Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η γνώμη σας για τη σειρά Πάμκιν-3


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3571 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα τεύχος από τη σειρά Πάμκιν-3. Όμως ποιο από τα τρία θα μου προτείνατε; Όποιος από εσάς έχει τη σειρά, παρακαλώ να με βοηθήσει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116999
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6204 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μονόδρομος. Και τα 3.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3571 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Σκέφτομαι να αγοράσω περισσότερο το 3! Την έχεις τη σειρά;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116999
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6204 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3571 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Λοιπόν; Καλό το 3;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116999
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6204 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ξεκίνα από το ένα, εφόσον θες μόνο ένα τεύχος. Και μετά αν σου αρέσει, θα θες να ψάξεις και τα άλλα στην πορεία. Βέβαια αρχικά είχαν βγεί στο Μεγάλο Μίκυ, αλλά δεν πιστεύω να θες να δώσεις τόσα λεφτά για να τα βρεις από εκεί. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3571 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35914
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5299 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Κι εγώ θα συμφωνήσω με τον φίλο Κωστή aka GreekComicFan. Τα έχω όλα και μου άρεσαν πολύ. Αξίζει να τα πάρεις και τα τρία. Αν μπορείς να τα αγοράσεις όλα μαζί, θα ήταν πολύ καλή ιδέα. Αλλιώς, πάρε τα τμηματικά Σ' αυτήν την περίπτωση, αν έχεις δυνατότητα επιλογής, ξεκίνα από το #1 και μετά αγόρασε με τη σειρά και τα υπόλοιπα δύο.

 

Αν αυτό έχει κάποια σημασία για σένα, οι θέσεις τους στη βαθμολογία του Inducks είναι: #1: 2366η, #2: 2261η (ουσιαστικά ισάξιες) και # 3: 4309η σε σύνολο 29080 ιστοριών.

 

Τέλος, η σκέψη να αγοράσεις τα τεύχη του "Μεγάλο Μίκυ" στα οποία πρωτoδημοσιεύθηκαν είναι, όπως σου έγραψε και ο Κωστής, οικονομικά ασύμφορη, γιατί οι ιστορίες περιλαμβάνονται, αντίστοιχα, στα τεύχη #1, 9 και 20 του περιοδικού αυτού που είναι  -ιδιαίτερα το #1- πολύ ακριβά και δυσεύρετα.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3791 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μπορεί να αξίζουν, αλλά 9,90 που τα έχει ο Τερζόπουλος είναι μεγάλη απάτη... όλα όσα έχει εδώ http://terzopoulosbooks.com/index.php/periodika-disney/diafora

 

για μένα είναι 200% πάνω οι τιμές

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35914
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5299 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

΄Εχεις απόλυτο δίκιο φίλε. Οι τιμές αγγίζουν τα όρια της εκμετάλλευσης του συλλεκτικού ενδιαφέροντος. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ, επειδή αναζητούσα την 2η εκδοχή του "Ο Μίκυ συναντά την τέχνη"http://coa.inducks.org/issue.php?c=gr/KEMM++2 (είχα ήδη την 1η http://coa.inducks.org/issue.php?c=gr%2FKEMM++1) και ήταν το μόνο από τα εικονιζόμενα εννέα περιοδικά που μου έλειπε, έσκασα τα 14,90 ευρώ.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3571 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Για την τιμή συμφωνώ κι εγώ μαζί σας! Όμως είναι ο μόνος τρόπος για να τα πάρει κανείς!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35914
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5299 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Για την τιμή συμφωνώ κι εγώ μαζί σας! Όμως είναι ο μόνος τρόπος για να τα πάρει κανείς!

 

