Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Dark Knight Rises (2012)


x for xepeta

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4540 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Άλλους τους έσπρωχναν, εμάς είχε χαλασμένα ηχεία, και σε όσες σκηνές είχε δυνατό ήχο, (σπάνια δηλαδή φυσικά,μπάτμαν βλέπεις, αεροπλάνα, riots,κλπ, σιγά το πράμα..) ακούγονταν έντονα παράσιτα.. πφ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

@djo αυτο το soundtrack εννοεις ή καποιο αλλο;; οντως η μουσικη τα σπαγε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4719 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εγώ σε αυτό το κομμάτι ανατρίχιαζα

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ok. Δεν είναι καλύτερο από το 2ο, διότι δεν έχει την ερμηνεία του Λέτζερ. Το προτίμησα όμως από το 2ο. Θυμίζει κάποια πρόσφατα (σχετικά (για εμένα που είμαι και γέρος)) plotlines

No man's land λχ

.Υποπίπτει όμως σε ένα αμάρτημα όσον αφορά το φινάλε του

οι υπερήρωες δεν σταματάνε. Δε γίνεται να χάσει την περιουσία του ο Wayne. Μπορεί να τον "σκότωσε" ο Miller κάποτε, αλλά αυτό έγινε σε ένα τελείως μελλοντολογικό σύμπαν. Ευτυχώς που δεν τον σκότωσε στην έκρηξη... εκεί μιλάμε, ενώ πέρναγα μια χαρά μέχρι τότε, άρχισα να ταπηροκρανιάζομαι, θεωρώντας ότι ο Nolan πήγε να το κάνει πλήρως ρεαλιστικό και grim and gritty (όπως είναι και τα 3 σε τελική ανάλυση) και είχα βιδωθεί.....

 

Απορία. Όταν κουτούπωσε την άλλη, είχε βγάλει το μηχανισμό για το γόνατο? :D

 

 

Πλάκα είχε. Ωραία πέρασα. Συνεχίζω όμως να θεωρώ τα 2 του Burton καλύτερα :D Δυστυχώς όμως τα έχω δει τόσες φορές, που πλέον δεν με διασκεδάζουν... έτερον εκάτερον όμως :)

 

:cheers5:

 

 

τυχαίο που όλοι οι κακοί του Νόλαν στα Μπάτμαν είναι "χαοτικοί" χωρίς να έχουν κάποιο συγκεκριμένο στόχο/σκοπό? (πλην του μηδενισμού και του χάους)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΩΩΩΩΩΩΩ ΝΑΙ!!!!!!!!!!!

 

Και θα συμφωνήσω απόλυτα με τον DJO αλλά εγώ δεν πιάστηκα :PPP: :PPP:

 

:sad1: Άνανδρε. Για τιμωρία θα σε αντιγράψω:

 

 

Ο σκηνοθέτης των τριών καλύτερων ταινιών του Μπάτμαν, υπογράφει στον πρόλογο του βιβλίου «The Art and Making of The Dark Knight Trilogy», ένα κείμενο για το πως προέκυψε η τριλογία του, πως την προσέγγισε και πως είναι να την αποχαιρετά. Διαβάστε το ολόκληρο πιο κάτω.

 

Μέσα από την τριλογία του, ο Κρίστοφερ Νόλαν έσωσε τη (σχεδόν) χαμένη τιμή ενός ήρωα που είχε μάλλον ταλαιπωρηθεί στις κινηματογραφικές του εμφανίσεις και τον εμβάπτισε σε ένα ενδιαφέρον, συναρπαστικό σκοτάδι, ακριβώς όπως αξίζει σε έναν χαρακτήρα που είναι κάτι πολύ πιο πολύπλοκο και ιδιαίτερο από απλός ήρωας και προστάτης των αθώων.

