Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το μέλος της Χρονιάς [ Δεν μιλάμε για μέλος του σώματος... ]


zade

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το ποστ που σβήστηκε!Αυτό που όλοι περιμένατε.Το τρίτο ποστ του zade που σβήστηκε ποτέ,τώρα με σχόλια από τον ίδιο και στην original UNCUT μορφή του! Μόλις μαζέψω αρκετά σβησμένα ποστ θα κυκλοφορήσω ένα Blu-Ray ,αλλά μέχρι τότε απολαύστε αυτό!

 

 

Λόγω μιας τεχνικής δυσκολίας και επειδή είμαι αρκετά χαζός και δεν κράτησα το ποστ μου ,θα το ποστάρουν άλλοι για μένα.Και μετά ζηταώ να με ψηφίσουν....Μόλις κατέστρεψα την πολιτική μου καριέρα.στην πρώτη μου προσπάθεια...Άλλη μια απόδειξη ότι ο zade είναι μοναδικός και αξίζει να τον ψηφίσετε!

 

Έλα ιδού το ποστ ,με την ευγενική χορηγία του MZ

 

 

 

Γκρίνια ,γκρίνια ,γκρίνια... Όχι κάτσε ,μόλις περιέγραψα τον εαυτό μου.Λοιπόν ακούστε τώρα.Προσωπικά δεν με νοιάζουν οι διακρίσεις σε ένα φόρουμ.Δηλαδή πέραν από το χαβαλέ που κάνω σχετικά με τον εκάστοτε ΜοΜ ,δεν πιστεύω ότι η αξία ενός μέλους φαίνεται από ένα ΜοΜ που γράφει στο κάτω μέρος.Αν κάποιος όντως αξίζει και είναι από τα αξιόλογα μέλη ,η δουλειά του φαίνεται και χωρίς διακρίσεις.

 

Βασικά δεν ήξερα καν ότι υπάρχει και η διάκριση μέλος του έτους.Αν δεν υπήρχε δώρο στην όλη ιστορία δεν θα έκανα προπαγάνδα υπέρ του εαυτού μου ,αλλά τώρα που υπάρχει είμαι αναγκασμένος να κάνω.Πάντως υπόσχομαι ότι αν βγω και δεν μου αρέσει το δώρο ή τέλος πάντων το έχω ,θα το δώσω σε όποιον το θέλει.Absolutely for free. Όσοι λοιπόν από εσάς καλά παιδιά θέλετε να βγει μέλος του έτους ,ένας άντρακλας με παχύ μουστάκι ,ένας σύγχρονος ΚΟΝΑΝ ,ένας άνθρωπος που μπορείτε να βασιστείτε πάνω του ,ένα είναι το όνομα.

 

ZADE

 

 

Είναι η τελευταία επιλογή κάτω κάτω.Ξέρεις λοιπόν τι πρέπει να κάνεις.Θυμήσου,δεν το κάνεις για μένα.Το κάνεις γιατί είσαι έξυπνος άνθρωπος και ξέρεις τι επιλέγεις.

 

Αλλά επειδή μου αρέσει να δίνω στους αντιπάλους μου το πλεονέκτημα ,θα σας πω και τι ψηφίζω.Δεν θα συμπεριλάβω μέλη της Διοίκησης ,γιατί το θεωρώ λάθος να βρίσκονται σε μια τέτοια λίστα εκτός από τον AndreasD που μας ενώνει ένας ισχυρός δεσμός ( ρε που είπες ότι είμαστε gay σε άκουσα.Άμα σε τσακώσω ,σε έσκισα) ,τον JohnnyMZ γιατί τα αρχικά ΜΖ σημαίνουν MASTRTER ZADE και τον x-for-xepeta γιατί έχει lame όνομα ,οπότε πρέπει όλοι να του συμπαρασταθούμε.Επίσης ψήφισα όλους όσους έχουν διατελέσει ΜοΜ ,εκτός από αυτούς

που ανήκουν στην διοίκηση ή είναι ήδη honored δηλαδή big Vaggos,chris ,O BAΣΙΛΙΑΣ,duck ,johny και το φίλο μου το Βασίλη τον άμμο.Σύνολο 9 μέλη.

 

Καλά αποτελέσματα σε όλους αν και είθε να βγω εγώ.

 

Πω πω χρειάστηκε πολύ ειλικρίνεια για να γράψω αυτό το ποστ.Παπαπαπα ,θα πάθω τίποτα...

