγες αλλά μεγάλες παραγγελίες. Αν θυμάσαι χρεώνουν σε στυλ Amazon δηλαδή ένα ποσό για το πρώτο βιβλίο και μετά ένα μικρότερο ποσό/βιβλίο?

 

Sorry αλλά έχει παράσει καιρός και δεν θυμάμαι. Αλλά νομίζω πως ο τρόπος που χρέωναν ήταν πανω κάτω όπως και αυτός του Amazon.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Sorry αλλά έχει παράσει καιρός και δεν θυμάμαι. Αλλά νομίζω πως ο τρόπος που χρέωναν ήταν πανω κάτω όπως και αυτός του Amazon.

:efxaristo: για τις πληροφορίες, ελπίζω να το δοκιμάσει κάποιος σύντομα να δούμε τι λέει.

Κανένας εθελοντής? :idea:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15457
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4997 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Έτυχε κι εγώ πριν μερικά χρόνια να βρεθώ στο κατάστημα αυτό στο Λονδίνο κι πραγματικά έμεινα άφωνος...όλων των ειδών τα κόμικς ως εκεί που φτάνει το μάτι!!! Εκεί αγόρασα και τα πρώτα τεύχη απο αμερικάνικα Disney που έχω πριν αρχίσω να ξημερωβραδιάζομαι στο ebay. Μάλιστα είχε και κομμάτια απο το 1936 τα οποία φυσικά δεν ήταν για την τσέπη μου...!Τώρα για on line παραγγελίες δεν ξέρω δεν έχω πάρει ποτέ κάτι αλλά αν ποτέ βρεθείτε Λονδίνο μια επίσκεψη στο κατάστημα αυτό είναι must!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.