 

Στην πορεία, ο Νόλαν άλλαξε και το ίδιο το είδος των superhero movies, δίνοντας σε κάτι που μέχρι σήμερα υπήρξε σχεδόν αποκλειστικά θεαματικό, ποπ, εφηβικό, βάθος, ουσία, δίχως να στερεί τίποτα από το θέαμα και το fun. To «Dark Knight Rises» που μόλις βγήκε στις αίθουσες της Αμερικής (στην Ελλάδα δυστυχώς θα πρέπει να περιμένουμε ως τις 21 Αυγούστου), είναι σύμφωνα με όλες τις εκτιμήσεις, η ιδανική κατάληξη της ιστορίας του Μπατμαν.

 

Μπορεί να σημαδεύτηκε από ένα τραγικό γεγονός, αλλά αυτό δεν αλλάζει την κινηματογραφική του αξία. Και δεν επηρεάζει το σημάδι που η τριλογία έχει ήδη αφήσει στην φιλμογραφία του Νόλαν. Και προφανώς και στον ίδιο όπως μπορούμε να συμπεράνουμε από τα όσα γράφει πιο κάτω...

 

post-556-0-51503400-1345757648_thumb.jpg

 

Αλφρεντ. Γκόρντον. Λούσιους. Μπρους... Γουέιν. Ονόματα που κατέληξαν να σημαίνουν τόσα πολλά για μένα. Σήμερα απέχω τρεις εβδομάδες από το να πως το τελικό αντίο σε αυτούς τους χαρακτήρες και τον κόσμο τους. Είναι τα ένατα γενέθλια του γιου μου. Γεννήθηκε καθώς τομοντέλο του batmobile χτιζόταν στο γκαράζ μου από διαφορετικά κομμάτια. Πολύς καιρός πέρασε. Πολλά πράγματα άλλαξαν. Τελείως διαφορετικές συνθήκες απ όταν τα πιστόλια, ή μια πτήση με ελικόπτερο ήταν ένα αληθινά αξιοσημείωτο γεγονός στα γυρίσματα των ταινιών μου. Τώρα το να δουλεύω με χιλιάδες κομπάρσους, να κατεδαφίζω κτήρια, ή να σκηνοθετώ σκηνές χάους χιλιάδες μέτρα στον αέρα, μοιάζουν συνηθισμένα πράγματα.

 

Με ρωτούν αν είχα σχεδιάσει μια τριλογία. Είναι λίγο σαν να σε ρωτούν αν είχες σχεδιάσει να μεγαλώσεις, να παντρευτείς, να κάνεις παιδιά. Η απάντηση είναι περίπλοκη. Οταν ο Ντέιβιντ [Σ. Γκόγιερ] κι εγώ ξεκινήσαμε να εξερευνούμε την ιστορία του Μπρους, φλερτάραμε με την ιδέα του τι θα ακολουθήσει, αλλά αμέσως σταματούσαμε, δεν θέλαμε να κάνουμε σχέδια τόσο μακριά στο μέλλον. Δεν ήθελα να ξέρω όλα όσα ο Μπρους δεν μπορούσε να ξέρει. Ηθελα να ζήσω μαζί του. Είπα στον Ντέιβιντ και τον Τζόναθαν [Νολαν] να βάλουν όλα όσα ήξεραν για τον ήρωα στο σενάριο της πρώτης ταινίας.

 

Ολο το καστ και το συνεργείο έδωσαν τα πάντα σ εκείνη την τιανία. Δεν κράτησαν τίποτα. Δεν φύλαξαν τίποτα για την επόμενη φορά. Εχτισαν μια ολόκληρη πόλη. Και μετά ο Κρίστιαν, ο Μάικλ, ο Γκάρι, ο Μόργκαν, ο Λίαμ, ο Κίλιαν, άρχισαν να ζουν σ΄αυτή. Ο Κρίστιαν βούτηξε για τα καλά στην ζωή του Μπρους Γουέιν και την έκανε συναρπαστική. Μας έβαλε στο μυαλό ενός pop icon και δεν μας άφησε ποτέ να προσέξουμε τις ιδιόρρυθμες μεθόδους του.

