Jump to content

Recommended Posts

Ειμαι λάτρης των παπιών και των ιστοριών τους ίδιως απο σχεδιαστές παλαιάς κοπής.Συλλεγω το ομωνυμο κομιξ (εως 303ο τευχος) και ενιοτε μιας και ψαχνω αδιακοπα τευχη που θα με βοηθησουν να συμπληρωσω την συλλογη μου,ισως βοηθησω καποια ατομα που με βοηθανε με ασχετα (ως προς τα ενδιαφεροντα μου) περιοδικα...Τελος μεγαλωσα Αθηνα διπλα σε περιοχες με εκατονταδες περιπτερα και παλαια βιβλιοπωλεια.Τα τελευταια χρονια ομως βρισκομαι στην Ευβοια,το πλησιεστερο καταστημα προς αγορα "εντυπου" ειναι σουπερ μαρκετ και δεν εχω καν μεσα να παω αυτονομα (ελλιπεις συγκοινωνιες,τρακαρισμενο οχημα).Μη χειροτερα λοιπον.Ευελπιστω στην αρωγη σας και ελπιζω να βοηθησω και εγω οπως (και αν) μπορω!

Αυτα!

Κ.

post-30701-0-70182000-1422210590_thumb.jpg

post-30701-0-94313600-1422210624_thumb.jpg

• Like 23

Όχι άλλο Disney!  :trixes:

Εχμ, συγγνώμη ήταν μια αδυναμία της στιγμής.  :sorry:

Καλώς μας ήρθες φίλε Τυφλοπόντικα! Εδώ θα βρεις τα πάντα σχεδόν για τα κόμικς της Disney και γενικά την 9η τέχνη.

Σου εύχομαι καλή περιήγηση και καλή διασκέδαση!

:spidey_welcome:

• Like 14

Καλώς τον disneyακια.καλώς όρισες

Edited by nickzark
  • Like 9

disneyακιας???Τωρα νοιωθω την ταμπέλα σαν τον χανα μοντανα πολυχρωμο,με καπελακι μικυ μαους και 20 ετικετες και barcode πανω παιδια χαχα!Barksακιας,Rossάκιας,Ροτάκιας,Σκαρπάκιας,Duckάκιας...Οτι αλλο θέλετε μη με παρεξηγειτε ετσι :P .Κομιξάκιας η Μπαρξακιας θα ηταν οι πλεον σωστοι ορισμοι θα ελεγα  :blush: Ας μενουμε στα της τεχνης και όχι στους διαμεσολαβητές και κατοχους δικαιωματων παιδια :P

Καλως σε βρηκα φιλε Nickzark και ευχαριστω Geotrou!!! :nek:

υ.γ:Εχω μια μικρη αλλεργια στην disney..Χαλαλι τα πνευματικα δικαιωματα και τα 6 χρονια που εργαστηκε εκει ο Barks...Ας όψονται τα παπια και οι περιπετειες τους καθ'αυτες...

• Like 13

Καλως ορισες..Κι εγω εχω την ιδιαιτερη συμπαθεια στους χαρακτηρες του ντισνευ..αλλα εννοειται

εκτιμω αγαπω και υποστηριζω παντα ο,τι εχει γινει με μερακι και καλη διαθεση απο τις αλλες εκδοτικες

κ απ τα αλλα ειδη κομικς που τοσο υποστηριζουμε κ εκτιμουμε ολοι εδω..

• Like 10

Μα κι εγώ για την τέχνη αυτή καθ' αυτή μίλησα και όχι για την εταιρία!  :beer:

Απλά δε μ' αρέσουν πλέον τα κόμικς με πάπιες και ποντίκια. :)

• Like 6

Παρομοιως Albert,ειχα ενα σωρο κομικς (βαβελ,μαμουθκομικ,αρκα,κρακ,αρτσι,ποπαυ,ερικ καστελ,γελιο και χαρα,mad κλπ κλπ) αλλα ανα τα χρονια εχασα με την σεσουλα λογω μετακομισεων και επειδη "ηταν χαρτια".Προσθεσε και μια πλημμυρα και να'μαστε με οτι εχει απομεινει και την συλλογη μου πιο ελλιπη απο την τελευταια της καταγραφη (προ 5-6 ετων νομιζω) κατα 20 περιπου τευχη.Παντα θα διαβαζω με χαρα καθε ειδους κομικ (εγραψα και ενα αρθρακι για το "η καποτα δολοφονος" του Konig κατοπιν παρακινησης απο εναν φιλο) αλλα η μονη συλλογη που εχω και που με νοιαζει να συμπληρωσω επενδυοντας το κατι παραπανω απο τα λιγα που μπορω (αν τα καταφερω ποτε) ειναι το Κομιξ.Αυτη ειναι η προτεραιοτητα μου δηλαδη,ειδαλως παρατηρω οσα περισσοτερα μπορω χωρις να δηλωνω λατρης,αλλα σιγουρα φιλος ολων των κομικς γενικοτερα...

