Μετάβαση στο περιεχόμενο

SECRET INVASION [ Σας Αρεσε; ]


x for xepeta

Ποια η γνώμη σας για το Secret Invasion;  

17 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82156
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6083 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Και έτσι και αυτό το crossover έγινε παρελθόν. Πάμε για το επόμενο event. O καλός Quesada Μας υπόσχετε ότι για λίγο θα ηρεμήσουμε. Και κάποιες ακόμη κινήσεις που πρόκειται να δούμε προσεχώς:

 

?Dark Reign will take us right about to the end of this year.?

?You may see a few smaller, ?Planet Hulk?-sized events, but nothing quite as sweeping as a Civil War or Secret Invasion for a little while.?

?Andy will be playing a very, very large part in one of these ?Planet Hulk?-sized events. At least one of them.?

??if you want [more Gambit], there’s a one-shot about his origin coming out in June and more Gambit goodness in July.?

?Not only will Venom be playing the role of Dark Spider-Man in Dark Avengers, but he’ll also be headlining his own ?Dark Reign? limited series: The Sinister Spider-Man.?

 

Από τη σελίδα:

http://blog.newsarama.com/2009/03/20/myspa...devil-and-more/

 

Προσωπικά δεν αγόρασα ούτε ένα τεύχος. Τα πήρα από φίλο και τα διάβασα. Κάτι μεγάλες μάχες χωρίς λόγο τελείως άκυρες είδα...

Επεξεργασία από frequently_attitudes
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121021
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6365 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα την πω την αμαρτία μου: ΔΕΝ τρελαίνομαι για το σκίτσο του Yu, αλλά ταίριαζε γάντι στα τεύχη των New Avengers. Όμως το συγκεκριμένο event θα το χαρακτήριζε κάποιος... κακογυρισμένο!!! :oops: Παρόλαυτα, αρχικά μου άρεσε. Είχε νταβαντούρι και μεγάλες μάχες, και ανάμεσα τους, κάποιες χορταστικές. Μέχρι τη μέση περίπου, όπου το χάσανε τελείως και έγινε ένας αχταρμάς από όπου ξεφύτρωναν παντού Skrulls, ένα τελευταίο τεύχος στο οποίο στενοχωρήθηκα για την Wasp, και ξενέρωσα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ με το πώς τελείωσε (wtf, αφηγησούλα την στιγμή της κορύφωσης???) και την επιστροφή παλιών χαρακτήρων.

 

 

 

 

Τελικά είδα καλά? Επέστρεψε η Electra??? :wow::confuse: Από την άλλη, τουλάχιστον μπορεί να παίξει καμιά μάχη μαζί με την Lady Bullseye, όχι για μας, για το φουκαριάρικο το ματάκι μας...

 

 

 

 

Εξού και θα συμφωνήσω όσο δεν πάει με αυτό που διάβασα στο comicdom.gr:

 

Είναι γεγονός: μια σειρά από events-σαπουνόφουσκες (πλην του WWH ίσως ? δεν ξέρω, δεν το έχω διαβάσει), των οποίων το συγκλονιστικό αποτέλεσμα ήταν ο θάνατος ή ?θάνατος? μερικών σημαντικών χαρακτήρων, άλλη μια δημογραφική αλλαγή του Earth-616 και γενικά, a big load of nothing. Το DARK REIGN έχει, προς το παρόν, κάποια ιδιαίτερη βαρύτητα, ως aftermath όλων αυτών.

 

 

 

Προσωπικά, με σειρά μετριότητας από το μέτριο προς το χάλια, είναι: Civil War > Secret Invasion > World War Hulk. Διάλεξα την τρίτη επιλογή και ευτυχώς δεν αγοράζω τεύχη αλλά τομάκια, θα έκλαιγα τα λεφτά μου με τα τελευταία events, με τέτοια χάλια τέλη που είχαν όλα τους!!!!

 

 

 

υγ.Το World War Hulk ήταν μακράν το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ από τα τελευταία event επί Marvel Γης (γιατί το Annihilation δε νομίζω να είναι τόσο μέτριο, περισσότερα όταν το διαβάσω)

 

υγ2.Dark Avengers ROCK!!! :banana:

 

υγ3.Γιααα να δούμε μπας και φτιάξει κάποια στιγμή φέτος το Amazing Spider-Man......

 

υγ4.Α, ναι και ο Deadpool ROCKS!!!!!!deadpoolonmotorbikebyja.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28494
  • Reputation:   190330
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6389 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ξεκίνησε καλά αλλά από τη μέση και μετά τα έκανε ρόιδο. ένα ακόμα crossover event που παει στον κάλαθο των αζήτητων. :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26522
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

To SI ακουλούθησε σε γενικές γραμμές την πορεία των ανάλογων γεγονότων της Μάρβελ τα τελευταία χρόνια.

