Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές εκδόσεις ΝΕΑ ΑΚΤΙΝΑ (2012) [Μεγάλα Σήριαλ και ίσως PKNA]


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4696 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Είναι βιτσιόζος και το παίζει δίπορτο! :idea:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

α. Με τους περιιορισμούς που θέτουν οι νεολαίοι μας (Γιάννης και Δημήτρηδες) μπορεί κανείς να ανεχθεί -μιλάω πάντα για την αφεντιά μου- τον Σπλας και τις άλλες Τζικεϊστορίες. Πάντως, προσωπικά, αν δεν ήμουν συλλέκτης, δεν θα τις αγόραζα ποτέ. Γιαυτό άλλωστε τις έχω μόνο σε συνέχειες στα τεύχη τού ΜΜ στα οποία δημοσιεύθηκαν αρχικά και ούτε καν διανοήθηκα να τις ξαναγοράσω ως "Μεγάλα Σήριαλ".

 

β. Κι εγώ, αν και μη πάπιος ούτε λάτρης του ΦΝ, περιμένω με ανυπομονησία την νέα σειρά με τις ΡΚΝΑ και τους Ευρονιανούς, από τις οποίες έχουμε πάρει μόνο ένα ίχνος γεύσης με τις δυο μονοσέλιδες ιστορίες και τις πληροφορίες που δημοσιεύονται στο "Disney Παρέλαση" #47 http://coa.inducks.o...?c=gr%2FDP+++47 το οποίο μάλιστα είναι αφιερωμένο στον ΄Εχιδνα και όχι στον PK.

Ας ελπίσουμε ότι κάποια φορά θα δούμε στα Ελληνικά και την σειρά X-Mickey από την οποία πήραμε μια υπέροχη γεύση χάρη στον Μίνω και ένα επί πλέον ίχνος γεύσης με τις δυο μονοσέλιδες ιστορίες και τις πληροφορίες που δημοσιεύονται στο "Disney Παρέλαση" #50 http://coa.inducks.o...?c=gr%2FDP+++50 το οποίο είναι αφιερωμένο στον Γκουφόλυκο,

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Άρα, δεν γουστάρω τον Καζαντζίδη, έκατσε και τραγούδησε ένα σωρό Ινδικες μελωδίες με ελληνικούς στίχους συνεισφέροντας τα μαλα στην καταστροφή του ρεμπετικου και της λαϊκής ελληνικής μουσικής. Ως εκ τούτου το "Υπάρχω" είναι ένα κακό τραγούδι. :)

 

:cheers5:

 

Δηλαδή τώρα ξαφνικά μου λες οτι είμαι παλιομοδίτης και δεν μου αρέσει η αλλαγή και η εξέλιξη; Κάνεις τεράστιο λάθος. Δεν ειπα ποτέ πως δε μου αρεσει ο Μαρτινα μονο και μόνο επειδή ειναι διαφορετικός από τον Μπαρκς. Εξήγησα σαφέστατα και αναλυτικότατα τι ακριβώς απεχθάνομαι στη δουλεια του Γκουίντο Μαρτίνα και απλά την αντιπαρέβαλλα με τη δουλειά του Μπαρκς για να ενισχύσω τη θέση μου. Δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ το οτι ο Μπαρκς προϋπήρξε του Μαρτίνα - θα μπορουσε να ζει και να δουλεύει σήμερα. Πάλι θα απολάμβανα τα κομικ του, πάλι θα δυσανασχετούσα με τα κομικ του Ιταλού. Και φυσικά ο Μαρτίνα σε καμία περίπτωση δεν ''κατεστρεψε'' τον Μπαρκς. Η δουλειά του καθε καλλιτέχνη είναι ξεχωριστό και αυτόνομο κομμάτι της παγκόσμιας κληρονομιάς. Αν ήμουν κολλημένος στα παλιά και δεν αγαπούσα τους καινούριους πειραματισμούς δε θα ανυπομονούσα για το Πκνα! Ουτε θα λατρευα τον Βιο και την Πολιτεία. Ούτε το Μίκυ Μυστήριο Β' κυκλο. Εκτός κι αν δεν κατάλαβα τι προσπαθείς να πεις, γιατί επέλεξες ενα θέμα για το οποίο δεν έχω ουδεμία ιδέα. Ούτως ή άλλως, παραλληλισμοι με ασχετα πράγματα δεν εχουν νόημα γιατι παρεξηγιούνται άθελα.

 

Anyhow φανταζομαι οτι το τι βρισκει ο καθένας απολαυστικό στην τέχνη ανήκει καθολικά στη σφαίρα της υποκειμενικότητας, αλλά δυσκολεύομαι να αντιληφθώ πώς γίνεται να σου προκαλούν οποιουδήποτε είδους ευχαρίστηση τόσο δυσάρεστα σενάρια.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

όχι βέβαια. Αυτό το οποίο είπα είναι ότι είπες "δεν μου αρέσει ο Μαρτίνα και ο Κάρπι διότι έκαναν το (α), το (β) και το (γ). Ως εκ τούτου δεν μου αρέσει το (δ)", οπότε εγώ επισήμανα ότι το (α), το (β) και το (γ) που ανέφερες, δεν τα συνέδεσες με το (δ), οπότε αυτό που βγαίνει από το κείμενό σου είναι ότι δεν σου αρέσει το (δ) όχι επειδή έχει τα χαρακτηριστικά (1),(2),(3), αλλά επειδή αυτοί που το έφτιαξαν, έχουν κάνει το (α), το (β) και το (γ) :)

