Μετάβαση στο περιεχόμενο

Green Lantern (2011)


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5701 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μέτριο. Είχε αρκετά πράγματα που με ενόχλησαν. Οι μάχες ήταν πολύ εύκολες, και έδωσαν πολύ βάση στην ιστορία, αλλά... δεν είχε ιστορία. Οι αντίπαλοι και οι μάχες δεν μου άρεσαν καθόλου. Επίσης ενώ συνήθως δεν με ενοχλεί να αλλάζουν πράγματα από το comic μιας και είναι διαφορετικό universe αυτό της ταινίας, εδώ με ενόχλησε πολύ.

Ίσως επειδή ο Parallax δεν ήταν ο Parallax, αλλά ήταν

ένας Guardian που είχε μπει μέσα του ο Parallax. Και στο τέλος πέθανε!!! Ο νεοσύλλεκτος Hal Jordan σκότωσε έναν Guardian!!! Και κανείς δεν είπε τίποτα για αυτό.

 

Από την άλλη βέβαια τα cgi και οι αστείες σκηνές μου άρεσαν και για κάποιο λόγο δεν κατάλαβα πόσο γρήγορα πέρασε η ώρα.

Νομίζω συμφωνώ με τον Dj. Ούτε κακό, ούτε καλό. Αν φτιάξουν μια καλή ιστορία και βάλουν κάποιες ωραίες μάχες θα είναι πολύ καλό το sequel.

Επεξεργασία από Straken
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Btw

 

 

εκεί που είχε τους Guardians και είχε το σπασμένο θρόνο του "κίτρινου" πρόσεξες ότι αριθμητικά όλοι μαζί είναι ακριβώς ο αριθμός των χρωμάτων??? :D ΛΕΣ????????????

 

 

 

ΟΙ ΛΑΝΤΕΡΝΣ ΘΕΛΟΥΝ ΧΡΩΜΑΑΑΑΑΑ (κατά το

) :dance::yahoo:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από τον Ταχυδρόμο που έχει γίνει πλέον ένθετο εφημεριδάκι των Νέων χωρίς αρίθμηση, του Σ/Κ 27-28 Αυγούστου:

 

post-556-1315903186324_thumb.jpg

 

:cheers2::beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

φάση είχε, μου άρεσε και δεν με χάλασαν καθόλου τα εφφέ δεν μπορώ να καταλάβω τα τοσα αρνητικά σχόλια για την ταινία.

θα ήθελα να δω και νο. 2 :D

 

btw είμαι άσχετος απο green lantern και την είδα σαν "αλλη μια ταινία επιστημονικής φαντασίας" (δλδ όπως ο περισσότερος κόσμος :P )

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

κατάφερα και την είδα κι εγώ (την extended version κιόλας)

και μου άρεσε αρκετά... πολύ περισσότερο από όσο περίμενα σίγουρα (είχα δει μερικές σκηνούλες και είχα ξενερώσει απίστευτα για κάποιο λόγο)

το μόνο που με χάλασε είναι αυτή η επιμονή(/εμμονή) που είχε η ταινία γύρω απο το θέμα πατέρας-γιός... μου έπεσε βαρύ αλλά το συνήθισα. Κατά τα άλλα μου άρεσαν πολύ οι ρόλοι... ειδικά ο Σινέστρος και ο Δρ. Χάμοντ αλλά και ο Χαλ!

 

ανυπομονώ για την συνέχεια :clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ξαναβλεποντας τη ταινια χθες το βραδυ μπορω να πω οτι τη βρηκα χειροτερη απο οτι τη θυμομουν στο σινεμα.Κριμα ηταν ευκαιρια της DC να κατι καλυτερο και να ξεφυγει απο τους batman/superman που βλεπουμε συνεχεια στη μεγαλη οθονη.Οσον αφορα τον Ryan Reynolds δυστυχως ειναι ηθποιος με περιορισμενο ευρος και αυτο φανηκε.Ελπιζω σε κανα reboot σε καμια δεκαετια γιατι με τις λιγοστες εισπραξεις που εκανε η ταινια χλωμο να γινει sequel(εκτος αμα θελουν να χασουν και αλλα λεφτα).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12426
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  64
  • Reputation:   231
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5126 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Την παρακολούθησα την περασμένη εβδομάδα σε προβολή κατ'οίκον... Δεν πολυτρελαινόμουν για σινεμά αν και το 3D πρέπει να ήταν εντυπωσιακό.

Δεν το βρήκα ούτε ιδιαίτερα καλό ούτε κακό.Οι σκηνές στον ΟΑ ήταν καταπληκτικές αλλά το φιλμ έπασχε από άλλες πλευρές...

