Μετάβαση στο περιεχόμενο

South Park (1999- )


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28484
  • Reputation:   190213
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Όλοι οι χαρακτήρες και τα γεγονότα σε αυτή την παρουσίαση, ακόμα και αυτά που βασίζονται σε πραγματικό καρτούν, είναι τελείως φανταστικά. Όλες οι εικόνες είναι επανασχεδιασμένες, άθλια. Η ακόλουθη παρουσίαση εμπεριέχει αισχρές εκφράσεις και λόγω του περιεχομένου της δεν θα έπρεπε να την διαβάσει κανείς.

 

SouthPark-Season10Opener.jpg

 

Ασεβέστατο, με άποψη, καυστικό χιούμορ, μαύρο χιούμορ, αισχρό χιούμορ, μπλε χιούμορ, κίτρινο χιούμορ, ροζ χιούμορ, μα πάνω απ’όλα αν πιστεύεις σε κάποια θρησκεία, αν είσαι φεμινιστής/φεμινίστρια, αν λυπάσαι τις μικρές αθώες φώκιες που σκοτώνουν με ροπαλιές, τα ανάπηρα παιδάκια στην Αιθιοπία που πεινάνε και πεθαίνουν από AIDS, σύφιλη, πάρκινσον, πονόδοντο ή καρκίνο του όνυχα, αν έχεις το παραμικρό ίχνος ευαισθησίας και σου αρέσει που ζεις σε έναν politically correct κόσμο ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΣ. Σε κάποια φάση θα σου τη σπάσει. Εξ΄άλλου την έχεις πάρει την προειδοποίηση στην αρχή του κάθε show. :)

4 μικρά παιδάκια (ή μάλλον δημόσιοι κίνδυνοι) της Γ’ δημοτικού (από την 5η σεζον της Δ’) της βλαχούπολης South Park του Colorado βάζουν φωτιά σε όλες τις ευαισθησίες αλλά κυριότερα σε όλες τις υποκρισίες του σήμερα. Guest Star άπαντες. Από το Θεό και τον Ιησού (που έχει και το δικό του τηλεοπτικό σόου) μέχρι τον Bin Laden, από τον Robert Redford μέχρι τους Radiohead, από τον σατανά μέχρι τον Σαντάμ Χουσεϊν.

Δημιούργημα 2 φοιτητών του U of Colorado, του Tray Parker και του Matt Stone. Το πρώτο δημιούργημα ήταν ένα φοιτητικό project δημιουργημένο με χαρτί, κόλλα και μια πανάρχαια 8mm κάμερα, ονόματι Jesus vs. Frosty. Το 1995 ένας executive της Fox τους μισθώνει για να του φτιάξουν ένα μικρό animation το οποίο θα έστελνε στους φίλους του ως μία χριστουγεννιάτικη video κάρτα. Το αποτέλεσμα Jesus vs Santa το στέλνει σε 80 φίλους του, οι οποίοι το λατρεύουν, το στέλνουν σε δικούς τους φίλους και το 1997 τους μισθώνει η Comedy Central και έτσι ξεκινάει το South Park, το οποίο είναι αισίως στη 10η χρονιά, μαζεύοντας ουκ ολίγα βραβεία, 6 υποψηφιότητες για Emmy, 1 νίκη και μια ταινία το South Park: Bigger, Longer & Uncut.
 

SouthPark-StanCorrect.gif

Stan Marsh


Ο πιο νορμάλ (?) απ’όλους. Ο μοναδικός που έχει (ή έστω είχε για 7 σεζόν) και «σχέση» με τη Wendy, άσχετα να κάθε φορά που της μίλαγε, ξέρναγε από τη νευρικότητα του. Από μια σχετικά normal οικογένεια (αρκούντως μικροαστική)? Φράση κλειδί: «Oh my God, * killed Kenny!» (* οιοσδήποτε).