Καλως σε βρηκα φιλε, ευχαριστω.

• Like 10

Μα κι εγώ για την τέχνη αυτή καθ' αυτή μίλησα και όχι για την εταιρία!  :beer:

Απλά δε μ' αρέσουν πλέον τα κόμικς με πάπιες και ποντίκια.

Για τα ποντικια και εγω επιλεκτικοτατα φιλτατε! Barksάκιας όπως προειπα :nek:

Αν δεν σου αρεσει ουτε ο Βιος και η πολιτεια του Σκρουτζ παραθετω τα οπλα :)  γουστα ειναι αυτα...Παντως θελω να πιστευω πως ο καθε comicsοφαγος (σε οσες σχολες και ειδη να εχει μυηθει) θα εβρισκε τουλαχιστον μια ιστορια με παπια,με την οποια θα περνουσε διασκεδαστικα την ωρα του :xm: 

• Like 6

Καλώς ήλθες Τυφλοπόντιξ, καλή ανάγνωση, καλά ποσταρίσματα και καλές αναζητήσεις!! 

• Like 8

Καλώς όρισες φίλε τυφλοπόντικα  :valt:

Προσωπικά καμία σχέση έχω με πάπιες και ποντίκια, αλλά νταξ, αν το βρω μπροστά μου θα το διαβάσω..

• Like 7

Καλως ήρθες στην παρέα!

• Like 4

Corto,Oufis και holyshock Καλως σας βρηκα! :xai:

Edited by Τυφλοπόντιξ
  • Like 3

Καλώς όρισες στην παρέα μας τυφλοπόντικα. Σε υποδεχόμαστε και μεις, παλιοί και φανατικοί φίλοι παπιών και ποντικιών. Καλή διασκέδαση και απόλαυση!

• Like 6

Τυφλοποντιξ  καλως ηρθες! :welcome:

• Like 6

Καλως ορισες και από μένα :D

• Like 5

Akihabara , paola και συμπάσχων κυριε rwmane καλως σας βρηκα!  :nek:

• Like 5

:welcome2: από ένα παπί και Disneyικό μέχρι το κόκκαλο!!! Εδώ θα περάσεις πανέμορφα, θα εμπλουτίσεις τις γνώσεις σου και θα εμπλουτίσεις την συλλογή σου!!! Είθε να συμπηρώσεις το κόμιξ λίαν συντόμως!!! Είσαι και εαύ Ευβοιότης ή έτυχε να μένεις εκεί???

:beer:

• Like 6

:welcome2: από ένα παπί και Disneyικό μέχρι το κόκκαλο!!! Εδώ θα περάσεις πανέμορφα, θα εμπλουτίσεις τις γνώσεις σου και θα εμπλουτίσεις την συλλογή σου!!! Είθε να συμπηρώσεις το κόμιξ λίαν συντόμως!!! Είσαι και εαύ Ευβοιότης ή έτυχε να μένεις εκεί???

:beer:

Ευχαριστω και καλως σε βρηκα και εδω φιλε Μενίγ!Θα την εμπλουτισω???Αντε να δουμε φιλτατε γιατι ειναι κομβικο σημειο!Ειμαι στα δυσκολοτερο τευχη,η μαλλον αυτα εχω βαλει στοχο φετος.Μακαρι! :up:

Υ.γ:Τυχαινει να μενω εκει φιλε Μενίγ,δεν είχα παρατηρησει την ερωτηση σου!

Edited by Τυφλοπόντιξ
  • Like 5

:xai:

welcome!  :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:  :spidey_yeah_that:

Πιστεύω να βρεις αυτά που ψάχνεις,εδώ! :best:

• Like 3

Aβέ 1530 :cheers: μου αρεσει πολυ αυτο που πιστευεις φιλτατε,παροτι καπως απαισιοδοξος (για πρωτα τευχη ιδιως) ελπιζω να εχεις δικιο...