Ο Reynolds ήταν κακή επιλογή...Η αλήθεια είναι ότι δεν διαβάζω πλέον το κόμικ για να ξέρω τα character liftings που έχει υποστεί ο χαρακτήρας αλλά θυμάμαι ζωηρά τον Hal Jordan της δεκαετίας του '90 και εκείνο το καταπληκτικό storyline που έμμεσα σχετιζόταν με τον Doomsday και τον έκανε παράφρονα.Δεν θυμάμαι να ήταν ποτέ Pop χαρακτήρας.

Επίσης νομίζω ότι δεδομένου ότι ήταν η αρχή,έπρεπε το σενάριο να είναι πιο γήϊνο σε σχέση με αυτό που έκαναν.

Πάντα μου άρεσαν οι πιο αληθοφανείς ιστορίες του Green Lantern (πχ δεκαετίας '70 παρέα με τον Green Arrow).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από το Νσυν, Σ/Κ 10-11/09/2011:

 

post-556-13193210052731_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το είδα επιτέλους κι εγώ χθες ,το extended μάλιστα. Και το βρήκα βαρετό. Δεν πίστευα ότι θα χρησιμοποιούσα ποτέ τη λέξη βαρετό μπροστά από υπερηρωϊκή ταινία ,αλλά δυστυχώς μόνο αυτή είναι η κατάλληλη λέξη. Το σενάριο ήταν κλισέ μέχρι αηδίας και πολλές φορές αποδιδόταν πολύ χειρότερα από ότι σε 2.000.000 άλλες ταινίες με το ίδιο σενάριο. Ως σύνολο ήταν πάαααρα πολύ generic. Δηλαδη γενικολογία. Τίποτα που να σου κάνει κλικ ότι αυτός ο ηπερήρωας διαφέρει από όλους του υπόλοιπους. Τυχαίος τύπος----> αποκτά υπερδυνάμεις---> του αρέσει στην αρχή----> τα βρίσκει σκούρα και σκέφτεται να τα παρατήσει----> βρίσκει κουράγιο και δύναμη και νικάει τον κακό---->κερδίζει το κορίτσι. Το έχω ξαναδεί. Αμέτρητες φορές.

 

Άσε που δεν μου άρεσε και το ότι προσπάθησαν να χωρέσουν πάρα πολλά πράγματα σε μια ταινία. Το ίδιο λάθος έκαναν και στο iron Man 2 ,σε μικρότερο βαθμό βέβαια. Και origin και love story και training και τρεις κακοί και τελικά δεν ευχαριστιέσαι τίποτα απ όλα. Αφού κάποια στιγμή σκεφτόμουν ότι δεν μπορεί πρέπει να έχει δράση αυτή η ταινία. Και έχει στο τελευταίο τέταρτο...ΜΟΝΟ!

 

Δεν μου άρεσε ως σύνολο. Δεν την προτείνω.Καλύτερα να δεις το Green Hornet να γελάσεις κιόλας.

Επεξεργασία από zade
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6444
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5648 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Το είδα επιτέλους κι εγώ χθες ,το extended μάλιστα. Και το βρήκα βαρετό. Δεν πίστευα ότι θα χρησιμοποιούσα ποτέ τη λέξη βαρετό μπροστά από υπερηρωϊκή ταινία ,αλλά δυστυχώς μόνο αυτή είναι η κατάλληλη λέξη. Το σενάριο ήταν κλισέ μέχρι αηδίας και πολλές φορές αποδιδόταν πολύ χειρότερα από ότι σε 2.000.000 άλλες ταινίες με το ίδιο σενάριο. Ως σύνολο ήταν πάαααρα πολύ generic. Δηλαδη γενικολογία. Τίποτα που να σου κάνει κλικ ότι αυτός ο ηπερήρωας διαφέρει από όλους του υπόλοιπους. Τυχαίος τύπος----> αποκτά υπερδυνάμεις---> του αρέσει στην αρχή----> τα βρίσκει σκούρα και σκέφτεται να τα παρατήσει----> βρίσκει κουράγιο και δύναμη και νικάει τον κακό---->κερδίζει το κορίτσι. Το έχω ξαναδεί. Αμέτρητες φορές.

 

Άσε που δεν μου άρεσε και το ότι προσπάθησαν να χωρέσουν πάρα πολλά πράγματα σε μια ταινία. Το ίδιο λάθος έκαναν και στο iron Man 2 ,σε μικρότερο βαθμό βέβαια. Και origin και love story και training και τρεις κακοί και τελικά δεν ευχαριστιέσαι τίποτα απ όλα. Αφού κάποια στιγμή σκεφτόμουν ότι δεν μπορεί πρέπει να έχει δράση αυτή η ταινία. Και έχει στο τελευταίο τέταρτο...ΜΟΝΟ!