 

:cheers5:

 

edit Άμα ξαναδιαβάσεις το κείμενο που έγραψες θα δεις ότι τα χώνεις σε Μαρτίνα και Κάρπι για το γενικό τους έργο, αλλά δεν συνδέεις αυτό το χώσιμο κάπως με τον Φάντομ. Οπότε αυτό που βγαίνει είναι ένα "οι τάδε έκαναν αυτά τα κακά, άρα ο Φάντομ που έκαναν είναι κακός" (χωρίς να συνδέσεις τα κακά που έκαναν με στοιχεία από εκείνες τις ιστορίες του Φάντομ"

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

όχι βέβαια. Αυτό το οποίο είπα είναι ότι είπες "δεν μου αρέσει ο Μαρτίνα και ο Κάρπι διότι έκαναν το (α), το (β) και το (γ). Ως εκ τούτου δεν μου αρέσει το (δ)", οπότε εγώ επισήμανα ότι το (α), το (β) και το (γ) που ανέφερες, δεν τα συνέδεσες με το (δ), οπότε αυτό που βγαίνει από το κείμενό σου είναι ότι δεν σου αρέσει το (δ) όχι επειδή έχει τα χαρακτηριστικά (1),(2),(3), αλλά επειδή αυτοί που το έφτιαξαν, έχουν κάνει το (α), το (β) και το (γ) :)

 

:cheers5:

 

edit Άμα ξαναδιαβάσεις το κείμενο που έγραψες θα δεις ότι τα χώνεις σε Μαρτίνα και Κάρπι για το γενικό τους έργο, αλλά δεν συνδέεις αυτό το χώσιμο κάπως με τον Φάντομ. Οπότε αυτό που βγαίνει είναι ένα "οι τάδε έκαναν αυτά τα κακά, άρα ο Φάντομ που έκαναν είναι κακός" (χωρίς να συνδέσεις τα κακά που έκαναν με στοιχεία από εκείνες τις ιστορίες του Φάντομ"

 

Ok το'πιασα τώρα, ευχαριστω για την επεξηγηση και συγγνωμη για την παρεξήγηση. Βλέπω τι λες, έχεις ένα δικιο, αλλά και η δική μου λογική δεν είναι τόσο τρύπια:

 

Δεν μου αρεσουν οι ιστορίες του Καρπι και του Μαρτινα για τους τάδε λόγους --> οι πρώτες ιστορίες φαντομ είναι καρπί και μαρτινα --> δε μαρεσουν οι πρώτες ιστορίες φαντομ (για τους ίδιους λόγους). :D

 

Απλά αν ελεγα σκετο ''οι ιστοριες αυτες ειναι χαλια γιατι ειναι καρπι'' θα με ρωταγατε ''γιατι δε σαρεσει ο καρπι;'' και θα επρεπε να γραψω κιαλλο κειμενο. Οπότε έτσι τα συνδυασα. Μου φανηκε πως η συνδεση ηταν αυτονοητη, προφανώς όμως δεν ήταν. :sorry: Εν ολίγοις: Τα χαρακτηριστικά που με ενοχλούν στο γενικοτερο εργο του Μαρτινα υπάρχουν και στις πρώτες φαντομιστορίες και γιαυτό και δεν τις φχαριστιεμαι.

Επεξεργασία από Duck
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

2.) Κάτω τα χέρια από το Μεγάλο Σπλας!!!

Βασικά, όπως και σε όλες τις ιστορίες σε σενάριο Τζίκε (ακόμα και σε αυτές που σχεδιάζει γιατί συνήθως και ορθώς της αναθέτουν τέτοιου είδους ιστορίες :P), ο αναγνώστης πρέπει να ξέρει εξ' αρχής πως αυτό που θα διαβάσει δεν πρέπει να το πάρει στα σοβαρά! Αλλιώς το έχει χάσει το παιχνίδι.

Ο Μεγάλος Σπλας είναι μια θεοκαμμένη χαζοϊστορία/παρωδία που μόνο σκοπό έχει να σε κάνει να πεθάνεις στο γέλιο με τα απανωτά gags. Μερικά είναι πετυχημένα, μερικά όχι, αλλά είναι γεγονός ότι βγάζει γέλιο! Σε συνδυασμό με το έντονο σχέδιο της Τζίκε, το καταφέρνει ακόμα καλύτερα.

 

Άμα λοιπόν δεις την ιστορία σοβαρά ή δεν σου αρέσει αυτό το είδος χιούμορ, θα την θεωρήσεις μία βλακεία και μισή.

 

Εγώ όμως δεν μπορώ να μην λιώσω στο γέλιο όταν βλέπω τον Ντόναλντ με την πετσέτα και την βούρτσα του μπάνιου να κρεμιέται από τις ρίζες μιας γιγαντιαίας ιπτάμενης σεκόιας και να λέει την επική ατάκα: "Ίσως οι κανόνες καλής συμπεριφοράς να απαιτούν πιο επίσημο ένδυμα για μια τέτοια αποστολή! Εδώ που τα λέμε, όμως, δεν έχει σημασία το ντύσιμο! Αυτό που μετράει είναι το στυλ!" :lol:

 

Να ξεκαθαρίσω:

 

1) Δεν το πήρα στα σοβαρά, γιατί δεν περίμενα κάτι καλό εξαρχής. :P

2) "χαζοϊστορία". Στα λόγια μου έρχεσαι. :mafia:

3) Μου αρέσει αυτό το χιούμορ. Πιο πολύ από όλα. Όταν όμως είναι καλόγουστο. Γιατί και το καμένο χιούμορ έχει κάποια στάνταρ. Διακρίνεται από μία δυσδιάκριτη ποιότητα που λίγοι έχουν το χάρισμα να την διακρίνουν. :P Προφανώς η Τζίκε δεν είναι.

