Μετάβαση στο περιεχόμενο

COMICWORLD (ΑΘΗΝΑ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ)


handrios

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  337
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  96
  • Reputation:   808
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Γεία σε όλους, μόλις πριν από λίγο ανακάλυψα το forum σας που είναι καταπληκτικό.

Θέλω να σας πω για την μικρή μας αλυσίδα καταστημάτων που ίσως μερικοί να έχετε ακούσει.

Το Comicworld έχει δυο καταστήματα σε Κορυδαλλό (Αγίας Βαρβάρας 1) και Χαλάνδρι (Σόλωνος 29). Επίσης έχουμε και την ιστοσελίδα μας www.comicworld.gr που καθημερινά ανανεώνεται με νέα του χώρου και προιόντα. Ελπίζω να τα πούμε κάποια φορά από κοντά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64350
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6430 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Σε ευχαριστούμε πολύ για την πρόσκλησή σου φίλε μου. Θα σε επισκεφτούμε στα σίγουρα...

 

To link το έχω προσθέσει από καιρό στην ενότητα LINKS (πάνω δεξιά στα links), στα ελληνικά portals. Είμαστε από καιρό fan ;)

 

Ελπίζω να σε βλέπουμε συχνά στην παρέα μας

 

:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  179
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  115
  • Reputation:   214
  • Achievement Points:  115
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6376 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ναι όντως έχει αναφερθεί ήδη ;)

 

Και εγώ το έχω επισκεφτεί μιας και είναι

και κοντά στη περιοχή που μένω!

Υπάρχουν όντως πολύ ενδιαφέροντα

πράγματα στο κατάστημα και η σελιδα

στο ίντερνετ φαίνεται πολύ προσεγμένη

Μπράβο :)

Επεξεργασία από DiafanosK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η σελιδα τα σπαει, it's a fact. Κριμα δεν ηταν να μην εχω επισκεφτει τουλαχιστο το ενα καταστημα? :D

 

Πηγαμε χτες.

 

Βρηκαμε παρκινγκ μετα απο λιονταρισια μαχη με τα κορεσμενα παρκινγκ του Χαλανδριου.

 

Και...

 

ΑΝ ΑΞΙΖΕ ΛΕΕΕΕΙΙΙ!!!!!! ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ!!!!!!! :respect::yahoo::party::beer5: :aerobic: :banana:

 

 

Keep rockin'guys..... :thanks::best::beer:

 

 

υγ.Ωραια, και τωρα πρεπει να πεταχτω καποια στιγμη και στου Κορυδαλλου..... :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Btw, αν πάτε τώρα στις γιορτές, παίζει εκπτωσούλα (-15% και 20% για αγορές άνω των 150 ευρώ) :mafia:

 

Αρκεί να πείτε...

GALAXIA ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ

 

 

 

;)post-556-1198537089.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  12851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  100
  • Reputation:   206
  • Achievement Points:  100
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

στο χαλανδρι το μαγαζι κλεινει κ πηγα σημερα!τα εχουν ολα σε πολθυ χαμηλες τιμες!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1868
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  178
  • Reputation:   1330
  • Achievement Points:  178
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6219 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

:thinking: Νομιζα οτι ηδη ειχε κλεισει τον προηγουμενο μηνα...Ξερει καποιος μεχρι ποτε θα ειναι ανοικτα???
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104484
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6038 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

:thinking: Νομιζα οτι ηδη ειχε κλεισει τον προηγουμενο μηνα...Ξερει καποιος μεχρι ποτε θα ειναι ανοικτα???

 

 

Δες σχετικό θέμα εδώ.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1868
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  178
  • Reputation:   1330
  • Achievement Points:  178
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6219 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

:thanks: Παυλαρα :best::beer:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12851
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  100
  • Reputation:   206
  • Achievement Points:  100
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

πηγαιντε,εχει πραμα ακομα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

post-556-0-34247800-1324945440_thumb.png

 

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι το Comicworld και οι Εκδόσεις Comicworld κάνουν το επόμενο βήμα στην 8ετή καριέρα τους. Αυτόν τον Φεβρουάριο συγκεκριμένα το Σαββατοκύριακο 25-26 του μήνα, θα έχουν περίπτερο στο London Super Comic Convention. Εκεί θα φιλοξενήσουν έξι Έλληνες καλλιτέχνες που συνεργάζονται με σκοπό να προωθήσουν την καριέρα τους στην παγκόσμια αγορά. Οι ταλαντούχοι καλλιτέχνες που θα παραστούν στην εκδήλωση είναι οι Μάνος Λαγουβάρδος, Γιάννης Ρουμπούλιας, Βασίλης Λόγιος, Νίκος Δεληγκάρης, Μαριλένα Μεξή και Παναγιώτης Βλάμης.

