Μετάβαση στο περιεχόμενο

AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
BALZAC?
Σενάριο/Kείμενα:
Χρήστος Σταμπουλής
Σχέδιο:
Χρήστος Σταμπουλής
Hμερ. έκδοσης:
04-2010
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Φαντασίας
Μέγεθος:
21.0 x 29.0
Σελίδες:
80
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
978-960-92799-0-1

  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Balzac_0001.jpg  Balzac_0001z.jpg

 

Τελικά ο Χρήστος Σταμπουλής είναι σπουδάιος κομίστας. Μετά τους "Αρχοντες της Πορφυρής Κοιλάδας" μας δίνει άλλο ένα πολύ καλό κόμικ. Αυτή τη φορά με τελείως διαφορετική τεχνική τόσο στο σχέδιο όσο και στον τρόπο της αφήγησης.

 

Βρισκόμαστε στο Παρίσι κάπου στον 19ο αιώνα. Ένα Παρίσι λίγο διαφορετικό απο αυτό που πραγματικά υπήρξε. Αερόπλοια εκτελούν δρομολόγια με τις ΗΠΑ, όπλα μονομαχιών δεν σκοτώνουν αλλά καταστρέφουν ρούχα, τις άμαξες δεν σέρνουν άλογα. Ο Σταμπουλής το χαρακτηρίζει ως ένα steampunk κόμικ. Έχει σίγουρα κάποια πράγματα μέσα, αλλά το steampunk δεν είναι το κυρίαρχο στοιχείο. Οι άνθρωποι και ο έρωτας είναι στο κέντρο αυτού του κόμικ. Άψογα εκτελεσμένο σχεδιαστικά και αφηγηματικά, αξίζει και με το παραπάνω να το αγοράσει και να το απολάυσει κάποιος. Ένα κόμικ που άνετα θα μπορούσε να βγεί στη Γαλλία, αλλά και πολύ καλύτερο απο διάφορα γαλλικά που βλέπουμε κατα καιρούς στο "9".

 

Ελπίζω να πάει πολύ καλά απο πωλήσεις για να δούμε κι άλλα κόμικς απο τον Σταμπουλή. Το μόνο αρνητικό που έχει (κατα την άποψή μου) είναι πως τα μπαλονάκια διαλόγων είναι μεγάλα και "τρώνε" σχέδιο. Στην αρχή με παραξένεψε και η γραμματοσειρά, αλλά διαβάζωντας το κόμικ μου φάνηκε ταιριαστή.

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τι φοβερή έκπληξη ήταν τούτο?.... :)

 

Και είχα ξεχάσει αυτό που έγραψε ο Αντρέας. Και ήρθα να το πω και εγώ. Αυτό εδώ ά-νε-τα κυκλοφορεί στη Γαλλία.

 

οκ. Δεν είναι το σούπερ ντούπερ γουάου αριστούργημα που θα μείνει ως σημείο αναφοράς εις τους αιώνας των αιώνων στο παγκόσμιο στερέωμα των κόμικ. Άνετα όμως στέκεται πλάι στο Grandville (ως στημπανκ+αισθητική).

 

Πολύ δύσκολο να πιστέψεις ότι είναι από το ίδιο πενάκι που έκανε την Πορφυρή Κοιλάδα.

 

Πάρα μα πάρα πολύ καλή δουλειά. Αναρωτιέμαι για το σενάριο κατά πόσο είναι αντιγραφή κάποιου βιβλίου ή συνδυασμός ιδεών.

 

Μάλλον θα ιντριγκάρει τον αλαγκτ χωρίς να είμαι 100% σίγουρος ότι θα του αρέσει στο τέλος, μάλλον κάνει για τον bonadrug και τον Παύλο. Θα το φχαριστηθεί πάρα πολύ ο Μέλανδρος, ειδικά όσο θα σκέφτεται ότι *αυτό* είναι δουλειά Έλληνα. Σίγουρα θα περάσει καλά η Άρι. Ο Ίωνας θα πρέπει να το διαβάσει άμα το έχουμε στη Λέσχη. Αδυνατώ να πω αν θα κάνει στον bio.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  3934
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  384
  • Reputation:   869
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6015 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Αλλό ένα φοβερό κόμικ απο τον Σταμπουλή.Πραγματικά εντυπωσιακό αν σκεφτεί κανείς οτι το σκίτσο και το όλο στιλ είναι τόσο διαφωρετικά απο τους Άρχοντες της πορφυρής κοιλάδας του ιδίου.