4) Και σίγουρα δεν το θεωρώ παρωδία. Τουλάχιστον όχι επιτυχημένη. Κατάφερε να παρωδήσει σωστά μόνο την Γιαγιά που πίστευε ότι όλοι είναι καλοί. Από τους χειρότερους Μίκυ που έχω δει είναι της Τζίκε. Υποτίθεται ότι τον παρωδούσε. Καλύτερα θα ήταν αν μας έδειχνε τον Μίκυ να είναι ο απόλυτος ξερόλας που τελικά κάνει μια τρύπα στο νερό λόγω της έπαρσης του (άσχετο, απλώς διάβασα και την Ληστεία του Αιώνα και μου φάνηκε το ίδιο χάλια).

5) Αν είναι γεγονός ότι βγάζει γέλιο, τι έχεις να πεις για όσους δεν γέλασαν; :P

Επεξεργασία από Dark Chris
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

όχι βέβαια. Αυτό το οποίο είπα είναι ότι είπες "δεν μου αρέσει ο Μαρτίνα και ο Κάρπι διότι έκαναν το (α), το (β) και το (γ). Ως εκ τούτου δεν μου αρέσει το (δ)", οπότε εγώ επισήμανα ότι το (α), το (β) και το (γ) που ανέφερες, δεν τα συνέδεσες με το (δ), οπότε αυτό που βγαίνει από το κείμενό σου είναι ότι δεν σου αρέσει το (δ) όχι επειδή έχει τα χαρακτηριστικά (1),(2),(3), αλλά επειδή αυτοί που το έφτιαξαν, έχουν κάνει το (α), το (β) και το (γ) :)

 

:cheers5:

 

edit Άμα ξαναδιαβάσεις το κείμενο που έγραψες θα δεις ότι τα χώνεις σε Μαρτίνα και Κάρπι για το γενικό τους έργο, αλλά δεν συνδέεις αυτό το χώσιμο κάπως με τον Φάντομ. Οπότε αυτό που βγαίνει είναι ένα "οι τάδε έκαναν αυτά τα κακά, άρα ο Φάντομ που έκαναν είναι κακός" (χωρίς να συνδέσεις τα κακά που έκαναν με στοιχεία από εκείνες τις ιστορίες του Φάντομ"

 

Αυτό συμβαίνει γιατί συνήθως "με γρίφους μιλάς μη γέροντα". Κι εγώ προσπάθησα να σε ερμηνεύσω και υπέθεσα ότι μιλούσες για προκατάληψη του Duck ενώ όταν μάς έδωσες την "αυθεντική ερμηνεία", συνειδητοποίησα ότι αναφερόσουν στην αναντιστοιχία ανάμεσα στους όρους του συλλογισμού και το συμπέρασμα.

 

Δηλαδή τώρα ξαφνικά μου λες οτι είμαι παλιομοδίτης και δεν μου αρέσει η αλλαγή και η εξέλιξη; Κάνεις τεράστιο λάθος. Δεν ειπα ποτέ πως δε μου αρεσει ο Μαρτινα μονο και μόνο επειδή ειναι διαφορετικός από τον Μπαρκς. Εξήγησα σαφέστατα και αναλυτικότατα τι ακριβώς απεχθάνομαι στη δουλεια του Γκουίντο Μαρτίνα και απλά την αντιπαρέβαλλα με τη δουλειά του Μπαρκς για να ενισχύσω τη θέση μου. Δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ το οτι ο Μπαρκς προϋπήρξε του Μαρτίνα - θα μπορουσε να ζει και να δουλεύει σήμερα. Πάλι θα απολάμβανα τα κομικ του, πάλι θα δυσανασχετούσα με τα κομικ του Ιταλού. Και φυσικά ο Μαρτίνα σε καμία περίπτωση δεν ''κατεστρεψε'' τον Μπαρκς. Η δουλειά του καθε καλλιτέχνη είναι ξεχωριστό και αυτόνομο κομμάτι της παγκόσμιας κληρονομιάς. Αν ήμουν κολλημένος στα παλιά και δεν αγαπούσα τους καινούριους πειραματισμούς δε θα ανυπομονούσα για το Πκνα! Ουτε θα λατρευα τον Βιο και την Πολιτεία. Ούτε το Μίκυ Μυστήριο Β' κυκλο. Εκτός κι αν δεν κατάλαβα τι προσπαθείς να πεις, γιατί επέλεξες ενα θέμα για το οποίο δεν έχω ουδεμία ιδέα. Ούτως ή άλλως, παραλληλισμοι με ασχετα πράγματα δεν εχουν νόημα γιατι παρεξηγιούνται άθελα.

 

Anyhow φανταζομαι οτι το τι βρισκει ο καθένας απολαυστικό στην τέχνη ανήκει καθολικά στη σφαίρα της υποκειμενικότητας, αλλά δυσκολεύομαι να αντιληφθώ πώς γίνεται να σου προκαλούν οποιουδήποτε είδους ευχαρίστηση τόσο δυσάρεστα σενάρια.