΄Εχεις δίκιο φίλε. Κι αυτόν τον μόνο τρόπο εκμεταλλεύονται δυστυχώς και οι εκδότες για να ξεστοκάρουν το εμπόρευμά τους σε απαράδεκτες τιμές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  414
  • Content Count:  4336
  • Reputation:   34323
  • Achievement Points:  4460
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4330 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τα απόλαυσα και τα τρία στην Λέσχη. Πολύ καλές ιστορίες και δε μπορώ να ξεχωρίσω κάποια. Τις απόλαυσα εξίσου και τις τρεις!!! Θα συμφωνίσω με Τρύφων και Κώστα... Πάρε και τα τρία!!!
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6057
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5625 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Εγώ πάλι θα έλεγα να μην πάρεις κανένα. Πρόκειται για σχετικά πρόχειρες στο στήσιμο τους εκδόσεις, τυπωμένες σε χαρτί σαμουά (αν θυμάμαι καλά, έχει δηλαδή έναν μπεζ τόνο) και με ενιαίο εξώφυλλο (δηλαδή χωρίς διαφορετικής ποιότητας χαρτί στο εξώφυλλο), οι οποίες λειτουργούσαν μια χαρά ως δωράκι στους συνδρομητές, ήταν οκ όταν τις διέθετε ο Τερζόπουλος στα 2,90 αλλά με τίποτα δεν αξίζει να δώσεις 9,90 για κάτι τέτοιο. Ξέρεις πόσα υπέροχα κόμικς αγοράζεις σε αυτή την τιμή και σε υψηλότατη ποιότητα έκδοσης; Εκτός αν είσαι συναισθηματικά δεμένος με αυτές τις ιστορίες και θέλεις οπωσδήποτε να τις αποκτήσεις. Υπενθυμίζω απλά, ότι αυτή τη στιγμή τα κόμικς της Disney έχουν νέο εκδότη και προσωπικά θεωρώ θέμα χρόνου την αναδημοσίευση τέτοιου υλικού είτε στο Κόμιξ είτε σε κάποια μελλοντική έκδοση τύπου Κλασικών. Υπομονή λοιπόν... :popcorn:

Επεξεργασία από CitizenX
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9503
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Θα συμφωνήσω με τον Πάνο, επουδενί δεν αξίζει τα 10 ευρώ που τιμολογεί ο Τερζόπουλος, μέχρι πρόσφατα είχε βρωμίσει ο τόπος στα σάιτ από τα τεύχη αυτά που τα πουλούσαν όλοι 3,60 το ένα και ξαφνικά βγάζει στοκ ο κύριος στα 10 ευρώ το κομμάτι και παρασύρει και τους άλλους.

Εχει τόσα όμορφα κόμικ να πάρεις αν θες στα 10 ευρώ, είτε Ντίσνευ είτε όχι.

Γνώμη μου να μη τους κάνουμε το χατήρι όταν τιμολογούν σαν απατεώνες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3601 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συμφωνω και γω να μην παρεις κανενα, πανακριβα ειναι και στην τελικη προκειται για Πωλ Μαρρυ οποτε δωσε καλυτερα τα λεφτα σου για τιποτα αλλο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35914
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5299 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Συμφωνώ με τα 2/3 της Μυτιληναϊκής παρέας μου (Πάνο και Νικόλα, το 3ο/3 είμαι εγώ, αν και σε κιλά θα έπρεπε να είναι από 1/4 ο καθένας τους και 1/2 η αφεντιά μου), ως προς την τιμή. Επίσης συμφωνώ με τον Πάνο ως προς την ποιότητα της έκδοσης. 

 

Κατά τα λοιπά, πρόκειται, όπως ξαναείπα, για πολύ ωραία μίνι-σειρά του Paul Murry, ενός από τους αγαπημένους μου σχεδιαστές, σε συνεργασία με τον όχι και τόσο γνωστό στη χώρα μας Dan Spiegle. Αν τα πετύχεις λοιπόν σε κανένα παλαιοπωλείο ως 10 ευρώ όλα μαζί ή 3-4 ευρώ το ένα -δύσκολα βέβαια πια μετά την προβοκάτσια των εκδόσεων Τερζόπουλου- σου συστήνω ανεπιφύλακτα να τα αγοράσεις.

 

Η σειρά αυτή έχει και μια ιδιαιτερότητα: Οι υπόλοιποι χαρακτήρες, πλην των Μίκυ και Γκούφυ, δεν είναι ζωόμορφοι, αλλά κανονικοί άνθρωποι, πράγμα όχι και τόσο συνηθισμένο. Ασφαλώς θα υπάρχουν και άλλες τέτοιες ιστορίες, αλλά η μνήμη μου έχει συγκρατήσει τη μεγάλη ιστορία του Παπιάνθρωπου "Το κυνήγι των Κατασκόπων" http://coa.inducks.org/story.php?c=W+OS++308-02

 

