Μετάβαση στο περιεχόμενο

GreekComicFan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
NEIGHBORHOOD
Σενάριο/Kείμενα:
Zaro
Σχέδιο:
Zaro
Hμερ. έκδοσης:
09-2008
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Αστυνομικό,Μυστηρίου
Μέγεθος:
17.0 x 23.5
Σελίδες:
52
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
978-960-98423-0-3
Ονομαστική τιμή:
5€

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Neighborhood_0001.jpg  Neighborhood_0001z.jpg

 

Πρώτη Κυκλοφορία: Νοέμβριος 2008 (Στην έκδοση αναγράφεται Σεπτέμβριος 2008)
 

 

 

Από το δελτίο τύπου:
 

 

 

Παράθεση
«….Λέει ότι είναι μαύρη η ψυχή της επειδή φοράει μαύρα και ακούει σκοτεινή μουσική…. Επειδή είναι μικρή, αυθόρμητη και δεν αρνείται στους άντρες….. Η μικρή Άντζ, το γλυκό μου κορίτσι….Εγώ λέω ότι δεν έχει ιδέα από αληθινό σκοτάδι…».

Συντετριμμένη από τη δολοφονία του πατέρα της, η Άντζι αναζητά εκδίκηση. Και τη δυνατότητα αυτή της την προσφέρει ο ντετέκτιβ Ρέϊνς, ένας οικογενειακός φίλος με σκοτεινές γνωριμίες και ακόμη πιο σκοτεινό παρελθόν. Και έτσι ξεκινά το ταξίδι στη «Γειτονιά», όπου οι αναμνήσεις πονούν και οι σκιές σκοτώνουν.

 


Πρώτη δουλειά του δημιουργού που ακούει στο ψευδώνυμο Zaro, ο οποίος υπογράφει σενάριο και σχέδιο. Δεν το έχω διαβάσει ακόμα για να ξέρω συγγραφικά πως τα παέι σε αυτόν τον τομέα, αλλά στο σχέδιο (σελίδες ώς δείγμα υπάρχουν στο δελτίο τύπου) έχει ακόμα δουλειά να γίνει. Με μια ματιά διάκρινα πολλά ανατομικά λάθη, που εν μέρη καλύπτονται από το πυκνό μελάνωμα στο οποίο σκόπιμα κατέφυγε ο καλλιτέχνης, όπως μας ενημερώνει σε σημείωμα που υπάρχει στην έκδοση, προφανώς για φτιάξει ατμόσφαιρα. Ενδεχομένως και να το κατάφερε.
Να αναφερθεί πως η ιστορία χωρίζεται σε 6 κεφάλαια/πράξεις. Η μουσική υπόκρουση κατά την σχεδίαση του κόμικ ήταν το Monotheist των Celtic Frost.
Αρκετά καλή εκτύπωση, τεύχος με ράχη και χοντρό σαγρέ χαρτί με καλή αίσθηση στην αφή (γιατί και αυτό παίζει στην όλη εμπειρία που αποκομίζουμε από ένα αντικείμενο :) ).

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Το πήρα σήμερα. Μοναδικός λόγος ήταν η χαμηλή τιμή του.

 

ΟΚ σίγουρα δεν είναι ένα μέτριο κόμικ! Και δεν είναι μέτριο γιατί απλά είναι κακό. Ενώ υπάρχει μια καλή σεναριακή ιδέα (αν και ξαναπαιγμένη απο άλλους και σε διάφορα μέσα) τό ίδιο το σενάριο είναι απογοητευτικό. Το σκίτσο κάτω του μετρίου. Το υπερβολικό μελάνωμα κρύβει κάπως την σχεδιαστική αδυναμία και προσπαθεί (χωρίς να πετυχαίνει) να μιμηθεί την ατμόσφαιρα του Sin City.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5603 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το πήρα σήμερα. Μοναδικός λόγος ήταν η χαμηλή τιμή του.

