Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

32 λεπτά πριν, hose είπε:

 

Aν μαθει το Vendora οτι αναζητει συναλλαγη χερι με χερι θα τον πεταξει εξω, μονο μεσω της διαδικασιας τους επιτρεπουν πλεον συναλλαγες:out:

 

Γίνεται χέρι με χέρι και γίνεται η πληρωμή μέσω ασφαλών συνναλαγών της vendora 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1621
  • Achievement Points:  159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

4 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Γίνεται χέρι με χέρι και γίνεται η πληρωμή μέσω ασφαλών συνναλαγών της vendora 

 

τι πραγμα??? :NoNo:

Συναντιομαστε, μου δινεις το αντικειμενο που πουλας και αντι να σε πληρωσω εκεινη τη στιγμη, γυριζω σπιτι και πληρωνω μεσω των "ασφαλων συναλλαγων vendora"?

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

18 λεπτά πριν, hose είπε:

 

τι πραγμα??? :NoNo:

Συναντιομαστε, μου δινεις το αντικειμενο που πουλας και αντι να σε πληρωσω εκεινη τη στιγμη, γυριζω σπιτι και πληρωνω μεσω των "ασφαλων συναλλαγων vendora"?

Έτσι σου λένε τα φυντάνια του βεντόρα αλλά εννοείται ότι δεν πληρώνεις εγγυημένη συναλλαγή στο χέρι με χέρι, προχθές πούλησα έτσι. Είπαμε η ξεφτίλα έχει και τα όρια της, άκου εγγυημένη συναλλαγή στο χέρι με χέρι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

16 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Για όποιον δεν γνωρίζει αυτό το βιβλίο είναι πραγματικά σπάνιο!

Πρώτον το εν λόγω βιβλίο ο ίδιος ο συγγραφέας το έχει αποσείρει από την κυκλοφορία λόγω κάποιων συγκυριών που βασίστηκαν σε αυτό το βιβλίο.

Δεύτερον και η ξένη έκδοση του βιβλίου Rage είναι δυσεύρετη. Οπότε φανταστείτε πόσο σπάνιο είναι η ελληνική έκδοση που δεν πρόκειται να ξαναβγεί στα ελληνικά...

Μια νορμάλ τιμή για αυτό το βιβλίο είναι 150-200 ευρώ στην οποία πουλιέται και φεύγει πιο άνετα...

(Είναι διαφορετικό αν εγώ θα τα έδινα. Ειδικά όταν μπορείς να το βρεις δωρεάν σε pdf)

 

Και τρίτον θα έλεγα ότι είναι πιο σπάνιο και από την βιβλιοθήκη κόμιξ και την πολιτεία και τα χαμένα επεισόδια (ίσως και όλα μαζί, γιατί μπορείς να τα βρεις διαθέσιμο στο εξωτερικό)

 

Οπότε όποιος δεν γνωρίζει,ας ψάξει περισσότερα για αυτό το βιβλίο...

 

Όποιος δίνει τόσα λεφτά για εξαντλημένο βιβλίο του Stephen King το οποίο έχει επανεκδοθεί 2 φορές τουλάχιστον και κόστιζε 13€, είναι άξιος της μοίρας του. Αν το θέλει ντε και καλά κάποιος σε έντυπο για να το διαβάσει και μόνο, ας το εκτυπώσει απ' το *.pdf αρχείο.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

6 ώρες πριν, hose είπε:

 

τι πραγμα??? :NoNo:

Συναντιομαστε, μου δινεις το αντικειμενο που πουλας και αντι να σε πληρωσω εκεινη τη στιγμη, γυριζω σπιτι και πληρωνω μεσω των "ασφαλων συναλλαγων vendora"?