 

Επισκεφτείτε την σελίδα του συνέδριου και δείτε όλους τους διεθνείς καλεσμένους που θα το επισκεφτούν. Ανάμεσα τους θα είναι ο μοναδικός Stan Lee που επισκέφτεται την Αγγλιά μετά από πολλές δεκαετίες.

 

Το Λονδίνο είναι κόντα μας έτσι θα χαρούμε πολύ να δούμε έλληνες επισκέπτες να δίνουν την παρουσία τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα Comic Shops της Αθήνας, μέρος 5ο: Comicworld

 

post-556-0-67903200-1338417038_thumb.jpg

 

Ψάχνοντας με το gps -καθώς δεν έχω ιδέα από Κορυδαλλό- έφτασα μετά από 2 εβδομάδες καθυστέρησης στο Comicworld (Αυτό να κατηγορήσετε που άργησε και η συνέντευξη!).

 

Μπαίνοντας στο μαγαζί περίμενα να αντικρίσω την γνώριμη εικόνα των stand με τα κόμικ και τις βιβλιοθήκες με τους τόμους. Μεγάλη έκπληξη, όμως. Αν και υπήρχαν όλα αυτά, την μερίδα του λέοντος την είχαν μερικές από τις πιο εντυπωσιακές φιγούρες που έχω δει, όπως η τεράστια φιγούρα του Silver Surfer. Δεν είμαι ο ειδικός για να κρίνω αλλά ως κοινός θνητός είδα πράγματα που με άφησαν με το στόμα ανοιχτό. Μια τεράστια στολή Darth Vader παραλίγο να με κάνει να φωνάξω “Το θέλω”!

 

Η έκπληξή μου μεγάλωσε όταν είδα τα υπογεγραμμένα -από δημιουργούς- κόμικ που στολίζουν τους τοίχους του μαγαζιού και γιγαντώθηκε όταν άκουσα τις πολύ χαμηλές τιμές που μου είπε ο ιδιοκτήτης Ανδρέας Πεφάνης. Όμως η Comicworld Editions εκδίδει και κόμικ, ελληνικά και ξένα, όπως για παράδειγμα το πολύ καλό Galaxia του Μάνου Λαγουβάρδου.

 

Μίλησα με τον Ανδρέα για τα κόμικς τις φιγούρες αλλά και το Avengers!

 

Πότε φτιάχτηκε το Comicworld;

 

-16 Σεπτεμβρίου του 2003. Συγκεκριμένα ήταν μετά το MAD COMIC FEST που είχα διοργανώσει το Μάιο του 2003 και αποφάσισα να δουλέψω για τον εαυτό μου και να μπορέσω να προωθήσω τα κόμικ.

 

Ποιές είναι οι δραστηριότητες του μαγαζιού εκτός των comic;

 

-Η εταιρία έχει τις εκδόσεις και προωθεί καλλιτέχνες. Προσπαθούμε να βρούμε ταλέντα, να κάνουμε εκδηλώσεις, όπως π.χ. το 24 ώρες κόμικ, εκθέσεις και παρουσιάσεις. Γενικότερα ασχολούμαστε και με ό,τι έχει σχέση με τις φιγούρες κόμικς και τα συλλεκτικά αντικείμενα από αυτό το χώρο.

 

post-556-0-08362900-1338417043_thumb.jpg

 

Όλα τα comic shops και τα μαγαζιά του είδους έχουν ένα συγκεκριμένο μοτίβο, έχουν τα κόμικς, μεγάλη γκάμα από φιγούρες δράσης, τόσο από super ήρωες αλλά και από ταινίες πλέον, από το 2004 και μετά. Σε πολύ πιο ανεπτυγμένο βαθμό, μάλιστα, από ότι οι Star Wars φιγούρες, για παράδειγμα, που βγαίνουν από το 1978. Εδώ θα βρει κανείς και συλλεκτικά αντικείμενα όπως η ασπίδα του Captain America, το σφυρί του Thor, το σπαθί από το Lord of the Rings, συλλεκτικά κόμικς με υπογραφή από τους καλλιτέχνες και σκίτσα.