 

ΟΚ σίγουρα δεν είναι ένα μέτριο κόμικ! Και δεν είναι μέτριο γιατί απλά είναι κακό. Ενώ υπάρχει μια καλή σεναριακή ιδέα (αν και ξαναπαιγμένη απο άλλους και σε διάφορα μέσα) τό ίδιο το σενάριο είναι απογοητευτικό. Το σκίτσο κάτω του μετρίου. Το υπερβολικό μελάνωμα κρύβει κάπως την σχεδιαστική αδυναμία και προσπαθεί (χωρίς να πετυχαίνει) να μιμηθεί την ατμόσφαιρα του Sin City.

 

 

 

Ένα μικρό σχόλιο, αν και γνωρίζω πως δεν είμαι, ούτε στο ελάχιστο, ο πιο αντικειμενικός άνθρωπος για να το κάνει. Μην το πάρεις στραβά Αντρέα, αλλά νομίζω πως είσαι λίγο παραπάνω αυστηρός στην κριτική σου. Είναι οπωσδήποτε ένα "ιδιόρυθμο" κόμικ, ένα κόμικ με αδυναμίες, ένα κόμικ που δεν απευθύνεται σε όλους, αν θες, αλλά σίγουρα όχι κακό. Νομίζω πως θεωρώντας το "κακό κόμικ" αδικούμε πολύ το δημιουργό του, ο οποίος με αυτή την έκδοση κάνει την πρώτη του εμφάνιση στο χώρο. :beer: Απόλυτα σεβαστή η άποψη σου, αλλά μιας και είναι η μόνη στο συγκεκριμένο thread, θεώρησα σκόπιμο να υπάρξει και "αντίλογος". ;)

 

ΥΓ: Όσον αφορά την αναντιστοιχία σε αρκετές από τις εκδόσεις μας, μεταξύ της ημερομηνίας που αναγράφεται και στην "πραγματική" ημερομηνία κυκλοφορίας, συνήθως οφείλεται σε καθυστέρηση του τυπογραφείου ή της διανομής (μέρος της οποίας γίνεται και από εμάς). Η πολιτική μας είναι να αναγράφουμε το μήνα που "κλείνει" το CD και αποστέλλεται στο τυπογραφείο, εκτός και αν ο τυπογράφος μας έχει ενημερώσε από πριν για διαφορετικό μήνα παράδοσης. Απλώς, επειδή η συγκεκριμένη δουλειά τυπώθηκε Αθήνα, στάλθηκε Μυτιλήνη και μετά ξανά στα σημεία διανομής (με καθυστέρηση απ'οτι θυμάμαι, για μια ποικιλία λόγων) εξού και η καθυστέρηση. Το ίδιο για παράδειγμα θα συμβεί και με τη νέα μας έκδοση "Ο ΓΙΑΠΩΝΑΣ: ΔΕΥΤΕΡΟΝΟΜΙΟΝ", ο οποίος τυπωθηκε με ημερομηνία Δεκέμβριος 2008, αλλά λόγω προβλήματος με το εξώφυλλό του (εξαιτίας λάθους που έγινε στη βιβλιοδεσία) είναι ακόμα στα χέρια του τυπογράφου. Οπότε, πάει για φεστιβάλ Βαβέλ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3934
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  384
  • Reputation:   869
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6036 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το NEIGHBORHOOD ξέρουμε μήπως πότε θα κυκλοφορήσει Θεσ/νίκη;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5909 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Παράξενο... Νομίζω πως το είδα στην Ναβαρίνου σε ένα μαγαζί με βιβλία.. Είναι δύο μαγαζιά πάνω στην Ναβαρίνου, το ένα έχει και έξω βιβλία και το άλλο είναι δίπλα, ένα μικρό.. εκεί μέσα το είδα με άλλα απο την 9η Διάσταση.

Στην Λάρισα πάντως έχει έρθει εδώ και 2 βδομάδες..

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20249
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η διχογνωμία σχετικά με το κόμικ αυτό μου κίνησε το ενδιαφέρον και το διάβασα τελικά χθες.

Μπορώ να πω πως δεν μου έκανε αρνητική εντύπωση. Ειδικά γιατί είναι αρκετά ευκολοδιάβαστο.

Βέβαια εγώ δίνω πάντα περισσότερη σημασία στην ιστορία από ότι στο σχέδιο...

 

Η υπόθεση θυμίζει αρκετά Sin City, μόνο που υπάρχει μια σημαντική σεναριακή ανατροπή στο τέλος...