Έτσι ακριβώς! Κι εγώ όταν το έμαθα πρώτη φορά δεν το πίστευα!:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το 2018 η Ειρήνη κι ο Νίκος, ο Νίκος κι η Ειρήνη, το πουλούσαν στο "Λέσχη.gr" στα 180€ και έφαγαν τρελό κράξιμο μέχρι που διαγράφτηκε αυτή & άλλες αγγελίες τους και το θέμα κλειδώθηκε. Διαβάζω επίσης από χρήστη που το έχει ότι είναι χρυσή μετριότητα και μάλιστα από τα χειρότερα του Stephen King. Ρε ουστ που ζητάνε εκατοντάδες ευρώ για μια μετριότητα. Το "Bibliography" & "Βιβλιοnet", ωστόσο, όπως πάντα ενημερωμένα, γράφουν ότι είναι διαθέσιμο στην αγορά. Μάλιστα γράφει μάλλον και ο δικός μας @ Grilos εκεί με παρατσούκλι "Γρίλος" (πρωτοτύπησες εδώ! :lol: ) και είναι αυτός που έκανε τη ζημιά στην αγγελία τους. :D

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

59 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Το 2018 η Ειρήνη κι ο Νίκος, ο Νίκος κι η Ειρήνη, το πουλούσαν στο "Λέσχη.gr" στα 180€ και έφαγαν τρελό κράξιμο μέχρι που διαγράφτηκε αυτή & άλλες αγγελίες τους και το θέμα κλειδώθηκε. Διαβάζω επίσης από χρήστη που το έχει ότι είναι χρυσή μετριότητα και μάλιστα από τα χειρότερα του Stephen King. Ρε ουστ που ζητάνε εκατοντάδες ευρώ για μια μετριότητα. Το "Bibliography" & "Βιβλιοnet", ωστόσο, όπως πάντα ενημερωμένα, γράφουν ότι είναι διαθέσιμο στην αγορά. Μάλιστα γράφει μάλλον και ο δικός μας @ Grilos εκεί με παρατσούκλι "Γρίλος" (πρωτοτύπησες εδώ! :lol: ) και είναι αυτός που έκανε τη ζημιά στην αγγελία τους. :D

Παρατήρησε και ποιος έκανε like στο πρώτο ποστ και ποιος μας ενημέρωσε  μια σελίδα πίσω ότι είναι σπάνιο.

Μυρίζομαι συνωμοσία. :thinking:

Παρακαλώ η τεχνητή νοημοσύνη (@Θοδωρής Καραπάνος) του GC να επέμβει.

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν το είδα, χαχα! Εμπνέει το "Greekcomics" βλέπω για παρατσούκλια στην Αγγλική εκδοχή τους. :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1672
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Το 2018 η Ειρήνη κι ο Νίκος, ο Νίκος κι η Ειρήνη, το πουλούσαν στο "Λέσχη.gr" στα 180€ και έφαγαν τρελό κράξιμο μέχρι που διαγράφτηκε αυτή & άλλες αγγελίες τους και το θέμα κλειδώθηκε. Διαβάζω επίσης από χρήστη που το έχει ότι είναι χρυσή μετριότητα και μάλιστα από τα χειρότερα του Stephen King. Ρε ουστ που ζητάνε εκατοντάδες ευρώ για μια μετριότητα. Το "Bibliography" & "Βιβλιοnet", ωστόσο, όπως πάντα ενημερωμένα, γράφουν ότι είναι διαθέσιμο στην αγορά. Μάλιστα γράφει μάλλον και ο δικός μας @ Grilos εκεί με παρατσούκλι "Γρίλος" (πρωτοτύπησες εδώ! :lol: ) και είναι αυτός που έκανε τη ζημιά στην αγγελία τους. :D


Κάποτε ήμουν μέλος της "Λέσχης", έχω καιρό όμως να συμμετέχω ή να μπω στη σελίδα τους. Σίγουρα όποιος είναι αναγνώστης μπορεί να βρει σημεία να ταυτιστεί ή να συμμετέχει τόσο σε σελίδες με "κόμιξ" όσο και με βιβλία. Θέλω να πιστεύω ότι είμαι συνεπής στις απόψεις μου όσο αφορά την συλλεκτικότητα και την τιμή κάποιων πραγμάτων :P

Επεξεργασία από Grilos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  391
  • Reputation:   3560
  • Achievement Points:  565
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5766 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

10 ώρες πριν, Mandrake είπε:

 

Όποιος δίνει τόσα λεφτά για εξαντλημένο βιβλίο του Stephen King το οποίο έχει επανεκδοθεί 2 φορές τουλάχιστον και κόστιζε 13€, είναι άξιος της μοίρας του. Αν το θέλει ντε και καλά κάποιος σε έντυπο για να το διαβάσει και μόνο, ας το εκτυπώσει απ' το *.pdf αρχείο.

