Jump to content

ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ james768

james768
 Share

Recommended Posts

ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ: ΣΠΑΪΝΤΕΡ ΜΑΝ (TOMOI) (1977)  1

Όσα παραγγέλνονται και βρίσκονται στον δρόμο θα κοκκινίζουν μέχρι την παραλαβή

Ευχαριστώ εκ των πρότερων όλους

Edited by james768
ευρεση τευχους προσθηκες
  • Like 14

4 προσθηκες (για τις 2 τελευταιες του καμπανα  τις επικυρησω θα δωσω 40 το τευχος αρκει να ειναι κατασταση 8 και ανω)

Παρέλαβα τα

ASTERIX (1992 )  33,36 και έκλεισε η σειρά

Όπως παντα crc  σε ευχαριστώ πολύ και από εδώ :clap2:

• Like 4

Επίσκεψη στον δάσκαλο και παρελαβα

ULTIMATE SPIDER-MAN (2002) 4

Και κλείνει και αυτή η σειρά

• Like 4

Βλέπω ότι συχνάζεις στα πιο ακριβά μαγαζιά... προνομιούχε... :)

• Respect 1
  • Funny 3

Γίνεσαι πρόστυχος:cheers3:

• Funny 3

6 ώρες πριν, constantinople είπε:

Βλέπω ότι συχνάζεις στα πιο ακριβά μαγαζιά... προνομιούχε... :)

6 ώρες πριν, james768 είπε:

Γίνεσαι πρόστυχος:cheers3:

Κύριοι ας κρατήσουμε την συζήτηση σε ένα επίπεδο  :lol:

• Funny 3

Μόλις βρεθηκαν και παρεληφθησαν τα

ΧΟΥΛΚ (1977) 18

ΚΟΜΗΣ ΔΡΑΚΟΥΛΑΣ (1977) 19

λήγει η επικήρυξη

• Like 2
  • Respect 1

Συγχαρητήρια!!! :congrats:

• Like 2

• 3 weeks later...
Posted (edited)

ETERNAUTA (EL): Ο ΚΟΣΜΟΝΑΥΤΗΣ ΤΟΥ ΑΠΕΙΡΟΥ (2008) 1  παραλήφθηκε.

Ευχαριστώ πολύ και πραγματικά τον Κύριο  που μου το προμήθευσε :respect:(Ξέρει αυτός )

Edited by james768
  • Like 3

• 1 month later...
On 1/3/2018 στο 12:51 ΠΜ, james768 είπε:

Αυτός είναι ο τελευταίος Καμπανας που μου λείπει(βασικά το έχω άθλια κατάσταση) τον επικυρησω στο 50αρικο

SPIDERMANKLASIKAKOMIKS_0001.jpg

• Like 3

Όταν λες "ο τελευταίος Καμπανάς"; Όχι δα!! Τα "Σεραφίνο", "Τιραμόλα" τα έχεις; Εκτός κι αν εννοείς μόνο τα υπερηρωικά, αλλά και πάλι αυτό εδώ δεν το έχεις! Το έχεις; :D

• Funny 1

35 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Όταν λες "ο τελευταίος Καμπανάς"; Όχι δα!! Τα "Σεραφίνο", "Τιραμόλα" τα έχεις; Εκτός κι αν εννοείς μόνο τα υπερηρωικά, αλλά και πάλι αυτό εδώ δεν το έχεις! Το έχεις;

Σεραφινο τιραμολα οχι αλλα τα λαβ στορυ  τα εχω .Αλλα αντι να στα λεω επειδη εισαι παλιος εδω μεσα πηγαινε στην βαση πατα συλλογη ενος μελους-βαλε το ψευδωνυμο μου και αποθηκευση να δεις ποια εχω.Τα εχω περασει ολα στην βαση

• Funny 2

23 λεπτά πριν, james768 είπε:

Σεραφινο τιραμολα οχι αλλα τα λαβ στορυ  τα εχω .Αλλα αντι να στα λεω επειδη εισαι παλιος εδω μεσα πηγαινε στην βαση πατα συλλογη ενος μελους-βαλε το ψευδωνυμο μου και αποθηκευση να δεις ποια εχω.Τα εχω περασει ολα στην βαση

Το ξέρω και έχω ρίξει μια ματιά, αλλά δε μπορείς να βρεις συγκεκριμένο τίτλο, πρέπει να γυρίζεις σελίδες διαρκώς για να τον πετύχεις. Οκ και τους "Βάρβαρους" τους έχεις, δεν έχεις όμως τη "Βαρβάρα"!! :PPP:  Πέρα απ' την πλάκα, εάν εννοούσες τα υπερηρωικά του Καμπανά, τότε σου λείπουν και 4 τόμοι "Κλασσικά Φάντομ" απ' ότι είδα. Σε περίπτωση που τους ξέχασες το αναφέρω.

• Like 1

2 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Το ξέρω και έχω ρίξει μια ματιά, αλλά δε μπορείς να βρεις συγκεκριμένο τίτλο, πρέπει να γυρίζεις σελίδες διαρκώς για να τον πετύχεις. Οκ και τους "Βάρβαρους" τους έχεις, δεν έχεις όμως τη "Βαρβάρα"!! :PPP:  Πέρα απ' την πλάκα, εάν εννοούσες τα υπερηρωικά του Καμπανά, τότε σου λείπουν και 4 τόμοι "Κλασσικά Φάντομ" απ' ότι είδα. Σε περίπτωση που τους ξέχασες το αναφέρω.

