Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνδρομές ξένων τίτλων


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Όσο κι αν έψαξα δεν κατάφερα να βρω έναν οδηγό για συνδρομές πλην διάσπαρτων ποστ.

 

 Η απορία μου γεννήθηκε ψάχνοντας ξένα  eshop , αλλά και σε ελληνικά κομιξάδικα.

 

Αγοράζετε μηνιαίες τακτικές εκδόσεις από το εξωτερικό; Αμερικάνικα, ευρωπαικά κτλ;

 

Αν ναι πώς; Απευθείας συνδρομή σε ξένο eshop  ή μόνιμη παραγγελία μέσω των εγχώριων καταστημάτων;

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

https://www.dcbservice.com/

 

Από εδώ εξυπηρετούμαι εγώ. Δεν υπάρχει θέμα γι΄αυτό, αλλά υπάρχει αυτή η παρουσίαση. Η εταιρία αυτή συγχωνεύτηκε από την πρώτη. Λειτουργούν ακριβώς το ίδιο. Στα σχόλια όλες οι πληροφορίες που χρειάζονται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4399 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Oταν επαιρνα καποιους μηνιαιους τιτλους εξυπηρετουμουν απο συνδρομη σε κομικσαδικο. Με βολευε μπορω να πω, απλως περνουσα μια φορα το μηνα και τα παιρνα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Κι εγώ από μαγαζιά εξυπηρετούμαι. Αυτή τη στιγμή ακολουθώ δύο αμερικανικές σειρές και τις προμηθεύομαι από δύο διαφορετικά μαγαζιά :P

Αν θες, στέλνεις ένα mail στο μαγαζί που σε βολεύει και ρωτάς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   951
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6374 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Όταν είχα κάποιες συνδρομές από τευχάκια είχα συνδρομές κατευθείαν από marvel και dc. Από όσο το είχα ψάξει έβγαινε πιό οικονομικά από όλες τις εναλλακτικές. Η διαφορά ήταν άνω του 25-35%

Επεξεργασία από doxaios
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   951
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6374 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

https://www.dcbservice.com/

 

Από εδώ εξυπηρετούμαι εγώ. Δεν υπάρχει θέμα γι΄αυτό, αλλά υπάρχει αυτή η παρουσίαση. Η εταιρία αυτή συγχωνεύτηκε από την πρώτη. Λειτουργούν ακριβώς το ίδιο. Στα σχόλια όλες οι πληροφορίες που χρειάζονται.

Ισχύει το $6,95 flat rate και για εμάς;;

**edit . Όχι από ότι βλέπω...

*edit 2. Για το πιό απλό ΤΡΒ μου βγάζει μεταφορικά $17.45. Πιο ακριβά πεθαίνεις.

Επεξεργασία από doxaios
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3779 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν αυτό εδώ είναι ένα ωραίο θέμα και δεν έχει την αναγνώριση που πρέπει :P

 

Χαζεύοντας τα previews (και τον χαμό από τίτλους) χθες στο starcomics και σκεφτόμουν την κουβέντα για την αγορά των ξένων στην Ελλάδα που ξεκίνησε ο MrK εδώ θα είχε ενδιαφέρον να δούμε πόσες και ίσως ποιες είναι οι τρέχουσες συνδρομές που κάνουμε... και τσουπ, να σου ένα ποστ εδώ αλλά έχει ελάχιστες απαντήσεις.

 

Ας απαντήσω λοιπόν πως το μόνο που παίρνω είναι το Manhattan Projects από ελληνικό κατάστημα και χτες αποφάσισα να ξεκινήσω και το Tokyo Ghost. Και τα 2 της Image.

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ ακολουθώ αρκετές ξένες σειρές.

Σε τευχάκια τα Autumnlands και 18 Days, ενώ το Woods σε tpb.

Αυτόν τον μήνα περιμένω και το πρώτο τευχάκι του mini-series Klaus. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4472 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Η pull list μου φαίνεται στην υπογραφή μου αλλά θα τη ποστάρω κι εδώ αναλυτικότερα.

Όλες τις σειρές τις μαζεύω σε singles issues.

 

Tarot: Witch of the Black Rose : Διμηνιαίος τίτλος τον οποίο αγοράζω καθαρά για χαβαλέ (άντε και για οφθαλμόλουτρο :P )

Pathfinder:Hollow Mountain : To πέμπτο κατά σειρά mini-series στο κόσμο του Pathfinder.Το αγοράζω για το fantasy setting και δεν έχω καμία επαφή με το pen-and-paper rpg.

The X-Files Season 11 : Ως φανατικός των X-Files δε θα μπορούσε να λείπει από τη συλλογή μου.

Nameless : Δύο λέξεις μόνο.Grant Morrison. Πολλές αναβολές όμως ρε παιδάκι μου.

