Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η καλύτερη σειρά κόμικς Disney (Κατα τη γνώμη μου)


OfflineWork

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36818
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  15
  • Reputation:   63
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξέρω πως ο τίτλος μπορεί να ακουστεί υπερβολικός αλλα, φέτος, γνώρισα μία σειρά κόμικς απο την Disney που με εξέπληξε. Φυσικά, δεν είναι κάτι διαφορετικό απο το σύμπαν των Ντακ αλλά πιστεύω πως άν υπήρχε ένα Top 10 αυτη θα βρισκόταν τουλάχιστον στο Top 5 (αν την έφτιαχνα εγώ, φυσικά 😁). Ας μην καθυστερώ άλλο, μιλώ για τον Μυστικό Πράκτωρ Ντόναλντ Ντακ ή αλλιώς ΝΝ. Κατά τη γνώμη μου είναι μία σειρά που ξεφεύγει λίγο από τις κλασσικές ιστορίες Ντισνεϋ και σίγουρα απο το γεγονός ότι ο Ντόναλντ είναι λιγο χαζός :P. Η βασική ερώτηση σε αυτό το πόστ είναι, αν έχετε διαβάσει την σειρά, τι πιστεύετε? Θα ήθελα να ακούσω γνώμες για τα συγκεκριμένα κόμικς!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  40190
  • Group:  Members
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  568
  • Reputation:   3728
  • Achievement Points:  627
  • Days Won:  10
  • With Us For:  383 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

 Ο Μυστικός πράκτορας ΝΝ λοιπόν. Από τις ιστορίες που έχω διαβάσει πιστεύω πως είναι μια πολύ  αξιόλογη σειρά με τον Ντόναλντ σε έναν πιο ώριμο ρόλο. Οι πρώτες ιστορίες για εμένα είναι οι καλύτερες παρόλο που κάποιες δεν τις έχω διαβάσει ακόμα ( επιχείρηση Τοξική Βροχή κ.α.). Επίσης οι πρώτες ιστορίες προσωπικά με μπέρδεψαν με την ταυτότητα της Κατρίνας. Παρόλα αυτά πιστεύω πως αυτή η σειρά μπορεί να υποστηριχθεί από το reboot πάρα την άσχημη αρχή του.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  607
  • Reputation:   4784
  • Achievement Points:  671
  • Days Won:  2
  • With Us For:  949 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

Δεν έχω διαβάσει πολλές από τις ιστορίες της, μόνο αυτές των Μεγάλων Σήριαλ, αλλά όπως είπα και εδώ εχτές, πιστεύω πως είναι από τις καλύτερες υποσειρές των κόμικς της Ντίσνεϊ. Σίγουρα στις τοπ 10.

 

Όλες οι ιστορίες που έχω διαβάσει από αυτήν είναι ποιοτικές, έχουν καλή πλοκή και δεν κάνουν το ίδιο λάθος με άλλες ιταλικές ιστορίες, που είναι πολύ παιδικές και δε μπορείς να τις πάρεις στα σοβαρά. Εδώ οι ιστορίες έχουν καλό χιούμορ (συνήθως) και πραγματικά ενδιαφέρουσες ιδέες. Επίσης παρόλο που οι ιστορίες είναι γεμάτες προδοσίες και ανατροπές, ποτέ δεν καταντάει κουραστικό ή γελοίο (τουλάχιστον όχι κατά τη γνώμη μου). Είναι επίσης μια από τις λίγες σειρές που έχει ένα συνεχόμενο storyline, κάτι που σε κάνει να θες να διαβάσεις την επόμενη ιστορία αμέσως.

Το μόνο πρόβλημα που έχω με τη σειρά, είναι πως μερικές φορές μου φαίνεται άσχημο το σχέδιο, αλλά δεν είναι τόσο κακό σε σημείο που μειώνει τη ποιότητα των ιστοριών.