 

Δεν σκέφτηκα ούτε για μια στιγμή ότι θα κάνουμε μια δέυτερη ταινία ή πόσα σίκουελ μπορεί να έχει η ιστορία. Γιατί να ρίξω αυτό το ζάρι; Αλλά όταν ήξερα που η ιστορία θα οδηγήσει τον Μπρους κι όταν άρχισα να σχηματίζω την εικόνα του ανταγωνιστή του, έγινε αναγκαίο. Συγκεντρώσαμε ξανά την ομάδα, και πήγαμε πάλι στη Γκόθαμ. Είχε αλλάξει στα τρία χρόνια που μεσολάβησαν. Είχε γίνει πιο μεγάλη, πιο αληθινή, πιο σύγχρονη. Και μια νέα δύναμη αποφασισμένη να φέρει το χάος, ήρθε στο προσκήνιο. Ο πιο τρομακτικός κλόουν που είδαμε ποτέ, όπως τον έφερε στη ζωή με ένταση ο Χιθ.

 

Και πάλι, δεν κρατήσαμε τίποτα πίσω, αλλά τώρα μπορέσαμε να κάνουμε πράγματα που ήταν αδύνατον την πρώτη φορά: ένα κοστούμι για τον Μπάτμαν με ελαστικό λαιμό, να γυρίσουμε σε IMAX. Οπως και πράγματα που φοβηθήκαμε να κάνουμε την προηγούμενη φορά. Να καταστρέψουμε το batmobile, να κάψουμε τα χρήματα του κακού, μια ολοκληρωτική περιφρόνηση στα συνηθισμένα κίνητρα. Πήραμε την υποτιθέμενη ασφάλεια ενός σίκουελ, σαν άδεια για να αφήσουμε κάθε δισταγμό στην άκρη και να πάμε κατ ευθείαν στις πιο σκοτεινές γωνιές της Γκόθαμ.

 

Επίσης ποτέ δεν σκέφτηκα ότι θα κάναμε μια τρίτη ταινία -υπάρχει άραγε κάποιο καλό δεύτερο σίκουελ; Αλλά σκεφτόμουν συνέχεια το τέλος του ταξιδιού του Μπρους, κι όταν ο Ντέιβιντ κι εγώ ανακαλύψαμε ποιο θα είναι, έπρεπε να το δω με τα μάτια μου. Επιστρέψαμε σε αυτό που ούτε καν τολμούσαμε να ψυθιρίσουμε εκείνες τις πρώτες μέρες στο γκαράζ του σπιτιού μου. Ναι κάναμε μια τριλογία. Φώναξα τους πάντες πίσω, για μια ακόμη βόλτα στη Γκόθαμ. Τέσσερα χρόνια μετά, ήταν ακόμη εκεί. Εμοιαζε ίσως και λίγο πιο καθαρή, λιγο πιο γυαλισμένη. Η επαυλη του Γουέιν ξαναχτίστηκε. Γνώριμα πρόσωπα επέστρεψαν, λίγο πιο ηλικιωμένα, λίγο πιο σοφά... αλλά δεν ήταν όλα όπως φαίνονταν.

 

Η Γκόθαμ σάπιζε από τα θεμέλιά της, ένα νέο κακό αναδυόταν. Ο Μπρους σκεφτόταν ότι κανείς δεν χρειαζόταν τον Μπάτμαν πια, αλλά είχε άδικο, όπως είχα άδικο κι εγώ. Ο Μπάτμαν έπρεπε να επιστρέψει. Υποθέτω πάντα θα πρέπει να επιστρέφει.

 

Μάικλ, Μόργκαν, Γκάρι, Κίλιαν, Λίαμ, Χιθ, Κρίστιαν... Μπέιλ. Ονόματα που κατέληξαν να σημαίνουν τόσα πολλά για μένα. Ο καιρός μου στη Γκόθαμ, η δουλειά μου να προσέχω έναν από τους πιο σπουδαίους και παντοτινούς ήρωες τη ποπ κουλτούρας, ήταν τόσο γεμάτη προκλήσεις και ικανοποιήσεις, όσο ένας σκηνοθέτης μπορεί να ελπίζει.