 

 

Kαι μια αλλαγή της τελευταίας στιγμής.DJO ΨΗΦΙΣΑ ΚΙ ΕΣΕΝΑ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΗΣΟΥΝ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΓΡΑΦΤΕΙ.Πάσχω από το σύνδρομο της Στοκχόλμης

 

Αλήθεια, γιατί το έγραψα με κεφαλαία;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25080
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5539 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Επειδή υποστηρίζουμε τον Master Zade (ναι, αποκαλύφτηκε επιτέλους το μυστικό του MZ στο nick μου :D ), ιδού το πιο πρόσφατο ποστ του που είχε την τιμή να εξαφανιστεί από το forum:

 

"

 

Γκρίνια ,γκρίνια ,γκρίνια... Όχι κάτσε ,μόλις περιέγραψα τον εαυτό μου.Λοιπόν ακούστε τώρα.Προσωπικά δεν με νοιάζουν οι διακρίσεις σε ένα φόρουμ.Δηλαδή πέραν από το χαβαλέ που κάνω σχετικά με τον εκάστοτε ΜοΜ ,δεν πιστεύω ότι η αξία ενός μέλους φαίνεται από ένα ΜοΜ που γράφει στο κάτω μέρος.Αν κάποιος όντως αξίζει και είναι από τα αξιόλογα μέλη ,η δουλειά του φαίνεται και χωρίς διακρίσεις.

 

Βασικά δεν ήξερα καν ότι υπάρχει και η διάκριση μέλος του έτους.Αν δεν υπήρχε δώρο στην όλη ιστορία δεν θα έκανα προπαγάνδα υπέρ του εαυτού μου ,αλλά τώρα που υπάρχει είμαι αναγκασμένος να κάνω.Πάντως υπόσχομαι ότι αν βγω και δεν μου αρέσει το δώρο ή τέλος πάντων το έχω ,θα το δώσω σε όποιον το θέλει.Absolutely for free. Όσοι λοιπόν από εσάς καλά παιδιά θέλετε να βγει μέλος του έτους ,ένας άντρακλας με παχύ μουστάκι ,ένας σύγχρονος ΚΟΝΑΝ ,ένας άνθρωπος που μπορείτε να βασιστείτε πάνω του ,ένα είναι το όνομα.

 

ZADE

 

 

Είναι η τελευταία επιλογή κάτω κάτω.Ξέρεις λοιπόν τι πρέπει να κάνεις.Θυμήσου,δεν το κάνεις για μένα.Το κάνεις γιατί είσαι έξυπνος άνθρωπος και ξέρεις τι επιλέγεις.

 

Αλλά επειδή μου αρέσει να δίνω στους αντιπάλους μου το πλεονέκτημα ,θα σας πω και τι ψηφίζω.Δεν θα συμπεριλάβω μέλη της Διοίκησης ,γιατί το θεωρώ λάθος να βρίσκονται σε μια τέτοια λίστα εκτός από τον AndreasD που μας ενώνει ένας ισχυρός δεσμός ( ρε που είπες ότι είμαστε gay σε άκουσα.Άμα σε τσακώσω ,σε έσκισα) ,τον JohnnyMZ γιατί τα αρχικά ΜΖ σημαίνουν MASTRTER ZADE και τον x-for-xepeta γιατί έχει lame όνομα ,οπότε πρέπει όλοι να του συμπαρασταθούμε.Επίσης ψήφισα όλους όσους έχουν διατελέσει ΜοΜ ,εκτός από αυτούς

που ανήκουν στην διοίκηση ή είναι ήδη honored δηλαδή big Vaggos,chris ,O BAΣΙΛΙΑΣ,duck ,johny και το φίλο μου το Βασίλη τον άμμο.Σύνολο 9 μέλη.

 

Καλά αποτελέσματα σε όλους αν και είθε να βγω εγώ.

 

Πω πω χρειάστηκε πολύ ειλικρίνεια για να γράψω αυτό το ποστ.Παπαπαπα ,θα πάθω τίποτα...

 

"

 

Master Zade, περιμένω το blu-ray και τη φωτογραφία σου όπως είπαμε. :thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

"

 

Γκρίνια ,γκρίνια ,γκρίνια... Όχι κάτσε ,μόλις περιέγραψα τον εαυτό μου.Λοιπόν ακούστε τώρα.Προσωπικά δεν με νοιάζουν οι διακρίσεις σε ένα φόρουμ.Δηλαδή πέραν από το χαβαλέ που κάνω σχετικά με τον εκάστοτε ΜοΜ ,δεν πιστεύω ότι η αξία ενός μέλους φαίνεται από ένα ΜοΜ που γράφει στο κάτω μέρος.Αν κάποιος όντως αξίζει και είναι από τα αξιόλογα μέλη ,η δουλειά του φαίνεται και χωρίς διακρίσεις.