Εδώ,έφτιαξε ένα πολύ έξυπνο steampunk σύμπαν με φοβερά σατιρική διαθεση και δυνατούς και ταιριαστούς (με τον κόσμο αυτό) χαρακτήρες.Πολύ έξυπνη σάτιρα της αριστοκρατίας του Παρισιού της εποχής και κατ'επέκταση του όποιου ταξικού συστήματος.Ένα κόμικ που αν έβγαινε απο μαμούθ ως έργο κάποιου γάλλου δημιουργού θα το πίστευα 100% οτι έτσι είναι.Άνετα θα μπορούσε να κάνει πωλήσεις στο εξωτερικό στο κοινό των BD.

 

ΥΓ Οι μονομαχίες είναι όλα τα λεφτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5936 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πραγματικά πολύ καλή δουλειά από τον Σταμπουλή. :respect:

 

Αν και παραξενεύει κάπως το σχεδιαστικό στυλ (με απότρεψε από το να το αγοράσω παλιότερα) συνηθίζεται εύκολα και δένει πολύ καλά με το σενάριο. Έχω την εντύπωση ότι αν ακολουθούσε ένα πιο συμβατικό σχέδιο θα έχανε..

 

Πραγματικά διαβάζεται πολύ ευχάριστα, σε μερικά σημεία σε κάνει να γελάς κιόλας χωρίς όμως να μπορείς να το χαρακτηρίσεις και κωμωδία. :best:

 

Σε σχέση με το Grandville, τουλάχιστον το πρώτο βιβλίο που έχω διαβάσει, αν ήταν να ξαναδιαβάσω ένα από τα δύο θα επέλεγα το balzac! Δεν λέω ότι είναι απαραίτητα καλύτερο, ούτε έχει κάποιο νόημα η σύγκρισή τους, that's how i feel ρε παιδί μου!

 

Πάντως με το που τελείωσα το balzac έμεινα με την πολύ ωραία αίσθηση ότι διάβασα κάτι πρωτότυπο, πέρασα καλά, μπορεί και να σκέφτηκα και λιγάκι. Πάντως δεν έμεινα με την απορία "τι εννοεί ο ποιητής" όπως δυστυχώς με αρκετά ελληνικά (και όχι μόνο) κόμικς που τα διαβάζεις και μετά πρέπει να κάτσεις να αναλύσεις το σενάριο για να βρεις τί τελοσπάντων εννοεί αυτός ο :Ungry::prealmad: ο ποιητής.. (τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ)

 

Επίσης πολύ καλό το τέλος, νόμιζα λοτι θα το πήγαινε σε κάτι πιο κλισέ.. ααα ρε Σταμπουλή!

 

Highly Recommended που λεν και στο χωριό μου :beer:

 

Υ.Γ.1: Όσοι του ρίξατε μια ματιά και σας παραξένεψε το σχέδιο, δοκιμάστε το και δεν θα χάσετε!

 

Υ.Γ.2: Κατά τη γνώμη μου άνετα πουλάει και εκτός συνόρων.

Επεξεργασία από Oufis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Αρκετά διαφορετικό από τις υπόλοιπες δουλειές του Σταμπουλή που διάβασα στο παρελθόν. Σχεδιαστικά, θεματολογικά, τα πάντα. Ας ξεκινήσω από τα θετικά. Το σχέδιο. Δεν είναι sketchy, α/μ, "βρώμικο", επηρεασμένο από διάφορες σχολές όπως συνήθως. Είναι καθαρό, ταιριάζει απόλυτα με τον steampunk κόσμο και τα χρώματα είναι μια ευχάριστη έκπληξη. Δεν μ'άρεσαν τα χρώματα στο Mars (με μια πρώτη ματιά μου άρεσαν) και εδώ φοβήθηκα μήπως δεν τα καταφέρει καλά.

 

Μέγα λάθος! Η παλέτα του είναι μεγάλη, τα χρώματα έντονα και τόσο διαφορετικά μεταξύ και ο κόσμος του πιο ζωντανός από ποτέ.

 

Άλλο θετικό. Το χιούμορ. Γέλασα απίστευτα με το μπαλονάκι-σταυρός! :D Ή με τα κόκκινα μάτια οργής κάποιων χαρακτήρων. Ή ακόμα και με κάποιες γκριμάτσες. :lol:

 

Τι δεν μ'άρεσε; Η ιστορία και η δομή της. Το όλο θέμα της Αμερικάνας που ήθελε να πάρει πίσω την περιουσία και τον τίτλο ευγενείας του πατέρα της δεν μου έκανε κλικ. Δεν είχε το απαραίητο σασπένς για να γίνει ολόκληρη ιστορία 80 σελίδων. Παράλληλα αναπτύσσεται και ο χαρακτήρας του Ογκύστ. Κάπου τα μπέρδεψε ο Σταμπούλ και έγινε ένας μικρός αχταρμάς. Επίσης, δεν υπήρχε σαφή δομή. Το τέλος ήρθε πολύ γρήγορα. Ίσως αν υπήρχαν 10-20 σελίδες παραπάνω, το αποτέλεσμα θα ήταν καλύτερο.