 

Ο Μπατμαν θα μου λείψει. Θα ήθελα να πιστεύω ότι θα του λείψω κι εγώ, αλλά δεν νομίζω ότι υπήρξε ποτέ ιδιαίτερα συναισθηματικός...

 

 

:sad1::giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4719 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Συμφωνώ με όσα λέει ο germ. Ακριβώς ο λόγος που τον εκνεύρισε εκνεύρισε κι εμένα. Τα σύμβολα είναι παντοτινά. Επίσης πιστεύω πως ο ρεαλισμός εδώ πήγε περίπατο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Είναι η καλύτερη ταινία της τριλογίας και προσωπικά την θεωρώ την καλύτερη ταινία του Nolan.

 

Δεν έχει τα crime στοιχεία του 2, η ατμόσφαιρα παραμένει σκοτεινή αν και το μεγαλύτερο μέρος της ιστορίας γίνεται στο φως ( :wow: ) και επιτέλους μπορείς να διακρίνεις στις σκηνές δράσης ποιος χτυπάει ποιον (μεγάλο πρόβλημα στο Begins, βελτιώθηκε κάπως στο TDK). Η απειλή γιγαντώθηκε και η κλίμακα της ταινίας μεγάλωσε ακόμα περισσότερο από τα προηγούμενα και επιτέλους βλέπουμε τον Bane όπως θα έπρεπε να είναι. Πανέξυπνος, παντοδύναμος και να νομίζεις σε κάθε σκηνή ότι από στιγμή σε στιγμή θα καταστρέψει τον Batman ψυχή τε και σώματι.

 

Η ιστορία ήταν πανέξυπνη και σε βάζει γρήγορα μέσα στην δράση και οι ανατροπές είναι πάρα πολλές. Η μουσική του Zimmer φυσικά είναι θεϊκή και ταιριάζει απόλυτα με κάθε σκηνή. Από τις καλύτερες συνθέσεις του.

 

Οι επιρροές φαίνεται να ήταν:

 

 

 

 

Dark Knight Returns, Knightfall, No Man's Land, Batman Reborn ελάχιστα.

 

 

 

 

Κάθε ερμηνεία είναι τουλάχιστον εξαιρετική. Ο Bale έδωσε τον καλύτερο του εαυτό και μου άρεσε πολύ περισσότερο από τις άλλες δύο. Ειδικά σε κάποιες σκηνές προς την μέση :notalk: ήταν εξαιρετικός. Η Selina θύμιζε πάρα πολύ την Selina των κόμικς, μου άρεσε που δεν την φώναζαν Catwoman και επίσης μου άρεσε η σπίθα μεταξύ αυτής και του Bruce. Και μεταξύ αυτού και της Miranda. Ο Oldman ήταν για ακόμη μία φορά o Gordon, ο Caine ήταν ο αγαπημένος μου ηθοποιός στην ταινία, ο Levitt ήταν αναπάντεχα καλός! Μου άρεσε πολύ ο χαρακτήρας του. Δεν ξέρω αν ο Hardy ήταν ο καλύτερος villain της σειράς, αλλά σίγουρα παλεύει με τον Ledger για την πρώτη θέση.

 

 

Φαινόταν ότι ήταν το κλείσιμο της σειράς, γιατί έκαναν αρκετοί προηγούμενοι ηθοποιοί την εμφάνιση τους. Αναφέρομαι σε 2. ;) Και οι εμφανίσεις τους ήταν σύντομες, αλλά απίθανες.

 

Όσον αφορά αυτό που λέτε για τα σύμβολα (και άλλα σχετικά με το τέλος) : ULTIMATE SPOILERS!!!