 

Κι εσύ βρε παιδί μου, πολύ μακριά το πήγες.

΄Οσο για την τελευταία παράγραφο, ενώ στο πρώτο σκέλος τα πας μια χαρά μιλώντας για υποκειμενικότητα, με το δεύτερο αναιρείς το πρώτο δηλώνοντας ότι δυσκολεύεσαι να αντιληφθείς πώς μπορεί να αρέσουν στον συνομιλητή σου -και σε πολλούς άλλους λάτρεις των ιστοριών Disney προσθέτω εγώ και αναφέρω πρόχειρα την αφεντιά μου, την paola κ.ά.- τόσο δυσάρεστα (κατά την υποκειμενική σου άποψη) σενάρια που εγώ τουλάχιστον -δεν δικαιούμαι να μιλήσω εξ ονόματος άλλων- τα βρίσκω υπέροχα. ΄Ελεος!!!

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Κι εσύ βρε παιδί μου, πολύ μακριά το πήγες.

΄Οσο για την τελευταία παράγραφο, ενώ στο πρώτο σκέλος τα πας μια χαρά μιλώντας για υποκειμενικότητα, με το δεύτερο αναιρείς το πρώτο δηλώνοντας ότι δυσκολεύεσαι να αντιληφθείς πώς μπορεί να αρέσουν στον συνομιλητή σου -και σε πολλούς άλλους λάτρεις των ιστοριών Disney προσθέτω εγώ και αναφέρω πρόχειρα την αφεντιά μου, την paola κ.ά.- τόσο δυσάρεστα (κατά την υποκειμενική σου άποψη) σενάρια που εγώ τουλάχιστον -δεν δικαιούμαι να μιλήσω εξ ονόματος άλλων- τα βρίσκω υπέροχα. ΄Ελεος!!!

 

:lol: ενταξει, ενταξει. Ετσι κι αλλιως άκυρο όλο αυτο το ποστ αφού ουσιαστικά απάντούσα σε ανύπαρκτη κατηγορία. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5521 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Να ξεκαθαρίσω:

 

1) Δεν το πήρα στα σοβαρά, γιατί δεν περίμενα κάτι καλό εξαρχής. :P

2) "χαζοϊστορία". Στα λόγια μου έρχεσαι. :mafia:

3) Μου αρέσει αυτό το χιούμορ. Πιο πολύ από όλα. Όταν όμως είναι καλόγουστο. Γιατί και το καμένο χιούμορ έχει κάποια στάνταρ. Διακρίνεται από μία δυσδιάκριτη ποιότητα που λίγοι έχουν το χάρισμα να την διακρίνουν. :P Προφανώς η Τζίκε δεν είναι.

4) Και σίγουρα δεν το θεωρώ παρωδία. Τουλάχιστον όχι επιτυχημένη. Κατάφερε να παρωδήσει σωστά μόνο την Γιαγιά που πίστευε ότι όλοι είναι καλοί. Από τους χειρότερους Μίκυ που έχω δει είναι της Τζίκε. Υποτίθεται ότι τον παρωδούσε. Καλύτερα θα ήταν αν μας έδειχνε τον Μίκυ να είναι ο απόλυτος ξερόλας που τελικά κάνει μια τρύπα στο νερό λόγω της έπαρσης του (άσχετο, απλώς διάβασα και την Ληστεία του Αιώνα και μου φάνηκε το ίδιο χάλια).

 

1) Βασικά αυτό είναι προκατάληψη και καταστρέφει την απόλαυση της ιστορίας. :P

2) Δε θα το 'λεγα. :P Προφανώς άλλο εννοείς εσύ κι άλλο εγώ.

3.) "Προφανώς η Τζίκε δεν το έχει" θα ήθελες να γράψεις, right; :P ΟΚ, άμα δεν σου αρέσει δεν μπορώ να σε πείσω για κάτι. Εμένα μου αρέσει, γελάω, so that's it. Αλλά δεν είναι ότι γουστάρω γενικά την Τζίκε και γι' αυτό το λέω. Π.χ. αυτό με τον Πασχα-λι δεν μου πολυάρεσε, το 'πα. Αλλά ο Σπλας τα σπάει! :D

4.) Μπλέκεις τις ιστορίες και με μπερδεύεις. Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς όσον αφορά τον Σπλας. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι για κάποιον περίεργο λόγο έχεις βαλθεί να κακοσχολιάσεις όλες τις κορυφαίες ιστορίες της Τζίκε. :pesta:

 

+ post-edit

5.) Αρνούμαι να πιστέψω ότι υπάρχουν τέτοιοι! :nek:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ok το'πιασα τώρα, ευχαριστω για την επεξηγηση και συγγνωμη για την παρεξήγηση. Βλέπω τι λες, έχεις ένα δικιο, αλλά και η δική μου λογική δεν είναι τόσο τρύπια:

 

Δεν μου αρεσουν οι ιστορίες του Καρπι και του Μαρτινα για τους τάδε λόγους --> οι πρώτες ιστορίες φαντομ είναι καρπί και μαρτινα --> δε μαρεσουν οι πρώτες ιστορίες φαντομ (για τους ίδιους λόγους). :D

 

Απλά αν ελεγα σκετο ''οι ιστοριες αυτες ειναι χαλια γιατι ειναι καρπι'' θα με ρωταγατε ''γιατι δε σαρεσει ο καρπι;'' και θα επρεπε να γραψω κιαλλο κειμενο. Οπότε έτσι τα συνδυασα. Μου φανηκε πως η συνδεση ηταν αυτονοητη, προφανώς όμως δεν ήταν. :sorry: Εν ολίγοις: Τα χαρακτηριστικά που με ενοχλούν στο γενικοτερο εργο του Μαρτινα υπάρχουν και στις πρώτες φαντομιστορίες και γιαυτό και δεν τις φχαριστιεμαι.

