Jump to content

GC Fanzine #3 ενδοσυνεννόηση (oh yesss)

Recommended Posts

Ξέχασα να πω κάτι βασικό και πολύ πρακτικό. Τα TIFF θα σας βγουν γομάρια. Δοκιμάστε να τα συμπιέσετε σε αρχεία rar ή zip, Έτσι μειώνεται πολύ (έως πάρα πολύ) το μέγεθος.

Ορέστη εγώ δεν έχω ετοιμάσει κάτι ακόμα, αλλά πιστεύω ένα τρισέλιδο-τετρασέλιδο θα το καταφέρω ως τότε.

• Like 7
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Και ξεκινάμε:   Εξώφυλλο: σουρπρίζ, σιγά μη σας πω. - έτοιμο Εσώφυλλα: Lord Makro. (παίζει κανένα φρέσκο; Τα του #2 ήταν πιο βαρβάτα από του #1! ) - έτοιμο   Συμμετέχοντες   ~Lord Makro: εισαγ

Let's go.   Σούμα του τι παίζει: όριο ιστοριών μέχρι ~10 σελίδες, σε ασπρόμαυρο και ανάλυση 300 dpi. Σούμα του με τι μέσα θα κομιξίσουμε: με ό,τι μέσο σας κάνει κέφι, εκτός από λεωφορείο. Σούμα τ

2   Κυρίες και κύριοι : ΤΥΠΩΝΟΜΑΣΤΕ!!!!!!!!   (κροκειδίλια δάκρυα)Ναφ σαιδ! CU @ Da Con!!!!!!!!!!   +++ Άπειρα @ The_BillDaMan! Του χρωστάτε ΟΛΟΙ από ΜΙΑ ΚΙΤ ΚΑΤ!!!!!!!   αβυσσαλέο έδιτ:

Posted Images

επιτέλους.. τα έστειλα σε μορφή .rar

όταν τα αποσυμπιέσεις πές μου αν είναι οκ τα αρχεία..

tiff σε greyscale

:yahoo:

4 σελίδες

(ελπίζω να αρέσει :lmao:)

• Like 5

............

D........

Απλά.................

:div:tumblr_ll16aa0KbP1qaol32.jpgBEN APPROVES!

ΕΣΠΕΙΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!

• Like 7

Εμάς Ορέστη υπολόγισε μας γύρο στις 9-10 σελιδούλες...άντε το πολύ 12 :)

• Like 6

Λοιπόν, η ιστορία μου με την Chris είναι γύρω στις 7 σελίδες (ρωτήστε την μήπως της πήγε περισσότερο) και με τον ConB γύρω στις 3. :cool:

• Like 8

7 είναι προς το παρόν Dark. :)

• Like 7

Άντε, έβαλα κι εμένα avec Le Bill.

!!! WITH LEMONS!!!!! :D
  • Like 5

και τώρα έχουν πρόσβαση εδώ όλοι. :) συγγνώμη παίδες, είχα κάνει τις σχετικές αλλαγές αλλά υπήρχε και μια ακόμα ρύθμιση που την είχα ξεχάσει........ (κάτι σα να λέμε "να τσεκάρω και το κουτάκι στην τελευταία σελίδα")

το απόγευμα το χαμπάριασα που μου είπε ο Ορέστης ότι δεν είχε πρόσβαση ο Σκοτεινούλης. (το ίδιο πρόβλημα είχε ξαναεμφανιστεί παλιάααααααα στο πρώτο φανζινάκι :) τότε μου το είχε επισημάνει ο Λόρδος :) )

:cheers5:

• Like 8

7 είναι προς το παρόν Dark. :)

:cool: Μέχρι που το έχεις προχωρήσει;

• Like 4

Βρε, αυτα μεταξυ σας. :P

• Like 5

:cool: Μέχρι που το έχεις προχωρήσει;

Ολόκληρο pm έχουμε γι αυτό το θέμα!!! :lol:

Edited by Chris
  • Like 5

Το έστειλα, 2 σελιδούλες, ελπίζω να σας αρέσει :)

• Like 7

Ελήφθη, όλα κομπλέ! :best:

• Like 6

Εμάς τελικά Ορέστη 10 σελίδες θα είναι.