 

 

 

 

Ακριβώς. Τα σύμβολα είναι παντοτινά. Δεν έχει σημασία αν θα βρίσκεται ο Blake ή ο Bruce, γιατί ο Batman θα επιζήσει. Η μάσκα είναι το σύμβολο, αυτό που μετράει, όχι αυτός κάτω από την μάσκα. Είναι η κληρονομιά του Bruce προς τον κόσμο. Ένα σύμβολο ελπίδας και δικαιοσύνης, που κανείς δεν έχει αρμοδιότητα πάνω του. Και που πάντα θα βρίσκεται εκεί για να προστατεύει το Gotham.

 

Ειδικά εκεί που ήταν στο περιπολικό οι δύο τους και του είπε για το σύμβολο του Batman, ήμουν σίγουρος ότι θα αναλάβει αυτός την μάσκα.

 

Και ναι, το τέλος μου άρεσε. Μέχρι πριν γίνει η έκρηξη, δεν ήξερα τι θα γίνει. Είχα πει ότι θα θυσιαζόταν για να σώσει την πόλη, αφού τελικά νίκησε τον Bane. Σκεφτόμουν τρόπους που θα σωζόταν ο Batman και δεν μπορούσα να βρω. Έλεγα ότι μόνο ο Nolan είχε το θάρρος να σκοτώσει τον Batman, αλλά ακόμα και όταν είδαμε την έκρηξη, δεν το πίστευα. Μετά όμως που πήγε ο Alfred στην Φλωρεντία, λέω "όταν πρέπει να φορέσει μαύρα δεν φοράει" :P και τότε κατάλαβα :nek: τι παίζει. Επιτέλους, το πήγαν ένα βήμα παραπέρα με την Selina.

 

Λυπάμαι όμως που αποδείχτηκε τόσο κακιά η Talia. Στην αρχή αναρωτιόμουν γιατί άλλαξαν τόσο το origin του Bane και τον έκαναν γιο του Ra's και τι γινόταν η σχέση που είχε με την Talia. Μετά ήρθε το απόλυτο twist και είπα οκ. Nolan, είσαι πανέξυπνος.

 

Από την μία μου άρεσε η πεποίθηση της ότι ο Batman έπρεπε να πεθάνει και ότι έπρεπε να ολοκληρώσει το έργο του πατέρα της, από την άλλη ήθελα να δω να μετανιώνει έστω και λίγο για το αν θα το άξιζε αυτό ο Bruce. Αν και έχω την εντύπωση ότι η αγάπη για τον πατέρα της είναι πολύ μεγαλύτερη από την "αγάπη" της για τον Bruce.

 

 

 

 

Χτυπάει άνετα 10άρι. Avengers και TDKR οι καλύτερες κομικσοταινίες ever. Για το ποια είναι καλύτερη; Δύσκολο, γιατί είναι τελείως διαφορετικές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11405
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ πιστεύω ότι ο μόνος τρόπος να σώθηκε είναι να είχε φτιάξει τον αυτόματο πιλότο! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

Εγώ πιστεύω ότι ο μόνος τρόπος να σώθηκε είναι να είχε φτιάξει τον αυτόματο πιλότο! :best:

 

 

 

 

 

Αυτό έγινε. :P

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11405
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αλήθεια?!Υπάρχει περίπτωση για συνέχεια!? :awesome:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4719 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

 

Αλήθεια?!Υπάρχει περίπτωση για συνέχεια!? :awesome:

 

 

Βρε την είδες την ταινία; :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11405
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

Αλήθεια?!Υπάρχει περίπτωση για συνέχεια!? :awesome:

 

 

Για μισό.....

 

 

 

 

Πλάκα με κάνεις τώρα; Την ίδια ταινία δεν είδαμε; Μήπως δεν είδες το τέλος; :thinking:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

θα σε δείρω.

 

Καλύτερη από τα Inception και Memento? :) Θα σε δείρω...