 

SouthPark-Stan.gif

 

Kyle Broflovski


Σαν τον Stan. Με ξυρισμένο κεφάλι και χωρίς το σκούφο τους, δεν μπορείς να ξεχωρίσεις ποιος είναι ποιος (αν και αυτό συμβαίνει σχεδόν με όλους τους χαρακτήρες). Μόνο που είναι εβραίος (και δεν έχει/είχε σχέση). Έχει ένα αδερφάκι (υιοθετημένο Καναδό (που όπως όλοι οι Καναδοί στο σόου μιλάει με το κεφάλι κομμένο στα δύο)) τον Ike (αγαπημένο παιχνίδι το «Kick the baby»), μια υπερπροστατευτική και εξαιρετικά σπαστική μητέρα και ένα σχετικά καταπιεσμένο (από τη γυναίκα του) δικηγόρο πατέρα. Φράση κλειδί (απάντηση στον Stan. δες ανωτέρω): «* bastards» (* οισδήποτε)

 

SouthgPark-Cartman.gif

 

Eric Cartman


Χοντρός. Μισεί τους χίπυς. Χοντρός. Αγαπάει το χρήμα. Χοντρός. Λατρεύει το χρήμα. Χοντρός. Θα σε σκοτώσει αν του φας λεφτά. Χοντρός. Και εσένα και την οικογένεια σου. Χοντρός. Και τους φίλους σου. Χοντρός. Και όποιον άλλο ξέρεις. Χοντρός. Όλο τη λέει στον Kyle που είναι εβραίος. Χοντρός. Εγωίσταρος του κερατά. Χοντρός. Ζει με την ανύπαντρη νυμφομανή μητέρα του. Και όπως λέει ο Kyle, Cartman’s mom is a dirty slut. Δε θυμάμαι αν ανάφερα ότι είναι χοντρός.

 

SouthPark-Kenny.gif

 

Kenny McCormick


Χωρίς υπότιτλους, αποκλείεται να καταλάβεις τι στο δαίμονα λέει μιας και μιλάει μέσα από την κουκούλα του (σπανίως θα τον δούμε χωρίς αυτή), αν και τον καταλαβαίνουν όλοι στο σοου. Ο πιο φτωχός, από μια οικογένεια απέλπιδων, βρωμιάρηδων, άνεργων, αλκοολικών losers. Ταυτόχρονα και ο πιο ενημερωμένος από την παρέα. Δυστυχώς πεθαίνει σε κάθε επισόδειο με κάθε γνωστό/άγνωστο και λογικό/παράλογο τρόπο στις πρώτες 5 σεζόν για να ξαναεμφανιστεί στο αμέσως επόμενο χωρίς να τρέχει τίποτα. Για ένα μέρος της 6ης σεζόν θα είναι τελείως νεκρός και θα αντικατασταθεί στην παρέα από τον Butters.

 

SouthPark-Chef.gif

 

Το σύμπαν του South Park έχει ένα σωρό ακόμα χαρακτήρες, τους διάφορους δασκάλους (έκαστος με τα προβλήματα του, ειδικά ο Mr Garrison με τα απίστευτα σεξουαλικά προβλήματα (θα τα λύσει εν μέρει στην 9η σεζόν, αλλά that’s another story), τους διάφορους συμμαθητές και συμμαθήτριες (όπως τους ανάπηρους Timmy και Jimmy, τον καλοπροαίρετο αγαθιάρη Butters κλπ), μια πλειάδα γραφικών χαρακτήρων της πόλης (από τον ηλίθιο μπάτσο Officer Barbrady, μέχρι την δήμαρχο (φαντάζεστε τα ελλατώματα) Mayor McDaniels και τον βετεράνο του Vietnam Ned Gerblansky που είναι κουλοχέρης και μιλάει με ένα voice box)) και απίστευτους έξτρα χαρακτήρες όπως μια ομιλούσα κουράδα τον Mr Hankey και μια πετσέτα τον Towelie που είναι συνέχεια μες στην τρελλή μαστούρα. Ιδιαίτερα αγαπημένη όμως, παραμένει η φιγούρα του μάγειρα του σχολείου του Chef με τη φωνή του μουσικού Isaac Hayes. Και φυσικά μια τέτοια φιγούρα από ένα τέτοιο καλλιτέχνη δεν θα μπορούσε παρά να είναι ο μεγαλύτερος εραστής του South Park και αυτός που θα εξηγήσει στα παιδιά μυστήριους και μαγικούς όρους όπως «κλειτορίδα».