 

Βασικά δεν ήξερα καν ότι υπάρχει και η διάκριση μέλος του έτους.Αν δεν υπήρχε δώρο στην όλη ιστορία δεν θα έκανα προπαγάνδα υπέρ του εαυτού μου ,αλλά τώρα που υπάρχει είμαι αναγκασμένος να κάνω.Πάντως υπόσχομαι ότι αν βγω και δεν μου αρέσει το δώρο ή τέλος πάντων το έχω ,θα το δώσω σε όποιον το θέλει.Absolutely for free. Όσοι λοιπόν από εσάς καλά παιδιά θέλετε να βγει μέλος του έτους ,ένας άντρακλας με παχύ μουστάκι ,ένας σύγχρονος ΚΟΝΑΝ ,ένας άνθρωπος που μπορείτε να βασιστείτε πάνω του ,ένα είναι το όνομα.

 

ZADE

 

 

Είναι η τελευταία επιλογή κάτω κάτω.Ξέρεις λοιπόν τι πρέπει να κάνεις.Θυμήσου,δεν το κάνεις για μένα.Το κάνεις γιατί είσαι έξυπνος άνθρωπος και ξέρεις τι επιλέγεις.

 

Αλλά επειδή μου αρέσει να δίνω στους αντιπάλους μου το πλεονέκτημα ,θα σας πω και τι ψηφίζω.Δεν θα συμπεριλάβω μέλη της Διοίκησης ,γιατί το θεωρώ λάθος να βρίσκονται σε μια τέτοια λίστα εκτός από τον AndreasD που μας ενώνει ένας ισχυρός δεσμός ( ρε που είπες ότι είμαστε gay σε άκουσα.Άμα σε τσακώσω ,σε έσκισα) ,τον JohnnyMZ γιατί τα αρχικά ΜΖ σημαίνουν MASTRTER ZADE και τον x-for-xepeta γιατί έχει lame όνομα ,οπότε πρέπει όλοι να του συμπαρασταθούμε.Επίσης ψήφισα όλους όσους έχουν διατελέσει ΜοΜ ,εκτός από αυτούς

που ανήκουν στην διοίκηση ή είναι ήδη honored δηλαδή big Vaggos,chris ,O BAΣΙΛΙΑΣ,duck ,johny και το φίλο μου το Βασίλη τον άμμο.Σύνολο 9 μέλη.

 

Καλά αποτελέσματα σε όλους αν και είθε να βγω εγώ.

 

Πω πω χρειάστηκε πολύ ειλικρίνεια για να γράψω αυτό το ποστ.Παπαπαπα ,θα πάθω τίποτα...

 

"

tadeefi2.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Έφη σε λένε στο μικρό zade? :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έφη σε λένε στο μικρό zade? :thinking:

 

Με κατάλαβαν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25080
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Και σου 'πα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121021
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6365 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αγοράστε μοναδικά μπλουζάκια, συλλεκτικές κούπες και καπελάκια Zade! Zade needs you as you need zade...

 

 

ZADE MERCHANDISING

 

 

(τα κερδη μισα-μισα? :P )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5076 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

και φυσικα το καλαμποκελαιο,Zade με δωρο,συνταγες για σταφιδοπιτα απο ρητινη ;)
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5737 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5754 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Και ναι! Ο Master Zade ειναι και φιλανθρωπος αλλα και φιλοτεχνος! Και μαλιστα ιδρυτης του The Zade Foundation for International Peace and Understanding ενος μη-κερδοσκοπικου οργανισμου που βοηθαει τους νεους μουσικους να νιωσουν τον πολιτισμο και την κουλτουρα της χωρας τους. Ετσι, βλεπουμε ενα zade που κανεις δεν φανταζοταν. Ενα zade που πισω απο τον εαυτο που μας δειχνει στο φορουμ, κρυβει και μια αλλη προσωπικοτητα. Αρα εχουμε δυο διαφορετικες προσωπικοτητες. Αρα, ο zade ειναι διχασμενη προσωπικοτητα!???:thinking: Διαφωτιστε μας Master. Μηπως ειστε καποιος αλλος; Μηπως εχετε σωσια, διδυμο αδερφο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Και το Urban Dictionary προσπαθεί να εξηγήσει τι είναι zade :wow:

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=zade

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5754 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Και το Urban Dictionary προσπαθεί να εξηγήσει τι είναι zade :wow:

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=zade

Η καλυτερη εξηγηση του zade συμφωνα με το παραπανω λεξικο:

A sexy beast, who often times is full of himself. He could get ladies, but doesn't try. He loves only one person at a time.