 

Τα υπογεγραμμένα κόμικ που βλέπω πως προέκυψαν και που περίπου κυμαίνονται οι τιμές;

 

-Αυτά είναι δική μου συλλογή με τα περισσότερα πράγματα να αποτελούν δικό μου “κυνήγι”! Όταν βγαίνω σε ένα φεστιβάλ του εξωτερικού και βλέπω ότι κάποιοι καλλιτέχνες θα είναι εκεί λέω “Ας πάρω και μία υπογραφή να τους γνωρίσω από κοντά, να ανταλλάξω και δύο κουβέντες!”.

 

Είναι τιμή μου να τους γνωρίσω γιατί όταν ήσουν μικρός και διάβαζες δημιουργίες τους δεν περίμενες ότι θα γίνει κάτι τέτοιο. Ε, και αφού πάω να μου υπογράψουν παίρνω και μερικά ακόμα να τα υπογράψουν να τα έχω και στο μαγαζί.

 

Μπορεί και μην πουληθούν. Όταν βάζεις το κόμικ που είναι υπογεγραμμένο από τον Jim Lee 10 ευρώ, δεν είναι ακριβό.

 

Να το βάλω 80 ευρώ; Ποίος θα το πάρει; Κανείς. Εμένα με ενδιαφέρει να ευχαριστηθεί αυτός που θα το πάρει και να πει ότι έχει ένα υπογεγραμμένο του Jim Lee στην συλλογή του.

 

Πόσο βοηθάει το site στην πώληση των προϊόντων;

 

-Το site είναι διαφήμιση περισσότερο. Οι παραγγελίες είναι λίγες-αρκετές ώστε να με κρατάνε απασχολημένο, αλλά δεν είναι τόσες ώστε να πούμε ότι βγαίνει μεγάλο ποσό από το site. Είναι καθαρά διαφήμιση. Αν προσέξεις ανανεώνεται περισσότερο στο κομμάτι των νέων γιατί μου προσφέρει κίνηση, μου προσφέρει hits που σημαίνει ότι έρχονται περισσότεροι άνθρωποι να δούνε το μαγαζί.

 

post-556-0-87151000-1338417046_thumb.jpg

 

Έχετε παραγγελίες από επαρχία;

 

-Έχω αρκετά μεγάλο κύκλο στην επαρχία, έναν ευσεβή αριθμό πελατών από Κέρκυρα, Θεσσαλονίκη, Κύπρο. Άνθρωποι που δεν μπορούν να βρουν αυτά που θέλουν και είναι συνδρομητές, όχι ευκαιριακοί πελάτες.

 

Βλέπω αρκετές φιγούρες. Ποιό το κοινό για φιγούρες στην Ελλάδα;

 

-Τα κόμικ και οι φιγούρες έχουν δύο διαφορετικά κοινά. Οι φίλοι των κόμικ αν τους αρέσει και μία φιγούρα ή ένα συλλεκτικό αντικείμενο το παίρνουν. Οι “φιγουράδες” παίρνουν μόνο φιγούρες. Πολύ σπάνια θα πάρουν ένα κόμικ εκτός και αν τους άρεσε μία πολύ καλή ταινία. Θεωρώ ότι είμαι ένα από τα μαγαζιά με την μεγαλύτερη ποικιλία σε φιγούρες γιατί είμαι και εγώ συλλέκτης. Οι άλλοι συλλέκτες, που το γνωρίζουν αυτό, ξέρουν ότι μπορεί να φέρω φιγούρες που δεν θα φέρουν άλλοι.

 

Τι events διοργανώνει το μαγαζί;

 

-Συμμετέχουμε στο Comicbook freeday, μόνο που εγώ δεν το εφαρμόζω ακριβώς έτσι. Δηλαδή δεν δίνω τα comics μου μονό εκείνη τη μέρα, επειδή ο κόσμος πιθανόν να μην καταφέρει να έρθει τότε γιατί είμαστε σε περίεργη περιοχή.