 

Δικαίωμά σου φίλε να μην σού αρέσουν οι ιστορίες του Μαρτίνα αλλά και του Κάρπι. Δικαίωμά σου φυσικά, αλλά μάλλον αποτελείς μειοψηφία. Κάνε τον κόπο αν θες να διαβάσεις αυτό το αφιέρωμα http://www.greekcomi...=1 όχι γιατί το ανέβασα εγώ αλλά γιατί στην δεύτερη καταχώρισή μου θα δεις τη βαθμολογία που έδωσαν οι χρήστες τού inducks στις παρωδίες έργων της παγκόσμιας λογοτεχνίας κλπ. που σχεδίασε ο Carpi, o μεγάλος αυτός ιταλός δημιουργός. Κι ακόμη, στο χτεσινό μου ποστ, παραπέμπω στην αντίστοιχη βαθμολογία ιστοριών του Martina. Θα μού πεις "γνώμη μου και γνώμη σας/τους", θα έπρεπε ίσως όμως να σε απασχολεί και το ερώτημα, μιας και είσαι και τόσο νέος (και δεν το λέω υποτιμητικά γιατί καμαρώνω κι εσένα και τους άλλους νέους που έχουν το θάρρος τής γνώμης τους) μήπως δεν πρέπει να είσαι τόσο απόλυτος γενικά και ειδικότερα τόσο αρνητικός και καταδικαστικός για δύο καταξιωμένους δημιουργούς;

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

1) Βασικά αυτό είναι προκατάληψη και καταστρέφει την απόλαυση της ιστορίας. :P

2) Δε θα το 'λεγα. :P Προφανώς άλλο εννοείς εσύ κι άλλο εγώ.

3.) "Προφανώς η Τζίκε δεν το έχει" θα ήθελες να γράψεις, right; :P ΟΚ, άμα δεν σου αρέσει δεν μπορώ να σε πείσω για κάτι. Εμένα μου αρέσει, γελάω, so that's it. Αλλά δεν είναι ότι γουστάρω γενικά την Τζίκε και γι' αυτό το λέω. Π.χ. αυτό με τον Πασχα-λι δεν μου πολυάρεσε, το 'πα. Αλλά ο Σπλας τα σπάει! :D

4.) Μπλέκεις τις ιστορίες και με μπερδεύεις. Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς όσον αφορά τον Σπλας. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι για κάποιον περίεργο λόγο έχεις βαλθεί να κακοσχολιάσεις όλες τις κορυφαίες ιστορίες της Τζίκε. :pesta:

 

+ post-edit

5.) Αρνούμαι να πιστέψω ότι υπάρχουν τέτοιοι! :nek:

 

:Teacher:

 

1) Έχω διαβάσει και άλλες ιστορίες που είχα ακούσει άσχημα λόγια ή δεν μου άρεσαν οι δημιουργοί, αλλά τις απόλαυσα.

2) :yes:

3) Προφανώς η Τζίκε δεν είναι από τους ανθρώπους που δεν διακρίνουν την ποιότητα αλλά και το "δεν είναι...." ταιριάζει.

4) Αναφέρω τον μοναδικό χαρακτήρα που παρώδησε σωστά στον Σπλας (Γιαγιά) και αναφέρω ακόμα ένα παράδειγμα κάκιστης παρωδίας (τον Μίκυ) από άλλο έργο.

5) Άλλα λένε τα posts. :P Σίγουρα εγώ, ο Τρύφωνας και η paola. :nek:

 

Από εδώ και πέρα, η Τζίκε μπήκε στην λίστα με τους απαγορευμένους δημιουργούς μαζί με Liefeld, Chaykin και μερικούς ακόμα που δεν θυμάμαι. :P Αλλά αν την βάλει το Μίκυ θα αναγκαστώ να το πάρω. :wall: Θα διαβάσω ξανά τον Φθόνο που θυμάμαι να είχα καλές εντυπώσεις (πέρα του Μίκυ) και θα επανέλθω με την οριστική απόφαση μου. :P:peace:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5521 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

 

1) Έχω διαβάσει και άλλες ιστορίες που είχα ακούσει άσχημα λόγια ή δεν μου άρεσαν οι δημιουργοί, αλλά τις απόλαυσα.

2) :yes:

3) Προφανώς η Τζίκε δεν είναι από τους ανθρώπους που δεν διακρίνουν την ποιότητα αλλά και το "δεν είναι...." ταιριάζει.

4) Αναφέρω τον μοναδικό χαρακτήρα που παρώδησε σωστά στον Σπλας (Γιαγιά) και αναφέρω ακόμα ένα παράδειγμα κάκιστης παρωδίας (τον Μίκυ) από άλλο έργο.