That guy is soo sexy! He must be a Zade! :lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5076 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ενταξει,και η πιο σωστη διαπιστωση:

A sexy beast, who often times is full of himself. He could get ladies, but doesn't try. He loves only one person at a time.

That guy is soo sexy! He must be a Zade!

 

μου φαινεται η σε λιγο θα βγαλουμε τα Zade Facts? xDDD

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39535
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Vote Zade for president.He can change the world,he can change you,he can change comic industry!Zade means Evolution!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εκτιμώ το γεγονός ότι προσπαθείτε να φτάσετε να καταλάβετε τι σημαίνει zade,αλλά επειδή δεν μπορείτε θα σας εξηγήσω εγώ.

 

Zade δεν είναι απλά ένα nick.Δεν είναι απλά ένας άνθρωπος που κρύβεται πίσω από ένα avatar και μια υπογραφή.Zade είναι φιλοσοφία ζωής.Είναι στάση ζωής.Είναι τρόπος συμπεριφοράς.Είναι ο αγώνας να εξερευνήσουμε καλύτερα τον κόσμο που μας περιβάλλει.Η υπαρξιακή αγωνία σχετικά με το τι επιφυλάσσει το μέλλον.Η ανάγκη να πλησιάσουμε τη θέωση ,ανακαλύπτοντας ,εξερευνώντας και αντιλαμβανόμενοι.Zade είναι μια πανανθρώπινη έννοια ,μια παράδοση που υπάρχει σε κάθε πολιτισμό της γης.Είναι ένα πολύ ισχυρό ρεύμα δύναμης που η ροή του μπορεί να σε μεταφέρει απαλά και να σου χαρίσει στιγμές απαράμιλλης πνευματικής διαύγειας,μπορεί όπως και να σε παρασύρει και να σε πνίξει με τον όγκο πληροφοριών που διοχετεύονται μέσω αυτού.

Δεν έχει σημασία τι πιστεύεις.Σημασία έχει να προσπαθείς και να αγωνίζεσαι να γίνεις zade.Μόνο τότε μπορείς να θεωρηθείς ολοκληρωμένος άνθρωπος,homo universalis, άνθρωπος που κατέκτησε την ύψιστη ευτυχία στη ζωή του.ZADE.

 

Υ.Γ:Για τους geek φίλους ,σκεφτείτε ότι zade είναι κάτι σαν το force από το Star Wars

 

Υ.Γ 2:Ότι γράφω, το γράφω χωρίς να παίρνω ναρκωτικά ,βαρβιτουρικά ή να χρησιμοποιώ οποιαδήποτε παραισθησιογόνα μέσα.Είμαι πλήρως νηφάλιος και συνειδητοποιημένος.Και αυτό κάνει αυτά που γράφω ακόμα πιο τρομακτικά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10454
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  144
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  144
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Στα αραβικά zade σημαίνει στυλάτος (My link).

Μήπως, λοιπόν, κατα βάθος η εξήγηση για την ερμηνεία της λέξης αυτής είναι πολύ πιο απλή, και εσύ προσπαθείς να μας μπερδέψεις με διαφόρων ειδών φιλόσοφίες ενώ στην ούσια είσαι ένας καμουφλαρισμένος (με στυλ) πράκτορας αραβικής προέλευσης, που έχεις σαν σκοπό να κατακτήσεις το greekcomics και το κομιξοσύμπαν γενικότερα..... :thinking::thinking:

Μία υπόθεση κάνω......

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28494
  • Reputation:   190330
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6389 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

"who often times is full of himself"

 

εντάξει. ρησπέκτ! :)

 

:cheers5:

 

ΥΓ βγάζουμε και το often times και χώνουμε ένα always (με φτερά) και είμαστε κομπλέ (με φουλ λιπαρά. αντρικά γιαούρτια, όχι νεροπλυσίματα)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μα είναι προφανές ,όπου και να ψάξετε σε όποια γλώσσα και να εμβαθύνετε ,αποκλείετε να βρείτε κάτι κακό για το zade. 'Οπως γράφτηκε και στο βιβλίο των Ψαλμών της Βίβλου «Ω βάθος πλούτου και σοφίας και ανεξερεύνητων οδών και μεγαλειότητας που σε περιβάλλει »

 

