Μετάβαση στο περιεχόμενο

www.instocktrades.com


ramirez

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1618
  • Content Count:  5053
  • Reputation:   34575
  • Achievement Points:  5061
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

O xepetas εδώ και κάτι χρόνια έχει ανεβάσει στα διαδικτυακά καταστήματα το mailordercomics.com (που μεταλλάχθηκε σε www.dcbservice.com) και έχει εξηγήσει με ποιον τρόπο δουλεύει και ότι πουλάει τεύχη (κυρίως) και κάποια καινούρια (λίγα) ΤΡΒ ή HC collections. Το "αδερφάκι" του εν λόγω site είναι το instocktrades.com, το οποίο πουλάει μόνο τόμους, ΤΡΒ ή HC, τόσο καινούριους όσο και παλαιότερους. Μέχρι πριν λίγους μήνες δεν δεχόταν παραγγελίες εκτός ΗΠΑ, ωστόσο πλέον μπορείτε να αγοράσετε από παντού.

 

Τα ταχυδρομικά για έναν τόμο μπορεί να είναι υψηλότερα απ' αυτά του Amazon π.χ., αλλά για αγορά τριών-τεσσάρων τόμων έρχονται στα ίδια επίπεδα και οι αυτούσιες τιμές κάθε βιβλίου είναι ως επί το πλείστον χαμηλότερες του Amazon. Είναι καλή περίπτωση για κοινή παραγγελία 2-3 ατόμων (ή ενός αν μιλάμε για τον zade). :P

 

Έχω ψωνίσει τρεις φορές μέχρι στιγμής από εκεί και είμαι απολύτως ικανοποιημένος. Πολύ καλή συσκευασία σε κουτί που περιείχε μικρές μπαλίτσες αφρολέξ, και όλο το κουτί μέσα σε σάκο. Ο κλασσικός τρόπος αποστολής και των άλλων διαδικτυακών καταστημάτων δηλαδή (mycomicshop, milehighcomics κλπ). Επιπλέον δέχονται πληρωμή και μέσω paypal, γεγονός πολύ πρακτικό για να μη δίνεις την κάρτα σου σε κάθε site που ψωνίζεις όσο και οικονομικό, αφού εδώ και κάποιους μήνες για κάθε αγορά με κάρτα σε εταιρεία από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού (amazon.com, tfaw.com, mycomicshop.com κλπ) υπάρχει εξτρά χρέωση ενός με δύο ευρώ (αναλόγως του ύψους της αγοράς). Μαντεύω πως αυτή είναι κάποιου είδους χρέωση του Ελληνικού κράτους που προσπαθεί να βγάλει έσοδα από παντού. Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας αναφέρει σχετικά...

Επεξεργασία από ramirez
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη. Η θυγατρική του mailordercomics.com www.dcbservice.com έχει σίγουρα καινούρια tpbs. Αυτόν το μήνα έχει σχεδόν μισοτιμής τα Hellblazer tpbs (και λίγα παλιά) με την ευκαιρία της κυκλοφορίας του #9,  αλλά κάνοντας δοκιμές πρίν μερικές ώρες (σύμπτωση) μου βγαίνουν για 3 βιβλία σχεδόν +9$ ο τόμος ταχυδρομικά. Δεν ξέρω πώς θα πάει και με τευχάκια μαζί, αν σε συμφέρει στην τελική.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5452 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

To instocktrades ειναι καλο απο κριτικες σε φορουμ που εχω διαβασει αλλα δεν συμφερουν τα μεταφορικα του για Ευρωπη ξερω.Οι Αμερικανοι μια χαρα,κανει και τρελα discounts τυπου -50% σε omnibus.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3656 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Νομίζω προσφέρει τσάμπα μεταφορικά για παραγγελίες άνω των 50$. Είναι καλό για παραγγελίες πολλών ατόμων.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Νομίζω προσφέρει τσάμπα μεταφορικά για παραγγελίες άνω των 50$. Είναι καλό για παραγγελίες πολλών ατόμων.

 

Αυτό εντός Αμερικής. Δεν ισχύει για Ελλάδα. Έκανα δοκιμές και βγαίνει 3 ευρώ το ένα αν πάρεις καμιά 10αριά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3656 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ναι μετά το σκέφτηκα ότι θα ισχύει κάτι τέτοιο. Όπως και να 'χει, καλό είναι να έχει κάποιος εναλλακτικές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Κάθε μήνα έχουν τα του μήνα tpbs & hcs σε καλές έως πολύ καλές τιμές, οι οποίες προσφορές υπάρχουν και στη μητρική σελίδα www.dcdb.com. Μπορεί να γίνει συνδυασμός τευχών και tpbs. Πάντα στη μητρική σελίδα.

 

Υπάρχουν και εξτρά προσφορές, πχ. hellblazers tpbs ή lucifer tpbs, και διάφορα σκόρπια άσχετα μεταξύ τους, που μπορεί να προστεθούν και άλλα νέα αν αδειάσουν στα μέσα του μήνα. Αυτό με παρατήρηση ενός μήνα. Θέλει παραπάνω εξερεύνηση για να φανεί καθαρά πώς λειτουργούν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5452 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πρεπει να εχει ταριφα 20 δολλαρια για ενα standard omnibus απο οτι βλεπω.Μολις εκανα account γιατι εχω ακουσει(μαλλον διαβασει)πολυ καλα σχολια και φαινεται να εχουν καλο return policy απο αυτα που διαβαζω.Τον αλλο μηνα θα δοκιμασω να κανω καμια παραγγελια και να δω τι παιζει παντως....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5452 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

65% Massive DC sale εχει το Instocktrades.Αξιζει να ριξετε μια ματια.Για τους Αμερικανους τζαμπα πραμα

 

http://www.instocktrades.com/specials/40/DC+Sale+%233

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.