Μετάβαση στο περιεχόμενο

SUPER CONDOM


ramirez

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
SUPER CONDOM
Σενάριο/Kείμενα:
Tasmar (Τάσος Μαραγκός)
Σχέδιο:
Tasmar (Τάσος Μαραγκός)
Hμερ. έκδοσης:
12-2010
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
22.0 x 15.0
Σελίδες:
32
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
978-960-6732-55-3

  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5055
  • Reputation:   34581
  • Achievement Points:  5063
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Έχοντας διαβάσει αρκετά κόμικς του Τάσου Μαραγκού (aka Tasmar) ήμουν θετικά προκατειλλημένος στο άκουσμα της κυκλοφορίας της νέας του συλλογής. Δεν διάβασα μάλιστα τα διάφορα teasers που έχει σκορπίσει από δω κι από κει ώστε να απολαύσω το τελικό "προϊόν" ολοκληρωμένο στην τελική του μορφή. Και δυστυχώς απογοητεύτηκα.

 

 

Περίμενα έμπνευση, καφρίλα, καννιβαλισμό, γενικώς να τα σπάει. Τζίφος. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι το περισσότερο υλικό είναι σε μορφή strip, άρα έπρεπε να είναι "μπαμ και κάτω" χωρίς να έχει χρόνο ανάπτυξης των όποιων gags, αλλά δεν είδα τόλμη και καλές ιδέες. Παρ' όλο που τα στριπάκια του βιβλίου είχαν δημοσιευθεί στο έντυπο City Uncovered (που απευθύνεται σε γκέι, λεσβίες και τρανσέξουαλς), πράγμα που αυτομάτως του έδινε το ελεύθερο να εκφραστεί και να πειραματιστεί με όποιον τρόπο ήθελε, το αποτέλεσμα στα μάτια μου είναι λειψό. Εδώ κοτζάμ sidekick του Super Condom, ολόκληρος Δονητής και δεν παίζει ενεργό ρόλο σε καμμία ιστορία.

 

 

Ελπίζω στο μέλλον να συμβεί κάτι συναρπαστικό στο σούπερ δίδυμο. Μέχρι τότε το προφυλακτικό θα παραμείνει κλεισμένο στο συρτάρι. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

To διαβασα σημερα!καταπληκτικο!απιστευτα εξυπνο χιουμορ και πραγματικη γροθια σε πολλους θεσμους!συγχαρητηρια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το διάβασα κι εγώ (επιτέλους). Λοιπόν, εν ολίγοις πρόκειται για 40 στριπάκια που δημοσιεύτηκαν όπως είπε ο Ραμ στη δεκαπενθήμερη εφημερίδα L.G.B.T. (Lesbian, Gay, Bisexual, Transexual) City Uncovered από το 2006 μέχρι και το 2008 και bonus μια πιο πρόσφατη ενιαία αυτή τη φορά ιστοριούλα 9 σελίδων όπου επιστρέφει ο Δονητής και ο Super μπιπ ανάποδα μέχρι και τους Ματατζήδες και τη Βουλή. Αυτό. Από τα στριπάκια 5-6 είχαν γέλιο, με κορυφαία αυτά με τον Batman και τον Άη Βασίλη κατ'εμέ.

 

 

Επιεικώς 5.2/10 από μένα. Το πιο αδύναμο του Tasmar, τσεκάρετε καλύτερα Krak. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

 

Επιεικώς 5.2/10 από μένα. Το πιο αδύναμο του Tasmar, τσεκάρετε καλύτερα Krak. ;)

 

Έλα ρε; Γιατί τόσο χαμηλά; Από εμένα ένα 6,5+ το πιάνει! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4996 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το διάβασα κι εγώ (επιτέλους). Λοιπόν, εν ολίγοις πρόκειται για 40 στριπάκια που δημοσιεύτηκαν όπως είπε ο Ραμ στη δεκαπενθήμερη εφημερίδα L.G.B.T. (Lesbian, Gay, Bisexual, Transexual) City Uncovered από το 2006 μέχρι και το 2008 και bonus μια πιο πρόσφατη ενιαία αυτή τη φορά ιστοριούλα 9 σελίδων όπου επιστρέφει ο Δονητής και ο Super μπιπ ανάποδα μέχρι και τους Ματατζήδες και τη Βουλή. Αυτό. Από τα στριπάκια 5-6 είχαν γέλιο, με κορυφαία αυτά με τον Batman και τον Άη Βασίλη κατ'εμέ.

 

 

Επιεικώς 5.2/10 από μένα. Το πιο αδύναμο του Tasmar, τσεκάρετε καλύτερα Krak. ;)

 

 

Έλα ρε; Γιατί τόσο χαμηλά; Από εμένα ένα 6,5+ το πιάνει! :D

 

θα συμφωνησω με τον DJO 5.2

Δεν ηταν προτοτυπα, δεν ηταν εξυπνα, ηταν αναμενομενα και δε πλησιασαν καν καποια καφριλα εκτος απο ορισμενα τα περισσοτερα αντι για γελιο μου προκαλουσαν ενα μουδιασμα του στυλ να διαβασω το επομενο ή οχι...πολλη καλυτερη η δουλεια που κανει τωρα και στο Κρακ και στο So Comic με το στριπ "Ολα ειναι Κομικξς"!

Επεξεργασία από ConB
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Αγοράσθηκε σήμερα και διαβάστηκε στα γρήγορα όσο περίμενα το λεωφορείο(~15λεπτο). Με κάποια επιφύλαξη πάντα καθώς το ότι είχε πρωτοδημοσιευτεί σε περιοδικό για Gay.gif με έκανε κάπως. Τελικά βγήκα μισοαληθής. :P Ευτυχώς όχι όσο χυδαίο το περίμενα, χωρίς να έχει σε όλα τα στριπάκια κάποιο υπονοούμενο, ενώ στην extra ιστορία έγινε... facepalm.gif... 6/10, καλύτερα Krak :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28464
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πλακιτσα εχει, ενταξει δεν ειναι Krak komiks αλλα εχει κι αυτο την πλακα του, αλλου περισσοτερο κι αλλου λιγοτερο! Πιο πολυ απο τα αρχικα στριπακια μου αρεσε το extra stuff, δηλαδη η "μεγαλη περιπετεια". 

 

Τσιμπηστε το οσο κραταει ο μηνας Jemma στην λεσχη, για μολις 2€ ειναι σχεδον κλοπη!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Προσωπικά ήθελα να μου αρέσει αλλά δεν. :( Οπότε συμφωνώ και επαυξάνω την κριτική του ramirez.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.