 

Δεν μου άρεσε ως σύνολο. Δεν την προτείνω.Καλύτερα να δεις το Green Hornet να γελάσεις κιόλας.

 

Κοίτα σύμπτωση, και εγώ σήμερα το είδα!

Γιατρέ μου συμφωνώ απολύτως με τον Zade, να ανυσηχήσω; :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γιατρέ μου συμφωνώ απολύτως με τον Zade, να ανυσηχήσω; :(

 

:yes:

 

(χμ άρα μάλλον δε θα τιμήσω το extended)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4611 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Χειρότερη ταινία από το transformers 3. Με τον όρο βαρετή το τιμάς κιόλας...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Tα transformers 3 παιζει σε ειδικη κατηγορια βαβουρας/ηλιθιοτητας απο μονο του,αλλα και το GL ειναι ψιλοαισχος.Να λεγα οτι δεν ειχε και budget το GL να πω παει στο διαολο αλλα 200εκατ δολλαρια τι τα καναν ηθελα να ξερα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το είδα και εγώ σήμερα. Μετριότητα. :down: Πολύ κλισέ και συνηθισμένο το σενάριο, η αφήγηση δεν ήταν καλή και επειδή είχε και 3 villains, δεν προλάβαινες να χωνέψεις τον ένα, *ΤΣΟΥΠ* να και ένας τηλεπαθητικός επιστήμονας και *ΤΣΟΥΠ* να και ένα διαστημικό τέρας.

 

Ας μην είχε Hammond. Ας επικεντρωνόταν στον Parallax και στον Sinestro. Μιας και το ανέφερα, ο ηθοποιός που ενσάρκωσε τον Sinestro (μου ξεφεύγει το όνομα του) ήταν ο καλύτερος από όλο το cast. Έπιανε τον παλμό του πιστού φίλου/κορυφαίου στρατιώτη/wannabe δικτάτορα. Και η Lively ήταν καλή στον ρόλο της, φαινόταν σαν την Carol. Ο Reynolds να πάει να παίξει τον Δέαδπουλ καλύτερα. Κακή ερμηνεία, το χιουμοράκι τρώγεται. Λες και έπαιζε σε κάποια κωμωδία.

 

Και πολύ γρήγορα έμαθε να χρησιμοποιεί το δαχτυλίδι ο Hal. :P

 

Τέλος, η μάχη με τον Sinestro (δεν είναι spoiler, είναι όταν εξασκείται) μοιάζει σαν να βγήκε από videogame με QTE (Quick Time Events). Ακριβώς ίδιο με παιχνίδια τύπου God of War. Και τα constructs του Hal ήταν όμορφα, φαινόταν ότι έπεσε χρήμα.

 

 

6,5/10 με το ζόρι

 

(κράτησε την ατμόσφαιρα του Secret Origin)

 

Τι θα ήθελα από το 2;

 

Green Lanterns vs. Sinestro Corps με :awesome: cameos και easter eggs για την εμφάνιση άλλων Lanterns

πιο ενεργή παρουσία των Guardians και των υπολοίπων GLs (αυτά τα δύο σημαίνουν αυτόματα και ότι θα έπρεπε η ιστορία να διαδραματίζεται κυρίως στο διάστημα)

αλλαγή ατμόσφαιρας

περισσότερο Oa!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4683 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Είναι πολλά -μα πάρα πολλά- τα προβλήματα αυτής της ταινίας αλλά το βασικότερο όλων ένα,προσπάθησε να χωρέσει σε δύο ώρες ιστορίες χρόνων.

Όπως είπε και ο σκοτεινός,δεν προλάβαινες να χωνέψεις τον ένα villain έσκαγε ο άλλος

Ανάθεμα και αν κατάλαβαν τίποτα,άνθρωποι που δεν έχουν σχέση με το σύμπαν του GL.

Πως δεν έβαλαν και τα Blackest night και Brightest day μέσα απορώ,πρέπει να καταπιέστικαν πολύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ανάθεμα και αν κατάλαβαν τίποτα,άνθρωποι που δεν έχουν σχέση με το σύμπαν του GL.

 

 

Οι φίλοι μου που το είδα μαζί τους είπαν στην αρχή ότι δεν κατάλαβαν πολλά. :down: Ή αυτοί είναι χαζοί ή κάτι δεν κάνει καλά η ταινία.

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4683 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Και εμένα το είδε ένας συνάδελφος(άκρως ιδιάζουσα περίπτωση) και μου είπε "αυτόν τον τύπο που έχεις wallpaper τον είδα σε ταινία,δεν το ήξερα ότι είναι κόμικ,το ξέρεις ότι έχει βγει ταινία;"

Κατάλαβες τίποτα του λέω;

Ναι,ναι τα κατάλαβα όλα μου είπε.

