Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγαπημένος υπερήρωας από όσους έχουμε δει μέχρι στιγμής στη συλλογή της Radnet(


Αγαπημένος υπερήρωας  

34 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Το συζητούσαμε τις προάλλες στο αντίστοιχο νήμα (εδώ). Για πείτε λοιπόν. Ποιος είναι ο δικός σας αγαπημένος;:flowers9:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Spider-Man φυσικά.

Νομίζω θα ήταν καλύτερη μια δημοσκόπηση τύπου "ποιος είναι ο 2ος αγαπημένος σας υπερήρωας μετά τον Spider-Man" ή να είχαμε κι άλλες επιλογές, όχι μόνο μία :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

@ Laz33 κανονικά θα έβαζα πολλαπλή επιλογή, αλλά επειδή είναι μόνο εννιά οι ήρωες, σκέφτηκα να πούμε απλά τον αγαπημένο μας! Για τον Spiderman πάντως, είχα διαβάσει ένα εξαιρετικό σχόλιο του (ποιου άλλου)@ germanicus :

Παράθεση

τώωωωωρα? :) η θέση μου έναντι του σπάηδερμαν είναι γνωστή ρητή και σαφής εδώ και αιώνες :D μια χαρά ως έξτρα σε άλλα κόμικ, όχι άλλο Βασιλάκη Καϊλα στα δικά του :D (του καθάρισαν την Gwen Stacey, τον ξεπαντρέψαν από την MJ.......... δλδ έλεος.... μεξικάνικη σαπουνόπερα είναι. πειραματόζωο για να δουν πόσο παρακάτω θα τον φτάσουν μέχρι να βρεθεί ένας φαν να πάει να σκοτώσει έναν σεναριογράφο (που δεν θα βρεθεί.... αν ήταν, θα είχε συμβεί εδώ και αιώνες (Φοβερό.... ο άλλος γουστάρει τον give peace a chance και πάει και τον καθαρίζει. εδώ του βασανίζουν ψυχολογικά 40 χρόνια τον άλλον και δεν τρέχει κάστανο.... :) ))))) (Ααααχ... τα ματαξανάπα και ησύχασα :) )

Από εδώ!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13488
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

26 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Spider-Man φυσικά.

Νομίζω θα ήταν καλύτερη μια δημοσκόπηση τύπου "ποιος είναι ο 2ος αγαπημένος σας υπερήρωας μετά τον Spider-Man" ή να είχαμε κι άλλες επιλογές, όχι μόνο μία :)

 

Εφόσον ομως αγοράζεις μονο Σπάιντερ-Μαν δεν μπορείς κρίνεις αντικειμενικα τους υπόλοιπους. :)

 

Εγώ ψήφισα με βάση τι έχουμε διαβάσει μέχρι στιγμής, όχι all time favorite. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μακράν του δευτέρου ο Spider-Man. Εξαιρετικές ιστορίες, φοβερή δράση, καταπληκτικοί κακοί και ελάχιστα σκαμπανεβάσματα. Από κοντά οι Fantastic Four που το βάζω δεύτερο στη σειρά προτίμησης μου. Ύστερα μου άρεσε πολύ ο Daredevil και θεωρώ σταθερά καλό τον Iron Man. Οι Avengers μου αρέσουν, αλλά έχουν πολύ μεγάλα σκαμπανεβάσματα ποιότητας μεταξύ των τόμων τους. Captain έχω διαβάσει μόνο τον ένα τόμο και μου άρεσε, θα διαβάσω τον δεύτερο και τον τρίτο μαζί για να έχω ολοκληρωμένη άποψη. X-Men είναι πολύ μικρό δείγμα ο ένας τόμος και έχω σκοπό να τον διαβάσω μέσα στην επόμενη εβδομάδα. Ο Hulk δε μου αρέσει και Thor έχω προλάβει μόνο τον πρώτο, οπότε δεν τον κατατάσσω κάπου ακόμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Πωπω, ο Spiderman προηγείται κατά πολύ! Για να δούμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Επειδή είμαι κατά κύριο λόγο DCάκιας τον Spider-Man τον βάζω μαζί με τον Superman και τον Batman, άρα τον θεωρώ εκτός συναγωνισμού. Για αυτό ψήφησα Fantastic Four, η αμέσως επόμενη προτίμηση.

Επεξεργασία από hudson
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

8 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Εφόσον ομως αγοράζεις μονο Σπάιντερ-Μαν δεν μπορείς κρίνεις αντικειμενικα τους υπόλοιπους. :)

 

Εγώ ψήφισα με βάση τι έχουμε διαβάσει μέχρι στιγμής, όχι all time favorite. 

 

Αν κατάλαβα καλά, ψηφίζουμε ποιος είναι ο αγαπημένος μας υπερήρωας της Marvel.

Όχι ποιανού υπερήρωα οι ιστορίες απ'αυτές που έβγαλε η radnet μας αρέσουν περισσότερο.