 

Αλλά τα δίνω σε όλους τους συνδρομητές είτε έρθουν μια μέρα πριν είτε μια μέρα μετά. Επίσης διοργανώνουμε το 24 Hours Comics Day που γίνετε κάθε Οκτώβριο. Πρόκειται για έναν εικοσιτετράωρο μαραθώνιο δημιουργίας κόμικς στον οποίο πρέπει να δημιουργήσει ο καλλιτέχνης ένα κόμικ εικοσιτεσσάρων σελίδων σε 24 ώρες.

 

Το event αυτό το κάνουμε από το 2006 και κάθε χρόνο χτυπάμε ρεκόρ συμμετοχών, σε παγκόσμιο επίπεδο, καλλιτεχνών που έρχονται να πάρουν μέρος. Τέλος συμμετέχουμε σε εκδηλώσεις για ταινίες και σε εκδηλώσεις για βιβλία.

 

 

post-556-0-99552200-1338417050_thumb.jpg

 

Ποιό είναι το κοινό για τα Ευρωπαϊκά κόμικ και τα Manga;

 

-Στο δικό μου μαγαζί είναι μικρότερο από ότι στο Αμερικάνικο. Εδώ έχουμε βασίσει το εμπόρευμά μας και το stock μας σύμφωνα με ότι μας ζητάνε οι πελάτες μας. Από τη στιγμή που μας ζητάνε περισσότερο Αμερικάνικα κόμικ φέρνουμε Αμερικάνικα. Αν θες κάτι Ευρωπαϊκό ευχαρίστως να στο βρω και πιθανώς να στο βρω ευκολότερα. Ο Έλληνας βεβαίως είναι εξοικειωμένος με τα Ευρωπαϊκά γιατί οι εκδοτικές που υπήρχαν και υπάρχουν έβγαζαν πολλά ευρωπαϊκά κόμικ και το περιοδικό 9 τα προώθησε πολύ.

 

Μέχρι το 2000 και κάτι που γίναμε περισσότερα τα μαγαζιά ο φίλος των Αμερικάνικων κόμικ ήταν περιορισμένος σε δύο με τρία μαγαζιά.

 

Για τα Manga δεν μπορώ να σου απαντήσω. Σίγουρα υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται απλά εδώ στον Κορυδαλλό δεν έχουμε τέτοιο κόσμο. Στο Χαλάνδρι το μαγαζί που είχαμε μέχρι το 2009 είχε μεγάλη συλλογή από manga γιατί τα παιδιά εκεί τα ζητούσαν περισσότερο. Εδώ έχουμε πολύ μικρό κοινό και έτσι δεν έχουμε μεγάλη ποικιλία.

 

Πως είδατε το φετινό Comicdom και πόσο σημαντικό θεωρείται ότι είναι;

 

-Εμείς το βλέπουμε καθαρά σαν επιχείρηση. Πάμε για να πουλήσουμε. Εγώ ας πούμε δεν προλαβαίνω να το ευχαριστηθώ το Comicdom. Σαν κατάστημα έχουμε μια πτώση, εξ αιτίας της οικονομίας, αλλά φέτος ήμασταν ευχαριστημένοι γιατί ήμασταν ίδιοι με τα περσινά επίπεδα.

 

Ως εκδήλωση το Comicdom από την πρώτη χρόνια έχει κάνει άλματα και ελπίζουμε να συνεχίσει να γίνεται κάθε χρόνο. Δεν εξαρτάται ούτε από τα παιδιά ούτε από εμάς, εμείς θα είμαστε εκεί να στηρίζουμε την εκδήλωση και ως χορηγοί και ως συμμετέχοντες αλλά δεν εξαρτάται από εμάς. Εμείς ελπίζουμε προς το καλύτερο φυσικά. Θεωρώ ότι η συμμετοχή που είχε φέτος οφείλεται και στον Milo Manara. Αν ήταν μικρότερο όνομα μπορεί να είχαμε διαφορετικά αποτελέσματα. Είναι σημαντικό κάθε χρόνο να έρχεται ένας μεγάλος καλλιτέχνης.

 

 

post-556-0-31249500-1338417056_thumb.jpg

 

Γενικά οι πελάτες προτιμούν τόμους ή τεύχη;

 

-Αν είσαι συλλέκτης εξώφυλλων παίρνεις τεύχη. Κάποια πράγματα θέλεις να τα παίρνεις σε τεύχη είτε γιατί τα δημιουργεί ο αγαπημένος σου καλλιτέχνης, είτε γιατί έχει ωραίο εξώφυλλο, είτε για την συλλεκτική τους αξία αλλά κάποια πράγματα που δεν σε ενδιαφέρουν να τα έχεις ως συλλογή τα παίρνεις σε τόμους.

