Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι είμασταν, τι είμαστε, που πάμε..... [ Εφ' όλης της ύλης.... ]


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  5000 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

ΕΥΓΕ!!!!

Ευχομαι και σε ακομα περισσοτερα και σιγουρα θα υπαρξει η αναλογη βοηθεια απο ολους μας ο καθένας με τον τρόπο του γιάτι πέρα από τα άτομο, τη πάρεα και την ομάδικη δουλεία που μπορει να βρει κάποιος είτε από το GC είτε απο τη ΛΕΦΙΚ (στην οποία κακά τα ψέματα ολα παίρνουν πρόσωπο, χαρακτήρα και υπόσταση)αποτελούν πήγη έμπνευσης και πολιτιστικής διμιουργίας που ο καθένας μπορεί να απολαύσει αλλά και να συνεσφέρει...

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ά έλα ρε ,κι εγώ που νόμιζα ότι ήταν άλλου είδους το ποστ.

Πίστευα ότι ήταν η επίσημη ανακύρηξη μου σε admin , αλλά υποθέτω ότι αυτό θα είναι το θέμα του επόμενου ποστ.

 

Πλανηταρχική ενδοσκόπηση αυτή, μου αρέσει κιόλας.Οι ιδέες είναι πολύ μπροστά ,πολύ τολμηρές και αν τελικά πραγματοποιηθεί έτσι και ένα μέρος τους ,εγώ το θεωρώ κατόρθωμα ίσο με την ανακάλυψη του ηλεκτρισμού (εντάξει ίσως όχι του ηλεκτρισμού,αλλά του μαγνητισμού σίγουρα). Εγώ είμαι μαζί σας ,ΜΑΣ υποστηρίξω και θα συνεχίσω για όσο καιρό θα ζω ακόμα (6 μέρες). Κλείνοντας ,να δώσω το σύνθημα που πρέπει να γραφτεί σε κάθε τοίχο (γηπέδου).

 

ΛΕΦΙΚ γερά με τσαμπουκά.

Θα τους ********* τ' αυτιά.

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Είμαι μόλις λίγους μήνες στη παρέα σας, αλλά έχω καταλάβει ότι εδώ γίνεται πραγματική δουλειά. Δουλειά για να βελτιωθεί η τωρινή κατάσταση για να βελτιωθούν τα κόμικς στην Ελλάδα. Πρώτα από όλα να πω ένα μεγάλο μπράβο στον Valtasar για το εξαιρετικό του post. Ακόμα να πω ότι το GC και η ΛΕΦΙΚ ετοιμάζει μεγαλεπήβολα σχέδια, που είναι μόνο άξια συγχαρητηρίων. Τι να πρωτοπεί κανείς, καινούργια έκθεση με έργα Έλληνα καλλιτέχνη, εκδόσεις ΛΕΦΙΚ, Λέσχη σε άλλη πόλη, ακόμα και η μεγαλύτερη εκδήλωση για κόμικς στην Ελλάδα. Το μέλλον προδιαγράφεται λαμπρό και θα υπάρξει σίγουρα η αμέριστη βοήθεια της κοινότητας μας.

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4920 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Φίλε Valt μπράβο για το ποστ σου!

 

Παρόλο που έχω μερικούς μήνες στην παρέα σας (και παρέα μου πλέον)έχω εντυπωσιαστεί από την αγάπη, το μεράκι, και την τρέλα σας αν θες για την συντήρηση και διάδοση των κόμικς!

 

Δεν πίστευα ποτέ ότι σε αυτήν την τριτοκοσμική πολιτιστικά χώρα που ζούμε, θα υπήρχαν άνθρωποι που θα νοιάζονταν και θα ψαχνόντουσαν σχετικά με τα μικι μαο...

 

Ναι η αντιμετώπιση που έχουμε από τους εκτός χώρου είναι η αναμενόμενη από μια ως επί το πλείστων ρατσιστική και αγνωστοφοβική κοινωνία που ζούμε.

Όμως αυτό δεν σας (και δεν με) πτόησε και έτσι έχουμε φτάσει σε ένα σημείο θα έλεγα κομβικό...

 

Οι εξελίξεις έρχονται ραγδαία και αν γίνει αυτό που είχε συζητηθεί στη συνάντηση της Λάρισας, θα προκαλέσει πραγματικά πάταγο.

 

όμως για να γίνει αυτό θα πρέπει ο καθένας από μας να συνεισφέρει το λιθαράκι του για να πούμε ότι κάνουμε κάτι και αλλάζουμε σελίδα.

Άλλος λίγο άλλος πολύ, ο καθένας ότι μπορεί και όσο μπορεί.

Εγώ πάντως απο την μεριά μου και από εδώ που βρίσκομαι θα κάνω ότι μπορώ!

:cheers3:

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Τίποτα μεγάλο δεν πραγματοποιείται από ένα άτομο ή δυο-τρεις τρελούς. Θέλει...

...μπόλικους τρελούς και νομίζω ότι το ίδρυμα μας φιλοξενεί την αφρόκρεμα τους!!! :nek:

 

Καλή συνέχεια σε όλα, αλλά με ρέγουλα μην σκάσουμε κιόλας από το άγχος για όλα αυτά.