5) Άλλα λένε τα posts. :P Σίγουρα εγώ, ο Τρύφωνας και η paola. :nek:

 

Από εδώ και πέρα, η Τζίκε μπήκε στην λίστα με τους απαγορευμένους δημιουργούς μαζί με Liefeld, Chaykin και μερικούς ακόμα που δεν θυμάμαι. :P Αλλά αν την βάλει το Μίκυ θα αναγκαστώ να το πάρω. :wall: Θα διαβάσω ξανά τον Φθόνο που θυμάμαι να είχα καλές εντυπώσεις (πέρα του Μίκυ) και θα επανέλθω με την οριστική απόφαση μου. :P:peace:

 

1.) Αλήθεια, από πού σου σχηματίστηκε η ιδέα ότι ο Σπλας δε θα ήταν κάτι καλό λοιπόν; :P

...

3) Δεν πολυκαταλαβαίνω την πρόταση έτσι όπως είναι γραμμένη, αλλά anyway. Βασικά η Τζίκε είναι από τους ελάχιστους δημιουργούς κόμικς που έχουν καταφέρει να με κάνουν να γελάσω δυνατά (πολύ μάλιστα) διαβάζοντας κόμικς. Και όσες φορές και αν διαβάσω τις ιστορίες της δεν τις βαριέμαι και γελάω ξανά και ξανά.

Το καμμένο χιούμορ συνήθως περιέχει χοντράδες, αλλά και πιο λεπτά αστειάκια που ίσως είναι δύσκολο να καταλάβεις απευθείας. Στις ιστορίες της Τζίκε υπάρχουν και απ' τα δύο.

Εκτός από τον Σπλας και την Ληστεία, τι άλλο δικό της έχεις διαβάσει; :thinking: Αν εσένα δεν σου αρέσει το είδος χιούμορ που χρησιμοποιεί η Τζίκε δεν την μετατρέπει αυτόματα σε κακή δημιουργό ή τις ιστορίες της σε κακές ιστορίες, απλά δεν συμβαδίζουν με το γούστο σου, δεκτό και αποδεκτό.

4.) Βασικά ο Σπλας δεν ήταν τόσο πολύ παρωδία (όσο τα άλλα μεγάλα έργα της), αλλά ότι παρώδησε, παρώδησε. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η διήγηση της Μάτζικα με τον Φέθρυ (όσοι έχουν διαβάσει θα καταλάβουν), αλλά και το όλο concept είναι στα πλαίσια της παρωδίας (π.χ. το γεγονός ότι όλοι έχουν μία εντελώς διαφορετική άποψη για την υπόθεση και εικόνα για τον Μεγάλο Σπλας).

Όσο για τον Μίκυ στη Ληστεία δεν τον παρώδησε απλά αλλά του άλλαξε τα φώτα. :lol:

5.) Δεν κάθομαι να το ψειρίσω, αλλά απ' την άλλη υπάρχουν κάμποσοι ακόμη που γουστάρουν την Τζίκε (και τον Σπλας συγκεκριμένα). Και κανένας να μην ήταν, απ' τη στιγμή που θα άρεσε σε μένα θα ήταν αρκετό για να την υπερασπιστώ, βέβαια, αλλά απ' ό,τι φαίνεται είστε μειοψηφία. :nek:

 

Δεν είναι σκοπός μου να εγκωμιάσω την Τζίκε, απλά μου φαίνεται λάθος ο τρόπος που τοποθετείς το απλό γεγονός ότι δεν σου άρεσε η ιστορία της. :)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

off-topic mode on

 

Σου φαίνεται λάθος επειδή μάλλον διαφωνώ πλήρως μαζί σου. Τα "αστεία" ήταν χοντροκομμένα (για μένα υπάρχει διαφορά με το καμένο χιούμορ), το σχέδιο ήταν :down: και ο τρόπος που παρωδούσε τελείως λάθος.

 

Βασικά αυτό. Όταν πάω να διαβάσω ντίσνευ, δεν πάω τόσο για την ιστοριάρα, πάω μήπως έχει κανένα καλό αστειάκι και γελάσω. Μόνο ένα είχε! Από τις 190 σελίδες ή όσες ήταν. Και με ενόχλησε που συγκριτικά με τις σελίδες που προχωρούσαν την ιστορία, κυριαρχούσαν οι ιστορίες του κάθε χαρακτήρα για την εκδοχή τους για τον Σπλας. Σπατάλησα χρόνο, πως το λένε; :thinking:

 

Έχω διαβάσει όλα τα ΜΣ της (μόνο το Παπιομυστήριο διάβασα ελάχιστα από τον ίδιο που πήρα τον Σπλας, οπότε δεν το μετράω καν) και κάποια (κάποιες?) ιστορίες της στο Μίκυ.

 

Δες, από την στιγμή που εμένα δεν είναι του γούστου μου, τις θεωρώ κακές ιστορίες. Εσύ τις θεωρείς καλές. Με τον ίδιο τρόπο, μπορώ εγώ να έρθω να σε ρωτήσω γιατί σου αρέσουν και πως το τοποθετείς έτσι.

 

Πάω να διαβάσω Μίκυ Μυστήριο να πωρωθώ. :cheers5:

 

off-topic mode off

Επεξεργασία από Dark Chris
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5521 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Splash mode on

 

Σου φαίνεται λάθος επειδή μάλλον διαφωνώ πλήρως μαζί σου. Τα "αστεία" ήταν χοντροκομμένα (για μένα υπάρχει διαφορά με το καμένο χιούμορ), το σχέδιο ήταν :down: και ο τρόπος που παρωδούσε τελείως λάθος.

 

Βασικά ναι. Διαφωνούμε εντελώς. Τα αστεία ήταν γ@μ@τα, το σχέδιο τα σπάει και ταιριάζει πλήρως με το ύφος της ιστορίας και τα σημεία που παρωδούσε ήταν μια χαρά!