Επανέκδοση τι εννοείς; Ενημέρωσε μας γιατί αν υπάρχει θα είμαι εντάξει και με αυτή.Αν είναι να το αποκτήσω με κάνα 30αρι

Επεξεργασία από james768
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, james768 είπε:

Επανέκδοση τι εννοείς; Ενημέρωσε μας γιατί αν υπάρχει θα είμαι εντάξει και με αυτή.Αν είναι να το αποκτήσω με κάνα 30αρι

 

Ε προφανώς έχουν εξαντληθεί και οι επανεκδόσεις για να το ψάχνεις τόσα χρόνια. Διάβασα (νομίζω στις τρεις σελίδες του φόρουμ που δίνω υπερσύνδεσμο παραπάνω) ότι κυκλοφόρησε αρχικά το 1998 και έπειτα το 2000 και το 2002. Η πρώτη τιμή είναι γύρω στις 3.000 Δρχ. Επομένως το τιράζ που λένε δε μπορεί να είναι τόσο μικρό πια και όλο και κάπου θα υπάρχει το βιβλίο. Πόσοι να έσπευσαν ν' αγοράσουν και τις τρεις εκδόσεις ενός απ' τα πιο μέτρια βιβλία (σύμφωνα με εκείνον πάντα που το αναφέρει στο φόρουμ!) του Stephen King; Completists κυρίως. Από την άλλη, θα μου πεις, τότε δεν υπήρχαν σελίδες με αξιολογήσεις και παντώς τύπου κριτικές, κάνα IRC μονάχα που να τύχει να πει κάποιος αναγνώστης σε άλλους τη γνώμη του σε κάποιο κανάλι, επομένως και μόνο το brand name μπορεί να ήταν ικανό να κάνει αρκετές πωλήσεις στην αρχή. Αλλά και στις τρεις εκδόσεις; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4461
  • Reputation:   34727
  • Achievement Points:  4528
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

10 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

 κάνα IRC μονάχα που να τύχει να πει κάποιος αναγνώστης σε άλλους τη γνώμη του σε κάποιο κανάλι, 

Παντελώς άσχετο με το θέμα αλλά δεν κρατιέμαι. Θέλω να μου πεις (ονόματα και διευθύνσεις) ποιος είναι αυτός που το 1998 (ήμουν δευτερο έτος τότε) έμπαινε στο irc και αντί να γράψει για ομάδες, αντί να κάνει καμάκι, αντί να κάνει φάρσες δίνοντας ψεύτικα ραντεβού σε επίδοξους εραστές με nickname όπως maria21 ή eleni20, έμπαινε και σχολιάζει τα μέτρια βιβλία του Steven King. Όχι θέλω να μου πεις..:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  391
  • Reputation:   3560
  • Achievement Points:  565
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5766 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

1 ώρα πριν, Mandrake είπε:

 

Ε προφανώς έχουν εξαντληθεί και οι επανεκδόσεις για να το ψάχνεις τόσα χρόνια. Διάβασα (νομίζω στις τρεις σελίδες του φόρουμ που δίνω υπερσύνδεσμο παραπάνω) ότι κυκλοφόρησε αρχικά το 1998 και έπειτα το 2000 και το 2002. Η πρώτη τιμή είναι γύρω στις 3.000 Δρχ. Επομένως το τιράζ που λένε δε μπορεί να είναι τόσο μικρό πια και όλο και κάπου θα υπάρχει το βιβλίο. Πόσοι να έσπευσαν ν' αγοράσουν και τις τρεις εκδόσεις ενός απ' τα πιο μέτρια βιβλία (σύμφωνα με εκείνον πάντα που το αναφέρει στο φόρουμ!) του Stephen King; Completists κυρίως. Από την άλλη, θα μου πεις, τότε δεν υπήρχαν σελίδες με αξιολογήσεις και παντώς τύπου κριτικές, κάνα IRC μονάχα που να τύχει να πει κάποιος αναγνώστης σε άλλους τη γνώμη του σε κάποιο κανάλι, επομένως και μόνο το brand name μπορεί να ήταν ικανό να κάνει αρκετές πωλήσεις στην αρχή. Αλλά και στις τρεις εκδόσεις; :thinking:

Το ότι υπάρχουν υπάρχουν ξαναμπήκα στο metabook και τώρα είναι 10 οι αγγελίες που ξεκινούν 285 και καταλήγουν 800 .Είναι το ίδιο πράγμα  ακριβώς με τον βίο και τα χαμένα επεισόδια που είναι disney .Δεν είναι σπάνιο απλά μεγάλη προσφορά άλλα πολύ μεγαλύτερη ζήτηση.300 ευρώ δεν έχω δώσει για ένα κόμικ που είναι πρωταρχική μου συλλογή και αρρωστιά  δεν θα δώσω τόσα για ένα βιβλίο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, Manitou είπε:

Παντελώς άσχετο με το θέμα αλλά δεν κρατιέμαι. Θέλω να μου πεις (ονόματα και διευθύνσεις) ποιος είναι αυτός που το 1998 (ήμουν δευτερο έτος τότε) έμπαινε στο irc και αντί να γράψει για ομάδες, αντί να κάνει καμάκι, αντί να κάνει φάρσες δίνοντας ψεύτικα ραντεβού σε επίδοξους εραστές με nickname όπως maria21 ή eleni20, έμπαινε και σχολιάζει τα μέτρια βιβλία του Steven King. Όχι θέλω να μου πεις..:lol:

 

Δεν τα θυμάσαι καλά φίλε μου... Υπήρχαν συζητήσεις πολύ εξειδικευμένες για Μουσική, για Κινηματογράφο, για Ηλεκτρονικούς Υπολογιστές, ακόμη και για πρώτα βήματα hacking, αλλά αυτά φυσικά θα γίνονταν σε συγκεκριμένα κανάλια, όχι στο γενικότερο #Hellas. Ακόμη και μουσική κατεβάζαμε τότε περιμένοντας με τις ώρες βέβαια για κάθε ένα κομμάτι μπαίνοντας σε σειρά αναμονής με bots να διαχειρίζονται την όλη διαδικασία. Έδινες εντολή για να δεις τι υπάρχει προς διάθεση, επέλεγες αυτό που ήθελες με άλλη εντολή και το bot σε έβαζε σε ουρά αναμονής, αρκεί να μην έβγαινες απ' το κανάλι ή να μην πήγαινε κάτι στραβά με τον πάροχό σου. Αυτό γινόταν σε ξένους servers, βέβαια, όχι στον Hellasnet. Χωρίς να θυμάμαι συγκεκριμένο κανάλι, είμαι βέβαιος πως όλο και κάτι θα υπήρχε για βιβλιόφιλους, έπειτα συζητήσεις για βιβλία & κόμικς υπήρχαν και σε κανάλι για μουσική, διόλου περίεργο εφόσον τα ενδιαφέροντα κάθε ανθρώπου ποικίλλουν.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

13 λεπτά πριν, james768 είπε:

Το ότι υπάρχουν υπάρχουν ξαναμπήκα στο metabook και τώρα είναι 10 οι αγγελίες που ξεκινούν 285 και καταλήγουν 800 .Είναι το ίδιο πράγμα  ακριβώς με τον βίο και τα χαμένα επεισόδια που είναι disney .Δεν είναι σπάνιο απλά μεγάλη προσφορά άλλα πολύ μεγαλύτερη ζήτηση.300 ευρώ δεν έχω δώσει για ένα κόμικ που είναι πρωταρχική μου συλλογή και αρρωστιά  δεν θα δώσω τόσα για ένα βιβλίο

 

Ασφαλώς και δε θα τα δώσεις, απλώς θα πρέπει να κάνεις υπομονή. Κι αν έχεις ξεμείνει από ανάγνωση και απλώς έχεις κάψα να το διαβάσεις σε έντυπη μορφή, η εκτύπωση απ' το pdf είναι ότι πρέπει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4461
  • Reputation:   34727
  • Achievement Points:  4528
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

8 ώρες πριν, Mandrake είπε:

 