 

Σας έχει επηρεάσει η πειρατεία;

 

-Η πειρατεία στα κόμικ είναι δίκοπο μαχαίρι. Ο τάδε συλλέκτης που διαβάζει τον τάδε τίτλο και του αρέσει θα το ζητήσει στο κατάστημα. Σίγουρα έχει και το αντίθετο αποτέλεσμα. Σκέφτεται κάποιος “Θα το διαβάσω κατεβασμένο” και δεν θα το αγοράσει. Όμως, αν έχεις το μικρόβιο μέσα σου, δεν φεύγει ποτέ. Θες να πάρεις το τευχάκι σου. Ακόμα και στην ύστατη οικονομική κατάσταση να είσαι ένα τεύχος θα περάσεις να το πάρεις.

 

Κακό δεν είναι. Εγώ προτρέπω κόσμο να διαβάζει online γιατί μπορεί να βρει κάτι που να του αρέσει. Προτρέπω να ψωνίζει κόσμος και από άλλα καταστήματα γιατί μπορεί να βρει πράγματα που δεν βρίσκει εδώ. Αν κάνει κακό στην Marvel και την DC αυτό δεν το γνωρίζω αλλά και οι δύο εταιρίες εμφανίζουν συνεχόμενα κέρδη.

 

Η Comicworld Editions εκτός από τα μεταφρασμένα κόμικ, έχει και δικούς της τίτλους από Έλληνες δημιουργούς. Ποιά είναι η κατάσταση των Ελληνικών τίτλων;

 

-Έχουμε και τα μεταφρασμένα και τα κόμικ από Έλληνες. Γενικότερα ο χώρος έχει παρουσιάσει μια πτώση λόγω της κρίσης που υπάρχει γενικά, αλλά εμείς θέλουμε να ελπίζουμε ότι θα αλλάξει το πράγμα και συνεχίζουμε να εκδίδουμε βιβλία και κόμικς, πιο μειωμένα μεν αλλά δεν σταματάμε να εκδίδουμε.

 

Η έκδοση κόμικς είναι μια πράξη αγάπης για εμάς. Προωθούσαμε κόμικς και θα συνεχίσουμε να το κάνουμε μέχρι να μην έχουμε λεφτά στην τσέπη μας. Όταν ανακαλύπτω καινούργιο καλλιτέχνη και βγάζω νέα του δουλειά είναι η υπέρτατη μου χαρά. Αν θα μου βγάλει τα λεφτά μου; Μπορεί και να μην μου τα βγάλει. Ένα ρίσκο είναι και αυτό. Τα μεταφρασμένα είναι και αυτά στην ίδια μοίρα. Από την ίδια τσέπη θα πληρωθούν και τα δύο, και του εκδότη και του αγοραστή. Τώρα ανάλογα τον τίτλο που θα εκδόσεις θα κάνεις και την ανάλογη επιτυχία.

 

 

post-556-0-53005300-1338417060_thumb.jpg

 

Οι ταινίες πόσο σας έχουν ενισχύσει;

 

-Οι ταινίες βοηθάνε πάρα πολύ. Ανακαλύπτει ο ενήλικας ή το παιδάκι τους Avengers και θέλει να μάθει για τους ήρωες ή θέλει να πάρει μία φιγούρα. Δεν θα θέλει να γίνει συνδρομητής στο κόμικ ή να μάθει τα πάντα, αλλά ζητάει να μάθει πληροφορίες, να δει μερικούς τόμους. Οι ταινίες βοηθάνε, αρκεί να είναι καλή η ταινία γιατί το Electra για παράδειγμα δεν βοήθησε καθόλου.

 

Αγαπημένη ταινία κόμικ;

 

Το Avengers. Σε βαθμολογία 10 του δίνω 11! Καλύτερη θα μπορούσε να είναι; Πιθανόν όχι για πρώτη ταινία των Avengers. Και τα Batman Begins και The Dark Knight μου άρεσαν αλλά είναι τελείως διαφορετικά, είναι ένα άλλο είδος.