Απαραίτητα επισόδεια:
4. Jesus vs Santa (pilot?)
3. Bigger Longer Uncut (movie)
2. The return of the fellowship of the ring to the two towers (6-13)
1. Scott Tenorman must die (5-01)

Λινξ
Επίσημο site
wikipedia
Σχεδιάστε το δικό σας χαρακτήρα
everything you always wanted? :)



brought to you by

SouthPark-Germanicus.gif


"I'm goin' down to South Park gonna have myself a time/friendly faces everywhere humble folks without temptations/I'm goin' down to South Park gonna leave my woes behind/Ample parking day or night, people shouting "howdy neighbor!"/I'm heading down to South Park gonna see if I can't unwind/I like girls with big vagina, I like girls with big fat titties/So come on down to South Park, and meet some friends of mine" Primus

 

[imdb=tt0121955]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2457
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Αυτη η σειρα ειναι η ΑΛΛΗ Αμερικη. Οχι αυτη του Bush, η ΑΛΛΗ.

 

Πρεπει να ηταν γυρω στο 2001 που επεσε στα χερια μου το DVD της "uncut" ταινιας. Μεσα σε 48 ωρες την ειχα δει 4 φορες με 5 συνολικα ανθρωπους. Επαθα σοκ.

 

Εκτοτε και για 1,5 χρονο , καθε φορα που εβγαινε νεο επεισοδιο, πηγαινα την αλλη μερα στο site του MrTwig με την τιμημενη ISDN και μαζευομασταν φοιτητοπαρεα και λιωναμε στα γελια...

 

Cartman, o απολυτος θεος... Ατακες του στυλ "Screw you guys, I'm going home" ή το τραγουδακι του "I hate you guys" εχουν μεινει ιστορικες. Το παιδακι στο καροτσι... Τι γελιο...

 

Εχω να δω επεισοδιο γυρω τα 2 χρονια απο τοτε που διαλυθηκε η παρεα (αλλοι τελειωσαν, αλλοι πηγαν φανταροι). Πριν λιγο ειδα οτι υπαρχει ακομα το site του MrTwig. Ατιμες θυμησες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28484
  • Reputation:   190213
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

thanx for the kind words! :)

 

τόσα ποστ και ακόμα γράφω σε λάθος threads... :oops: καλός είμαι του λόγου μου... mea culpa. sorry Sneaker!

 

και η πλάκα είναι ότι οι 2 τυπάδες είναι ρεπουμπλικάνοι. τελευταία διαχωρίσαν κάπως τη θέση τους (libertarians) αλλά και πάλι. και τον Moore και τον Gore τους έχουν περιποιηθεί δεόντως είτε εδώ είτε στην ταινία team america

 

στην Ελλάδα δύσκολα θα βγει ποτέ. το χιούμορ τους είναι καθαρά για ενήλικες, οπότε... άσε που δεν έχω καμία διάθεση να το ακούσω μεταγλωτισμένο ;)

 

αν δεν είχε βγει η ταινία, ούτε εγώ θα την είχα πάρει πρέφα τη σειρά. μεγάλο κόλλημα, απίστευτα τραγουδάκια! :)

 

το έχω ξαναγράψει κάπου, αλλά αν γουστάρετε και South Park και Monty Python, check this out!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  90
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  211
  • Reputation:   536
  • Achievement Points:  211
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6396 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Πολύ γέλιο η εν λόγο σειρά...! :D germanicus19 πολύ ωραία παρουσίαση. :thanks:

 

Όμως παρέβλεψα λίγο τη συμβουλή σου στην εισαγωγή και τη διάβασα... Ελπίζω να μην υπάρξουν ποινές...(:bash:)

 

Κι εγώ τη γνώρισα μέσα από την ταινία και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει πολλά επεισόδια της σειράς... Τα τραγουδάκια της ταινίας είναι όλα τα λεφτά.... :lol:

 

Τον Kenny McCormick τον έχω και στα κλειδιά μου... Από τις αγαπημένες μου φυσιογνωμίες...

 

Τώρα αν το δείξει ποτέ στην ελληνική τηλεόραση κι εγώ δε θέλω καθόλου να το ακούσω μεταφρασμένο! Με ελληνικούς υπότιτλους θα ήταν πολύ καλύτερα....

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1240
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  17
  • Reputation:   11
  • Achievement Points:  17
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Κατ'αρχάς πάρα πολύ καλή παρουσίαση. :respect:

Έχω δει και εγώ αρκετά επεισόδεια και έχει κορυφαίο χιούμορ.