Δεν τα θυμάσαι καλά φίλε μου... Υπήρχαν συζητήσεις πολύ εξειδικευμένες για Μουσική, για Κινηματογράφο, για Ηλεκτρονικούς Υπολογιστές, ακόμη και για πρώτα βήματα hacking, αλλά αυτά φυσικά θα γίνονταν σε συγκεκριμένα κανάλια, όχι στο γενικότερο #Hellas. Ακόμη και μουσική κατεβάζαμε τότε περιμένοντας με τις ώρες βέβαια για κάθε ένα κομμάτι μπαίνοντας σε σειρά αναμονής με bots να διαχειρίζονται την όλη διαδικασία. Έδινες εντολή για να δεις τι υπάρχει προς διάθεση, επέλεγες αυτό που ήθελες με άλλη εντολή και το bot σε έβαζε σε ουρά αναμονής, αρκεί να μην έβγαινες απ' το κανάλι ή να μην πήγαινε κάτι στραβά με τον πάροχό σου. Αυτό γινόταν σε ξένους servers, βέβαια, όχι στον Hellasnet. Χωρίς να θυμάμαι συγκεκριμένο κανάλι, είμαι βέβαιος πως όλο και κάτι θα υπήρχε για βιβλιόφιλους, έπειτα συζητήσεις για βιβλία & κόμικς υπήρχαν και σε κανάλι για μουσική, διόλου περίεργο εφόσον τα ενδιαφέροντα κάθε ανθρώπου ποικίλλουν.

Τα θυμάμαι βρε. Απλα είπα να κάνω λίγο χαβαλε γιατί μου ήρθαν ξαφνικά μνήμες από κανάλια με πολύχρωμα ονόματα, καρτέλες να ανοίγουν από εδώ και από εκεί και άλλα τέτοια ωραία. Το ίντερνετ στα σπάργανα πραγματικά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1672
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν έχεις το καλό πράγμα, που δεν κυκλοφορεί πουθενά αλλού...

2023-06-09 22_04_09-Stranger things-Η άλλη πλευρά - € 20,00 - Vendora — Mozilla Firefox.png

2023-06-09 22_04_44-Μηνύματα - Vendora — Mozilla Firefox.png

Όποιος έχει αμφιβολία για την σπανιότητα και την φοβερή τιμή, μπορεί να κάνει αναζήτηση σε όποιο μεγάλο βιβλιοπωλείο θέλει. Σε όλα είναι "εξαντλημένο", αλλά για εσάς προσωπικά θα το βρουν στην αρχική του τιμή και θα σας κάνουν και έκπτωση.

Επεξεργασία από Grilos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Grilos είπε:

Αν έχεις το καλό πράγμα, που δεν κυκλοφορεί πουθενά αλλού...

2023-06-09 22_04_09-Stranger things-Η άλλη πλευρά - € 20,00 - Vendora — Mozilla Firefox.png

2023-06-09 22_04_44-Μηνύματα - Vendora — Mozilla Firefox.png

Όποιος έχει αμφιβολία για την σπανιότητα και την φοβερή τιμή, μπορεί να κάνει αναζήτηση σε όποιο μεγάλο βιβλιοπωλείο θέλει. Σε όλα είναι "εξαντλημένο", αλλά για εσάς προσωπικά θα το βρουν στην αρχική του τιμή και θα σας κάνουν και έκπτωση.

Καινούριο έχει 10,43 μη λες ψέματα!

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7124
  • Reputation:   27042
  • Achievement Points:  7459
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

23 ώρες πριν, Manitou είπε:

Τα θυμάμαι βρε. Απλα είπα να κάνω λίγο χαβαλε γιατί μου ήρθαν ξαφνικά μνήμες από κανάλια με πολύχρωμα ονόματα, καρτέλες να ανοίγουν από εδώ και από εκεί και άλλα τέτοια ωραία. Το ίντερνετ στα σπάργανα πραγματικά...

 

Ε ναι, δεν υπήρχαν και πολλά να κάνεις τότε με τις ποταπές PSTN γραμμούλες και τη χρέωση σε κάθε σύνδεση... Τα μαλλιά της κεφαλής μας πληρώναμε για το "τίποτα". Ένα μουσικό άλμπουμ σε mp3 χειρίστου είδους (64 kbits) ήθελες μια βδομάδα για να το κατεβάσεις..! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1672
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν είναι κρίμα; Κάποιος φαίνεται ότι την πάτησε.
Το μεγάλο κρίμα είναι ότι κάποιος έκανε post σε μια ομάδα στο Fb "ΚΟΜΙΞ" για να προσέχουν όλοι και του σβήσανε το post ως μη σχετικό με την ομάδα και ως προσβλητικό για τον "πωλητή"...