Βέβαια ακόμα και "ποιανού υπερήρωα οι ιστορίες σας αρέσουν περισσότερο μέχρι στιγμής" να ήταν η ερώτηση, πάλι Spider-Μan θα ψήφιζα.

Οι Fantastic Four θα ήταν 2η επιλογή, παρότι δεν μ'αρέσουν σαν ήρωες.

Μετά τον Spider-Man προτιμώ τον Daredevil σαν υπερήρωα, αλλά εντάξει, δεν έχει τόσο ωραίες ιστορίες όσο οι FF.

 

Btw δεν διαβάζω μόνο Spider-Man.

Έχω 2 τόμους FF, 2 Daredevil, 1 Hulk και διάβασα διαδικτυακά τις πρώτες ιστορίες του Iron Man.

Άρα έχω άποψη και για άλλους, όχι μόνο για τον Spidey :)

 

Και πριν προλάβει να ρωτήσει ο constantinople, ΔΕΝ έχω διαβάσει Θορ και δεν με τραβάει καθόλου να διαβάσω. Δεν μ'αρέσει σαν ήρωας, δεν μ'αρέσει το πάντρεμα "μυθολογία Βίκινγκς και σύγχρονος κόσμος" και γενικά το κόνσεπτ "Θεοί της Άσγκαρντ στον 20ο αιώνα" :)

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13488
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

28 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Αν κατάλαβα καλά, ψηφίζουμε ποιος είναι ο αγαπημένος μας υπερήρωας της Marvel.

Όχι ποιανού υπερήρωα οι ιστορίες απ'αυτές που έβγαλε η radnet μας αρέσουν περισσότερο.

Βέβαια ακόμα και "ποιανού υπερήρωα οι ιστορίες σας αρέσουν περισσότερο μέχρι στιγμής" να ήταν η ερώτηση, πάλι Spider-Μan θα ψήφιζα.

Οι Fantastic Four θα ήταν 2η επιλογή, παρότι δεν μ'αρέσουν σαν ήρωες.

Μετά τον Spider-Man προτιμώ τον Daredevil σαν υπερήρωα, αλλά εντάξει, δεν έχει τόσο ωραίες ιστορίες όσο οι FF.

 

Btw δεν διαβάζω μόνο Spider-Man.

Έχω 2 τόμους FF, 2 Daredevil, 1 Hulk και διάβασα διαδικτυακά τις πρώτες ιστορίες του Iron Man.

Άρα έχω άποψη και για άλλους, όχι μόνο για τον Spidey :)

 

Και πριν προλάβει να ρωτήσει ο constantinople, ΔΕΝ έχω διαβάσει Θορ και δεν με τραβάει καθόλου να διαβάσω. Δεν μ'αρέσει σαν ήρωας, δεν μ'αρέσει το πάντρεμα "μυθολογία Βίκινγκς και σύγχρονος κόσμος" και γενικά το κόνσεπτ "Θεοί της Άσγκαρντ στον 20ο αιώνα" :)

 

 

Eγω εξελαβα το ποστ ως "Οσοι εχετε διαβασει και τους 53 τομους που εχουν κυκλοφορησει (54 για τους συνδρομητες) ποιος σας αρεσε πιο πολυ σαν ιστοριες"

Γενικα και εμενα ο Σπαϊντι ειναι σαν all time ηρωας. Αλλα συγκρινοντας τα 55 τευχη +3 annual των FF με τα αντιστοιχα 41 + 3 του ASM, μου αρεσαν περισσοτερο απο αποψη σεναριου και πλοκης.

Οι ΧΜΕΝ με μολις 5 τευχη θα επρεπε κανονικα να ειναι εκτος λιστας (προς το παρον)

 

Παντως ο Thor αρχιζει σιγα σιγα να εχει πολυ ωραιες ιστοριες.Διαστημα,μυθολογια,τερατα. Οι 3 τελευταιοι τομοι του δηλαδη χοντρικα απο το τευχος 125 και μετα ειναι πολυ ανωτεροι απο τα αρχικα παλευω με τον Κομπρα και τον Μιστερ Χαύντ και ο Λοκι δινει δυναμεις στον Κρασερ Κριλ και τον Σαντου επειδη ετσι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

3 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Eγω εξελαβα το ποστ ως "Οσοι εχετε διαβασει και τους 53 τομους που εχουν κυκλοφορησει (54 για τους συνδρομητες) ποιος σας αρεσε πιο πολυ σαν ιστοριες"

Ε, καλά, δεν χρειάζεται να έχεις διαβάσει όλους τους τόμους, αν κι αυτό θα ήταν το σωστό, αλλά τότε, πόσοι θα ψήφιζαν; Πέντε, δέκα; Απλά, πρέπει να έχεις μια γενική ιδέα. Να μην έχεις διαβάσει λόγου χάρη έναν τόμο και ψηφίσεις. Αυτό. :flowers9:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.