 

Βασικά αυτό. Όταν πάω να διαβάσω ντίσνευ, δεν πάω για την ιστοριάρα, πάω μήπως έχει κανένα καλό αστειάκι και γελάσω. Μόνο ένα είχε! Από τις 190 σελίδες ή όσες ήταν. Και με ενόχλησε που συγκριτικά με τις σελίδες που προχωρούσαν την ιστορία, κυριαρχούσαν οι ιστορίες του κάθε χαρακτήρα για την εκδοχή τους για τον Σπλας. Σπατάλησα χρόνο, πως το λένε; :thinking:

Είχε πάρα πολλά. :P Σόρρυ κιόλας. Και, στην συγκεκριμένη ιστορία, αυτό ήταν το ζουμί. Όλη η ιστορία διαδραματίστηκε στο θησαυροφυλάκιο, και ο σκοπός ήταν να ακουστούν όλες οι εκδοχές για τον Σπλας, οι οποίες ήταν προσαρμοσμένες στον κάθε χαρακτήρα, να γελάσουμε μέσα από αυτές και στο τέλος να εμφανιστούν οι αληθινοί ένοχοι. That's all.

 

Έχω διαβάσει όλα τα ΜΣ της (μόνο το Παπιομυστήριο διάβασα ελάχιστα από τον ίδιο που πήρα τον Σπλας, οπότε δεν το μετράω καν) και κάποια (κάποιες?) ιστορίες της στο Μίκυ.

 

Δες, από την στιγμή που εμένα δεν είναι του γούστου μου, τις θεωρώ κακές ιστορίες. Εσύ τις θεωρείς καλές. Με τον ίδιο τρόπο, μπορώ εγώ να έρθω να σε ρωτήσω γιατί σου αρέσουν και πως το τοποθετείς έτσι.

 

Απλά, διαφωνώ ΠΛΗΡΩΣ με τον τρόπο που το έθεσες, γιατί ο Σπλας είναι τιγκαρισμένος στα αστεία και, προσωπικά, μου φάνηκε δύσκολο να πιστέψω πως υπάρχει άτομο που γέλασε μόνο μία φορά όσο το διάβαζε. Τίποτα άλλο. :P Δεν άντεξα να τον βλέπω να πέφτει θύμα δυσφήμισης και ένοιωσα την ανάγκη να επέμβω (αρχικά πήγα να το αποφύγω αλλά δεν... :P )!

ΟΚ, αυτό ακριβώς είναι. Ο καθένας έχει το δικό του γούστο. Προφανώς δεν αναγνωρίζεις το χιούμορ της Τζίκε. Δεν πειράζει, κανείς δεν είναι τέλειος. :lol:

 

 

 

Εγώ πάω να ξαναδιαβάσω τον Σπλας :cheers5:

Και μετά τη Ληστεία :cheers5:

...και στα ελληνικά και στα ιταλικά :cheers5:

 

Splash mode off

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εγώ πάω να το κάνω κομματάκια. :cheers5: Και να το κάψω. :cheers5: Και να φάω ότι μείνει. :cheers5: Και να πάω τουαλέτα να τα :relax: . Και δεν έχω περιορισμό, σε όποια γλώσσα θες το κάνω! :ego:

 

:p4: Με έκανες να γελάσω πάλι, η Τζίκε λέει έχει καλό χιούμορ. :lmao: :lmao: ( :P)

Επεξεργασία από Dark Chris
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5521 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πάει το επίπεδο... :P

 

Ας το ανεβάσουμε! :idea:

 

 

 

post-9146-0-87128400-1338297476_thumb.png

 

 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

:shootme: Είμαι νεκρός και βρίσκομαι στην κόλαση; :devil:
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φίλε JohnnyMZ, θα ήθελα να επαναλάβω ότι προσωπικά δεν γέλασα ποτέ με ιστορία τις Τζικέ (μιλώ πάντα για τα serial και κυρίως Σπλας, Παπιομυστήριο και Φθόνο και Απληστία). Αντίθετα τις βρήκα πολύ μπλιεεεεεεχχχχχχ. ΄Ομως συμφωνώ με την άποψή σου ότι μια ιστορία που δεν αρέσει σε μένα δεν είναι σώνει και καλά κακή. Μπορεί απλά να μην ταιριάζει με τα δικά μου γούστα, ή ίσως, σαν παμπάλαιος που είμαι, να μην μπορώ να συλλάβω ή να παρακολουθήσω το "μεταμοντέρνο" στιλ της και πολλά άλλα. Λοιπόν, όσοι τις λατρεύουν καλά κάνουν όπως εξίσου καλά κάνουν και όσοι τις θεωρούν αδιάφορες ή τις απεχθάνονται. Ας αφήσουμε λοπόν

«100 λουλούδια να ανθίσουν, 100 σχολές σκέψης να συναγωνιστούν»

όπως έλεγε και ο Μάο στη διάρκεια της πολιτιστικής επανάστασης της Κίνας (1966 και μετά), ανεξάρτητα αν στην πράξη τόσο αυτός όσο και -κυρίως- οι διάδοχοί του (βλ. Πλατεία Τιεν-αν-μεν στις 4.6.1989) έκαναν ακριβώς το αντίθετο.