 

Αυτό που θέλω να προσθέσω είναι ένα επεισόδειο στα "απαραίτητα επεισόδεια" που αναφέρεις.

Πρόκειται για το "Make love, Not Warcraft" (10-08). Παρωδία του γνωστού παιχνιδιού...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  5246
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  117
  • Reputation:   161
  • Achievement Points:  117
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Κατ'αρχάς πάρα πολύ καλή παρουσίαση. :respect:

Έχω δει και εγώ αρκετά επεισόδεια και έχει κορυφαίο χιούμορ.

 

Αυτό που θέλω να προσθέσω είναι ένα επεισόδειο στα "απαραίτητα επεισόδεια" που αναφέρεις.

Πρόκειται για το "Make love, Not Warcraft" (10-08). Παρωδία του γνωστού παιχνιδιού...

 

 

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΟ ΧΩ ΔΕΙ 15 ΦΟΡΕΣ

 

παιδια η σειρα δε παιζεται απλα :dance::dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

H σειρά είναι η επιτομή του Politically Incorrect. And I love it.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5446
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   9
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5847 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Περίεργο κινούμενο σχέδιο. Αλλά είχε απίστευτη επιτυχία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121002
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ενημερωτικά, θα ξεκινήσει να προβάλλεται (ή μπορεί να έχει ήδη ξεκινήσει και να το έμαθα μόλις τώρα) και στην Ελλάδα, από το Ελληνικό MTV, κάθε Τετάρτη στις 10 το βράδυ με διπλό επεισόδιο!!!! :xm:

 

 

MTV Greece

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6459
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  40
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εγω παλι επεισοδια δεν εχω δει καθολου...

Ειδα ομως την ταινια και η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να ειναι ετσι....σοκαριστηκα!!! :lol:

Τωρα μ'αυτη την οαρουσιαση θα τολμησω να δω και κανενα επεισοδιο... :respect:;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1681
  • Reputation:   6625
  • Achievement Points:  1746
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

πω καλά δεν έχω απαντήσει σε αυτό???? είναι δυνατόν???

έχω δει τα 174 από τα 176 μέχρι σήμερα επεισόδια (δλδ δεν έχω δει της περασμένης βδομάδας και το χτεσινό) + ένα κάρο tributes και κάποια επεισόδια που έχουν σαν προσχέδια(2 συγκεκριμένα) έχω και τα 3 Soundtrack Originals και τα έχω λιώσει, εννοείτε και την ταινία ... λέτε να μου αρέσει?

 

Μεγάλο :respect::germ: τρομερή παρουσίαση για μία από τις καλύτερες σειρές που τρέχουν ακόμη

Επεξεργασία από Argail
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121002
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θέλω να σας στείλω. Φυσικά κάποιοι το ξέρετε, αλλά εγώ προσωπικά έμεινα. Δεν μένω πια εκεί για να καταλάβετε μετά το συμβάν!

 

ΠΟΙΟΟΟΟΣ είναι ο ελληνικός τίτλος της ταινίας SOUTH PARK: BIGGER LONGER & UNCUT που κυκλοφόρησε σε dvd??????

 

Πάρτε βαθιές ανάσες...... :P

 

 

ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΤΗΣ ΤΡΕΛΛΑΣ

 

 

 

 

 

Στο χωριό του Ανδρέα θα κάναν λόγο για epic fail...... :lol2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1681
  • Reputation:   6625
  • Achievement Points:  1746
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Και όπως έμαθα σήμερα, πέρσι στις 10 Αυγούστου o Isaac Hayes απεβίωσε, ο Isaac Hayes έκανε την φωνή του Chef μέχρι τον 9ο κύκλο όπου και αποχώρησε λόγο ότι τον έθιξε ένα επεισόδιο της σειράς...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Isaac_Hayes

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τον σέβομαι τον Isaac Hayes αλλά ο λόγος αποχώρησης δεν ήταν σωστός. Δηλαδή τόσα χρόνια που κοροϊδευαν τους πάντες δεν τον είχε πειράξει? Δεν το περίμενε ότι ερχόταν και η σειρά της θρησκείας του?