 

Εντάξει το σχέδιο κάπου είναι λίγο ερασιτεχνικό, αλλά το κόμικ το ευχαριστήθηκα μια και όπως είπα διαβάζεται νεράκι.

 

 

Αν είχε βγει σε μορφή φανζίν θα ήταν από τα καλύτερα του χώρου....

 

Στα αρχικά στοιχεία της παρουσίασης πρέπει να προστεθεί πως η έκδοση έγινε στη Μυτιλήνη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Φίλε Citizen X, η κριτική μου δεν είναι ούτε υπερβολικά αυστηρή και βέβαια όχι άδική μιάς και δεν υπάρχει υστεροβουλία σε αυτή. Είναι απλά υποκειμενική.

 

Το Neighborhood είναι ένα κακό κόμικ για μένα. Δεν μου άρεσε καθόλου, όπως δεν μου αρέσουν τα μάνγκα, να φοράω κροκό λουστρίνια, όπως δεν μου αρέσει ο πατσάς ή οι κίτρινες φεράρι.

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι άλλοι δεν θα βρούν το συγκεκριμένο κόμικ ενδιαφέρον. Απλά όπως σωστά είπες δεν ήταν για μένα.

 

Παρ όλα αυτά πιστεύω πώς οποιαδήποτε κριτική πρέπει να γίνεται (όταν δεν υπαρχει υστεροβουλία) είτε καλή είτε κακή, γιατί έτσι βοηθειούντε όλοι. Και οι εκδοτικές και οι δημιουργοί και βέβαια οι αναγνώστες. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5603 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αν είχε βγει σε μορφή φανζίν θα ήταν από τα καλύτερα του χώρου....

 

 

 

 

Το πέτυχες! Όταν ο Zaro μου έδειξε το Neigborhood για πρώτη φορά, μου ζήτησε βοήθεια για να το κυκλοφορήσει ως fanzine. Είχαμε ήδη μιλήσει για μια άλλη δουλειά, για την οποία του είχα δώσει το "πράσινο" φως (και που ελπίζουμε να κυκλοφορήσει μέσα στο καλοκαίρι) και το Neigborhood , ήταν απλά κάτι που έφτοιαξε στο ενδιάμεσο (και ενελώς διαφορετικό σε ύφος και τεχνοτροπία από αυτό που ετοίμαζε), μιας και ιδέα τον έτρωγε καιρό. Και επειδή, θεώρησα πως η ποιότητα του ακροβατούσε κάπου μεταξύ fanzine και κανονικής έκδοσης αποφασίσαμε με το Νίκο Δαλαμπύρα (ο οποίος, επίσης, είχε σοβαρές επιφυλάξεις) να το κυκλοφορήσουμε κανονικά.

 

Φίλε Citizen X, η κριτική μου δεν είναι ούτε υπερβολικά αυστηρή και βέβαια όχι άδική μιάς και δεν υπάρχει υστεροβουλία σε αυτή. Είναι απλά υποκειμενική.

 

Το Neighborhood είναι ένα κακό κόμικ για μένα. Δεν μου άρεσε καθόλου, όπως δεν μου αρέσουν τα μάνγκα, να φοράω κροκό λουστρίνια, όπως δεν μου αρέσει ο πατσάς ή οι κίτρινες φεράρι.

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι άλλοι δεν θα βρούν το συγκεκριμένο κόμικ ενδιαφέρον. Απλά όπως σωστά είπες δεν ήταν για μένα.

 

Παρ όλα αυτά πιστεύω πώς οποιαδήποτε κριτική πρέπει να γίνεται (όταν δεν υπαρχει υστεροβουλία) είτε καλή είτε κακή, γιατί έτσι βοηθειούντε όλοι. Και οι εκδοτικές και οι δημιουργοί και βέβαια οι αναγνώστες. :beer:

 

 

Εννοείται πως δεν υπήρχε υστεροβουλία. Απλώς δεν ήθελα να καταγραφεί μόνο μια αρνητική άποψη και γι'αυτό ξεκίνησα τη κουβέντα.... :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6132 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Εμένα μου άρεσε αρκετά και έχοντας στο μυαλό ότι ηταν η πρώτη προσπάθεια του Ζαro το εκτίμησα ιδιαίτερα!!! :)

Λίγο psycho καταστάσεις και ιστορίες που αναμιγνύονται στο τέλος μεταξύ τους και όπως είπε και ο Μανώλης μια σεναριακή ανατροπή που ξαφνιάζει!!