Ξεκίνησε πάρα πολύ καλά και ήταν πολλά υποσχόμενο με όλο αυτό το "χτίσιμο" των τελευταίων χρόνων. Συνέχισε σε αυτό το μοτίβο με τις παράλληλες ιστορίες που εξηγούσαν μεταξύ άλλων και πώς έγιναν διάφορα γεγονότα τα τελευταία χρόνια, αλλά κλασσικά όπως έγινε και με άλλες παρόμοιες περιπτώσεις καλλιέργειας υψηλών προσδοκιών άρχισε να ξεφουσκώνει προς το τέλος. Η τελική μάχη ήταν παράλογη. Ενώ οι σούπερ-skrulls τους ξέσκιζαν στα προηγούμενα τεύχη, ξαφνικά όταν ήρθε η ώρα για την "συγκέντρωση" του τελευταίου τεύχους οι ήρωες νίκησαν, υποθέτω απλά και μόνο επειδή ήταν το τελευταίο τεύχος. Και μιλάμε για έναν στρατό από skrulls που ο καθένας τους είχες τις δυνάμεις πολλών ηρώων! :confuse: :confuse:

Επίσης η δραπέτευση του Mr. Fantastic από το διαστημόπλοιο που κρατούνταν ήταν λίγο ό,τι να 'ναι!!

Πάντως το τέλος μετά τη μάχη και την εισαγωγή στο Dark Reign ανοίγει πολύ ενδιαφέροντες ορίζοντες και βρίσκω την όλη σύλληψη πολύ καλή! Στα θετικά είναι και το ότι το φασιστοειδές (και πρώην αγαπημένος ήρωας) που ακούει στο όνομα Iron Man δείχνει να παίρνει επιτέλους αυτό που του αξίζει και όλοι τον έχουν πια στο φτύσιμο.

Συνολικά, ψήφισα "καλό" με βάση το ότι ξεκίνησε πολύ καλά, ήταν μια ενδιαφέρουσα ιδέα, ξεφούσκωσε στο τέλος και είχε μια "άντε να τελειώνουμε" μάχη, που άφησε όμως μια πολύ υποσχόμενη κατάσταση για τη συνέχεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5682 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Βασικά όταν είχα πρωτακούσει ότι το επόμενο μεγάλο event της Marvel θα έχει να κάνει με Skrulls,δεν μπορώ να πω πως με συντάραξε κιόλας......Αλλά από περιέργεια για το ποιος από όλους ήταν τελικά Skrull,για το που το πήγαινε o Bendis με το story των New Avengers και για το αν ο Ιron Man θα μπορούσε να γίνει ακόμη πιο μπ@#$!&*^ς,το έβαλα στις παραγγελίες μου.

Με δεδομένο λοιπόν τις χαμηλές προσδοκίες μου,μπορώ να πω ότι ήταν ένα καλό storyline,χωρίς όμως κάτι το τρομερό.Υπήρχαν κάποια πράγματα που μου άρεσαν,αλλά πιστεύω πως ειδικά στα 4-5 πρώτα τεύχη,η ιστορία κύλαγε σε πολλλύυυυ αργούς ρυθμούς (το οποιό βέβαια το συνηθίζει ο Bendis..),μέχρι να φτάσει στο ζουμί της όλης ιστορίας,την τελική μάχη υπερηρώων-Skrulls.

 

Πιο συγκεκριμένα,κάποια πράγματα που δεν μου άρεσαν:

1)Όπως είπα και παραπάνω,ο ρυθμός της ιστορίας ήταν πολύ αργός στα πρώτα 5 τεύχη,ενώ στα επόμενα 2 τεύχη η μάχη παρουσιάζεται κάπως γρηγορότερα από ότι θα έπρεπε..Η κατανομή της ιστορίας/τευχών δεν έγινε σωστά.Πιστεύω πως το όλο story θα μπορούσε να τελειώσει σε 4-5 τεύχη.Αλλά τότε δεν θα ήταν mega event series,σωστά??Και πως θα δικαιολογούσαμε στον αναγνώστη την αγορά των εκατοντάδων tie-ins ???

2)Ο θάνατος της Wasp με άφησε παγερά αδιάφορο....Ήταν άλλος ένας "μεγάλος" θάνατος,που όλα τα big events "πρέπει" να έχουν,για να είναι big.Με λίγα λόγια,άλλος ένας ανούσιος θάνατος,για να κερδίσουν τις εντυπώσεις.

3)Οι Commandos του Fury.H εμφάνισή τους ήταν ένα απ'τα κεντρικά σημεία της ιστορίας,παρ'ολα αυτά,οι περισσότεροι μου είναι προσωπικά άγνωστοι,και δεν ένιωσα τη παραμικρή περιέργεια να μάθω γι'αυτούς ή να διαβάσω κάποια επόμενα τεύχη που εμφανίζονται.