 

Κατα τ'άλλα είμαι μεγάλος λάτρης του south park. Απίστευτη σειρά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45775
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6173 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Και όπως έμαθα σήμερα, πέρσι στις 10 Αυγούστου o Isaac Hayes απεβίωσε, ο Isaac Hayes έκανε την φωνή του Chef μέχρι τον 9ο κύκλο όπου και αποχώρησε λόγο ότι τον έθιξε ένα επεισόδιο της σειράς...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Isaac_Hayes

 

 

Αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που στη σειρά "σκότωσαν" τον Σεφ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που στη σειρά "σκότωσαν" τον Σεφ.

 

Αν θυμάσαι καλά ο Σεφ δεν πέθανε ακριβώς. Ελπίζω να ξαναεμφανιστεί γιατί η εμφάνιση που του έδωσαν ήταν γαμ@τη!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45775
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6173 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εξ' ου και τα εισαγωγικά στη λέξη :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1681
  • Reputation:   6625
  • Achievement Points:  1746
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αν θυμάσαι καλά ο Σεφ δεν πέθανε ακριβώς. Ελπίζω να ξαναεμφανιστεί γιατί η εμφάνιση που του έδωσαν ήταν γαμ@τη!

Συμφωνώ με όλα όσα είπατε, όμως πλέον δεν νομίζω να τον επαναφέρουν στην σειρά, θα ήθελα να δω ένα επεισόδιο κάτι σαν φόρο τιμής αλλά ο τρόπος αποχώρησης του δεν ήταν και ο καλύτερος ώστε να το κάνουν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ενημερωτικά, θα ξεκινήσει να προβάλλεται (ή μπορεί να έχει ήδη ξεκινήσει και να το έμαθα μόλις τώρα) και στην Ελλάδα, από το Ελληνικό MTV, κάθε Τετάρτη στις 10 το βράδυ με διπλό επεισόδιο!!!! :xm:

 

 

MTV Greece

 

 

:beer5:

 

Είμαι στη δυσάρεστη θέση να ανακοινώσω πως το MTV σταμάτησε να μεταδίδει το South Park...... :crying: :crying:

Από ότι δείχνει προς το παρόν το πρόγραμμα το έχουν βγάλει εντελώς........ :cold:

 

Είχα κάτσει και γω τη Τετάρτη να το δω όπως κάθε Τετάρτη....και έμεινα με την χαρά... :moutra2:

 

Σε περίπτωση που το ξαναβάλουν στο πρόγραμμα 8α σας ενημερώσω.

 

Α!Πάντως έχω να σας προτείνω κάτι άλλο που προσωπικά εμένα με κάνει να πέφτω κάτω απ'τα γέλια... :P

Fur TV λέγεται και είναι κάθε Τετάρτη και Πέμπτη,23:30 στο ΜΤV...Mόνο φροντίστε να είστε 18+!!! ;):lol2::havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Mόλις είδα σε διαφήμιση του καναλιού(για το MTV μιλάμε πάντα,έτσι??... :P)ότι θα αρχίσει να το προβάλει ξανά!!!!!! :yahoo::banana:

 

Κάθε Τρίτη και Τετάρτη στις 23:30!!!!!Εnjoy!!! :clap2::blob4::mazoreta::havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30821
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ένα πολύ ωραίο άρθρο από την Ρομίνα Δερβεντλή στο men24.gr

 

Οι φωνές πίσω από το Southpark

 

Αν οι Simpsons ήταν η πρώτη σειρά καρτούν που κατάφερε να προσπεράσει άλλες αστείες τηλεοπτικές σειρές και να γράψει ιστορία ως η μακροβιότερη εκπομπή στην τηλεόραση, το Southpark είναι μακράν ότι πιο αστείο και τρελό μπορείς να συναντήσεις με το πάτημα του τηλεκοντρόλ. Μαύρο χιούμορ, εξωπραγματικά σενάρια, ένας γκέι καθηγητής που έκανε εγχείριση αλλαγής φύλου για να καταλήξει... λεσβία και ο πιο άστειος love to hate χαρακτήρας που έχει σχεδιαστεί ποτέ (Έρικ Κάρτμαν). Ποιός κρύβεται πίσω από όλα αυτά; To δίδυμο "ΜnT" ή αλλιώς Ματ Στόουν και Τρέι Πάρκερ, που εκτός από οι δημιουργοί της σειράς είναι και οι φωνές των περισσότερων χαρακτήρων.