 

Σίγουρα δε πιστεύω πως είναι η καλύτερη σειρά της Ντίσνεϊ (ιδιαίτερα αν μετράει ο Βίος και η Πολιτεία), αλλά είναι σίγουρα μια από τις καλύτερες.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36818
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  15
  • Reputation:   63
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, Rombax είπε:

Δεν έχω διαβάσει πολλές από τις ιστορίες της, μόνο αυτές των Μεγάλων Σήριαλ, αλλά όπως είπα και εδώ εχτές, πιστεύω πως είναι από τις καλύτερες υποσειρές των κόμικς της Ντίσνεϊ. Σίγουρα στις τοπ 10.

 

Όλες οι ιστορίες που έχω διαβάσει από αυτήν είναι ποιοτικές, έχουν καλή πλοκή και δεν κάνουν το ίδιο λάθος με άλλες ιταλικές ιστορίες, που είναι πολύ παιδικές και δε μπορείς να τις πάρεις στα σοβαρά. Εδώ οι ιστορίες έχουν καλό χιούμορ (συνήθως) και πραγματικά ενδιαφέρουσες ιδέες. Επίσης παρόλο που οι ιστορίες είναι γεμάτες προδοσίες και ανατροπές, ποτέ δεν καταντάει κουραστικό ή γελοίο (τουλάχιστον όχι κατά τη γνώμη μου). Είναι επίσης μια από τις λίγες σειρές που έχει ένα συνεχόμενο storyline, κάτι που σε κάνει να θες να διαβάσεις την επόμενη ιστορία αμέσως.

Το μόνο πρόβλημα που έχω με τη σειρά, είναι πως μερικές φορές μου φαίνεται άσχημο το σχέδιο, αλλά δεν είναι τόσο κακό σε σημείο που μειώνει τη ποιότητα των ιστοριών.

 

Σίγουρα δε πιστεύω πως είναι η καλύτερη σειρά της Ντίσνεϊ (ιδιαίτερα αν μετράει ο Βίος και η Πολιτεία), αλλά είναι σίγουρα μια από τις καλύτερες.

Φυσικά ο Βίος θα έπερνε την πρώτη θέση, αυτό είναι αυτονόητο παρόλο που δυστηχώς δεν έχω καταφέρει να διαβάσω τον βίο εκτός απο μερικές φορές που έχω βρεθεί στη ΛΕΦΙΚ. 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38010
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  607
  • Reputation:   4784
  • Achievement Points:  671
  • Days Won:  2
  • With Us For:  949 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

2 λεπτά πριν, OfflineWork είπε:

Φυσικά ο Βίος θα έπερνε την πρώτη θέση, αυτό είναι αυτονόητο παρόλο που δυστηχώς δεν έχω καταφέρει να διαβάσω τον βίο εκτός απο μερικές φορές που έχω βρεθεί στη ΛΕΦΙΚ. 

 

Αν θες, μπορείς εδώ να βρεις όλες τις ιστορίες του βίου, και μερικές από τα χαμένα επεισόδια, μαζί με πάρα πολλά αλλά κόμικς, Ντίσνεϊ και μη 

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36818
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  15
  • Reputation:   63
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, Rombax είπε:

 

Αν θες, μπορείς εδώ να βρεις όλες τις ιστορίες του βίου, και μερικές από τα χαμένα επεισόδια, μαζί με πάρα πολλά αλλά κόμικς, Ντίσνεϊ και μη 

Ωωωω ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95146
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το θέμα μεταφέρθηκε στην Λέσχη για τα Disney. :) 

 

 

:beer:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  40190
  • Group:  Members
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  568
  • Reputation:   3728
  • Achievement Points:  627
  • Days Won:  10
  • With Us For:  383 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

13 ώρες πριν, Rombax είπε:

 

Αν θες, μπορείς εδώ να βρεις όλες τις ιστορίες του βίου, και μερικές από τα χαμένα επεισόδια, μαζί με πάρα πολλά αλλά κόμικς, Ντίσνεϊ και μη 

Βλέπω αγαπητέ @ Rombax  έμαθες τα κόλπα μου :lol:

  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.