Ή κάπως έτσι.Πάντως για μένα γράφτηκε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ιδού κύριοι! Ιδού πως η εξουσία αντιπαρατάσσει την ωμή της δύναμη ,μπροστά στις ανατρεπτικές ιδέες ενός ανρθώπου που έχει όλη την διάθεση να αποκυρήξει αυτό το σάπιο σύστημα! Ιδού κύριοι! Σήμερα ένας αξιολογότατος και ένθερμος υποστηικτής της δημοκρατίας ,εγώ ,αποκλείστηκε από το φωναχτόκουτο! Και ξέρετε γιατί συνέβη αυτό; Διότι τόλμησα να ορθώσω το ανάστημά μου απέναντι στην μηχανή της εξουσίας ,απέναντι στην διοίκηση και να πω αυτά που έπρεπε να ειπωθούν! Και ιδού πως απαντά η εξουσία! Φιμώνοντας με και καθιστώντας με ανίκανο να υπερασπιστώ δημόσια την πολιτική μου ατζέντα και τις ιδέες μου ,στερώντας τα ατομικά μου δικαιώματα και τις ελευθερίες μου ! Αποκλείοντάς με από το shoutbox! Και τολμώ να θέσω την ερώτηση κύριοι,τι μέλλει γένεσθαι; Πογκρόμ διώξης εναντίον του zade; Στρατόπεδα συγκέντρωσης zade; Δημόσιες εκτελέσεις zade ; Σας ζητώ να αναλογιστείτε τι σημαίνουν όλα όσο συνέβησαν σήμερα καθώς και τι αντίκτυπο θα έχουν στις ζωές σας!

Διότι έτσι πεθαίνει η ελευθερία! Με χειροκροτήματα και παιάνες!

 

Ρε συ; Το έχω έτσι ;Γράφω τόσο καλούς λόγους που θα μπρορούσα άνετα να δηλώσω συμμετοχή και στις κανονικές εκλογές.Προλαβαίνω να βάλω υποψηφιότητα για περιφερειάρχης έτσι ;

 

 

Πάω τώρα να φάω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12958
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

καθιστώντας με ανίκανο

 

 

:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μαν ,μη χαλάς τη στιγμή της δόξας μου.Είναι σαν να μου έκοψες τα φτερά τώρα.Αργά και βασανιστικά.Με μαχαίρι βουτύρου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αργά και βασανιστικά.Με μαχαίρι βουτύρου.

:lol:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ρε σεις ,εξακολουθώ να έχω λιγότερες ψήφους από τον dionik. Μα τον dionik; Δηλαδή έλεος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9495
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  264
  • Reputation:   1513
  • Achievement Points:  264
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5514 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Κάποιες απορίες, σχόλια και προτάσεις μου

 

1) Τι σημαίνει Μέλος της Χρονιάς για το Greekcomics? Μέλος της Χρονιάς vς προς τι? Ως προς τη δημοτικότητά του? Τις δημοσιεύσεις του? Τα σκαναρίσματά του? Τα ευχαριστώ του? Τις ώρες του στο φόρουμ? Τις δημόσιες σχέσεις του? Την προσφορά του σε τεχνοκρατικά θέματα?

 

2) Με ποια κριτήρια έγινε η επιλογή των υποψηφίων για MOY? Θεωρώ ότι μία ελεύθερη ψηφοφορία χωρίς περιορισμούς θα ήταν πιο λειτουργική.

 

3) Γιατί υπάρχει η δυνατότητα πολλαπλής επιλογής? Αφού ένας θα βγει ΜΟΥ. Δεν υπάρχει ΜΟΥ Β', ΜΟΥ Γ' κλπ. Κάθησε και σκέφτεσαι και τελικά καταλήγεις σε έναν που για σένα είναι ΜΟΥ. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε η ψηφοφορία να είναι μονοκούκι.

 

4) Διαπιστώνω ότι κάποια Μέλη λαμβάνουν σοβαρά τη διαδικασία, και κάποια άλλα στο χαβαλέ. Το παραπάνω γεγονός δημιουργεί αντιθέσεις στην κοινότητα. Η άποψη ότι "ΟΚ μην δίνεις σημασία", δεν νομίζω ότι μπορεί να σταθεί σε αυτή τη περίπτωση μιας και πρόκειται για μία κεντρική διαδικασία της κοινότητας με πολλές προεκτάσεις στις σχέσεις μεταξύ των μελών. Νομίζω ότι μία στοιχειώδης δεοντολογία σε τέτοιου είδους θέματα θα πρέπει να υφίσταται.