Πολύ καλό αποτέλεσμα με δυνατότηες σίγουρα να γίνει καλύτερο!!

 

Ελπίζω να δούμε και την άλλη δουλειά το καλοκαίρι όπως μας πληροφόρησε ο CitizenX!!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5945 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Να αναφερθεί πως η ιστορία χωρίζεται σε 6 κεφάλαια/πράξεις. Η μουσική υπόκρουση κατά την σχεδίαση του κόμικ ήταν το Monotheist των Celtic Frost.

Πάω να το αγοράσω ΤΩΡΑ.

 

όπως δεν μου αρέσει (...) οι κίτρινες φεράρι.

QFTFT!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3934
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  384
  • Reputation:   869
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6036 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αρκετά καλό κόμικ.Μου άρεσε η ατμόσφαιρα και μου άρεσαν και οι χαρακτήρες.Το μόνο που με ξενέρωσε ήταν η κλισέ ανατροπή στο τέλος.Περιμένω να δώ και άλλα πράγματα απο τον δημιουργό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5945 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το πήρα σήμερα. Μοναδικός λόγος ήταν η χαμηλή τιμή του.

 

ΟΚ σίγουρα δεν είναι ένα μέτριο κόμικ! Και δεν είναι μέτριο γιατί απλά είναι κακό. Ενώ υπάρχει μια καλή σεναριακή ιδέα (αν και ξαναπαιγμένη απο άλλους και σε διάφορα μέσα) τό ίδιο το σενάριο είναι απογοητευτικό. Το σκίτσο κάτω του μετρίου. Το υπερβολικό μελάνωμα κρύβει κάπως την σχεδιαστική αδυναμία και προσπαθεί (χωρίς να πετυχαίνει) να μιμηθεί την ατμόσφαιρα του Sin City.

Όσο κι αν, έχοντας περάσει από το δημιουργικό κομμάτι, ξέρω ότι το σχόλιο "είναι κακό" είναι το δεύτερο χειρότερο πράγμα που μπορείς να πεις σε έναν δημιουργό (το πρώτο είναι το "είναι τέλειο, υπέροχο, μοναδικό") εδώ οφείλω να συμφωνήσω με την κριτική: Το Neighborhood μου φάνηκε κακό κόμιξ, για μια σειρά από λόγους.

Ο πρώτος και βασικότερος είναι το σχέδιο. Δεν είναι άσχημο, έχει πράγματα να πει και η τεχνική του δημιουργού πρέπει να είναι καλή. Το μελάνωμα όμως είναι... ασχολίαστο. Είναι πήχτρα σε μια μαυρίλα που δε θα έπρεπε να υπάρχει, που κρύβει τις λεπτομέρειες του σχεδίου και που καταστρέφει την ατμόσφαιρα που θα μπορούσαν να δώσει μια πιο ισορροπημένη σκίαση (και δε νομίζω ότι και το χαρτί βοηθάει πολύ στην οπτική απόλαυση, προσωπικά θα προτιμούσα κάποιο πιο γυαλιστερό)

Σεναριακά, μέτρια τα πράγματα. Οι χαρακτήρες των παρανοϊκών έχουν ενδιαφέρον, αλλά η τελική εξήγηση με χάλασε πολύ, το closure μου φάνηκε αδύναμο και η ανατροπή πολυφορεμένη. Οι δύο βασικοί πρωταγωνιστές πάλι... είναι απίστευτα μονοδιάστατοι. Δε νιώθω ότι τους γνωρίσαμε, ότι καταλάβαμε τί τους παρακινεί στο ελάχιστο. Μάλλον προσχηματικούς θα τους χαρακτήριζα. Στα θετικά επίσης, το κείμενο είναι ευκολοδιάβαστο και ρέει άνετα. Πολύ θετικό αυτό.