Έχω τελειώσει μόνο τις δύο όμως :Suspicious: ...οπότε έχω μπόλικη δουλειά ακόμη. :D

• Like 6

Πήγε για καλό ο καημένος ο Γρηγόρης όταν προσφέρθηκε να εικονγραφήσει το σενάριό μου, αλλά που να ήξερε τελικά ότι θα τον τέντωνα τόσο πολύ. :reap:

Αλλά θα αξίζει τον κόπο. Είναι artist extraordinaire! :up:

• Like 6

Πήγε για καλό ο καημένος ο Γρηγόρης όταν προσφέρθηκε να εικονγραφήσει το σενάριό μου, αλλά που να ήξερε τελικά ότι θα τον τέντωνα τόσο πολύ. :reap:

Αλλά θα αξίζει τον κόπο. Είναι artist extraordinaire! :up:

O zade έβαλε emoticon! :wow:

• Like 4

Το έκτο σημάδι της αποκάλυψης! Γρήγορα να βγάλουμε το φανζίν προτ

• Like 3

O zade έβαλε emoticon! :wow:

Για τον artisit μου ρε; Εγώ θα γίνω θυσία! Και emoticon θα βάλω και άμα μου ζητήσει κιόλας θα ποζάρω χωρίς μπλούζα για να έχει μοντέλο. Όχι ότι ψοφάω να ποζάρω ,θα το κάνω για το όνομα της τέχνης.

• Like 5

5 σελίδες και από μένα!

:beer:

• Like 5

βλέπω ωραία τα συζητάτε τόσο καιρό εδώ :p4: !nice πάντως,βλέπω υπάρχει πολύ πράμα!Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου!-βέβαια προβλέπω να βγεί σε omnibus έκδοση!Θα έχουμε το πιο τούμπανο fanzin :yahoo:

• Like 7

δεν ειμαι 100 % σιγουρος πως θα το καταφερω αλλα θα το προσπαθησω,οπως το βλεπω ,3-4 σελιδες θα μου βγει..αντε 5 βαρια..κατατοπιστικοτατος ειμαι παναθεμα με..θελω και γω να δω το ονομα μου ! :fiou: αν πρεπει να γινω πιο κατατοπιστικος θα γινω συντομα!! :)

εντιτ: :thanks:

Edited by supertramp
  • Like 6

πολλες συμμετοχες η μου φαινεται??θα βγει τομος, :yahoo: συλλεκτικο κομματι...

• Like 6

το αφησα χτες στη λεσχη (ορεστη το κινητο σου κλειστο, γιατι;). ελπιζω να σας κανει (το να σας αρεσει ειναι αλλο καπελο!!!) :ρρ

• Like 5

Παρελήφθη!!!!!!!! :yahoo: & :respect: !!!!!!!!!!!!!!! (κοιμόμουνα :P ) Πωπω. Ακούσια συμμετοχή έχει να γίνει από το #1!!!!!!!! Και παλι :respect:

• Like 5
  • 2 weeks later...

Λοιπον, εγω τα εστειλα... σου ειρθαν;;

• Like 5

Ναι. Dammit Jim. Όμορφο. :sad1:

Btw, αλλαγή: θα κάνω με τον Κώστα τελικά (ConB).

• Like 5

φαντάζομαι θα υάρχει κορδέλα στην άκρη που θα γράφει ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟΣ ΤΟΜΟΣ στην γωνία ε :nek: ?

• Like 5

Όχι, δεν είμαστε Τερζόπουλος. :P

Ενισχυμένο ίσως, αλλά δε θέλω να χαλάσει η σύνθεση του εξωφύλλου. :) Πάντως θα είναι υπερτούμπανο: 30 σελίδες ήδη στον φάκελο. :)

• Like 4

ρε βάλτο να κρατήσουμε και μερικά στην καβάτζα και να τα πουλήσουμε σε μερικά χρόνια να σκιστούμε στο τάληρο

Ναι ναι, φυσικά έχεις δίκιο αγαπητέ συνάδελφε,κάτι τέτοιο δεν θα ήταν σωστό :angel:

• Like 3

Όχι, όχι η διανομή θα πηγαίνει με το εξής σκεπτικό: από τα 200 να πουληθούν τουλάχιστον τα μισά (αν όχι όλα) ώστε να γίνει refund για το επόμενο. Και αν περισσέψει κανένα, το αφήνουμε για το επόμενο Comicdom ως back ish'. Τουλάχιστον αυτή τη λογική έχω και στα τούμπανα σετ επίπλων, λέγεται ανακύκλωση χρημάτων αντί να μένουν στάσιμα. 0 κέρδος για τον εκδότη, 1000% κέρδος σε δημιουργικό αφού δίνεται το βήμα για να δημιουργήσουν χεράκια :xai: που υπό άλλες συνθήκες θα αργούσαν να δούνε κάτι δικό τους τυπωμένο. Η μαγεία των αυτοεκδόσεων.

• Like 4
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.