Το Φεβρουάριο θα προστεθεί στη λίστα και το Tomboy το οποίο δυστυχώς ανακάλυψα αργά και θα το μαζεύω από το τέταρτο τεύχος (trade waiting τα πρώτα)

 

Επίσης αγοράζω σποραδικά κάποια one-shots που μου κινούν τη περιέργεια και συλλέγω σε hardcovers το The Maxx Maxximized.

Επεξεργασία από Murphy Pendleton
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4472 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Οκτώ μήνες μετά και με θλίβει το γεγονός ότι περισσότερα μέλη δεν έχουν αναρτήσει την pull list τους.

Ας ποστάρω λοιπόν τη δική μου λίστα όπως αυτή διαμορφώνεται έως και το μήνα Οκτώβριο.

 

The X-Files: Το σκέφτομαι σοβαρά να κάνω drop τη συγκεκριμένη σειρά. Αν και φανατικός X-Phile , δε μου άρεσε καθόλου η στροφή που έκανε η σειρά μετά το (απαράδεκτο) Revival. 

 

4 Kids Walk Into A Bank: Εντάξει.Ότι και να πω θα είναι λίγο. Πρέπει να το διαβάσετε για να καταλάβετε πόσο υπέροχο είναι αυτό το comic. Χρόνια είχα να αισθανθώ τόσο καλά διαβάζοντας ένα comic.

 

Green Lanterns: Προσπαθώ όσο μπορώ να μη συλλέγω σειρές από τις δυο μεγάλες (DC & Marvel) και να στηρίζω ανεξάρτητους εκδότες. Δε μπόρεσα να αντισταθώ όμως σε τίτλο με πρωταγωνίστρια τη Jessica Cruz. Είναι η αγαπημένη μου Green Lantern και τα variant εξώφυλλα της Lupacchino είναι υπέροχα.

 

Rochelle: Το τεύχος #0 της σειράς είχε κυκλοφορήσει το 2015 από την AC Comics με τίτλο Rochelle: The Teen Cockroach. Τώρα τη σειρά έχει αναλάβει η Antarctic Press και θα εκδώσει ένα mini-series τριών τευχών. Αυτό που με έκανε τα μαζέψω τη σειρά ήταν η παρακάτω σύνοψη "Rochelle is a teenage human/American cockroach hybrid, created when her single mother donated an egg to a fertility clinic.  After the egg was fertilized, it was unknowingly contaminated by an American cockroach.  When Rochelle was born, she some characteristics of a cockroach (wings, heightened senses, etc.).  She also has the ability to generate an exoskeleton and communicate telepathically with cockroaches." :P

 

Pathfinder: Worldscape: Crossover Pathfinder με Red Sonja, John Carter, και Tarzan. NERDGASM!

 

Ancient Dreams και Southern Nightgown: Επιτέλους η JP Roth (Jo Perfilio) και η εταιρία της Rothic Comics μπήκαν στο κατάλογο της Diamond και θα μπορέσω να έχω και εγώ στα χέρια μου τα Rothic Novels. Η ομάδα αποτελείται από τους JP Roth, Dawn McTeigue, Mike Krome, και Eric Basaldua  :blob3:

 

Επίσης συλλέγω σε trade paperbacks το Tomboy και σε hardcovers το The Maxx Maxximized.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1369
  • Reputation:   9862
  • Achievement Points:  1385
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3084 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Ξεκίνησα να αγοράζω 3 σειρές της DC σε τεύχη:
Green Arrow #1-3
Batman #1-3
The Flash #3
The Flash Rebirh #1
Αν έρθουν σε reprint τα Rebirth του Green Arrow και του Batman καθώς και τα 2 πρώτα τεύχη του The Flash, θα τα πάρω μαζί με τα επόμενα τεύχη.

Επίσης σε trade paperback αγοράζω:
Green Arrow (The New 52): Volume 1-7, περιμένω να μου έρθει το volume 8. Επίσης έχω τα τεύχη 45-52 και τα Annual #1 και Future End #1,
Arrow: Έχω αγοράσει τα Volumes 1 και 2, το Season 2.5 και σκοπεύω να αγοράσω το Dark Archer που κυκλοφορεί τον Σεπτεμβριο.

Green Arrow (1988-1998): Volumes 1 και 3. Κάποιοι στιγμή θα πάρω και τους υπόλοιπους (μέχρι το 5 έχει βγει τώρα).
Batman (The New 52): Μου ήρθε μόνο το Volume 2 και περιμένω τα 1, 3, 4. Το Volume 1 το έχω διαβάσει στα ελληνικά από την Anubis αλλά θέλω να το διαβάσω και στα αγγλικά πριν διαβάσω το 2, οπότε περιμένω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.