Μετάβαση στο περιεχόμενο

germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
(SUB)GARDEN PARTY
Σενάριο/Kείμενα:
Νίκος Μηλιώρης
Σχέδιο:
Νίκος Μηλιώρης
Εκδοτική:
ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
2014
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Αστυνομικό
Μέγεθος:
21.0 x 30.0
Σελίδες:
88
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

 

Κόμικ του Νίκου Μηλιώρη στο οποίο χρησιμοποιεί τις ηρωίδες νεράιδες του Όταν φανήκαν τα φτερά της σε μια αστυνομική περιπέτεια γύρω από το φόνο μιας νεράιδας. Η ιστορία λαμβάνει χώρα 7 χρόνια μετά το προαναφερθέν κόμικ. Δημοσιεύτηκε στο blog (Sub)Garden Party από το 2009 έως το 2010.

 

Κατ'αρχάς λατρεύω Μηλιώρη. Μέγας φαν του Όταν φανήκαν τα φτερά της, γούσταρα πάρα πολύ το Τεντυμπερ, βρήκα αξιοπρεπέστατο το Τα χρονικά του πυρετού. Αντικειμενικό δε με λες σε αυτό το θέμα :lol: Το σχέδιο, εάν το είχα δει από άλλον, θα το προσπέρναγα. Ίσως να γκρίνιαζα και για το σενάριο υπό άλλες συνθήκες :) .... Εμένα πάντως μου άρεσε. Και το σχέδιο, και το σενάριο, και το στήσιμο και τα πάντα όλα :) Αυτός ο άνθρωπος έχει μια γλύκα στη δουλειά του που δεν μπορώ να την περιγράψω :)

 

Καταγράφω την ατάκα "Ξέρεις, έχω διαβάσει όλα τα Μίκυ Μυστήριο, μπορώ να βοηθήσω". :D Με γονάτισε :)

 

Δεν είναι για όλους. Τις βλέπω τις αδυναμίες του :) Ξεκινήστε από τα Φτερά και το Τέντυμπερ όσοι δεν έχετε διαβάσει Μηλιώρη. Εμένα όμως μου έκατσε πάρα πολύ καλά :D Φαντάζομαι πως όσοι αγαπήσαν τα άλλα του Μηλιώρη, θα το αγαπήσουν και αυτό :)

 

Υποσημείωση. Πιθανολογώ ότι είναι η πρώτη αυτοέκδοσή του :) Ήθελε λίγο παραπάνω περιθώριο στις σελίδες στο σημείο που δένουν στη ράχη :) Αλλά από εκεί και πέρα, ειναι άκρως μερακλίδικη έκδοση. Ωραίο χαρτί, έξτρα υλικό, σχέδια στο μέσα μέρος του εξώφυλλου... Μη λάηκς :best:

 

 

 

:cheers5:

 

edit στα κομικομάγαζα παίζει κάπου 10 με 11 ευρώ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

bump :) για να θυμίσω ποιο είναι αυτό το κόμικ που είναι δίπλα από τον πάγκο μας στο comicdom :) και ναι. Είναι και ο Μηλιώρης εκεί για αφιερώσεις και κουβεντούλα :) Εκμεταλλευθείτε το :) (ναι. το έχω ξαναπεί. είμαι φαν του Μηλιώρη :D )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Συμπαθητικό κόμικ, με χιούμορ, πολλές αναφορές στον κόσμο των κόμικς, έξυπνη πλοκή ως προς το αστυνομικό κομμάτι. Το σχέδιο μέτριο, μεν, αλλά δε με χάλασε κιόλας. Μου άρεσε ιδιαίτερα η δεύτερη έξτρα ιστορία, το crossover δλδ με το Τέντιμπερ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  13393
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  370
  • Reputation:   2984
  • Achievement Points:  370
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Πολύ ωραία ιδέα, και ένα όμορφο κόμικ το τσίμπησα στο Athens ComicDom 2016 μαζί με το DJSMO'48 (παρεπιπτόντως δεν το βρίσκω στα "εξώφυλλα).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5868 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ ωραία ιδέα, και ένα όμορφο κόμικ το τσίμπησα στο Athens ComicDom 2016 μαζί με το DJSMO'48 (παρεπιπτόντως δεν το βρίσκω στα "εξώφυλλα).

 

Το DJMO'48 δεν εχει εξωφυλλο γιατι δεν εχει παρουσιαση. Το χω παρει αλλα περιμενω να το διαβασω πρωτα (οπως κι αλλοι φανταζομαι )  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13478
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

   Το πήρα κι εγώ μιας και με το Νίκο είμασταν γείτονες στο comicdom, δεν θα το έπαιρνα ύπο άλλες συνθήκες επειδή το θεώρησα ακριβό για αυτοέκδοση, όταν όμως το παρατήρησα και είδα τον όγκο των σελίδων ,η τιμή ήταν δίκαιη. Γενικά προσεγμένο χορταστικό έντυπο,με ράχη ,πολλες σελιδες κτλ,το έδινε και με μαγάλη έκτπωση από την κανονική του τιμή.

   Σχετικά με την ιστορία τώρα, είχε ενδιαφέρον και γενικά έχει ρίξει πολύ δουλειά, το κόμικ έχει δουλειά, βέβαια το σχέδιο με κούρασε μετά από περίπου 15 με 20 σελίδες, είχε πολλά μπαλόνια εν σχέση με τις συνθέσεις των εικόνων και στα σχέδια και στα καρέ θα ήθελα περισσότερο παιχνίδι ,διαφορές μεγεθών ,ώστε να βοηθούν την υπόθεση. Ούτε και το χρώμα με ξετρέλανε, άλλα νομίζω ότι λειτουργούσε. Ο Νίκος είπε ότι στο DJSMO'48 έχει κάνει μεγάλη πρόοδο στις διάφορες αδυναμίες, άλλα δεν το έχω πάρει ακόμη, θα το πάρω κάποια στιγμή για να συγκρίνω!! Γενικά πάντως μερακλίδικη δουλειά, με χορταστική υπόθεση !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.