Το βλέμμα του όμως πρόδιδε την αλήθεια :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Πάντως εμένα η συγκεκριμένη μου άρεσε πάρα πολύ! Αν και δεν είμαι ειδικός στον Green Lantern την απόλαυσα αρκετά και δεν την βρήκα ιδιαίτερα περίπλοκη. Δεν χρειαζόταν να είσια ιδιοφυΐα για να καταλάβεις την υπόθεση! Ναι, λάθη πολλά είχε. Αυτό που λέει ο Χρήστος πως έβαλαν αρκετούς κακούς είναι απόλυτα σωστό! Αλλα γενικά δεν με απογοήτευσε καθόλου η ταινία! Ασε που οι σκηνές του σύμπαντος ήταν μαγευτικότατες (σε 3D θα ήταν σαν αν είσαι στο πλανητάριο :P )Ο πρωταγωνιστής ήταν λίγο... εμ ήταν κάπως... τέλος πάντων, ήταν "χλιαρός" και θέλει δουλείτσα ακόμα αλλά ούτε αυτό με χάλασε. Πολύ καλή προσπάθεια της DC αν και φαίνονται οι αδυναμίες της ταινίας να μεταφέρει τους ήρωες της στην μεγάλη οθόνη! Θα πρέπει να συμβουλεύονται φανς όπως έκανε η Marvel με τους Avengers που κάλεσε τον Joss Whedon.

 

Βαθμολογία 8/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

που τους είδατε ρε παίδες τους αρκετούς κακούς;; μετράτε και τους τύπους έξω από το μπαρ;!;! Δυο ήταν οι κακοί τις ταινίας (ο σινέστρο, μην τρελαθούμε, δεν πιάνεται..!) και πάλι καλά κιόλας που ήτανε δυο οι κακοί γιατί εμπλουτίζανε και την ιστορία.

 

τώρα ντάξει, στην επόμενη ταινία που λογικά εχθρός θα είναι ο Σινέστρο μόνος του, οκ... έτσι κι αλλιώς είναι άλλου επιπέδου "κακός"... αλλά σε αυτήν την ταινία θα επεφτε λίγος μόνο ο ένας εχθρός (από τους δυο συγκεκριμένους που είχαμε εννοώ)

 

όπως έγραψα και παραπάνω εμένα η ταινία μου άρεσε (συμφωνώ πως ο ηθοποιός δεν ταίριαζε για πράσινο φανό) αλλά να τονίσω πως δεν έχω ιδέα από green lantern γενικότερα... Στον Σέλντον, για παράδειγμα, που είναι μεγάλος φαν του φανού, δεν άρεσε η ταινία...

 

6.5/10 κι από μένα : )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4815 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

μολις το δα και εγω!μ αρεσε σε γενικες γραμμες, δε ξετρελαθηκα βεβαια.ιδεα δεν ειχα απο τον ηρωα και θεωρω οτι προσεγγιζει ωραια το αμυητο κενο.Σαν ηρωας μ αρεσε πολυ με ολες αυτες τις ακυρες κατασκευες που κανουν (πετρα ψαλιδι χαρτι φαση :Ρ).Οντως απο κακους ηταν καπως μπουκωμενο χωρις ταυτοχρονα να καταφερει να δειξει κατι καλο (δεν ενιωσα καπου επικοτητα που νιωθω με αλλες ταινιες).το ροματζακι εννοειται παρον και βασικα λιγο οτι να ναι..παιδικη φιλη,τωρινη συναδελφος, κατα βαθος γουσταρονται μπλα μπλα..ερμηνειες μετριες εκτος απο το σινεστρο και τους φυλακες εν μερει (500 ωρες να πουν μια λεξη οσο να πεις χτιζουν ενταση)

Τελος παντων.. Συμπερασμα: Γ*Μ*ΤΟΣ ηρωας (πολυ ωραιο το σκεπτικο με τους φυλακες, τη δυναμη της θελησης και του φοβου) ταινια ψιλομετρια. ενα 7- απο μενα

αντε να δουμε το δευτερο :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35625
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μιας και μου έκατσε και μένα σχετικά πρόσφατα η ταινία... Εντάξει, δεν ήταν κακή, δεν ήταν και τρομερή... Νομίζω το 6,5 / 10 που έχουν βάλει οι συμφορουμίτες στα παραπάνω posts με καλύπτει και μένα. Δεν έχω ιδέα τι γίνεται στο κόμικ οπότε άγνωστο αν έπιασε σωστά την ατμόσφαιρα, η ταινία πάντως είχε τη δράση της, είχε τα εφέ της, είχε και τον Ryan Reynolds που γενικά συμπαθώ αλλά εδώ δε μου καθόταν καλά...

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.