 

Υ.Γ. Μόλις τώρα έμαθα, ψάχνοντας στο νετ για τσεκάρω την ακρίβεια της φράσης, ότι πριν από ένα μήνα περίπου την είπε, κάπως παραλλαγμένη, και ο Αβραμόπουλος. Δεν το ήξερα, αλλά δεν θεωρώ το γεγονός αυτό επαρκή λόγο για να μην την χρησιμοποιήσω :mafia:

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Παιδιά ξεφύγατε λίγο!

 

Άντε να βρω τα σχόλια για τα σήριαλ τώρα! :wall:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Παιδιά ξεφύγατε λίγο!

 

΄Οντως.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πάει το επίπεδο... :P

 

Ας το ανεβάσουμε! :idea:

 

 

 

post-9146-0-87128400-1338297476_thumb.png

 

 

χαχα, τι θεεική σκηνή!!! Θα με κάνεις να πάω να το ξαναδιαβάσω επιτόπου!!! Προσωπικά μου αρέσει πολυ΄και το σχέδιο και το χιούμορ της Τζικε! Ισχύει οτι δεν είναι το κλασσικό χιούμορ που έχουν τα ντισνευ αλλά αυτό δεν με χαλάει καθόλου! Το καλό χιούμορ παραμένει καλό χιούμορ! Ίσως να είναι και θέμα συνήθειας αλλά τρελένομαι για καμμένο χιούμορ και τα σενάριά της είναι τίγκα στα gags αυτού του στιλ!

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ποια σχόλια για ΜΣ ωρέ? δεν έχει κυκλοφορήσει κανένα ακόμα. 171 ποστ τώρα απλώς ναμηπωτικάνουμε.

 

Αλλά για να σε βοηθήσω, να σου κάνω μια περίληψη μέχρι τώρα

 

1. Θα κυκλοφορήσουν κάποια ΜΣ, αλλά τίποτα το φοβερό και τρομερό.

2. Ξεκινάει μια νέα σειρά με τον Φαντομ

3. Η Ζίκε τα σπάει

4. Το Παπιομυστήριο τα σπάει

5. Οι παλιές ιστορίες του Φάντομ τα σπάνε

6. Κάποιοι έχουν απαίσιο, χάλια και ανύπαρκτο γούστο και διαφωνούν με τα σημεία 3+4+5.

 

αυτααααααααα

 

:D

 

:cheers5:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σου βρίσκεται κανα μωρό φώκιας για να τα λυθούν οι διαφορές:P???

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ευτυχώς ή δυστυχώς σπανίζουν πλέον.....

 

:cheers5:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

6. Κάποιοι έχουν απαίσιο, χάλια και ανύπαρκτο γούστο και διαφωνούν με τα σημεία 3+4+5.

Τι να κάνουμε, δεν έχουμε όλοι την μοναδική sense of humour του φίλου Duck Dodgers ούτε διαπνεόμαστε από την απίστευτη δημοκρατικότητα που αναδίδει η παράγραφος 6 του "διαγγέλματός" του :PPP:

Σου βρίσκεται κανα μωρό φώκιας για να τα λυθούν οι διαφορές :P???

 

Φίλε Κώστε, έγραψες.

Υπέροχο το

Αλήθεια, γιατί το έκρυψες σε spoiler. Ανέβασε τους στίχους στο "Τραγούδι της Ημέρας" http://www.greekcomi...80

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Δημοκρατία είναι το να επιτρέπεις να ακούγονται όλες οι φωνές. Το να μη λες τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη είναι κάτι άλλο :PPP:(καθρεφτάκι)

 

:cheers5:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

θα μπω off-topic :

οι στίχοι είναι υπέροχοι αλλά μετά η υπογραφή μου θα έπιανε την μισή σελίδα οπότε είναι πιο πρακτικό να το έχω έτσι! Επίσεις πρέπει να σου πω πως η αυθεντική έκδοση αυτού το κομματιού είναι καλύτερη απο αυτή των Van Canto καθώς και οτι live είναι ανατριχιαστικό(για να κάνουμε και λίγο φιγούρα:P!)

όσο για τα μωρά φώκιας, με τις ατάκες που πετάει ο germ για αυτά, πλέον γελάω όπου και να τα δώ!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Επίσεις πρέπει να σου πω πως η αυθεντική έκδοση αυτού το κομματιού είναι καλύτερη απο αυτή των Van Canto

Στείλε μου σε παρακαλώ το link με την αυθεντική εκτέλεση και το link με τους στίχους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

ποιος δεν τις σεβάστηκε? :)

 

:cheers5:

 

Αυτός που ισχυρίσθηκε ότι ως μη αποδεχόμενος την ορθότητα των διαλαμβανομένων στις παρ. 4 και 5 του διαγγέλματός του έχω απαίσιο, χάλια και ανύπαρκτο γούστο. :PPP:(ξανά καθρεφτάκι).

 

Δήλωση: Είσαι πάντα ο καλός μου φίλος ο Νίκος ό,τι κι αν λες. Και γι' αυτό θα σε παρακαλέσω να σταματήσουμε εδώ την ανταλλαγή διαξιφισμών γιατί με κουράζει (ίσως να μού λείπει και λίγο η αίσθηση τού χιούμορ). Πάντως εγώ ό,τι και αν μού γράψεις δεν θα απαντήσω.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

O Τζερμ έχει δίκιο, οι πρώτες ιστορίες του Φάντομ τα σπάνε.

 

 

 

Τζερμ, τώρα θέλω να κατεβούμε μαζί στις εκλογές για μέλος του χρόνου.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.