 

Χτυπάει άνετα 10άρι. Avengers και TDKR οι καλύτερες κομικσοταινίες ever. Για το ποια είναι καλύτερη; Δύσκολο, γιατί είναι τελείως διαφορετικές.

 

 

History of Violence

Scott Pilgrim

X-Men 2

Tim Burton's Batmen

Sin City

 

αυτά :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11405
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

προς dark

 

λοιπον..ενα πραγμα δν καταλβα γιατι δεν προσεχα καλα τοτε :P

στο τελος που τον βλεπει ο αλφρεντ..ειναι ζωντανος ή απλα φαντασια του γερου? :P

αυτο δν καταλαβα.. :P

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

 

 

ζωντανότατος είναι. μου αρέσει όμως ο τρόπος που σκέφτεσαι :)

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

 

 

 

τυχαίο που όλοι οι κακοί του Νόλαν στα Μπάτμαν είναι "χαοτικοί" χωρίς να έχουν κάποιο συγκεκριμένο στόχο/σκοπό? (πλην του μηδενισμού και του χάους)

 

 

 

 

Διαφωνώ........

 

 

 

 

O Ra's ήθελε να σταματήσει το έγκλημα με κάθε τρόπο. Άλλο αν στην πορεία τρελάθηκε (Lazarus Pit ίσως; who knows?). Η Talia ήθελε να εκδικηθεί για τον πατέρα της και ο Bane ήθελε εν μέρει να συνεχίσει το έργο του Ra's. Και ήθελε να φέρει ισότητα στο Gotham (σύμφωνα με την δική του, τελείως διαστρεβλωμένη άποψη).

 

 

 

 

Προς το τέλος που ξενερώσαμε οι περισσότεροι, περίμενα να πει ότι

 

 

 

 

το όνομα του είναι Richard. Πιο συνηθισμένο, θα ήταν καλύτερο easter egg. Ή έστω Jason.

 

Ελπίζω να τον βοηθήσει ο Alfred στην νέα του καριέρα. :)

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11405
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

είχε χυπήσει το κινητό μου τότε και δεν την είχα δει όλη την σκηνή :P

 

 

ζωνταν'ος ε??εγω απο τότε π το είδα λέω πέθανε :P

αιντε ωραία χάρηκα τώρα :P

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

 

(α) ξέχασες τον Τζόκερ (β) ήθελε να εκδικηθεί τινάζωντας και τον εαυτό της στον αέρα??? :)

 

 

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

είχες ανοιχτό κινητό εν μέσω παράστασης?

 

.............

 

στο τέλος δεν θα ξέρω ποιον να πρωτοδείρω!!!!! :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22191
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  27
  • Reputation:   251
  • Achievement Points:  27
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4631 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-22191-0-15495700-1345760660_thumb.jpg

 

Αριστουργημααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo::blob3: :blob3: :blob3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

θα σε δείρω.

 

Καλύτερη από τα Inception και Memento? :) Θα σε δείρω...

 

 

 

 

History of Violence

Scott Pilgrim

X-Men 2

Tim Burton's Batmen

Sin City

 

αυτά :)

 

:cheers5:

 

Scott Pilgrim ήταν πολύ ωραία ταινία, αλλά τα συναισθήματα που μου έβγαλε το Rises δεν μου τα έβγαλε καθόλου. Και μου αρέσει ο dark 'n' gritty κόσμος του Nolan πιο πολύ από τον breaking-the-4th-wall κόσμο του SC. Για το HoV έχω να πω: παίζει να μην το έχω δει. Το Sin City περιμένω να τα διαβάσω πρώτα. Το X2 είναι πολύ καλύτερο από το First Class, αλλά όπως έγραψα χθες, παίρνει ένα 8,5 στην κλίμακα μου.