 

7/10, βαριά βαριά 7,5/10. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ο γιός μου διάβαζε Σταμπουλή και στο παρελθόν!!! love0030.gif

 

 

Πότε στο παρελθόν; Εποχή Σιμήτη; :lol:

 

 

Και εννοείται ότι για πολλοστή φορά μας δίνει μια σαφή γνώμη, με δομή και σκέψη! Και συμφωνώ μαζί του, απλά τα είπε καλύτερα.

Πόσο έχεις στην Έκθεση. Από τον πατέρα σου σαφώς κλάσεις ανώτερος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Και είναι αργά πια! Κοντεύει μία! Ύπνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Επιτέλους έκλεισε και κοιμήθηκε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

τώρα τελευταία όποτε διαβάζω ποστ του νταρκ κρις νομίζω οτι διαβάζω ποστ του ξεπέτα.. :confuse:

 

...

 

οντοπικ: δεν το έχω διαβάσει..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ναι, το σκασμένο έχει τα ίδια μυαλά με μένα! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι γιός μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ο γιός μου διάβαζε Σταμπουλή και στο παρελθόν!!! love0030.gif

 

 

Πότε στο παρελθόν; Εποχή Σιμήτη; :lol:

 

 

Και εννοείται ότι για πολλοστή φορά μας δίνει μια σαφή γνώμη, με δομή και σκέψη! Και συμφωνώ μαζί του, απλά τα είπε καλύτερα.

Πόσο έχεις στην Έκθεση. Από τον πατέρα σου σαφώς κλάσεις ανώτερος.

 

Παρελθόν είναι και μερικούς μήνες πριν! :PPP: Στην έκθεση με έβαλε 17, έχω εκείνη την καθηγήτρια που διαφωνούσε για τον Σκρουτζ..... Το θέμα είναι πως βάζει μόνο 1 έκθεση σε όλο το τετράμηνο και δεν μπορώ να αναπτύξω το ταλέντο μου..... :sad1::P

Και είναι αργά πια! Κοντεύει μία! Ύπνο.

 

Πάντα τότε κοιμάμαι! :p3:

Επιτέλους έκλεισε και κοιμήθηκε.

 

:yes: Είμαι ο DC, Vampire Edition που μιλάει τώρα! :vampir::netghost:

τώρα τελευταία όποτε διαβάζω ποστ του νταρκ κρις νομίζω οτι διαβάζω ποστ του ξεπέτα.. :confuse:

 

...

 

οντοπικ: δεν το έχω διαβάσει..

 

Το μεσαίο του όνομα είναι Stalker, τι περιμένεις; :thinking:

Ναι, το σκασμένο έχει τα ίδια μυαλά με μένα! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι γιός μου.

 

Πες τι έκανες τον χειμώνα του '95-'96! :bash::pesta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ένα κόμικ που άνετα θα μπορούσε να βγεί στη Γαλλία, αλλά και πολύ καλύτερο απο διάφορα γαλλικά που βλέπουμε κατα καιρούς στο "9".

 

Ελπίζω να πάει πολύ καλά απο πωλήσεις για να δούμε κι άλλα κόμικς απο τον Σταμπουλή. Το μόνο αρνητικό που έχει (κατα την άποψή μου) είναι πως τα μπαλονάκια διαλόγων είναι μεγάλα και "τρώνε" σχέδιο.

 

Αυτά ακριβώς. Είναι το μόνο κόμικ του Σταμπουλή που δεν έχω γιατί δε μου έκανε κλικ όπως τα υπόλοιπα. Και διαψεύστηκα. Κατά το ήμισυ. Γι'αυτό και δε θα το τιμήσω, το διάβασα στη βιβλιοθήκη...

 

Καλό, με καλές φάσεις, ο Μακ είναι μορφή και πρέπει να τιμήσετε την κρεμμυδόσουπά του με ουίσκι, αλλά πρώτη φορά κουράστηκα με το κείμενο. Και να φανταστείτε πως η Φουστανέλλα του δε με κούρασε. :P Η ροή σεναριακά όντως έχει κάποια κομπιάσματα αν και είναι σφιχτοδεμένο. Ο πρωταγωνιστής είναι μια απάλευτη μορφή. :P Ο χρωματισμός στα 1/3 καρέ λειτουργεί μια χαρά, στα άλλα 1/3 έτσι κι έτσι και στο υπόλοιπο 1/3 καθόλου.

 

7,3/10...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ο χρωματισμός στα 1/3 καρέ λειτουργεί μια χαρά, στα άλλα 1/3 έτσι κι έτσι και στο υπόλοιπο 1/3 καθόλου.