-1138

• Like 2

καλα Disneyακιας που ειπα ηθελα να πω γενικα αυτον που λατρευει τα περιοδικα με ηρωες dISNEY.Αν πρεπει να το κανουμε πιο εξειδικευμενο θα ελεγα για μενα παπακιασ , και Rosακιας.Αλλα γενικα μου αρεσουν ολοι οι ηρωες της Disney αλλα και πολλα πολλα αλλα Κομικσ με αγαπη σε spiderman , Marvel και Star wars

• Like 2

καλα Disneyακιας που ειπα ηθελα να πω γενικα αυτον που λατρευει τα περιοδικα με ηρωες dISNEY.Αν πρεπει να το κανουμε πιο εξειδικευμενο θα ελεγα για μενα παπακιασ , και Rosακιας.Αλλα γενικα μου αρεσουν ολοι οι ηρωες της Disney αλλα και πολλα πολλα αλλα Κομικσ με αγαπη σε spiderman , Marvel και Star wars

Μια απο τα ιδια φιλε μου (οχι ομως για μαρβελ και υπερηρωικο κομικ :) )και οσο βλεπω ποσο δυσκολο ειναι να βρω τευχη κομιξ που θελω τοσο περισσοτερο νοιωθω την αναγκη να αποκτησω αλλες εκδοσεις που ειτε ειχα παλια και χαθηκαν,ειτε ηθελα παντα να διαβασω...Μια συγνωμη επι την ευκαιρια στον Μενιγ Πουαγω που δεν βρισκω και δεν ειχα παρατηρησει την ερωτηση του σχετικα με την παραμονη μου στην Ευβοια!Απαντησα με μεγαλη καθυστερηση σε προηγουμενο μηνυμα..Οσοι διαμενουν ευβοια ας στελνουν απευθειας πμ!!!

• Like 2

Φίλε Τυφλοπόντιξ τώρα είδα το θέμα!!!  :welcome2: και χαίρομαι που προστέθηκε και ένας άλλος Barksάκιας στο φόρουμ!!! (είμαι και εγώ, βλέπεις!)

Πλουσιότατη συλλογή!!! Συχαρητήρια!  :congrats:

• Like 2

Παροτι δεν φενεται καλα στις φωτογραφιες σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,το εκτιμω,δεν ηταν ευκολο να διασωθουν και αυτα που εχω ακομα!Αν ποτε καταφερω να τη συμπληρωσω ολοκληρη τη συλλογη θα βγαλω μια αναμνηστικη φωτογραφια τα 100 πρωτα τευχη στη σειρα πρωτου τοποθετηθουν σε θησαυροφυλακιο καποιου εξωπλανητη που θα ανακαλυψω ο ιδιος για ασφαλεια... :P

:nek:  Μιας και ανεφερες τον Μπαρκς,λιωνω τομους του τελευταια..Μου ειχαν δωθει ως δωρο 2 τομοι επι εποχης Τερζοπουλου και πηρα αλλους 10 τον Γεναρη (της καθημερινης,megamix για λογους οικονομιας).4 μενει να αποκτησω για την ωρα και μετα θα πρεπει να μαθω ιταλικα για τους υπολοιπους απ'οτι φενεται :P  μακαρι να με διαψευσει η καθημερινη βεβαια (και να παραιτηθει των δικαιωματων ωστε να το αναλαβει εκδοτικη που να ασχολειται και να νοιαζεται για τα κομικς) αν και...

• Like 2

μακαρι να με διαψευσει η καθημερινη βεβαια (και να παραιτηθει των δικαιωματων ωστε να το αναλαβει εκδοτικη που να ασχολειται και να νοιαζεται για τα κομικς) αν και...

Δεν νομίζω... Αν και είχα προτείνει παλαιότερα να δώσουμε λεφτά (όσα μπορεί ο καθένας) και να αγοράσουμε τις εκδόσεις... :P Βέβαια είναι ουτοπικό!  :crying: 

Μακάρι να γινόταν κάτι. Θα μπορούσε τα δικαιώματα να τα πάρει η ΛΕΦΙΚ!!! Φαντάζεσαι;!

• Like 1

Δεν νομίζω... Αν και είχα προτείνει παλαιότερα να δώσουμε λεφτά (όσα μπορεί ο καθένας) και να αγοράσουμε τις εκδόσεις... :P Βέβαια είναι ουτοπικό!  :crying:

Μακάρι να γινόταν κάτι. Θα μπορούσε τα δικαιώματα να τα πάρει η ΛΕΦΙΚ!!! Φαντάζεσαι;!

όχι μόνο φανταζομαι αλλα ειχα κανει και θεμα για την βιβλιοθηκη του Σκαρπα μεταξυ σοβαρου και αστειου στον τομεα της λεσχης φιλων κομικς,αλλα κατεληξε μεταξυ τραγελαφικου και τραγικου γιατι δεν ηξερα πως εχει πεθανει εδω και κοντα 10 χρονια και εκανα μια λιγο μακαβρια αναφορα στην οποια και καλα ζητουσε απο λεσχες φιλων να κυκλοφορησουν την βιβλιοθηκη του (λες και ειναι ζωντανος).Και εγω που θεωρουσα την δικη μου προταση ουτοπικη.Φιλε μου με νικησες!!!Ωραια θα ηταν ομως ναι.. :D

• Like 1