 

Για τα Batmen του B. είναι άλλη, μεγάλη ιστορία:

 

(μόνο live-action)

 

1. The Dark Knight Rises

2. The Dark Knight

3. Batman

4. Batman Returns

5. Batman Begins

 

Μαζί με animated, είναι και αυτό άλλη ιστορία. :)

 

Και το Inception είναι μία από τις αγαπημένες μου ταινίες, αλλά το θέμα είναι ότι ο Batman είναι ο Batman και ότι εκεί ο Nolan/Nolan/Zimmer/Hardy/Levitt κτλ. έδωσαν τον πολύ καλύτερο τους εαυτό και αυτοξεπεράστηκαν. Και το Memento μου αρέσει, αλλά έχω μια λατρεία για τον Batman οπότε.......

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11405
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

είχες ανοιχτό κινητό εν μέσω παράστασης?

 

.............

 

στο τέλος δεν θα ξέρω ποιον να πρωτοδείρω!!!!! :D

 

:cheers5:

 

Αθόρυβο :D αλλά πάλι με διέκοψε! :trixes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

(α) ξέχασες τον Τζόκερ (β) ήθελε να εκδικηθεί τινάζωντας και τον εαυτό της στον αέρα??? :)

 

 

 

 

:cheers5:

 

Τον Joker δεν τον αναφέρω, γιατί ταιριάζει με τα κριτήρια που θέτεις. Ακριβώς ότι είχες πει περί χάους. Εξτρεμιστής τρομοκράτης με περίεργες απόψεις.

 

Για το άλλο:

 

 

 

 

γιατί να θυσιάζονται μόνο οι καλοί; Ας θυσιάζονται και οι κακοί! Να φαίνεται η πίστη τους στην ιδεολογία τους και στα κίνητρα τους.

 

 

 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αve Germ!!!να μαζευομαστε οι μεμεντο φανς!!!!

και το inception ταινιαρα αλλα θα τη συγκρινα με τα batman ενω το memento ποτε !!! :kisses:

 

παντως εγω δε θα θελα να γινει ο μπλεηκ μπατμαν.. δηλαδη εμ βαλαν το ονομα του να ναι ρομπιν εμ τον κανουν μπατμαν;;;;επισης ως προς τη θυσια των κακων αυτη φανηκε και στη σκηνη του αεροπλανου που ενας επεπε να μεινει πισω(ποσο επικη σκηνη :giati:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Nolan fans! :dance:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

αυτο εννοεις; ή κατι αλλα με κουκλακια που αργουσαν να ανκοινωσουν ποια θα βγουν;; :P:respect: και σε σενα και στον τυπο,ουτε μεντιουμ να ταν!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

αυτο εννοεις; ή κατι αλλα με κουκλακια που αργουσαν να ανκοινωσουν ποια θα βγουν;; :P:respect: και σε σενα και στον τυπο,ουτε μεντιουμ να ταν!

 

 

Αναφέρομαι σε

 

 

 

 

φιγούρα που τον δείχνει με στολή αλά Nightwing!

 

EDIT: Η οποία δυστυχώς είναι custom, φτιαγμένη από έναν τύπο.

 

 

 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

δωσε κανα λινκ ρε σκοτεινε γιατι μπερδευομαστε

 

κλικ επικ κλικ

 

δηλαδη ο nightwing ειναι διαφορετικος απο τον ρομπιν;εγω νομιζα οτι nightwing ειναι η σολο καριερα να το πω ετσι του ρομπιν πριν παει στον μπατμαν και γινει ρομπιν

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

δωσε κανα λινκ ρε σκοτεινε γιατι μπερδευομαστε

 

κλικ επικ κλικ

 

δηλαδη ο nightwing ειναι διαφορετικος απο τον ρομπιν;εγω νομιζα οτι nightwing ειναι η σολο καριερα να το πω ετσι του ρομπιν πριν παει στον μπατμαν και γινει ρομπιν

 

 

 

 

 

 

Όταν μεγάλωσε κάπως ο Robin, υιοθέτησε την ταυτότητα του Nightwing και άρχισε σόλο καριέρα.

 

 

 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.