Φίλε Ρόρσαχ, είπα ενός από τους αγαπημένους μου, όχι του μεγάλου.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116999
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6204 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Οι τιμές που έχουν τώρα στο σάιτ του Τερζόπουλου είναι απαράδεκτες όντως, ιδίως αν αναλογιστεί κανείς πως το 2009 τα έδιναν δωρεάν μαζί με τεύχος του ΚΟΜΙΞ (καλά, δεν εξάντλησαν το στοκ τότε;). Αλλά οι ιστορίες αξίζουν (και ας υπάρχει και μονοψήφια που τις θάβει) και αν μπορείς να κάνεις υπομονή, θα το βρεις κάποια στιγμή φθηνό σε μεταχειρισμένο (δεν θα μείνουν για πάντα οι τιμές στον θεό).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35914
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5299 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Οι τιμές που έχουν τώρα στο σάιτ του Τερζόπουλου είναι απαράδεκτες όντως, ιδίως αν αναλογιστεί κανείς πως το 2009 τα έδιναν δωρεάν μαζί με τεύχος του ΚΟΜΙΞ (καλά, δεν εξάντλησαν το στοκ τότε ;). Αλλά οι ιστορίες αξίζουν (και ας υπάρχει και μονοψήφια που τις θάβει) και αν μπορείς να κάνεις υπομονή, θα το βρεις κάποια στιγμή φθηνό σε μεταχειρισμένο (δεν θα μείνουν για πάντα οι τιμές στον θεό).

 

Κωστή μου, σωστός, όπως πάντα Θυμίζω πως ο φίλος Παύλος aka Dr Paingiver εδώ και καιρό μου έχει πει προσπαθώντας να χαλιναγωγήσει την ανυπομονησία μου: Φίλε Τρύφωνα, με υπομονή όλα βρίσκονται και σε λογικές τιμές. Και μου το απέδειξε έμπρακτα, βρίσκοντάς μου τα τελευταία κομμάτια που μου έλειπαν από την "Οικονομία του Θείου Σκρουτζ". Το ίδιο μου είχε πει και ο Valt πριν από χρόνια όταν έμαθε πως έδωσα 18 ευρώ για ένα 800ρι Μίκυ Μάους με το οποίο έκλεινα τις τότε αναζητήσεις μου. Και την προπερασμένη Κυριακή στη Λέσχη είχαμε οι τρεις μας την ίδια κουβέντα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3571 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρω απλά ρωτούσα τις γνώμες σας! :) Η τιμή, συμφωνώ με εσάς για άλλη μια φορά, είναι κλέψιμο...

 

Εγώ πάλι θα έλεγα να μην πάρεις κανένα. Πρόκειται για σχετικά πρόχειρες στο στήσιμο τους εκδόσεις, τυπωμένες σε χαρτί σαμουά (αν θυμάμαι καλά, έχει δηλαδή έναν μπεζ τόνο) και με ενιαίο εξώφυλλο (δηλαδή χωρίς διαφορετικής ποιότητας χαρτί στο εξώφυλλο), οι οποίες λειτουργούσαν μια χαρά ως δωράκι στους συνδρομητές, ήταν οκ όταν τις διέθετε ο Τερζόπουλος στα 2,90 αλλά με τίποτα δεν αξίζει να δώσεις 9,90 για κάτι τέτοιο. Ξέρεις πόσα υπέροχα κόμικς αγοράζεις σε αυτή την τιμή και σε υψηλότατη ποιότητα έκδοσης;

Ξέρω, γι' αυτό και ρωτάω εσάς!

 

και προσωπικά θεωρώ θέμα χρόνου την αναδημοσίευση τέτοιου υλικού είτε στο Κόμιξ είτε σε κάποια μελλοντική έκδοση τύπου Κλασικών. Υπομονή λοιπόν... :popcorn:

Αυτό δεν το νομίζω γιατί η Καθημερινή λέει ότι θα βάλει νέες ιστορίες... :thinking:

 

Συμφωνω και γω να μην παρεις κανενα, πανακριβα ειναι και στην τελικη προκειται για Πωλ Μαρρυ οποτε δωσε καλυτερα τα λεφτα σου για τιποτα αλλο...

Έκανα μια επίσκεψη στα Public της πόλης μου και είδα χίλια δυο καλούδια! Όπως έγραψα και παραπάνω δεν είναι σίγουρο για το αν θα πάρω κάποιο τεύχος... Ιδίως τώρα που κάποιοι λέτε να μην το πάρω (και κάποιους λόγους) το σκέφτομαι περισσότερο! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.