Τα έχω στην βάση και αυτά στις αναζητήσεις μου άλλα είναι πολύ δεύτερα και δεν με καιει τοσο να τα βρω σε αντιθεση με το σαπιντερμαν

• Like 2

Φίλε Mandrake, o James είναι γνωστός ερωτιάρης. Γινόταν να μην έχει τα Λαβ Στόρυ; :)

• Funny 1
  • Thanks 1

Ε τότε Δημήτρη να του ευχηθώ να βρει όλα τα τεύχη που θέλει, ακόμη και το "Χαρούμενο Κορίτσι"! :ballet:  Φίλε james768 δε ξέρω αν μαζεύεις ή ενδιαφέρεσαι να βρεις και τους άλλους τόμους "Σπάιντερ-Μαν" όπου παρουσίασή τους δεν υπάρχει ακόμα (δε μπορώ να τη βρω απ' τον κατάλογο εξωφύλλων τουλάχιστον), με τα αποσπόμμενα εξώφυλλα. Ουσιαστικά είναι σαν να έχεις κάποια τεύχη διπλά, βέβαια, αλλά σε περίπτωση που ήθελες κι εκείνους.

• Like 1

3 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

όπου παρουσίασή τους δεν υπάρχει ακόμα

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται ξεχωριστη παρουσιαση περα απο αυτη

καθως μετα θα επρεπε να γινει ξεχωριστα για τους τομους και για ολα τα αλλα πχ σουπερ ταρζαν ,φαντομ,ολα τα σκληρη γενια που βγηκαν τομοι ,τα δυναμη κρουσης κλπ

Ειναι αχρηστος πλεονασμος κατ εμε

• Like 1
  • Disagree 1

Πλεονασμός-ξεπλεονασμός, υπάρχει ξεχωριστή σελίδα για κάθε σειρά τόμων του Καμπανά.

Δείτε εδώ:

https://www.greekcomics.gr/forums/index.php?app=covers&controller=publishers&id=32

(Πρέπει να πατήσεις στους τίτλους ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ (π.χ. ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΙ).

• Thanks 1

Φίλε @james768 διαφωνώ από τότε που πρωτομπήκα εδώ μέσα με το συγκεκριμένο θέμα, διότι κάθε έντυπο ή σειρά εντύπων έχουν τη δική τους ιστορία και τα δικά τους χαρακτηριστικά (ένα προς ένα!) απ' τα οποία φτιάχνονται τα δικά τους ιδιαίτερα πινακάκια. Ψάχνω ακόμη να δω που είχαν σαρωθεί κάποια λίγα εξώφυλλα να σου δείξω και είχαν ειπωθεί ορισμένα πράγματα. Ελπίζω να 'χεις καταλάβει για ποια σειρά τόμων μιλάω.

Αυτό ακριβώς φίλε Δημήτρη. Στις τόσες χιλιάδες παρουσιάσεις δεν είναι πρόβλημα μερικές δεκάδες ακόμη και με σωστή ενημέρωση και υπερσυνδέσμους, μπορεί εύκολα & γρήγορα να παραπέμπει η μία στην άλλη.

Edited by Mandrake
  • Like 1

Posted (edited)
12 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Πλεονασμός-ξεπλεονασμός, υπάρχει ξεχωριστή σελίδα για κάθε σειρά τόμων του Καμπανά.

Δείτε εδώ:

https://www.greekcomics.gr/forums/index.php?app=covers&controller=publishers&id=32

(Πρέπει να πατήσεις στους τίτλους ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ (π.χ. ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΟΜΙΚΣ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΙ).

Δεν υπάρχει ξεχωριστή παριουσιαση

Edited by james768
  • Like 2

Έλα James, τους βρήκα! Σε αυτούς εδώ τους τόμους αναφέρομαι! Όπως ανέφερα κι εδώ, βέβαια, ο Ορέστης έκανε λάθος εκτίμηση στο έτος κυκλοφορίας τους και ο @Βασιλεύς των κόμικς τη θυμάται καλύτερα αναφέροντάς το εδώ. Και κάπως έτσι χάνονται οι πληροφορίες από τις παρουσιάσεις και υπάρχουν εκδόσεις για τις οποίες δε μαθαίνει ο αναγνώστης ποτέ. Αυτά για την περίπτωση που ανοίξει πάλι η "περίοδος κυνηγιού" και σ' ενδιαφέρουν. :beer:

Edited by Mandrake
  • Like 1

22 hours ago, james768 said:

Δεν υπάρχει ξεχωριστή παριουσιαση

Καλό μου παιδί, δεν μίλησα για παρουσίαση. Υπάρχει ξεχωριστή σελίδα για τα εξώφυλλα της κάθε σειράς τόμων! :havefun:

• Like 1

On 1/3/2018 στο 12:51 ΠΜ, james768 είπε:

Ευρεθεί και σβήστηκε από τις αναζητήσεις μου.

• Like 1

Ευρεθει ΔΙΑΒΟΛΙΚ (1983)   5 και σβήστηκε από τις αναζητήσεις μου.

Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.