 

Τρέι Πάρκερ

cartoons_faces_ph07_b.jpg

Η φωνή πίσω από τους: Έρικ Κάρτμαν, Σταν Μαρς

Άλλοι χαρακτήρες: Μίστερ Γκάρισον, Ράντι Μαρς, Μάρβιν Μαρς, Αστυνόμος Μπάρμπρεϊντι, Μίστερ Μακκέι, Τίμι και πολλοί άλλοι.

Που τον έχεις δει: Βασικά πουθενά, εκτός κι αν έχει πετύχει πουθενά τις παρωδίες που έχει γυρίσει μαζί με το φιλαράκι του, Ματ Στόουν όπως τα BASEktball και Orgazmo.

 

1. Γεννήθηκε στις 19 Οκτωβρίου του 1969 στο Κολοράντο.

2. Γνωρίστηκε με τον κολλητό του φίλο και συνεργάτη του, Ματ Στόουν, στο πανεπιστήμιο.

3. Τα ονόματα των γονιών του Σταν (Σάρον και Ράντι) είναι τα ονόματα των δικών του γονιών.

4. Στην 72η απονομή των βραβείων Όσκαρ, είχε φορέσει το διάσημο πράσινο φόρεμα που είχε βάλει λίγα χρόνια πριν η Τζένιφερ Λόπεζ.

5. Έχει μαύρη ζώνη στο τάε κβο ντο.

6. Σχεδόν κάθε τραγούδι που ακούγεται στη σειρά, το έχει γράψει εκείνος, αφού παίζει πιάνο από τότε που ήταν 12 ετών και έχει σπουδάσει στο φημισμένο πανεπιστήμιο Berklee College of Music.

7. Ο αγαπημένος του σκηνοθέτης είναι ο Στάνλεϊ Κιούμπρικ.

8. Είναι παντρεμένος από το 2006 με την Έμα Σουγκιγιάμα.

 

Ματ Στόουν

cartoons_faces_ph08_b.jpg

Η φωνή πίσω από τους: Κάιλ Μπροφλόσκι, Κένι Μακ Κόρμικ, Μπάτερς

Άλλοι χαρακτήρες: Τζίμπο Κερν, Μπιγκ Γκέι Παλ, Κρεγκ Τάκερ και πολλοί άλλοι.

Που τον έχεις δει: Aν τον έχεις πετύχει κάπου θα είναι στις προαναφερθέντες ταινίες, αφού οι δυο τους δεν αποχωρίζονται ποτέ ο ένας τον άλλο.

 

1. Γεννήθηκε στις 26 Μαΐου του 1971 στο Τέξας.

2. Τα ονόματα των γονιών του Κάιλ (Σίλα και Τζέραλντ) είναι τα ονόματα των δικών του γονιών.

3. Είναι κολλητός με τον ηθοποιό Τζον Στάμος.

4. Ο χαρακτήρας του Κάιλ είναι βασισμένος στον ίδιο.

5. Έχει δηλώσει μαζί με τον Τρέι Πάρκερ, ότι το αγαπημένο τους επεισόδιο στο South Park ειναι το "Not Without My Anus".

6. Eίναι ο βασικός υπαίτιος για την σάτιρα που γίνεται στην Μπάρμπρα Στρέιζαντ. Ο ίδιος έχει δηλώσει ότι την μισεί!

7. Για να ερμηνεύσει τη φωνή του Κένι, μιλάει βάζοντας το μανίκι του πάνω στο στόμα του.

8. Μπορεί ο ίδιος να γεννήθηκε Εβραίος, αλλά δηλώνει ότι στην πραγματικότητα είναι αγνωστικιστής.

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  9495
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  264
  • Reputation:   1513
  • Achievement Points:  264
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Καινούριο επεισόδιο South Park!

 

South%20Park%20061010.jpg

 

Και ναι, μετά από αναμονή έξι μηνών, οι φανατικοί θεατές της αμερικάνικης σατυρικής σειράς κινουμένων σχεδίων, South Park, θα μπορούν να απολαύσουν τους αγαπημένους τους ήρωες σε νέες απίστευτες και ξεκαρδιστικές περιπέτειες!