 

 

 

INFO BOX

 

Διεύθυνση: Αγ. Βαρβάρας 1 & Ξενοφώντος, Κορυδαλλός

Site: www.comicworld.gr

Τηλ: 210 4957843

 

 

 

Γιώργος Μπενάρδος

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Flashback Διαφημισούλα από το

Kapow #4:

post-556-0-16241400-1348865082_thumb.jpg

 

+οι καρτούλες από το CCA 12 συν την καρτούλα του Δεληγκάρη που συνεργάζεται με το Comicworld:

 

post-556-0-90663700-1348865087_thumb.jpg

 

For the record, στο Comicworld του Χαλανδρίου ως σακουλίτσα είχαν μια σκέτη διάφανη. Άχαρο το να βλέπουν όλοι στο τρόλλεϋ τι έχεις ψωνίσει. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

0X-masBan.gif

 

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ & ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ

 

12-12-2012

posted by Andreas P.

Απολαύστε τις γιορτές παρέα μας.

Ήρθε εκείνη η εποχή του έτους που όλοι μας σπεύδουμε να βρούμε κάποιο δώρο που θα χαρίσει χαμόγελα σε αυτούς που αγαπάμε.

 

Δυστυχώς όμως με την οικονομική κρίση που έχει πέσει πάνω μας έχει γίνει πιο δύσκολη αυτή η διαδικασία!

 

Έτσι μια που σε εμάς εδώ στο Comicworld αρέσει να συμμετέχουμε στη προσφορά χαράς θέλουμε να σας βοηθήσουμε πρόσφεροντας κάποιες εκπτώσεις για τις αγορές του Χριστουγεννιάτικου δέντρου.

 

Από τις 15 Δεκέμβρη μέχρι 15 Ιανουάρη, για τις αγορές κόμικ, συλλεκτικών αντικειμένων, φιγούρων, αφισών θα σας προσφέρουμε τις εξής εκπτώσεις:

 

Για αγορές από

 

0-70€ θα έχετε -15%

71-150€ θα έχετε -20%

151-200€ θα έχετε -25%

201€ και πάνω θα έχετε -30%

 

Οι παραπάνω εκπτώσεις δεν ισχύουν για τις συνδρομές και προπαραγγελίες!

 

Επίσης να σας θυμίσουμε ότι στις 31 Δεκέμβρη κατά τις 17:30 θα έχουμε την καθιερομένη κοπή της Πίτας όπου οι φίλοι του Comicworld είναι όλοι ευπροσδεκτοί για να πούμε αντίο στο 2012 με αναψυκτικά, ποτά, μπινελίκια και φυσικά δωράκια.

 

Καλές γιορτές λοιπόν και τα λέμε από κοντά.

 

Με εκτίμηση

Ανδρέας Πεφάνης

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9587
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5459 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Από τη σελίδα στο facebook

 

Το Comicworld άνοιξε επίσημα τις πόρτες του στις 16 Σεπτέμβρη του 2003 σε μια διαφορετική Ελλάδα προσπαθώντας να δώσει μια φρέσκια νότα στον ελληνικό χώρο των κόμικς. Δέκα χρόνια πέρασαν εν ριπή οφθαλμού αφήνοντας μας ευχάριστες αναμνήσεις και εκπληρωμένα αρκετά από τα πρωταρχικά μας σχέδια.. Τώρα δέκα χρόνια μετά βάζουμε μπρος για να σχεδιάσουμε την επόμενη δεκαετία και να εκπληρώσουμε ακόμα περισσότερες επιθυμίες δικές μας και δικές σας!


Έτσι σας καλούμε να γιορτάσουμε μαζί την έναρξη της επόμενης δεκαετίας με ένα εκπτωτικό δεκαπενθήμερο γεμάτα κόμικς και συλλεκτικά αντικείμενα για όλα τα γούστα. 

Από τις 16 Σεπτέμβρη 2013 μέχρι τις 30 Σεπτέμβρη το κατάστημα μας θα προσφέρει όλα τα προιόντα του σε μειωμένες τιμές που θα ξεκινούν με -10% εώς -50% έκπτωση.

Συγκεκριμένα θα μπορείτε να βρείτε όλα τα 
Αφίσες - Art Prints με -10%
Αγάλματα - Replicas με -15%
Κόμικς-Tps-HCs-Back Issues με -20%
Αction Figures - Συλλεκτικά Αντικείμενα με -25% 
Εκδόσεις Comicworld με 35% έως 50%

***Οι παραπάνω εκπτώσεις δεν ισχύουν για αντικείμενα προπαραγγελλιών και νέων παραλαβών που έγιναν τους μήνες Αύγουστο & Σεπτέμβρη. 