 

2023-06-20 19_29_12-Μεταχειρισμένα Βιβλία - Ανταλλαγές _ ΠΡΟΣΟΧΉ ΑΠΑΤΕΏΝΑΣ ΜΕΓΆΛΟΣ _ Facebook — Mozi.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πριν από 1 ώρα, Grilos είπε:

Δεν είναι κρίμα; Κάποιος φαίνεται ότι την πάτησε.
Το μεγάλο κρίμα είναι ότι κάποιος έκανε post σε μια ομάδα στο Fb "ΚΟΜΙΞ" για να προσέχουν όλοι και του σβήσανε το post ως μη σχετικό με την ομάδα και ως προσβλητικό για τον "πωλητή"...

 

2023-06-20 19_29_12-Μεταχειρισμένα Βιβλία - Ανταλλαγές _ ΠΡΟΣΟΧΉ ΑΠΑΤΕΏΝΑΣ ΜΕΓΆΛΟΣ _ Facebook — Mozi.png

Πειράζει που δεν κατάλαβα;:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1672
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ rolandofshire

 

Είχα κάνει μία ανάρτηση σε αυτό το νήμα πριν λίγο καιρό για κάποιον που πουλούσε τον Βίο και τα Χαμένα Επεισόδια για 50 Ευρώ έκαστο. Μου φαινόταν ότι πρόκειται για απάτη, ε κάποιος την πάτησε και προσπαθεί να γλιτώσει τους άλλους λέγοντας ότι ο συγκεκριμένος τύπος είναι απατεώνας.

Όταν κάτι ακούγεται πάρα πολύ καλό, τότε πρέπει να είμαστε όλοι λίγο περισσότερο υποψιασμένοι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ο ιδιος θα ναι που κλεβει καινουριους στο χομπι εδω και 15-20 χρονια. Ολοι τον ξερουμε πλεον αλλά οι νεοι στο χομπι προφανως οχι. 

Κανε μια ονομαστικη αναρτηση, καρφιτσωσε το να βγαινει πανω πανω και ετσι ισως γλυτωσουν καποιοι. Αν και θα χει κλεμμενους λογαριασμους σε χιλια δυο ονοματα ο συγκεκριμενος , τι να πεις.... Οταν ελεγα πριν καιρο μονο εγγυημενη βεντορα πεσαν να με φανε καποιοι για τα 2 και τα 5 ευρω προμηθεια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1672
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ ManaLeak13 πως θα τα κάνω όλα αυτά;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Τι σχέση έχει η βεντόρα;; Ειλικρινά ούτε ιδιοκτήτης να ήσουν. Αν ο άλλος είναι στόκος και την πατάει καλά να πάθει. Το ιντερνετ δεν δημιουργήθηκε χθες. Δεν δίνουμε λεφτά στο ιντερνετ σε αγνώστους, στοιχειώδη πράγματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

5 λεπτά πριν, Grilos είπε:

 

Σε τι διαφωνείς ακριβώς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μόλις τώρα, Macchia nera είπε:

Τι σχέση έχει η βεντόρα;; Ειλικρινά ούτε ιδιοκτήτης να ήσουν. Αν ο άλλος είναι στόκος και την πατάει καλά να πάθει. Το ιντερνετ δεν δημιουργήθηκε χθες. Δεν δίνουμε λεφτά στο ιντερνετ σε αγνώστους, στοιχειώδη πράγματα.

Ολη μου τι συλλογη κομιξ με λεφτα σε αγνωστους την αγορασα, τι θα πει αυτο ;

Πλεον και αγριεψαν τα πραματα και υπαρχουν τροποι να διασφαλιζεις τις αγορες σου. Που το περιεργο δεν καταλαβαινω. Ναι συμφωνω υπερχρεωνουν προμηθειες ναι και εγω τους βριζω ειναι κοροιδια 1.60 να σε χρεωνουν για προιον 1 ευρω αλλά σε κατι σπανιο που ο αλλος δεν ξερει τι πουλαει και το δεις φτηνα, βγαινεις κερδισμενος. Θα σε χαλουσε απο εναν ασχετο να παρεις το Βιο 30 ευρω εγγυημενα να σου βγει ξερω γω 38 ?