 

5) Με όλο τον σεβασμό μου προς τα παιδιά της Διοικητικής Ομάδας, νομίζω ότι δεν θα έπρεπε να μετέχουν στην διαδικασία. Είναι άδικο για αυτούς. Η προσφορά τους είναι ανεκτίμητη και το έργο τους είναι αναγνωρισμένο από όλους εμάς που συμμετέχουμε ως απλά μέλη, γνωρίζοντας τις προσπάθειές τους για την πορεία αυτού του πρωτοποριακού για τα ελληνικά δεδομένα φόρουμ. Εγώ προσωπικά θεωρώ την Διοικητική Ομάδα σαν μία οντότητα. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω ότι ο Α είναι "καλύτερος" από τον Β. Γράφω το ταπεινό μου σχόλιο γιατί μπορεί να κατηγορηθούνε ΑΔΙΚΩΣ με το σκεπτικό, "Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει". Η αναγνώριση και οι τιμές προς αυτά τα παιδιά μπορούν να αποδοθούν με κάποιο άλλο τρόπο.

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Οι υποψήφιοι είναι όσοι γίνανε Member of the Month , και η Δ.Ο. Όσο για το 3 , και εμενα μου φάνηκε κάπως περίεργο ,αλλα δεν πιστεύω να δημιουργήσει πρόβλημα στην ψηφοφορία :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Κάποιες απορίες, σχόλια και προτάσεις μου

 

1) Τι σημαίνει Μέλος της Χρονιάς για το Greekcomics? Μέλος της Χρονιάς vς προς τι? Ως προς τη δημοτικότητά του? Τις δημοσιεύσεις του? Τα σκαναρίσματά του? Τα ευχαριστώ του? Τις ώρες του στο φόρουμ? Τις δημόσιες σχέσεις του? Την προσφορά του σε τεχνοκρατικά θέματα?

Tίποτα δεν σημαίνει μωρέ.Σκέψου το σαν τη Γιουροβίζιον.Είναι ένα πανυγηράκι ,όλοι περνάνε καλά και στο τέλος κανείς δεν θυμάται τίποτα.

 

3) Γιατί υπάρχει η δυνατότητα πολλαπλής επιλογής? Αφού ένας θα βγει ΜΟΥ. Δεν υπάρχει ΜΟΥ Β', ΜΟΥ Γ' κλπ. Κάθησε και σκέφτεσαι και τελικά καταλήγεις σε έναν που για σένα είναι ΜΟΥ. Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε η ψηφοφορία να είναι μονοκούκι.

Για δύο λόγους:

α) ευγενής άμιλλα

β)για να μην βγει ο zade

 

4) Διαπιστώνω ότι κάποια Μέλη λαμβάνουν σοβαρά τη διαδικασία, και κάποια άλλα στο χαβαλέ. Το παραπάνω γεγονός δημιουργεί αντιθέσεις στην κοινότητα. Η άποψη ότι "ΟΚ μην δίνεις σημασία", δεν νομίζω ότι μπορεί να σταθεί σε αυτή τη περίπτωση μιας και πρόκειται για μία κεντρική διαδικασία της κοινότητας με πολλές προεκτάσεις στις σχέσεις μεταξύ των μελών. Νομίζω ότι μία στοιχειώδης δεοντολογία σε τέτοιου είδους θέματα θα πρέπει να υφίσταται.

Μην το βλέπεις τόσο βαθιά ρε το θέμα.Εδώ δεν «τις μετράμε» να δούμε ποιός έχει τους πιο πολλούς υποστηρικτές! Μια χαλαρή διαδικασία είναι και «οκ μην δίνεις σημασία».Λες και άμα βγει κάποιος MOY αλλάζουν οι συσχετισμοί δυνάμεων στην κοινότητα.Παρέα είμαστε ,όχι κόμμα.

 

5) Με όλο τον σεβασμό μου προς τα παιδιά της Διοικητικής Ομάδας, νομίζω ότι δεν θα έπρεπε να μετέχουν στην διαδικασία. Είναι άδικο για αυτούς. Η προσφορά τους είναι ανεκτίμητη και το έργο τους είναι αναγνωρισμένο από όλους εμάς που συμμετέχουμε ως απλά μέλη, γνωρίζοντας τις προσπάθειές τους για την πορεία αυτού του πρωτοποριακού για τα ελληνικά δεδομένα φόρουμ. Εγώ προσωπικά θεωρώ την Διοικητική Ομάδα σαν μία οντότητα. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω ότι ο Α είναι "καλύτερος" από τον Β. Γράφω το ταπεινό μου σχόλιο γιατί μπορεί να κατηγορηθούνε ΑΔΙΚΩΣ με το σκεπτικό, "Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει". Η αναγνώριση και οι τιμές προς αυτά τα παιδιά μπορούν να αποδοθούν με κάποιο άλλο τρόπο.