Ώραριο καταστήματος
Δευτέρα - Τετάρτη 10πμ. έως 3μμ.
Τρίτη - Πέμπτη - Παρασκευή 10πμ. έως 3μμ. & 5μμ. έως 9μμ.
Σάββατο 10πμ. έως 4μμ.

Σας περιμένουμε λοιπόν για να ξεκινήσουμε τις νέες κομιξοπεριπέτειες μας προς το 2023 παρέα!!!

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με email στο info@comicworld.gr ή τηλεφωνικά στο 2104957843.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:party4: Και του χρόνου! :dance: (τίμησα επιτέλους Galaxia και έκλεισα και τη σειρά με τα 24!)

 

 

Btw, το Comicworld στηρίζει και το MoneyBack.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

 

Από σήμερα ξεκινά το εορταστικό ωράριο στο κατάστημα μας, με έκπτωση 20% σε όλα τα προιόντα μας για τους φίλους μας της σελίδας μας. Η έκπτωση δεν ισχυεί για προϊόντα των δυο τελευταίων παραλαβών, για προ-παραγγελίες και κρατήσεις!

 

Το εορταστικό μας ωράριο διαμορφώνεται ως εξής:

 

ΠΕΜΠΤΗ 12/12/2013 10:00‐21:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/12/2013 10:00‐21:00

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/12/2013 10:00‐15:30

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/12/2013 11:00‐18:00

ΔΕΥΤΕΡΑ 16/12/2013 10:00‐21:00

ΤΡΙΤΗ 17/12/2013 10:00‐21:00

ΤΕΤΑΡΤΗ 18/12/2013 10:00‐21:00

ΠΕΜΠΤΗ 19/12/2013 10:00‐21:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20/12/2013 10:00‐21:00

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/12/2013 10:00‐18:00

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/12/2013 11:00‐18:00

ΔΕΥΤΕΡΑ 23/12/2013 10:00‐21:00

ΤΡΙΤΗ (Παραμονή Χριστουγέννων) 24/12/2013 10:00‐18:00

ΤΕΤΑΡΤΗ 25/12/2013 ΚΛΕΙΣΤΑ

ΠΕΜΠΤΗ 26/12/2013 ΚΛΕΙΣΤΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27/12/2013 10:00‐21:00

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/12/2013 10:00‐18:00

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/12/2013 ΚΛΕΙΣΤΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 30/12/2013 10:00‐21:00

ΤΡΙΤΗ (Παραμονή Πρωτοχρονιάς) 31/12/2013 10:00‐18:00

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/1/2014 ΚΛΕΙΣΤΑ

ΠΕΜΠΤΗ 2/1/2014 ΚΛΕΙΣΤΑ

Καλές γιορτές!!!

 

https://www.facebook.com/ComicworldEditons/posts/665132276860882

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Από τη σελίδα στο Facebook του καταστήματος:

 

 Στις 16 Σεπτέμβρη 2014 το Comicworld κλείνει τα 11 χρόνια λειτουργίας και σας καλούμε να τα γιορτάσουμε μαζί! ;Από το 2003 μέχρι σήμερα προσπαθούμε να προωθήσουμε τον χώρο των κόμικς, των συλλεκτικών αντικειμένων και ελλήνων καλλιτεχνών σε όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό. Όλα αυτά τα καταφέρνουμε πάντα με την βοήθεια και την υποστήριξη όλων των επισκεπτών και πελατώνν που μας τιμάνε με τις αγορές τους!!!


Έτσι για την βδομάδα το γενεθλίων μας Δευτέρα 15 μέχρι το Σάββατο 20 Σεπτέμβρη θα προσφέρουμε όλη την γκάμα προιόντων που υπάρχουν στο καταστήμα μας σε ειδικές τιμές!

Συγκεκριμένα μπορείτε να αποκτήσετε: 
Όλους τους τίτλους των εκδόσεων μας με -50%
Όλα τα κόμικς, trade paperbacks & hard covers με -25%
Όλες τις φιγούρες δράσεις, τα συλλεκτικά αντικείμενα, αγάλματα. αφίσες με -25%.