 

 

Το νέο επεισόδιο της σειράς, θα μεταδοθεί στις ΗΠΑ την Τετάρτη 06/10 ενώ όσοι...πιστοί μπορούν να προσέλθουν στην επίσημη ιστοσελίδα της σειράς και να το παρακολουθήσουν διαδικτυακά, καθώς στη χώρα μας δυστυχώς προβάλλεται μόνο σε επανάληψη από το Mtv.

Το επεισόδιο, τιτλοφορείται Poor and Stupid (Φτωχός και Χαζός) και επικεντρώνεται γύρω από την προσπάθεια ενός από τους κύριους πρωταγωνιστές της σειράς, του Eric Cartman, να γίνει επαγγελματίας οδηγός και να λαμβάνει μέρος σε αγώνες.

 

Η σειρά παρακολουθεί τις σουρεαλιστικές περιπέτειες τεσσάρων αγοριών που φοιτούν στο δημοτικό σχολείο, της φανταστικής ορεινής πόλης, στην πολιτεία Colorado των ΗΠΑ, SouthPark.

 

Είναι γνωστή δε, για το εξαιρετικά μαύρο χιούμορ της, με το οποίο στηλιτεύει και καυτηριάζει την αμερικανική πραγματικότητα.

 

Έχει χαρακτηριστεί δε, ως κακή επιρροή και έχει δεχτεί αντιδράσεις, εξαιτίας της ωμής βίας που επικρατεί αρκετά συχνά στα επεισόδια, καθώς και για τα αμφιλεγόμενα μηνύματα που περνάει.

 

Παρ' όλα αυτά παραμένει ιδιαίτερα δημοφιλής, κυρίως στο νεανικό κοινό, ενώ ακόμα και...πανεπιστημιακές διατριβές έχουν ως θέμα τους την εκπομπή!

 

-----------------------

 

http://www.cosmo.gr/Media/USA/291609.html

 

:dance::clap2::D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ξεκίνησε ο 15ος κύκλος :yahoo:

 

http://www.southparkstudios.com/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

στις 5 του Οκτ. είχαμε νεο επεισόδιο

(με λίγα λόγια ξαναξεκίνησε :yahoo:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

btw o 16ος κύκλος έχει ξεκινήσει..

 

http://www.imdb.com/title/tt0121955/episodes?season=16

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121002
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  25704
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  58
  • Reputation:   204
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

"My God has forsaken me...." θεικός Cartman...

 

"But how will we survive Miss Mayor?" "Day by day, day by day Barbreidy" (αφού έφαγαν κάποια άτομα για να μην πεινάσουν, τις 2-3 ώρες που ήταν κλεισμένοι στο υπόγειο).

 

Μ....ας έμεινα όταν έβαλε ο Cartman το συμαθητή του να φάει τους γονείς του... ειλικρινά.... έμεινα με το στόμα ανοιχτό...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Επικολυρικο και με θεματολογια ολη σεβασμο για την κριτικη σκεψη η οποια χωρις εμπαθεια δεν εξασκειται οπως πρεπει.Ειτε το εχω παρασυνηθησει ομως μετα απο 20 χρονια ειτε οι τελευταιες 2 σεζον δεν μου εκαναν πολυ αισθηση αλλα ειναι αυτο που ειναι!Και η σειρα συνεχιζεται!Εχει διαμορφωσει αντιληψεις γενεων θα ελεγα οντας pop προιον και "τρολαρε" εντεχνα και ασυστολα κοινωνικοπολιτικα και μη θεματα (ακομα και τον εαυτο του).Light μακιαβελισμος με λογο υπαρξης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4306
  • Reputation:   34130
  • Achievement Points:  4430
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Συγχωρέστε την παντελή μου άγνοια ,μόνο ακουστά την έχω την σειρά, αλλά αυτό που μου προξένησε την περιέργεια και μπήκα εδώθε είναι το "2009" στο τίτλο σε ένα θέμα που ανοίχτηκε το "2007" για μία σειρά που ξεκίνησε το "1999" αν κατάλαβα καλά από τα συφραζόμενα...

Δε θα έπρεπε να αλλαχτεί σε "1999"???

Φιλικά πάντα!!!
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28484
  • Reputation:   190213
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6367 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Διορθώθηκε :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.