 

:lol: Μα τι λες;!!;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Το είχα στα υπόψη πολύ καιρό και παραδέχομαι ότι μπορεί και να άργησα αλλά τελικά ήταν από τις πρόσφατες αγορές μου και... ω, τι έκπληξη!!! Η πλάκα είναι ότι το είχα ξεφυλίσει, άντε πες και ότι είχα διαβάσει λίγο πρόλογο και τελικά άλλο πράγμα νόμιζα ότι θα βρω και άλλο βρήκα.

 

Καταρχάς πρέπει να πω ότι μου άρεσε πολύ γενικά ακόμη και το στόρι που ΟΚ, έχει κάποια θεματάκια, παρόλα αυτά δεν ξέρω το αποδέχτηκα πολύ απλά και εύκολα. Πραγματική πλάκα όμως έπαθα με το σχέδιο και το χρώμα, ειδικά στα φορέματα αυτές οι αέρινες πανέμορφες πινελιές σε κάνουν να νομίζεις ότι σε λίγο θα κουνηθούν (άντε μπορεί να σκάσει μύτη και κανένας αστράγαλος από κάτω - ω, τι ντροπή). Η μερική διαστρεύλωση του γνωστού μας σύμπαντος είναι όμορφα δοσμένη και όχι ιδιαίτερα τραβηγμένη σε βαθμό να σου καταστρέφει το γενικό σύνολο. Όμορφες λεπτομέρειες εδώ και εκεί, ο διαχωρισμός των κεφαλαίων, οι χρωματικές εξάρσεις και μετά η όποια σχεδιαστική χαλάρωση παράλληλα με το στόρι. Κάποια πράγματα ναι ήθελαν βελτίωση αλλά η έκπληξη μου από τον χαμαιλέοντα σχεδιαστή (δεν γίνεται υπερεργολαβία θα είναι) και παράλληλα εκδότη, είναι συνολικά ένα τόλμημα που με έκανε να συγχωρήσω τα όποια κατ' εμέ ατοπήματα. Σε αυτά, το κάπως απότομο τέλος, αν και ο τρόπος που γίνεται είναι σαν να σου δίνει μεν τα βασικά στοιχεία, αλλά σε αφήνει εσένα να συμπληρώσεις το τέλος με την φαντασία σου (αναρωτιέμαι αν έχω πρόχειρο τόσο χρώμα). ΟΚ, είναι και αναμενόμενο και τετριμένο μεν αλλά ο τρόπος που γίνεται σε κάνει να τα ξεχνάς αυτά τα ασήμαντα μικρά πραγματάκια. Σε κάποιες περιπτώσεις, ναι σα να "ενοχλήθηκα" λιγάκι από τα μπαλονάκια την υπερβολική ύπαρξη ή έλλειψη τους και το έντονο ή αχνό τους κατά περίπτωση παρουσιαστικό τους, αλλά δεν νομίζω ότι του στερούν κάτι ή καταστρέφουν την συνολική εμπειρία.

 

Πιστεύω ότι είναι από τα πιο όμορφα και ξεχωριστά αναγνώσματα που είχα τον τελευταίο καιρό και θα πρότεινα να του ρίξετε μία προσεχτική ματιά πριν αποφασίσετε να το απορρίψετε. Μου άρεσε πολύ και δεν είναι απαραίτητα το ότι βρέθηκα σε κατάλληλη διάθεση, μάλλον το αντίθετο θα έλεγα και αυτό είναι που μετράει ακόμη περισσότερο.

 

:best: go out and buy it!!!

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα αρκετά καλύτερο, αλλά δε με χάλασε καθόλου. Αν και το σχέδιο με ξένισε κάπως αρχικά, το συνήθισα γρήγορα και μου άρεσε ο πειραματισμός του Σταμπουλή. Πάντως, θα συμφωνήσω με το αρχικό ποστ του Ανδρέα, ότι τα μπαλονάκια "τρώνε" το σχέδιο, και νομίζω ότι ήθελε μερικές σελίδες ακόμα.

Συνολικά, ένα ωραίο κόμικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η δευτερη αναγνωση μετα απο καποια χρονια μου αφηνει τις ιδιες θετικες εντυπωσεις. Και ροη εχει, και ιστορια υπαρχει και οι χαρακτηρες ειναι συμπαθητικοι. Δυο τρεις φορες ειχε καποια ασαφη καρε, μερικες φορες πολυ μουντα χωρις να καταλαβαινεις πολλα. Και οπως ειπαν μερικοι τα μπαλονακια που εκρυβαν προσωπα, μυτες, ματια ηταν ακυρα.

 

Και λειζερ απο τα ματια του μπατλερ; Ε, ποτε!

 

Θα το ξαναδιαβασω την επομενη δεκαετια. :D

Επεξεργασία από x_for_xepeta
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.