Για να σας διευκολύνουμε και να καταφέρετε να εκμεταλλευτείτε τις παραπάνω προσφορές μεταβάλουμε το ωράριο λειτουργίας μας ως εξής:

Δευτέρα 15/9 - 10:00 εως 17:00
Τρίτη 16/9 - 10:00 εως 21:00
Τετάρτη 17/9 - 10:00 εως 17:00
Πέμπτη 18/9 - 10:00 εως 19:00
Παρασκευή 19/9 - 10:00 εως 21:00
Σάββατο 20/9 - 10:00 εως 17:00

Ελπίζουμε να σας δούμε από κοντά και να μοιραστούμε αυτή την σπέσιαλ βδομάδα!
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Toy Hunters Gr 1x06 Comicworld

 

 

Στο 6o επεισόδιο επισκεφτήκαμε το Comicworld και τον Ανδρέα Πεφάνη στον Κορυδαλλό

 

 

δεν το ειδα.. :P φανταζομαι θα δειχνει το μαγαζι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

και λεει οτι ασχολουνται με παπιοκαταστασεις.. χαχαχα :lol: ειναι να μην σου βγει το ονομα :hit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν είναι Picasso, είναι Jim Lee όμως. :lol:

Ωραία συνέντευξη και αναμένουμε τους δύο τίτλους στο Comicdom.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Από το Facebook των εκδόσεων Comicworld:

 

This is the final cover from our graphic nover Navar: Fate's Wrath. Written by Georgia Chioni, drawn by talanted Vasilis Logios and colored by Mike Toris. It will be available at Comicdom Con 2015.

13654_942175029156604_343734442389794085

 

Αν δεν κάνω λάθος πρόκειται για κάποιο κόμικ που ενώ είχε ανακοινωθεί παλιότερα, δεν κυκλοφόρησε (?)

Έχω καλό προαίσθημα πάντως :)

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35622
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3503 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Η Συνέχεια του ποστ του Ion. :)

 

https://www.facebook.com/events/953578194716834/ Πλέον το έκαναν και σε μορφή εκδήλωσης. Το πρόγραμμα:

 

 

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το Comicworld μπαίνει σε εορταστικό mode και προσφέρει στους υποστηρικτές του -25% σε όλες τις τιμές των προϊόντων του για τις εορταστικές και όχι μόνο αγορές. Είτε θέλεις κάποιος δωράκι για κάποιον φίλο, συγγενεί ή τον εαυτό σου μια βόλτα από το κατάστημα μας είναι απαραίτητη!


Παρακάτω ακολουθεί το εορταστικό πρόγραμμα που θα τηρήσουμε για την εορταστική περίοδο!

ΔΕΥΤΕΡΑ 14/12/2015 - 10:00-21:00
ΤΡΙΤΗ 15/12/2015 - 10:00-21:00
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/12/2015 - 10:00-21:00
ΠΕΜΠΤΗ 17/12/2015 - 10:00-21:00
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/12/2015 - 10:00-21:00
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/12/2015 - 10:00-18:00
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/12/2015 - 11:00-18:00
ΔΕΥΤΕΡΑ 21/12/2015 - 10:00-21:00
ΤΡΙΤΗ 22/12/2015 - 10:00-21:00
ΤΕΤΑΡΤΗ 23/12/2015 - 10:00-21:00
ΠΕΜΠΤΗ (Παραμονή Χριστουγέννων) 24/12/2015 - 10:00-18:00
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/12/2015 - ΚΛΕΙΣΤΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/12/2015 - ΚΛΕΙΣΤΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/12/2015 - 11:00-18:00
ΔΕΥΤΕΡΑ 28/12/2015 - 10:00-21:00
ΤΡΙΤΗ 29/12/2015 - 10:00-21:00
ΤΕΤΑΡΤΗ 30/12/2015 - 10:00-21:00
ΠΕΜΠΤΗ (Παραμονή Πρωτοχρονιάς) 31/12/2015 - 10:00-18:00 (Κοπή Comicworld Πίτας)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 01/01/2016 - ΚΛΕΙΣΤΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 02/01/2016 - ΚΛΕΙΣΤΑ

Ευχόμαστε να μπορέσουμε να βοηθήσουμε όσους περισσότερους λάτρεις των χόμπι μας μπορούμε!
Καλές γιορτές σε όλους!
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.