4 λεπτά πριν, Grilos είπε:

@ ManaLeak13 πως θα τα κάνω όλα αυτά;

Εισαι διαχειριστης προφιλ στο Facebook σε σελιδες αγοραπωλησιών ?

 

Κοιτα ο συγκεκριμενος περα απο απατεωνας παιζει να ναι και επικινδυνος. Εχει φωτο προφιλ με οπλα, δεν ξερεις που ειναι μπλεγμενος και που μπορεις να μπλεξεις αν θελει να σε κυνηγισει. Ο καλος σαμαρειτης ηταν ενα παραμυθακι της αρχαιοτητας για τους αφελεις... Καλο ειναι να μην μπλεκουμε με τετοια γιατι ποτέ δε ξερεις που θελει ο αλλος να φτασει τα ορια του. Οποιος εχει ματια ανοιχτα και τον κοβει θα τον καταλαβει. Ο αφελής θα ειναι για παντα αφελης, δεν αλλαζει η πραγματικοτητα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1672
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ Macchia nera
Διαφωνώ! Γιαυτό είμαστε μία κοινότητα που αγαπά τα κόμιξ, για να μπορούμε να ανταλλάξουμε απόψεις, να προστατέψουμε, όσο μπορούμε αυτό που αγαπάμε και να πούμε "μυστικά" σε κάποιον νέο ή σε κάποιον που τώρα άρχισε να ασχολείται.

 

Αν και δεν άργησα να συμμετάσχω, ομάδες όπως η Λέσχη του Βιβλίου, το greekcomics και το comicstreet μου έδειξαν που μπορώ να βρω φθηνά και ποιοτικά κόμιξ/βιβλία, που να προσέξω και που να "επενδύσω".

Για τον μανάβη που είναι μεσάζοντας ή για τον ιχθυοπώλη ή για το σούπερ μάρκετ έχεις την ίδια άποψη; Και το vendora ένα είδος μεσάζοντος είναι. Αν θέλεις εγγύηση και ασφάλεια θα πληρώσεις, πως να το κάνουμε; Αλλιώς καμικάζι και βασίζεσαι στις εμπειρίες σου.

Επεξεργασία από Grilos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  431
  • Reputation:   4284
  • Achievement Points:  597
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

 

2 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Ολη μου τι συλλογη κομιξ με λεφτα σε αγνωστους την αγορασα, τι θα πει αυτο ;

Πλεον και αγριεψαν τα πραματα και υπαρχουν τροποι να διασφαλιζεις τις αγορες σου. Που το περιεργο δεν καταλαβαινω. Ναι συμφωνω υπερχρεωνουν προμηθειες ναι και εγω τους βριζω ειναι κοροιδια 1.60 να σε χρεωνουν για προιον 1 ευρω αλλά σε κατι σπανιο που ο αλλος δεν ξερει τι πουλαει και το δεις φτηνα, βγαινεις κερδισμενος. Θα σε χαλουσε απο εναν ασχετο να παρεις το Βιο 30 ευρω εγγυημενα να σου βγει ξερω γω 38 ?

 

Όταν λέω σε αγνώστους εννοώ αποστολή χρημάτων ηλεκτρονικά. Κι εγώ αγόρασα πάμπολλες φορές από το φεισμπουκ αλλά πάντα χέρι με χέρι. Ο Βίος 30 ευρώ δεν πωλείται οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω. Αν ήταν κάτι άλλο στα 30 ευρώ, θα εξαρτιόταν αν θα πλήρωνα την προμήθεια από τι θα ήταν αυτό. Μπορεί ναι μπορεί και όχι. Αφού τα έχουμε συζητήσει τόσες φορές για την βεντόρα και έχουμε καταλήξει, ειδικά εμείς οι δύο, γιατί λες ότι πέσαμε να σε φάμε. Ποτέ δεν σε φάγαμε :chicken:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1672
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  983 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ Macchia nera ήθελες να μου βάλεις και εσύ, διαφωνώ... άρα είμαστε πάτσι.
Ποιό το νόημα ύπαρξης ενός θέματος σαν αυτό αν όλοι πρεσβεύουμε το "Ας πρόσεχε";

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.