Υπομονή, επιμονή, σύστημα, αλληλοβοήθεια και όλα θα γίνουν, ακριβώς όπως πρέπει. :best:

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35913
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Μπράβο Γιώργο :congrats::respect:

΄Ενα κείμενο μεστό και περιεκτικό, που ανατρέχει στο παρελθόν ενημερώνοντας κι εμάς τους νεότερους (δεν εννοώ φυσικά σε ηλικία :lol: αλλά σε ένταξη στο φόρουμ και στη ΛΕΦΙΚ), αναφέρεται στα επιτεύγματα του παρόντος και προβάλλει τα σχέδια αλλά και τα οράματα για το μέλλον.

Προσωπικά, από τότε που εντάχθηκα και στα δύο έγινα πλουσιότερος σε φίλους, σε γνώσεις για τα κόμικς, σε εικαστικές απολαύσεις από τις παρουσιάσεις στον χώρο της Λέσχης, σε ευχάριστες στιγμές από τις ατέλειωτες ώρες που έχω περάσει ποστάροντας, επικοινωνώντας στο φωναχτόκουτο με τους φίλους ή και στο msn με κάποιους από αυτούς. Κι ακόμη διασκεδάζοντας ή και απλά κουβεντιάζοντας στο φιλόξενο και φωτεινό με την κυριολεκτική και τη μεταφορική έννοια περιβάλλον της οδού Αγίας Ειρήνης 5.

Παιδιά ξέρετε η Λέσχη είναι η ΕΣΤΙΑ μας, με την αρχαιοελληνική έννοια του όρου, ο χώρος δηλαδή που στα σπιτικά ήταν στημένο και έκαιγε το τζάκι, η "εσχάρη" του Ομήρου, γύρω από το οποίο μαζευόταν η οικογένεια.

΄Οσο για τα σχέδια και τα οράματα για το μέλλον, είναι πολλά και σημαντικά. Ας προχωρήσουμε σιγά σιγά στην πραγματοποίηση αν όχι όλων τουλάχιστον αρκετών από αυτά. Σαν απλό μέλος, αν χρειασθεί, θα προσπαθήσω κι εγώ να συμβάλω με τις μικρές μου δυνάμεις στην πραγματοποίησή τους.

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει η έκδοση του ΚΑΤΑΛΟΓΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΚΔΟΣΕΩΝ ΚΟΜΙΚΣ ο οποίος, όπως λέει ο Γιώργος και άκουσα και στη Λέσχη όπου ήμουν σήμερα, δεν θα αργήσει να βρεθεί στα χέρια μας.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4858 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μετά έρχεται ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΚΔΟΣΕΩΝ ΚΟΜΙΚΣ της Ελλάδας που θα κυκλοφορήσει στο τέλος της άνοιξης (ήδη δουλεύεται από μια μεγάλη ομάδα εδώ και και 2 χρόνια.....)

 

 

Πολλα Συγχαρητηρια.clap2.gifclap2.gifclap2.gif

 

Αυτο που λυπαμαι μονο ειναι που το μαθαινω μολις τωρα γιατι θα μπορουσα να συμμετεχω εστω και στην απλη επιβεβαιωση καποιων καταγραφων.

Επεξεργασία από cydisneyman
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11903
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  343
  • Reputation:   1748
  • Achievement Points:  343
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Μπράβο! Σε όσους εργάζονται και σε όσους συμμετέχουν ενεργά για να "χτίσουν" ένα χώρο, ένα σάιτ, μια ιδέα, αλλά πάνω απ' όλα μια υπέροχη παρέα! Με μεράκι και αγάπη για αυτή τη μοναδική τέχνη!!!

 

:respect:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Βασικά τώρα που το ξανασκέφτομαι υπάρχει και άλλη μια απάντηση που με τρεις λέξεις ,απαντά στα ερωτήματα που τίθονται στον τίτλο του θρεντ.

 

Τζαμάτοι, υπερτζαμάτοι, στο άπειρο.

 

 

Αυτή τη σοφία είχα να πω.

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μια ερωτησούλα: αυτή η μεγαλύτερη εκδήλωση κόμικς, θα είναι μεγαλύτερη και από το Comicdom; :thinking:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64371
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Όταν και αν πραγματοποιηθεί θα κρίνεις μόνος σου :)

 

:cheers3:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9503
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5151 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μερα με τη μερα καταλαβαινω ποσο τυχερος ειμαι τελικα που εκεινο το βραδυ πριν απο ενα περιπου χρονο εμεινα μεσα να χαζεψω στο ιντερνετ για κομικς αντι να κυκλοφορησω για ποτο...

Η συνεχεια γνωστη, ενα ifaisteio προστεθηκε στα πολυαριθμα μελη του GC και υποχεται να μεινει ενεργο για πολλα πολλα χρονια, οποιες και ναναι οι μελλοντικες υποχρεωσεις και προβληματα που θα προκυψουν.

Συγχαρητηρια στο Γιωργο αλλα και σε ολους οσους εχουν βαλει εστω και ενα λιθαρακι στο ολο αυτο επιτυχημενο και μοναδικο εγχειρημα στο χωρο των κομικς.

Ο προσωπικος χρονος τους αλλα και οι στιγμες που στερουν απο τα αγαπημενα τους προσωπα για να απολαυσουμε εμεις το GC δε μπορει να πληρωθει με τιποτα παρα μονο με ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Καλη δυναμη για μια ακομα πιο δημιουργικη συνεχεια.

:cheers3:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13226
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5997 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

rotagiatisasthavmazwkaisasagapw!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.