:beer:

 

Εδώ όμως συμφωνούμε.Kαι εγώ διαφωνώ που συμπεριλαμβάνονται μέλη της διοίκησης στην ψηφοφορία.Όχι για τον λόγο που αναφέρεις ,απλά πιστεύω ότι είναι άδικο προς τα απλά μέλη διότι τα μέλη της διοίκησης μπορούν να προσφέρουν και διαφορετικά από ότι τα απλά μέλη.Άσε που έχει τελείως διαφορετική απήχηση στον ψηφοφόρο ένας διοικητής (xD) από ότι ένας απλός πολίτης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9495
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  264
  • Reputation:   1513
  • Achievement Points:  264
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5514 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1) Το "τίποτα δεν σημαίνει" δεν είναι απάντηση. Δεν είμαστε μία μηδενιστική κοινότητα εδώ πέρα.

 

3) Ευγενής άμιλλα, δηλ?

Ξέρεις κάτι? Από τις πλάκες να φοβάσαι. Κάποιος αν κολώνει να σου πει κάτι στη μάπα, το ρίχνει στη πλακίτσα.

Οπότε κάποια πράγματα καλό είναι να τα αντιμετωπίζουμε με σοβαρότητα.

 

4) Γιατί να μην το βλέπω τόσο βαθειά? Σου αναγνωρίζω το δικαίωμα να μην το βλέπεις εσύ βαθειά, αλλά εγώ το βλέπω.

Είπαμε να περνάμε ωραία, αλλά να μην μ@λ@κ@ζόμαστε. Έχει διαφορά.

 

5) Το βλέπεις στρατιωτικά το θέμα, βάσει ιεραρχίας. Δεν είναι θέμα Διοιηκητή και Απλού Στρατιώτη. Καμμία σχέση με το δικό μου σκεπτικό.

 

 

...bye the way

 

ποιο θα ήταν το πρώτο σου post αν εκλεγείς MOY?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28730
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6464 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Απόψεις μου στις ερωτήσεις του φίλου παραπάνω (άνευ quotes)

 

1) Λίγο από όλα... κυρίως όμως ο χαρακτήρας του και η προσφορά του στην κοινότητα διαχρονικά (άποψη μου), κυρίως όμως τον χρόνο που πέρασε.

 

2) Υπάρχουν περιορισμοί στις δημοσκοπήσεις πάντα, δεν χωράνε όλα τα μέλη ούτως ή άλλως. Η τελική επιλογή είναι πάντως στα χέρια των μελών του φόρουμ. Κάποιος πρέπει να κάνει την "αρχική επιλογή" από τα εκατοντάδες μέλη που έχει το φόρουμ (δύσκολη υπόθεση).

 

3) Για λόγους διευκόλυνσης κυρίως αλλά και επειδή αξίζουν την ψήφο μας περισσότερα του 1 πρόσωπα. Σίγουρα δεν είναι 1 το άτομο που θα γούσταρες να δώσεις την ψήφο σου, έτσι δίνεις σε όσους θεωρείς αξιόλογους και στο τέλος αυτός που θα μαζέψει τις περισσότερες ψήφους γενικότερα κερδίζει. Προσωπικά, εάν έπρεπε να επιλέξω 1 μόνο πρόσωπο από την λίστα, θα ζοριζόταν ο εγκέφαλος, θα άρχισε να βγάζει καπνούς και πολύ πιθανόν πριν αποφασίσω να ρίξω την ψήφο μου να είχαμε καμία έκρηξη.

 

4) Το φόρουμ μας πάντα είχε αυτή την διπλή προσωπικότητα. Μέσα από τον χαβαλέ και την διασκέδαση πηγάζουν όλα αυτά τα σπουδαία και σοβαρά πράγματα που βγαίνουν από αυτό.

 

5) Ο σεβασμός και η αναγνώριση στην Δ.Ο. είναι δεδομένη, η προσφορά σίγουρα ανεκτίμητη πλην όμως εν τέλει και αυτά μέλη του φόρουμ είναι, που απλά κάποια "λάθος" στιγμή τα χώσανε να κάνουν τις αγγαρείες του με κάποιες επιπλέον δυνατότητες. Η Δ.Ο. μέχρι ένα βαθμό ενεργεί (ή πρέπει να ενεργεί) σαν μία οντότητα, αλλά εν τέλει αποτελείται από ξεχωριστές - διαφορετικές μονάδες και ναι πιστεύω ότι δεν προσφέρουν όλοι ισόποσα στο φόρουμ. Κάποιοι προσφέρουν περισσότερο, κάποιοι λιγότερο, κάποιοι "φαίνονται" και κάποιοι είναι "αφανείς ήρωες", όλα αυτά ανάλογα την περίοδο και το πως κυλάει η προσωπική τους ζωή (ναι έχουν και από αυτή). Δεν νομίζω ωστόσο ότι έχουν μπει όλα τα μέλη της Δ.Ο., απλά όσοι "ξεχώρισαν" από αυτή, όπως ακριβώς έγινε η επιλογή και των υπόλοιπων "απλών" μελών.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27523
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5742 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