 

Κάποα πράγματα που μου άρεσαν:

1)Ουσιαστικά,μέσω του Secret Invasion εντάσσεται μέσα στο γενικό Marvel σύμπαν o νέος Captain America (James "Bucky" Barnes). :respect: Όλοι πλέον οι ήρωες μαθαίνουν ότι υπάρχει ένας νέος Cap στη γειτονιά,ο οποιός ανταποκρίνεται πλήρως στις ανάγκες του θρυλικού ήρωα.

post-7150-1237652201_thumb.jpgpost-7150-1237652424_thumb.jpg

2)Η σκηνή που ο Τhor καλεί και τις δύο μεριές να μαζευτούν για να ξεκινήσει η τελική μάχη,χτυπώντας το Mjolnir στο έδαφος!!!!!ΗΕLL YEAHHH!!!!!

post-7150-1237652523_thumb.jpg

όπως και η επόμενη σελίδα που γίνεται η πρώτη του γνωριμία με τον νέο Cap :respect:

post-7150-1237652584_thumb.jpg

3)Η επανεμφάνιση του Marvel Boy(Noh-Varr) και ο ρόλος που έπαιξε και θα παίξει (βλέπε Dark Avengers ;) ).

post-7150-1237652834_thumb.jpgpost-7150-1237653115_thumb.jpg

4)Που ξαναείδαμε την S.W.O.R.D. agent Brand μετά τους Astonishing X-men.

5)H τελική μάχη!!Και μου άρεσε το γεγονός ότι μετά απο καιρό είδα να πολεμούν όλοι μαζί οι ήρωες,καταγεγγραμένοι ή μη.Eιδικά το να βλέπω να πολεμούν πλάι πλάι οι Τhor,Captain America,Iron Man,Fury,Venom(!!!) και...Νorman Osborn(LoL)....priceless!!!!

post-7150-1237651054_thumb.jpg

Σε γενικές γραμμές,είναι ένα απ'τα καλύτερα events της Marvel τα τελευταία χρόνια,χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι έιναι αριστούργημα.Διαβάζεται πάντως ευχάριστα.Και όσον αφορά το σχέδιο του Υu,ούτε εμένα στην αρχή με ενθουσίαζε,μου φαινόταν "κάπως",αλλά τελικά ταιριάζει στο όλο κλίμα.

Το σίγουρο είναι πως με το τέλος του και το ξεκινημα του Dark Reign,το Marvel Universe έχει γίνει πιο ενδιαφέρον και υπάρχει η δυνατότητα να οδηγήσει σε καλά πράγματα.

Βy the way,ψήφισα "Καλό. Δε ξετρελάθηκα αλλά γούσταρα."Αλλά,ΟΧΙ ΑΛΛΑ CROSSOVERS!!!!!!!!

 

 

υγ2.Dark Avengers ROCK!!! :banana:

Ιndeed!!!!!Δεν το περίμενα αλλά το πρώτο τεύχος που διάβασα μου άρεσε!!Και ιδιαίτερα το σχέδιο!! :cool: Για να δούμε που το πάει ο Bendis....

υγ3.Γιααα να δούμε μπας και φτιάξει κάποια στιγμή φέτος το Amazing Spider-Man......

Μετά το Anti-venom storyline,το επόμενο μεγάλο θα είναι το American Son,το οποιό έχει να κάνει με τη σχέση πατέρα και γιου Osborn μετά το Secret Invasion.Γιααα να δούμε.....

υγ4.Α, ναι και ο Deadpool ROCKS!!!!!!deadpoolonmotorbikebyja.gif

Εντάξει,χαλαρά εντάξει!!!!!!!!!!!!!!

Επεξεργασία από PrOWl
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   117016
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Οι εικόνες στο προηγούμενο πόστ πρέπει να "αδυνατίσουνε". Αρκετά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5682 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Οι εικόνες στο προηγούμενο πόστ πρέπει να "αδυνατίσουνε". Αρκετά.

Exmmm,επειδή δεν ξέρω τι χρειάζεται να κάνω ή αν μπορώ να κάνω κάτι για το μέγεθος των εικόνων....μπορεί να το αναλάβει κάποιος mod,ε?ε? :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28494
  • Reputation:   190330
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6389 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

αναφέρει εδώ ο Yoshi 2 freeware προγραμματάκια επεξεργασίας εικόνας (το λέω αυτό για την περίπτωση που δεν έχεις ένα Photoshop ή ένα Microsoft Office Picture Manager στον υπολογιστή σου). Με οποιοδήποτε από αυτά, μπορείς να κάνεις resize την εικόνα στον υπολογιστή σου και μετά να την ξαναανεβάσεις. Και να αλλάξει κάποιος από τη Δ.Ο. τις συγκεκριμένες, θα είναι δώρο άδωρο, αφού παρόμοιο πρόβλημα θα ξαναφανεί αργότερα. :) Ρίξε μια ματιά στα προγραμματάκια που παρέθεσε ο Yoshi, ή έστω άμα έχεις κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας, άνοιξε ένα τόπικ στη Γεν.Βοήθεια (μην φορτώνουμε αυτό εδώ). Θα δεις. Είναι τρομακτικά απλό :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.