Μετάβαση στο περιεχόμενο

One Piece (2023- )


nikolas12

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2T1ddz6.jpg

 

Αντιγράφω από το superheronews.gr:

 

Βασισμένο στο πιο εμπορικό ιαπωνικό μάνγκα όλων των εποχών από τον Εϊτσίρο Όντα, το "One Piece" είναι μια πρωτοφανής θρυλική θαλάσσια περιπέτεια. Ο Μόνκι Ντ. Λούφι είναι ένας νεαρός εξερευνητής που από τότε που θυμάται τον εαυτό του ονειρεύεται μια ελεύθερη ζωή. Ο Λούφι απλώνει πανιά από το μικρό του χωριό και ξεκινά ένα επικίνδυνο ταξίδι για να βρει τον θρυλικό θησαυρό One Piece και να γίνει ο βασιλιάς των πειρατών! Για να βρει όμως το μεγάλο τρόπαιο, ο Λούφι θα πρέπει, πριν από ένα πλοίο, να βρει το πλήρωμα που πάντα ήθελε, οργώνοντας κάθε σπιθαμή της αχανούς θάλασσας, αφήνοντας πίσω του τους Ναυτικούς και αποφεύγοντας παντού επικίνδυνους εχθρούς.


Οι Steven Maeda και Matt Owens είναι οι δημιουργοί και έχουν χρέη ειδικού παραγωγού μαζί με τους Marty Adelstein, Becky Clements και Eiichiro Oda. Οι Iñaki Godoy, Mackenyu, Jacob Gibson, Emily Rudd, Taz Skyler, Morgan Davies, Ilia Isorelýs Paulino, Aidan Scott, Jeff Ward, McKinley Belcher III, Vincent Regan και Peter Gadiot είναι στο καστ.
 

Η πρώτη σεζόν θα κυκλοφορήσει στο Netflix στις 31 Αυγούστου.

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190271
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Κανονικά θα πρέπει να φωνάξουν τον Τεντόγλου για cameo :D 

 

Ούτε έχω δει το anime, ούτε έχω διαβάσει το manga. Πολύ μετά την εποχή μου :) Καθαρά και μόνο λόγω Τεντόγλου όμως, θα δώσω μια ευκαιρία στη live action μεταφορά :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8689
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Δεν έχω ιδέα για τον χαρακτήρα, μόνο εμφανισιακά τον ξέρω. Όμως για κάποιιον λόγο συμπαθώ αυτόν τον τύπο. Η νέα σειρά ακούγεται πως είναι εκπληκτική, ενώ η PANINI μόλις ξεκίνησε να κυκλοφορεί και στην Ελλάδα μια σειρά με κάρτες (όχι αυτοκόλλητα).

Θα τιμήσω την τηλεοπτική σειρά και μπορεί να αγοράσω κανένα φακελάκι (αν και δεν έχω συλλέξει ποτέ κάρτες).

Ελπίζω να καταλάβω τι γίνεται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8689
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Τι απίστευτη σειρά είναι αυτή! Ένας ύμνος στη φιλία, αλλά και η προτροπή να ακολουθείς το όνειρό σου και να μην το παρατάς, δεν το πιστεύω αυτό που είδα!

Δεν το περίμενα να ενθουσιαστώ τόσο πολύ! Ούτε να συγκινηθώ από μια παιδική σειρά με έναν λαστιχένιο πειρατή.
Θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερα για τους ήρωες.
 

Ζήτω τα "Ψάθινα καπέλα"!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όντας τεράστιος φαν του One Piece, όταν έμαθα ότι θα βγει live action πραγματικά γέλασα. Όσες φορές έχει επιχειρηθεί η μεταφορά ενός anime, ειδικά σε αμερικάνικη παραγωγή, έχουμε κατά 99% τραγωδία, κλαυθμό και οδυρμό. Βλέποντας τους ψιλοάγνωστους ηθοποιούς δεν πείστηκα, αλλά το τρέιλερ κάπου με κέρδισε. Είχα μια ελπίδα ότι ίσως δούμε και κάτι καλό. Εν τέλει αυτό που είδα δεν είναι απλά καλό, αλλά από τις καλύτερες μεταφορές άνιμε που μπορώ να θυμηθώ εγώ τουλάχιστον. 

 

Οι παραγωγοί έκαναν εξαιρετική δουλειά όσον αφορά το μοίρασμα των επεισοδίων. Εκμεταλλεύτηκαν όλη τη σεζόν για τα arcs που έχουμε στο East Blue όπου γνωρίζονται και τα βασικά μέλη του καστ. Επίσης αφιερώνουν πολύ σοφά από δύο επεισόδια σε κάθε arc φέρνοντας έτσι στην οθόνη σαν κακούς τον Buggy, τον Kuro και τον Arlong που λειτουργεί σαν ο μεγάλος κακός της σεζόν. Επίσης χρησιμοποιούν τέλεια στη ροή τα flashbacks όλων των χαρακτήρων ως παιδιά και αργά και σταθερά αυτή η εξέλιξη χαρακτήρα και το δέσιμο μεταξύ τους βγαίνει στην οθόνη χάρη σε αυτές τις σκηνές. Επιπλέον είναι τρομερό πως κάποιες συναισθηματικές στιγμές του anime κυρίως όσον αφορά την πίστη και το δέσιμο των Zoro και Nami προς τον Luffy αποδόθηκαν εξαιρετικά.

 

Αυτή η πρώτη σεζόν κατάφερε κάτι πολύ δύσκολο. Να πάρει 45 επεισόδια του anime, να τα χωρέσει σε 8 μονόωρα αφηγηματικά και ταυτόχρονα να πιει μια πολύ καλή ιστορία για τη φιλία και τη συντροφικότητα. Ακόμα και οι δεύτεροι χαρακτήρες έχουν αποδοθεί τέλεια με πολύ καλές επιλογές ηθοποιών και αναφέρω κυρίως τους Garp, Buggy και Shanks που ξεχώρισαν πραγματικά. Και όλα αυτά καταφέρνοντας με έναν πολύ οργανικό τρόπο να επιλέξουν ηθοποιούς διαφορετικών φυλών χωρίς να φαίνεται κάτι επιτηδευμένο ή να αλλάζει κάτι ριζικό. Δεν ξέρω τι θα δούμε στη δεύτερη σεζόν, έγινε ένα teaser για τον Smoker, αλλά μετά πιστεύω είναι δύσκολο να χωρέσουν όλο το Arabasta Saga. Τους έχω όμως εμπιστοσύνη πλέον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  378
  • Reputation:   2785
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ωραία σειρά για αυτούς που δεν παρακολουθούν το anime. Βαρετούλι όμως για τους φαν. Το anime έχει τόσο βάθος χαρακτήρων καλών και κακών, τόση πλοκή και λεπτομέρεια στην εξέλιξη, που είναι ίσως άθλος να αποδοθεί σε μερικά ωριαία επεισόδια.  Τέλος αν ο Τεντόγλου είναι μέλος του greekcomics με ψευδώνυμο, νομίζω θα άξιζε να μας πει τη γνώμη του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95127
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αναμενόμενη η επέκταση και για δεύτερο κύκλο. :) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.