1) Το "τίποτα δεν σημαίνει" δεν είναι απάντηση. Δεν είμαστε μία μηδενιστική κοινότητα εδώ πέρα.

 

3) Ευγενής άμιλλα, δηλ?

Ξέρεις κάτι? Από τις πλάκες να φοβάσαι. Κάποιος αν κολώνει να σου πει κάτι στη μάπα, το ρίχνει στη πλακίτσα.

Οπότε κάποια πράγματα καλό είναι να τα αντιμετωπίζουμε με σοβαρότητα.

 

4) Γιατί να μην το βλέπω τόσο βαθειά? Σου αναγνωρίζω το δικαίωμα να μην το βλέπεις εσύ βαθειά, αλλά εγώ το βλέπω.

Είπαμε να περνάμε ωραία, αλλά να μην μ@λ@κ@ζόμαστε. Έχει διαφορά.

 

5) Το βλέπεις στρατιωτικά το θέμα, βάσει ιεραρχίας. Δεν είναι θέμα Διοιηκητή και Απλού Στρατιώτη. Καμμία σχέση με το δικό μου σκεπτικό.

 

 

...bye the way

 

ποιο θα ήταν το πρώτο σου post αν εκλεγείς MOY?

 

1)Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βλέπεις βάθος εκεί που δεν υπάρχει.Η πολιτικώς ορθή απάντηση στο ερώτημά σου ξέρεις ποια είναι;

«Το μέλος της χρονιάς εκλέγεται μέσω δημόσιας ψηφοφορίας και απότελεί τιμητική διάκριση για την συνολική του προσφορά στην κοινότητα»

Εφόσον όμως δεν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια σχετικά με το ποιός προσέφερε περισσότερο ή λιγότερο σε μια κοινότητα,αναγκαστικά μπαίνει και ο παράγοντας «πόσο γουστάρω τον άλλον και τα όσα λέει».Οπότε εφόσον δεν μπορούμε να εξασφαλίσουμε μια κλίμακα κοστολόγησης προσφοράς δεν μπορούμε να καταλήξουμε σε αξιόπιστα αποτελέσματα.Μια ψηφοφορία σε ένα φόρουμ είναι, δεν είναι επίλυση διαφορικής εξίσωσης που υπάρχει είτε σωστό είτε λάθος αποτέλεσμα! Συνεπώς για μένα δεν είναι τίποτα ουσιαστικό.Σου είπα είναι ένα ενδιαφέρον πανηγυράκι.

 

3) Σκέψου το σαν τις κανονικές εκλογές.Γιατί μπορείς να βάλεις παραπάνω από ένα σταυρό; Έ έτσι κι εδώ.

Αυτό που λες για την πλακίτσα δεν ευσταθεί.Μα τι να κολώσει ο άλλος να σου πει στη μάπα;Ότι αυτά που λες για το κόμιξ είναι λάθος;Ότι «δεν μου αρέσει το χιούμορ σου»; Είναι σοβαρές αιτιές αυτές για να χαλαστείς με κάποιον;Για μένα ,ο χαβαλές δεν πρέπει να σταματάει ποτέ.Είναι το πιο αποτελεσματικό όπλο απέναντι σε οτιδήποτε.

 

4)Εσύ χαλιέσαι άμα το βλέπεις βαθιά.Εγώ αναγνωρίζω ότι το πράγμα δεν είναι τόσο σημαντικό και από κει και πέρα κάνω το χαβαλέ μου.Eγώ όλη την προεκλογική μου εκστρατεία την κάνω για το δώρο.Άμα ήξερα βέβαια τι δώρο ήταν και δεν με ενδιέφερε δεν θα έκανα τίποτα,αλλά από την άλλη με εμένα ποτέ δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.

 

Ξέρω πάντως ποιό θα ήταν το πρώτο μου ποστ αν εκλεγώ ΜΟΥ

 

Μουυυυυυυυυυ, μουυυυυυυυ ,μοοοοοουυυυυυυυ

grazing-cow-1b.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.