Επίσης με ενόχλησαν πολύ κάποια χοντρά ορθογραφικά λάθη που είδα. Ελλειπής επιμέλεια δε νοήται ούτε σε fanzine, πόσο μάλλον σε επαγγελματική έκδοση.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι για πρώτη δουλειά δεν είναι άσχημη, απλά η απειρία του δημιουργού υποβαθμίζει τα θετικά στοιχεία του έργου. Θα ταίριαζε περισσότερο να είχε βγει ως κάποιο fanzine, παρά ως "κανονική" έκδοση. Εύχομαι κάθε επιτυχία στον δημιουργό για την επόμενη δουλειά του.

 

ΥΓ: Το εξώφυλλο πάντως είναι εντυπωσιακό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τελευταίο θύμα για σήμερα:

 

Λοιπόν, έχουμε τον σκληρό ντετέκτιβ Ρότζερ και την ορφανή Άντζι σε μια άλλη Σιν Σίτυ με καλύτερο σχέδιο από του Miller imho (καταλαβαίνεις τι βλέπεις δηλαδή :P ). Τι μπορεί να πάει στραβά λοιπόν;

 

Το κεφάλαιο 1 είναι ντάλε κουάλε με John Hartigan meets Nancy Callahan.

Το κεφάλαιο 2 θυμίζει εισαγωγή σε Yellow Bastard.

Το κεφάλαιο 3 είναι ολόιδιο με τον Kevin τον καθωσπρέπει κανίβαλο.

Το κεφάλαιο 4 είναι με μια πόρνη σε βιτρίνα.

Το κεφάλαιο 5 είναι ολόιδιο με τον Yellow Bastard. Που μάλιστα την πέφτει στην Άντζι/Nancy και ο Ρότζερ/John τα παίρνει και τον εκτελεί.

Στο κεφάλαιο 6 έχει κακό ένα Γκόλεμ που φτιάχτηκε από θύματα των 4 προηγούμενων κακών.

 

 

Γενικά, δεν μπορώ να του βάλω παραπάνω από 2/10... Πάντως πολύ καλό δέσιμο τυπογραφικά. Αντιγράφω μία και ένα απόσπασμα από το μονοσέλιδο επίλογο του Zaro:

 

Η Γειτονιά ήταν μια ιδέα που είχα εδώ και τρία χρόνια. Όταν βρίσκονταν ακόμη στη βάση της σύλληψής της, τριγυρνούσε στο κεφάλι μου, για μερικές μέρες, με τον τίτλο Origin. ήταν απλώς μια καλή ιστορία που, ίσως, γίνονταν κάποιου είδους διήγημα στο μακρινό και αβέβαιο μέλλον. Θα έγραφα τότε για έναν τύπο που, λόγω κάποιου αόριστου ερεθίσματος, αποφάσισε να ψάξει στα βάθη του σκότους, μέσα του- μέσα στη "γειτονιά"- και εκεί θα έβρισκε αληθινά τέρατα και ο μόνος τρόπος για να ξεφορτωθεί τους ανεπιθύμητους γείτονες ήταν να πεθάνει.

 

 

Δεν. :sorry::cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5603 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Να φανταστώ πως δεν σου αρέσει ο Frank Miller; :lol: :lol: :lol: Εξακολουθεί να είναι η έκδοση μας με τις πιο αντιφατικές κριτικές. Πραγματικά έχω ακούσει μόνο κακά ή μόνο καλά σχόλια, τίποτε ενδιάμεσο. Άντε να το διαβάσουν και άλλοι να μας πουν τη γνώμη τους... :thinking:

 

 

PS: Αλήθεια έχει τόσες ομοιότητες με το That Yellow Bastard; Νομίζω πως πρέπει να φρεσκάρω λίγο τα Sin City....

Επεξεργασία από CitizenX
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και υπόψην πως ό,τι ξέρω από Sin City είναι 99% από την ταινία. Ο Miller είναι από τους μισητούς μου πριν καν βγάλει το τελευταίο novel του, αλλά άσχετα από αυτό όντως μου άρεσε το σχέδιο του Zaro. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76867
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

δε με χάλασε καθόλου! :)

 

παρότι το σχέδιο είχε κάποια προβληματακια, η ιστορία κι η ατμόσφαιρα μου άρεσαν. καλός ρυθμός, πολύ ευκολοδιάβαστο! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • DaDiRa changed the title to NEIGHBORHOOD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.